BUITENLANDSCH OVERZICHT HAARLEM'S DAGBLAD FRANKRIJK EN NEDERLAND. DINSDAG 7 JUNI 1927 VIERDE BLAD De machtsverhoudingen in China. Zal Tsjang Tso Lin Peking ontrui men? Tegenstrijdige geruchten. Een uiteenzetting van 't Belgische Amnestie-voorstel. De Internatio nale Arbeidsconferentie. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Uit <1811 aard van de zaak (hv.ee Pinksterdagen) kunnen •wij vandaag ikort zijtn in deze rubriek. Vooral ook omd at Chambe rlin, L ev ine en d'e Columbia, de Bu-ibenlanidsclie pagina's ihoodzakeiljk in beslag nemen. Wij willen bier een beltangtrijflc R-eu-te^telegra-m memore eren:, dlat oris Dinsdag tusscben -de Chamberlinsiade door bereikte en dat de bcsohouwing dn ons vorig overzichtje bewaarheid heeft Daarin zettdf wij uiteen dat het bericht dat Tsjang Tso Lin -en. Tsjang Ka>Sjek zich zouden vereen.iigem, waars schijnlijk wel gelogenstraft zou war; den omdat deze tijdl die zooveel succes aan Tsjang Kai Sjok bracht, aller; In het bovengenoemd telegram ou wordt beweerd, dat de Noordelijke machthebber Tsjang Tso Lin zóó het eind vani zijn macht nabij ziet, dat hij bezig is Peking te ontruimen. Dit be richt wordt uit Peking zelf nog niet officieel bevestigd, imoar 't houdt -tus; schen de negels ■dloor meer logica in dan. dat verzoeningsplan van, Zaterdag. Zelfs al mocht blijken dat Tsjang Tso Liin Peking nog niet zal ontruimen, en dat deze tijding door zijn vijanden is gelanceerd, dain is zij nog vrijwel dicht bij de waarheid oindlat zijl de scherpe vijandelijke houding tusscben de 'twee Tsjangs diem'Onstreert, en vol; komen bij de hardlnekkdige gruchten om; trent de 'haast zekere debacle in het Noordelijke kamp aansluit 1). 'Morgen zuilen wij wel meer bier; omtrent weten. Van 't 'grootste gewicht iie in dit stadium die bonding Japan. Dit land zal zich op dien duur zeker niet onbetuigd laten.. Voo-ral nu aam zienlijke veranderingen, een al beele machtsverschuiving tot gevolg zullen hebben. 1) ImmMdeTs bereikt ons, nadat wij, 't bovenstaande geschreven hebban, een bericht, dat de ooriogsbeeren in Noond^Ohina, toch aan, onderibainidle; len zijn omtrent 'een. triplo aliiant 'ie Men ziet het: m twee, drie dagen, die zonderlingste combinaties van ge; nochten-, die elkander tegenstrijdig zijn. as water en vuur. F. A. Over de Belgische annexatie. Wg ontleeaem het volgende aan die TeL: Zooaïs b'ekend, hééft bét Kamerlid Van, Cauwe-kart, 'burgemeester van Antwerpen, een wetsvoorstel ingediend waarbij, buiten alle verheerlijking van het activisme om, een aligcmeeno am; nestie voor -politieke mis-drijven- wordt verleend-. Behalve een driestal Vl-amin; gen, die no.g in de gevangenis zitten waaromd-er .dr. A. Bo-nms, zoudien- een, 2004®!' personen., die in balilinig; schap zijn, onder "deze amnestiewet vallen. In de Kamerafdcelingen werd! het voorstel met bijna alle stemmen der Vlaam-scbe volksver te-g-enwoord igers aangenomen en. het scheen een oogen; blik alsof het voorstel zonder veel moeite bij de behandeling in het parlement, een meerderheid' zou vin; den. Binnen en buiten het parlement en ook in de regeering, tegen die tegenstandiers dier -amn,e.sbie echter aan- het werk, met -het -resultaat dat het am rues tiev-oo rstel bijna al-Ie -kans ver; loren heeft ongewijzigd te worden aangenomen. De centrale Kameraif; deeling heeft de -regeering o,m allerlei toelichtingen gevraagd, waardoor het voorstel geleidelijk wordt omgezet en vervormd1. Ten slotte begint men te verwachten, dat bert amnestiewoorstel tot het verleenen van genademaatre» gelen zal worden teruggebracht welk recht bij den Koning berust of tot -gratieverteenjug in een vorm, die het midden houdt tusschep am; nestie en genade, met algemeen be. hoeft te zijn en niet, zooals