VOOR DE VACANTIEK0L0NIES. DE VERSTOORDE NATUUR IN EUROPA. 45e Jaargang No. 13515 Verschijnt dagelijks, hehalve op Zon- en Feestdagen Donderdag 14 Juli 1927 ABONNEMENTEN p«r week f 0.27H. met geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem Ifll ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels fT 75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BIJ en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87H-Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haariem en Omstreken f0.57H; franco per post f 0.65 l|| per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE OER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 DirecteurenJ. C. peereboom en P. w. peereboom Bijkantoor voor Santpoort, V/eisen, Velsen-Noord, IJmulden, IJmuiden Oost, on Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Beverwijk, enz., enz. Dr iehuizerkerk weg 2, Veisen, Telefoon 621 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN EERSTE BLAD AGENDA. DONDERDAG 14 JULI Schouwburg Jarisweg: Opvoering der revue ,,'k Heb jou noodig", 3.15 uur. Kennemer Lyceum: Indische ten toonstelling van 7.30 tot 10 uur. Concert in Den Hout door de H. O. V. 8 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespe- Eng van 7.30 tot 8.30 uur. Café Restaurant de Kroon, Groote Markt: Avondconcert. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan sing. Café „Dreef zicht": Concert, Trio Stoffer. Overveen: Firma J. A. Boskamp: Tentoonstelling van sierwerk van Mevr. W. F. Brongersma Klinkhamer en kunstdrijfwerk van F. D. Duys, van 106 uur. Zandvoort: Gemeenteraad. 7.30 uur. Kurhaus: Dansavond door Mary Smithuysen, 8.30 uur. VRIJDAG 15 JULI Schouwburg Jansweg: Opvoering der revue ,,'k Heb jou noodig", 8.15 uur. Kennemer Lyceum: Indische ten toonstelling van 2 tot 5 en van 7.30 tot 10 uur. Café Restaurant de Kroon, Groote Markt: Avondconcert. Theater „De Kroon", Groote Markt, Bioscoopvoorstelling 3 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt:' Dan sing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Café „Dreef zicht": Concert, Trio Stoffer. Overveen: Firma J. A. Boskamp: Tentoonstelling van sierwerk van Mevr. W. F. Brongersma Klinkhamer en kunstdrijfwerk van F. D. Duys, van 106 uur. BRAND NA EEN EXPLOSIE. DRIE GEWONDEN. Het persbur. Vaz Dias meldt ons uit Amsterdam van Woensdag: Bij een binnenbrandje, dat heden middag in den loodgieterswinkel van den heer Poons in de Muiderstraat 35 heeft gewoed, hebben drie personen brandwonden opgeloopen. De loodgieter had een gloeiend soldeertoestel met spiritus gevuld, waardoor na een klei ne explosie brand ontstond. Hierbij kre gen de man en diens 13-jarige zoon, die in de nabijheid stond, brandwonden aan de handen. Het 23-jarige dienst meisje bekwam vrij ernstige brandwon den aan de armen en de borst, en lichte kwetsuren aan de beenen. Het vuur, dat in het achtergedeelte van het sousterrain nogal wat schade aan richtte, werd door de brandweer met twee stralen op de motorspuit ge- bluscht. De toestand der gewonden is niet ernstig. EEN PROCES OM WATER. DE BRONNEN VAN DE PAPIERFABRIEK TE VELSEN Eenigen tijd geleden deelden wij mede, dat door een aantal landeige naren en huurders, een procedure was ingesteld tegen de N.V. Vereen. Kon. Papierfabrieken te Veisen. Deze Naamlooze Vennootschap had met toestemming van B. en W.. op een aan haar toebehoorend stuk grond gelegen tusschen de Groote Hout of Koningsweg, Oude Schulpweg en Gil denlaan te Velsen-Noord een aan tal bronnen geslagen voor watervoor ziening der fabrieken. De eigenaren en* huurders van om liggend land meenden. dat zij door dezen maatregel ernstig zouden wor den