HAARLEM'S DAGBLAD RUBRIEK VOOR ONZE JEUGD KLEUREN EN KNIPPEN ZATERDAG 15 AUG. 1925 VIERDE BLAD Raadseloplossingen Raadsels (Deze raadsels rija alle Ingezonden door jongens en meisjes die „Voor onze Jeugd" lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplosser» drie boeken in prachtband ver loot. 1. (Ingee. door Duikelaartje.) Ik ben de r.ssm van een Rubriekertje en hoela uit 12 lettere. I 2 3 4 ie ren boom. 7 8 9 10 ie een bloem. II 12 is een persoonlijk voornaamwoord. 6 S 12 6 is ten ontkenning. 2. (Ingez. door Roodborstje.) Ik ben ook de naam van een Rubrieker tje en bes;a ook uit 12 letters. 10 11 12 ie een huisdier. 16 7» een familie-lid. 5 2 9 12 ie een jongensnaam. 1 2 3 4 is een meisjesnaam. 8 6 7 1 doet de bij. 3- (Ingez. door de Roode Pimpernel.) Stijn l«te en 2de is een jongensnaam. Mijn 2de 3de en 4de is «en ander woord voor erhwiwburg. Mijn 3de ca 4de «en rijk der oudheid. Mijn geheel ie «en biescbopseiad in Klein-Azié. 4. (Ingee. door Wielewaal.) Mijn :*te is een muziek-instrument mijn 2de ia een jor-genAlredttigwuik mijn geheel De raadseloplossingen der vorige week 1. Waterloo. N E R O E D E L R E I S 0 L S T ook een muziek-inairu- 5. (Ingez. door Krullen schaver.) Ik l*n een plaats in rtrecht van S let tere. Neem mijn 3de en 5de letter weg en ik ben een getal. 6. (Ingez. door Gems.) Ik ben een inlander van Marokko. Lees me van «chloren naar voren en ik ben oen lekkernij. HUISVLIJT LUCIPERSHANGERTJE. Een c i om in de keu ken bij fornuis '4 gasstel op te hangen, is «en luerfers hangertje- We kunnen het van alle mcgelijke houtsoorten maken alleen de afwerking ie verschillend. Van catijn- Dotenhout wordt het alleen in de »a go itt. van eu'-nhout eerst gebeit»tt terwijl het van wit hout greefailderd wordt. We nem>'n voor hot %t>:t«*nde gedeelte een plankje ra:i 20 c.M. bij 10 cM. en plan. 1/2 ccM dik (Zie lig. 1). De ronding aan den bovenkant kun nen wo uitzagen of met een heitel afste ken. In liet bovenste gedeelte boren of priemen wo een gaatje, terwijl daaronder een kleino versiering van houtsnijwerk wordt aangebracht. Het horizontale plankje ie 10 c.M. hij 7 cM en 1 cM. d»k, waarvan aan de voorzijde kleine hoekjes worden afgezaagd (zi© fig 2) Van dit plankje maken wo een ondiep bakje door er van af de kanten schuin in te eteken on 't binnenste gedeelte tot op do helft vaai de dikte van hot hout weg te stoken. Dit bakje dien: om' de afgebrande lucifers in to doen. Het blokje waarop het dooeje komt to zitten is S cM- lans. 4 cM. breed en 2 cM. dik. Van hot bovenste stuk (3 clt.) wordt van de breedte aan weerszijden 1/2 c.M. weg- gchanld en van do dikte 1/2 cM. van ach teren (zie fig. 1 en 3). Met oen dooeje fr' kunnen wo proboeren of het past. Wo tim meren nu dit blokje op het achterplankje, in hot midden. 2 cM. boven het bakje. Do epijkertjos worden van de achterzijde van het plankje ingetimmerd en mogen niet te lang rijn, anders komen ze door het blokje heen. liet bakje wordt nu onder te gen het plankje bevestigd en het geheel met was, beits of verf afgewerkt. S. 3. Oost Weet, Uiuie bost. 4. Heusden. 5. Hindoloopen. 6. 6to5cvisch. Goede raadseloplossingen ontvangen van: Jansjo Koper 3. Rozenknopje 3 Dina P. 3 A rie P. 5 Lathyrus 5 De kleine Vogel vriend 6. De kleine Violist 6 Handwerk ewrtje 6 Machinist 6 Libra 6 Bato 6 Kra- ienkoningin 6. Nieuwelingen: J26st« nieuweling In I92S te: JANBJE KOPER, Leidsohevzar: 28. oud 12 jaar. 12?