Ameublementen f 29 Verkade's '^auierf<ocfi^>x Rubriek van den Arbeid Haarlemsche Steenkolenhandel; Wales en Polmaise Anthraciet Zij die van Roggebrood houden, eti Groninger Roggebrood, E, OE REK, OSTADESTRAAT 12, TELEF. 11738! 4^ hoeveelgeld wij al GOEDKQOPE KOL¥N G, v, U, HAAK Jr„ Buigwal 9, Telel. 10770 in onzen spaarpot hebben van de Sickesz' reep-etiketten EEN GULDEN extra „DE LANDBOUW" VAN HEINDE EN VERRES",.JïïÜlTUrLA'T Morgan, <io dochter van Lord Tradegar. Het meisje, dat sinds li December werd vermist, is thans weer terecht. Een polyglot, iemand dio veel talen spreekt is zeker wel professor Carl A oud-seoreta.-i van de ambassade va Vereenigtie Staten te Tokio. Hij spreekt niet minder dat: drie dialecten. Hij is de «enige die den .beken den kardinaal Mezzofasiu evenaarde. Zooals bekend stond de -kardinaal in hel begin der vorige eeuw aan het hoofd van do bibliotheek van het Vatic aan te Home. De kardinaal sprak vijftig talen en dat vloeiend en correct. Wat is er grilliger dan de mode en dam wel in het bijzorftier de damesmode? Hoeveel dames lieten hun haar niet kort knippen, omdat ie mode hot zoo wilde? En nu lijk; het er op, dat deze da mes achter de mode aan zullen moeten komen. Wan; op een soiree te Parijs ver scheen een dame met.lang haar, da; bovendien los over ha3r schouders wap perde. En. naar we vernemen, moet haar dat bijzonder geflatteerd hebben, is het nu voor de dames met- kort haar niet angstig, te moeten denken, dat dit wel eens mode kan worden Pries Leopold van Belgié gaat een maand of acht naar de Congo om een stu diereis te maken. Japan word; den laalsten tijd wel op alle mogelijke manieren geteisterd. Thans zou in Tokio en omgeving een influenza epidemie heerschen. die zeer kwaadaar dig is en een groot aantal slachtoffers eisohc. In twintig dagen, zouden volgens de buitenlandsche bladen 4SC0 mertschen als slachtoffers gevallen zijn. Overleden is de vroegere bevelhebber van het Tsaristische leger, generaal Kou- ropatkine. Hij was de aanvoerder van de Russische troepen in den oorlog tusschen Rusland en Japan. De generaal is gestor ven in hes dorpje Chemekourino. Is'aar gezegd wordt moet hij belangwekkende geschriften hebben achtergelaten. Volgens het verdrag van Washington mogen de verschillende landen maar een bepaald aantal oorlogsschepen hebben. De slimme Japanners bouwen toch schepen en. mogen we „Le Soir" gelooven, niet zulke kleine ook. De Japanners weten het blijkbaar op de 'een of andere handige manier te doen, zoo, da; ze niet me: het verdra; in conflict komen. Heo zijn dan ook zoogenaamde huipschepen De heer Aymard zat in zijn bureau en schreef in zijn blad :.La Liberie" een ar tikel da; nil niet erg vleiend was voor den heer Rappoport, den bekenden Communist. He: zou ernstige gevolgen voor hem heb ben. De zoon van den heer Rappoport las het bericht en werd kwaad, wat te begrij pen is. Dr. Rappopor. bleek evenwel een groote heethoofd te zijn, want hij stak een dolk bij zich en ging den heer Aymard op wachten. To ende heer Aymard hem pas seerde, gaf hij den journalise