Rubriek van den Arbeid. Ingezonden Bit de Omstreken Onze Lacldiock Sport en Wedstrijden Negende Internationale Hondententoonstelling Feestavond „Mercurius" DE HEER W. CH. VAN DAALEN GEHULDIGD, Zaterdagavond is de heer W. Ch. van Daalea ia de zaal vaa het Verver- schingshuis ia het Wandelbosch Groe- nendaal op waardige wijze gehuldigd ter gelegenheid van zijn 15-jarig voorzitter schap der afdeeling Haarlem van den Naiionalen Bond van Handels- Kantoorbedienden „Mercurius". Toen hij met zijn echtgenoote en dochter, voorafgegaan door leden der feestcom missie, ce zaal binnentrad, werd hij spontaan met fanfares en toejuichingen begroet. De heer v. d. Wetering, de vice- voorzitier der afdeeling, wecschte den heer Van Daalen van harte geluk deelde mede, dat de afdeeling gemeend had, dit zeldzame feit niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. De heer Van Daalen heeft steeds ce belangen der leden op een warme wijze behartigd. De afdeeling begon met 14. leden en thans telt zij er 300. Die groei is te dan ken aaa het werken en streven van den heer Van Daalen. Telkens zocht hij nieuw werk en hielp dan ijverig mede aan de uitvoering er van. Spreker her innerde aan de vele goede dingen, die in die 15 jaren verkregen zijn, als va cantia* vrije Zaterdagmiddag en avond sluiting.. Zijn optimisme wist bij allen den moed er in te hóuden. Ook ia het Bondsbestuur stond hij voortdurend voor de leden op de bres. Spreker hoopte tenslotte, dat de heer Van Daa len nog vele jaren voorzitter van een neutraal Mercurius mag zijn. (Applaus.) De heer C. Vrugt (geen onbeken de in Haarlem) had van de feestcom missie het vereerend verzoek ontvan gen, om den jubilaris op dezen feest avond toe te spreken. Hij had die uit- noodiging gaarne aanvaard, want daar door werd hij in de gelegenheid ge steld, woorden van waardeering te spreken aan het adres van iemand, die dit tea volle verdient. Ook spreker her innerde aan de geschiedenis der afdee ling en zei. dat indertijd de heer .Zoete- xneijer, die toen voorzitter was, plaats had willen maken voor den heer Van Daalen, omdat de heer Zoetemeïjer be greep. dat de afdeeling eea man als Van Daalen noocig had. En dat dit goed gezien was, bleek we! hieruit, dat het mandaat vaa den heer Van Daalen telkens hernieuwd werd. De leden be wonderen zijn volhardingsvermogen en moed, om elk jaar opnieuw te begin nen, niet voor zich zelf, maar voor de leden. Zij koesteren dan ook veel .waar deering' voor zijn werk.. Daarom hadden allen gaarne bijgedragen, orn hem een blijvend aandenken te schenken. Men had daarvoor de medewerking van me- vrouw Van Daalea. ingeroepen, wier keus op een zilveren theeservies geval len was. Het was eea prachtig geschenk, dat overhandigd werd. Het ging verge zeld van een door den heer G. A. Luitingh gecallsgrafeerd album met handteekeningen van de schenkers. Aan den heer Van Daalen werd bo vendien eea zilveren vouwbeen ge schonken, De^heer Vrugt richtte ook !:-•• :iijke woorden tot mevrouw Van Da..!aan wie hij namens de afdeeling dank bracht, omdat zij ten bate van „.Mercu rius" zooveel van haar gezinsleven had opgeofferd. Zij -ontvingdaarvoor een zilveren beursje en eea fraai bloem stuk. De heer Van Dr.alea hield een kernachtige rede, waarin hij mede na mens ziin vrouw hartelijk voor deze mooie hulde dankte. Toch bracht hij .een groot gedeelte van den hem toege- zwaaïden lof aan de andere bestuurs leden over, zonder wier hulp het hem niet mogelijk was geweest, zijn taak als voorzitter naar behooren te ver vullen. Hij dankte dan ook de leden, dat zij hem zulk een eminent stel mede werkers hadden gegeven en legde er den nadruk op, dat er bij de afdeeiing vooral drie goede dingen te constatee- ren vallet!, namelijk zin voor waarheid, zin voor vrijheid en zin voor recht. Zin voor waarheid, omdat men zich geeft zooals men is, zonder franje, zonder valsch pathos. Zin voor vrijheid, omdat men zijn eigen en niet den door an deren opgedrongen weg