*:e en 128ste nieuweling zijn: DINA en ARIE PRENT, oud 12 en 10 jaar, Twijn derelaan 3. Meeuwtje 6 Muisje 6 Doornroosje 6 Me canicien 6 Wilgenroosje 6 Meiroosjo 6 Hansje Teddylieer 5 De kleine Bakekr S Genovova 6 Duikelaartje 6 Verzamelaar 3 Meibloempje 6 Alexander de Groote 6 Excelsior 6. Ruilrubriek DUIKELAARTJE. Olye.metraat 27 vraaag: te leen ..De zonen van Pietje Bell," ze ervoor teruggeven „Lientje". GENOVEVA. Olyronstr.-.a'. 27. vraagt le leen „Kraimedl:je" of „Gerardine". 2e geeft ervoor terug „Op den 5 even top". MECANICIEN. Vierstenenstraal 15 wil S 1 krez etiqiietten ruilen voor Pleineepl. Liefst voor Album TV. 1 om 1. Wat onze belangstelling wekt Nu er zoovelcn van jullie in de vacantia een boottochtje gemaakt hebben naar dit Zuiderzee-eiland lijkt het me wel aardig, dat we er met elkaar eens over praten. In de eerste eeuwen van once jaartelling wai het reed» bewoond door Friesehe monni ken. die er een klooster gesticht hadden Maxióngaard, geheeten. Dat klooster schijnt later ver^oeet te zijn. Jullie hebt wel gezien dat het eiland elechts door een lagen dijk is omgeven dus je kunt begrij pen, dat de zee er vaak overheen stroomt. Maar de woningen zijn op hoogte®, terpen gebouwd en de huizen die aan de haven- ijde liggen staan zelfe op palen. Tool» gebeurt het nog, dat het zeewater ir buizen dringt. Ook daar is op gere- De bedstede ie zoo hoog, dat iet een trapje bij moet klimmen. Dus men ligt er hoog en droog. En boven ii kasten stnan de kleerkisten met de beste plunje of kostbare erfstukken. De ze0 Iaat overstrooming een kostbaar geschenk schiet', nl. klei of slib dat den bodem ser vruchtbaar maalt. De Marker leeft in hooibouw en vlsscherij. Misschien hebben jullie de wijdbroe- ken wel bezig gezien het hooi binnen te halen. Zij verkon pon dit weer aan de boe van het vaste land. De Marker tic de mannen van het vaste landlangbroe ken. Op het eiland zijn maar weinig lang broeken: de dominé, de burgemeester, de schoolmeester en enkele ambtenaren. Toch moeten we erkennen dat de kleeder dracht der Markers zeer schilderaohtig is. Heb je wol gemerkt dat (kleine jongens en meisjes hetzelfde gekleed gaan! Dooh de jongen krijgt een gekleurd kruisje achter 0 muts. Ale hij 6 jaar is, wordt hij oen echte jongen met een wijdon broek aan. VAN EEN LEKKER VI8CHJE. Als jullie gaan kampeeien weet je wat dan een heerlijke tractatie is voor de boter ham Sardientjes. Je kunt tegenwoordig blikjes in allerlei prijs bekomen. Natuur lijk is alle waar raar zijn geld en in een duur blikje zitten in den regel meer visob jes dan in een goedkoop. Maar de prijs is Te Wecncn is Woensdag het intematio nale Arbciders-Esperantocongres geopend, dat vijf dagen zal duren. Er zijn 18 lan- don door 350 afgevaardigden vertegenwoor digd. 38 Franecbe, Duitaohe en Belgische pae. dagogen zijn te Moskou aangekomen !n de Sovjetrepubliek. Waarom we nooit versohe sardientjes voor de vlschwinkels zien liggen f De sardien komt in onze zoo8n niet voor. Waarschijn lijk is de naam ontleend aan het eiland Sardinië, waar ze in vrij gTOoten getale oorkamen. Weet je wat zoo eigenaardig is. Een sar. dien is een reizend vischje, of eigenlijk steeds zwemmend vischje. Hun ge boorteland ie de golf van Mexico. Daar voeden ze eieh met plankton, een mengel moesje van zeediertjes, vischkuit, zce- plantjos enz. De plankton ligt niet stil. maar wordt met den stroom meegevoerd. En de sardientjes volgen hun voedsel, due gaan inet het plankton, waar de wmd hen voert. De golfstroom gaat van Mexico naar de Middellandsche Zee. Daar worden ze ook