Oe afgebrande kerk van Burgh De Soc. Democratische Vrouwenclub te Haarlem Het 12Yi jarig bestaan, Bfaeêükon za'. da Sociaal Democrat sche Trouwenclub te Haarlem haar twaalf en een half jarig bestaan herdenken en het ie naar aanleiding daarvan dat we een klein stukje geschiedenis publiceeren. Mejuffrouw W. van Vliet, het raadslid, die vaar de oprichting af bij de olub ge- intereseeerd is geweest, was zoo vriende lijk ons het volgende te vertellen: Reeds in 1S0S bestond in Haarlem de zoogenaamde Vrouwenoctv ikke 1 fasgsdub er. het doei van deze club was het zoover te brengen, dat de vrouwen, die lid waren rich op den duur bij de S. D. A. P. zou den aansluiten. Na eenige jaren bleek het bosöuur echter, dat dit doel wel niet bereikt zou worden, want er waren leden fa de club die er niet voor voelden, zich bij de S. D. A. P. aan te sluiten. Toen de club ongeveer zeven jaar had bestaan riep het toenmalige bestuur een vergade ring bijeen en deed daar het voorstel, een Sociaal-Democratische Vrouwenclub te vormen. Alle leden hadden een convocatie thuis gekregen, waarop duidelijk het (ioe'. van de vergadering vermeld stond. Op de bijeenkomst kwamen 29 leden en he: voorstel om de Vrouwen Ontwikkel trigs- club te veranderen in een Sociaal-De mocratische Vrouwen Olub werd met 16 tegen 3 stemmen aangenomen. Dit was op 1 April 1912, zoodat toen da Sociaal-Demo cratische Vrouwenclub te Haarlem werd opgericht. Er was bepaald, dat ieder, die lid werd van de club, ook lid moest zijn of worden van de Federatie der S. D. A. P. is misschien een oorzaak geweest, - alle laden van de vorige club tot de nieuwe overgingen, Spoedig werd een be stuur gekozen en het dagelijksch bestuur was aldus samengesteldmevrouw Poppe, Schuit, secretaresse en mej. Van Vliet, penningmeester esse. Het eerste jaar was niet gemakkelijk, maar zoowel de heer als mevrouw Poppe steunden de jonge ciub op alle mogelijke manieren en gaven de richting aan, waar in gewerkt moest worden. Na ééa jaar zelfstandig gewerkt te hebben kwam de club tot de conclusie, dat het beter wa= zich aaj, te sluiten bij den Bond van So ciaal Democratische Vrouwenclubs. Nu kwam er meer steun en werd er meer "ei- ding aan het werk van de club gegeven. De propaganda werd tor hand genomen en nadat de olub éér. jaar had bestaan, konden in Haarlem 22 exemplaren van de „Proletarische Vrouw" worden ge plaatst. De Club nam Steeds iri bloei toe en "dit j blijk; wei hier uit, dat de Club in 1914 reeds 65 leden to!de. Er waren bovendien in Haarlem 141 abor.nés op tic ..Proleta rische Vrouw" en. in het jaar 1914 alleen werden 1419 losse exemplaren verkocht. Als voornaamste taak hadden de leden van de Club zich gesteld het krijgen van Vrouwenkiesrecht en wel zoo. dat het kiesrecht van maimeu en vrouwen op de zelfde grondslagen zou zijn gevestigd. In 1S13 is het vrouwenkiesrecht zonder 'slag of stoot gekomen en mej. van Vliet geloofde, da: het daardoor juist door de vrouwen niet genoeg is gewaardeerd. In 1914 d3n was het zoover dat flink met <je propaganda kon worden begonnen maar teen kwam 1 Augustus de groote oorlog, die de propaganda een pooe stil zette. Maar langzamerhand kwam er een andere errijd voor de vrouw, de strijd re