een steek in zijn gezicht. Vervolgens sloeg hij Aymard me: zijnwandelstok, zooda; deze vreese- iijk werd toegetakeld. De politie was er gelukkig spoedig bij cm Rappoport naar hei politiebureau te brengen. De leiders der eleotrici'.eiisbedrijveniti Sew-Vojk hebben besloten een gebouw te laten zetten, dat gewijd ze! zijn aan Edi son. Boven den ingang zal e«n bronzen beeld van Edison komen van negen meter hoog. Behalve kantoren zal er in het ge-, bouw een electric) teil: Te 'Londen hebben radioluisteraars kun nen constateeren, dat gedurende de zons verduistering berichten en seinen harder klonken dan een paar uren voor den Berichten uil Londen beweren, dat er in Parijs twee mensehen zijn. die ernstig be dreigd worden. Het zijn Hwriot en de Rus- i.iche gezant Krassin, die volgens genoem de berichten een groot aantal dreigbrie ven ontvangen. Op het dak van het K>i-- sisehe gebouw zou zells een zoeklicht zijn geplaatst om de naaste omtrek vau het ge bouw tn het oog te kunnen houden. Het bestuur van de centrale bibliotheek en leeszaal te Willesden. Londen, klaagt volgens do Weekly Despatch, dat de woor denboeken en encyclopaedieén in de paar weken tijds, dn: de „kruiswoord"-puzzles in Engeland in zwang zijn gekomen, hee- letnaal vernield zijn; zoo druk zijn ze ge raadpieegd door de oplossers van den wen vortn van mad seis. Het bestuur heeft daarom besloten de kostbare werken tijdelijk aan de circulatie te onttrekken. In het oosten der Ver. Staten hebben zee- en landmacht inet de geleerden sa mengewerkt ter bestudeering van de totale zonsverduistering. Het resultaat was voor de geleerden zeer bevredigend. Er zijn honderden foto's van het verschijnsel ge nomen en een groot aantal belangrijke ge gevens is verzameld. De sterrenkundigen stegen tot groote hoogten op in vliegtui gen. Ook uit het luchtschip Los Angeles word het verschijnsel gefotografeerd. Dezer dagen heeit een werkman ui: Jena op een wandeling met vrouw en tvree kindereu van 14 en zeven jaar deze op een steil punt m de Saaie geduwd en is daarna zelf in hei water gesprongen. Den 14-jarigen jongen is het gelukt het plan van zijn vader in zoover te verijdelen, dat hij, daar hij een uitstekend zwemmer was, zijn moeder en broertje heeft weten te Voor de rechtbank te York verscheen een klein aardig ventje van 7 jaar mei mooi 'ang krullend hi3r. Hij werd beschul dig! van bedelarij. Tot straf werden hem de krullen er afgeknipt, omdat de rechter wist. da: de moeder van den knaap deze 'iet groeien, alleen om hem er aardiger uit te doen zien in het belang van zijn „beroep" Van hier en daar. ARBEIDSVOORWAARDEN TRAMPERSONEEL IE ROTTER DAM. Of» 1 Februari a.s. zou de loonover- eenkomst van het personeel der R. L. T. M. ailoopen In verband biermede had dezer dagen ten sradhuize te Rot terdam een conferentie plaats tusschen de vertegenwoordigers der drie perso neelsorganisaties, de commissie voor alge.'iieene personeelsaangelegenheden en den wet-ho.uder voor ociale belangen den heer Heijkoop. Na afloop van deze conferentie bij den wethouder heeft er een samenspreking plaats gehad tus schen de directie van de Rot-t. Eleotr. Tramw. Mij. en de vertegenwoordigers van het personeel over het voorste! van de commissie A. P. A. Dit voorstel beoogde om de inkomsten van het R- E. T. M.