benadeeld, daar door het onttrek ken van veel water aan den bodem, hun perceelen in afzienbaren tijd zoo niet geheel waardeloos, dan toch veel in waarde zouden achteruit gaan. Van een uitspraak der Haarlemsche rechtbank, die de papierfabrieken toe stond om deze bronnen to plaatsen voor den proeftijd van één jaar. gin gen belanghebbenden in hooger be roep. daar volgens hen deze tijd veel te kort was en het minstens 5 jaar moest zijn. In één jaar. vooral als er dan wat veel water viel, was er niets te constateeren van een verdroging van den grond. In hoogste instantie heeft thans de Hooge Raad uitspraak gedaan en aan de papierfabrieken vergunning ver leend, echter met een proeftijd van 3 jaar. TEGENSPRAAK. 't Leven op deez' vreemde aarde Is wel vol van tegenspraak, Ik wil daar niet over klagen, Ver van dien, het schenkt vermaak; Ik heb nu al sinds een tijdje Radio en telefoon, 'k Zeg dit niet om op te scheppen, Want dat is niet ongewoon: Maar toen 'k gister, in myn tuintje, Liep te peinzen, viel 't me op. Dat men tegenwoordig dingen Toch wel omdraait, op hun kop; Vroeger werd ons kostlijk stadsbeeld Door de telefoon verknoeid, Maar gelukkig zyn die palen En die draden, uitgeroeid; Terwijl vroeger, telefonisch Alles boven aarde stond, Léidt men nu de draden practLc'.i En onzichtbaar door den grond; Ik herhaal, dit is verstandig, Ik beoog In er geen critiek. En ik heb de diepste achting Voor de vlucht van de techniek. Nee, het is de tegenspraak slechts Waar het hier by mij om gaat, Deez' onzichtbare constructie Heet de telefoon met draad; Maar de draden die zich spannen Over 't tuintje naar myn dak. En die 'k haat, als monsterachtig. Noen r m-.-n draadlocs voor 't gemak. P. GASUS. DE AARDBEIEN. De aanvoeren overweldigend EXPORT NAAR ENGELAND. Men schrijft ons uit Beverwijk: Er zouden geen aardbeien komen, zoo hoorde men voor enkele weken van sommige pessimisten, waartegenover de optimisten beweerden, dat het wel mee vallen zou. Deze laatsten hebben het bij het rechte eind gehad, want op het mo ment is de aanvoer overweldigend. Eindelooze ryen wagens met de heer lijke vruchten staan te Beverwijk in de Breestraat, Koningstraat tot aan den Alkmaarscheweg toe, Velserweg en zijstraten. Woensdagmiddag was het al bijzon- dér druk, de veilingen waren om even 4 uur begonnen en om 7 uur was er nog geen doorzicht in, terwijl toch met alle beschikbare middelen is gewerkt en het veilen en wegen zeer snel gaat. Aan de fabrieken is het een drukte van belang, er zijn voor de enkele uren waarin het product moet wor den verwerkt, bijna geen handen ge noeg. Overal haalt men de arbeids krachten vandaan en toch is het diep in den nacht eer de laatste wagens van de fabrieken kunnen vertrekken en de vruchten zijn verwerkt, want ver werkt moeten zij worden, al wordt het nog zoo laat. Woensdagavond liepen de prijzen Iets terug. Konden de prijzen zich tot heden geregeld handhaven van f 35 tot f 45 per 100 K.G. al naar gelang van kwali teit, nu was het van f 32 tot f 38. Woensdagavond is opnieuw een boot met aardbeien in verschen toestand naar Engeland vertrokken. ERNSTIG MOTOR ONGELUK. Een aanrijding bij Halfweg. VERBLINDENDE AUTO LICHTEN. Woensdagavond. omstreeks kw art voor elf heeft op den Amsterdamschen straatweg, even door het dorp Halfweg, een ernstig ongeluk plaats gehad. Een militair motorrijder had pech. Hij stond aan den kant van den weg zijn motor na te zien. Hij had hulp uit Haarlem gevraagd. Een daarvoor uit Haarlem komend militair werd. toen hy dicht by zijn kameraad was, verblind door niet-gedoofde lichten van een uit Amsterdam komende auto. Hij zag daar door niet zijn kameraad, die