HAARLEM S DAGBLAD Een praatje over bloembollen De in beslag genomen rijwielen 42e Jaargang No. 12638 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 30 Augustus 1924 ABONNEMENTEN per 3 maandenVoor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) I3-57H- Franco per post door Nederland f3.874$. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f0.65. ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA ZATERDAG 30 AUGUSTUS. Bioscoopvoorstellingen. Schouwburg JaaswegProfessor Ro land en bet Balalaika orkest, 8 uur. Luzor Tearoom. Middag cl avond poneert. Café-Restaurant Heidendaal, Jans- ,weg, Concert. ZONDAG31 AUGUSTÜ8. Cinema-Pala.i-, Groots Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 8 X n.m. af. Theater „De Kroon" Groots Markt: Bioscoopvoorstelling van 8 u. n.m. aL Luxor-Theater. Groots Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77 Bioecoopvoarstellin** yan 2 u. nm. af. Athmta-biosooop. Zijlstraat, Bios coop voor*'oiling van 2 u. nam, af. Luxor Tearoom. Middag en avond poneert. Schouwburg Janswcg; Prof. Roland en het Balalaïka-orftest. 2.30 en 8 uur. Gebouw Olymgia, Kinderhuissingel: Dansen van 811 uur. First Class Ball-room, KI. Houtatr. 106. bal 7.30 uur. Café Heidendaal. Jansweg. Con Café-Restaurant Bosch en Hoven, Heemstede. Dansavond. Café-Restaurant Rusthoek, Bloemen daal, Concert 7.45—11 uur n.m. MAANDAG 1 SEPTEMBER. Luxor Tearoom. Middag- en avond- Boncert. Schouwburg Jansweg: Prof. Roland en Balalalka-orkeat. 2.30 en 8 uur. Café-Restaurant Bosch en Hoven, Heemsrede, Dansavond. Café-Restaurant Heidendaal, Jana- Weg, Concert. Koninginnedag* 8 uur: Koraalmuziek, GrooTe kerk. 9 uur: Aubade. Groote Markt. 9.30 uur: Optocht d*r kinderen. 10—12 uur: Kinderspelen. Herten kamp. 1.303 nur: Feestconcort Groote Kerk. 35 uur: Concert H. V. In Den Hout. 3}--5 uur: Concert op de Groots Markt door ..Harmonie Crescendo". 67J uur: Wielerwedstrijden op de Dreef. 7.45: Muzikale wandelbeen. 812 uur: Avondfeest, Kinderhuis- efngel. 11 unr: Vuurwerk". Stadsnieuws De bios coop en de kinderen. De voorwaarden waarop kinderen worden toegelaten. Thans is afgekondigd de verorde ning tot wijziging der algemeene po litieverordening voor TT a a riem. Art 167 a luidt nu: Het ie verboden aan personen bene den den leeftijd van 16 jaren, tenzij onder geleide van een meerderjarig persoon, een openbare bioscoopvoor stelling bii te wonen, welke staat aan gekondigd als niet toegankelijk vo^-r personen beneden den leeftijd van 18 isren en aan meerderjarige personen om een persoon beneden den leeftijd van 16 iaren bi? zulk oen voorstelling te geleiden. Het autoverkeer in de Haarlemmermeer. Weer twee ongelukken. Donderdagavond geraakte op den Kruisweg te Haarlemmermeer van een uit de richting Haarlem komende auto een wiel zoodanig los. dat het, er af lion en in het water terecht kwam. De chauffeur had de tegenwoordig heid van geest de auto, die naar den waterkant overhelde, onmiddellijk te zwenken. Hieraan en aan de om standigheid dat met een matigen gang werd gereden, is het te danken, dat het motorrijtuig niet. in het water terecht kwam. De inzittenden kwa men er vriiwel ongedeerd af. Op den Hoogdweg trachtte de be stuurder van een auto bij het passee- ren van een wagen. een grooten hond, die onverwachts van achter den wagen kwam opdagen, te ontwijken. Dit gehikte hem wel. doch hii ram z'n draai zoo gToot. dat de auto in den kant van d«n weg slipte en teecn een boorn terecht kwam. De inzittenden, een lieer en dame, bekwamen door den schok «enige lichte kwetsuren. He» voorste gedeelte van de auto werd deerlijk gehavend. Er is geen