een enlkele maal gevangen. Bij warm weer worden zo in groote me- gevangen maar soms trekkon ze nog ver. der Bij de Engelaohe eilanden worden ze nlgto gevangen, daar het plankton dan dichter bij de oppervlakte kennt en mei met plankton de vischjes. GEZELLLIG WINKELEN. Weet je waar jo dat nooit doen kunt f In China. Da winkeliers etaleeren daar hun winkelwaar wel in den winkel maar voor de ramen. EIGEN SCHOLD. In de buurt van Venlo zag een jongen, dat een specht een nestje had gebouwd in een hollen boom. Hij zag het mannetje af «1 afet vliegen met voedsel. En toen het mannetje er weer op uit ging klom de jongen in den boom- Het was het werk van oen oogenblïk. Daar was het gat, hij hoefde de hand maar uit te steken om nestje te grijpen Krassend van angst vloog de moederspecht om hein heen.Maar daar stoorde hij zich niet aan. Hij greep nog even dieper met de hand. Maar au, dat deed zeer. Hij wou de hand terugtrok ken Het ging niet. Hij wrong hij rukte, maar het mocht niet beren. Nu ging onze held aan het schreeuwen. Gelukkig kwam er hulp opdagen, maar hulp wsa nog niet dadelijk verlossing. De opgezwollen hand werd pas bevrijd toen men het gat grooter had kunnen maken. Het is te hopen, da» dit pijnlijke lesje nem heeft doen beslui- ïlooit meer een vogelnestje uit te ha len. WARM WEER. Wij klagen wel eens heel gauw, als het zonnetje met heel veel kracht gaat echij- Maar weet je wel, dat zonnewarmte in de maanden. Juli en Augustus eon bui tengewoon gunstigen invloed heeft op den oogst der graangewassen. Dit jaar schijnt het koren bijzonder ixiooi te zijn. Verlo den j*»r waren de aren veel minder ge vuld en de halmen veel minder forech Bij de meeste boeren te de oogst al binnen alleen de haver staat hier en daar nog op het land. Verleden jaar moest het koren door de vele regen» woken lang te velde staan. Door het vocht ontkiemde de aar en kon n»u -elijks dienen voor veevoeder. Dus niet klagen over het warme weer maar dank- baar z:jn, dat het nu eens echt zomer ie, dio ten goede komt aan mensch en dier. TANTE CHRIS W. B.—7. (Vervolg). Toen re voor den spiegel haar haardos in ord© maakte, kon ze niet nalaten te denken, hoe gemakkelijk polka-haar wae. En dat vader daar nu zoo nijdig over wae. tyin'. 1 .van 't Programma: schoenpoet sen, viel niet mee. De jongens hadden klonters modder aan de zolen en Rod had zeker «lootje gesprongen. De voorschoenen waren zoosvochtig, dat er geen glans op krijgen !o \faa nog maar half Waar, toen liet walcr al kookte. Ze kon toch geen thee n met zulke zwarte schoenenpoets handen. Flop! uit was de vlam. Ze zou-' den nooit kunnen zeggen, dat ze niet zui nig genoeg omging met gas. Zou het al 7 uur geslagen zijn! Dan moest ze de jongens wekken en even hoo- of vader al op was. Gauw den laatsten schoen boretelen. Onder het handenwas- eohen meende Rie een klok te hoo ren slaan Zeker zeven uur, dan kon ze eerst wel even thee zotten. Wat was dat binnen nog rommelig 1 Vader had vast zitten naroo- ken. Een overloopend aschbakje, een ge bruikt bordje, dito kop en schotel. En wa: afschuwelijk die theepot was ook nog vuil. Wat voor hereens moest een hute vrouw wel hebben 1 't Was om mal .van te worden. Lieve hemel, waar moest je nu het eerst aan beginnen! Zuchtend werd de vuile boel naar de keuken gebracht en omgewassohen. Maar toon zo de theepot weer schoon op het lichtje zette, bedacht ze met schrik, dat het theewater voor omwaeoliwaler ge bruikt had. 