gen het mili'airisme. Daar werd met alle mogelijke tra oho tegen geageerd tijdens den oorlog kwamen de var. alle landen bijeen gen den oorlog. Toen fa de jaren. da', het in Oostenrijk zoo slecht ging, het blad van de Oostonrijksche vrouwenclube ni- meer kc-a blijven bestaan hebben de vtct wer.olubs van alle landen geld bijeengi bracht om het bi ad te behouder. De Haarlemsche club droeg lang minste bij en wel een bedrag van f 300. De Haarlemsche Club wa - fattisschen steeds vooruitgegaan en thans bedraagt het aantal leden ongeveer 175, Hoogstwaarschijnlijk zal het Jubileum var. de club met. een feestvergaderfctg worden herdacht. Een commissie is het organ ïseeien daarvan belast. Bet Filnikükspel Scala-Theater. We willen "thans eerst het Variété- nummer bespreken. Een nummer dat buitengewoon veel succes had enverdient. Op het tooneel zong een dame Fransche liederen; door het projecteeren van allerlei kleuren op een wit doek, achter haar ge- plaaiist, werden sprookjesachtige tafereelen verkregen. Het was c-en heel mooi nummer, dat zeker veel belangstellenden zal trekken. Het bioscoopprogramma is ook goed en begint mee een paar aardigi kluchten. Hot eerste hoofdnummer ia een wild-west film; „De Vrouwe lijke Tom Mix". Een buitengewoon sprannend stuk, waarin een dame de hoofdrol vervult op een wijze die bewondering afdwingt. Het andere hoofdnummer: ,,Frou- FroU", is een tragedie, waarin mooi spel te genieten wordt gegeven; ook de inhoud is goed. Een gedeelte van het stuk speelt in Venetië; de aanwe zigen kunnen genieten van de mooie plekjes van deze oude stad. Zoo heeft Scala een programma dat niet alleen mooi, maar ook vol afwisseling is. We bevelen het gaar ne aan. Atlanta. In Atlanta twee hoofdnummers „De noodlottige handteekening" en „De Zon dares", „De noodlottige handtlekening" drait vóór de pauzehet is een Fran- sche geschiedenis van een frauduleus bankdirecteur en zijn hoogstaande slachtoffers. Opvallend i3 in deze zeer goede film de beheerschfe wijze waarop ze gespeeld werden groot sober gebaar. De rnedespelepdea zijn dan ook de b^ste leden van beroemde Fransche tooneel- gezelschappeo. Van een geheel andere strekking, op vatting en speltechniek is „De Zonda res", een realitische levenstragedie, die voor het grootste deel in een groote stad speelt. De actrice die de hoofdrol vervult, beschikt over alle kwaliteiten, die ons voor baar innemen. Aan de regie van dit filmwerk is bovendien één mo tief ten grondslag gehouden, zoodat het werk logisch is, samenhangend en menscheiijk. Een natuuropnemingj opern het pro gramma. Steöenbeelden en dieren bij 1 De Kroon. „Moeder, ween niet!'' heet het span nende hoofdnummer, dat nu in De Kroon vertoond wordt. De moeder in deze film''weent dan ook niet, maar zij doe t. Zij handelt, zooals iedere moe der zou handelen die het leven van haar zoon bedreigt ziet. En zij vindt daaj^ij gelukkig hulp van het meisje, wier lief de die zoon gewonnen heeft en van een welmeenedd, measc'aelijk Officier vau Spanning te over in deze boeiende film, spanning die op een. wij zouden haast zeggen geraffineerde wijze op peil wordt gehouden. De toeschouwers zullen zich misschien afvragen hoe het mogelijk is dat een moeder die