merkwaardiger vak dan de bloembollencultuur. Men zegt dat zij alleen langs de duinstreek van Holland en Zeeland mogelijk ie, a's gevolg van den eigenaardig geochik- ten grondi, maar onze zegsman spreekt dat tegen en beweert, dat het veel meer ligt aan den waterstand die er on berekend is. dat niet. in het voor jaar, zooals in het buitenland, vaak de bloem zich wel mooi ontwikkelt, maar de bol verdroogt bij gebrek aan water. Waarom, zegt hij er hij. zou het anders mogelijk wezen, dat iu En geland en Frankrijk wel degelijk bloembodem gekweekt kunnen wor den? Het. is waar; de bollen blijven klein, die worden pas flink groot, zoodra zo in Nederland geplant wor den zooale gebleken is bij de Darwin- tulp die in Frankrijk het eerst moet zijn gekweekt en na jaren door fa milie. die ze bezat, aan de firma K rel age verkocht. Maar er is nog iets andere. zegt onze deskundige en dat is de kennis van deze speciale teelt. Als in een streek jarenlang een bedrijf of een cultuur beoefend is. «san weet oud en iong daar langzamerhand alles van de ouden praten er thuis over en de iongen zuigen het haast met de moe dermelk in en zoo ontstaat er een geslacht, wat zez^en wij, een volk van kweekers, dat het vak tent van haver lot klaver en bij de cultuur aan een half woord. nnu aan heelemaal geen woord, al genoeg heeft. Neem bijvoorbeeld de Genteche azalea's, een Belg. die deze kweek kent. zal daar wl meer succes in behalen, dan een Hollandsche kweeker. al is hij pienter r-enoeg. ooit bereiken kan met ziin Nederlamdsche personeel. Omge keerd staan den Gentenaar voor tul pen en hyacinthen de handen ver keerd. Laat zich dat allee niet redelijk hooren? WIJ wilden het wel aanvaar den en maafcten meteen van de gele- genneid gebruik, om eeos te infor- m te reu naar de redenen waarom het bloembollenbedrijf het vorige jaar dit jaar weer zulke goede zaken maakt. Het is wel anders geweest. Toen bijvoorbeeld in den crisistijd de bloemisten groenten teelden en me nieeen ziin bollen niet aankijken kon, omdat de grootste afnemer de sloot was, waar hij ze in smeet om ze maar kwijt te raken 's nachts nog wel, omdat het nog niet eens weten wou voor d© buren. Er üb zoo vertelde onze zegsman, weer groote vraag naar hyacinthen. Vooral uit Amerika. Ook uit Duitsch- land. d.at natuurlijk jaren lang niet in staat was om te koopen. De hyacin then ziin honderd, sommige soorten wel honderd vijftig procent, duurder dan het vorige jaar. Bollen van een dubbeltje doen nu soms 22 of 23 cen ten. Het komt ook hier vandaan, dat menigten die vroeger rijn hyacinthen heeft laten schieten nu bollen koopt om fr holle-n. waardoor de voorraad leveibaur klein wordt. Ala er straks meer gekweekt wordt, zullen de prij zen wel weer dalen. De tulpen zijn prijshoudend en minder gestegen dan de hyacinthen; duurder zijn alleen wat vroege tulpen en eenige populaire soorten Darwin- tulpen. Maar in liet algemeen gaat. het sued in 't vak, heel goei. Dat wilde ook onze zeesman wel erken nen en daar die natuurlijk een vak man is. kunnen wij veilig aannemen dat het zoo is en dat er dus, dwars door de aJgemecne malaise heen. al thans één vak bestaat, waarin men niet behoeft te klagen. Er zou dus niets togen ziin om de bloemisten af te beelden met lachen de gezichtenwij hebben dat evenwel niet gedaan. Zo zouden het ons niet in dank. afgenomen hebben. Daarom geven wij hier een rii vroolivke bloem bollen, die lachen, elk naar hun wijze en «oert. Zie ze lachen An'on Maiive'- Laat ziin vroolijkheid niet dooven, En ..Lord Balfour" toont ons hier Ook zijn hartelijk plezier. Zelfs ..Marconi" lacht hier maatloos, Ditmaal