Rubriek voor onze Jeugd DE GESCHIEDENIS VAN RAP DEN KABOUTER Wat zullen we voor den Sint Nicolaaswedsfrijd maken? ïk heb twee aardige patronen voor meis jes, die zelf een pop willen maken. Wie er graag één te leen wil hebben, mag het Woensdag bij mij komen halen. Voor 200'n poppeliehaam is noodig stevige wit te katoen. Om er een vleesehlkleurije aan te geven, haat men de katoen 'even door wat water, waarin men een. scheutje roe den Lnibt heeft gedaan. Wanneer de lap volgens patroon is gekuip-» en de deelen. aijn vastgehecht, dan vuit*men maar op met zaagsel. Voor don kop is 't beter geen katoen, maar b.v. een witte fijn katoenen kous te gebruiken. Voor de vulling van het poppakopje gebruikt men ook liever watten, boren, neus en mond geeft mer. eerst aan met een klein potloodstreep je en maakt dan op 't streepje wat stik- steekjes met zwarte zijde. Wangen en lippen kleurt men mei den verdunden rooden inkt, waardoor het pop- penhjf gehaald is. De oogen geen men natuurlijk een andere kleur. Men maak: het haar van een paar vlechten wol. Jullie begrijpt wel dat de kop 't moeilijkste is van de heela pop. Wie een lossen poppe- kop heeft, moet die moeilijke klip maar ontzePen. Poppekousjes kunnen heel ge makkelijk gemaakt worden van oude kou een en poppeeehoer.tjes. van. oude glacé handschoenen. Onder het echoentje moet men dan een stukje karton maken om den goeden vorm te krijgen. Wie een heel aardig mandje wil maken, 'dat b.v. gevuld kan worden mei poppe- kieertjes, of als handwerkmandje dienst kan doen, vraagt of broer met zija figuur zaag den bodem van een flink sigaren kistje ovaal wil zagen. Dan moet hij op gelijke afstanden langs den omtrek gaat jes boren. Voor de gaatjes moet je mooie ge:ijke takjes zoeken, die je van de bast ontdoet k"u steek je de takjes in de gaat jes. Een takje kum je ombuigen, zoodat je eT twee gaatjes mee kunt vullen. Nu is het takje meteen netjes afgewerkt. Ten slotte vlecht je er gekleurde restjes lint door. Je kumi van het mandie öbk een wiegje maken door er een hed-je in :e leggen, een paar lakentjes, een kussentje en een de kentje. Wil je er een gordijntje aan bevestigen, dan neem je een stukje ijzerdra ad, buigt het en bevestig de einden aan het mandje Een lapje neteldoek plooi je om hei ijzer- draad heen. En. klaar is KeesIk zal je ook even vertellen, hoe je op heel eenvou digs maaier een stelletje poppen kun; maker. voor de poppekamer. .Te neemt een vierkant lapje, zoekt het middenpunt en stopt daar een balletje watten in. Omn hei balletje bind je nu een dïaad katoen. D!t balletje moet het kopje worden. Nu hangt het 'anje in 4 punten. De twee zij- punten moeten armen vormen. Daar draai je een arni-vorm van en omwoelt die weer met een draad katoen tot aan den pols. De beenen maak je met zoo, maar denk erom, dat je een deel van 't goed overlaat voor do romp. Voor de stevigheid kruis je over rug on borst een veterbaindje. Het gezichtje moet je kleuren. En dan komt natuurlijk het aanbleeden. Wie wat voelt voor een harlekijn, mag bij mij ook om een patroon komen. Je weet wel zoo eentje, die met touwtjes in beweging wordt gebracht, 't Is aardig werk voor degenen, die wat aan carton- nage gedaan hebben. Handige jongens kunnen er ook nog een rekstok bijmaken; waaraan de harlekijn gymnastisch# toeren We graag een vliegmachine, zelfrij- dende auto, spoor met personen- en goe derenwagens wil maken, komt ook maar eens op een