De feesten od Koninginnedag Herwonnen Levenskracht 42e Jaargang No. 12634 1 1 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 26 Augustus 1924 HAARLEM S DAGBL ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3-57H- Franco per post door Nederland f3.87H- Afzonderlijke Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f0.65. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 TelefoonnummersDirectie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 ADVERTENTIENVan 1 iot 5 regels f 1 -75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij f0.15. Geïllustreerd III abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents III pc plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wljkeroog, IJmuiden, Dlrsel.ur.n^iJ.Ci^PEXIlEBOOMen^.W.^EEREBOOM Bever„,jk, Drlohulzorkerkwog 2, Ve.sog, («Woon 3521 DIT ND MM ER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA Heden DINSDAG 26 AUGUSTUS. Brongebouw, 8 uur, Ledemconcort H. O. V. Luxor Tearoom. Middag en avond poneert. Bioscoopvoorstellingen. 1 WOENSDAG 27 AUGUSTUS. Luxor Tearoom. Middag en avond boncert, Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 2.30 en 8 uur. Theater ,,De Kroon" Groote Markt: Bioscoopvoorstelling 2.30 en 8 uur. Luxor-Theater. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 2.30 en 8 uur. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77 Bioscoopvoorstelling 2.30 en 8 uur. Atlonta-bioscoop. Zijlstraat, Bios coop voorstelling 2.30 en 8 uur. Meer dan een millioen He: dagblad „De Standaard" be richt, dat een millioen belastingplaatjes voor fietsen niet voldoende blijkt te wezen, zoodat er belangrijk meer moeten .worden gemaakt. Er loopen dus in ons land laat ons zeggen twaalfmaal honderdduizend of dertien of veertien maal honderddui zend fietsen misschien wel anderhalf millioen. Behalve do vrijstellingen, die misschien ook wel op een paar hoaderd- duizend gesteld kunnen worden. Wel hebben de vreemdelingen gelijk als zij zeggen, dat zrj bij een bezoek aan Nederland, behalve door het vele water, de bloemen, de vruchten en de kaas, het meest getroffen rijn door de drom men fietsrijders. Niet minder gelijk heeft de politie, wanneer zij verzekert, dat het verkeers- vraagstuk in ons land niet in de eerste plaats de automobielen raakt, maar de fietsen. Wij zijn de meest fietsende natte der wereld. Bij onze wieg wacht de eerste, bij ons sterfbed treurt de laatste hoeveel wij er in den tusschentijd ver sleten hebben valt alleen te raden. Het is waar, dat wij niet al te kies keurig zijn op den toestand, waarin onze rijwielen verkecren. Naast het spreekwoord„rust roest" hebben wij een nieuw uitgevonden„roest rolt". Wij fietsen gemoedelijk zonder lantaren, als het niet anders kan zonder bel. zelfs zonder behoorlijke remmen, hoewel de vaste trappers behooren tot den vol maakt verleden tijd. Geleerden hebben verzekerd, dat wan neer het zoo doorgaat op den langen duur een physieke verandering ia den Nederlander niet uitblijven kan. De na tuur, die een afkeer heeft van het on- practische en streeft naar het doelma tige, zal langzamerhand de becncn die hij voor loopen niet meer noodig heeft, veranderen in klauwen waarmee hij de tTappers ral kunnen omklemmen. En ook wanneer de toekomst, gelijk wij geloo- ven, inderdaad zal zijn, dat de mensch den vasten bodem verlaat om den lucht weg te verkiezen, dan zal de Nederlan der stellig een luchtfiets uitvinden, waar op hij met trappen voort kan gaan. Deze zekerheid is een geruststelling voor den Minister van financiën, wiens belasting op de rijwielen dus een vaste post op de begrooring wezen, zal. Stadsnieuws De autobusdiensten in Haarlemmermeer ten opgeheven en een nieuwe er bij De