evenwel niet draadloos, Brave ..Generaal de Wet" Een grafsteen voor Frans Hals in de Groote Kerk. Op 1 September 1GGG is Frans Ilala, de groote Haarlemedie sdiilder, ge storven. Hij bereikte zooala bekend is den ouderdom van 86 jaren. Reeds lan gen tijd geleden werden er plannen gemaakt om het oen of andere her- denkingsteoken in de Groote Kerk aan te brengen, maar de kosten .waren te hoog. Toen kwam de steun van rijk en gemeenten aan do noodlijdendo beel dende kunstenaars. De gemeente Haarlem stelde f 4700 daarvoor be- sdiikbaar, en de helft daarvan werd door het rijk betaald. In totaal trok het rijk f 25000 voor de noodlijdende kunstenaars uit. In Haarlem werden twee deskundigen benoemd, die het gemeentebestuur van raad zouden die nen in zake het besteden van bot gold. Het. waren de heeren H. C. Verkruy- sen, directeur van de school voor kunstnijverheid en de heer G. D. Gra- tama, directeur van het Frans Hals museum. Dezen hebben hoofdzakelijk opdrachten gegeven, die in het belang van Haarlem waren. Ze hebben reke ning gehouden met den grooton wensch, dat er in de Groote kerk iet* gedaan zou worden voor de nage dachtenis van Frans Hals. Daarom werd aan mej. Dea Meetor te Den Haag, de bekende beeldhouw ster opgedragen, een epitaaf van. Frans Hals te vervaardigen. Deze is nu aangebracht in den kooromgang en wel aan de zuidzijde van de kerk. Bovenaan de gebeeldhou vde kop »an Frans Hals in flinke, sterse Mfpen. Als voorbeeld voor den fc-«3 heeft de kunstenares genomen het aorfr-* tan den schilder dat voorkomt in de schut tersschilderij ..St. Jorisdoelen". N'a het schoonmaken van hei schilderij is dit portret eerst goed zichtbaar ge worden en zeker is dit het cenige authentieke portret, dat van Frans Hals IxrctaaL Naar dit. portret is de kop heel goed gelijkend. Inderdaad een mooi' stuk erk, uitgevoerd in brons. Het brons j nu nog iets te groen van kleur, maar dit zal spoedig verholpen wor den. Onder den kop een plaat van Napoleon-marmer, grijsachtig ge kleurd. waarin met vergulde lettere; ,,Tn Mesmoriam Frans Hals". Daaronder in Romeinsche cijfers: MDCCCCXXIV Het. is nog niet bepaald hoe deze cijfers gekleurd zullen worden. Deze plaat wordt omlijst door don ker gekleurd marmer. Zoo is een klein kunstwerk verkregen, dat. bijzonder goed geel angel mag hceteu. F,en klem monument, eenvoudig maar daarom Doet, ook mede in de pret. En de groote ..Jacob Maris" Toont al lachend dat het waar is. Dat de bloembollencultuur "t Goed maakt. Ja, 't gewas is duur En de fïid van ach en wee Is voorbij voor de B. C. niet minder mooi. Het is groofsch in zijn eenvoud. In het koor, onder grafsteen 56 ligt Frans begraven Daar rust het stoffelijk overschot van den Haarlem mer, die een wereldberoemd kunste naar is geworden. Langen tijd was de juiste plaats onbekend, tot. na lang zoeken de grafboeken het zeiden Op plaats 56. Maar in dit graf rust niet alleen Frans Hate, er rusten er meer. Er werden meer raenschen in bijgezet en zoo komt. het dat op de zerk staat „N. Ghyblaut". Maar dit alias neemt niet weg dat we het toch kunnen be schouwen als zijn graf. Zoo dacht de commissie er ook over, althans, een andere kunstenaar, B. Richters uit Amsterdam kreeg opdracht een kleinen gedenksteen op het graf of liever, op de zerk to maken. Ook deze eenvou dige maar mooi uitgeyoerde steen is klaar. Er staan alleen deze woorden op: „Frans Hals, Begraven 1 September 1666". Niet meer woorden enhet is niet noodig. Hef. graf van Frans Hals heeft geen lang grafschrift noodig. Want weet niet ieder wie hij was? Zijn naam is een grafschrift op rich zelf en veel woorden zou