bij am* nies tie, here tel dier politieke -rechten insluit. De oorzaak der verwardie opvattin; gen- is de -tweeledigheid der Belgische openbare m-eening. De strijdvaardige franskiljons ver; wierpen de amnestie om begrijpelijke redenen; zij erkennen in de veroor; deelde politieke personen geen Bielgen meer; zij willen nimmer vergeten en vergaven, want morgen zullen do ge; aminestiee-rden opnieuw tegen België strijdien; wie weet of de .verraders" niet maar het Beligisch parliament won» dien gezonden. Aan deze flaminganten die niet tot inikeeir zijn- gekomen, am; nestie verleenietn, is in. -die kaart epe; len van d-en voorpost -der Vl,aamsche Beweging, die de vijand van België as. Bij deze politieke overwegingen, wei; ke® bovendien de drijfveenen van een vurigen afkeer voot alles wat Vlaamsch is. De Vlaamsche nationalisten easchen reeds lang amnestie, zij hebben voor; zeiker de ..verdeemoediging" van dien huidigen staat België evenzeer op bet oog als het 'lot dar Vlaamsche igevaiiu genen en bannieilimgen. In bun- oogen kan ©r geen sprake zijn van schuld' tegenover 'België, waar er slechts voor Vlaanderen werd, geageerd. De gematigde Vlamingen wifïcro amnestie, omdat zij de activistische misslagen, zonder ze te vero-ntschul; digen. begrijpen en ofndat zij meenen 'dat bij -betere Vlaamsche toestanden voor den oorlog het activisme niet mo» gelijk zou zijn 1 geweest. Bovendien voeren zij aan, dat in -die onmiddel; 'lijlke reactie na den oorlog met een vlijtt werd' veroordeeld, die n-iet uit; sluitend zijn (motieven in het te be; oord'eelen vergrijp zocht. Jndten. uit; sluitend Vlamingen over politieke mis; slagen van Vlamingen te oordeelem 'kregen, ®oo verklaart -men aan deze zijde, dan zou al lang, zooals in bijna alle andere 'landen, amnestie zijn ver; 'teend. Anderzijds laat men- de expremistein. door hun. zoo-genaamd'e ,/m-arbelaairs" in d'e gevangenis te houden, een aigi; tatiewapen in- handen, terwijl er goen red-en bestaat om té gelooven dat zij, vrijgelaten, zoo'm onweerstaanbare giststof voor het Vlaamsche nationa; 1-isme zouden zijto.- Ter arbeidsconferentie. De ptenmre vengaderibg van de im; -tanmationale aibei-ds^^omferen'tie 'heeft met 82 tegen 32 stemmen -de volmacht van den Italiaan schen gedelegeeidie Rossormi igelldig verklaard. Behalve de arb eidersgedielageardeni stcmdieai ook ©enige andere gedelegeerden -tegen, den geldi-gv-erklanimig van Rossom*s man; •daa-t. De Nede-rlandsche regeeringsver; tegenwoordige-r, m,gr. Nolens, en, de Nederlandisiche werbgeversvenbegeln; woordiger R-egout stemdlen vóór de toelating, 'terwijl de Nederlands-ohe ar; beidereveirbegenrwoordiger Kupers rtegam stemde. .De Nederland,scbe regeerings; vertegenwoordiger Zaalberg was even; als vorige jareto bij de stemming niet aanwezig. Daarna werdlen, de algemeeue 'be; raa'dslagingen over het eerste deel van -het rapport van Albert Thomas voort; gezet, meldt d© Tel verder. De Roemeensche minister van Ar; beid, assy, verlangde, dat in de toe; komst die internationale arbeddsover; -aankomsten elastischer opgesteld wor; -den, opdat ze gemakkelijker geratifi; ceer-d kunnen- worden door laniden- als Roemenië, -die zich ia het 'beginstadium hunner ontwikkeling bevinden. De Britsche arbeidersgedlelegeer; de, miss Bomfield, oud^ninister van Arbeid in het kabinet Abacdomald. eisc'hte in het bijzonder, dat men kin; deren niet te vroeg naar de fabrieken en werkplaatsen- zendt, maar ze zoo lang moigelijik op school houd't. RAMP IN POLEN. Ontzettende ontploffing CHEMISCHE ONTBINDING. Vele slachtoffers. Zondagmorgen had te Tonie, bij Kra kau, een zware ontploffing plaats in kruitmagazijn. Overal in Krakau wer den de vensterruiten verbrijzeld, terwijl vele huizen werden beschadigd, o.a. de