VREEMD GELD en CHEQUES Drukkerij van Gebr. Nobels gesloten, Amsterdamsche Beurs De Middaghoogte In het gebouw van den Protestanten bond werd Vrijdagavond de tiende jaar vergadering van „De Middaghoogte'" gehouden onder voorzitterschap van Dr. A. H. de Hartog. De vergadering werd door oen voor zitter met gebed geopend. Hij heette vervolgens de aanwezigen welkom en herinnerde er aan, dat deze samen komst een feestelijk karakter droeg, omdat dit de tiende jaarvergadering is. Het verheugde hem, dat niet alleen vele Amstetdamsche, maar ook Haar- lemsche vrienden aanwezig waren. De secretaresse, freule E. M. Rethaan Macarë, bracht het jaarverslag Hieraan ontleen en wij, dat de invloed van de vereeniging „De Middaghoogte'" steeds grooter wordt, omdat vele orga nen der atheïsten zich met het werk der vereeniging bezighouden. Een bewijs, aldus dit verslag, dat de vereeniging door de atheïsten gevreesd wordt, het laatste jaar werd de brochure „De dwaling van het Atheïsme" uitgegeven. Het jaarverslag werd onder dank zegging goedgekeurd. Het financieel jaarverslag werd door den penningmeester, Ds, H. Westra, uitgebracht. De kas verkeert in een gunstigen toestand. Het boekjaar kon worden afgesloten met een batig saldo van f. 429-.S7. De aftredende bestuursleden, Ds. H. Westra, Ds. J. C. H. Scholten en Freule E. M. Retaaan Macaré, werden op voor stel van dea voorzitter bij acclamatie herkozen. Op verzoek van den voorzitter zal de verspreiding van de brochures der ver eeniging, speciaal in Rotterdam, krach tig ter hand worden genomen, Aan de orde kwam het volgende yoorste] .„Aangezien aan het Bondsbestuur is gebleken cat, als vrucht van den arbeid van de Middaghoogte en ook uit de lichting van den tijdgeest, het atheïsme vrijwel uitgediend heeft, en dat der halve de negatieve zijde van onze doel stelling, n.L da bestrijding van het atheïsme op den achtergrond kan tre den, stelt hec Bondsbestuur voor de positieve zijde dier doelstelling naar voren te keeren, n.L de bevestiging en verheldering van den Godsdienst door .Wetenschap en Wijsbegeerte.'' De Voorzitter lichtte dit voorstel toe en legde er den nadruk op, dat de ver eeniging „De Middaghoogte" zich niet terugtrekt, zooals in Dageraadskringen gaarne geloofd wordt. Integendeel, de vereeniging blijft krachtig doorwerken, omdat de teekenen des tij-ris er op wij zen, dat het atheïsme heeft uitgediend. Het bestaat nog slechts- alleen aLs klank. Voor de weldenkende en door denkende menschheid heeft het atheïs me als tijdstrooming opgehouden. Om te voorkomen, dat men naar aanleiding van dit voorstel wederom zou veronder stellen, dat de vereeniging „De Mid daghoogte" bezig is zich terug te trekken, deelde Dr. De Hartog nog uit drukkelijk mede, dat de vereeniging nog steeds op het standpunt staat, dat de wetenschap den godsdienst hand haaft en daarnaar blijft doorwerken. Na deze inleiding had een korte ge- 3achteawisseling plaats. Op voorstel vao Ds. Poer, uit Den Haag, worden eenige wijzigingen voor gesteld, namelijk om de woorden „en verheldering" te schrappen en aan het 6lot van het voorstel toe te voegen de woorden! „Men bedenke hierbij wel, 'dat het van huis uit altijd de bedoeling van „De Middaghoogte" is geweest godsdienst in den ruimsten zin des woords". Aldus gewijzigd werd het voorstel zonder hofdelijke stemming aange rende voorstel in „Het bestuur van den Bond van Ver- teenigingen „De Middaghoogte" wordt opgedragen tot het nemen van maat regelen, het voeren van propaganda, het jtceken naar verbindingen, kortom tot alle handelingen, die kunnen leiden tot zoodanige wijziging van het for mulier van de volkstelling, dat daarui beter en duidelijker dan tot heden blijkt de godsdienstige gezindheid van het Neder iandsche Volk." Ook dit voorstel werd goedgekeurd. 