heeren v. Ipcren en de Groot hebben den autobuadienBt. die door hen mot, den praebtigen wagen op zes wielen (do grootste in Haarlemmer meer) oenigen tijd werd onderhouden van Nieuwvennep over Abbenee. I-lil- legom. Bennebroek naar Haarlem, in verband met, het ge ringe gebruik dat, er van ge maakt werd. weder opgeheven. De zeswieler wordt nu gebruikt voor het maken van gezclechapereisies naar verschillende plaatsen van ons land en bliikt voor dit doel uitnemend ge schikt Ie zijn. De autobusonderneming ..De Ti'd" alhier wil het nu met zoo'n dienst eens pröbeeren e" verwacht daarvan bliikbaar meer succes. Ze heeft eon diienst ecorond van Nieuwvennep over Hillegom. Bennebroek langs Binnen weg naar Haarlem en maakt twee maal ncr week ook een paar ritten n-~- Abbenes. Vooral voor Abbenee. dat zou het een ware uitkomst ziin als de ze nieuwe dienst reden van bestaan kon hebben. De aardappeloogst in de Haarlemmermeer De ziekte breidt zich sterk uit In verband met de aardappelen- ziekte, die zach teneevolge van den zwaren regenval in alle deelen van den Haarlemmermeer eterk uitbreidt, zien de vele verbouwers van dit ge was niet ten onrechte verlangend uit naar droog weder. Van de Bravo'e, die het minst te liiden hebben geljad van de hevige plas reeens k3n bij gunstige weersgesteld heid nog wel terecht komen- Van an dere soorten evenwel, die de ziekte minder goed kunnen doorstaan, zijn de verwachtingen omtrent den oogst, zoowel wat kwaliteit als kwantiteit betroft. niet bevredigend. De kop-duikelaar Te Parijs aangekomen De Hollander Takkenberg die duike lend de wereld wil rondreizen, is thans in Parijs aangekomen. Hij vordert dus al ietsl De geneeshecren verklaren, dat hij rich in «en goede gezondheid ver heugt. Het duikelen heeft hem tot nu dus geen kwaad gedaan. KINDERTREIN UIT H ONCARIJE. Het comité schrijft oiis: Begin October zal voor het Pxotc-e- tanmche Comité tot hulp aan Hon- gaarecho kinderen opnieuw een trein naar Holland komen- Aan hen die voornemens zijn met de zen trein een pleegkind mee te laten komen, wordt medegedeeld, dat aan vragen daarvoor uiterlijk 1 September a.s. bij mevrouw E. van Schelven- Wilde, Kenaupark 18, worden inge wacht. Wat na dic-n datum inkomt, kan niet meer behandeld worden; een herhaling van de mogelijkheid om een kind te laten komen zal zich wel niet spoedig voordoen. Bij aanvrage van een bepaald kind een bedrag van 15 ter tegemoetko ming in de reiekoslen verschuldigd. Het ongeluk met een revolver De onderwijzer Blauw toch een Haarlemmer In ons vorig nummer deelden wij icde, dat Zondag ten huize van den heer Hof te Terwispel bij Gorredijk een betreurenswaardig ongeluk plaats had. Daar vertoefden twee anti-mili- tairistischc sprekers, die te Wnnjeterp het woord zouden voeren, hén van hen bezat een browning cn verklaar de de. werking aan den ander. Toen deze laatste, de heer Blauw hot ge laden wapen over. zou nemen, ging het schot af. De kogel trof hem in het onderlijf. Eenigc uren later ia hij overleden. Er was bij gemeld, dat het slacht offer onderwijzer te Schoten was. Bij navraag bleek evenwel te Schoten en ook te Haarlem geen onderwijzer van dien naam bekend te zijn. Nader blijkt ons evenwel, dat het slachtoffer toch (e Haarlem woonde. Hij verbleef bij zijn ouders die in de Rollandstraat wonen. Indertijd had hij zijn examen als onderwijzer afgelegd, maar toen bij ergens een plaats bekomen had. werd hij na een incident kort daarop n zijn politieke denkbeelden ontsla an. Nu werkte hij als meubelmaker. ARBEIDERS M VNDOLTNECLUB APOLLO" Door de mandolineclub ..Apollo" zal ■n cursus voor nieuwelingen en ge- irderden worden geopend onder lei ding van haar directeur, den heer Joh. B. Kok. De repetities zullen gehouden worden op Maandag in het. gebouw de ..Centrale". Zij die in het bezit zijn van een in strument en den cursus willen volgen, kunnen zich daartoe nog aanmelden hil C. F. van Veen. Camphuvsstr. 