-personeel op het tegenwoordige peil gedurende een jaar te bestendigen en liield daarbij nog in, dat ingeval de Iconen van het gemeeutepersoneel zou den gekort worden met de 8Vi pCt. pensioenstorting en ingevolge art. 51 van het pensioenreglement deze kor ting ook voor her, R. E. T. M.-perso neel zou komen te gelden, dat alsdan de loonen zoodanig worden verhoogd, dat na aftrfek vaii die pensioenkoning het inkomen gelijk is aau de thans geldende loonen. Door de directie van de R.E.T.M. werd voorgesteld de tegenwoordige loonen te bestendigen en de 8Va pCt. pensioenkorting, zoodra daartoe door den gemeenteraad voor het gemeente- personeel zou zijn besloten, deze ook an het R. E. T. M.-peraoneel te hef- fen. De conferentie nu heeft toe resultaat gehad, dat de directie ten slotte bereid bleek, behoudens goedkeuring foor den rand van commissarissen, tr voorstel treden. i de A- P. A.-commissie te Dientengevolge zal de termijn inzake de arbeidsvoorwaarden en het loonpeil tot 1 Febr. 1S86 verlengd worden. Door de organisaties is daarbij be dongen, dar. zij ingeval het levenspeil aanmerkelijk duurder mocht worden of de financieel® resultaten van hot bedrijf vooruitgaan, het recht behou den op loonsverhooging aan te drin gen. zonder dat dit als contractbreuk zou worden aangemerkt- Die voorstel van de Apa-eommis.de is in een vergadering van de Ned. Ver- eeuiging van Spoor- en Tramwegperso neel met zoo goed als algemeeue ate: men aangenomen. DE HERPLAATSING VAN ONT- SLAGEN TELEI ONIS-E". Het «Bestuur van den P. B. P. T. T. deelt het volgende mede: De voor herplaatsing als telefoniste opgeroepen gehuwde ambtenaressen hadden zich" tot den directeur van liet Telegraafkantoor te Rotterdam ge wend om te mogen vernemen de voor waarden. waarop die herplaatsing zou geschieden. Zij ontvingen, Zaterdag on derstaand antwoord. In antwoord op uw schrijven van 6 dezer heb ik de eer namens den heer directeur-generaal u het navolgende - de te dcelen. De belooning bij de indiensttreding s tijdelijk ambtenaar geschiedt, op ui bedrag naar reden van de mini- munt jaarwedde van den overeenko stigen vasten rang. De herbenoeming in vasten dienst, zal op de minimum jaarwedde geschieden. Bij vrijwillige «iienstverlatlng na d« herbenoeming, zonder dat er redenen aanwezig zijn, die als gegronde bezwa ren tegen dienstverrlthting kunnen worden aangemerkt is het bepaalde art. 67 der Pensioenwet, van tcepass' Bij weigering van de aangeboden betrekking zal het toegekende pensioen worden ingetrokken. Bij afkeuring door den controleerenden geneesheer zal geen herbenoeming plaats vinden. Het genoten pensioen blijft alsdan gehandhaafd. Bij afkeuring volgens de betrekke lijke bepalingen van de Pensioenwet wordt pensioen krachtens art. -18 3e lid dier wet verleend. Uiteraard zal ook in het laatste ge val geen herbenoeming plaats