'Als plaats voor de volgende jaar vergadering werd Amsterdam aange wezen Met dankzegging aan God slooy oe voorzitter te half negen de vergadering. In de grooie zaal van den Protestan tenbond hield Dr. A. H. de Hartog een voordracht over het onderwerp „Het Atheïsme uitgediend", PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Begrooting Provinciaal Waterleidingbedrijf. Ged. Staten bieden ter vaststelling tan de Begroeting van het Provin ciaal waterleidingbedrijf voor het jaar 1925. Ze is opgemaakt tot een bedrag aan gewone ontvangsten en uitgaven van 2.285.000 en een aan buitengewone van f 1.291.000 of totaal een van f 3.576.000. Aan waterverkopp is geraamd een bedrag van f 1.130.000 tegen f 970.000 in 1924. Er ia geraamd een verliessal- do van f 121.000. Begrooting Provinciaal Elactrlclteltsbedrljf, Ged. Staten bieden ter vaststelling aan de Begroeting van het Provin ciaal elecr.riciteitsbe'irijf voor het jaar 1923 opgemaakt, in drie deelen. Die van lasten en baten der exploi tatie wijst aan een bedrag van 4.066.700. Geraamd is aan stroom- verkoop een bedrag van f 3.667.000 tegen f 3.339.000 in 1924. Die van verlies en winst wijst aan een bedrag van f 487.100: die van buitengewone inkomsten en uitgaven een van f 479.000. Het saldiwinst is geraamd op i 277.100 tegen f 271.300 in 1924. MUZIEKVEREENIGINC LAURENS JANSZOON COSTER, Wij ontvingen het programma van Het feestconcert ter gelegenheid' van bet 25-jarig bestaan van bovenge- 1 de heer J. A. MengV. 'op Woensdag 1 October a.s. iu de Gemeentelijke Con certzaal. Het concert zal gegeven worden met medewerking van het Amsterdainsch Instrumentaal Solisten- quartet (leden van het Orkest van "t Concertgebouw, Hec programma bevat P.m. groep- foto's van de Muziekvereniging en heb tegenwoordig bestuur en een "por tret van den heer J. A. Meng;. Uit het bouwbedrijf Financieele moeilijkheden en oneerlijke concurrentie Men schrijft ons: Men hoort den laatafcen tijd veel meer dan voeger van het stopzetten van bouwwerken, waavan meestal als de oorzaak ..financieele moeilijkhe den" genoemd wordt. Reeds eerder wezen wij er op, dai dit waarschijnlijk voor een groot deel aal liggen aan het feit, daü iu het tijd perk van hoogconjunctuur in het bouwbedrijf vese billende bouwvakar beiders zich aannemer lieten noemen en na liet een 01' ander klein werk met goed gevolg ten einde te hebben ge bracht mede gingen inschrijven op een groot werk. Hiertoe zijn deze personen finan cieel niet; krachtig genoeg, doch daar wordt, minder om gegeven, immers de borgen zijn er goed' voor. Dat velen zoo denken blijkt wel eenigszins uit den met veel moeilijkheden gepaard Kaanden woningbouw der verschil lende woningbouw vereenigingen, aarvan vele vóórdat het bouwwerk klaar was, drie a viermaal failliet gin gen. Tenslotte moest het werk nog zelfstandig uitgevoerd worden. Voor da principalen (de bouwver enigingen in dit geval) ia hier na tuurlijk groot nadeel aan verbonden ten eerste de moeilijkheden van eer. nieuwe aanbesteding of heb aanspre ken" der borgen en ten tweede de'lan geren duur van den bouw. In dit ver band behoeven we alleen maar te wij zen op het bouwen der huizen va ..Vooruitgang" in de Slachthui: buurt, het woningcomplex van ,Ons Huis'' aan de Schre vei iusstra-at, de 44 huizen van Zorgvliet en thans weer de 50 van Onze Woning aan het Hof dijkplein. waar thans weer het bouw werk stil ligt, wegens financieele moeilijkheden. Er is evenwel nog iets andere, het- :en blijkt uit een artikel in ,.De Bouwvakpatroon", waarin o.a. het volgende wordt opgemerkt: ,,Een misstand is het werken voor eigen rekening door warkloozen of het zich lukraak vestigen als patroon. Op zichzelf hebben wij er natuur lijk niets tegen, dat een werklooze, door het doen van karweitjes, nog een stukje brood! ziet te verdienen, maar het misbruik is, dat ze die werkzaam heden goedkooper verrichten dan re delijk is. omdat zij voor al de hierbo ven genoemde eventualiteiten (regen- verzuim. doorbetaling Chr. feestda gen etc.) niets in rekening brengen. Zij doen dus onmiddellijk afstand van al de ..sociale bepalingen" waar voor zij in hun vereeniging streden. Deze ongetwijfeld oneerlijke concur rentie neemt, grooter afmetingen aan. naarmate het publiek er meer op loert en dat geschiedt inderdaad, om buiten den patroon om, goedkooper klaar te komen. "üït dit euvel vloeit eori tweede voort-, n). dat arbeiders die op deze manier wat werkjes hebben opge knapt. 't er maar op wagen mei eon .patroon te blijven" en bij voortdu- "ng alle sociale regelingen negeeren. Zoo is ons. een provincieplaats be kend waar voor 14 deuren een naam bord met „Aannemer" prijkt, maar waar nog geen vijf timmerlieden of metselaars wonen. "Deze ..aannemers" erken aüen zonder knecht', beconcur- reeren elkaar op leven en dood, zoo dat het publiek voor schandelijke prij zen het werk gedaan krijgt. Natuur lijk klagen alle 14 „patroons" steen en been, vooral 'over het feit, „dat er hier te veel bazen zijn" zelfs de veertiende die zich het laatst vestigde spreekt zoo. Zooals de toestand in deze gemeen te is. zoo vindt men ze op vele plaat sen." Tot zoover dit artikel. Dit beeld uit een provincieplaats is wel een sterk beeld van datgene dat door ons in het begin werd aan gevoerd dat er bouwvakarbeiders zijn, die zich-zoo maar als „aanne mer" vestigen zonder hiertoe ook maar in het minste financieel in 6taat ta zijn. Het gevolg hiervan is, dat zoowel de solide patroons als de arbei ders de dupe van de historie werden, daar deze ..patroons" rnaa.r lukraak inschrijven. Immers zij hebben niets te verliezen. Zoo wordt dus een solide natroon uitgesloten, terwijl voorts deze pao van gezel patroon gewordene er toe komt de sociale bepalingen, waarvoor hii zelf misschien gestre den heeft, overboord te gooien en de fn zün dienst zijnde gezellen op alle mogelijke wijzen tracht ïe ..knijpen". ..De Bouwvakpatroon" oppert het denkbeeld dat tegen dit alles mogelijk door de georganiseerde patroons en werklieden, samen kan worden opge treden. Ons dunkt, dat, dit inder ad voor beide partijen het beate zou Belastingadministatie Nog meer fouten Thans ontving weer een arbeider van de Centrale Werkplaats een tweetal aanmaningen om zijn belas ting alsnog binnen 3 dagen te vol doen. De eerste aanmaning was over 1922'23 welke belasting reeds ge heel door hem voldaan .was en te- braari van dit jaar. De andere aanmaning gold het jaar 1923'24. Over deze betaling was evenwel de afspraak gemaakt, dat ie dere maand 10 zou worden be taald, waaraan prompt werd vol daan. De onkosten der waarschu wing n.l. 15 cent, welke op het aan slagbiljet bij de totaal te betalen som werd gevoegd, werden dan ook, nadat hierover gereclameerd was, weer doorgehaald. Niettegenstaande dit ontvangt de betrokkene thans op nieuw een aanmaning. Naar wii vernemen is door eenige leden van net personeel der Centrale Werkplaats over deze veelvuldig voorkomende fouten een brief ge richt tot de betrokkeu autoriteiten. DE TOESTAND VAN DEN HEER G. J. VAN CASTEREN. De heer Van Gasteren neeft weer een vrij rustigen nacht gehad. Zijn toe stand is vooruitgaande. Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken. Een aanzienlijk nadeelig saldo. Verschenen is het jaarverslag over 1923 21 van de Koninklijke Nederland- scihe Hoogovens en Staalfabrieken. Het boekjaar sluit met een nadeelig saldo van 167.969, dat ten laste van de bouw rekening wordt gebracht. Aan de N. R. Ct. onrk-enen wij aangaande dat verslag nog het volgende: Ofschoon het normale bedrijf eerst .■an 1 April af gerekend kan worden te zijn begonnen en dus geheel in het nieuwe boekjaar valt, wordt daarom trent o.a. her, volgende opgemerkt: Na overwinning van de aanvangs- moeilijkheden kan geconstateerd wor den dat alle onderafdeelingen van de fabriek bevredigende resultaten toonen. In het bijzonder geldt dit voor den hoogoven, waarmede een ijzer van uit- unrende qualiteifc verkregen wordt en waarvan het productievermogi het gegarandeerde cijfer van 225 ton per dag aanmerkelijk blijkt te over treffen. Werkende op Gieterij-ijzer met 3 pCfc. silicum blijkt, de capaciteit •au den oven de bedragen c.a. 300 ton gieterij-ijzer per dag. Deze productie kan worden verkregen met een gun stig cijfer voor her. kooksverbruik, hetwelk de beste resultaten in het bui tenland evenaardt. - Gelukkig bleek het ook' mogelijk de preductie der kooloovecs. na overwin ning van tal van moeilijkheden en zonder deze te forcceren op te voeren tot een cijfer, aanzienlijk hooger dar waarvoor ze ontworpen weren. zood.v het, evenwicht tusschon deze beide be langrijkste onderdoelen van het be drijf gehandhaafd kon worden. De biiproductenfobriek, waarin teer ammoniumsulfaat en benzol-koolwa terstoffen gewonnen worden, werkt al leszins bevredigend. Ook het krncbt.sta.tion, ketelhuis en electrische centrale kon tot een regel- matigen zekeren bedrijfsgang worden gebraoh en voldoet aan de eischen der, meest moderne techniek. Het verslag zegt verder: Wij mogen het grootste gedeelte der Nederlandsche gieterijen tot onze af nemers rekenen en zullen niet- rusten voor dit met allen, die ons ijzer ge bruiken kunnen, het geval is. Koersen tot hedenmiddag 12 uur (Medegedeeld door de Nationale Bankvereeniging te Haarlem) Zatsrdag 27 Septamber 1824 BILJETTEN van tot (a) Marken I 0.61—f 0.62 Francs (Fransch) 13.60-13.75 Francs f Belgisch) 12.50—H. 65 Pond Sterling 11.55-11.60 2.56-2.66 CHEQUES f 0.61—f 0.62 0.0036-0.0037 Parijs 13.55-13.70 Brussel 12.45—12.60 Londen 11.56J.J-11.58 New-York (Cable) 2.58-2.59 a) PER BILLIOEN Bargsrijjks iianil ZANDVOOHT. Geboren: Klazina, d. v. H. Groen van li. van der Nier. Johanna Geert,ruida, d. v. Ph. Robert en van Koeter. Rita Jetty, d. v. S. Metz van E. Wijnberg. Baardhout, P. Paap en van M. Hoogendijk. Overleden: P. Varekaanp, oud -51 jaar. Th. van der Horst, oud 12 jaar wonendo te Heemstede. Gehuwd: I,. Jampoller en A. J. M. Schroeder. BENNEBROEK. Getrouwd: A. v. Wonderen en F. Ernst. Uit de Omstreken ALG. NED. STUCADOORSBOMD. Vrijdagavond had in het gebouw ,,De Centrale" een algemeene verga dering plaats voor stucadoors-opper- lieden, uitgeschreven door de afd. Haarlem van den Alg. Ned. Stuca- doorsbond, onder