volgf, geen slaveanatuur heeft en zich niet wil knel len in het keurslijf der conventie. Zin voor recht, omdat men geen onderdruk king duidt en van meening is,-dat een minderheid ook haar rechten heeft. Het gevoel voor recht is bij allen ten sterk ste ontwikkeld. Spreker hoopte bij voortduring op aller steun, dan zou hij weer met nieuwe lust zijn taak voor de organisatie, die hij lief heeft, voort zetten. Daarna werd voorlezing gedaan van een aantal brieven en telegrammen van gelukwensen vaa andere afdeelingea en particulieren. Het officieele gedeelte was hiermede afgeloopen en kon met de afwerking van het programma worden begonnen. Dat de verschillende nummers in den smaak der talrijke aanwezigen vielen, bewees telkens het hartelijk applaus. Voora] de conférencier Rob de Haas droeg veel tot het succes bij met zijn geestige toespraakjes en zijn liedjes. Vooral „De verkeersagent", „De clocke Roeland" en „De Schoolmeester" sloe gen in. Ook de Hollandsche soubrette Eva Dorley en de goochelaar Erlie Coneli 'vermaakten de aanwezigen. De heer Van Herwijnen bracht 'den heet Van Daaien de gelukwenschen van de afdeeling Rotterdam en van bet Bondsbestuur over en overhandigde een bloemstuk. Een gezellig bal hield de aanwezi gen tot twee uur ia den nacht bijeen, GEVONDEN DIEREN zSN VOOR- WEBBEN. Terug te bekomen bij: Politiebureau, Bmedesrraat, rijwielbelactingpiaa'.je, hee- Tenrijwie!, F. v. Gol, L. Aunastraat 44. beursje met rozenkrans, W. Kiemen-broies Vcoruifczar.gstraat 113rd. bril, F. J. Martin SaemMamstraaA 3rd., duif met ringnum- jr.èT, F., de Haan, ZijlstraaS 100, geld, P. Baas. VoorzoTgfitrgat 56, dameshorloge, E. ILa.rr.booy, Westerstraat 63, hondenzweep, C. Griet, Hoofman size ai 56, bruine da meshandschoenen, A. Maat, Bloemeristeeg 13. zwart-bruine hood, C. Hoesbereen, Kruisstraat 34. katje (Cypersch) J. Vervoo- zen, Popeiingstraat la, kettinkje, H. Prins L. Heerecvest 36, nunxmerplaa:, .T. P. v. d. Veld, Jan fiteenetraafc 40, hemdenpen- ning, J. Bijster, JacobyrtesSraat 1, kinder- por lemon a i e, A. Blok, Gen. Gionjéstraat S7. portefeuille meï portretten, v. d. Bakkersrr. 30 Onderdeel Radio, H. Kruyer Kennemerstraat lStew^ kind erscho en ij e, F. de Vries, Wagenweg 29rood, ring met sleutels. F. Blok, L. Poellaan 19, cames- tasoh, Stola» Wery, Zijiweg 90, tijdschrift H. iLandwehr, Paper.torenveso 39, Trouw boekje met portretten. H. W. v. d. Mark. v. Loosfcraat IS zwarte damesmuts; F.Jacobs Leid- schevaarfc 2S c., pet M. Heems kerk. Saenredamstraat 25 rood. por- temonnaiePolitiebureau, Stnede- straat, portemonnaieS. Top, Teyler- hofiessfcraat 1. potloodhouder; A. Sweers. 131 eekerstraat 3( d.potloo- denM. Laurens, Raaks 36, -rijs poesje A. Schutte. Nieuwe Kruis straat 15 zwart, zwarte kinderpoi'te- monnaieE. Loerakker, Brouwers straat 127, bruine caniesportemon- naie; Alberts, Gierstraat 27. reticule; A. Buis. Z. B, Spaarne 19 o zw., ren- tekaarten (Wed.K.), C. Roorlieb, Mo lensteen 23 o, blauwe rozenkrans T. Vrugt, Potgieterswaai 51, rozen krans Peeret-ooui, Klaverparkweg 122. scheermes; H. C. .lion, Brou wersstraat 120, tapijtschuierE. Postema. Juliauastraafc 83. speldje met steentje; G. Wit.- -yierstarren- stxaat IS, handtaschje met boek jee. enz., Ligfcenbelfc. Arnoidiestraat 20, taschje; D. Rpode, Oranjestraat 'J5. vuurwerk; Politiebureau, Smede- straat. verfdoos met mandje enz. VERBETERING VAX DEN VOLKS ZANG. Voor de algemeen© vergadering van de Nederlandsehe Vereeniging voor den Volkszang, op Zaterdagmiddag 27 September in café Brinkmann te Haarlem te houden, bevat de agenda behalve de gewone punten, o.a. ver kiezing van een. algemeen voorzitter en 4 bestuursleden. De heer Poortman heeft om gezond heidsredenen als voorzitter bedankt en'het jaarverslag wijdt hem eenige regelen van warme waardeering. Het hoofdbestuur stelt in de "vaca tures de volgende dubbeltallen voor: Vacature algemeen voorzitter: 1. de heer W. Donkersloot; 2. de heer tor, .