44e Jaargang No. 13228 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Vrijdag 6 Augustus 1926 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.2"% met geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f3.573^. Franco per post door Nederland f 3.87H- Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57}^; franco per post f0.65 Directie, Redactie en Administratie Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 TelefoonnummersDirectie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 en Administratie 10724. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Directeuren J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels f 1.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel* Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Drukkerij: Z.B, Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velseroord, Wijkeroog, IJmuiden Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 3521 DIT UMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden ver» zoeke wij voor de verschillende afdeelingcn van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere me» dedeelingen of vragen voor de Redactie: 10600; Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnemen» ten en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de directie: 13082. AGENDA VtRIJDAG 6 AUGUSTUS. Stadsschouwburg: Operette Doll© iLoia, 8 uur. Gem. Concertzaal: De film: „Ho© ik mijin JDiind gedood héb", 8 luur. Bioscoopvoorstellingen. Luxor Tearoom: Concert 811 uuir. Cabaret Modern. Dansen. Optreden raa fersch.i Hemde ameaan. La Mascotte, Groot© Marfrt, Dancing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dansen. Oafó Dreefzicht: Avondconcert. Soboten: Gemeenteraadsvergadering, T.30 uur. ZATERDAG 7 AUGUSTUS. StadsschouwburgOperette Dolle Lola, 8 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Hoe ik mijn kind gedood heb. 8 uur. Theater „De Kroon, Groot© Markt, Bios coopvoorstelling, 2.30 en 8 uur. Cinema Palace, Groot© Houtstraat: Bios coopvoorstelling. 2.30 en 8 uur Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling van 2.30 en 8 iuur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat. Bios coopvoorstelling, 2.30 en 8 uur. Luxor Tearoom: Concert 811 uur. Cabaret Modern. Dansen. Optreden van Verschillend© arti6ten. La Mascotte, Groote Markt, Dancing. Tivoli, Tempelierestraat: Dancing. Café Dreefzicht: Avondconcert. DOOR STORTZEEëN OVERVALLEN. Schip ontredderd. Door den stoomtrawler Dcrika XIII reederij V. E. M. (Visscherij Exploits: tie Mij) werd op de Noordzee op onge» veer 90 mijl ten N.W. van IJmuiden in ontredderden staat ronddrijvende aangetroffen het Noorsche stoomschip „Huidra" met een lading hout op weg van Finland naar Londen. Het stoom: schip was door stortzeeën overvallen tengevplge waarvan het grootste ge: deeltc van de deklading over boord was geslagen, waarbij een gedeelte van de verschansing vernielende. Door de hekomen slagzij liep de machinekamer vol water en werden de vuren ge: bluscht, zoodat het vaartuig een prooi van wind cn golven was geworden. Het ontredderde vaartuig werd door 'de Derika XIII op sleeptouw genomen naar IJmuiden. Later werd deze traw: Ier nog geassisteerd door den stoom: trawler Katherina Duyvis. eveneens toebehoorende aan de V. E. M. Hedenmorgen arriveerden de sche: pen voor de haven van IJmuiden, waar nog de hulp werd ingeroepen van den sleepdienst der firma Wijsmuller. De Huidra werd daarop door de bei: de stoomtrawlers en de sleepboot Sten: tor binnengesleept .Het schip ligt thans in de buitenhaven, waaT de Stentor bezig is het water uit het schip te pom: pen. DE ZAAK GEELKERKEN. De classis Bolsxvard. In de gisteren gehouden vergadering der classis Bolsward der Gereformeerde Kerken heeft