Muziek. 42e Jaargang No. 12641 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 3 September 1924 HAARLEM'S DAGBLAD ABONNEMENTEN per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.57J^. Franco per post door Nederland f3.87Jri- Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f0.65. Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 Telefoonnummers Directie 3082, Redactie 600 en Administratie 724 UITGAVE DER N V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: J. C. PEEREBOOM ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents a contant; buiten het Arrondissement dubbelen prijs. Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, (Jmuiden, Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA Heden WOENSDAG 3 SEPTEMBER. Schouwburg Jansweg: Prof. Roland en Balalaika-orkest, 8 uur. Bioscoop voo: stellingen. DONDERDAG 4 SEPTEMBER. Stadsschouwburg: Boefje. Met An nie van Ees in de hoofdrol. 8 uur. Grootc Kerk. Orgelbespeling van 2 3 uur. Vrije toegang. Cinema-Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kroon" Groote Markt: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater. KI. Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Atlanta-bioscoop. Zijlstraat, Bios coopvoorstelling S uur. Luxor-Theater: Matinee voor dames van 2—3.30. Alleen voor heeren van 3.30 tot 5 uur. Voor dames en heeren des avonds van 8—9.30 uur en even eens voor dames en heoron van 9.30— 11 uur. Stadsnieuws Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" bestaat 95 jaar. Een feestconcert. In de Dinsdagavond gchouder. huis houdelijke vergadering memoreerde de voorzitter in zijn openingswoord het belangrijke jaar, dat achter den rug ligt en dat aau de Liedertafel in den heer Duvosel ccn eerste-klas di rigent bracht. De socretaris bracht zijn jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de aanwinst van nieuwe werkende leden het aan tal uitgetredenen overtrof. De commissie van verificatie had de bescheiden van den penningmees ter in orde bevonden. Dezen was het gelukt de begrooting sluitend te maken, hetgeen hem een hartelijk ap plaus bezorgde. De aftredende bestuursledenDr. G. E. A. Brocse van Groenou. K. yan Eden, II, P. Loots en 0. Warnier, werden allen weer herkozen. Vervolgens deelde do voorzitter mee, dat het eerstvolgend concert 29 November zal plaats hebben en dat het- bestuur zich voorstelt een groot feestconcert te geven, zoo mogelijk met orkest, ter celegenheid van het 05-jnrig bestaan der Liedertafel op 20 Febr. 1925. De voorjaarstentoonstel ling vanB'oembollen- cultuur Hoe het met de voorbereidende werkzaamheden staat In het Weekblad voor Bloembollen cultuur lezen wij onder meer Op het groote voorterrein nadert het spit werk der vakken zijn voltooiing, dc paden zijn uitgezet, de aanleg is er. Dc groote inzendingen met name die der Narcissen en Crocus liggen plantklaar en spoedig worden de eerste oproepingen om te komen planten, ver-* zonden. In het bosch is reeds menig vakken-complex gereed, en het aantal losse perken dat klaar ligt, is reeds zeer talrijk. Daar do planttijd der bollen thans nadert, wordt het eerst aan de vakken en perkeh zelf gewerkt. Het aanleggen der paden en het opknappen van het bosch wordt tot den winter uitgesteld. Een flinke ploeg arbeidskrachten is on der leiding van den heer Roozen bezig om langs alio lanen en paden de vlak. ken en planten voor beplanting gereed te maken. Het bemesten cr wordt met