zóóveel voor baar kind voelt haar jongen toe- ouw; aan een man, dien zij, beter iemand anders, kent als een. laag staand individu, maar zijn zij eenmaal deze kleinigheid heen, dan kun nen zij verder met volle teugen genieten en ademloos toezien am ten slotte een zucht van verlichting te slaken als het eind goed en daarmede, volgens het spreekwoord, blies goed blijkt te zijn. Over het aangriipenö-mooi spel van de hoofdpersonen in deze rolprent kan niet dan met den koogsten lof gespro ken worden. „Het clowntje bij de waarzegster" is, zoo3ls de heer Wessels, die weer als altijd uitmuntend expliceerde, terecht z&ide, een wonder van techniek en Monty Banks vertoont zich in een an dere komische film van zijn beste zijde. Buitengewoon interessant «zijn de beelden die het een en ander van de staalfabricatie laten zien, Luxor. Ia de zaal van Luxor draaien deze week als de twee hoofdnummers „De Erfgename" en „Omar Pasha". In „De Erfgename" valt vooral het losse, pit tige spel van het hoofdpersoontje op. Shirley Mason speelt haar rol dienstmeisje en erfgename met groote gratie en bevalligheid. Haar levendige gezichtje geeto al haar gewaarwordin gen duidelijk weer. Al doet het slot een beetje vreemd aan, als de half ge worgde broer, na de door het „dienst meisje" gegeven bekentenis, direct mei een vroolijk gezicht tegen den bedrogen vader van de erfgename zegt „Eind goed, al goed, broeder!", toch is een film, waar men met genoegen naar zaf kijken. De comedie in 2 acten „Ooms Jan' is een grappig ding, vol van de ot waarschijnlijke onwaarschijnlijkheden, die het bioscooppubliek zoo graag ziet waar het zoo hartelijk om !«an lachen. N'a de pauze gaat ..Omar Pasha' drama uit hel Bedouïneleven. Hier krij gen we o.a. schitterende staaltjes van rijkunst te zien een mooie avond de woestijnde schilderachtige klee ding der Sedouïnententeninterieurs bij de Bedoutnen en het doortrekken van een karavaan door de woestijn. Het drama is vijf acten lang en eindigt slotte niet ales drama, want na de ont- knoopiug gaan de twee gelieven sa men een hoopvol en nieuw leven te ge- moet. De gekleurde natuuropneming appelboomgaarden in Washington, zijn biizonder mooi. V3D de ..Actualiteiten" is de Anti- Oorlogsmeeiing te Amsterdam we! het belangrijkste. (Een icekening van den beer H. Heuff.) KERK' T6'B-DROM* cz; Ingezonden De Maasbode meldt: De frroepeeommandanfc der Mili taire Politie Koopmans, is gisteren Ivoor de troepen namens den Minister van Oorlog gecomplimenteerd, met zijn optreden bij de onlangs plaat9 de komische film van dien avond, gehad hebbende relletjes. Van Ingezonden stokken, geplaatst of n!ec geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Voor den inhoud dezer rubriek stelt d# Redactie zich niet aansprakelijk. KLINKERBESTRATINC. Naar aanleiding van uw bericht over de klinkerbestrating van den Schotersingel, is mijn vraag: „Waar om worden de- bewoners van den Schotersingel zoo stiefmoederlijk be deeld? Zij hebben immers even zoo veel recht als andere belastingbeta lers op een goeden verkeersweg. Vraag eiken bewoner van dien Singel eens hoeveel last zij hebben door liet rijden van zware auto's (vooral "s morgens zeer vroeg en 's avonds laat met die zware