ds. C. Vermaat een ver klaring afgelegd, waarin hij belooft, zijn bezwaren tegen de besluiten der Asser Synode vóór 20 Augustus bij het mo- deramen in te dienen en zich in zijn ambtelijke voorziening te onthouden van eenige actie tegen de besluiten dier sy node. PERSONALIA. Op het drietal voor onderwijzer in 'de lichamelijke oefening aan een O.L.S. te Amsterdam komt onder meer voor de heer H. J. Blaauw te Hoofddorp. HET GLAZEN HUIS. Van Pschorr, een welbekende dancing Te Rotterdam, is mij gezegd Dat er een heele nieuwe dansvloer Van zuiver glas is ingelegd. Het is een wonder van constructie, Van onder met electrisch licht. En ieder die er kwam erkent het: „Het is een feeëriek gezicht!". Terwijl je vroeger in een danszaal Verging van houtenvloer:gedruisch. Hoor je niets meer dan wat geschuifel In 't Rotterdamsche glazen huis. Ja huis want hoe zou 't kun: nen blijven Alleen maar bij een glazen vloer! Ook glazen zoldering cn muren Te maken is geen groote toer. Is het eenmaal zoover gekomen, Dan staat de rest van Rotterdam Om 't Glazen Huis heen te bekijken Wie daar wel om te dansen kwam. Dit moet wel zoo aanstekelijk werken, Dat Pschorr een tweede en derde zaal Van glas natuurlijk bij gaat bouwen En weldra dansen ze allemaal. Zoo kan het wel niet lang meer duren Of heel de groote Rottestad Is een groot danshuis dan geworden Geheel van glas, zooals je vat. Is dit eenmaal tot stand gekomen Dan is het vraagstuk van 't plavei: Sel niet meer aan de orde. Nu vind je er nog meenge kei. Want Rotterdam's bestrating is toch Voor zulk een stad een ware schand! Pschorr's voorbeeld brengt haar 't ideaal van De eerste glasbaan in het land. DE A.S. HERHALINGS OEFENINGEN. Het uur van opkomst. Ten aanzien van het uur van op: komst onder de wapenen bij de a.s. herhalingsoefeningen heeft de Minis» ter van Oorlog bepaald, dat de dienst: plichtigen, die niet van een openbaar middel van vervoer gebruik behoeven te maken om de opkomstplaats te be: reiken, zich op den voor de opkomst bepaalden dag vóór 8 uut voormiddag aldaar moeten aanmelden. Zij, die wél van spoortrein, tram, stoomboot, of ander middel van ver: voer moeten gebruik maken, zijn ver: plicht de reis naar de plaats van op: komst vóór 8 uur voormiddags aan te vangen. Is, volgens de geldende dienstrege: ling van het voor de reis aangewezen vervoermiddel, vertrek naar de plaats van opkomst vóór 8 uur voormi-d» dags niet mogelijk dan begeeft de dienstplichtige zich met de eerste na dit uur vertrekkende gelegenheid daar: heen. De dienstplichtigen, die buiten Ne: derland verblijven, meiden zich op den voor de opkomst bepaalden dag vóór 4 uur namiddags aan bij het korps of op de plaats van bestemming. Bij de korpsen zal worden nagegaan, of de dienstplichtigen de reis naar de plaats van opkomst tijdig hebben aangevangen en zich na afloop van de reis onverwijld hebben aangemeld. Dc dienstplichtige, die zonder gel: dige reden niet tijdig aan de oproeping voldoet, stelt zich bloot aan bestraf: fing en daardoor aan de mogelijkheid om tot nadienen te worden ver: plicht. NOTARISSEN EN MAKELAARS. DE „STAKING" DER MAKE LAARS VOORLOOPIG GEëINDIGD. Wij hebben indertijd uitvoerig mei: ding gemaakt van de quaestie tusschen de Haarlemscbe makelaars en de no: tarissen, die in het kort hierop neer: kwam, dat de makelaars de veilingen weoschten geregeld te zien, zooals te Amsterdam, waar alleen de makelaars (en niet particulieren) op publieke veilingen mogen bieden of veilen., waar: voor echter de notarissen hun mede: werking niet wenschte te verleenen. De makelaars besloten toen voor: loopig tot 1 Juli niet op veilingen te Haarlem te bieden. Naar wij vernemen is deze „staking" der makelaars thans geëindigd. Zij bieden weer op veilingen. Of de