binnenland scheepsberichten!" radio-programma. nieuwe avonturen van snuffelgraag en knagelijntje. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 16 JULI 1927 DE KONINGIN IN LIMBURG. BEZOEK AAN DE MIJNSTREEK. De Koningin is Vrijdag te Limburg aangekomen. Het eerst werd naar Lut- terade gegaan, waar een bezoek werd gebracht aan de Staatsmijn Maurits. Nadat de Koningin bij het Hoofdge bouw was aangekomen sprak daar de president-directeur der staatsmijnen, mr. dr. Frowein, een welkomstwoord waarna de beambten-zangvereeniging der staatsmijn Emma onder leiding van den eminenten directeur der Maas trechter Staar het Dotnine Salvam fac reginam nostram van CHesen zong. Het Koningiyk gezin ging hierop het hoofd gebouw van de mijn binnen. In een der administratielokalen gaf dr. Groot hof! een uitvoerige uiteenzetting van het ondergrondsche bedrijf van een xnyn. Na deze uiteenzetting begaf het Ko ninklijk gezin zich naar de speciaal hiervoor ingerichte kleedkamers ten einde daarna in gezelschap van de drie directeuren der staatsmijnen, van dr. Groothoff. de vier bedrijfsingenieurs der verschillende staatsmijnen en nog enkele anderen zich te begeven naar de 548 meter verdieping van de Maurits, alwaar een steengang, een kolengalcrij en een doortocht werden bezichtigd. Na afloop van het ondergrondsche bezoek begaf het Koninklijk gezin en de anderen, die mede waren afgedaald, zich naar de vier grootc badkamers, die ter gelegenheid van dit bezoek zijn gebouwd, waarna te ongeveer 1 uur het Koninklijk gezin naar Heerlen ging. VLIEGONGEVAL TE SOESTERBERG. In een vrille geraakt. GEEN PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. Vrijdagmorgen om 12 uur heeft te Soesterberg een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij wonder boven wonder geen persoonlijke ongelukken te be treuren vielen. Het toestel 614 van het type C 6, waarmede de sergeant-vlieger C. Elout voor de tweede maal een oefenvlucht maakte, geraakte op lage hoogte, onge veer 300 M-, in een vrille. Met geweldige snelheid stortte het toestel omlaag en eerst zeer kort boven den grond gelukte het den vlieger het toestel nog eenigszins vlak te brengen, zoodat het in vrij horizontalen toestand in een dennenbosh geraakte, waar ver schillende boomen afgekraakt werden. Deels doordat de schok hierdoor eenigszins gebroken werd, deels doordat de beschermende Fokkerconstructie van stalen buizen de vliegers beschermde, werd een ernstig ongeluk voorkomen en kwamen vlieger en passagier met zeer lichte kwetsuren vrij. Het toestel werd geheel vernield. WETSONTWERP OP DE N.V. ADRES DER NED. MAATS. VOOR NIJVERHEID EN HANDEL. Aan een door het hoofdbestuur van de Nederlandsche maatschappij voor nijverheid en handel tot de Eerste Ka mer gericht adres inzake het bij die Kamer aanhangige wetsontwerp tot re geling van de naamlooze vennoot schappen is het volgende ontleend: Het hoofdbestuur is naar aanleiding van besprekingen, in de te Haarlem gehouden 150ste jaarlijksche vergade ring versterkt in zijn bereids bestaan de meening, dat de aanneming van het wetsontwerp door -de Tweede Kamer ten zeerste dient te worden betreurd, daar, wanneer dit wetsontwerp inder daad tot wet mocht worden verheven, dit een zoodanige belemmering zou te weegbrengen in de ontwikkeling van het bedrijfsleven in Nederland, dat daardoor de Nederlandsche volkswel vaart op ernstige wijze zou worden be dreigd. Adressant meent, dat een sobere re geling van het onderwerp de voorkeur had verdiend boven de in het wetsont werp voorgestelde tot in details afda lende reeks van voorschriften en het acht het een onoverkomelijk bezwaar