Woensdagmiddag bij mij naar modellen kijken. Alles wordt ver vaardigd van carton en plankjes. Weet je wat ook leuk is] Een zelfge maakte poppenkast. De poppenkast zelf is 't eenvoudigste. Je neemt «en flink kistje, dat je op zijtn kant zet. De voor zijde moet aan de bovenhelft open zijn. De achterzij moet van boven dicht zijn. Je verft hec kistje met bonte figuren of plakt er gekleurd papier op. Je maakt aan de voorzijde ook een stelletje gor dijntjes. Ik kar. je aan aardige patroontjes helpen voor Jan Klassen, Cairijn, de dui vel enz. Vinden jullie een kermistent ook niet aardig? Je kunt een ronden deksel als schijf gebruiken voor een draaimolen b.v. of als vloer voor je tent. Nn heb ik patronen van een paar clowns, een olifant een poedel, een ezel een zwaan en een paar eendjes. In do vorige Rubriek vertelde ik Je al het een en ander over een zelf gemaakt prentenboek. De plaatjes kon je uit een Weldon-modeplaat knippen. Je kunt er natuurlijk ook een Dierenboek van ma ken. Je hebt wel mooie Diecen-reelame- pïaatjes, die plak je dan ïn het schrift en dan verzin je er zelf een versje of ver haaltje bij. De kaft van het schrift moet je geheel beplakken met aardige bonte kleuren. Laatst vroeg een meisje om poppeka- mer-meubekjes. De poppekamer zelf kan gemaakt worden van een kist of karton nen doos. De meubeltjes kun je maken van lucifersdoosjes, van carton, of van ansicht-kaarten. Je kunt ze ook maker, van stevig gekleurd papier, dat op de Fröbelscholen gebruikt wordt. De veTschil lende onderdeden voeg je aan elkaar met feston eersteken. Poot en zijn garenklosjes of doorgezaagde garenklosjes. Je moet ze verven in de kleur van het meubel. Knop pen van kasten of Iaden zijn flinke knoo- pen of kralen. 't hart van Joost welde een gebed bp, om genezing voor zijn vader, om vergeving 50r hemzelf. Hoe kon hij het goed maken? Hoe kon hij het maar eenigezins goed maken? Alles had hij verknoeid. Zijtn heele le ven leek een broddellap. Wat kon er van hem terecht komen? Wat voor goeds kon nog uit hem groeien? Hij dacht aan school. Er zouden straks meer onvoldoen des dan voldoendes op zijn rapport komen Van overgaan was natuurlijk hcelernaa! geen sprake. Of de olub moest hem red den. Ba, de club! Die redding zou geba seerd zijn op liegen en bedriegen, op pron een' andermans veeren. Zijn lid worden van die fraaie club was zijn laai- plechtanker geweest om nog drijven de te blijven. Eindelijk viel hij in slaap. Wonder bo en wonder kwamen er geen benauwde roomen hem verontrusten. Hij droomde wel of eigenlijk hij beleefde een stukje werkelijkheid van eeaigs jaren terug. Hij vader tegemoet fietsen omdat Moe der zich ongeruet maakte over Gerdaatje. het kleine Weensehe zusje. Vader nam voor een anderen dokter da practijk waar. H;i had vader gauw gevonden, maar er moesten nog een paar patiënten bezocht worden, heele ernstige, die vader niet kon slaan. Joost moest wachten de huizen. En terwij! hij zat te wach. moest hij al maar aan vader denken. Hoe blij zou zoo'® patient zijn, als de dokter eindelijk kwain. Vader was altijd zoo geduldig, zoo vriendelijk, Joost wist het heel zeker, hij wilde ook dokter wor den. Daar moest je veel voor leeren, maar hij kon goed leeren. Ja, hij wou worden, zooale vader wae. (Wordt vervolgd). JOOST B0SCH600M w. 3.