-E. baron Mackay. Vacature mej. H. Gantvoort: 1. mej. H. Gantvoort; 2. den heer Joh. Oost- ~een. Vacature de heer Joh. Oostveen: 1. de heer Joh. Oostveen; 2. mej. H. Gantvoort. Vacature de heer H. E. M. van Dobben: 1. de heer dr. W. .7. van Beugenbik; 2. de heer dr. C. H. Ph. Meijer. Vacature de heer W. Donkersloot of de hear Mr. /E. baron Mackav. 1. de heer E. J. Abrahams; 2. de heer J. A. Hoekmeijer. Nog is candidaat gesteld de heer H. Rijks. EEN CE VAARLIJK SPEL. Zaterdagmiddag te ongeveer twee ir, kwam een vrachtauto eener bierbrouwerij de H armen jansstraat inrijden. «Enige jongens aldaar spe lende lieten hun spel in den steek orn achter aan de klap van den auto hangend een eindje mede te rijden. Bij den Harmenjansweg hadden ze zeker genoeg van den hobbelenden wagen- en wilden er afspringen. Dit ging van alleq .goed, doch niet van een der jongens daar deze met zijn blouse aan den onderkant van do klap bleef hangen en zoo hangende aan de blouse over de straatsteenen en door de modderplassen heen een 400 meter werd meegesleurd. De chauffeur niets wetende -van T drama dat zich achter aan zijn wa gen afspeelde, hoorde ook niet het angstig roepen van de andere jon gens en voorbijgangers en reed dus door. Gelukkig evenwel hield de blouse het niet langer uit doch scheurde geheel af, waardoor de jongen op de straat bleef liggen. Wonder boven wonder had hij alleen maar eenige ontvellingen aan zijn banden en gezicht opgeioopen en kon hij, al was het met. „tranen als tui ten" naar huis worden gebracht, waar moeder over de vol met modder zittende en gescheurde kleeren wel niet erg best te spreken zal zijn ge weest. VOGELLEZING VAN DR. v. d. SLEEN. In het Museum voor hei Onder wijs te Den Haag, neeft Zaterdag middag voor genoodigclen. leeraren, onderwijzers en onderwijzeressen dr. van der Sleen uit Haarlem een lezing gahouden over het leven van onze Xederlatidsche -vogels in verband met de tentoonstelling van m het, wild in ons land voorkomende vogels. ONDERLINGE TUINBOUWCURSUS. De Vereen ïgicg van Oud-leerlingen der Tuinbouwcursuseen Haarlem en Omstre ken. houdt een vergadering op Donderdag September in de „Korenbeurs". Dc agenda vermeld: o.a.: Bespreking 7an hel igezondene; Beoordeeting Bloemwerken, daarna gegevens van de Jury, tot even tuee'.e verbetering van het ingezonden bindwerk. een rondschrijven aan de leden wordt gezegd: Deze avond moet een onderlinge ten toon- stelBrg gelijken. Gevraagd worden diverse bloemwerken. De ingezonden bloemstukken, worden in 2 groepen verdeeld, n.L Groep A, Bloemwerken van beroepabin- déTs;; van hen die een bkndcrorsus heb ben gevolgd of van hen die mes bloem- •erk «en onderscheiding behaaïd hebber- Groep B, Bloemwerken van diegenen, on der groep A niet genoemd. HET CREMATORIUM. Zondagmorgen bracht een geselschap typografen met dames, leden van de AJg. Ned. Typ, Bond (Maatschappelijk Werk) bezoek aan het Crematorium te We.;- terveld, waar voor deze gelegenheid schijacrematie werd gebou/len. „ROEFJE". De directeur van d©n Stadsschouwburg schrijft ons: Heel Nederland vraagt om „Boefje". Toch is het ons gelu&t van den heer Cot van der Lugi Meiseri een extra-voor- stelling van „Boefje" :e krijgen op Vrij dag 19 September a.a. De hc-er en mevrouw van der Lugt Mei- sart waren dankbaar gestemd, over het uitverkochte huis en de hartelijke ont vangst van het publiek. plaatsbespreking begint Maandag .15 September. Van hier en daar. DE SALARISVERLACINC VAN HET RIJKSPERSONEEL. Het A. C. 0. P. en het C. X. O. P. hebben zich tot den. Voorzitter der Central0 Commissie voor Georgani seerd verleg in Ambtenai'ehzaken gewend met een brief, waarin zij verzoeken, zoo mogelijk op korten ter mijn een vergadering der commissie voor Georganiseerd Overleg te willen uitschrijven, o.m. ter behandeling ui do navolgende voorstellen: De Centrale Commissie wende zich tot de Regeering met het verzoek: 1de per 1 Öct. 1924 voorgenomen nieuwe salarisvermindering voor ge huwden en kostwinners niet in wer king te doen treden; 2. met ingang van denzelfden da tum maatregelen te willen treffen ter verbetering van de positie van het ongehuwde rijkspersoneel, voor zoover niet tot de kostwinners be- hoorende. 