kunstmest bemest neemt deze week een aanvang, het vele, overvloe dige regenwater zorgt voor het door wateren van den grond en voor het behoud der nieuw gelegde graszoden. Het terrein biedt reeds een heel an deren aanblik dan eonigc \\ekcn gele den en het blijkt wel, dat het zonder te voi te worden, geheel gebruikt zal wor den, wat wel wat zeggen wil, als men weet, dat het bijna S H.A. groot is, waarvan ruim 3 open en vlak terrein. Een kind verdronken. Treurig ongeluk in de Haarlemmermeer. Maandagavond is het 4-jarig zoon tje van den arbeider J. v. d. K., wo nende aan den Ringdijk nabij Lisse te Haarlemmermeer, 111 een onbewaakt oogenblik in de Ringvaart geraakt en verdronken. Te ongeveer 7 uur misten de ouders het kina. Men ging direct op onderzoek uit en na geruimen tijd te hebben gezocht en gedregd, werd te omstreeks 11 uur het iongel je leven loos nit het water opgenaaid. e on middellijk ontboden geneesheer kon ook slechts den dood constateeren. JUBILEUM. Dinsdag vierde tlo heer I, Panne- kcot zijn 12 1/2-jarg jubileum bij do firma R. Verdol Schagcholstraat. Hij mocht van den patroon een en veloppe met inhoud ontvangen. Ook zijn collega's lieten zich niet onbe- Een valsche munter aan 't werk. Woont de fabrikant van valsche guldens In Haarlem of omgeving? Door de politie te Zandvoort is valsche gulden in beslag genomen, die op het station aldaar ontvangen was. Reeds meermalen in den laatsten tijd werd valsch geld in omloop gebracht, waarom men vermoedt, dat de val sche munter in deze omgeving woont. UITSLAC V El LI N C. Uitslag der veiling in hc-t Alge meen Vcrkooplokaal aan de Nieuwe Gracht op Maandagavond. Dertien perceelen Bouwterrein met dertien in aanbouw zijnde woningen te Schoten, aan de Indischestraat Archipelstraat en Oo^terstrant. uit: makende gedeelten, ter gezamenlijke grootte van ongeveer 14 A. 40 cA. het perceel Schoten B 6031, ten o staan van notaris J. Wildschut hier. Verkocht in combinatie. Kooper dc heer J. P. Kok (q. q.) •oor 1 37.100. Opmerkingen uit de Burgerij De Postcheque- en BEKENDMAKING. De commissaris van politie alhier, verzoekt opneming van hot volgende: De burgemeester van Vught maakt bekend dat, op 14 Augustus '1924 in zijn gemeente is gevonden een aan zienlijk bedrag in geld. Belanghebbenden kunnen zich voor het verkrijgen van inlichtingen ver voegen aan het bureau van politie te Vught. Weer een militaire loods verbrand te Spaarndam. Is de brand aangestoken? In den nacht van Maandag op Dins dag is te Spaarndam bij fort Noord weer een loods afgebrand. Vermoed wordt, dat de brand om half drie des nachts is begonnen. De loods stond spoedig in lichte laaie. Het gebouwtje was ongeveer 10 M. lang en stond nog geen tien meter van do plants, waar dc eerste loods eonigen tijd geleden is afgebrand. In de loods bevonden zich wat artillcriebcnoodigdheden en .jhottcn, maar dc waarde van een en ander was niet groot. Vermoed wordt dat de brand moed willig is aangestoke: Reeds b.j het afbranden van vorige loods werd -,:->beid gedaeb- Dinsdag is het parket uit Haarler" op de plaats van den brand geweest om een onderzoek in te stellen. Naar we van betrouwbare zijde ver namen zijn nog geen aanhoudingen gedaan. De commissaris van politie te IJmuiden leidt het onderzoek, dat nog in vollen gang is. DE ZEND IN CSD AC TE BENNEBROEK. In aansluiring met het vorig be richt voor den Zendingsdag welke Woensdag 10 Sept. a.s. zal gehouden worden te Bennebroek