melkauto's) hoe je huis schudt en hoe alles trilt 6n je alles stevig vast moei zetten. Zeker is de bestrating zeer slecht en moet die eiken keer gelapt worden, soms "4 of 5 gaten te gelijk, maar moeten zij daarom afgelegd materiaal heb ben, waardoor zij inplaats verbete ring het nog slechter zullen krijgen. Dan liever de oude bestrating hou den. U dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, ABONNé. (Reeds in een gedeelte van een vo rige oplaag opgenomen.) Binnenland ONTHULLING STANOBEELD KONING WILLEM II TE TILBURC. In tegenwoordigheid van de Ko ningin jiadi Vrijdag rte Tilburg de plechtige wederoptelling plaats van het standbeeld van Koning Willem II, dat van Den Haag naar daar was overgebracht. UITGIFTE SCHATKISTPAPIER. Bij de gehouden inschrijving op schatkistpapier tot een totaal he- drag van f 45 millioen werd er aan 3- maandspromein ingeschreven voor f 45.700.0CO en aan 6-rnaandspromes- sen. voor f 3.670.000. Aan schatkist biljetten werd ingeschreven voor f 12.501.000. Toegewezen werd aan ?-maandspromessen een bedrag van f 24.18O.CO0O tegen den koers van 992 aan O-maandspromessen een bedrog van f SOO.OOO tegen 98-5, en aan schat kistbiljetten een bedrag van f 12.501.000 tegen pari. In totaal werd dus ingeschreven voor f 61.871.COO en toegewezen f 37.431.000. De quaestie te Ede. De groepscommandant der militaire politie gecomplimen teerd. DE DOOR BRAND VERW OESTE RENAISSANCE-KERK, ons vorig nummer werd reeds medegedeeld, dat het mooie kerkje van Burgh door brand vernield is. Alleen de naakte muren zijn blijven staan. Aan een artikel van J. II. Schorer in „Eigen Haard" van 20 September 1024 (juist een week vóór den brand) oat- leenen wij In den N.W. uithoek van Schouwen irrees een kruiskerkje, dat het dorp Burgh tot een kucstoord stempelt. Pie- ter de Huijbert, Raadpensionaris van Zeeland, toen ambachtsheer van Burgh, was in de jaren lóóg1674 de milde stichter. Dat het goede ontwerp aan trekt maar niet buitengewoon boeit ligt •oor de hand, daar de eernte bloeitijd der Renaissance reeds-geweken was en bovendien door de 'oank de meeste scheppingen op kerkelijk gebied ia pit overtroffen werden door die voor we-, reldscjj doeleind. Toch verdient bet kruiskerkje van Burgh levendig onze aandacht door het vele schoon, izt het biedt. Verrassend de indruk bij het binnentredende rijke verzameling van kunstwerken in steen en hout valt in 't oog. Op het pakkend groote lichtraam met ge kleurd gebrand glas tegenover den ingang (schenking van de Staten van Zeeland), blijft door da schitterende pracht onwillekeurig onze blik rusten, te meer daar deze kerkwand verrijkt wordt door de breedc eikenhouten ge beeldhouwde bank der ambachtsvrouwe, Westpalm van Hoorn en Burgb, links en rechts de ingemetselde grafmenu- ;en, van rood, zwart en wit mar mer gewijd aan dn nagedachtenis der familie Huijbert. Dat dit indruk wekkende lichtraam in 't midden Zee- land's wapen toont, omgeven door de wapens der stemgerechtigde steden der Provincie, herinnert er aan, welk een wit voetje do ambachtsheer bij het be stuur der Staten van Zeeland had. On getwijfeld is toen reeds die piëteit bij de gemeente opgewekt, welke op vol gende geslachten overging, en waar