't Is niet te doen voor een menech alleen", mopperde ze in zichzelf, terwijl ze voor de zooveelete maal -naar de keu ken drentelde. En nu had ze zoowaar va der en de broers nog niet geroepen. Was immers pas 7 uur geweest. Een haastige blik op de huiskamerklok ver telde haar, dat het dadelijk half 8 zou elaan. 't Is half 8, vader," riep ze voor va ders dour. Ze hoorde vader uil bed «tap en iets mompelen, dat niet bepaald vriendelijk klonk. Jongens, opstaanl 't Is half 8." „Ben je gek! Had je niet eerder kun on roepen! Jouw schuld, als wo te laat komen." Haar schuld! 't Was wat moois. An dere morgens waren ze ook uit zichzelf opgestaan. Al dien tijd dat moeder ziek was. Anna verscheen nooit voor half 8 N11 ja, gisteren had ze geeegd: „Ik zorg morgen voor hel opstaan en 't ontbijt en ik gal jullie schoenen poeteen. Had. ze ook kunnen denksn, dat je het zoo volhandig kunt hebben. Sneeuwwitje werkt mee Sneeuwwitje wilde graag werken. •Spoedig had zij geleerd het huishou dentje van do kabouters te doen en zij maakte alles «ven mooi en schoon en gezellig. Eiken dag ak de kabouters weg waren maakte zij de zeven kleine bedjes op, veegde den vloer en zette een vaasje boech- bloemen op tafel. Ale de kabouters ihuie kwamen vonden zij de tafel 'gedekt met een helder wit laken en zeven kleine bordjes, waarop het lekkerste eten. De kleine Sneeuw witje wae 166 vriendelijk en vlij tig. dat de kabouter» spoedig 'erg veel van haar hielden en allemaal best met haar konden omgaan. (Kleur den zesden kabouter geel; zijn tonnetje ia bruin en zijn houweel grijs. Hij heeft een witte baard en een roode muts. De goudzoekers De zeven kleine dwergen, waar mede Sneeuwwitje nu «amen woon- de, waren goud-delvers. Zij boor den een mijn in den grand en daal den dan daarin af om goud te zoe ken. Somtijds kwamen zij 's avonds thuis met zakken vol glanzend goud en dan vertelden zij Sneeuwwitje, dat zij daarvan prachtige kleeren zouden koopen, opdat het meÏ6je zich zou kunnen kleeden zooals het een koningedochter past. Maar Sneeuwwitje gaf daar niet veel om. Het kon haar niets meer schelen, dat zij een koningsdochter wa», want zij gevoelde zich in het hutje van de kabouters veel te ge lukkig. (Kleur den zevenden kabouter rood met een groene mute. De zak is geel en gevuld met goudstukken Let .vooral goed op de volgende plaatjes hoor! Er gaai nu weer heel wat gebeuren met Sneeuwwitje en spoedig zal alies veranderen!) De booze koningin Terwijl Sneeuwwitje in het huisje der kabouters woonde, leefde de ko ningin zeer gelukkig in haar pa leis. De jager had haar verteld, dat hij Sneeuwwitje gedood had, en aan den koning had zij weer gezegd, dat de boozo roovers Sneeuwwitje hadden gestolen en gedood. Toen gebeurde het, dat de ko ningin weer een6 in haar toover- spiegel keek en vroeg wie de schoon- ste in het land was. Het was lang geleden, dot zij die vraag aan haar spiegel gesteld liad. De spiegel ant woordde; „Gij waart de schoonde in het begin; thans is het Sneeuwwitje, oh KoninginZij leeft zeer gelukkig in 'n hutje van hout, Bij de zeven kaboutertjes :'u hei woud." De koningin werd wederom zeer kwaad en nu zwoer zij. dat zi; Sneeuwwitje zelf zou gaan dootien (Hierboven is de too-erspiegel. welke bestaat uit een gouden li jet. waarop een groene pauw zit. Plak een sCakje zilverpapier in hei witte vlak, dan lijkt het een eehte soie- Het theewater stond over tc koken, oen «traal liep van het tafeltje op het vloer zeil. „Alles loopt me tegen." mompelde Rie. Waar kon ze een doek vinden, om de natte plekken te