24 en hij C. Baav, Jnnsetraat 75 en op den repetitie-avond. Een wielerwedstrijd op de Dreef 1 Sept. hebben er van wege de ver- eeniging „Koninginnedag" wielerwed strijden plaate over 300 Meter. Deze worden gehouden des middags van 6 tot 7 1/2 uur op het breede wandel pad op de Dreef. De professionals, amateurs, nieuwelingen en veteranen an beide Haarlcmscbe vereenigingen .,dc Kampioen" en „Haarlem" zullen aan deze wedstrijden mede doen, zoo dat het een mooie spannende wed strijd worden zal. Inleggeld wordt er niet geheven. Dp reeelingscnmmissie bestaat uit de .heeren Warnier, inspec teur T.ichameHike Opvoeding, voorzit ter, Joh. ten Hove. X. Sleutel, K. Hoekstra en G. H Stouten, leden- De inschrijving kan bij een dezer heeren plaats vinden. HET VUURWERK. Voor het vuurwerk is het volgende programma opgemaakt: 1. Opening van het vuurwerk door 1 zware luchtkanormade met schitter- licht. 2. 2 vuurpijlen met gekleurde ster ren, 1 magueeiumtourbillon. 3. Schitterende verlichting van het terrein door Roode Magnesium- zon alles schel verlichtende. 2 vuurpijlen met edelweiester- ren. 5. 1 luchtslang in brillantvuur. 6. Pyrographisch vuurfront, Kroon met W in gekleurd diamant- vuur, onderaan oen zuil van brillant- r, eindigende meb zware kanon slagen. 7. 1 bom mot gekleurd bouquet 1 magnesiumtourbillon. 1 vuurpijl met zilverregen. 8. Groote fontein, beginnende met gouden regens, overgaande in zilver regen met gekleurde paarlen, plot seling overgaande in groote sissende driespuit van jasminvuur. 9. 2 vuurpijlen met gouden regen. 1 zwermfontein. 10. Fraaie brillantzon beginnende met kransen van brillantvuur. waar- n gekleurde staven, welke van kleur eraJtderen, eindigende met kanon - slagen. 11. 1 bom met chrysanteumre- gens. 12. 2 vuurpijlen met brillantacer- i). 13. Dubbele molenwieken groote wrongen vormende van brillantvuur, plotseling overgaande in schitterende magnesiumregens, waarin dito zon nen. eindigende mer. kanonslagen. li. 1 magnesiumtourbillon. 2 vuur pijlen met groene sterren. 1 lucht slang. 15. Dubbele pyrotechnische tele graaf over het terrein gaande. 16. 1 luchtslang. 1 vuurpijl in zilvervuur. 17. Verlichting van het terrein door 6 potten bengaalsch vuur in kleuren. 18. 1 bom met magnesiumregen. 1 zwermfontein. 1 vuurpijl met robijn- sterreu. 19. Schitterende brill ant-water- zal, beginnende met gouden-, daar na zilverregen, plotsoling overgaande in schitterende magncsiumstroomen mei. (luizende schclvvitte stralen, eindigende met kanonslagen, 20. 1 zwermfontein. 2 vuurpijlen met robijnsterren. 1 magnesiumtour billon. 21. De Japanscho vlinderboom, direct brandend© in tintelende en fonkerende stralen, waaruit duizende goudkleurige vuurvlinders dwarrelen. Laatste en onovertroffen nieuwheid. 22. 1 luohtkanonnade met schit- terlicht. 2 vuurpijlen met fluiten. 23. Buitengewone feestverlichting van het terrein door magnesiumbril- l&ntzon, allee schel wit verlichten de. 24. 1 bom met glanzende me teoren. vuurpijlen met. zilverregen. 