door alle zcventiend'eeuwsche sieraden ider kerk ongeschonden bewaard 2ijni Het is bekfcnd, dat meestal i.n vorige eeuwen en ook heden alhier de beeld houwwerken door ^Zuid-Nederlanders zijn ontworpen. Waarschijnlijk over weldigt de intieme kleurenpracht der lage landen aan zee de artiesten zoo sterk, dat hunne aandacht uitsluitend bepaald blijft bij het vertolken hiervan door schilderkunst. Maar er zijn uitzon deringen, en zoo geef: het kerkje te Burgh aanleiding om kennis te maken met een Noord-Ncderlandsch talent voor beeldhouwwerk. Het schoonc monu ment, tegenover den preekstoel, ter na gedachtenis aan Johannes de Huijbert, Heer van Burgh enr. en van zijn twee de gemalin Catharina Cornelia de Huij bert, is van de bekwame hand van Jan Blommendacl, geboren te 's-Hage of Breda omstreeks 1650, Dc2e degelijke beeldhouwer is tevens de compositeur wan twee levendig werkende statues van Willem III. eigendom van het Maurits- huis te 's-Hage. Naast en achter het preekgestoelte, dat met gebeeldhouwd voetstuk door eenvoudige maar waardige verhoudin gen uitmunt, vallen twee m.-ftmeren ge- denkteekens ophet zijn de grafschrif- ten van Anna Maria Velters (1650 1670), de gemalin van Mr. Anthonie de Huijbert, heer van Kruiningen en van Mr. Picter de Iluijbert (16221607), heer van Burgh en Kraaienstein (1650— 1670). De rijke zilverschat voor de be diening wordt bewaard in een eiken houten kist (met jaartal 1692), slaande naast den preekstoel. Een sierlijke ze ven iiena'eeuWsche lichtkroon verrijkt de kerkruimte, Op het preekgestoelte is voorhanden de koperen drager voor den zandlooper en een Renaissance kande laber voor twee lïchtkaarsen. Voorwaar een rijke schat van versierselen, welke slechts weinige dorpskerken tooncn. In onze Tijdingzaal zijn eenige af beeldingen tentoongesteld, die als illus traties opgenomen waren in dit artikel van Eigen Haard. BEGRAFENIS PROF. MR. A. VAN IJZENDOORN. Op de begraafplaats Ou<j Eik en Dui nen te 's-Gravenhage ie onder zeer groote belangstelling ter aarde besteld het stof felijk overschot van prof. mi. A. C- Vis eer van Uzendoom, lid der Prov. Staten Zuid Holland, oud-lid der Tweede Kamer en oud-Hoogleeraar aam de Rijks- iversueit je Leiden. Aan de geopende groeve sprak de Burgemeester van Leiden Jhr. jut. de Gijselaar als vriend van den overledene. Deze bedacht de groote verdiensten van den overledene op onderscheiden gebied zijn gTooto gaven van geest en karak- Hij had, aldus spr., een hart van goud en hoewel men wel eens gezegd heeft, dat hij een ruwe schors had, kon spr. getuigen van zijn edel gemoed. Hij wilde ieder helpen en als bij kon, deed hij het. Hij was een eenvoudig» des harte, een braaf en edel mensch. Veel is hij ge weest voor zijn familie. Met haar leefde hij in alles mee. Toen op 't laatst zijn lichaam niet meer mee wou, terwijl toch zijn geest helder bleef, was het voor hom verschrikkelijk uit de kamer te moeten gaan, waar hij fa leefde. Het lijden heeft hij met moed en geduld en steeds opge wekt gedragen, in het vertrouwen, dat hetgeen hij gedaan heeft, goed geweest Is. Veler 'leven heeft hij veraangenaamd. Moge God hem de rust schenken, die hij >0 zeer verdiend heeft. De zoon dankte voor de eer, den