—z. Over juffrouw Baks zweeg hij. Hij voelde, dat Jan het uit zou schateren over deze romantische ontmoeting. Daj zou hij stiet kunnen gedoogen. Hij was maar' blij da: het bedtijd wïs. Nu pas kon hij rus tig nadenken over dezen veelbewogen dag. Was het werkelijk waar, dat hij van morgen nog bij de Huysertjes was in Haarlem? Wat waren ze vriendelijk voor hen:Hoe vreeselijk «peel het Greet, dat hij wegging. Goeie hartelijke Greet! Zou ze nu alles van hem weten? Misschien niet, want moes had alleen maar getele foneerd, dat vader een ongeluk met den auto had gekregen. Morgen zou er natuur, lijk iemand uit Haarlem komen om nader 4e inform eeren. Misschien de notaris, of mevrouw. Dan zouden zo alles wel verne men. Of neen, misschien ook niet. Vader zou zwijgen, hij zou zijn jongen niet klagen. Dat geloofde Joost vast en zeker. Moeder ging morgen naar huis. Die lieve Moes, wat zag ze er ontdaan uit! Ze had hem alleen maar bedroefd aangekeken. De wonderlijke avonturen van Hans en Dolly YAN EN OVER DEN SINT-N1C0LAAS- WEDSTRIJD, Met vTiendelijken dank aan de jongens Fortgens te Santpoort, vermeld ik de ont vangst van 4 sigarenkistjes, dia we voor heel wat doe'einden gebruiken kunnen en 2 standaardjes uit gloeikousjes. Van dio standaardjes kunnen speldenkussentjes gemaakt worden of een paar stoeltjes voor een poppekamer. DE DAMES SCHAAFSMA dank ik har- telijk voor de mooie zending lapjes, wol, zij, knoopjes enz. Alles kan te pas komen voor poppenkleertjes, boekenleggers, boek omslagen, het voeren van sigarenkistjes zakdoekentaachjes, Me'kbekerdekjes, brie- ventaschjea, servet of vingerdoekjes, eier. warmertjes, lappen dekentjes, vloerkleed jes voor poppekauiers, speldenkussen, naaldenboekjes, enz. enz. SNOEKEPOEK1E. Clerqstr. 156, vraagt oor dez enwedstrijd een klein popje, at ze zelf aan wil kleeden. Toen had hij zijn hoofd tegen haar schou der gelegd en fluisterend gevraagd: „Weet je al-es, moes?" „Uit vaders onsamenhangende woorden heb ik het begrepen. Joost, hoe kon r.i zoo bedriegen?" Met geen mogelijkheid had hij die vTaag kunnen beantwoorden. Moeder verwachtte ook geen antwoord. Ze had verteld, hoe vader nog maar kort het Fordje had ge kocht en 's middags in Haarlem kwam om zijn oudste, te verrassen. Nu, terwijl Joost zijn gedachten ging. ordenen, geloofde bij opeens zeker, da: hij vader dan toch gezien had op da Am- sterdamsche vaart. Een rustig idee, dat moeder vannacht in het Ziekenhuis mocht blijven. Hij zou morgen vtoeg opstaan en dan gauw er nog even heen wippen. Misschien sprak hij Moes dan. Als 't goed ging met vader, zou ze te rug gaan naar Viékdorp. 't Was ook zoo zielig voor Flip en Bram. Hoe zouden die vanavond terug zijn gegaan? Och ja, na- tuurlijk met de burgemeesters familie. En daar zullen ze ook wel logeeren. Dat kwam allemaal wel in orde, als vader maar behouden mocht blijven. In Voor lange avonden Met eenvoudig© hulpmiddelen kun je vaak al aardig knutselen, 't Is echter veel gemakkelijker als je wat gereedschap tot je beschikking hebt. Voor karionarbeid heb je in de eerste plaats noodig een'mes. Een gewoon zakmes kan goede diensten bewij zen, doch beter is een karton- of houtsnijmesje aan te schaffen. In de 2e plaats een snijplaat. Je kunt niet zoo maar op de tafel aan 't snij den gaan; ik denk dat je 't heel gauw met moeder aan den stok zou krijgen. Zoo'n snijplaat is van zink. In een winkel Yoar huisvlijtariike- len kun je doze verkrijgen in allerlei maten. Wie er niet dadelijk een mag hebben, vraagt haar voor zijn Sint Nicolaas. Die platen zijn niet