op hei, buiten goed „Huis te Bennebroek" kan nu worden medcgedeeli, dat aldaar zul len optreden: Ds. .1. G. Lekkerker- ker. Nel. Ilerv. Pred. te Benne broek Openingswoord. Ds. J. D. Wielenga, Gercf. Pred. te Hoofddorp met het onderwerp „Voor en tegen". Ds. C. Ferguson. Nel. Herv. Pred. to Durger.iam over: „Christelitk ge meenteleven op het ze-ndinceveld". Ds. P. Sregenga Azn.Luth. Pred. te Amsterdam, over: „Zonder vreoze. Ds. Horksen van Hillegom Slot woord. De opening heeft plaate om half twee. Fietsenbewaarplaats en can- line zijn op het terrein. DE POPPENVERLOTINC TEN BATE VAN H. 0. R. A. Men schrijft ons: Door bijzondere omstandigheden is de poppenverloting ten bate van het Herstellingsoord ..II. O. R. A." twee maanden uitgesteld". Dit is gebeurd met modewelen van en goedkeuring door den Commissaris van politie al hier. Mocht de verloting eerder plaats kunnen vinden dan uiterlijk over twee maanden dan zal dit ook gebeu ren en de uitslag worden bekend ge maakt. Wij ontvingen een kLach; van lezer, bewoner vac hat gedeelte Nieuwe Gracht tlHChn Nassaup'.rji en Kinderhuiavest, over het slecht onderhouden van de gang I loopcuule tuischeu de ruinen der op dat' gedeeko dc-r Nieuwe Gracht etaande per- oeeleii en het vroegere militair hospitaal en waartoe de poort inet de bruine deuren in de Kinderhuisstraat toegang geeft. Wij zijn eens «en kijkje gaan nemen in drae gang en inderdaad is het er vuile bo«l; de grond ligt vol afgevi bladeren en op en in o:-n hoop vuil vin den muggen «en uitstekende broedplaat* Er vliegen hier dan ook heel wat muggen rond. Een gunstige uitzondering maakt het cerate gedeelte van de gang, onmiddellijk •bij do poort waar de garage v.tn den W terstaat staar. Dit gedeelte word goed a derhouden. De toestand is voor de bowonere va het genoemde gedeelte der Nieuwe Gracht wier tuinen alle op d® gang zeer onaangenaam. Zij zijn van oordeel dat de gemeente de gang behoort re <krh ouden. OVER HET ROOKEN IN HET BELASTINGKANTOOR. Een dame beklaagde er zich bij ons over, dat zij Dinsdagmorgen een onaangenaam uurtje in het ge bouw van liet Belastingkantoor bet Klein Heiligland beeft moeten doorbrengen. Het gedeelte, dat voor het publiek bestemd is, stond overvol met belastingbetalers, van wie er 82 (de klaagster heeft ze geteld) rookten. En de dichte rookwolk kon niet weg trekken. want er stond niet één raam open. Wèl in het ruime lokaal waar do tien ambtenaren, die niet rook ten, zaten te werken. De dame vroeg «•en der ambtenaren, of er in het het publiek bestemde gedeelte raam geopend kon worden. Goaiwoord "worddat- dit niet kon omdat het dan te veel tochtt' Zij meent evenwel, dat liet op de uren, waarop het publiek verwacht kan worden, heel goeA andem kan, namelijk de ramen in het lokaal der ambtenaren dicht en die in het ande re gedeelte open; daa kan het niet tochten. I tot en i voor de post- DE WONINGEN VAN „VOOFtUIT- CANC" AAN HET ZUIDER BUITEN SPAARNE. Een der bewoners van de huizen der Woningbouwvereeniuing „Voor uitgang" klaagt er in een ons toege zonden stuk over. dat deze huizen i goed zijn afgewerkt. Weliswaar wa- dezo woningen „vlug klaar" en kondon zij „spoedig betrokken" wor den, maar er mankeert nog veel aan. Bijl den een moet wat aan een deur, bij den ander aan een muur wat ver anderd worden en thans moeten nog erschilk-nde ruilen worden ingezet. In de laatste regcnpcriodo is i echter gebleken, dat ook de dakbedek king zeer veel te wensêhèn overlaat, ant het regenwater loopt door d plafonds. Een der bewoner? trio zelfs een bakje op zijn schrijftafel zet, ten, om te voorkomen, dat wat er op en cr in ligt. door het hemelwater bedorven wordt. Een reden tot ontevredenheid is ook, dat do bewoners op straffe van boete .