zetel der autoriteiten van het Wojwode- schap en de chirurgische kliniek der universiteit. Glassplinters wondden een honderd personen. Op de plaats der ontploffing zelf werden verscheidene personen zwaar verwond. Tonie ligt tien KM. van Krakau af. Desniettemin werd de ontploffing zeer goed waargenomen. De eerste, indruk, dien de bevolking kreeg, was die van een aardbeving. Nadere berichten melden, dat de ont ploffing op twee punten plaats had. De voornaamste ontploffing had plaats om bij half elf in het fort Witkowice, waar van 133.000 K.G. geschut munitie 40.000 K.G. in de lucht vloog. Een aantal hui zen in Witkowice en den omtrek werd bjjna volkomen vernield. Eén soldaat, die op wacht stond, werd gedood; meer dan tachtig burgers werden ernstig ge wond. In totaal kregen meer dan drie honderd personen kwetsuren, meeren- deels aan de oogen. De slachtoffers zijn voornamelijk kinderen in een asyl te Witkowice en zieken in de hospitalen. De bevolking heeft het terrein der ex plosie geëvacueerd De plaats der ont ploffing is met een militair oordon om geven. De ontploffing zou te wijten zijn aan de chemische ontbinding van meer dan tien jaar oude Oostenrjjksche ont plofbare stoffen, die in een kruitkelder lagen opgetast. Een buitengewone kabinetsraad be sloot tot het verleenen van steun aan de slachtoffers van de ontploffing en wel met een half millioen zloty. De vice-premier Bartel is naar Krakau ver trokken. KORT EN BONDIG. Niettiegenstaairate biert ih-em door bet bestuur van de derde .dnitematianiale opgelegd© ,jsp>neckv.or!bodiM, beeft Tro-tski. vol-genis -de R-oeü, dezer dagen opnieuw op een, arb©idersewerg-adleri-'n>g het woord gevoerd over -dlern interna; 'tionaLeui toestand en ernstige 'kritiek geleverd op de buirtenlamdsohe politiek van Stalin- en Tsjitsjleriin, -die, zeid© bij, de kansen op een wereld;revolutie aanmerkelijk verminderen. Overigens 'beschouwde bij -dl© verzoeramigsgezinid'e houding tegenover Engeland' „vol; maakt zinloos". De Par-ijscbe gemeenteraad zal zich in een zijner eerstkomend© zittingen 'bezighouden, miet een voorstel, om -drie str-ate-n, te noemen naar N uinigess'er, Coli cn Lindbergh. Den Duitscben- Rijksdag is een wets; ontweicp voorgelegd-, beoogendc beper; king van jhet alcoholmisbruik, vooral ter bescherming van de jeugd Op 10 Juni e.-k. worden- te Luik gastrosno-m-i-sdhe feesten- gehouden. Ge« durende een geheel e week zullen in al' de Luifcsobe hotels -speciale menus voor 'lekkerbekken opgediend- worden. KRABBELS. Welke toestanden er tegenwoordig in de Vereenigde Staten nog op het ge, bied van banditisme bestaan, wordt weer eens duidelijk belicht door het ge; val van twee New;Yorkers, Abraham Scharlen en James Taylor genaamd. Deze Soharlen en Taylor waren goud- speculanten, zooals er zooveel in dat onmetelijke land met uitgestrekt braak liggend terrein zijn. Zij werden er echter eveneens van verdacht, dat zij z.g. „bootleggers" waren, d.w.z. hande. laars in cn smokkelaars van sterken drank, die, zooals men weet, in geheel Amerika verboden is. Dit bedrijf if even lucratief als onwettig en beide fei ten maken de beoefenaars tot een gc; wilde prooi van bandieten, daar zij zelf niet gaarne de wet te hulp roepèn. Toen Scharlen en Taylor onlangs, zich van den prins geen kwaad bewust, hun kantoor verlieten, bij klaarlichten dag en midden in de wereldstad, wen den zij plotseling omringd door een troep bandieten, die hen vastgrepen, boqden, blinddoekten en daarop ont voerden in een automobiel. Na een lange rit stopte de auto voor een huis. De gevangenen werden naar binnen ge bracht en in een kamer opgesloten, ter; wijl hun voor alle zekerheid tegen ont* snapping alle kleeding op een hemd na, werd afgenomen. In deze