van het wetsontwerp, dat daarin met het doel. misbruiken van den enkeling te voorkomen, zware verplichtingen aan de gemeenschap worden opgelegd. Herinnerd wordt aan de reeds jaren lang bepleitte wenschelijkheid, dat bij de wettelijke regeling van het vennoot schapsrecht onderscheid worde gemaakt tusschen de z.g. beslot*! of familie- naamlooze vennootschap en de open- of publieke N.V. Naar de meening van adressant dient bij eerstgemelde cate gorie van naamlooze vennootschappen, die in beperkten kring werkzaam zijn. een grootc mate van vrijheid gelaten te worden met betrekking tot de inrich ting daarvan. In tal van gevallen en juist in de eerste plaats bij familie-ven nootschappen wordt het bedrijf gevoerd in den vorm eener N.V. met de bedoe ling, versnippering van kapitaal tc voor komen; in dergelijke tJjvallen heeft het bedrijfsleven behoefte aan een associa- tievorm. die niet tot publicatie dwingt cn aan dien vorm is in het aanhangige wetsontwerp geen plaats ingeruimd. Tenslotte is adressant van meening. dat aan het voor in de toekomst op te richten vennootschappen voorgestelde wettelijk verbod der oligarchische clau sule voor de Nederlandsche volkswei- vaart groote gevaren verbonden zijn. Totstandko -ing van de nu aanhangi ge regeling acht adressant een ramp voor het Nederlandsche bedrijfsleven, weshalve adressant de Eerste Kamer verzoekt, haar goedkeuring eraan te onthouden. GEVAARLIJK STRAND. JONGEN OMGEKOMEN. Onder Borssele is in de Schelde ver dronken het 10-jarig zoontje van een landarbeider. Het knaapje was na schooltijd met drie kameraden naar den dijk gegaan. Zij hepen, meldt de „Midd. Ct.", op het strand langs de laagwater- Ujn. Een schipper, wiens scheepje vlak bij de laagwaterlijn voor anker lag, waar schuwde de jongens, dat het daar gevaar lijk loopen was, waarop drie der viei zich verwijderden. Even daarna zag be doelde schipper op van zijn werk en zag twee klompen en een pet drijven. De schipper begreep, dat de knaap in een daar dichtbij aanwezigen, meer dan 8 m. diepen put moest gegleden zijn. On middellijk begaf de man zich in de boot en stelde alle pogingen in het werk om den drenkeling te redden, doch zijn po gingen waren vergeefsch. Meer dan eens is van deskundige zijde er op gewezen hoe hoogst gevaarlijk het is op het Bors- selschc strand langs dc laagwaterlijn te loopen. De diepte, slechts eenige dm. buiten de laagwaterlijn bij volkomen laag ■ater. bedraagt hier en daar 20 m en meer en steeds bestaat gevaar voor oever-afschuiving. ONDER EEN HEITOESTEL. HET HOOFD VERPLETTERD Vrijdagmorgen heeft bij de in aanbouw zijnde betonbrug over de Roer te Vlodrop een doodelijk ongeluk plaats gehad. Bij het verplaatsen van een heimachine sloeg deze om, met het gevolg, dat de 21-jarige stoker, J. Oos..um, uit Slie- drecht, onder het toestel terecht kwam. Het hoofd van den ongelukkige werd to taal verpletterd. De man overleed onmid dellijk. DRUKTE MET DE OLYMPISCHE SPELEN. VIJFUG NIEUWE TRAMWAGENS. Naar de Tel. verneemt zal den gemeen teraad van Amsterdam binnenkort een voordracht bereiken, waarin gevraagd werdt het wagenpark van de gemeente tram met 50 wagens uit te breiden, zulks o.a. met het oog op het te verwachten groote vervoer tijdens de Olympische Spelen. De wagens, die de tram verlangt, bestaan uit 30 motorwagens en 20 bij wagens. Het wagenpark zal dan samen gesteld zijn uit 424 motorwagens en 384 bijwagens, ongeacht werk-, sneeuw-, ran geer- en sproeiwagens. VERSTROOIDHEID VAN EEN KAMERLID. ANDERE NAAM OP DE PRESENTIELIJST. „De Vrijheid" vertelt: Het volgende moet eenige jaren ge leden in onze Tweede Kamer geschied zijn. Er