vereeniging van makelaars haar pogingen nog zal voortzetten of nog andere maatregelen zal nemen, kon ons de serctaris de voorzitter is uits'tcdig niet mededeelen. Voor: loopig neemt de organisatie van make: laars een afwachtende houding aan. DE WEELDEVERTERINGS BELASTING. INTREKKING VAN HET ONTWERP? Het Vaderland meldde Donderdag: avond dat het vernam dat de weelde: verteringsbelasting zal worden inge» trokken. Het Haagsche Corr. bureau meldt ons: Naar aanleiding van het bericht als zou de weeldeverteringsbelasting wor: den ingetrokken kunnen wij melden, dat een gerucht hieromtrent reeds ge: ruimen tijd de ronde doet. In verband met de afwezigheid van den minister van Financiën wordt het hoogst on: waarschijnlijk geacht dat te dier zake reeds een beslissing zou zijn genomen. In het algemeen verhand van de bekende belastingplannen van minister De Geer zou trouwens intrekking van een der voorgestelde belastingen zon: der dat daarvoor op een of andere wij: ze compensatie is gevonden zeer moei: lijk zijn. TREFFENDE PLECHTIGHEID. Begrafenis sergeant Hartjjesveld. De correspondent van de Tel. te Delft meldt: Zelden was eir een belangstelling zoo groot als Donderdagmiddag bij de teraardebestelling van den op 19 Januari j.l. om het leven gekomen sergeant^vlieger L. Hartjesveld. Hoezeer de Delf'tsehe burgerij met baar zooien medeleeft, kwam op tref: fende wijze uit toen de begrafenisstoet van het ziekenhuis „Bethel" vertrok. Duizenden waren langs 'den weg ge: schaard, die den stoet volgden. Als slippendragers fungeerde een viertal onderofficieren. Achter de lijkkoets volgden de dragers met kransen, o.m. gezonden door den commandant van het Vliegkamp, de officieren,® de on: derofficieren: en leerlingvliegers, de Fokkerfabrieken e.a. Ook dekte een aantal kransen de baar. In een zestal rijtuigen volgde de fa: mille, de vertegenwoordiger van den minister van Oorlog, enkele officie: ren en deputaties van militaire organi: sa ties. Op den doodenakker waren aanwe: zig overste Koning, commandant van het 15e Reg. Infanterie, vertegenwoor» diger van den minister van Oorlog; overste Hardenberg, commandant van de luchtvaart afdeeling te Soesterberg cn diens adjudant le lui. v.d. Abeelen; le luitenant Wijnkamp, escadrille: commandant van den overledene; en luit.:kolonel P. Donk, van den gene: ralen staf. De onderofficieren van de luchtvaartafdeeling Soesterberg, waren vertegenwoordigd door de sergeanten vliegers Hardeveld en Kok. Voorts een deputatie van de marinesluchtvaart afdeeling, de loco^burgemeester van Delft, wethouder H. L. M. van de Seijp en vele militairen. Treffend was ook de overgroote be: langstelling betoond door andere per: sonc.. uit de meest verschillende krin: gen der maatschappij. Het aantal op dc begraafplaats aanwezigen kan veilig op zes a zeven duizend personen wor: den geschat. Aan de groeve sprak ds. G. J. W. Oldeman eenige woorden van troost tot de familie, waarbij hij deed uitko» men, dat de overledene, wiens taak hier op aarde volbracht is, steeds toon: de een goed zoon en broeder te zijn, die zich ook een plaats in de harten van de inwoners van Delft heeft weten te veroveren. Overste Koning, sprekende namens den minister van Oorlog, bracht hulde aan Hartjesveld, die als slachtoffer van zijn plicht gevallen is. Het stemt tot dankbaarheid, dat Holland zulke zonen, heeft en dat zij worden geëerd door ihun medeburgers. Een ieder voelt welk een groot leed de familie heeft getroffen. Spr. bracht een eeressaluut aan den overledene. Nadat een der officieremvliegeniers een kort woord had gesproken, werd nog het woord gevoerd door sergeant Los, namens den Tcchnischen Dienst van Soesterberg, door sergeant Both, namens de onderofficieren en man: schappen van