mis schien minder indruk maken. Zooals het nu is, is het goed. Maandag wordt, het monument, ont huld. Op 1 September dus op den dag van zijn begrafenis en dezen keer op Koninginnedag. Tref. zal geen groote onthulling zijn; er zal niets officieels hij gebeuren. In alle stilte gaal bet groene doek van het monument. En dan zullen de Haarlemmers dien dag het monument kunnen zien van hun grooten stadge noot. FEDERATIE S. D. A. P, Onder leiding van den heer J. A. Scholl vergaderde Vrijdagavond de Fe deratie van de S. D. A, P. Besloten werd voor de winterpropa- ganda cenige openbare vergaderingen te beleggen, met bekende sprekers uit de partij. Tevens zal er een Kerstver gadering worden gehouden. Het voorstel tot het houden van bij eenkomsten onder de leden werd aan genomen. De verslagen van den penningmees ter werden goedgekeurd en tot ïden- secretaris werd benoemd de heer Van Asperingen. LEGER DES HEILS. In de afgeloopen week werden in de Tehuizen voor Dakloozen aan het Spaarne 92 en102, Telef. 2435 ver strekt 1258 porties voedsel en 3*22 nachtverblijven. We zien op deze foto enkele der in beslag genomen rijwielen in het belastingkantoor op het Klein Heiligland, Het zijn er in totaal 13; de andere karretjes waren al weer afgehaald. Laat deze foto nogmaals strekken tot waarschuwing voor hen, die nog geen rijwielplaatje hebben. Koninginnefeesten te Bloemendaal. De Athle iek-wedstrijden. Dank zij de buitengewone in werking van het gemeentebestuur, de heeren J. do Jong Cs,, Geineente- Architect en J. Vermeer, opzichter van Plantsoenen, is het terrein der B. V, V. „Bloemendaal" ïn een zoodanig athletiekveld herschapen, dat hier zonder bezwaar belangrijke nationa le wedstrijden op gehouden zouden kunnen worden. De loopbanen wer den gemaaid en daarna gerold door de groote motorwals! Dit kan niet anders dan de presta ties ten goede komen. De strijd tus- •n de talrijke K. L.-, B. G. V.-, 0. S. S.- n H. C.ens zal hevig zijn. Toezegging tot demonstratie door F. Lamp, G. Eysker en S. v. Duyn zijn binnengekomen. Die van Jac. Boot en P. Hartman worden nog verwacht. Waarschijnlijk loopen Lamp Boot een estafette tegen een volle dige ploeg van 4 man. De volgende prijzen kwamen nog hinnen: Gebr. Beekman een sirene, rijwielhorloge; firma Beunder, bloemist, een prachtige krans ovenals in 1923 en de heer Boissevain, een schilderij. Wel een bewijs dat deze wedstrij den de algemeene belangstelling heb ben. Met de medailles ziin de prijzen te bezichtigen in de etalages der Gebr. Beekman. Alles bijeengenomen kunnen de ver- achtingen hooger gespannen zijn dan het vorig jaar; er wordt grootere belangstelling verwacht, vooral nu alle feesten geconcentreerd zijn. Entreo's worden niet geheven! Dat geheel Kennemerland getuige zij van dit sportfestijn! De commissie van voorbereiding der Koninginnefeesten verzoekt de burgerij van Bloemendaal het perso neel zoo veel mogelijk vrijaf te ge ven en indien mogelijk de vlag uit te De wegen in den Haarlemmermeerpolder. Verbetering ter hand genomen. Op verschillende plaatsen in dezen polder zijn de langs de Hoofdwegen aanwezige grindbakken weder met grind en keielag gevuld en is men begonnen met het dichtmaken van de vele kuilen en gaten, die door het drukke verkeer met motorrijtuigen zijn ontstaan en zooveel ongerief ver oorzaken. Doordien de Zuidelijke Hoofdweg in de richting naar Nieuw-Vennep reeds een flinke verbetering heeft ondergaan, wordt daarop met de groote blauwe autobus de dienst van de 1e Haarlemmermeersclie weder onderhouden. Do 'Westelijke Hoofdweg waarvan met die autobus tijdelijk ge bruik werd gemaakt, krijgt