zoo duur. Bij gebrek aan een zinkplaat kun je je behelpen met een plankje van niet te zacht hout. Dan krijgen we nog een liniaal, 't Is echter goed als je eerst wat oefeningen 'doet in 't uit de hand enijden; zonder linaal trachten langs een geteekende lijn een stuk dun karton door io snijden. Je zult dan merken, dab in 't begin je mes vaak naast de lijn schiet en w« een rafelig kantje krijgen. Maar met wat oefening wordt dit gere geld beter. Als je deze handigheid hebt, komt 't vaak goed van pas. Meestentijds gebruiken we een linaal waarlangs we snijden. Een gewone, Dolly schreef een heel eenvoudige som op het schoolbord en vertelde Hans, dat hij deze eens moest voor-rekenen. Maar omdat zij vooruit wel wist, dat heb héél lang zou duren eer hij de som zou hebben uitgerekend, liet zij hem alleen. ,,Tk zal spoedig terug zijn, Hans," sprak zij, „maar probeer intusschen van die som tc maken wat je kunt. Daarna ging zij weg en liet Ilans stil staan piekeren over de moeilijke opdracht. Toen Dolly terug kwam vond zij Hans bezig her schoolbord als een schietschijf te gebruiken en hij was zeer opgewonden door zijn sport! Natuur lijk was de kleine fee erg boos. ,,Jou ondeugende jongen," riep zei bestraffend uit,_ ,,ik had een som op dat bord geschreven, die je moest nare kenen! l:u nu sta je den tijd te verspillen met zoo'n spel I" Toen sprak jfcfansje„Maar Dolly, je zei immers dat ik ervan moest maken wat ilc kon? Nu, dat is alles wat ik heb kunnen maken!" houten linaal i3 echter niet erg ge schikt, omdat we daar gemak in snijden en ze bovendien te licht is. We gebruiken hiervoor een ijze ren linaal. Die ligt- zwaar, zoodat ze niec gauw verschuift en we kun nen er geen hoeken uit snijden. Een driehoekje is gemakkelijk bij 't teekenen van 't voorwerp, dat we rillen maken. Hebben jullie al materiaal verza meld dat ik den vorigeu keer besprak Wie er nog wat over heeft te vra gen of met andere moeilijkheden zit bij zijn knutselwerk, wil ik zooveel in mijn vermogen is, met raad en daad bijstaan. Voorloopig ben ik tel' jullie beschikking op Maandagmid dag tusechen 4 en 5 uur, adres: Bloemhofstraat 29 rood- Dezen keer zullen we een bladwij zer maken. We nemen een stukje effen ge kleurd dun stevig karton of stevig papier en snijden een rechthoek van 15 bij 5 cM. (Zie teekening a-ii-c-d.) Daarna een rechthoek 14 bij 4 cM. (e-f-g-h) van dun effen papier en plakken deze op de groote recht hoek. Hebben jullie keuze in je papier soort ,zoek dan twee passende kleu ren bij elkaar. Op de laatste recht hoek (geen glad papier) breng jo do teokenitig aan, zooals ik die heb aan gegeven. Een eenvoudige randver siering en de letters in het midden. Eerst heel dun er op teekenenen dan opwerken met oostindischa inkt kleurpotlood of waterverf al naar verkiezing. Een andere randversie ring naar eigen smaak mogen jullie natuurlijk ook maken. De letters kunnen jullie ook in blokvorm ma ken, zooals hieronder is aangege- Raadsels m In de korte zijslrook prikken jullie regelmatig 2 rijen gaatjes (niet al te dicht op den kant) en rijgen daar door zijden draadjes, die vlak naast het karton onderling met een draad worden verbonden. De losse draden worden daarna uitgeplozen. We ver krijgen zoodoende een aardige franje. Do meisjes kunnen inplaais van de teekening met verf of inkt te ver sieren, ze doorprikken en met zijde 1 opwerken. (Deze raadsels zijn alle Ingezonden door jongens en meisjes die „Voor onze Jeugd" lezen.) Iedere maand worden onder de beste dossers drie boegen in prachtband ver loot. 1. (Ir.gez. door Aster.) Mijn lste is een groot water, mijn 2de voedsel voor koe en paard. MiJn geheel groeit in do nabijheid van mijn eerste. 