3. volledig to mogen worden' in gelicht, omtrent de blijkbaar niet on belangrijk gewijzigde voornemens^ der Regeering ten aanzien der voorgêno- uen sa!ariaherziening-1S25 en daar- iver het oordeel der Centrale Com- aissie te willen DE LOONEN BIJ WERK VERSCHAFFING. Men meldt uit Deventer aan de Maasbode: liet onderhoud dat dewethouders, de heeren Am. J. Schoemaker en A. Tees nik, aan liet Ministerie van Bin- nenlandscho Zaken hadden, heeft tot resultaat gehad, dat de Regeer in g haar erioh tot loonsverlaging bij de- werkverschaffing heeft laten vallen. Zij stelde echter zoodanige voor waarden, dat de prikkel voor de werk loozen, om zoo spoedig mogelijk werk ie zoeken, in het vrije bedrijf, zal blijven bestaan. De vakcentrales hebben unaniem •erklaard, met de gestelde voorwaar den accoord te gaan. COMMISSIE OVERLEC P. T. T. De directeur van den postchèque- en girodienst, de heer J. Lazonder, is op zijn verzoek eervol ontheven van zijn aanwijzing als lid der com missie van overleg voor P. T. T. In zijn plaats is als licl aangewezen de aajuTrcf-inspecteur dor posterijen en telegrafie J. G. H. Dhont, plaatsver vangend lid der commissie. Ter voor ziening in de vacature van plaatsver vangend lid is als zoodanig aangewe zen de commies der posterijen en te legrafie J. F. Habermann. EEN NIEUW CONTRACT IN DE BOUWBEDRIJVEN. D© boijdsi'aad van den Algem. Xederl. Bouwarbeidersbond heeft, na gehouden besprekingen over de loonaciiè voor 1925, met i5 tegen 13 stemmen besloten, aan de afdeelingen te adviseeren, weer deel te nemen aan de afsluiting van een nieuw col lectief contract. Er zal echter naar gestreefd worden, de besprekingen over de loonen plaatselijk te houdeD inet dien verstande, dat de aldus \astgestelde loonen in eeu loonregis- tc-r, behoorende bij het landelijke col- leotief contract zullen moeten wor den neergelegd. VEREENICINC VAN NED, WERK GEVERS. In de gewone jaarlijksche alge- meene ledenvergadering der Vereeni- ging, die den 18den Sept. te Eindho ven in het gebouw van den R. K. Volksbond gehouden wordt, zal. naar „De Werkgever" meldt, het 25-jarig bestaan der Organisatie worden herdacht. Na afloop der ver gadering zal de vereeniging de past zijn van Philips' Gloeilampenfabrie ken. WIJZICINC PENSIOENWET, Naar hsr Orgaan van de Vereeni ging van Hooger Personeel bij den P.T.T. Dienst uit goede bron ver neemt, ligt het in do bedoeling van de Regeering den datum van ingang der wijziging van de Pensioenwet vast te stellen op 1 Januari 1925. Voorts zou de minister terugkomen gekomen zijn van zijn oorspronkelijk voornemen, om het recht op ver vroegd ouderdoms-pensioen ie doen vervallen. UIT DE TEXTIELINDUSTRIE. Op de Twentsche bont weverij te Hengelo, waar de arbeiders reeds langen tijd slechts 3 van de 4 weef getouwen bedienen, wordt thans, tot nadere aankondiging slechts -t da gen per week gewerkt. Tevens is aan een 5-tal arbeiders, waar-onder 3 met •i0 dienstjaren, wegens bezuiniging eervol ontslag verleend. Van Ingezonden stokken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet terugzegeven. Voor deo inhoud dezer robriek stelt de Eedactie zich niet aansprakelijk. Haarlem, 5 Sept. 1924. M. de R.. Uwe uiteenzetting in Haarlem's. Dagblad van Douderaag 4 September j.l. over sollicitatien 00 advertenties, onderschrijf ik in zijn geheel, doch naar mijn inzien vergat u er bij te zetten: sollioiteeren is ook boffen, zelfs wanneer men uw goeden raad in zijn geheel opvolgt. Immers. M. de Red., is in den regel het aantal sollicitanten zóó groot, cat de stapels brieven dia binnen ko men maar ten deele ter hand worden genomen, en de rest, geschikt of min der geschikt in de prullenmand te recht komen. En nu M. de R., over uwe waar schuwing: voeg geen postzegel antwoord bij. Eenigcn tijd geleden, tten