drogen! Tingeling! TingelingI Gelukkig, Anna! Ben blij, dat je ct bent," riep Rie. „Zoo," zei Anna. Haar gezicht glunder de. Toch wel gezellig, nu Rie thüie wae. Anders moest ze dadelijk bij haar komst naar boven om bij mevrouw haar order» af te wachten. Mevrouw had altijd alles ;en rijtje overdacht. Eerst dit. en ter wijl je dit doet, zet je dat vast op en zoo ging dat maar. Nu voelde Anna zich de baas en hoewel een paar jaar ouder dan Rie, beschouwde ze Rie toch als een kind. Den vorigen avond was Anna naar de bioscoop geweest en terwijl ze haar man tel uittrok, begon 7.0 Rie te vertellen van de reuze-film. Even vergat Rie haar huis houdelijke zorgen. Anna had een levend', gen verhaaltremt. Juiet was ze bezig om te beschrijven, hoe ijeelijk het was, toen de princes in den afgrond stortte, toen booze stem vroeg, of er van morgen niet ontbeten moest woeden. „Ja vader, ik ga dekken," zei Rie ver schrikt. En Anna mompelde: „"k Begrijp ter Wereld niet, wat je van morgen hebt uit gevoerd." „Nog niet eene thee!" vroeg vader weer. Thee! Van half 7 af had ze al over thee gedacht. ,,'k Heb toch allang thee gezet," zei ze ongeduldig. .Schenk mo dan maar gauw een kopje want ik heb haaet. Vanavond zal ik mijn wekker zeiten, want op deze manier kom fk te laat op mijn kantoor," klonk het wrevelig. In gedachten verzonken liep Rie naar •de keuken. De schoongemaakte theepot stond op het aanrecht, maar ledig. Op eens herinnerde Rie zich alles. Ze was juist bezig geweest met hot overgekookte •ater op tc nemen, toen Anna belde. „Hel- nog geen thee gezet!" vroeg Anna tea iioog6te verbaasd. „Allee loopt me tegen," zei Rie en ze kon 't niet verhinderen, dat cr «en paar dikke tranen te voorschijn ha'en. Huil er maar niet om. Dat is zoo voor mekaar," zei Anna goedig. „Steek binnen theelichtje maar nn, dan znl ik den pot wol vullen." Rie boende de verraderlijke tranen weg. Vader was bezig brood to snijden. Rie zag aan al zijn bewegingen, dat hij lang niet goed gemutst was. „Die vriendin van je hooft hier niet eer te komen," klonk het plotseling op barschen toon. „Je kunt zeker niet om kennen, dat zij je heeft aangezet, om Jo eigen zin door te drijven en niet dien van jo oudere." Eerst drong het niet dadelijk tot Rie door, wat vader bedoelde. Nu begreep ze het. Haar afgeknipte haar zilt vader nog dwars. Zou ze Bep, die toch haar intiemste vriendin was, verdedigen! „Wat kan Bep daar nu aan doen, „Toen ik gisterenavond er nog eens over zat na te denken, hoe juist ia deze droeve dagen een dergelijke onbeschaamdheid in je op kon komen, herinneitfe ik me, hoe jij met die fraaie vriendin Bep ook al om dien kapperewinkel heenzwierf. Toen heb ik zeker de plannen verijdeld, hè!" Rie was blij, dat Aima met do thee bin nenkwam en dat achter haar aan de jon gens kwamen. „Jij bent ook een huishoudster van den kouden grond," spotte Guus, HANDWBRKSTEHTJE. Je kaart uit Assen heb ik ontvangen en ik danjc je er wel voor. 't Doet mo plezier, dat je zoo genoten hebt. Machinist treft het ook prachtig met het wéér. Wanneer komt hij ihuis? Jammer, dat je reisje naar IJmuiden in 'i water gevallen is. DE KLEINE VIOLIST. - Wat hebben jullie een prc:::g dagje gehad- mei de Zondagsschool. Met hoc-vclen waren jul lie welf Tot hoe lang duurt jullie va- cantie nog! (Wordt vervolgd) Brievenbus Brieven san de Redactie van de Kinder Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevronw BLOMBERG—ZEEMAN, v. d. Vinnest raat Zlrood. (In de bus gooien zonder aanbellen.! VERZAMELAAR. Hartelijk