was een stemming: plots ehc- ter stokte de stem van den kommies- griffier, die nauwgezet de namen op las. Pas na eenige aarzeling ging hij verder. Kort daarop zag men hem in levendig onderhoud met den voor zitter en den griffier, terwijl allen met kritischen blik de presentielijst beke ken. Wat was het geval? Op bedoeld stuk, richtsnoer bij alle stemmingen, waar op de naam van den afgevaardigde niet mag ontbreken zal hij dien dag aan de stemming kunnen deelnemen, kwam de naam voor van een persoon die wel is waar vaker in het Kamer gebouw vertoefde dan eenig Kamerlid, maar die niettemin op den titel van Volksvertegenwoordiger geen aanspraak kon maken. Kortom, de naam van den heer Bijleveld, den toenmaligen Kamer bewaarder. prijkte op de presentielijst. Had Bijleveld zelf zich een recht aangematigd, dat hem niet toekwam? Het was bijna ondenkbaar: de goede man toch was een en al eerbied voor al wat Kamerlid heette. Hij was dan ook doodelijk ontsteld, toen men hem het corpus delicti toonde en juichte van ganscher harte het voornemen van den voorzitter toe, den schuldige op te sporen. Men begon met een soort vraaggesprek met de spotgeesten der Kamer, maar dezen zwoeren bij kris en bij kras, dat zij tot zoo Iets onbe hoorlijks nooit in staat zouden zijn. Toen werd de lijst in handen gegeven van iemand, die verstand had van graphologie en het schrift der Kamer leden kende. Zijn ongelooflijke con clusie, welke niet zonder schroom werd uitgesproken, luidde aldus: Nic- n erd ereers dan jhr. mr. A. F. (de Savornin Lohman kan de valsche hand- teekening gezet hebben. Ongelooflijke conclusie zeiden wy. Jhr. de Savornin Lohman toch was een zoo waardige, indrukwekkende en de coratieve verschyning, deze grijsaard met zün „téte de médaillon" (medaille- kop') was zoozeer „every inch a gentle man" (op-en-top een heer), dat top hem wel het allerlaatst eenige verden king kon rusten. Tot minderwaardige grapjes had Lohman zich nooit in zijn leven verlaagd. Toch heeft men hem. by wUze van curiositeit, als een staaltje van de onbe trouwbaarheid der zoogenaamde schrift kundigen de conclusie medegedeeld. Het effect was verrassend. De nestor der christelijke-historische Kamerfractie wcnscht? de presentielijst te zien en zoodra liy den naam Byleveld onder de oogen had, riep hy verschrikt uit: „Ja, dat moet ik hebben geschreven", om terstond daarop tot de ontdekking te komen, dat zün eigen naam niet op de presentielyst voorkwam. Toen werd hem alles duidelijk. Hy herinnerde zich juist een gesprek met Byleveld gevoerd te hebben, terwijl hy de presentielijst teekende. Verstrooid moet hy toen den naam van den ander in plaats van dien van zichzelf neergeschreven hebben. WORSTELING MET EEN INBREKER. STATIONS-CHEF GEWOND. In den nacht van Donderdag op Vrij dag te één uur hoorde de stationschef te Budel, de heer Annokkie, in de huis kamer gestommel. Hy ging naar beneden en zag daar een persoon de kamer uit gaan. De stationschef greep den in breker vast en er ontstond een worste ling. De inbreker bracht den heer A. daarby een diepe snywonde aan den arm toe en wist zich daarna uit de voeten te maken. De heer A. had veel bloedverlies en is na door de hulsge- nooten te zUn gevonden, per auto naar het R.K Gasthuis te Eindhoven ver voerd. Na daar verbonden te zyn is hy weder naar huis teruggebracht. De inbreker had in de huiskamer alle laden overhoop gehaald. Van vermissing is nog niets gebleken. HET LOODSWEZEN. BLIJFT ONDER MARINE. Naar gemeld wordt is afgezien van het denkbeeld, dat in overweging was, om de afdeeling Loodswezen, Betonning, Beba- kening en Verlichting van het Departe