•erplicht worden, de huur in een win kel to betalen, zoodat. men wel haast gedwongen wordt, iets in dien win kel te koopen. Omdat ..Vooruitgang" binnenkort weer woningen gaat bouwen, vindt de klager het gewenscht, dat Bouw- "Voningtoezicht er de Doodigo aan dacht aan schenkt. Tot zoover deze inzender. We hebben in de bedoelde woningen eens een kijkje genomen en geconsta teerd, dat inderdaad de plafonds door het regenwater beschadigd zi>'n. Een der bewoners was het met de klacht over de wijze van hunrbetalen eens. Hij meende, dat er wel wat op gevon den kan worden. Thans houdt de per soon. die de gelden in ontvanrst moet nemen, een uur per week zitting in een kamertje achter den winkel: meest al Wordt dit anderhalf uur. Hii zou indcr dan een uur nondig hebben, ais hii do huur aan do huizon op haalde. Er zou dan bepaald kunnen ..orden, dat de bewoners op straffe van dezelfde boete (f 0.25) on een vast uur in de week thuis moeien zijn. Dan behoeven zij niet in den winkel te komen. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haai lent op Donderdag 4 September 1924, des namiddags van 2—3 uur, door den heer George Robert. Programma: De directeur van het Postkantoor te Haarlem maakt bekend, dat het voor nemen bestaat om den eersten Oc tober a.s. den Posüchèque- en Giro dienst te heropenen voorloopig met de postrekeningen 1 lot en met 9990. Aan de houders der genoemde post rekeningen wordt de gelegenheid ge geven nog tot uiterlijk 6 September a.s. door middel der Commissie voor de uitbetaling van gelden op postre keningen, op de gebruikelijke wijze over hun tegoed te beschikken. Aanvragen betreffende de postreke ningen van I tot en met 0999, welke later dan 8 September bij de com missie inkomen, kunnen door haar niet meer in behandeling worden ge- De aanvragen om voorwaardelijke terugbetaling, betrekking hebbende op postrekeningen boven 9999, kunnen tot nader bericht worden ingediend. De bedoeling is, voor series van re keningnummers volgende op 9999. de aanvragen tot voorwaardelijke uitbeta ling eerst stop te zetten naar de mate en in de volgorde, dat de opening van den Postcheque- en Girodienst voor die series wordt vastgesteld en aan staande is. Met het oog op de spoedige herope ning van den dienst worden de reke ninghouders uitgenoodigd. slechts in zeer dringende gevallen hunne aan vragen om voorwaardelijke terugbeta ling in te dienen. J S Bach. W. Byrd. Mendelssohn Bartholdy. 1. Sonate III Andante. Adagio. Vivace. 2. Pavane 3. Ve Sonate Andante. Andante con moto Allegro. Andante a. Rapsodie pastorale b. Marche gothique. DE MAR IA-STICHTING. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tet rector van de Maria- Stichting den weleerw. zeergcl. heer dr. E. Hamer, kapelaan te Den Haag. II. O. V. Sluiting van het Zomerseizoen. Do II. O. V. heeft het dezen Zomer voor haar ledenconcerien met Plu- vius goed kunnen vinden, immens geen enkele dor aangekondigde uit voeringen in den tuin van het Bron gebouw werd door het ongunstig verontrust. Dit laatste zomereoncert trof een bijzonder mooien avond, kalm en nixl al te frisch. De tweede dirigent, Willem Knik- r. had de leiding; hij