geen licht op zijn fiets had. Het gevolg was, dat hy met een flinke vaart op de stilstaan de motorfiets reed, waardoor hij van zijn zadel sloeg en ernstige verwondin gen opliep. Dadelijk werd te Halfweg geneeskundige hulp gehaald. Ook werd de ongevallendienst te Haarlem ge waarschuwd. Dr. Melchior constateerde een enkel-fractuur, een gebroken arm en een hoofdwonde. Drie leden van den Haarlemschen Ongevallendienst ver leenden den dokter hulp. De gewonde bleek te zijn da 29 ja rige W. van Amerongen, wonende Iepenlaan te Heemstede. Overbrenging naar een zieken -inrich- ting te Haarlem was noodig. Er werd opdracht gegeven om den heer Mathot te Haarlem op te bellen voor een zie kenauto. Maar het duurde 5 kwartier voor de ziekenauto kwam, De gewonde was toen reeds in een auto van de was- schery Jac. van Leuven gelegd, waar na het transport naar de Mariastichting plaats had. Hedenmorgen was de toestand van den gewonde bevredigend. Niettegenstaande het late uur waren er bij het ongeval veel belangstellenden. Onder de omstanders bleek ontstem ming te heerschen, dat het zoo lang duurde eer de ziekenauto kwam. Naar aanleiding van de klacht over het te laat komen van den heer Mathot, wenden wij ons tot den heer Mathot om nadere inlichtingen. Hij verklaarde ons: „Het is volkomen onjuist dat ik 5 kwartier kwam, nadat ik was opgebeld. Ik kwam te kwartier vóór 12 thuis van een vervoer en controleerde, zooals ik bij thuiskomst altijd doe, mijn telefoon toestel. Er was niet gebeld. Vij minu ten over 12 werd ik daarna uit Half weg telefonisch opgeroepen en te half 1 was ik op de plaats van het ongeluk. Er is dus maar dit is een andere quaestie lang gewacht met mij op te bellen. De politie te Halfweg heeft mij trouwens verklaard, dat zij mij niet eer der had kunnen opbellen. Ik heb geadviseerd den gewonde maar in den auto van de wasscherij te laten liggen en heb verder het transport naar do Maria-Stichting dat vrij goed ging gecontroleerd. Bij aankomst heb ik den gewonde persoonlijk in de Ma ria-Stichting gedragen. Mij treft dus in dezen absoluut geen blaam". De auto's in de Kenaustraat gereed i De afdeeling Haarlem van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en Vacantiekolonies heeft Woens dagavond met veler medewerking een aardig denkbeeld uitgevoerd, dat zeker wel goede resultaten voor de kas der vereeniging zal hebben opgeleverd Tusschen half zeven en half tien re den verschillende muziekcorpsen en Jazz-bands op zes autos door de stad en gaven op verschillende plaatsen concer ten, terwijl ijverige, vlugge padvinders en padvindsters en gecostumeerde jonge lui de nieuwsgierige kijkers en kijksters, die natuurlijk telkens in massa kwamen toegesneld, „bestookten" met collecte bussen, waarin elk zijn gave ten bate der naar buiten te zenden kinderen kon deponeeren De auto's (vrachtauto's), die alle door verschillende firma's alhier belangeloos voor het goede doel beschikbaar waren gesteld, waren vroolijk met vlaggen en guirlandes versierd en „bemand" door: het Politie Muziekcorps, het Tramfan farecorps, „Lourens Janszoon Coster" en de Jazz-bands'onder leiding van de hee- ren W. Duyts Jzn., Dalmeyer en La Chapelle. Te kwartier vóór 7 uur ongeveer ver trokken de wagens van het bureau van het Roode Kruis, in de Kenaustraat, waar de regelingscommissie zetelde en verspreidden zich door de stad. Bezocht werden o.m. de middenstad. het Klever park- en het Schoterkwartier, Bosch en Vaart en de Leidsche en de Amster- damsche buurten en overal werden aar dige bedragen gecollecteerd. De piano's van de Jazz-bands waren welwillend afgestaan door de firma's Goldschmeding, Wouw en Koot. Naar