ment van Marine onder te brengen by het Departement van Waterstaat. Een onderzoek naar de wenscheiykheld van die verplaatsing moet hebben uitge wezen. dat de voordeden die men er van verwachtte, door de nadeelen zouden worden overtroffen. POSTWISSELVERVAL- SCHER AANGEHOUDEN. COMPLETE INRICHTING ER VOOR. Dezer dagen werden aan het postkan toor aan den Goudschen Singel te Rot terdam twee postwissels, groot 18 en 19 gulden, aangeboden. Ze waren afkom stig uit Asten (N.B.) en geadresseerd aan een assurantiekantoor te Rotter dam. De postwissels waren voorzien van alle benoodigde handteekeningen en stempels. Niettemin bemerkte de amb tenaar een technische fout. Hy liet on- middeliyk het kantoor sluiten) en waar schuwde telefonisch de politie. Deze vond alle termen aanwezig den man aan te houden en hem naar het politie bureau over te brengen. De man gaf eerst op te heeten I. R. en afkomstig te zyn uit Rotterdam. Lang kon hy deze bewering niet vol houden en weldra bleek dat hy J. B G. heette en te Nymegen woonachtig was. HU was vroeger by de posterijen werkzaam geweest. Alle stempels en handteekeningen waren valsch. Het postkantoor te Rotterdam stelde zich onmiddellyk in verbinding met het post kantoor te Asten waarbij bleek dat te Asten geen geld met bestemming vcor een assurantiekantoor te Rotterdam was gestort. G. oekende tenslotte de postwissels zelf gemaakt te hebben in zyn woning te Nijmegen. Op verzoek van de Cen trale Recherche heeft de Nymeegsche politie daarop een huiszoeking gedaan in de woning van G. te Nymegen en vond daar een complete inrichting voor vervalsching van postwissels. Behalve alle benoodigde stempels en handtee keningen. werdn er gevonden 236 vervalschte postwissels die gereed lagen om te worden aangeboden. Een totaal bedrag van 4000 gulden zou daar mee gemoeid zyn. Alles wat op zolder gevonden was werd door de politie in beslag genomen en naar Rotterdam overgebracht. G. is in het Huis van Be waring te Rotterdam ingehloten.HU ls dezelfde man die eenige jaren geleden te Lisse werd gearresteerd in verband met de vervalsching van postspaarbank boekjes. ZOÖLOGISCH WOUDPARK. GROOTSCH OPGEZET PLAN Als het een beetje meeloopt krijgt Wassenaar een Zoölogisch Woudpark, waarop het trotsch kan zyn. Dr. van Leeuwen heeft, zooals wU reeds hebben gemeld, aan Wassenaar toestemming gevraagd aan den Zyde- weg een dierenpark te mogen inrich ten en in principe heeftWassenaar geen bezwaren tegen dit plan. Enkele tech nische details moeten nog opgelost wor den, maar dat zal wel te regelen zyn. Dr. van Leeuwen is tot het plan ge komen. aldus Het Vaderland, omdat naar hy gelooft de menschheid bin nenkort rust zal zoeken in de natuur inplaats verzet in de dancing. De snel heid, waarmede ons leven voortgaat, kan alleen gecompenseerd worden door rust, En waar kan men beter rus ten dan op het groene mos in het bosch? En waar kan men aangenamer rusten dan in een mooi park waar interessante dieren loopen? Dr. van Leeuwen, heeft zoo'n uitver koren plek gevonden in een perceel bosch van 8 H.A. gelegen aan den ZU- deweg, vlak achter de viaduct van Was senaar, Het bosch ligt tusschen dien weg, de Wittenburg. de Beukenhorst en de Sparrenlaan. Dit terrein heeft dr. van Leeuwen in optie. Het plan is nu als volgt: Zoo dicht mogelyk by de natuur blyven is het doel. Daarom wordt het voorbeeld van Hagenbecks Dierpark Stellingen in Hamburg gevolgd. Zooveel mogelyk zal worden getracht de dieren in hun eigen omgeving te plaatsen en niet in een hok. Zoo zullen verschei dene dieren, die daarvoor geschikt zyn. vry rondloopen door het bosch. De apen krijgen 'n woud