over ledene bewezen. ALCEMEEN NEDERLANDSCH VAKVERBOND, In aansluiting op de mededelin gen in de Rubriek van den Arbeid, nog het volgende: Verder hadden besprekingen plaats over de fusie-onderhandelingen tus- sclien A.N.V. en N.V.V. Algemeen was men van meening, dat rnen zal moeten afwachten het antwoord van het N.V.V. op den brief van het A.N.V. Het optreden van de dage - lijksche leiding in deze zaak is met algemeene stemmen goedgekeurd. Van het antwoord van het N.V.V. zal het afhangen, of dit zal worden VISSER behandeld in een vergadering van het bondsbestuur of in een buitenge woon congres. In de avondvergadering zijn in het dagelijksch bestuur herkozen do hceren J. Dekker, voorzittor, en D. van Rhee en A. Kooiman. Gekozen ia als bestuurslid de heer C. Sor- mani. POSTDUIVEN EN PAPEGAAIEN. Men meldt ais historisch aan de Tel. Een onzer regimenten infanterie had een dezer dagen eon belangrijke oefening, waarbij postduiven een go- wichtige rol speelden. Na afloop van de oefeningen gaf de kapitein e'/a uiteenzetting over het gebruik van postduiven en het nut van dit pluimvee «oor overbrengen van berichten in oorlogstijd'. Aan dachtig gehoor van kader en man schappen. Na afloop vraagt een der minderen met een onschuldig gezicht: „Kapi- tein. zou we ze nou geen kruising kan- ne krijgen van po6tduiven en pape gaaien. dan kennen die heeste monde linge berichten overbreng©". DE MOORD TË STADSKANAAL. Te Winschoten is gevankelijk bin nengebracht de 1 ":arige Hendrik S. van Mussel-kanaal, die Zondagnacht den 17-jarigen v, d. Loon te Buiner- mond doodstak. Het parket ia van Groningen naar Buraermond geweest, waar een sectie op het lijk werd ver richt. OE ZWIJGENDE BEKLAAGDE. Het gerechtshof to Arnhem heeft, naar het Hbld, meldt, uitspraak ge-laan in de zaak tegen den beruchten uitbreker F., die wegens tweo feiten van diefstal door de rechtbank te Almelo werd veroordeeld tot tweemaal drie jaar gevangenisstraf. Het Hof heeft deze vonnissen bevestigd. Beklaagde had voorts terechtgestaan wegens poging tot doodslag op een onbe zoldigd rijksveldwachter en diefstal. Te dier zake was hij door de rechtbank te Al melo veroordeeld'tot zeven "jaar ge van ge. nissiraf. Het Hof had onmiddellijk de behandeling der zaak hei hoogcr be roep mieë ontvankelijk verklaard, waar door de straf geh.wdhaafd blijft. Do be klaagde heeft tijdens do behandeling zij zaken tegen alle arresten cassatie aan- geieekend. Zijn medebeklaagde in een der diefstal- zaken, een Dultecher uit Duisburg, werd door de rechtbank veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. Het Hoi heeft dit na is bevestigd. DE WORSTELENDE RAADSLEDEN VRIJGESPROKEN. De correspondent van do Tel. te Dord recht meldt: De rechtbank alhier sprak vrij en bnt- sloeg s-an alle rechtsvervolging de Zwijn- drechtseho raadsleden Stolk eu Loa, be klaagd van wederspannighetd tegen de politie. Do eiseh was reep. f ICO subs, een iiaand hechtenis en f 60, subs. 20 dagen. De redactie van het blad herinnert er aast, dat deze raadsleden onlange hadden deelgenomen aan een worsteling tijdens een ruimoerige zitting fa de raadszaal, waaruit zij toen door den veldwachter op rati den burgemeester waren verwij derd. Rechtszaken