had een afwisselend programma gemaakt nu miners van ver uiteenloopenden stijl, waarde en karakter. Woöer, Schubert, Saint-Saëns en Rimsky Korsakow naast Elgar, Luigini er Delibes. Dit 'componistenlijstje lijkt wel erg bont, maar op een buiten partij kunnen de heeren het bes! met elkaar vinden. Voor don heer Knikker is dit zo- «rseizoeii voorzeker een goede oefen school geweest. Wij hebben hem in den aanvang zich met ernst en over tuiging zien wagen aan een quasi- klassiek programma; daar bloven na tuurlijk zwakke punten, maar er waren ontegenzeggelijk ook hoogstr crdienstelijke qualiteiien in dat di- rigeeren van den orkestmeester. het kwarn nu voor dat Knikker heel wat gewopnen heeft. Niet alleen wordt zijn gehoor soepeler, maar wat moer zegt, de afronding van de orchestrale massa wordt hoe langer hoe meer door hem beheerscht. Bij de Rosanuinda-muziek van Schubert, bij de fantasie op Lakmé van Delibes, of bij dc- stukjes van Elgar, Luigini en Lacombe vergt dat alles minder, doch bij 'n Freischütz-ouverture. of bij die van „La Princesse jaune" yan Saint Saens en vooral bij „Capricio Espag- nol" van Rimsky-Korsakow wordt heel wat concentratie van voelen, denken en handelen vereischt. Een ding valt mij op: Knikker maakt het zichzelf niet gemakkelijk hij zoekt de moeilijkheden, en dat zal hem ze ook lgeren bezweren. Wat dezen avond reeds wist reiken met het rhythmisch zoo lastige ..Capricio espagnol" verdient meer dan een banaal compliment je. Dat vrije cadenceerende preludeeren van Rimsky-Korsakow (wij kennen het ongeveer ook zoo uit zijn „Schehere- zado") eiecht van den dirigent een nauwlettende aandacht, en toch mag het geene koele berekening worden, want dan zou de uitvoering stijf en zielloos worden. En bij dien eminen- ten Rus domineert juist altijd zoo sierk de impusieve muzikale zinne lijkheid die allei vormelijkheid over- heerscht. Met. de pittige ouverture van Saint Saëns bereikte Knikker dezen avond zijn mooiste resultaat, hieraan was weinig of niets af te keuron of te 'erbeteren. Dus van harte een welgemeend „bravo" aan den heer Knikker, die met rede als concertmeester en cok 2e dirigent de rechterhand van Gerharz en met. dezen de steun der H. 0. V. mag genoemd worden. JOS. DE KLERK. J. C. GEYL. O]) riem leeftijd vain 51 jaar is hier Ier stede overleden de heer J. C. Geyl, lid der firma Mantcne en Zoon. De heer Geyl was penningmeester van het bestuur der Middelbare Technische Scfliool en Ambachtsschool. Na het nfirc- van zijn vader, den heer H. J. Geyl Jezn., «16 vooiéitter van het bestuur van genoemde scholen in 1922 kreeg de heer Geyl zitting dat bee tuur. Muur van een huis ingestort Een ongeval te Haarlemmermeer dat goed afliep DiinedagnaolH is vain een in bouwvalligen toestand vorkeerend boerderijtje, staande aam den Kruisweg nabij Hoofddorp alhier en bewoond door A. v. D. en gezin, een der buitenmuren, ingestort. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaat-s. GEMEENTELIJKE DIENST VOOR DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. In het tijdvak 15 Augustus1 Sep tember zijn in de zweminrichtingen 6937 baden genomen, verdeeld als volgt: Kleverlaan Mannen Vrouwen Abonné's 844 1040 Baden ad 35 ct. 59 52 Baden ad 10 ct. 428 518 1331 Houtvaart Abonné's 750 Baden ad 35 ets. 12 Baden ad 10 ets. 330 Kosteloos 1245 1610 427 7 252 973 1659 2337 VELSEN. Bevallen: M. Th. v. d. Veldt-v. Roo- de. z. J. M, Th. Visser-Kolderio d. I. Ras-Kramer, z. M. J. v. d. Pias-Kroon, d. A. Eeenhakker-v. Noord enne, d. Overleden: A Zeegers. 