25. Groote sfotdeooratie bestaan de uit het portret van IIM. de Ko ningin in chassinetvorm no. 3 verlicht door hcngaalsche vuren. Plotseling ongeven door een menigte brillant- stralen hoeken vormende. Geflan keerd door Chineesche vuurboomen mot. geklourdo zonnen. En voorts door contra-batterijen een menigte gekleurde» lichtkogels over hef. ge heel heenwerpende, eindigende met kanonslagen. Verkeersongelukken in Haarlem en Omstreken Een autobus-botsing te Velseroord Een bus over den kop geslagen Slecht» aen passagier licht gewon^ In Velseroord. Maandagmiddag heeft op het be wuste kruispunt Willebrordstraat— Kanaalweg een hevige autobotsing plaats gehad. Een autobus van den dienst LJrauiden-Bcverwijk, komende van den Kanaalweg, richting IJmuiden, werd op zij aangereden door een auto bus van den heer H., met bestemming Haarlem. De botsing was zóó hevig, dar de Beverwijksdie auto over den kop sloeg. Deze geraakte dan ook geheel onklaar en moest door een paard weg gesleept worden. De bus van den heer H. bekwam ook eenige schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, daar de Bcvcrwijksche bus ledig was en de chauffeur wist te ontkomen. Alléén een der passagiers van den auto van den lieer H. bekwam eenige schrammen door het breken van een ruit. Beide auto's zijn door de politie In beslag genomen. In Haarlemmermeer. De broodventcr B. bevond zich met z'n kar op den Nicuwemeerdijk alhier. Terwijl de man het deksel van z'n wa gen wilde opslaan, werd "hij plotseling door een passcerendc auto gegrepen en eenige meters ver togen den grond ge slingerd. De chauffeur stopte onmid dellijk, tilde B. in z'n auto en bracht hem naar een dokter, die kneuzing van de nekspieren cn eenige lichte verwon dingen constateerde. De toestand is be vredigend. PERSONALIA. Op het tweetal voor predikant bij de Chr. Geref. Kerk te Utrecht komt oor ds. J. W. Geels, van Apeldoorn, vroeger predikant te Haarlem. "BEKRONINCEN. Op het te Beemsicr voorigezet mu ziekconcours voor harmonie- en fanfare corpsen, behaalde „Concordia" te IJ muiden in de eere-afdceling Harmonie den eersien prijs met bijzonderen lof van do jury en in den eere-wed strijd tusschen de corpsen, die een eersten prijs behaalden, eveneens een eersten prijs. Op den te Den Haag voortgezetten nationalen muziekwedstrijd verkreeg in de 3de afd. Harmonie Aalsmeer's Har monie te Aalsmeer den aden prijs met 43 punten; en in de 4e afd. Harmonie „Willen is Kunnen" te Haarlem den aden prijs met 44 punten. Het 10-jarig bestaan van het plaatselijk comité Haarlem Men echrijft one; In de maand September hoopt de R.-K. vereenifiing „Herwonnen Le venskracht" zijn 10-jarig bestaan te herdenken. Veel, zeer veel. heeft dit plaatselijk comité in zijn 10-iarig bestaan voor den lijdenden mensch gedaan. Steeds was het er op uit de huizen te bezoe ken waar de vreeselijke ziekte wat binnengedrongen, en dan met- den meest mogelijken spoed werd alles in het werk gesteld voor een spoedige opneming in oen sanatorium. Helaas werden dikwijls do ijverige voorzitter, dte heer W. Molenkamp en niet minder de volijverig© secretaris, de heer J. T7i. Elligens, in hun stre ven teleurgestelddoordat het sana torium „Berg en Bosch" te Apel doorn. overbevolkt was. Op heden zijn er nog een 364 pa tiënten. die voor opneming in aan merking komen, doch gebrek aan plaats doet hen waolvten. Daarom is het. de groote zorg van het comité, om in do financieel© behoefte te voorzien. Te dien einde zal op Zondag 31 Augustus in het stadsgedeelte van Schoren een speldjesdag worden ge houden en op Zondag 7 September te Haarlem. Tot organiseering van deze twee belangrijke dagen wordt hedenavond in gebouw ..St.-Bavo" Smedestraat, een comitévergadering gehouden. Voor de speciale viering van dit 10- jarig bestaan is een feestcommissie benoemd, dio zich tot laak stelt het orcaniseeren van drie feestavonden. Tevens zal in de feestweek welke wordt. gehouden door den R.