wij vernemen is het totaal-be drag der gecollecteerde gelden f610. Een zeer bevredigend resultaat dus! STEUNT DE H. O. V. Wel komen vele giften en toezeggin gen binnen, maar het is nog verre van voldoende. Inmiddels dringt de tijd; de beslissing of de H. O. V. kan blijven be staan of niet, kan niet lang meer uit gesteld worden. Haarlemmers, zult gij kalm toelaten dat de orkestvereeniging door het te kortkomen van eenige duizenden guldens moet worden opgeheven? Dat mag niet. dat moet ieders eer te na zijn T kans is groot dat de Raad, die oogenblikkelyke steun toezegde wanneer de burgerij het hare wil doen. in het najaar de subsidieverhooging zal verlee- nen. Dan zal eindelijk een rustige tijd voor de H. O. V. aanbreken, een tijd zonder de eeuwigdurende geldzorgen, een tijd van kalme ontwikkeling, waar aan zy zoo zeer behoefte heeft en waar in het orkest zich onder den nieuwen dirigent vrij kan ontplooien. Helpt ons dit bereiken! Zend ons omgaand Uwe giften of toe zeggingen. Doe het vooral spoedig, voor het te laat is. Wanneer het bestuur aan het gemeentebestuur zou moeten zeg gen: de burgerij bracht f6750.— niet bijeen, dan is de voorwaarde voor den gemeentelijken steun niet vervuld. Dan rest het bestuur niets anders dan aan de ledenvergadering voor te stellen de vereeniging te liquideeren. Doch wanneer dan na enkele jaren de behoefte aan een orkest zich weer zou doen gevoelen (en dat zal in een zoo groote en muzikale stad zeker het geval zijn), dan zal het weer opbouwen zoo veel moeite kosten en zooveel meer geld vereischen dan thans gevraagd wordt, dat ieder zal zeggen; hadden we in 1927 maar gezorgd dat de H O. V. kon blijven bestaan. Helpt ons opdat het niet daartoe komt. Geeft ruim en vooral spoedig. HET BESTUUR. STEDELIJK STORMRaMP COMITé 1927. DE INZAMELING. Tot en met hedenmorgen Is by den penningmeester van het Stedelijk Stormramp Comité binnengekomen Bazar van 't Kopje Bloemendaal f 800.— H. S. 2.— Schotensch Christelijk Gemengd Koor, opbrengst concert op 27 Juni 89.05 Collecte N. C. G. O. V„ onderafd. „de Schakel" 1.31 P. B. 4.75 J. H. R. 5.— Haarlem's Dagblad ten name van N. N. 2.50 Collecte tijdens de Gemeen telijke Orgelbespeling in de Groote Kerk 9 23 Geïncasseerde inteekenbiljetfen. B. J. B. te A. jpo.— C. E. 5.— Jhr. Mr. Th. M. v. A, v. W. 25.— Mevr. Wed. A. A. P.—P. v. A. 25 Stuttgart nu de dupe f 1068.84 Af: kosten ten behoeve van de straatcollecte f 1? 06 kosten van auteurs recht betreffende 't concert in de Groote Kerk op 1 Juli 7 50 f 1.048.28 Sate 5 vorige verantwoording f 32.188.53 f 33.236.81 Van alle toegestane reducties op ge maakte kosten kon vóór de slotverga dering in de dagbladen melding worden gemaakt, op één uitzondering na (wij ontvingen de mededeeling daarvan na afsluiting van onze totaal-optelling) Wij vermelden ze daarom alsnog: De N.V. Fabriek van Luxe Rijtuigen en Automobielen v.h. H. en F. Kim man heeft voor haar rekening geno men de autobushuur ad. f 45. die in verband met de straatcollecte werd be taald. Van het totaal binnengekomen be drag is reeds f 30.00(r overgemaakt aan den heer penningmeester van het Nationaal Steuncomité Stormramp, heden heeft een nieuwe remise van f 3000 plaats. Het saldo zal worden overgemaakt tezamen met enkele giften, die wij nog verwachten in verband met reeds aan gekondigde uitvoeringen ten bate van de slachtoffers. R.K. MONTESSORISCHOOL. Nader verzoekt men ons mede te deelen dat aan de R.K. Montessori school aan den KL Houtweg 22, welke Vrijdagmiddag geopend wordt. nog wel leerlingen kunnen worden aange nomen. PERSONALIA. Op de te Scheveningen gehouden algemeene vergadering der Zondagschool vereeniging „Jachin" is de heer Verleur van Haarlem als bestuurslid herkozen. Boven Stuttgart ontlastten zich ver scheidene zware onweersbuien. Op verschillende plaatsen liepen tram wagens uit de rails, een wagen werd door den bliksem in brand gestoken, terwijl twee tramwagens met elkaar in botsing kwamen, doordat de zware regen uitzicht onmogelijk maakte; bij deze botsing werden twee passagiers ernstig gewond. Nabij Nagold in het Zwarte Woud werd aan de üennenbos- schen groote schade aangericht. Naar thans eerst bekend is gewor den. hebben de onweders. die in de af- geloopen dagen in de omgeving van Breslau gewoed hebben, in de geheele provincie schade aangericht door het inslaan van den bliksem, hagelslag en geweldige regens. Tevens zijn menschen levens te betreuren. Boven Breslau woedde wederom hevig onweer, dat het karakter van een wolkbreuk had. Door de overstroo mingen, die hiervan een gevolg waren, werd op sommige plaatsen aanzien lijke schade aangericht. In het Müglitz- en Gottleubadal wer den geen verdere lijken van slacht offers gevonden, zoodat men kan aan nemen dat het totaal aantal dooden definitief tot 145 beperkt blijft. De wederopbouw, waarmede naar schatting ongeveer twee jaar gemoeid zullen zijn zal volgens een algemeen bouwplan geschieden. Ter bestrijding van even- tueele epidemieën in het geteisterde gebied heeft de staatscommissaris voor de volksgezondheid een rijksmedicus afgevaardigd, die toezicht zal uitoefe nen op de verpleging in het betref fende gebied. Volgens de jongste berichten zullen ongeveer honderd millioen mark noodig zijn voor het herstel der verwoestingen in het door de overstroomingen ge teisterde gebied. De permanente commissie van den Saksischen Landdag heeft een bedrag van tien millioen mark voor de eerste hulp-verleening aan het door het nood weer geteisterde gebied in Saksen toe gestaan. De Rijn wast nog. De Rijn wast nog steeds. Te Mainz bedroeg de stand hedenochtend 1.49 en tegen den middag reeds 2.05, terwijl te Bingen het peil van gisteravond tot hedenochtend in de vroegte van 2.52 tot 2.83 M. rees en te Caub van 2.87 tot 3.08. NOODWEER IN BELGIë. RIVIEREN TREDEN BUITEN DE OEVERS. In den nacht van Dinsdag op Woens dag aldus de Tel. zijn de om geving van Brussel en andere deelen van België door hevige stormen ge teisterd. Te Vorst (een der Brassel- sche voorsteden) zijn door wolkbreuk achtige slagregens overstroomingen veroorzaakt; de aangerichte schade ts aanzienlijk. In de omgeving van Ber gen zijn de rivieren buiten haar oevers getreden, terwijl in het centrum der stad een grondverzakking heeft plaats gehad. Te Givry ls een op het land werken de vrouw door den bliksem getroffen en gedood. Cok in Luxemburg hebben herige stormen gewoed, waarvan talrijke over stroomingen het gevolg zUn geweest IN ENGELAND. 100.C00 POND ST. SCHADE. Ten gevolge van den storm en de overstroomingen waren Dinsdagavond te Middleton in Lancashire ongeveer duizend menschen dakloos. Veertig katoenfabrieken in het district Oldham kunnen ten gevolge van de overstroo- mingen. waardoor de machines in het water staan, niet werken. Te Water- head is een fabriek ingestort, door dien de fundamenten door het water zijn ondermijnd. Het Lagerhuislid Wiggins, die bij vier fabrieken te Middleton geïnteresseerd is verklaarde dat de schade zeker 100.000 pond sterling bedraagt. DE 170 WONINGEN IN NOORD-HAARLEM. HET VOLTOOIEN. Het voltooien van de 170 arbeiders woningen iii Haarlem-Noord (voorma lig Schoten) op het opgespoten terrein tusschen do Indische straat en den Spaarndammerweg is Woensdag hervat. Van 1 April af heeft het groote bouwwerk stilgelegen. De half afge bouwde huizen hebben veel van het weer geleden. 