2. (Ingez, door Hendrik de Jong.) 11c ben een hondennaam. Onthoofd ge ie, dan word Ik een Neder'andsch eiland. 3. (Ingez. door de Krans.) Wie kan uit deze letters den naam op diepen van een. bekend persoon uit de Vaderlandeche Geecliiedenis rig wez dem lijl We 4. (Ingcz. door Siklama.) Ik ben een aardig rijmpje van 62 letters. 2 1 is in da meeste kasten. 3 4 S is een vragend voornaamwoord, renal 9 6 7 8. 9 10 is een voorzetsel. 11 12 13 is een bezittelijk voornaamwoord 14 15 15 17 13 19 20 21 ia een verklein woord van echip. 22 23 at 25 is een vorm van weten. 27 26 32 33 doen we dagelijks. 23 29 30 31 52 33 ia heel onaangenaam. 36 37 34 35 is een metaal. 33 ls een water bij Amsterdam. 43 41 39 behoort bij een vorstelijke fa 40 "u 46 54 55 ia een familielid. 42 44 42 45 51 groeit in zuidelijke l&nden 47 43 49 bergt vaak schatten. 50 52 55 is een hert. 53 53 61 ia een verkorte meisjesnaam. 54 53 62 61 is ook een meisjesnaam. 57 66 56 ls een groot water. 59 i« 60. 5. (Ingez. door Pioenrcoa.)' Wat voor verkeerds eigenschappen bczi ilit mannetje i 6. (Ingez. door Malva.) Verborgen jongens- en meisjeenamen. a. (Ik heb rammen en schapen op d« hei gezien. b. Achtereenvolgens werpt men de bal in a! de overgebleven openingen. 0. Ja, negen kinderen waren dien mor gen afwezig. d. Knel liep de man de brug over. e. Ik heb er twaalf opgeraapt. f. Van nietswaardige zaken, kun je soms iets aardigs maken. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: 1. Steenbok. 2. Wis hec groote feiet eert, is het kleine niet weerd. 3. Jong gewend, oud gedaan. 4. Rijswijk. 5. Juliana. 6. a. Omdat hij geen zoon had. b. Steen bakker. c. Ia or.ze gedachten, d. Neger- Goede raadseloplossingen ontvangen van Pioenroos 6 Kwikstra at 6 Kazan 5. Do kleine Muzikant 6 Laatste Kwartier 6 Indramajoe 6 Koemei 6 Zonncprinseeje 6 Pinnokio 6 Bloemenmeisje 6 Kompel- steeltje 6 Ilandwerksrertjo 6 Machinist 6 Al pen roos] 0 4 Dina Vrugt 4 Geograaf S Ilagedoom 6 Kwastikaantje 6 Frans Hals 6 PretmaaJcslertje 5 J. v. Galen 6 Bosch- waohtcr 6 Lentebode 6 Sneeuwballetje 6 Neerlandia 6 Vondel 6 Klein maar dapper 6 Aster 6 Sneeuwklokje 6 t 1 6 Orchidee 6 Asschpoester 6 Avondrood 6 Lelie 6 Morgenrood 6 Rap de Kabouter 6 Japan- eche Pirus 4 Ulbo 6" Poesje 6 Tureluur S Ekseiatje 5 Malopo 5 Snoekepoeki 5 Dui- venvriend 6 Vegertje 6 Poetsertje 6 Liwitjs do Jong 6 H. de Jong 6 Rappo 4 De kleins Violist 6 Do kleine Voge'vriend 6 Tromp6 Columbus 5 Alva 6 Filips II 6 Witte Mui» 4 Zonnebloem 4 Kruizemuntjc 4 Wiele waal 6 Napoleon lil 4 Lachebekje 6 Mi norca 6 Theeroos 6 Theeroosje 4 Banger- tje 6. De Cents-wedstrijd Inzendiaig ontvangen van: Pioenroos, oud 10 jaar. WAT ONZE BE LANGSTE LLINC WEKT. Willem Boukelsz. Dien kennen jullie natuurlijk uit de Vaderlandsche Ge schiedenis-les. 't Moet een jongen uit Biervliet zijn geweest. Weet je wat vreemd is? Zijn standbeeld staat in Abo (Finland), Hij heeft het haringkaken uitgevonden. Zoodra de regenbui over is, stapt Rap weer verder. Daar ontdekt hij aan den waterkant een aardig papieren schuitje. Ja, hij heeft wel zin in 'n tochtje op het water. Gauw klimt hij in het bootje en drijft lustig voort. Maar owee! IJefc bootje kan zoo'n vracht niet dragenhet zinkt langzaam weg En daar slaat het om en verdwijnt in de diepte. Daar spartelt Rap in de golven! Briemfcas Nieuweling. 