-K. Volksbond, afd. Haarlem, ter gele genheid van het 35-jarig bestaan, een speciale tentoonstelling worden gehouden door „Herwonnen Levens kracht" die ook ten doel heeft de geldmiddelen van Herwonnen Le venskracht te vergrooten. ONTVREEMDINC VAN RIJWIEL- BE LASTIN C PLAATJES. Er is weer aangifte gedaan van ont vreemding van twee rijwielbelasting- plaatjes van op straat voor een perceel staande rijwielen. TRAM VERTRA 01N C, Maandagmorgen te n uur ondervond het tramverkeer van de E. S. M. een kwartier vertraging, doordat een in de richting Amsterdam rijdende tram op den hoek van de Baan en den Kleinen Houtweg plotseling bleef stilstaan, door een klein defect, dat door wagen- voerder en conducteur verholpen kon worden, waarna de tram weer doorreed. Een handelskwestie uit de wereld Men schrijft ons: Tusschen de fabrikanten van Haar lemmerolie C. de Koning Tilly en de ►rich noemende G. de Koning Tilly heeft gedurende eenige jaren een strijd bestaan om den firmanaam de Koning Tilly. Toen nu do zich noe mende firma G. de Koning Tilly de stoutheid had om de rechtmatige firma per deurwaardersexploit aan te zeggen afstand te doen van zijn rechtmatiger» naam kon deze niet nalaten om, ingevolge >le bepalingen va n de Handelsnaam wet. een verzoek tot den Kantonrechter in te dienen tot doorhaling en verbod van gebruik van den naam G. de Koning Tilly. Bii vonnis va.11 den Ssfen April ver oordeelde de Kantonrechter deze fir ma tot weglating van dien firma naam en in geval van overtreding van dat bevel een schadevergoeding 'e betalen van honderd gulden voor eiken dag, dat niet aan dut bevel werd voldaan. Van dit vonnis mi kwam de Vennootschap G. de Koning Tilly in hooger beroep bii de Arr.-Rechtbank op grond van o.a. dat de Kantonrech ter ten onrechte het introductie! re quest ontvankelijk heeft geoordeeld enz. De Arr. Rechtbank beeft even wel de uitsnrank van den Kanton rechter bij hreedgemotiveerd vonnis bevestigd in hare zitting van 8 Juli jl. zoodat na 1 Januari 1925 de zich noemende firma G. de Koning Tilly dien naam niet meer niag voeren. Voor den heer van Dobben fa. C. de Koning Tilly trad in deze op Mr. G. \V. C. Pliester en voor den heer S. Frank, Mr. P. Tjeenk Willink. Tot zoover de ons gezonden mededee- ling. De geheele loop van deze echi-Haarlem- sehe zaak ie als volgt geweest. Op 7 Maart 1924 verzocht Eduard (Bode wijk Willem va01 Dobben, handelaar te Haarlem aan de Achterstraat ino. 13 onder d« firma C. je Koning Tilly in Haarlem- o1 ie en aanverwante artikelen en chemicaliën aan den Kantonrechter re Haarlem ingevolge arL 6 van de Handels naamwet S. 1921 no. 842 wijziging van den handelsnaam van de N.V. Oprechte Ilaarlemmeroliefabriek voorheen G. de Koning Tilly, eveneens handel drijvende in Haarlemmerolie en aanverwante arti kelen en chemica'iên te HaaTlom en al daar gevestigd en kantoor houdende aan do Achterstraat mo. 86 op grond van art. 5 van dezelfde wet, met veroordeeling te- van laatstgenoemde firma tot beta ling van een bepaalde som geld als scha- vergoeding in geval van ovenreding van het ten dezen te geven rechterlijk bevel. Op 8 April 1924 veroordeelde toen de Kantonrechter laatstgenoemde firma om vóór 1 September 1SC4 in haren handels naam wijziging aan te brengen, eoodat zou luiden: „Naamlooze Vennoot schap Oprechte Haarlemmer-Olie Fabriek" tot betaling van honderd gulden aan eerstgenoemde firma voor elkan dag na 1 September 1924 dal niet aan het bevel iot naamswijziging zou worden voldaan. vonnis berustte o.m. op de volgende overwegingen le. dat vast is komen te etsan dat re- quee'.rant, de heer E. L. W. van Dobben, den handelsnaam „C. de Koning Tilly" rechtmatig voert, hetgeen is gebleken uk een door hem overgelegd schriftuur van IS October 1892, waarbij Jon do Koning, fabrikant van Haarlemmerolie, hande lende onder de firma C. do Koning Tilly, verklaart dat de zaak verder zal worden gedreven door en voor rekening van Éduard