dank voor je mooie kaart uit Utrecht. WILLEM v. d. L. Wel bedankt je kaarten uit Rijsenburg en Doom. Jij ziet nog eens wat van do wereld. JANSJE K. Er is al een Theeroosje, dus jo moet een anderen naam kiezen. Je -moogt de raadsels veel beknopter op- «ölirijven. TINI S. Vriendelijk dank voor je kaart uit Soestdijk. Logeer je daar! ROZENKNOPJE. Je moogt do raad sels ook veel beknopter opschrijven. Fijn, dot je xoo'n mooie naaidoos van 6chool hebt gehad., Je geniet nu zeker heerlijk 't mooie zomerweer. Ben jo al in Be verwijk i Zijn de nichtjes van jouw leef tijd! En dan nog naar Amsterdam! Dat kan een heerlijke vacantia worden. WILLEM v. d. L. Dank voor je groo teil brief. Je hebt maar heerlijke dagen gehad en bent met een schat van pret tige herinneringen naar hu ia teruggekeerd Is moeder al terug! En heeft ze ook genoten! Zit jo nu weer midden in je werk! Em gaat alles naar wan sok? LATHYRUS. Maandag was het hier een rogendagje, met af en toe eeji onweere- buitje. Maar overigens hebberi wij geen klagen. Ik kan me bogrijpen. dat je neefje in Zandvoort genoten heeft. Er is ook maar V-én Zandvoort aan de Zee. Is je neefje nu weer vertrokken! Dus jij bent nu nl bezig om een boek van tsn!e Chris te maken. Ik zal eens kijken of jo het voleindig:. Dat woordje daar was in het wedstrijdw«k niet misplaatst. Ja vulpen- «chrijverij rxd ik heuseh nog al netjes. VERZAMELAAR'k Ben blij, da: de kaart toch in je bezit is gekomen. We hebben nu weer schitterend weer. Na den regen van Dinsdag i6 het buiten zoo mooi e-n frisch. Gelukkig, dat jij het ook zoo goed getroffen hebt. DUIKELAARTJE. - Je raadsels zijn goed. Ben je Woensdag nog naar Zand voort geweest! Het was hier toen heel goed weer. GENOVEVA. Prellig. dat je het zoo naar je zin hebt gehad in Katwijk. MEIROOSTE. Nog wel hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag Dat Friesehe plaatsje had je goed geraden. MEAT!. W. v. d. L.-D. Hartelijk dax.k voor uw uitvoerig schrijven. Wel wonderlijk, dat de jongen niet mee wou. 'k Heb hetzelfde reisje ook eens gemaakt en kan dus begrijpen hoe heerlijk u ge noten heeft, 't Is prettig, dat W. ook vol daan thuis kwam. Wij moeders verwach ten soms meer van onze kinderen dan zo geven kunnen. Geduld en berusting lijkt me dan het beste. En dan stek de jeugd van tegenwoordig niet meer zulke sir011 go eischen aan het hoffelijke, al6 toen wij jong waren. Dat is do geest van don tijd. WILGENROOSJE. En hoe bevalt het jo in Hatiem? Een oud plaatsje hè! Jo bobt het leelijko weer dus in Haarlem ach tergelaten. Dat is nog zoo dom niet. Aar dig van grootmoeder, dat ze je de Rubriek opstuurt. Maak maar veel plezier, hoor! DOORNROOSJE. Wanneer gaan jul lie uit! Durft moeder nu op de fiets! Ben ie nog naar het Bijbelsch museum ge weert l Heeft moeder genoten op het boot tochtje? Er waren tulpen en lupine in den wedstrijd. De nummers weet ik niet meer. Nel Pui was natuurlijk Lupine. LENTEKNOPJE en BRUINOOGJE. - Hartelijk dank voor je kaar. -uit Rergen. Wat zag het er daar gezellig uit op hc-t station. MEEUWTJE. Wat heeft zus jou een prachtig postpapier gegeven. Blijven tante en nichtje nog een poosje bij jul lie! 't Lijkt mo het beste, dat je het wed- strijdweiik bewaart, tot ik weer in Haar lem ben. Heb dus nog een weekje geduld. JUFFERTJE ONRUST. Hartelijk dank voor je mooie kaart uit BussumT Was je er voor een dagje of logeer je er! MEVR. BLOMBERG-ZEEMAN, p.a. den heer O. Hooyrr. Seherpenzeel (Geld.)

Haarlem's Dagblad | 1925 | | pagina 13