juisteo datum weet ik niet meer, las ik in uw blad een advertentie „waarin incas seerders of reizigers werden gevraagd, met verplichting 10 ets pcetzegel voor antwoord in te sluiten, brieven onder letter of nummer te zenden aan het Advertentiebureau D. Y. Alta, Den Haag. Ondergeteeker.de, en misschien ve len met mij, hebben een kansje ge waagd om voor eeu van deze betrek kingen in aanmerking te komen et sloten evenals ondergeteekende een postzegel voor antwoord in. Tot nog toe, 't is waarschijnlijk 6 7 weken geleden, hoorde ik niefs van dat alles en zal er ook wel nooit iets van hooren, aangtr' -n ik nu, door uw waarschuwing gesterkt ben in mijn meening, ciat men van solide firma's niet mag verwachten dat eon postzegel voor antwoord gewenscht wordt. Ik beschouw deze advertentie dan ook niet anders dan aJs een truc om ie dubbeltjes van naar werk zoekende personen te veroveren. M. de R.t mogen dan deze regelen ook een waarschuwing zijn, om de 20 cents, die daaraan nu verknoeid zijn, boter te gebruiken. U, M. de Red. hartelijk dankend voor de opname, noem ik mij zeer gaarne uw abonné JAC. VAN DIJK, Bakenessergracht 95. Het spreekt vanzelf, dat sollicitan ten die onzen raad opvolgen, daarom niet altijd op antwoord kunnen r e - kenen, in elk gevat zullen zij de beste kans hebben en dat h, zooals de inzender zal toegeven, al veel. Als een adverteerder postzegel ...or antwoord vraagt, belooft hij daarmede stilzwijgend dat hij aan de sollicitanten antivoord zenden zal, onverschillig of zii in aanmerking ko men of niet. Dat de inzender geen antwoord kreeg, is dus onbehoorlijk en wij hebben daarom de firma Alta van ziin klacht in kennis gesteld, die de opmerking wel aan haar lastgever zal doorzenden. REDACTIE. HEEMSTEDE CEITENFOKKERS. De R.-K. Geitenfokkersvereenigring, :d. Heemstede, hield Zaterdagavond haar jaarlijksche keuring. Er Waren 23 exemplaren aanwezig.- De keurings commissie kende de volgende prijzen too Oud, ongehoornd iste prijs Annie, van G. J. v. d. Putten ;2de prijs Annie, in A. Rot'3de prijs Jans, van A. Kres, Oud, gehoornd: isle prijs Sara,- van P. Veerman; 2de en 3de prijs werd niet toegekend. x-jarjg, ongehoornd: xtse prijs Freida, van J. Wegman 2de prijs Coba, van L. P, Jansen3de prijs Mina, yaa J. v. d. Schans. i-jarig, gehoornd; iste prijs Lena, van W. Kres. Lammeren, oagehoom iste prijs G. J. y. d. Puiten 2de prijs A. Kres3de prijs J. Compier. Lammeren, gehoornd ïste prijs H. J. van Ouschoten. De belangstelling van de zijde van het publick was vrij groot, O.a. merk ten wij op den Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn, wethouder Dr. E. A. M. Droog, den heer A. A. Swells, gemeen j te-secretaris. SCHOTEN HARMONIE ST. CAECILIA. De Harmonie St. Caecilia te Schoten, directeur de heer Chr. Huyboom, oa:- viag de heugelijke tijding dat door jury en bestuur van het concours te Vianen aisnog was besloten wegens het behaalde aantal punten de zilveren lau wertak aan „St. Caecilia" toe te ken nen. ZANDVOORT BLOEMENTENTOONSTELLING. Door de vereeaiging „Floralia", af deeling van de Vereeaiging van Huis vrouwen, wordt op Zondag 14 Septem ber in de concertzaal van Groot-Bad huis een tentoonstelling gehouden van de planten, die in den voorzomer aan de schoolkinderen ter verzorging zijn ge geven. Een deskundige jury geeft prij zen aan de beste inzendingen. De ten toonstelling is geopend van 25 cn van 710 uur. Het bestuur verzoekt ons, mede deeien, dat ook prijzen beschikbaar zijn voor inzendingen uit omliggende ge- meenten van mandjes mos, versierd met paddestoelen. Evenals voor het in ont vangst nemen der planten is het be stuur voor deze inzendingen in Groot- Badhuis aanwezig op Zaterdag 13 Sep- -1-tot 3 uur. haar houding .niet eensgezind be paalt. Spreker memoreerde het arbeids geschil in Twente en de tegenkanting tegen den 8-urigen werkdag. Hier werd de heer Reinatda in de rede gevallen door eenige 'jongens, leden van den Vrijen Jeugdbond te Santpoort. Eén van