IL. W. van Dobben; 2e. dat art. 3 van de Handclsnaaanwet wel verbiedt een handelsnaam te voeren, in strijd met de waarheid aanduidt, da*, de zaak geheel of gedeeltelijk aan een ander zou toebehooren, doch dat, naar de Memorie van Toelichting vermeldt, de bedoeling van deze bepaling is, dat het wel geoorloofd is, den naam v ander persoon te bezigen, mits die per soon niet kan worden aangemerkt als de eigenaar der zaak. 3e. dat niet is gebleken, dat er een be paalde persoon boslaat, die den naain O. ii Koning Tilly draagt en al ware er een persoon van dien naam, dat het pu- hem voor den eigenaar van de zaak zou aanzien. 4e. dat art, 4 der Handelsnaamwet ook verbiedt, in strijd met de waarheid aan te duiden, dat een handelszaak zou toe behooren aan een of meer kooplieden, handelende als een vennootschap onder een firma, dooh dat lid 2 bepaalt, dat de vermelding van meer dan één persoon den handelsnaam zulks aanduidt, terwijl ïn den onderwerpelijken handelsnaam slechts de naam van één persoon voor komt. 5e. dat derhalve moet worden aangeno men, dat requeetTant zijn handelsnaam rechtmatig voert. 6e. dat requestrant den firmanaam C. de Koning Tilly reeds voerde, vóórdat de gerequestreerdo vennootschap word opge richt (in 1904) onder de flrana G. de Ko ning Tilly, welke vennootschap in 1907 overging ki de ,.N. Y. Oprechte Haarlem mer Olie Fabriek voorheen G. do Koning Tilly", 7e. dat hef eenige verschil tusschen de heide firmanamen te vinden is voorletters C. en G. zoodat verwarring tus- echerj de beide handelszaken door het publiek te duchten is. De gerequestreerde firma ging pel bij de Arrondissements Rechtbank te Haarlem en deze bevestigde op den Sen Juh 1924 in allen deele do beschikking van den Kantonrechter met dien verstan de dat de daarbij bevolen wijziging vóó. 1 Januari 1925 moet zijn aangebracht De Rechtbank bracht dus alleen wijziging in den termijn die aan de ap- pelleerende firma gegeven werd om haar naam te veranderen in den door den Kan tonrechter gewenschten. OVER EEN VECHTPARTIJ. In aansluiting op het bericht in ons vorig nummer over een vecht partijtje dat Zaterdagmiddag op de groentemarkt is voorgekomen, deelen eenige ooggetuigen mede, dat de commissionnair P. den groentehan delaar v. d. P. niet heeft aangeval len. Integendeel v. d. P. heeft de commissionnair eerst een klap in het gelaat gegeven en daarna nog een duw, zoodat hij over een kist viel. Een broer van P. heeft toen de partij van den aangevallene opgenomen en v. d. P. een paar klappeu gegeven, omdat zich ook nog een an dei* per soon met het geschil hemoeide en P. aa/nviel. Er is niet met- een stuk hout- geslagen. v. d. P. is ook niet- bewus teloos neergevallen, zoodat alles zon der verdere ongelukken is afge'oopen. De twist was ontstaan over een kist uien. De commissionnair verzekerde, dat v. d. P. die uien al meegenomen had, maar deze beweerde dat dit niet BOND VAN LOCOMOTIEFPERSONEEL. Door de afdeelktg Haarlem van de kort cleden alhier opgerichte afdeeluig van den Bond van Loconiotiefpersoneel wordt hedenavond in het gebouw ..De Centrale" een algemeen® ledenvergadering gehou den) waar verschillende belangrijke za ken besproken zullen worden. WONINGBOUWVEREENIGING „ONZE WONING". Door de Woningbouwvc-reeniging „Onze Woning" wordt op Woensdag Z7 Augus tus een ledenvergadering gehouden. De agenda vermeldt o.a. „Goedkeuring Hypothecaire geldleen ing 2de eerie", na melijk voor de in aanbouw zijnde hui zen aan het Hofdijkplein welke woningen al reede bijna hum voltooiing bereikt hebben. De petroleumboringen nabij Winterswijk Thans proefboringen bij Lichtenvoorde Nadat de boring te Corle hij Win terswijk op last van den Rijksopspo- ringsdienst