de Marine Luchtvaart: afdeeling en door den sergeant:majoor A. A. Mies namens de onderofficieren van het 15e Regiment Infanterie. Een oom van den overledene, de heer Haaksman, bracht namens de Ifa liliL dank aan den vertegenwoordi» ger van den minister van Oorlog; na: mens de familie verzocht hij der Re: geering dank te zeggen voor de groote moeite welke zij zich gegeven heeft voor opsporing van de gevallen .vliegers. Vervolgens dankte hij allen, die van l^un belangstelling hadden doen blijken. Ten slotte werd het graf met een groot aantal kransen ei. bloemstukken getooid. Hierna verliet het talrijke pus bliek, izeer onder den indruk, den doodenakker. VERKEERSONGEVALLEN ERNSTIG ONGEVAL OP DE DREEF. BEKEND INGEZETENE OVER REDEN EN GEDOOD. Te Haarlem. Donderdagavond te half elf vond een zeer ernstig ongeluk plaats op de Dreef tegenover perceel 24. De 75:jarige heer D. van den Eijkhof scriba van de Geref. Kerk van Haar: lem, wonende in de Zocherstraat no. 52 kwam met zijn echtgenoot© uit het Frederikspark. De heer v. d. Eijkhof liep zeer haastig, omdat hij uit den Hout een tram zag naderen, die hij wilde doen stoppen. Dicht bij de halte hief hij zijn wan: delstok op. Juist toen hij de rails over: stak struikelde hij. Het ongeluk was niet meer te voorkomen. Het lichaam werd gegrepen door den baanschuiver. Een agent waarschuwde onmiddel: lijk uit den politiepost aan de Groote Houtbrug den Eersten Hulpdienst. Nadat het tramrijtuig opgevijzeld was met een uit het gebouw der E. S. M. in de Tempeliersstraat gehaalde dommekracht en het lichaam bevrijd was geworden, constateerde Dr. Che: riex den dood. Eenige inmiddels ver: schenen leden van Snelverband kon: den geen hulp meer verleenen. Het lijk werd per brancard naar het Sint Elizabeths Gasthuis vervoerd, na: dat het eerst, na het opvijzelen van de tram, eenigen tijd in het gras was ge: legd totdat de brancard kwam Dit was bij 11 uur. De teraardebestelling van het stoffe: lijk overschot zal plaats hebben op Maandag 9 Augustus, te 12 uur op de Algcmeene Begraafplaats aan den Schoterweg. Nader kunnen wij nog melden, dat de overledene in kerkélijfoGerefor» meerde kringen te Haarlem een zeer bekende persoonlijkheid is. Kort na het ontstaan van de Gereformeerde kerk (toenmaals dolccrende geheeten) sloot hij zich bij haar aan. Al spoedig werd hij benoemd tot ouderling; welk ambt door hem tal van jaren is berteed. Verscheidene jaren was de overledene voorlezer in de Ge: reformeerde kerk in de Ridderstraat. Verder was hij lid van het bestuur van de vereeniging „Groen van Prinste: rer" en van het locaal comité voor de Vrije Universiteit. In de kringen der Gereformeerde kerk wordt in hem veel verloren. Wij vernemen nog dat de heer v. d. E. ook een der mannen was die zich gaf aan de oprichting der afd. van Pa: trimonium alhier. Hevige emotie veróorzaakte het vol: gende ongeval, dat Donderdagmiddag te half drie voor het bureau van ons blad, gebeurde. De 15:jarige A. K. wo? nende aan den Binnenweg te Heemste: de, slipte met zijn fiets vlak voor een in volle vaart naderende tram. De jon: gen wist zich op het laatste oogenblik nog in veiligheid te stellen. Het publiek had niet anders gedacht of de jongen zou worden gedood. Het duurde ongeveer 10 minuten voor de gemoederen weer tot kalmte gekomen waren. K. had een schaafwonde aan de knie gekregen, die door een lid van de Roo: de K-ruis Transportcolonne, in het bu: reau van Haarlem's Dagblad werd ver: bonden. Donderdagmiddag te ongeveer kwartier over 12 had de 18-jarige mej. M. H., wo nende in de Transvaalstraat te Schoten, het ongeluk op den hoek van de Jans straat en de Ridderstraat met haar rij wiel te vallen, toen zij plotseling moest uitwijken voor een hond. Zij werd bloedend