52 j. m. van G. Nagel. P. Sloot, 30 j. v. W Soonius 15 d. vr. Het motorongeluk te Zandvoort Het been van hef slachtoffer geamputeerd Zooale men zich zal herinneren, werd de 20-jarige van der Werff uit Zandvoort op Dinsdag 19 Augustus bij een motorongeluk aldaar ernstig aan een been gewond en naar het St.-Elisabeth's yasthuis te Haarlem overgebracht. Disdag :s het been, dat. verbrijzeld was. geamputeerd. De patiënt maakt het op het oogenblik vrij goed. CENTRALE ARBEIDERS WONING- BOUWVEREENIGINGEN IN NOORD- HOLLAND. Op de Zondag te Amsterdam gehouden i.rgadering van de Centrale van Arbeiders Vi'oningfoouwvereenigingen in Noord-Hol- !and in het gebouw „Meiropole" werd als le voorzitter gekozen de heer J. Wes terhof en als le secretaris de beer A. F. Zeegere. Hm bestuur i« thans als volgt gesteld J. Wesu-.rhof. voorzitter, Zeegere, secretaris. Bleekerskade i maar. W. F. le Febre, Lindenstraat 8. ■whoten en S. Kuit. DEMONSTRATIEF CONGRES ALG. NED. VAKVERBOND. Het (jemonsfra'.ief congres van het A. N. V. op Zaterdag 27 September a.s. heeft plaats te Amsterdam in gebouw „Belle. Het congres zal worden geopend te 10.30. terwijl van 12.30 tot 1.30 gepauzeerd zal worden. Verder wordt in do aankondi ging medegedeeld dat vooral de middag zitting belangrijk zal zijn. Ter gelegenheid van de herdenking van het vijfjarig bestaan van de Mid delbare Technische ohool alhier, heeft het bestuur ouders, oud-ieeriitigen, autoriteiten en allen bij wie belang stelling in de school verwacht mag worden uitgenoodigd tot het bezich tigen van het schoolgebouw, de daar aanwezige machinerieën, toestellen en verzamelingen, alsmede van door ie leerlingen verva-ardigde teekeningen, werkstukken enz. op Maandag 8 Sep tember a.e. HET BALALAIKA-ORKEST. Wegens het groote succes zal het •Russisch Bal alaika-orkest'onder lei ding van den eminenten dirigent Sacha Wolgin. lieden. Woensdag avond, op verzoek nog een concert ge in den Schouwburg aan den Jans- NED. VEREEN. VOOR RADIOTELE- GRAPHIE. Do afdeeling Haarlem van bovongenoem- e vereenigimg ssnl het seizoen openen met m o hub tocht naar de I. R. T. A. te Am sterdam op Zondag 7 September. Dinsdagavond 9 September zal in het clublokaal, Gr. Houtstraat 155. een bij eenkomst worden gehouden. DAHLIAKEURINC. Het Hoofdbestuur der i\]gemeene Vcreeniging voor Bloembollencultuur deelt mede dat a.s. Maandag- S Septem ber in de bovenzaal van het Gemeente lijk Concertgebouw de jaarlijksche spe ciale Dahliakeuring wordt gehouden. Evenals vorige jaren is deze keuring bestemd voor de beoordeeling van de nieuwigheden van dit jaar, ter verkrij ging van de door de Vereeniging inge stelde certificaten van Verdienste en Eerste Klasse. Voor opstelling van groepen ter opluistering zal deze keu ring geen gelegenheid bicden. MUZIEK IN DEN HOUT. Muziek in den Hout op Donderdag 4 September 1924, des avonds te 8 uur,, onder leiding van Willem Knikker; Ouverture „Freischütz", C. M. von Weber. 2. Ballet musik aus „Rosamunde", Fr, Schubert. 3. a. Salul d'Amour, E. Elgar. b. Di vertissement, A. Luigini. 4. Fantaisie de I'opera „Lakmé", K, Delibes. 5. Les Curassiers de la frontière, marche, Tuech Traue. 6. Ouverture „La Princesse Jaune", C. Saint-Saëns. 7. Rikkelikkelik, polka voor xylopho ne, (solistWassil Karpoff), Nico Ger harz. 8. „La Feria", Suite espagnole, P, Lacome. FAILLISSEMENTEN. Dinsdag werden in staat van faillis sement verklaard ie. T- van der Tuin, tuinder te Jan Gijzenvaart, Bloemendaalsche straat weg 159. 