hen riep, dat de -arbeiders in Twente maar hadden moeten sabo- teeren. De heer Reinalda vroeg den vrijen Jeugdbonders even hun beurt af te willen wachten en vervolgde zijn re de met te spreken over wat het nood zakelijke, doelbewuste stroven der arbeidersklasse moet zijn. De groote moeilijke strijd moet eensgezindgevoerd worden, vervolgde de heer Reinalda. „Daarom wordt op den 21en Sep tember een betooging gehouden te Amsterdam om de regeering duide lijk te maken, dat het dezelfde arbei derspartij van woleer is die strijdt. Want nog steeds worden de posten van de oorlogsbegrooting overschre den. Zoo gaat men voort. Twee onzer oorlogsbodems werden verkocht n's oud-roest- Slechts eenige jaren ge leden werden deze schepen gebouwd. Eenige honderdduizenden gaan weer verloren. U allen kunt helpen door steeds to zeggen, dat het de arbeiders zelf zijn die kunnen verkrijgen wafc voor hen noodig is. Ik wek u allen op, vervolgde spre ker, van morgen af uw werk te we ten, weet gij dit niet. dan staat ous een nieuwe oorlog te wachten". Nog herinnerde spreker aan do pu blicaties van Professor van Embden in verband met de nieuwe vechtmetho den. Daarop sloot de heer Meyers de meeting. Gelegenheid tot debat werd niet gegeven. De vrije Jeugdbondc-rs protesteer den levendig; wat hun echter niet baatte. DE SLIMME SMOKKELAAR. Wij lezen ia Cegedisco Wall Street Jouraal vertelt Een smokkelaar komt bij een boer en biedt hem 50 dollars om gedurende één dag zijn schuur te mogen gebruiken. Waarvoor? vraagt de boer. Ik breng morgennacht eèn kar vol drank over en ik wil gedurende den dag buiten schot wezen, Goed, zegt de boer. En als do smokkelaar weg is, waarschuwt hij de verbodsagen ten te Newport. Dezen houden den ganscken dag tie wacht in de buurt van de schuur, des nachts, den volgenden dag en ook den volgenden nacht. Een paar dagen later verschijnt de smokkelaar weer bij den boer en geeft hem so dollars. Maar je hebt geen gebruik ge maakt van de schuur, stottert de boer. Neen, zegt de smokkelaar, maar terwijl jij de ambtenaren hier vast hield heb ik vier ladingen binnenge smokkeld. Hier heb je je duiten! j Kynologïe Een groot aantal inzendingen tenxber van SPAARNDAM Openluchtmeeting „Tegen oorlog voor ontwapening" ,V oor de afdeeling Spaarndam van 1 1. sP.rali Zaterdagavond de heer M. A. Reinalda, wethouder van Haarlem, over hefc onderwerp: „legen oorlog en voor ontwapening". Na de opening der meeting door den heer ïleijers, begon de heer Rei nalda zijn lezing te ongeveer half acht. Vrij veel belangstellenden waren aanwezig. Spreker wees in de eerste plaats op de ongunstige omstandigheden, waar onder de ax-beider lang heeft moeten leven. De strijd tegen het kapitalis me bracht verbetering, nu echter aldus de heer Reinalda, zien wij, on danks de hooge loonen, de armoede toenemen. En juist deze omstandig heid eischt onze bedachtzaamheid te genover het kapitalisme, tegenover de machthebbers, die van den toestand rebruik willen rnaken. Spreker zeide ian, dat. men bij het volk probeert wakker te houden hefc besef van de noodzakelijkheid van militairisme, in welk verband hij gewaagde van de 'stemming van vóór 1914. De lieer Reinalda weidde uit over den aard van een toekomstigen oorlog, die vree- selijker zou zijn dan een ooit vroeger gevoerde en maakte gevolgtrekkingen uit den gang van zaken in 1918. Uit deze gegevens zou moeten blij ken dat de arbeidersklasse gevaar zou l'óopen alle voordeelen die ver overd werden, te verliezen, indien zij 1 Door de Kyiiologexiclub „Amster dam" was Zondag in het „Bronge bouw" een groote internat ionaio ten toonstelling georganiseerd. Er waren honden van alle rassen; het aantal in schrijvingen bedroeg niet minder dan 340. Er waren heel wat inzendingen uit Haarlem en omgeving en verder uit Amsterdam, J>eiden, den Haag, Hilversum, Utrecht, Wormerveer, Den Helder, Krommenie, Rotterdam, Sclie- voningen. Zaandam, Hattem, Lunte ren, Arnhem, ja, zelfs uit Parijs. Het was een drukte