voorzitterschap van den heer D. Pieters- Door den voorzitter werd in zijn openingswoord het doel dezer vervolgvergadering uiteengezet: een begin te ma.ken met een actie tot verbetering der ar beidsvoorwaarden voor de opperlie den. Een plan werd op duidelijke wijze uiteengezet, waarna een aantal der aanwezigen, nog eenige der onder de opperlieden heemchende grieven bekend maakten, o.a. dat geen bijslag wordt betaald bij aangenomen werk en dat op vele werken geen afdak is, waaronder de kalk aangemaakt moet worden. Alvorens tot sluiting oyer te gaan gaven zich een 10-ta.l nieuwe leden op. Tot ondersteuning der actie zal noemde muziekvereeniging (directeur propaganda gevoerd worden. De verbinding van de Ktoppersingelbuurt met het Schoterkwartier. Het stuk grond in de Korte Regulierstraat nog te koop. De heer C. H. schrijft ons. „Naar aanleiding van uw bericht met afdeeling onder Stadsnieuwe in Haarlem's Dagblad van Zaterdag 20 Sept. 1.1. deel ik u mede, dat de zoo dringend noodzakelijke verhouding door de Reguliersiraat met de gobeele Kloppersingelbuurt, reeds lang tot stand zou gekomen zijn, indien de ge meente indertijd het bedoelde particu liere stukje grond van de X.V. Hout handel en Kistenfabriek „Het Spaar- ne" gekocht had, toen haar dat aan gebeden werd tegen zeer billijken prijs. Ik geloof dait het bedoelde stukje grond" nu nog te koop is, voor een prijs, die zoo gering is. dat 'daarop een zoo belangrijke verkeersverbetering heusoh niet behoeft achterwege blijven". Onlangs hebben wii reeds melding BEVERWIJK gemaakt van het voornemen om het personeel van de drukkerij der Gebr. Nobels in de Spaarawouderstraat te ontslaan, wegens opheffing der zaak. Naar wij vernemen, worden heden 10 man ontslagen, terwijl nog 4 man blijft werken voor het afwerken van de loopende orders. Ook van de zijde der gezellen is al het mogelijke gedaan, om het bedrijf in werking te houden, wat helaas niet is mogen gelukken. Het is dan ook een gevoelige alag voot de betrokken gezellen aange zien er -personen bij zijn, die al op leeftijd komen en rneer dan 25 en 30 dienstjaren hebben. Nader wordt one evenwel medege deeld, dat de N, V. Haarlemsche Uit geversmaatschappij yJh Gebr. Nobels, geving (rok e blijft bestaan* hulp snellendei ZANDVOORT DE FEESTAVOND VOO ONDER LINO HULPBETOON. Evenals het vorig jaar wil de com missie, die op IS October een feest avond organisce. ten bate van de kas van H., het batig saldo ver- hoogen door het houden van een ver loting. Leden der commissie zullen een bezoek brengen aan alle nering doenden en veel particulieren, om hun te verzoeken, prijzen af te staan. Waar het geld besteed wordt, om aan <!e zieke leden van O- H„ in de eer ste plaats aan de vrouwen en kinde ren in sanatoria en rustoorden bun gezondheid terug te geven, raag de commissie er stellig op rekenen, dat zeer weinigen slechts aan het tot hen gerichte verzoek niet zullen voldoen. SCHOTEN VOOR GEVONDEN DIEREN' WERPEN. Terug te bekomen bij: 11. Zeepvat Dr. Leijdsstraat 61, een kussentje; G. Duineveld, Schotervoetpnd 5, een zijvleugel van een melkwagen; A. Hoogervorst 1ste ltoogerwoerd- dwarestraat 13, een zilveren potlood houder; M. Maas, Kloosterstaat 16, oen joligensbroek; D. v. d. Schaar, Kloosterstraat 17, een voetbal schoen; J. Koedooder. Paul lvru- gerstraat 26, vier fietsbanden; L. Tig- gelman, Colensestraat 19 oen schroe vendraaier; J. de Vries, Gc-n. Cronjé- siraat 80, een bril; J. Koopmane, Overtonstraat 31. gouden broche; Smit, Kloosterstraat 