In miniatuur, de nylpaarden een begroeid bassin, de buf fels een eigen ,vlakte. de leeuwen een rotspartij, waarin het nachtverbiyf ge bouwd wordt, de pelikanen krUgen een vyver, de vogels een groote volière: zelfs is aan den Oostkant een Noord poolgebied geprojecteerd voor de Usbe- ren en de vossen. Wy hebben een wandeling over het terrein gemaakt en hebben er nu reeds genoten, zonder dat er vreemde dieren waren. De vinken scharrelden er in de humuslaag. waarin de voeten wegzak ten als in een duur tapUt af en toe kraakten er de takken op de capriolen van een speelseh eekhoorntje, boom kruipertjes zochten voedsel tusschen de rimpels van de boombast, hoog boven de dennen en eiken gierden de zwalu wen. Honderd meter van den Leidschen straatweg af waande men zich dagrei zen verwUderd van ontstekingsmotoren en wegproblemen. Het was er heerlyk vry en dr. van Leeuwen wil deze vrij heid zooveel mogelyk handhaven. Natuurlijk is deze vrUheid beperkt, al was het alleen al door de financieele basis waarop de Naamlooze Vennoot schap moet steunen. Dr. Van Leeuwen heeft zich de financieele instelling.als volgt gedacht: Benoodigd is een kapitaal van f 500.000 f 100.000 daarvan is reeds ge stort. Binnenkort zullen 400 aandee- len uitgegeven worden van 1000. Wie drie aandeelen neemt krijgt vrijen toe gang met zyn naaste familie. Het in stituut van leden wordt niet ingesteld. Voor de totale inrichting schat dr. van Leeuwen ongeveer f 350.000 noodig te hebben. Daarby is gerekend op het exploitatieverlies van het eerste jaar dat allicht gemaakt zal worden by de inrichting van het park. In totaal blijft dus ruim 150.000 gulden als werkkapi taal over. Op den grond worden eerste en tweede hypotheek genomen. De bouw van het hoofdgebouw zal op een f 70.000 komen, vogelhuis en leeuwenverbiyf worden op 7500 ruiden geschat. flOO.OOO is uitgetrokken voor aankoop van die ren enz." AmsteUand, 14 Juli te Buenos Ayr es v. Rotterdam. Bandoeng, 15 Juli vjn. 2 u. te Bremen v. Hamburg. Calcutta. 15 Juli v. Calcutta n. Java. Flandria. 14 Juli v. Buenos Ayres n. Amsterdam. Gelria p. 14 Juli Ouessant, Buenos Ayres n. Amsterdam. Gorontalo p. 14 Juli Peniche, Rotiter- dam n. Batavia. Grootendyk p. 14 Juli Lizard, Paclfic- kust n. Rotterdam. Gaasterland, 15 Juli te Antwerpen v. Amsterdam. Kindcrdyk, p. 15 Juli Deal, Antw, n. de Pacifickust. Merope. 13 Juli te New York van W.-Indië. Nias, 14 Juli te Port Said, Amsterdam n. Pacifickust. Noorderdyk, 13 Juli te Cristobal, Rot terdam n. de Pacifickust. Narenta, 13 Juli v. Portland (O.), Pa cifickust n. Europa. Oosterkerk, 13 Juli te Penang, Rotter dam n. Wladiwostock. Ouderkerk p. 14 Juli Gibraltar. Am sterdam naar Japan. Rondo, 15 Juli te Port Said, Amster dam n. Batavia. Ridderkerk p. 14 Jüll Gibraltar, Rott. n. Kurrachee. Siberoet p. 15 Juli Ouessant, Rotter dam n. Java. Samarinda. 14 Juli v. oPrt Said, Rot terdam n. Batavia. Tosari. 15 Juli vin. 6 u. te Belawan. Rott. n. Batavia. Van Rensselaer. 15 Juli te Amster dam v. W.-Indië. Zeelandia, 14 Juli v.m. 11 u v. Pernam- buco, Amsterdam. ZONDAG 17 JULI. HILVERSUM,. .1050 M. 8.30—9.30 R.K. MorgenwUding. Annie Kuyer, Mezzo-sopraan. Agnes Osten- dorf. piano, J. Hardenböl. 1ste riool! M. Valencia, 2e riool. H. Hardenböl. piano. 1. Largo ma non tanto uit het 3de rioolconcert in F. gr. t.. Bach, (twee riolen, piano). 2a. Jezus Bloemhof (oud Ned. Lied)b. Jesus unser Trost und Leben, Bach, (sopraan, pianobegel.) 3. Lezing door mej. N. A. C. Crielars. presidente van de R.K. Meisjesbescher ming afdeeling Amsterdam en lid van de Gemeenteraad, over: Zorg voor- en huisvesting van Kath. vrouwen en meisjes te Amsterdam. 