vinden. WERKGELEGENHEID VOOR INVALIDE MIJNWERKERS. Te Heerlen is. onder leiding van het hoofdbestuur van deu Algem. Xed. Jlijn- werkersbond, een drukbezochte vergade ring gehouden van commissieleden van bet algemeen mijnwerkersfonds. Onder meer kwam de noodtoestand ter sprake waarin vele invalide mijnwerkers ver- keereu, omdat dezen 8lochia een pensioen van twee of drie gulden vijftig per week. van hei mijnwerkersfonds ontvangen. Er werd besloten, bij het bestuur van hel fonds ten spoedigste op verhooging van de peusioenen aan te dringen. Verder za! aan het bestuur van het fonds worden verzoch;, maatregelen te nemen ter bevor dering van de vestiging van «enige in dustrieën onder beheer van he: fonds in de mijnstreek, waarin invalide mijnwer ker* lichte werkzaamheden kunnen ver richten, teneinde daardoor in hun pnder- houd te voorzien, LAND- EN TUINBOUW- ONGEVALLENWET. Op de vragen van den hfer Loerakker betreffende wijziging van de Lanil- en Tuinbouwomgevallenwet 1322 ia' verband met het recall van arbeiden, die bij werk verschaffingen voor werkloözen worden te werk gesteld op een uiikeering ter zake van een hun bij het verrichten hunner werkzaamheden overkomen ongeval, ant woordde de Minister van Arbeid, H. en N.: Daargelaten de geldelijke gevolgen, welke voldoening san de gevraagde wets- aanvulling voor de werkverschaffing zoude hebber, is de Minister var. oordeel, dat, daar binnen zeer korten tijd de indiening kan worden te gemoet gezien van een ont werp van wet tot regeling der ziekte- on ongevallen verzekering, I"1: geweuscht is in de onderhavige-aangelegenheid seen in cidenteel» beslissing te nemen, doch de beslissing daarover aait te houden totdat vorenbedoeld wetsontwerp door de Twce-le Kamer in behandeling za' zijn genomen. DE BAKKERSARBEID. Op een te Utrecht gehouden vergadering van het R.K. Werkliedenverbond In Ne derland is een resolutie aangenomen, waarin de vergadering ziel» kant leg«n het ontwerp var. wet tot wijziging der arbeid» wet aangaande den arbeid in bakkerijen. Het Verbond betreurt het indienen van deze wetswijzigingen en spreekt de stel- lige verwachting uit, dat de Tweede Ka mer der Staten Generaal haar medewerking niet zal ver Iconen, orn den zon geheel on- noodigen, onnatuurlijker) nachtarbeid in bakkerijen wederom in te voeren. StoomvaartiierichteG Almelo, p. 2i Jan. Lizard, Valpa raiso n. Amsterdam. Aludra, 2-1 Jan. te Rio Janeiro, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alvhiba, 25 Jan. v. Port Sudan n. Mtambassa. Andijk, 26 Jan. v. Hamburg naar Rotterdam. Alchiba, 23 Jan. ie Port Sudan, Amsterdam n. O.-Afrika. Alwaki, 23 Jan. te Las Pu lm as, v. Buenos Ayres, vertrok u. Rotter dam- Biunedljk, 24 Jan. 's midd. 12 u. v. Philadelphia, Boston naar Rotter dam. Breedijk, 25 .Tan. v.m. te New York. v. Rotterdam, Bildcrdijk, 24 Jan. v. Savannah, Jacksonville n. Rotterdam. Bezuiekom 25 Jan. te Antwerpen v. Hamburg. Ceylon 24 Jan. te Java van Ran goon. Djambi, p. 24 Jan. Teneriffe, Rot terdam n. Australië via de Kaap. Flora. 