nu ook een goede- beurt, en zal met enkele da gen ook wel weder in een vrij goe den staat verkeeren. Zoo successievelijk worden in alle richtingen de Hoofdwegen onderhan den genoraeu en weer zoo goed moge lijk berijdbaar gemaakt. Meer kan voorshands van wege hel bestuur van den Haarlemmermeerpolder in de gegeven omstandigheden ook al niet worden gedaan. Gehoopt wordt., dat. er spoedig een tijd komt, dat verschillende factoren meewerken om ook het Wegenvraagstuk in dezen polder eens tot oplossing te kunnen brengen en het Polderbestuur mei meer succes en grooter voldoening dan thans besluiten tot verbetering van '<Se vel« wegen zal kunnen nemen. PERSONALIA. Op de te Nijmegen gehouden ver gadering van de vereeniging van kos ters bij de Protestanteche Kerkgenoot schappen in Nederland is in de fi- nancieele commissie benoemd de heer G. A. Luitingh te Haarlem. De heer J. Over Azn., thans hoofd eener school op het Leidsche Plein alhier, zal 1 September 25 jaar bij het onderwijs werkzaam zijn. 1 September zal de heer P. M. Ti chelaar, assistent le klasse bij de Posterijen en Telegrafie zijn 25-jarig juhilé vieren. MUZIEK IN DEN HOUT Muziek in den Hout op Zondag 31 Augustus 1924, 's middags te 2 1/2 uur, onder leiding van Willem Knik ker. Programma: Volksliederen. 1. Flottenparade Marsch, R. Eilenherg 2. Ouverture „Piqué Dame", F, v. Suppe. 3. „Les Patineurs" Valse, E. Wald- teufel. 4. Ballet de l'Opera „Faust", Ch. Gounod. 5. Ouverture „Venus auf Erde", P. Lincke. 6. Siamesische Wachtparade (op ver zoek), P. Lincke. 7. Potpourri aus „Der fidele Bauer". L. Fall. Mr. I. W. LOSECAAT VERMEER. Op de algemeene begraafplaats te Heemstede werd Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen Mr. I. W. Losecaat Vermeer, oud-president der Haarlemsohe Rechtbank, in allen eenvoud ter aarde besteld. Aan_ het graf werd volgens een be schikking van den overledene niet ge sproken. Behalve de familieleden en vrien den, merkten we op: den president van de Haarlemsche rechtbank Mr. P. J. G. van der Mnelen en echtgenoote, den vice-president Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderenden Officier van Justitie, Mr. W. H. Hoyer en de meeste leden van de rechterlijke maoht. Verder Jhr. mr. F. W. van Styrum, Deken van de Orde van Ad vocaten verschillende advocaten, en kele notarissen, den heer H. M. van Bemmelen, directeur van de Holland sche VoorschotbankJhr. F. Teding van Berkhout Sr.. directeur van de Haarlemsche BankvereenigingMr. J. E. van der Boon, griffier van het kan tongerecht Mr. M. E. Booy, oud griffier van de rechtbank; Mr. C. W. Thöne, rechter te Amsterdam; Mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secretaris van Haarlem den heer E. Cousijn, di recteur van de Strafgevangenis en eenige loden van het College van Re- centen van die gevangenismevrouw Vrede, vroeger directrice van het Ge reformeerde Weeshuis en lid van den Voogdijraad te Haarlem, thans wo nende te Amsterdamden heer K. H. Kerkhoff. chef der griffie van de rechtbank en den heer B. Hmnchs, chef van het parket van den Officier van Justitiede deurwaarders en den bode, den heer A. M. Verkerk. De zoon van den overledene, Mr. P A. .T. Losecaat Vermeer uit, Am sterdam, dankte voor de eer den overledene bewezen. HET JUBILEUM VAN Ds. IIAENTJES. In de godsdienstoefening der Re- rnonstransch Gereformeerde Gemeente van 7 September zal ds. Haentjes zijn 25-jarige ambtsvervulling herdenken. MARKERS OP BEZOEK. Vrijdag brachten een 150-tal jeug dige bewoners van het eiland Marken een bezoek aan onze stad en bezoch ten de verschillende bezienswaardig heden. De kinderen waren