verwond boven het oog en aan neus en hand. Bovendien was haar rechter-onderarm gekneusd. Zij werd binnengedragen in de apotheek van de firma Begemann en Sneltjes. De eerste hulp werd verleend door leden van „Snelverband" en van de Roode Kruis T ransportcolonne. Later kon zij haar weg loopend ver volgen om zich onder behandeling van haar huisarts te stellen. Te Velsen. Donderdagavond brak, bij het afrij: den der kleine pont, van een met bloem bollen zwaar beladen vrachtwagen, de vooras. Doordat de wagen nu plotse: ling bleef staan, viel het paard en be: zeerde zich daarbij ernstig aan de knieën. Met vereende krachten is de wagen aan den kant van den weg gereden, ter: wijl de bloembollen later op een an: deren wagen zijn overgeladen en naast het geblesseerde paard nog een bijge: spannen. EXAMEN HOOFDACTE. Haarlem, 5 Augustus. Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Geslaagd de dames A. S. Scholtz, Beverwijk, W. J. H, van Binsbergen en M. E. Reynen, Haarlem. EXAMEN LICHAAMSOEFENINGEN Geslaagd de heeren: J. van der Laan, Groningen, J. M. van der Lijkc, Haarlem en _G. Borkent, Amsterdam. I DE VACANTIEVLOOT BIJ GRQENENDAAL. Het prachtige wandelbosch Groe: nendaal heeft dit jaar plotseling een nieuwe vorm van Heemsteedsch Vreemdelingenverkeer zich zien ont» wikkelen. Ettelijke motorboofezezitters speciaal Amsterdammers, zijn in de laatste maanden de Van Merlenvaart opgevaren en 'hebben zich daar voor korter of langer tijd een ligplaats ge: kozen om er met hun 'gezinnen hun vacanties door te brengen. Zij genieten in hun eigen drijvend zomerverblijf een heerlijken rustigen tijd in ideale zomers che omgeving. Sommigen blijven er wekenlang, en ondernemen allerlei uitstapjes in de omgeving, 's Avonds is het heel gezellig aan boord. Sommige motorbooten zijn met draadlooze toe» stellen uitgerust, en de stemmen van Parijsche zangeressen, de vereende in» strumentale klanken van 'Duitsche of Engelsche orkesten schallen in de stilte van Groemendaal. Deze foto werd een, paar dagen ge» leden genomen en toont een reeks Amsterdamsche motorbooten, ge: meerd vlak bij de brug in de Molen» laan. OPENBARE SCHOLEN. ERNSTIG ONGEVAL. VOORUITGANG VAN HET AANTAL LEERLINGEN. We hebben eens onderzocht, hoe groot het aantal leerlingen is, dat voor de openbare scholen voor den nieuwen cursus is ingeschreven en deze cijfers vergeleken met die van het vorig jaar. Zoowel bij het middelbaar als bij het lager onderwijs is een vooruitgang van het aantal leerlingen te constateeren. Hieronder volgt het vergelijkend staatje- Hierbij dient er rekening mee te worden gehouden, dat het aantal in» schrijviogen voor het Gymnasium van het vorig jaar ons op dit oogenblik niet bekend is, maar dat kan worden aangenomen, dat het pl.m- 40 bedraagt. Vorig jaar. Dit jaar. Gymnasium 40 46 Lyceum 87 92 H. B- S. a 5:j. c. 93 75 H. B. S- b 5:j, c. 31 55 Midd- School v. meisjes 43 44 Lagere scholen 771 805 Totaal: 1065 1117 SOC. DEM. ARB. PARTIJ. Door de Federatie Haarlem der S. D. A. P. werd Donderdagavond in het gebouw de Centrale een vergader!., i gehouden onder voorzitterschap van den heer J. A. Scholl. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlijden van *i mevr. van Gelder:Sluiter, waarbij alle aanwezigen een kort oogenblik van hun zetels opstonden. Besloten werd, daar de inleiders die het rapport over het militaire vraag: stuk zouden behandelen verhinderd wa: ren, dit punt van de agenda voor een volgende vergadering uit te stellen, op welke vergadering dan alleen dit rap: port behandeld zal worden en tevens dc afgevaardigden naar het op 19 Sep: tember in Den Haag te houden con: gres, ter behandeling van het Militaire vraagstuk; zullen worden gekozen. Om de ingezetenen op te wekken aan