21, een por- temonnaie met inhoud; 11. Mandelier» Eikenstraat 47. een damesschoen; .1. Tiggelman, Kloosterstraat 127, een ceintuur, J. Maithol, *Bi!li:onstraat 8, ee-n broche; C. Meijer, Gen. thastraat 27, een zakdoek; Sj. Ka(n" minga; Rijksstraatweg 49, een rijwiel belastingplaatje in etui; J. Roodcn- burg, Indischestraat 10, een zak 'asc.iigoed; J. Zeeland, Rijksstraat weg 374 een autowiei met binnen en buitenband; L. Vos, Gen. do la Reij- raat 91. een pet; P. v. d- Vaart, Reitzsfraat 71. een gouden armband; Kerkstra, Gen. Cronjéetraat 156, een zilveren kettinkje waaraan Ma- riabeeldje; C, Hartman. Gen. Bo- hasfraat 13, een vingerring; F. do Kusrer, Gen. BofhasLraat 60,een rijwielbelas'ingplaatje in etui: Meele, Holsteijnstraat 1, een huwe lijksfoto; Aan het Politiebureau, een jas, een rozenkrans, een P.. K. Kerk boekje en een steutol. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te hekomen bij: M. Dier- manse, Dr. I.eijdsstraat 38 Schoten, eon r ij wielbe! as tingp laatje; v. d. VVerff, Bloemend a alscheweg 110 Bloe mendaal, een donker blauw kinder mutsje; J. Versteeg, Bosch en Duin laan 18 Bloemendaal, oen taschje; Lindner, Hartenlustlaan 7 Bloomen daal, con pince-nez; Bangort, Klever laan 43 Bloemendaal, een leder ta bak-etui; v. d. Bronk, Bloemendaal- scheweg 73 .Tan Gijzenvaart, een zil veren kiuderarmbund; Ilellevvaard, Heuvelweg 4 Bloemendaal, een gesle pen bruine broche; van Weaterhoven Kleverlaan 6 Bloemendaal. een etui inhoudende 2 maal 20.000 Mark; Postkantoor Bloemendaal. een vul pen; Mr. Meijhuizen, Plnellaan 4, Bloemendaal, een gouden trouwring; L. Wesseling, Duinlustweg 46 Over- veen, epn hooivork; aan het bureau van politie te Overveen, oen rood koralenkinderarmbandje met gou den sluiting, een sleutel, een kinder- portemonnaie, een. ceintuur, een echaar. RAADSVERGA DER.ING UITGESTELD, raadsvergadering zal niet plaats hebben op Woensdag 1, maar op Vrij'dag 3 October a.s. des avonds 7.15 uur. HALFWEG BIJNA VERDRONKEN. Vrijdagmorgen omstreeks half 11 geraakte hot 4-jarig dochtertje van den bloemist B. aan den Zwanen- burgerdijk alhier in een onbewaakt oogenblik in de Ringvaart. Geluk kig werd dit opgemerkt door een ■papseerenden schipper, die door luid roepen de aandacht van de om- het mocht aan nog levend op het droge te brengen. Het meisje, dat reeds bewusteloos was, had echter veel water binnen gekregen. De doktoren Melchior en Kuipers zijn geruimen tijd met de drenkelinge bezig geweest. Het mocht tenslotte gelukken de levensgeesten weer op te wekken, GESLAAGD. Zuster van Hel alhier slaagde te Amsterdam voor het vanwege de Ned. Vereeniging voor Tuberculose bestrijding ingestelde examen. VELSEN Arbeidsvoorwaarden Gemeentewerklieden. In aansluiting op ons bericht van Vrijdag aangaande de loonsverlaging der gemeentewerklieden deelt men ons mede dat B. en W. aan het georgani seerd overleg hebben bericht, dat zij hun voorstellen terugnemen udien mogelijk tot na behandeling der Pen sioenwetten in de Tweede Kamer, doch minstens tot April 1925. ESPERANTO. Onder de vakken welke dezen win ter op de herhalingsschool in het ge bouw der Chr. Sonool aan de Cor- verslaan Bullen worden onderwezen is ook opgenomen Esperanto. Hierin zal ouderwijs worden gegeven door den beer C. Oderkerk. STUKKEN VOOR DEN RAAD. Door den heer Bosman, lid van den raad is interpellatie aangevraagd voor de volgende vragen: 1. Wordt overeenkomstig raads besluit van 20 Mei 1924 door B. en \V. advies iugewonnen bij de ad viescommissie voor bouwontwerpen in Noord-Holland 2. Is hei juist dat aanvragers door het bouwtoezicht wordt aange raden eerst iK)i'8ooiilijk, met de o'ut- werpen naar Amsterdam te gaan! 3. Is het juist <lac aanvragers door de adviescommissie wordt aan geboden de teekeningen enz. maar door hen (adviescommissie) in orde te laten maken (verbeteren). tegen vergoeding? 