benarde positie werden zij een volle weck vast; gehouden, terwijl de boosdoeners blijk, baar bezig waren te trachten een los» geld voor hun slachtoffers te bemachti gen. Misschien waren zij geslaagd, als de politie er niet achter gekomen was. De bandieten werden omsingeld cn er ontstond een ware veldslag, waarin een bandiet gedood en een andere zwaar gewond werd. Eenige uren later, verlos ten de overgeblevenen wïen de sohrik om het hart was geslagen, de gevange- nen, gaven hun kleeren, geld en andere eigendommen terug en brachten ze naar een groot New Yorksch kerkhof. Daar aangekomen werd hun de blind doek van de oogen genomen en zij kre gen het consigne: Loop recht door zonder om te kijken. Scharlen en Taylor wachtten zich wel dit advies in den wind te slaan Nu is het merkwaardige van deze geschiedenis, dat de beide slachtoffers, van den eersten schrik bekomen, moes; ten toegeven, dat zij eigenlijk heel fat soenlijk behandeld waren. Niet alleen hadden zij tenslotte al hun bezittingen teruggekregen, maar er was geen enkele daad van geweld tegen hen gepleegd. Integendeel, Soharlen, wiens gezond; heidstoestand een speciaal dieet nood; zakelijk maakte, had dagelijks het hem door den dokter voorgeschreven rant soen van melk, groenten en fruit ook tijdens zijn gevangenschap van zijn ont voerders gekregen. Een Engelschman heeft onlangs de wel eenigszins verbijsterende verklaring fgelegd, dat hij zijn eigen grootvader is. Hij legt dit als volgt uit. Ik ben getrouwd met een weduwe die een volwassen dochter had. Mijn vader, een weduwnaar, trouwde met mijn nieuwe stiefdoohter, waardoor hij mijn schoonzoon werd, terwijl zijn vrouw, eerst mijn stiefdochter, nu mijn stiefmoeder werd. Mijn vrouw kreeg een zoon, die dus een zwager werd van mijn vader, een oom van mij en de broer van mijn stiefdochter. Toen kreeg mijn vaders vrouw een zoon, die dus mijn halfbroer werd en ook mijn kleinzoon, daar hij hot kind was van mijn stiefdochter. Mijn vrouw werd tegelijkertijd mijn grootmoeder, want zij was de moeder van mijn stiefmoeder en daar de echt; genoot van iemand's grootmoeder altijd zijn grootvader heet, ben ik nu mijn eigen grootvader geworden. Een bezoek acm mooi Nederland EN TOCH (Van onzen correspondent). Tu5schen Lobith en Millingen zijn torpecGsten uit Gorkum bezig met het opruimen vim een wrak, dat voor de scheepvaart hinder en gevaar oplevert. Een ontploffing. Dit is een afschuwelijk ik-verhaal; ik waarschuw van te voren. Maar ziet hier de quaestie: 's morgens nog voor het opstaan de editie van 5 uur. France Frankrijken weer Frankrijk. Dan een half uur later de post: Frankrijk etc. Dan begint de dag van artikelen schrijven: altijd maar weer over en van Frankrijk, 's Middags menschen spre ken of dingen bezoeken: alles over Frankrijk. Alles zien en hooren en be spreken wat er Ln Frankrijk omgaat. Dadelijk na het eten naar Parijs, reca pitulatie van het geen dien dag is ge beurd in Frankrijk. Het is waar, ik sta met Frankrijk op en ga met Frankrijk naar bed. En dat alles is heel mooi en dikwijls héél prettig maar 't heeft het nadeel dat men alles van één kant gaat bekijken en met Fransche oogen. En toen kwam een veertien dagen geleden in eens die gezellige uitnoodiging om de openingsreis van de Etoille du Nord, van den Pulmann-trein tusschen Pa rijs en Amsterdam mee te maken. En zoo zag ik Nederland ln vogelvlucht. „L'ignorance de l'étranger est certaine- ment l'une des plus grandes faiblesses de notre démocratie", zoo heeft Charles Rivet geschreven. De realiteit heeft niet het minste belang ln de oogen van een Franschman wanneer hij zich een opinie omtrent iets heeft gevormd. Dus, we moesten Nederland gaan zien met de oogen van vreemdeling. En het is mij gegaan