2e. J. W. C. Verheul, lunchroomhou- der te Haarlem, Jansweg 57. Curator in beide faillissementen Mr, Julius Hoog, te Haarlem. 3e. De Handelsvennootschap onder de firma Starmans en Joosten de Rui ter, ia liquidatie, gevestigd geweest zijnde te Zaandam, Westzijde 213 B en hare individuele leden. 4e. E. J. Starmans, te Zaandam, West zijde 213 B. 5e. A. J. de Ruiter, te Amsterdam, Do Clercqstraat 5. Curator in deze faillissementen Mr. M. van Toulon van der Koog, te Haar lem. 6e. P. Th. Beulink, bakker te Drie huis, gemeente Velsen. CuratorMr. R. C. Bakhuizen van den Brink, te Haarlem. Rechter-commissaris in al deze fail lissementen Jhr. Mr. R. de Marees van Swinderen, te Haarlem. Vernietigd werd het faillissement van P. van Calcar, wonende te Zaandam, uit gesproken a5 Augustus 1924. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdee- lingslijst, van ie. H. Meyer, vroeger bloembollen handelaar, thans baas bij de Gen. Bulb Company, te Vogelenzang. 2e. De nalatenschap van wijlen Mevr. A. N. C. Roeson Vink, in leven modiste te Zandvoort. 3e. Job. Franken, electricien te Haar lem. Curator in deze faillissementen Mr. B. Bouman, te Haarlem. BEëEDIGD, Als advocaat en procureur bij de Haarlem sche rechtbank is beëedigd de heer Mr. K. G. T. G. J. Westerling. JAARBEURS TE PRAAC. De belangrijkste der Tsjechosio- wakische jaarbeurzen, IS. Internat. Jaarbeurs te Praaj; zal van 2128 September 1924 worden gehouden. De volgenidte industrieën zijn hier o.a. vertegenwoordigd; bouwwezen, metaalwaren, electrotechniek, hout- iadustrie. textiel- en bekleedings- ■.nouetrie. leder. glas. porselein, aar dewerk, chemische- medische en chi rurgische artikelen, pharmaceutische praeparaten. levensmiddelen, mu ziekinstrumenten, galanterieën, speel goed. graphische industrie-, goud- en zilverwaren, juweelen etc. De bezoe- ker%.dezer jaarbeurs genieten 33 pet. korting op de Tsjechosl. staatsspoor wegen. vriistelling van visum. 55 pet. korting op de vracht van mousters op de Tejecho-Slowakische staatsspoonve "en' .yrijstelling van invoerrechten, terwijl voor paseend logies wordt zorg eedragen. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de vertegenwoordiging der jaarbeurs, Bureau voor Han^- lsinliohlirigen, Amsterdam. Oudebrugsteeg 16. PERSONALIA, De opzichter van fortificatiën le }V. Du.vff is bevorderd tot hoofd opzichter der fortificatiën te Haar lem. Bij K. B. van 8 Juli 1924 is Pie- •r Elias, te Haarlem, met al zijne wettige, zoo mannelijke als -vrouwe lijke. nakomelingen, verheven in den Nederlandschen adel, met de praedi- caten van jonkheer en jonkvrouw. Bij Kon, besluit is verlof verleend aan rar. A. .T, Enschedé, te Aerden- liout, gemeente Bloemendnal. tot het aannemen van het onderscheidings- teeken van ridder der Orde van de Kroon van België. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor den weleerw. beer J, Brinkman, kapelaan te Heem stede. Als secretaris van de Vereeniging van leeraren aan Middelbaar Techni sche- en Kunstscholen in Nederland zal optreden de heer J. C. Slagter, te Haarlem. Z- D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot leeraren aan het Se minarie „Hageveld" te Heemstede, de weleerw. zeergel. heeren J; Starren- burg te Castricum en J. Henneman,

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 1