de op dienzelfden dag te houden de: monstratie in den Haag deel te ne: men, zaïl op Zondag 22 Augustus een propaganda fietstocht worden gehou: den. Aan het slot der vergadering werd de regeling van de verkiezing der le Kamerleden voor de aanwezigen uit: eengezet, waarbij er nog eens nadruk: kei ijk de aandacht op werd gevestigd dat de S. D. A. P. het verd\vijnenen van deze Staatsinstelling noodzakelijk acht, maar zoolang deze bestaat de deelneming aan de verkiezing hiervoor wenschelijk acht teneinde ook in de Eerste Kamer de stem der sociaaUdc» mocraten te doen hooren. G-EiEN RADIOMUZIEK IN OAEéS. B. en W. maken bekend dat door den Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 30 Juni is vastgesteld de volgende wijziging van Art. 158 der Alg. Politie verordening „H©t is den .tapper oi zijn vervanger verboden, tenzij met vergunning van den Burgemeester, in zijn tapperij mu ziek (zang daaronder begrepen) te maken of toe te laten of aldaar de gelegenheid te geven tot het aanhooren van raddomu- zdek of zang." Twee zwaar gewonden. Onze berichtgever te IJmuiden meldt: Donderdagmiddag heeft op het ter» rein van den sluisbouw een ernstig oh» geval plaats gehad. Toen men bezig was met het afbre» ken van een hijschinstallatie, stortte plotseling een zwaar stuk ijzer naar beneden. Het trof den arbeider de J., wonende te Velseroord zoo, dat hij een arm en een been brak, terwijl een an» dere arbeider aan het hoofd werd ver» wond. Na op het terrein voorloopig te-zijn verbonden, is de J. per ziekenauto naar een der Haarlemsche gasthuizen overgebracht, de andere gewonde is aar zijn woning gegaan. Door de politie wordt een streng on» derzoek ingesteld. STRANDING PROTINUS IJM. 154. De Raad voor de Scheepvaart heeft nog uitspraak gedaan inzake de stran» ding van het stoomvisschersvaartuig Protinus IJ M. 154 op de Hollandsche kust tijdens mist. De Raad is van oordeel dat de schip» per van de Protinus zorgeloos heeft gc» navigeerd en straft hem daarom met ontneming van zijn bevoegdheid om als schipper te varen op een schip als in art. 2 der Schepenwet bedoeld voor den tijd van veertien dagen. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Van 7 Augusus af. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den. Ingang te 7 1/2 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdierst te 1 1/2 uur. Avonddienst te 9.32 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zondags te 7 1/2 uur. Middag: en Avonddiensten te 8 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 1/2 uur. Werkdagen 's avonds te 7 1/2 uur. Zondagavond te 7.15 uur. De Middag» en Avonddiensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het gemeentcge» bouw L. Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge L. Begijnestraat 11. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: A. van Dam, Molensteeg 28. zwembroek en hand: doek; J. du Foyan, Oranjestraat 126, R-K.- kerkboek; A. Kremer, Jan van Goyenstraat 28, Heemstede, postduif; G. Overdam, Ursulastraat 10 g, hon» denhalsband en penning; G. de Jong. Schaigchelstraat 18, halsnoer in étui; Politiebureau Smedestraat ketting met hangertje; A. Bakker, Leidschevaart» weg 122, Bloemendaal, grijze poes, Fau» na; M. Geei'lings, Sophiastraat 27a, lorgnet in étui. M. Bulcaen, Spaansche Vaartstraat 38, portemonnaie met in» houd; D- de Vries. Lange Wijngaard» straat 20, idem; R. Rosman, Leidscho plein 34, rijwielbel.merk; A. Leveld, BuljawSlaan 9. idem; J. Metselaar, Leid» schcstraat 142, regenjas; L. Ruigrok, Damaststraat 30, regenjas (dames); J. C. Kion. Lange Begijnestraat 20, kin» dertaschje met inhoud; J. Zandbergen, N. Spaarnwouderstr. 3, ko"e»touwen; P. Groskamp, Rollandrtraat 67, zakmes.

Haarlem's Dagblad | 1926 | | pagina 1