zooals al mijn Fransche collega's: eerst hebben we bewonderd, zijn we in vervoering geraakt en toen is ons de schrik om het hart geslax Ja, het is wel eens goed dat Nederlan ders dit lezen, zoo goed als het is ge weest dat mijn collega's hier aan hun lezers hébben kunnen vertellen wat ze nu eigenlijk in Nederland hebben ge zien Want het verschil dat we onder weg constateerden, het verschil in alles tusschen Frankrijk en Nederland is zoo hemelsbreed, dat niemand anders kon doen dan vergelijkingen maken. Toen we Amsterdam naderden was iedereen stil geworden. Daarop volgde de onver getelijke receptie in Amsterdam en toen we 's avonds naar het hotel wandelden was het eenige woord hetwelk we hoor den dat van een Fransche collega: Mon vieuxeerlijk gezegd scha men wij, Franschen ons.... Mais non, mals non.... trachtte ik te vergoelijken, maar hij maakte een handgebaar hetwelk zooveel wilde zeg gen als: put je maar niet uit in vrien delijkheden. Mijn reisroute was deze: van Parijs naar Amsterdam, via Rotterdam, Den Haag, Haarlem, toen den volgenden dag van Amsterdam over Utrecht naar Doorwerth, den volgenden ochtend van Arnhem naar Den Haag en dien zelf den dag nog terug naar Parijs. In drie dagen uit en thuis. Na een belangrijk stuk van Nederlapd te hebben gezien. En een algemeenen indruk te hebben gekregen. Eerlijk móet ik bekennen dat ik het Nederland van vroeger niet heb herkend. En de menschen én het as pect van de steden en dorpen welke we doorkwamen is zoo veranderd in de laatste tien jaren dat we van tijd tot tijd voor ons zelf moesten herhalen dat we wel degelijk in Holland waren, an ders zouden we het niet kunnen ge looven. De jonge meisjes met elegance gekleed (een tikje overdreven misschien vooral wanneer ze op een fiets zitten), de heeren volgens Engelsche mode (al leen met dat verschil dat ze nog altijd van die rare kleine hoedjes dragen, mais ouiMaar wat ons het meest opviel dat is de netheid en de orde. Ik bedoel niet die spreekwoordelijke Hol- landsche zindelijkheid maar meer de correctheid in alles. Het is Af. Laten we nu eens een verschil maken. Een ver gelijking. We komen een Parijsch café binnen om een kopje koffie te drinken. U kent het Parijsche café. Roode ban ken, steenen tafeltjes die de kellner als hij goed gestemd is even afdweilt met een smerige lap. En de koffie komt. Een (meestal gebroken) puntglas en dan maar uit een kan inschenken. Een beetje er óver heen zoodat het schotel tje onderloopt, dat doet er niet zoo toe. Dan in Holland. Ik denk aan die keu rige. modern ingerichte koffiehuizen in de Kalversfcraat. Beleefd, gestyleerd per soneel overal; makkelijke rieten fau teuils, aardige schemerlampen, dan een keurige bediening en dat alles komt om gerekend in francs nog veel goedkoo- per uit dan in Parijs. Trouwens alles, uitgezonderd de kleeren, Is goedkooper in Nederland dan hier. Dan het perso neel. Een witkiel maakt voor een kwart je een buiging op den koop toe en ik zou het toch niet wagen om hier aan een porteur 2 fr. 50 te geven. Ik heb werkelijk mijn oogen en ooren niet wil len gelooven. Het was tusschen Arnhem en Den Haag. De controleur kwam heel beleefd, met een militair saluut, mijn aandacht er op vestigen, dat ik in Utrecht moest overstappen. In Utrecht is hij voor mijn compartiment, neemt mijn bagage, zet die in den trein voor Den Haag. Ik weet wel dat het om een fooitje is te doen, maar geef je dat niet -met het grootste genoegen voor zoo'n keurige bediening? Zoo was het overal. In hotel, in kof fiehuizen, taxichauffeurs die nota bene uitstappen om netjes het portier voor je te openen, in winkels. En een orde in alles! In Amsterdam een keurige politie agent die naar me toekomt: meneer, mag ik er uw aandacht op vestigen