4. Is het al voorgekomen dat de adviescommissie op bouwontwerpen, adviseerde zonder te veranderen i 5. Komt het voor dat de advies- ommissie afkeurt zonder advies te •geven anders dan bij vraag 3 be doeld 6. Zijn B. en W. niet van oordeel dat, wanneer een of meer der vra gen 2 tot en 5 in bevestigenden zin moet worden beantwoord, hot. des betreffende raadsbesluit, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd enz., niet of niet ten volle tot zijn recht komt? B. en W. vragen een crediet an f 375 voor het maken van een afscheiding in het dienstgebouw to IJmuiden. Voorgesteld wordt voorloopig vast te stellen naast de rekening van de 'semcente 1923 ook die van de ver schillende bedrijven of takken van dienst. Voor aanschaffing van leernïid- ilelen ten diensto van school D vrn- gen R. en W. een crediet van bijzondere wrhool, ig van een bestaand gelukken liet kind eeniging Wijkeroo' f 150.25. Nieuwe Aanbied i gebouw. Naar aanleiding van een verzoek van het bestuur der „Vereeniging 'oor Christelijk Nationaal Volkson- onderwije'- to Velsoroord om do bc- noodigde gelden uit de gemeentekas ■erstrekken voor do stichting van een bijzondere school, stellen B. W. na onderzoek voor. medewerking erle&en door beechikbaarstellin? van het gebouw der Nijverheide- ondschool voor ambachtslieden te Velseroord. Laatstgenoemdo school kan onder gebracht worden in leegstaande lo kalen van school E te Velsen. VERGADERING WINKELIERS. In hotel „Do Prins" had Vrij dagavond een vergadering plaats tan winkeliers en neringdoenden uit Wijkeroog ora te komen tot oprich ting van een winkeliersvereeniging. Do vergadering welke goed was be zocht, werd gepresideerd door den :ecr B. van Jelgerhuis, die namens iet voorloopig comité het doel der •ijeenkomst uiteen zette en ©en i'oord van hulde bracht aan don l. de Roon voor het vele werk door hom verricht. Met den wensch, dat deze vergade ring mocht slagen iu het belang der winkeliers en zakenmenschen opende de heer Van Jelgerhuis de bijeen komst. Dadelijk werd tersprake gebracht, de circulaire voor het behouden van het postkantoor te Velsen en het plan der winkeliersvereeniging te Beverwijk, de Wijkeroogers als lid in te nemen. De heer Jac. Groot voelde er niet oor lid te worden van Beverwijk daar deze vereeniging alleen werkt voor de Bever wii kers. De heer W. Berghuis vroeg het verschil te willen aanwijzen tusschen winkeliers en zakenmenschen, het geen door den Voorzitter uitvoerig erd "beantwoord. Na uitvoerige discussie werd met .lgemeene stemmen besloten de ver- niging op te richten. Tot Voorzitter werd gekozen, de heer B. van Jelgerhuis en tot ver dere bestuursleden de heeren L. W. Kuiper, H. Post, H. H. Meyer, I. S. Hagen, Jac. Groot en K. de Boer, terwijl de heer Hofschlag zich be reid verklaard 'de jonge vereeniging gratis als rechtskundig adviseur ter zijde te staan. In do eerstvolgende vergadering zal het bestuur met een huiehoude- "ijk reglement en statuten komen teneinde deze aan het oordeel der 'ergaderirtg te onderwerpen. Voorloopig zal het Bestuur eens per maand vergaderen en de leden de drie maanden, a de gebruikelijke rondvraag sloot de heer Van Jelgerhuis deze goed geslaagde veradering. De naam der vereeniging is „Winkeliersver- AGENDA Heden ZATERDAG 27 SEPTEMBER, StadsschouwburgRotterdamech HofstadtooneelBoefje. 