van belang in hot Brongebouw". Rij aan rij, T\je Wj .as, waren do honden in practxsche, ruime open hokken geplaatst. Maar er waren hoe! ivaf honden, die tooh lie ver hun eigen verblijf maar hadden en die dat gedwongen ,,uit logeerer gaan" niet erg best aanstond. Niette genstaande de uitstekende verzorging prefereerden ze toch het eigen thuis. Sommige honden blaften luid, wat na volging vond. Maar er zijn ook hon den, die zicii kalm laten bewonderen: zich niets van hun omgeving en de kijkende menschen aantrekken. Weer anderen ginren do bezoekers aan met hun wijsneuzige kopjes als wilden ze zeggen: „En hoe vind je nie nu!" Een paar kleine diertjes speelden verstoppertje, gluurden bij elkaar in het hok, om dan plotseling 'do aardige koppen terug te trekken. Aan ae oogen dor honden is hot te zien, hoe ze zicii op do tentoonstelling gevoe len. Sommige kijken droevig en jan ken klagend andere ziin onverschillig, maar er zijn'er ook, die bepaald vroo- lijk de zaak aan zien. Beneden het alles hondenokken en ook gaanderij, boven, was ruim bezot. Ja zelfs op het terras waren do hokken geplaatst. Do keuring der dioren geschiedde in den tuin in negen ringen. De taak der keurmeesters was beusch geen ge makkelijke. Niet alleen, dat alle hon den zich niet even gemakkelijk lieten behandelen, maar ook waren or bij zonder veel prachtige exemplaren zoo- dat het niet zoo heel gemakkelijk was, daar juist 'de allerbesten uit te halen. De keuring was evenwel in uit stekende banden. Er was een regeüngscommissie, dU voor een uitstekende orde zorg droeg, daarin bijgestaan door liet bestuur. Vooral de secretaris-penningmeester, de heer J. L. Harms uit Amsterdam, had een moeilijke taak. De veterinaire dienst werd waarge nomen door de heeren C. J. Folmer te Amsterdam en J. Jongkind en D. J. Kok te Haarlem. Op het terrein was aanwezig de ambulance van Eerste Hulp bij Ongelukken van Dieren van de Haarlemsche Meisjesgezellen der Kennemer padvinders. Het was te voorzien, dot deze groote tentoonstelling een groot aantal be langstellenden zou trekken. Dit was 'dan ook inderdaad het geval. Reeds om half elf, direct nadat de tentoon stelling voor het publiek geopend werd was het er druk. En de bezoekers zul len hun gaan naar de tentoonstelling niet betreurd hebben. De mooiste rassen waren vertegen woordigd en hefc aankijken meer dan waard. We zullen de inzendingen niet stuk voor stuk bespreken. Het zou ons voel te ver voeren. We zuilen daarom alleen zeggen, dat de collectie aJs ge heel prachtig ivas te noemen en.dat, de tentoonstelling schitterend ge slaagd is. De organisatoren van dezen .iag verdienen zeker een woord var lof, evenals de velen, die t-ot het wel slagen van deze tentoonstelling hebben bijgedragen. De negende tentoonstelling is dus weer een groot succes geworden. We laten hier de voornaamste uitslagen olgen De beste reuen en teven in ieder ras waren: Cicilia van Calaudstein (ma- tin) van A. A. Sears, Rotterdam; Herold van 'fc Rijnland (kortharige St,. Bernard) van C. Boezna.rd, Lei den; Bodivin v. d. Waldesruk, (langh. St. Bernard) van C. Saur, Amster dam; Ast» van de Aurora (langh. St.- B.) van Th. Lejtsseii, Amsterdam; Tommy (Xew-ï-'ouudl.) van II. F. Dankxneijer Jr., Amsterdam; llertlia van St. John (N.-F.) van A. Stuurman v. d. Stadt, Zaandam; Zeus (Grey hound) van X. J. Seveuliuysen, War menhuizen; Jhonny van tic-zelfde; La dy Asia (Gordon Setter) van G. H. Sutherland Royaards, Amsterdam; Milan (Duiische staande houd, korth.) van B. J. Adanxs, Laren bij Zutfen; Adda vou Harri (idém) van J. C. v, d. Plaat, Schoten; Tosco Bredenweg (idem langh.) v\m W. J- Reyenga, Amsterdam; Telia .idem) van E. Lan downer, Vogelenzang; Max (Holl. Her- dei') van M. Trompetter, Zandvoort; iiermanua (idem) vail C. Osterloh, Amsterdam; Kampioen Go (id. ruwh.) van J. J. Sickmann, Haarlem; Mi loten (Belg. Herder) van J. G. Schippers, Amsterdam; Donar (ld. langh. Groe- nendaeler) van C. Frav, Zandvoort; Kayette (Fransche herder) van A. J. Hoiienb.erg, Zandvoort; Arno von Vossenhol (Duitsche herder) van G. Muller, Amsterdam; Emma von Leip- zigerhof (idem) van K. Brigtel, Am sterdam; Nikos (Schotsche herder) van J. Sprenkding, Nieuwe Niedorp; Bruno du Rustique (Ghien de Bou vier) van J. Meyer, Amsterdam: Sisa (Rottweiler) vrn A. Hodssart, Manrs- ten, Tilly (keeshond) van II. Martens, Haarlem; Kees (chow-choy) van J. J.