169ste nieuweling in 1924 is: RIKA VAN ZAANEN", oud Pepijnstraat 41, BrieTen aam de Redactie via de Kinder- Afdeeüng moeten gezonden worden Mevrouw BLOMBERG—ZEEMAN, v. d. Vinuestraat 21roo<L (In de bus gooien sender aanbellen.) KWIKSTAART. Is eT na vanavond krans? En dan morgenavond weer. Ja, als je in Sep'.emfc-p geregeld meer dar. de helft der raadsels hebt goed gehad, mag je mee'.o'.en om een iacdseiprijs. Doe je ook mee aan den Cents-wedstrijd? Het tennisveld was Dir.sd3g zeker niet ïn bes- ten staat. Wel leuk, dat je mei je oude vriendinnen in een dansclub komt. Ge zellig, dat Trio bij jullie. Maar ik kan me indenken, dat moeder heel wat zorgen heeft gehad, voor die drie groot waren. Een ver j aar d agk al er, der vind ik heel aar dig. Er zijn juist veel meisjes op zoo'n zaal voor <v:e zoo iets een welkom cadeau is. Een kwartetspel bestaat meestal nil 24 kaarten. Je kun: het b.v. heel goc-d maken van blanco briefkaart-formulieren. BOEKENWURM. Nu met de regenda gen denk je nog maar eens terug aar. de nrnoie dagen, waarin je zooveel genoten heb:. Zoo'n. cijferraadsel is hei gemakks- 'ijket te vinden, als je op' een flink vel papier eerst alle nummers zet. En dan ga je raden- 'T WEENERINNETJE. En kun je al een beetje piano-spelen? Wie leert het je? Wat schrijf je toch netjes. Ben je al lang in Holland 7 En blijf je nog een poosje? v. d. L. Je schreef me weinig ,ws. Hoe gaai het mei de werkzaam heden PIOENROOS. Je mag dat kamertje wel bij mij brengen, maar misschien vinrj je het leuker om het te>-1 op de tentoon stelling neer te zetten. Stuur me maat wat van die zwarte kunst. THEEROOSJE. Denk je er om, dat ik 1 October je cenis-ïeekeningen moet hebben. Wat hebben jullie heerlijk feest gevierd op Tantes verjaardag. Heb je al iets voor den Sint-Nicolaaswedglrijd be dacht 1 THEEROOS. Je Taadsel is goed. WIELEWAAL. Vanavond zal ik eens aan jullie viertjes denken. Verras me maar met je inzending. Dat vind ik wel leuk. ALVA. Ik ben blij, dat je er weer ber.1. Broer mag zijn schuilnaam houden. Wat een kranige jongen ben jij, dat je met boonenplukken zooveel geld hebé ver. diend. Ik kan me begrijpen, dat moeder 'trotsc'n op haar jongen was. DE KLEINE VIOLIST. Dus jij bent im je echik met den Sint-Nicolaaswedstrijd Heb je al een keuze gedaan? Prec.ig dat je met je Fransch zoo flink opschiet. HENDRIK DE J. Ja zeker mag je die gerepareerde 7&n Gen<l en Loos in zenden. 't Lijkt me een prachtcadeau. LI ENTJE DE J. Je raadsel ia goed. POETSERTJE. Bedenk eerst eens, wat je wilt maken. Als je dan materiaal ndodig hebt, wi! ik er vu de Rnil-Rnbriek om vragen. VEGERTJE. - Als ik speelgoed ont vang, dat opgeknapt moet worden, zal ik het in de Rubriek vermelden. DUI VENVRIEND. De tuintjes moe ten langzamerhand in winterkleedij gesto ken worden. Je kijkt zeker vaak naar de bouwerij. T Is zoo'n -aardig gezicht om zoo'n gebouw te zien verrijzen. Dan krijg je zoo echt respect voor die timmer lui en metselaars. ELZEKATJE. D3t zijn zeker treurige dagen voor je allen geweest. Hoe i9 het nu met grootmoeder? Gelukkig, dat ze bij jullie een gezellig thuis heeft gevon den. Ik vind je plan om weer een popje aan te kleeden uitstekend. Wat tegen woordig ook verandert, eon pop blijft al tijd heerlijk speelgoed. Een stukje baby is natuurlijk ook zeer welkom. 