evenals hun begeleiders geheel gekleed in de zoo bekende Marker kleederdracht, waardoor zij heel veel bekijks had den. Verkapte bedelarij. Geeft niet aan de deur aan onbekende werkloozen Van verschalende bewoners van de buitenwijken ontvangen wij klachten over verkapte bedelarij. Ettelijke malen per dag worden postpa pier, schoenveters, spelden en dergelijke artikelen door zoogenaamde werkloozen te koop aangeboden en bijna dagelijks worden in de brievenbussen couverten ge- deponeerd met pleisters, naalden, liedjes drukknoopjes enz. enz. met opschriften als: „door een ontslagen rijkswerkman met vier kinderen wordt uw de inhoud var, deze oouvert te koop aangeboden, pmjs naar verkiezing" en op verschillen» da andere manieren wordt gespeculeerd op de goedgeloovigheid van het publiek. Een volgenden dag wordt dan door de „werödooze" persoonlijk om antwoord verzocht enop een tijd dat men er bijna zeker vam is dat men de vrouw al leen ds nis treft. Wordt dan geweigerd de-, waardeloozen inhoud van de couver ten te koopen en worden geen „oude kleeren of 6ch oenen welke in dank wor den aanvaard" afgestaan, dan wordt men overladen met allerlei scheldwoorden. Dat pogingen om op deze manier geld van het publiek los te krijgen nog succes hebben is voor een gedeelte aan het pu bliek zelf to wijten. Er wordt nog maar al te veel geloof gehecht aan de klaag liederen die door deze „werkloozen" wor den geuit en het gevolg is dat menige huismoeder meehelpt het kwaad in de hand te werken. Want de aanbieders van de „couverten: met inhoud" en de venters met postpa pier, spelden enz. zijn 99 van de honderd gevallen niets andere dam mensehen, die gerdkend moeten worden tot de beroeps bedelaars, die het argument van werk loosheid gebruiken om hun „beroep" met Door niets te geven en niets vam deze categorie van men6chen te koopen weikj mede, deze bedelarij den kop in te drukken. Geeft in geen geval iets aari deze mensehen ronder voorafgaand on derzoek. Dit is een van de belangrijkste midde len om het kwaad te bestrijden. Daar naast is het gewenscht dat door de poli tie wat meer aandacht wordt geschon ken aan de verschillende „handelaars" die de buitenwijken der stad overstrod- DE WERKLOOSHEID. Heden zijn naar ons wordt medege deeld, 50 schilders ontslagen, die tot nu toe werkzaam waren bij den bouw van het seminarium te Heemstede. HET JUBILEUM VAN DE COÖPERATIE „VOORUITGANG. Programma van hat Kinderfeest. Wij hebben reeds melding gemaakt van de plannen vam het bestuur der Coöpera tie Vooruitgang, orn, ter gelegenheid" vam haar kort geleden gevierd jubileum aan de kinderen der leden een kinderfeest te geven. Torens is de datum vam dit kinderfeest, dat zal worden gehouden op het terrein aan den Kinderhuissingel, vastgesteld op Woensdag 3 September a.s. Da deelnemende kinderen verzamelen zich te kwart voor twee n.m. op den Dreef (bij do paaltjes) vam welke verza melplaats wordt gewandeld naar het feest terrein aan dea Kinderhuissingel. Op dit terrein zuUen onder leiding van de Gebroeders Martin verschillende kin derspelen uitgevoerd worden, waaraan waaraan aardige prijzen verbonden zijn. Zonder cadeie bijzonderheden te ver melden, zal er een vertooning nlasts vin den, die wel in den smaak der kinderen "allen, terwijl voorts op het terrein zullen worden aam geboden, KONINGINNEDAG. Vlaggen. De Burgemeester van Haarlem noodigt de ingezetenen uit, om in verband met de viering van den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin' op 1 September a.6. t« vlaggen op dien dag in plaats vam op 31 Augustus a.s.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1