23 Jan. te New York van W-ïndië. Fauna, 25 Jan. te Bremen van Hamburg. Grootendijk 24 Jan. n.m. 8 u. van New Y'ork is. Rotterdam. Helder 23 Jan. v. Cristobal n. La Guayra. IJse'dijk, 26 Jan. te Hamburg v. Rotterdam. Java, p. 24 Jan. Gibraltar, Am sterdam n. Java. Jan v. Nassau, 23 Jan. v. Guate mala n. Cristobal. Jol)an de Witt 24 Jan. v. Algiers, Java n. Amsterdam. Jagersfontein, p. 25 Jan. Ouessant Rotterdam u. Kaapstad. Karimata, 26 Jan. te Hamburg v. Amsterdam. Krakatau, 25 Jan. te Suez, Am sterdam n. Java. Mapia, 25 Jan. te New Orleans, v Rotterdam. Merope, 23 Jan. v- New York n. La Guayra. Maasland, p. 25 Jan. Ouessant, Buenos Ayres n. Amsterdam. Maasdam, p. 26 Jan. Ouessant, New Orleans n. Rotterdam. Orania, 15 Jan v. Vigo, Amsterdam n. Buenos Ayres. Prins Krederik Hendrik 25 Jan. Paramaribo n. Trinidad. Prinses Juliana 25 Jan. v. Algiers Amsterdam n. Java. Patria, 25 Jan te Southampton, Rotterdam n. Java. Rijnland, 23 Jan. te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Ayres. Randfontein 24 Jan. v. Port Natal n. Last Londen. Ridderkerk 25 Jan. te Bimlipataru Calcutta n. Rotterdam. Rotti, 25 Jan. te Amsterdam naar Bremen. Rondo, 25 Jan. te Suez, Java n. Amsterdam. Salland, 26 Jan. tc Antwerpen v. Hamburg. Sapuroea, 24 Jan. tc Barcelona, Java, n. Amsterdam. Soerakarta, p. 25 Jan. Ouessant, Java n, Rotterdam. Slamat, 25 Jan. v. Port Said, Ba tavia n Rotterdam Stenror, 24 Jan. te Londen vau Amsterdam. Tjerimai, 25 Jan. v. Port Siïid, Rotterdam tl. Batavia. Venezuela, 23 Jan. te Barbados v. Amsterdam. Vcchtdijk, 26 Jan. v.m. v. Sabang Java n. New York. Veendijk, 25 Jan. te Napels van New York, vertrekt 27 Jan. naar Weaterdijk, word*. 26 Jan. n.m. v. Java. Waaldijk, 23 Jan. v. Santos, Am- sterdam n. Buenos Ayres. Zeelandia, 24 Jan. v. Bahia, Am sterdam n. Buenos Ayres. Zosma 25 Jan. v. Amsterdam naat1 Japan. Achilles vertr. 25 Jan. v. Smirna n. Lefkandi. Aurora, v. Amsterdam n. Gibral tar, pass. 25 Jan, Hugeness. Berenice, vertr. 24 Jan. v. Oran n Patras. Clio, arr. 25 Jan, v. Palermo te Carthagena. Dido vertr. 24 Jan. v. La Pallice n. Amsterdam. Euterpe arr. 26 Jan. v. Gothen burg te Amsterdam. Krato arr. 26 Jan. v. Hamburg te Amsterdam. Hebe. vertr. 24 Jan. v. Aktchai n. Tarragona.' Hermes arr. 24 Jan. v. Constanti- nopel te Traponi. Ino, v. Amsterdam naar Danzig, p. 25 Jan. Holtenau. Minerva, arr. 25 Jan. v. Constan- tinopel te Constanza. Nero, v. Amsterdam n. Stettin, pass. 25 Jan. Holtenau Oberon. vertr. 25 Jan. v. Amster dam n. Hamburg. Crestes, arr. 25 Jan. v. Constanti- nonel te Malta. Perseus arr. 26 Jan. v. Kopenhagen te Amsterdam. Pollux arr. 25 Jan. v. Tarragona te Rurriama. Rhena, arr. 24 Jan. v. -Alicante ta Barcelona. Stella vertr. 24 an. v. Napels n. Catania. Strabo, arr. 25 Jan. v. Bilbao le Gyon. Ulysses arr. 25 Jan. v. Amsterdam te Vigo. Vesta, arr. 25 Jan v. Triëst te Fiume. Andijk. 26 Jan. te Antw rpen van Hamburg. Amsterdam 24 Jan. n.m. 3 u. 2 m. 270 mi]! West v. Land's End, Chili, n. Rotterdam. Amersfoort 25 Jan. v.m. 2 u- 49 m. 7'20 mijl Z.W. v. Land's End, Valparaiso p.. Amsterdam Ants, 23 Jan. v. Iqulque naar Colon. Blijdendi.k, 25 Jan. v.m. tc Balti more v. Rotterdam. Drechldijk, 24 Jan. n.m. v. San Pedro. Paeifiekust iw t Rotterdam. Deucalion, p. 24 Jan. Dungenees, Amsterdam n. Porto Rico. Delfland, p. 25 Jan. Dover, Am sterdam n. W.