4a. Es muss ein Wunderbares sein, Liszt; b .Ave Maria, H. Cuypers (sopraan, pianobegeleiding) 5. Golden Sonata, Purcell, a. Largo b. Adagio, c. Canzona Allegro, d. Grave, e. Allegro (2 riolen, piano). 10— V.P.R.O.-uitzending. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. Voor ganger: Ds. C J. Bleeker. 1. Votum. 2. Lied Ps 41:1 en 3. 3. Gebed. 4. Voorle zing: Matth. V: 2—10; VI. :5—13; VII.: 711. en het tekstwoord; 5. Preek le ged. (Tekst: Matth. VII:7. Bidt en u zal gegeven worden: zoekt en gU zult vinden: klopt en u zal opengedaan wor den). 6. Lied: Ps. 25: 2en 7. 7. Preek 2e ged. 8. Gebed. 9. Lied: Get 267:1.4 en 6. 10. Zegen. 12.30—1.30 N.O.V.-uitzending. Concert door het Rcglna-ensemble van het café Regina te Den Haag. Willy Wisse, riool, Bram Obersteln. cello. Louis Peters, piano. I.302.30 Orgelconcert in de Luther- sche kerk te Den Haag. J. R. Gravelot- te. organist der Luthersche kerk. Men. G. Burgemeister-Abeleven. mezzo sopraan. 2.30—3.50 Klassiek concert Orkest van de N.O.V., o.Lv. Henri Zeldcnrust. 1. Concerto 1 op. 6 (fatto per la notte di natale), voor orkest, 2 violen en violon cel concertante) Corelli, 2. Menuet uit „Le bourgeois gcntilhomme". Lully; 3. Rigodin uit Dardanus, Rameau. 4. Symphonie no. 11. Bes dur (La Reine). Haydn. 3.504.30 Populair concert door het orkest van de N.O.V. o.l.v. Henrl Zel- denrust. 1. Ouverture „Le roi l'a dit", Delibes. 2. Neu Wien. Strauss. 3a. Trüumerei. Schumann, b. Solvelgs lied. Grieg, Hobosolo door Johan de Raak. 4. Ouverture Zampa, Herold. 5. El Captan. Soussa. 5.50 NCJt.V.-ultzending. Dienst in de Geref. Kerk te Rotterdam (Aan de Ammanstraat). Voorganger: Ds. W. J. J. Velders, geref. predikant aldaar. 1. Votum en Zegen. 2. Zingen Ps. 36:3. 3. Het lezen van de Geloofsbelydenis en Hebr. 11:1—6. 4. Gebed. 5. Zingen Ps. 32:4 en 5 6. Bediening des Woords uit: Gen. 5:24. Thema: Van wandelen tot wonen. Verdeeling: a. Wandelen met God verelscht harmonie, b. Wan delen met God rUpt de gehoorzaam heid; c. WandeJen met God eindigt in de rust. 7. Tusschenzang Ps. 73:1. 8. Vervolg preek. 9. Dankzegging. 10 Slot zang Ps. 75:1. 11 Zegen. 8.Persber. 8.10 Kurhausconcert. Het Residentie orkest o.l.v. Prof. G. Schneevoigt Beet hoven: Symphonie no. 8 F-dur. 8.45 Populair concert door het ver sterkte A.NH.O.-orkest onder lei ding van Nico Treep. Gerard Lcenders, bariton. DAVENTRY, 1600 M. 3,50 Concert. De MOitaire band H. Eisdell, tenor. R. Robertson en E. Bart- lett, pianoduetten. 5.35 Gedichtenvoorlezing door John. Drinkwater. 5.506.20 Kinderkerkdienst. 8 20 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weeber. nieuws.. 9.35 Populaire oratoria. F. Holding, sopraan; E. Williams, sopraan. S. Tho mas, tenor. Koor en symphonie-orkest. II.05 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12,201 05 GewUde muziek en preek. 1.052.10 Orkestconcert 5.055.55 Dansmuziek. Homonyme jazz. 8.5010.50 Dansmuziek. Orkest Mario- Cazes. LANGENBERG, 469 M., MUNSTER 242 M-, DORTMUND 283 M 9.2010.20 Religieus morgenconcert. I,20—2.50 Orkestconcert. 2.504.20 AutomoblelwedstrUd in de Nürburgring. 5.506.50 Orkestconcert. 8.20 Tooneelavond. .Die Prinzessin auf der Erb6e", „Die Entführung der Europa". „Mahagonny". „Hin und zu- rück". Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN. 1250 M. en BERLIJN 484 en 566 M. 6.50 Morgenconoert. 9.20 Morgenwijding. II.50—110 Orkestconcert. 2504.20 Auto-wedstrUden. 5.206.50 Orkestconcert. 8.50 VroolUk concert. Steiner-kapcl E. Karin, sopraan. 10.5012.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 9.35 Morgenconcert. 11.50 Orkestconcert. 