70 hulzen zijn ln de vei ling in andere handen overgegaan. De nieuwe eigenares zal den afbouw ook spoedig ter hand nemen. Het andere blok 100 dus, is in handen van deselfde maatschappij gebleven. Hier zijn de werkzaamheden reeds hervat. Er was enkele maanden geleden groot aanbod van huurders voor deze in aanbouw zijnde huizen. HET JUBILEUM VAN JHR. MR. DR. A. RöELL VIERING OP 19 JULI. Het jubileum van den Commissaris der Koningin in dit gewest, Jhr. Mr. Dr. A. Röell. die op 16 dezer 12 1/3 jaar dat ambt zal bekleed hebben, wordt wegens uitstedigheid niet op dien dag gevierd, maar op 19 Juli. De Commissaris zal dan te zijnen huize des middags te half 5 gehuldigd worden door de leden van Prov. Sta ten. DE INDIë-VLUCHT. LANDING TE KARACHI. Naar het Haagsche Aneta-kantoor verneemt, heeft de K.L.M. Woensdag het volgende telegram ontvangen: ..Het Fokkervliegtuig, dat om 6.15 uit Allahabad vertrokken was, is heden te Karachi aangekomen. De afstand, 1700 K M. is afgelegd in 8 uur, 40 minu ten. Het weer was moöi. maar van zandstormen werd last ondervonden. Morgen wordt de tocht voortgezet naar Bender Abbas. indien de storm die thans te Karachi woedt, bedaard is. Tot zoover dit bericht: United Press seint nog uit Allahabad aan de Tel.: dat de heer Van Lear Black te Bangkok met de piloten Gey- sendorffer en Scholte een bezoek heeft gebracht aan de olifanten van den ko ning van Siam. Scholte's gezicht stond blijkbaar een dezer dieren niet aan. De kolossus tilde althans een zyner pooten op en trachtte den Nederlander een trap te geven, tot groot vermaak der omstanders. GEMEENTELIJK LYCEUM. Overgangsexamens. Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: Dina Amelung, J. G. Bisenberger, Mia Boon, E. Bunte, J. W. Dhont. Jeanne Doorman, H. Elte. Noortje Fagee Schef- fer. Riek Geyl. H. Hekket. A. van 't Hoff, J. G. Klimbie, Gerdi Krusemeijer. Annie Merkuur, Gretha Molenaar. Nel Cavrij. R. J. Schor, M. Visser. W. E. van Vliet, W. Woud. Van de 3de naar de 4e klasse Lyceum (afdeeling Gymnasium). Hermina van Dorp, Charlotte Fer guson, Elisabeth Menges, Tilly Seth Paul. Wien Westerveld. Voorwaardelijk: Chr. A. Dardenne Ankringa. Van de 4de naar de 5de klasse Ly ceum (afdeeling Gymnasium):, C. A. de Braai. DE WEG HAARLEM- LEIDEN. VERKEERSSTREMMING VRIJDAGAVOND OPGEHEVEN Eerst zou het geasphaltecrde gedeelte te van den rijksweg tusschen Heem stede en Bennebroek heden voor het verkeer worden opengesteld. Er is evenwel vertraging in het werk ge komen. zoodat heden nog de laatste materialen moesten worden aangevoerd. Nu is het de bedoeling om den weg Vrijdagavond weer voor het verkeer open te stellen. DE NED. HERV. KERK. DE 8ste PREDIKANT. Door het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk te Haarlem is als 8ste predikant beroepen Dr. F. Postma. predikant-di recteur van het Diaconcssenhuis te Haarlem. Ds. Postma wordt aangesteld voor speciale diensten en zal dus zyn ambt aan het Diaconcssenhuis blijven vervul len. EEN NIEUW LRIETAL. In de vacature van Ds. Vunderink is het volgende alphabetische drietal op gemaakt: Ds. A. Adrlant te Baarn: Dr. J. N. Bakhuyzen van den Brink te Winterswijk. Ds. G. J. Waardenburg te Zicriksee. De bedoeling van deze speciale diensten is, dat ds. Postma werkzaam blijft in het Diaconessenhuis als pre dikant by de Ned. Herv. Gemeente te Haarlem. Ds. Postma zal evenais de andere predikanten predikbeurten in de kerken der Gemeente te Haarlem vervullen, mfiar niet den arbeid ver richten die tot de taak der andere predikanten behoort, als catechisatie

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1