LUCHTVAART-NUMMER VAN HAARLEM'S DAGBLAD II h TER INLEIDING. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 21 JULI 1S26 De Groote Kerk en omgeving. De Koudenhorn en de molen De Adriaan. Dit bijzondere bijvoegsel heeft een tweeledig doel. Ten eerste wil het een overzicht geven van den huidigen stand van die geweldige ontwikkeling der moderne techniek de commerciëelc luchtvaart in ons land Daartoe hebben wij ons gewend tot de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij. gemeenlijk bekend als de K. L. M., die ons uitvoerige gegevens heeft verstrekt: zoowel actueel feitenmateriaal als historische bijzonderheden, mede- deelingen van de piloten en van den directeur, statistische opgaven enzoovoorts. Een onzer heeft een vliegtocht boven Haarlem gemaakt, een ander heeft herinneringen aan zijn medepassagiers van een vroegere Croydon—Schiphol - vlucht opgehaald. Er is meer, en u vindt dat alles in deze vier pagina's, rijk S De commerciëele luchtvaart, belichaamd in de K. L. M. met haar twee vlieg velden Schiphol en Waalhaven belangrijke knooppunten in het geweldige net van het internationale luchtverkeer is voor ons land een nationale zaak. Dat er een groote toekomst in zit betwijfelt niemand meer. Dat in de jaren sinds den oorlog groote vorderingen zijn gemaakt, weten wij allen. Dat de K. L. M., onder Hollandsche leiding, met Hollandsch kapitaal en een jaarlijksche regeeringssubsidie van ƒ300.000, een eerste plaats inneemt onder de internationale luchtvaart maatschappijen, is een reden voor trots. Wij weten dat dit niet alleen te danken is aan goede organisatie, maar ook aan de uitstekende Hollandsche toestellen die onze oud-stadgenoot A. H. G. Fokker bouwt, en aan de kranige Hollandsche piloten die deze toestellen besturen. De K. L. M. is nu in haar zevende levensjaar en kan wijzen op een uitstekenden staat van dienst. Het aantal ongelukken is ook uiterst geinig geweest. Wij zullen niet beweren dat de volkomen veiligheid bij vliegen al bereikt is. De veiligheids- zekerheid zal ook zeker nog hooger worden dan nu, want de techniek blijft zich snel ontwikkelen, en heeft in den laatsten tijd belangrijke successen behaald in Fokker's nieuwste type en in de helicoptères van den Spanjaard De la Cierva en anderen, die verticaal opstijgen en dalen in de toekomst algemeen mogelijk zullen maken. Overigens behoeft men niet te verwachten dat het vliegtuig ooit absolute veiligheid zal bereiken. Immers, wij krijgen nog iedere week de bewijzen dat de ouderwetsche vervoermiddelen te land en te-water dat evenmin hebben kunnen presteeren. En hoe talrijker zij worden, hoe sterker de veiligheid van het aller oudste verkeersverschijnsel, den wandelaar, wordt De Nederlandsche luchtvaart bevelen wij dus hierbij sterk in de aandacht en belangstelling van onze lezers aan. De K. L. M. kriigt uit Haarlem minder passa giers en goederen dan uit andere steden in de nabijheid van haar vliegvelden. Dat kan en moet verbeteren. Waarom niet? Wij wonen vlak bij Schiphol, en kunnen er van profiteeren. Het tweede doel wan dit luchtvaartnummer is ons om onzen lezers een serie prachtige luchtfoto's van Haarlem en omgeving, genomen door den Fototcchnischcn dienst van de K.L. M., aan te bieden. W ij hebben een keuze gemaakt uit vele, en meenen geslaagd te zijn. De origineele foto's, met nog een dertigtal andere 'kan men in onze Tijdingzaal bewonderer Stadsgezicht aan Spaarne en Burgwal Station en Schoterkwartier. De Kathedraal St. Bavo. Rondom de Groote Markt.

Haarlem's Dagblad | 1926 | | pagina 9