1.25 'Orkestconcert. Populaire mu ziek. 4.20 Vrooiyk concert. 8 2010.50 Instrumentaal concert. Orkest en solisten. BRUSSEL. 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 8.20 Concert. 9.20—11.20 Concert in Ostende Kur- haus. taster-ds /tct jVieu>\ s(e trt Macfto (Adv. Ing. Med MAANDAG 18 JULI HILVERSUM. 1650 M. 12.00 Politieber. 12.35—2.00 Lunchmuxiek door het^trio van het restaurant ..Dc Rozer.boom". te Bussum. o J. v. Willem Loholf. 3.304.30 Vrouwenuurtje. Causerie door Mevr. Ro van Oven. 4.40—5.55 Klnduruurtjc door Mevr. Antoinette van DUk. 6.15—7.25 Concert door het A. N R. O.-orkest o. 1. v. Nico Treep Mevr. Linnekamp—Roeskc. viool. Pianobegel. van Egbert Veen. 7.25—7.45 Causerie door Louis de Vries over: Hoe onze Hollandschc too- neelspeelkunst te Parijs ontvangen werd. 7.45 Polltleb. 8.10 Lezing door Prof. W H. Keesot*. hoogleeraar aan de Leldsche Universi teit, over: Onderzoekingen In t Natuur kundig Laboratorium te Leiden be treffende de gedragingen der stof bU zeer lage temperaturen. 8.50 c a. Declamatie door Louis de Vries, voordrachtskunstenaar. Daarna Kurhaus-volksconcert. Het Resident le- okest o. 1. v. Ignaz Neumark. Symphonie no 5 in e. kl. t (Aas der neuen Welt). 10.15 Nieuwsber. 10.30 Radio-cabaret. Tulda dl Vista en Johan Schmidt in: 1. „Carney en Bumble", scène uit ..Olivier Twist' van Ch. Dicken», door Johan Schmidt. DAVENTRY. 1600 M. 11.20 Daventry-kwartet en solisten (mezzo sopraan, bas bariton, viool, plano) I.20—2.20 Orgelconcert. V. Lewis. cello. 3.15 Voorlezing. 3.20 Lezing: Summing up and exami nation. 4.05 Dansmuziek. 5.20 Lezing: How to make good cof fee. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.45 Radiobulletin 6.50 TUds.. weerb. nieuws. 7.05 Daventry-kwartet. 7.20 Literaire critlek. 7.35 Sonates van Beethoven. 7.45 Fransche lezing. 8.05 Nelson Keys, humorist. 8.20 Een Schubert-programmft. S. Austin, bariton. Symphonie-orkest. 9.40 Lezing: The why and the whe refore of the advertising exhibition. 9.55 „The Vauxhall Belles", lichte rom. opera in 2 acten van H. Oliver. II.20—12.12 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIJS", 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.5010.50 Het Amerikaansche vo caal kwartet van Parijs. OrkestbegeL LANGENBERG. 469 M. MUNSTER. 242 M. DORTMUND, 283 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.55 Vrooiyke avond. K. König, so praan. K. JÖken. tenor. Dr. v. Szent Györgyi, viool. S. Bruck. declamatie. W. Brauer en H. Elling. piano. 10.50—12.50 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. cn BERLIJN 484 en 566 M. 12.208.06 Lezingen en lessen. 8.50 Concert. Symphonie-orkest o.I. v. Em U Bohnke. 10.50 Sluiten. HAMBURG, 395 M. 4.35 Operamuziek. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert 8.20 Bandonloneoncert. 9.3510.50 Volksliedjes, gezongen door B. Jakschtat. A. Seeker, piano. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.20—10.20 Galaconcert. Belgische componisten. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 Cent* per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES 3 VOOR DE KINDEREN. De iceiyve snoeper wordt door Snuffelgraag met Moeder's mattenklopper het huis uit ge bonjourd. Ga jij maar huiten spelen en laat je maar niet meer zien voor bedtijd! roept Ktiagc- lijntjc hem na. Snoepers kunnen we missen als kiespijn. nc torn toen weer terug, roept Neuswijs Ik ben net zoo goed een lid van dc familie Woelmuis als jullie, praatjesmakers! Maar dreigt Snuffelgraag: Al» ik je te pakken krijg stop ik jc in den kcider en dan kom jc Cr niet meer uit.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11