van Delfstoffen een ontij dig einde gehad heeft, wordt thans naar de Tel. verneemt, door Mijn- bouwkundige Werken een nieuw© proefboring verricht, nl. tusschen Lichtenvoorde en Groenlo. Binnen enkele dagen zal bovendien begonnen worden met een tweede bo ring, door dezelfde maatschappij uit te voeren. Deze boringen geschieden in een terrein waarvoor door genoemde maat schappij concessie tot exploitatie is aangevraagd. JUBILEUM-J. N. BLESCRAAF. Heden, Dinsdag, herdacht de heer J. N. Blesgraaf, snelpersdrukker, den dag, waarop hij vóór 40 jaar op de afdeeling drukkerij bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad. De jubilaris werd per auto van de firima door een uit drie leden be staande commissie uit het personeel van zijn woning gehaald. Op de druk kerij werd hij waardeerend toegespro ken door een lid dier commissie, den heer B. Wagemaker, die hem na mens het personeel der drukkerij een bloemstuk en een schoorsteengarni tuur aanbood. Op het kantoor der firma wenschle Mr. H. J. D. D. Enschedé den heer Blesgraaf namens de firma geluk en deed zijn felicitaties gepaard gaan van de aanbieding van een envelop met inhoud. Verder bracht de jubilaris den dag in den huisel ijken kring door. KIND BIJNA VERDRONKEN. Maandagmiddag te half één go- raakte de 11-jarige J- G. spelende in het Zuider Bukenspaarae. bij de Bakkerstraat. Dit werd opgemerkt door zijn 9-jarig nichtje dat de groot moeder van het kind (bij wie het ge logeerd was) waarschuwde. Op het gegil van de vrouw schoot J. B. Houtkamp, wonende Spaarne 36. toe voor wiens woning het knaapje in het water dreef. De lieer Houtkamp begaf zich gekleed te water en bracht het kind, dat gedeeltelijk het bewust zijn veroren had, zwemmende op het droge. Ten huize, van de crootmoe- der werd het knaapje door leden van de Beddingsb -rigade behandeld, die ook Dr. Leyh waarschuwden. Dr. Levh verklaarde dat er geen onmid dellijk levensgevaar was. AANRIJOINC. Maandagmiddag te 6 uur had op den hoek van de Lange Heerenstraat en den Jansweg een aan rij ding plaats tusschen een auto. komende uit de Lange Heerenstraat en een tramwa gen van de E. N. E. T. De aanrijding ontstond doordat de bestuurders elkanders signalen v'"-' hoovrden. Van den auto geraakte de geheele stuurinrichting defect, bene vens de spatborden en da., radiateur. Van de tram werd een treeplank ver nield. MOTORBRICADE. Door de motorbrigade van de poli tie is proces-verbaal opgemaakt te gen den bestuurder van een motor rijwiel. die met een vaart van 42 K.M. ih de Wilheminastraat reed. NIET ONTVREEMD. Het lood van het brandspuithuisje, waarvan onlangs werd vermeld dat het ontvreemd was. is nie; ontvreemd. Integendeel: het was uitstekend op geborgen in het huisje! ALWEER DE RAILS. Hedenmorgen half acht kwam de groentehandelaar Van der Meer met zijn volgeladen wagen om zich van de groentenmarkt huiswaarts te begeven, toen voor het perceel Spaarne 94, door dat op vele plaatsen dc rails 3 en zelfs 8 c.M. boven de straat liggen, door het stooten tegen de rails de vooras van den wagen brak. De zoon die naast zijn vader op den wagen zat, viel door den schok, maar bezeerde zich niet ernstig. Het paard bleef spoedig staan. De groente viel gedeeltelijk op de straat. Voor den betrokkene is dit een scha- postje, omdat, behalve de onkosten aan den wagen, een kist met perziken en druiven tot „moes" verwerkt was. Wij zijn de rails van de Turfmarkt t aan de Melkbrug eens langs ge gaan en moeten er onze verwondering over uitspreken, dat zich hier niet meer ongelukken voordoen, daar de veelvuldige kuilen langs de rails een ernstige bedreiging voor de wagen- wielen zijn.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1