Letteren en Kunst ALBERT VOCEL. In de volgende maand hoopt de voor drachtkunstenaar Albert Vogel zijn vijf vintigjaiig jubileum te vieren; al dus meldt do Nieuwe Crt. LEZINCEN OVER TOLSTOJ, De oudste dochter van graaf Leo Tolstoj, mevrouw T. L. Soechotina Tolstaja, i=, naar de Roel verneemt, eiperts irt de voornaamste steden der Sovjet-Unie lezingen te houden over Tolstoj'S huwelijks- en familiele- en. Zij doet dit naar aanleiding van publicatie», welke den laatsten tijd in island hebben plaats gehad, en waar- li. i. |ic persoon van haar moeder in een onjuist daglicht wordt gesteld. Zij heeft aangekondigd, ter illustratie en ter staving van hetgeen zij te beweren heeft, voorlezing te zullen doen van uit gebreide citaten uit Tolstoj's dagboek en uit brieven van den schrijver aan ziirt echigenoote. De eerste ]e2tng zal pjaats hebben te St. Petersburg. De opbrengst der lezingen is bestemd voor het Tolstoj-museum. PF8dlkbourt8n Kerk en School NED, HERV. KERK. Beroepen naar Lage Zwaluwe, ds. J. F. Röth, te Alrakerk en Emminkhoven. GEREFORMEERDE CEMEENTE. Beroepen te Kampen ds. A. Verha gen, te Middelburg. Bedankt voor Enkhuizen ds. J. Vrcugdenhil, te Borsscl. ZONDAG 28 SEPTEMBER 1924. EGLISE WALLONNE. Dimanehe 28 Soptcmbre8 h. (Soir) Culte ct «erovcmAdoro Tc. Vend red i 3 Ootobro; 3 h. (Soir), Reunion a l'Eglise. Padtour F. Ch. Krafft. WILHELMINAKERK. ("Ged. Oude Gracht.) Voorm. 10 uur: Os. G. R. Kuijper Nam. 5 uur-. Ds. B. van Schelven, Enter, prod, te Overveon. NOORDERKF-RK (Ridderstraat). Voorm. 10 uur: Ds. B. van Schel- •cn. Emer. pred. te Ovorveen. Nam. 5 uur: Ds. G. R* Kuijper. CHRIST. GEREF. GEMEEKTE. (Raaks.) Voorm. 10 uur; Cand. Dijkstra van Apeldoorn. Nam. 5.30 uur: Cand. Dijkstra van Apeldoorn. OUD GEREF. GEMEENTE. Parkiaan 21. Dinsdagavond 7.30 uur; Da, Franke. EV. LÜTH. GEMEENTE. Voorm. 10 uur: Ds. de Meijere, KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN. Voorm. 10.30 uur: Dr. C. B. Hyl- kema. REM. GEREF. GEMEENTE. Voorm. 10.30 uur: Prof. dr. G. J- Heoriug. Hoogl. te Leiden. Voorm. 11.45 uur: Zondagschool. VER. VAN VRIJZ. HERV. Gebouw Ned. Proieetantenbond. Voorm. 10 uur: Dr. J. C. A. Fet ter, van Rotterdam, OnderworpHet veria®gen naar het wonder. DEUTSCH EVANG. KIRCHE. Broedergemeente. Vorm. 10 UhrMissionar Lcgêne aus Suriname. Deutscher Gofctesdienst. PINKSTERGEMEENTE.^ Gebouw „Immanuël" Nieuwe Kruisstraat 14. Voorin. 10 uurOpenbare Samen komst. Namiddag 6 uur: Openbare Samen komst. Dinsdagavond 8 uur: Onderlinge samenkomst. Donderdagavond 8 uniOpenbare samenkomst. VRIJE EVANG. GEMEENTE. Jacobijnestraat 20. Voorm. 10 uurde heer F. W. Buijs. 12 uur Zondajschool. 'a Avonds 5.30 uur: Dezelfde. Maandagavond 8 uur: Naaikrans. Dinsdagavond 8 uur: Bidstond. Woensdagavond 8 uurBijbelbe spreking. BAPTISTEN-GEMEENTE. GEBOUW SALEM. Baken esse rgracht 65. Voorm 10 uur; Openbare samen komst. Nam. 5 uur: De. B. Planting. Dinsdagavond 8 uur: Ds. B. Plan ting. Bidstond. LEGER DES HEILS. Schatrchelstraat 26. Voorm. 7 uur: Bidstond. Voorm. 