1 TURELUUR. Wil je voortaan ook je naam onder je Taadsels zetten? Je moet maar zoo denkenlesgeven Ls altijd moei lijk en ieder kan niet altijd opgewekt 'cs- geven. Dat kan door allerlei omstandig heden komen. Gelukkig, dat moeders v0et weer in orde is. We hebben or.ze onderda nen te zeer noodig. Studeer je nu alle dagen piano? ULBO. Ben je al aan 't knutselen? Ja, er staan wel mooie verhalen in Vrij en Blij. Welke Jaargang is het? POESJE. Ze hebben jou niet verge ten op je verjaardag. Staan er al versjes in je Poesiealbum? Breng het me maar eens, dan wil ik er best een versje in schrijven. Vond je dat nu zoo'n moeilijke vraag? Bang Poesje! Jo pen schrijft best. Hoe gaat het met de kleedjes? JAFANSCHE PYRUS, - Je raadsel ls goed. AVONDROOD, Zoo, krijg jij borduur- les. En wat kun je al borduren ORCHIDEE. - Nog wol gefeliciteerd met den verjaardag van zusje. Was het een prettige dag voor haar? SNEEUWVLOKJE. Hoe bevalt het je op de nieuwe school? Zijn jullie al ver huisd? 't Valt. niet mee, hè? I)E DIERE NVRIBND1N mag haar schuilnaam houden. ASTER. Al wou je den wedstrijd den Iaat6ten dag inzenden dat mag. VONDEL. Je raadsels zijn goed. Een flinke timmerman is niet kwaad, jongen. Dio zullen er Altijd in de wereld noodig zijn. Groet Rembrandt van me. LENTEBODE. Je stuurt maar, wat je hebt, Wat zij*n jullie aan 't instudceren voor de Znngvereeniging? Ik feliciteer jul lie. vast wel met grootmoeders verjaar dag. Kind, wat een voorrecht nog twee grootmoeders te hebben. J. v. GALEN, Dat gaf zeker een zucht van verlichting, toen 't hok klaar was. En wanneer kunnen de eieren uitgebroed zijn? PRETMAAKSTERTJE mag haar schuil- na3 houden. SWASTIKAANTJE. - Als jij tot de ge lukkigen behoort, die bij de uitdeeling in een van de ziekenhuizen moogt zijn, zal ik aan je wen3ch denken. Maar zoo ver zijn we r.og niei,. HAGEDOORN. Deze keer was ik toch thuis. Maar wil je voortaan op Woen&dag middag komen, dan kun je me zeker thuis treffen. GEOGRAAF. Och ja, zoo'n Geograaf zit dan hier dan daar. Dat brengt zijn beroep mee. Ik ben heel blij. dat je er weer bent en dat je zoo graag met dr-n Sint-Nicolaaswedstrijd mee wilt doen. ALPENROOSJE en DINA V. De zus jes mogen samen de raadsels oplossen en Alpemroosje mag haar schuilnaam hou- MACHINIST. Dat kan een fijns post- zegelverzameliiig worde'n. En aio Fa helpt met inplakken, gebeurt allee netjes. Hoe was het vanmiddag op Huisvlijt? Gezel lig, dat jij ook bij tante mocht eten. 11A N D W ERKST ERTJ E. - Ja, dat vind ik een leuk cadeau voor een baby zoo'n gebreide bal. MEJ. L. 't Zal u wel 6pijten, dat Zon- neprinsespe nog niet thuis mag koken, maar 't is een heerlijke gedachte, dal het kind 't goed heeft en 't haar ook hest be valt. Misschien vindt ze al lezende in de Rubriek wel een idee 700r den St. Ni- colaaswedstrijd. Wilt U haar hartelijk van mij gelukwenechen met haar verjaardag. Wat prettig, dat U haar zoo vaak kunt be- INDRAMA.TOE. 't Doet me genoegen, dat je prijs zoo in je emnak viel. LAATSTE KWARTIER. - Weet jo al, wat je maken zult? Als je lapjes noodig hebt, kom je Woensdagmiddag maar eens bij ine kijken. DE KLEINE MUZIKANT. - Ja, ik vind het in Arnhem en omgeving ook zoo mooi. Nijmegen moet ook prachtig zijn, maar daar ben ik niet bekend. W. BLOMBERG-ZEEMAN. Haarlem. v. d. Vinnestr. 21 1, 27 Sept. 1924.

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 12