- Lussc, Rotterdam; Spalla (Boxer) van mevr. J. W. Fitsch-Abclaor. Amster dam; Niata. tecf van dezelfde; Victo ria's Satan ielo (boxer) van mevr. v. d. Broek d'Obrcnau, Den Haag; Vic toria's Molly, tecf van dezelfde; Lotto von Rheinsburg (poedel) van L. Frans man, Rotterdam; Bruno 'Dobeimarm Pincher) van W. Westhclle, Amster dam; Aïgarda von Veldeoburg id.) an H. J. Vclders, Rotterdam; Tri*- tan v. d. Zonnenheuvel (Rlesenichnltu zer) van mevr. C. H. Al blos, Luwhe- dé, Lunteren; Estel Fid elites (Schnau- zer) van P. M. Paanakker, Den Ifaay; Jeïha's Cyril (Airedale lorrior) van J. H. v. <1. Eykcn, Amsterdam: kam pioen Kc-irby Lady It owe;: a (id.)'Vaif J. I.. Harms. Amsterdam; Billy (Sèhótéche terrier) van U. Kok, Am sterdam; Spite (id.) van rnej. Til. Ja cobs, Amsterd un; Robir Adair (West- Highland White Terrier) v-.n A. J- van Beusichom, Amsterdam; Flap 01 Sans Souci Cerne (Peadyham Terrier) van mevr. 1". it:; Rotterdam^ Bo: by. van Terriérlüst (Foz-tcrrier) van B.- Waterhout, Deemster; Dutch Sanson id.) van H. Fongens, Amsterdam; Flour to '.id.; van J. Ilenneman Jr., Amsterdam; Blaektul of Wellington (id.) van A. Waterval, Amsterdam; Poter (Fransch© Bulldog) van mevr. E. do Wit-Krauz, Amsterdam; Pedra van dezelfde; Waldjo .dashond) van Herm. A. Kcip, Haarlem; Lumpi (id.) van A. H. Stuhr, Haarlem; VValdmau id.) van A. G. I loft©, Am sterdam, Mexsse aus Kurpfsla (dwerg dash.) van J. C. d. Plant, Schoten; Te In (Mahhesef) van mevr. 'I'. 'Pri meer de Waard, IJmuidou; Koko (id. teef) van mevr. T. Tismeer-de Waard, IJmuiden: Betty (mopshond) von D. W. v. Baan, Amsterdam; Benny. (Grif'on Bruxellois) van mevr. Mog- genstorm, Bloemendanl; Myra (id.) van Mme. Ceasar Eiffe, Den Haag; Tommy (Griffon Beige) van mevr. W. C. C. Roelofsen, Den Hang; Ukkxo id van mevi'. A, Thoumssen vaa Beers, Anrhcm: Wolly - P-.-fit Bx'abau- Con) ivan mej. M. H. Waalwijk, Rot terdam; Sabinés Boy en Mabel of Hcnfzen (King Charles Spaniels) van mevr. H. \V. C. Roelofsen, Den Ilaag; China Victoria, (id. tenil van mevr. T. Tisrneer-do Waard, IJmuiden; Hcd- wig's Enne (id van mevr. G. Hen driks, Amsterdam; Humphrey van Blenheim Spaniel) van mevr. G van Keulen, Schevenixigen; -My Peggy (id van C. Droog. Amsterdam; Kar- an IJmuiden (id.) van mevr. Tis- - IJmuiden; Put so of Chinatown (Pekingees) van G. y. Keulen, Sclic- eningen; Citu Toy (id.) van mevr. E. v. Venetië, Amsterdam: Hebi (Duit sche dwergpincher) van de/elfde; Dot- je's Nelly (id.) van mej. F, Visser v. Beek, Huizen; Kampioen Zamppil Idwergschnauzer) van Joh. C. F. Heubel. Rotterdam; Favoneta's Cunn teef van dezelfde; Sunhright Puck (miniatuur-keeshond) van mej. J. G. v. d. Blom, Den Haag; Porivalo Am- berdusk, teef van dezelfde; Bobbie (Dwergpoedel) var. J. H. van Cb'is. wijk, Amsterdam; Cita von Hollen- stern (jachthond) van M. C. S. Ba ronesse van Flardenbroek v. d. Klei ne Bindt, Eindhoven. Albert v. d, Oldehoevc (Duitscbe (Dog) van J. A. E. Schoemaker, Am sterdam Aïda van Volbloed (idem)'vaa Louis Penning, Amsterdam. Dc eereprijzen werden als volgt be haald Douglas (Jerschc setter) van mevr. J.- Hendriks v. d, Haak, Am sterdam Lady Astor (Gordon setter), van G, H. Sutterland Royaards, Am- sterdamBeauty van Maxim Gorki (Barsois) van raevr. C. do Jonge Kdiser, Velp. Verder kreeg de 'kennel „Jelha", Harms, een eerepxijs voor een inzen ding terriers. De prijzen bestonden uit bekers, me dailles en kunstvoorwerpen. Een gezellig diner in restaurant Brinkmaan besloot dezen uitstekend get slaagden dag.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 6