10 uur.Hoiligingsdienstj NatQ. 3.30 uur: Openluchtsamen- komst aau den Kloppersingel,' hoek Zocherstraat. Nam. 7.30 uur:' Openbare Verlos- sirigssanienkomst. Maandagavond 8 uur: Bijzondere samenkomst, waarin commandant Didsdel van Engeland, zal spreken de commandant is de oudste officier in rang en leeftijd van heb Leger dee Heils. Dinsdagavond 8 uur:! Ledenver gadering. Donderdagavond 8 uurHeiligings- dienst. De samenkomsten worden geleid door kapiteine G. Eggere. LOKAAL BARENDSESTRAAT. Nam. 8 uur:i Doutsoher Gottes- diensti KERK VAN JEZUS CHRISTU8 VAN DE HEILIGEN DER LAAT- STE DAGEN. Gebouw Olyinpia. zaal 17, Kinder- huiseinpel bij het viaduct. Voorm. 10.30 uur: Zondagschool Nam 6 u»r: verjsdering. Geen collecte SCHOTEh. Julianakerk (telefoon voor hard- hoorenden). Voorm. 10 uur: Ds. Blauw. Nam. 6 uurDs. Foeken. Collecte voor in- en uitw. zen ding. Maandagavond van 89 uur:' Drop aangifte. SANTPOORT, NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur; Ds. M. Rosber gen, van Uitgeest. EVANGELISATIE. Voorm. 10 uur: Ds, Vunderink te Haarlem. Collecte voor de Zending, BEVERWIJK. £V. LÜTH. GEMEENTE Voorm. 10.30 uurDs. J. Ph. Hau nt er sen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Geen dienst. BLOEMENDAAL', NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur: Ds. H. NV. te Winkel. Pred. te Vollenliove. JEUGDDIENST IN MARANATHA. Voorm. 10 ur; do lieer L. F. G. Lemmers, Amsterdam. OY'ERVEEN. (Lokaal openbare school.? Voorm. 10 uur: Ds. Fr, Peetrna, pred.-dir. van het Haarl.Diaconeseen- huis. HEEMSTEDE. NED. HERV. KERK. Voorin. 10 uur: Ds. Korff. Lokaal Vredeuhof. Heeremveg. Nam. Ds. Korff. Lokaal Samuel, Glip: Donderdagavond 8 uur; Ds. ten Kate. GEREF. KERK. Voorm. 10 uur: De. H. Brouwer H.Mzn. Namiddag 5 uur: Ds. H. Brouwer H.Mzn. Catechismus Zondag 50. BENHEBROEK. NED. HERV. KERK. Voorm, 10 uur: Ds. Lekkerkerker. Nam. 5.30 uur; Ds. Lekkerkerker, Bijbellezing. HILLEQOM. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur, De. van Bemmel. Nam. 4,30 uuur: Ds. van Bemmel. GEREF. KERK. Voorm. 10 uur: Da van Herkeen. Nam. 5 uur: Ds. van Herksen. CHR. GEREF. KERK- Voorm. 10 en nam. 5 uur: D». Zwiep. H. Avondmaal. SPAARNDAM. NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur; do heer Hoeken- dijki. van Heemstede. EVANGELISATIE op de Kolk. Voorm. 10 uur: de heer H. de Wachter, uit Beverwijk. Maandagavond 7 uurSamenkom sten tot bevordering van het geestelijk leven. Spreker de heer J. Sevensma, uit Amsterdam. Dinsdagavond 7 uur: Samenkomst. Spreker dezelfde. IjMijintN DOOPGEZ. GEM. AFD. PRÜT. BOND, Voorm. 10 uur: Ds, de Kloet van Purmerend. ZANDVOORT. NED. HERV. KERK. Voort». 10 uur: De. Van Beem, van Nieuwvennep. ZANDVOORTSCHE KRING GODSDIENSTIG LEVEN-. G ebouw B ru gstraa t 15. Voorm. 10 uur: Ds. N. Padt. Onderwerp; Lichten Waarheid. Inwijding van liet nieuwe gebouw. GEREF. KERK. (Geref. Kerk, Bredorodestraal.) Voorm. 10.15 uur; Ds. H. C. van den Brink. Nam. 5 uur:' Dezelfde. HAARLEMMERMEER. NED. HERV. KERK. Hoofddorp Voorm. 10 uur; Ds. D. Bax. Voorber. H. Avondmaal. Lijnden Voorm. 10 uur: de heer T. v. d. Hoek. Aalsmeerderweg:' Nam. 2.30 uur de heer J. Kroon. Vijfhuizen Voorm. 10 uusr; 'de heer D, v. d. Toet. Nieuwvennep Voorm. 10 uur:' Ds. J. H. H. van sem. Abbenes Voorm. 10.30 uur: de beer A. v. d. Spiegel. NED. PROT. BOND. Voorm. 10.30 uurDs, D. Drijver* van Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 2