-Afrikft. Dreehtdijk. 22 Jan. v. San Fran cisco n. Rotterdam. Eem'li.k 26 Jan. n.m. 4 n. van New York to Rotterdam verwacht. Antwerpen p. n.m. 8 uur 45 m. Vlissingen, Rotterdam m P.icificktwfc Hector. 22 Jan. v Cristobal naar Guayaquil. Kinderdijk 25 Jan. v.m. te San Pedro v. Rotterdam. Leerdam 26 Jan. v.m. v. Havana, Rotterdam n. New Orleans. Nijkcrk. 26 Jan. v Port Natal, n. Delagoabaai. Stu> sact. 24 Jan. Dover, Am- sterdam n. W.-lndlë. Salatiga, 26 Jan. Now York v4 Batavia. Soerakarta p. 26 Jan. n.m. 3 uur 50 in. Dungenpss. Batavia naar Rot terdam- Veendam, 26 Jan. n.m. 5 u. van Plymouth, New York n. Rotter- dam. ADVERTENTIE N. Zuider Buiter Spaarne No. 42 Telefoon 13398 SPECIALITEIT IN beslist steen- en gruisvrij, tegen scherp concurreerende prijzen. Giet- en Brechcokes voor Centrale Verwarming. Uil gemarkt E. DE REK illl Het wordt dagelijks gebakken en bezorgd Bestel een3 een proefbroodje bij: DE LEEÜW'S ELECTRISCHE SCHOENMAKERIJ SCHOTERWEG 26 HOEK JOHAN DE BREUKSTRAAT J ALLES 1E KLAS KWALITEIT met zitting en rug bekleed. Buffetten f59.— groot model met spiegels en geslepen ruitjes. Verder alle voorkomende MEUBELEN UITERST LAAG IN PRIJS. MEUBELHUIS - GEO, OUDE GRACHT 50 EEN IDEALE WIJZE van koopen i3 het wanneer men op zeer ge makkelijke wijze kan betalen. Bezoekt daarom MAGAZIJN „DE MODERNE WONING1' Frans Halsstraat 15 Telefoon 116S0 en U vindt een groote keuze Kachels, Dekens, Regenjassen, Regen mantels, Heerenkleeding, Ondergoederen, Schoenen, Meubilair, en alia ameiüke Huishoudelijke Artikelen. Stipte geheimhouding Enpisclie Huisbrandnostiesdf 1.50 per H.L. atgehaaiü REEP-ETiKETTEN. INZENDERS VAN omvangen, naast de cadeaux naar keuze uit de Sickesz-cadeaux-lijst bovendien kesz-cadeaux-lust Dovend voor elke 100 ingezonden Sickesz-Reep-etiketten. inzenders van 250 etiketten ontvangen dus, behalve het cadeau naar keuze, een postwissel van f 2.50 Inzenders van 1000 etiketten ontvangen dus, behalve het cadeau naar keuze, een postwissel van f 10.— De Sickesz-Reepen zijn en blijven de besia in kwaliteit en zijn thans het laagste in prijs. Veertien dagen van te voren zal door ons per adver tentie kennis wórden gegeven van het ophouden dezer .geldelijke premie. Alle inzendingen moeten geschieden aan de SICKESZ'-CADEAUX-AFDEELING r=~ BROUWERSGRACHT 128 - AMSTERDAM JSSB Een lekkere koek, uit zuivere grondstoffen bereid en laag in prijs Ruiiter Ontbijtkoek 14, 20 cn 26 ct. Ruijter Gemberkoek 20 en 27 J cent Voor hen. die de allerfijnst- kwaliteit koek verlangen, blijft natuurlijk onze bekende Prima Honingkoek het aangewezen merk N.V. MELKINRICHTING 60 winkels gevestigd te Haarlem De meest hygiënische behandeling en be reiding van onze melk en melkproducten in onze inrichting is U een waarborg voor de kwaliteit en zuiverheid van onze producten

Haarlem's Dagblad | 1925 | | pagina 8