dat u links houdt en tegen den stroom in loopt. Ik heb hem met open mond staan aankijken en mompelde, al mijn Hollandsch vergetend: Comment? En hij herhaalde het, zij het dan ook niet in perfect Fransch, maar dan toch heel verstaanbaar en met zoo'n beleefdheid, dat ik diep mijn hoed heb afgenomen en aan den anderen kant van de straat ben gaan loopen. Maar wat me het meest is opgevallen, dat Is het Hollandsche huis. Niet alleen in de groote steden welke we doorkwa men, maar sporend langs kleinere plaatsjes, Bilthoven, Ede, Oosterbeek of hoe ze verder mogen heeten. Wat een moderne weelde. Luxueus, frisch van kleuren, met groote ramen om zooveel mogelijk de zon binnen te laten komen, keurig onderhouden, vroolijk en mo dern, verradend een heerlijke comfort binnenshuis. En dan steden als Amster dam en Arnhem en Den Haag. Waar men komt en gaat mooie plantsoenen, overal boomen en bloemen, echte mo derne tuinsteden. Het is, om maar eens een voorbeeld te noemen dertien jaar geleden dat ik voor het laatst in Arnhem was en daar tot woonplaats had de Menno Coehoorn kazerne. En nu, de stad doorrennend vond ik heel iets anders dan toen. Over al prachtige bloemperken en mooie bree- de straten, den kant van Oosterbeek uitgaand mooie villa's en buitenhuizen met modem aangelegde tuinen rond om. Men krijgt zoo'n echt-rijken in druk van Nederland. En ik moet zeg gen dat ik nergens, in geen enkel land zoo'n verfijnd modem comfort vond als hier. En nu zult u faïsschien zeggen dat ik het buitengewoon goed heb ge troffen en dat er ook in Holland wel in terieurs zijn die nu niet bepaald zoo prettig aandoen. Mogelijk, maar ik kwam als vreemdeling en zag als vreem deling en maakte alleen maar wat ver gelijkingen en profiteerde van dat waar van een leder kan profiteeren. Van trams als rijdende salons, van de oude Fransche hoffelijkheid, van de Nederlandsche gastvrijheid en van het mooie en verzorgde landschap. En last but not least van de Hollandsche keu ken. Ook daarin maakten we onwille keurig een vergelijking. Waar ter we- reld, onverschillig in welk palace ge af stapt, in Deauville, in Cannes, Barce lona, Vichy, Spa, Wiesbaden, enfin waar? vindt ge een menu zooals in een van de goéde Haagsche restaurants? Nergens, al zoudt ge het met goud wil len betalen. En dat alles voor toch heel bescheiden prijzen. Wat een Indruk maakte dat toen men ons in Amster dam oude Fransche wijnen voorzette die men hier niet eens kan krijgen. Ne derland ls een eerste klas land gewor den. Wat een vreugde en wat een stille voldoening om dat te mogen constatee- ren. De terugreis. Bij Brussel stapte een dame in vergezeld van een klein Jochie. En het ventje had slaap en de moeder schoof een stukje op opdat het ventje rustig zich kon uitstrekken. Vos billetskwam de controleur. Ze gaf haar kaartjes voor Parijs. Madame, dit is eerste en u hebt biljetten tweede klasse. Ah, zei ze verbaasd en ze wilde op staan. Mais non Madame*t kind slaaptals 't meneer niet hindert... Du tout, je vous en prie.... Merci monsieur Feignies, douane. De strenge beamb te komt binnen. Hij ziet het jochie dat slaapt. „Qui, ca va," mompelt hij en mèt sluit hij de deur van het compartiment achter zich. Ah, la belle, la trés douce France. HENRY A. TH. LESTURGEON. Parijs, 23 Mei. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regeL yAN DE GROOTE INTERNATIONALE BLOEMENTE NTOONSTELLING TE PARIJS.De Aalsmeersche inzen* L ding die den door Engeland uitgeloofden zilveren beker verwierf. NEDERLANDSCHE VLIEGTUIGEN IN ITALïê. Mussolini bezichtigt één der m ItaBê, door bet Rotneo-concern in ficeotie gebouwde Fohjker C. V. vliegtuigen pp be* Romiensche militaire vliegveld CentoceBc.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 13