8 uur. Paviljoen Dreef(Museum)Ten toonstelling van werken v-.i W. van Konijnenburg en John Raedeker. Kunsthandel F. H. Smit, Groote Houtstraat: Tentoonstelling van por tretten door J. C. U. Legner, 10— 6 u. Gem. Concertzaal:. Congresfilïu Adofo Te, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bloemhof: Floraliatentoonsfelling van 246 uur. Overveen: Kunsthandel Bos kamp: Tentoonstelling van werken van Kees Koeman, des middags en des avonds. ZONDAG 28 SEPTEMBER.- Stadsschouwburg: Het Schouwfoó-i nee!. De huwelijksbarometer, 8 uur. SCnoUWburg Jansweg: N'ederl. Ope- rettegezclscbap Het Circusmeisje, 8 uur. Gem. Concertzaal:" Congresfilni Adoro Te, 8 uur. Paviljoen Dreef: (Museum); Ten toonstelling van werken .van W. v. Konijnenburg en John Raedeker. Luxor Tearoom. Middag- en avond concert. Cinema-Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Theater „De Kroon", Groote Markt Bioscoopvoorstelling van 2 u, n.m. af. Scala-Theater, KL Houtstraat 77: Bioscoopvooretolling van 2 u. n.m. af Luxor-Theater, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Atlanta-bioscoop, Zijlstraat, Bios coopvoorstelling van 2 u. n.m. af. Gebouw Olympia, Kinderhuissingel, Dansen van 8—11 uur. Brongebouw; Dansavond, 8 uur. Dansschool „Odeon". Opening sei zoen. Gebouw H. K. B. Tempeliersstraat 35. Dancing-Conférencier, George Hof Bloemhof: Floraliatentoonstellinsf van 105 uur. Overveen. Kunsthandel Bos kamp. kunsttentoonstelling van wer ken van Kees Koeman, van 114 u. MAANDAG 29 SEPTEMBER, Schouwburg Jansweg: "Nederland- sche Operettespelers: Het Circusmeis je, 8 uur, Cinema-Palace, Groote Houtstraat. Bioscoopvoorstelling 8 uur. Theater „De Kroon", Groote Markt Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater KL Houtstraat 77: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor-Theater, Bioscoopvoorstel ling 8 uur. Atlanta-bioscoop, Zijlstraat, Bios coopvoorstelling 8 uur. Paviljoen Dreef: (Museum): Ten toonstelling van werken van W. van Konijnenburg en John Raedeker. Leger des Heils: Openbare samen komst. Kunsthandel F. H. Smit. Groote Houtstraat: Tentoonstelling van nor- fretten door .1. G. U. Legner. 106 11. Café Rrinkmnnn. Groote Markt: Her Witte Kruis". Vergadering 8 u. Overveen. Kunsthandel Bos kamp, kunsttentoonstelling van wer ken van Kees Koeman, des middags en des avonds. Opgegeven doord8 Nation. Bankvereeniging Zaterdag 27 September 1924 10.30 uur 10.45 uur Nederland 1923 5% Nederland 1919 Oude Vaart - 88# Scheepvaart Unie 126 126 Hoil. Lloyd Paketvaart 137 137 Oude Boot 78 77#—78 Holl. Stoomboot Rotterd. Lloyd Stoomv. Nederland 154 H. V. A. 444 445 Java Cultuur 388 388 Furnees-Stokvia A. 7 idem Oude Philips Gew, Jurgena 70K 70# Centrale Suiker - Kol. Bonk 181K 180# Indische Bank 184 J-i 134# Cert. Handel Mij. 129# 129# Phoenix Oil - Gee. HolL Petr 161-162 160-160# Kon. Petroleum 822^-323 321 #-322 Steel Comm. 113 Marine Comm. 10# Marine preL 41# - Cult. Vorstenlanden 170 170 Dito Actiona 170# 170# Com pa nis 25# Poerworedjo 131# - Deli Mij. 385 386 Scnembah 344 347 Deli Batavia 335 338 Beeoeki 265 Amsterdam Rubber 166# 154# Ned. Rubber Wsi Sumatra 125 Kol. Rubber 8iiau Sumatra Deli Bat. Rubbsr Berbadjadi Dordfcsche Potr. 306 - Southern Rails 73# Union Pacific 148#-149

Haarlem's Dagblad | 1924 | | pagina 6