HAARLEM'S DAGBLAD BUITENLANDSCH OVERZICHT HET JUBILEUM VAN MR. J. N. J. E HEERKENS THIJSSEN TOESPRAKEN VAN DEN BURGEMEESTER EN ANDEREN. AANBIEDING VAN EEN GESCHENK. MAANDAG 18 JULI 1927 T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In 4 punten die groote schranderheid bewijzen, toont de Weensche Soc. Dem. partijleiding aan, dat de burgeroorlog de noodlottigste gevolgen zal hebben: 1. Zulk een burgeroorlog zou volgens het bulletin bet eekenen: een nieuw ontzettend bloedbad. 2. Een verschrikkelijke economische ramp, hongersnood en toeneming der werkloosheid. 3. Het prijsgeven der arbeiders in de agrarische Oostenrijksche bondslan- den, waar de sociaal-democratie zwak is, aan het daar bestaande ge wapende farcisme; en 4. Het grootst mogelijke gevaar voor het voortbestaan der Oostenrijksche republiek. Dit zijn ongetwijfeld zeer wijze woorden, en de raad die er in gegeven wordt schynt gelukkig wel te worden opgevolgd. Er zijn nog te weinig gegevens over de onmiddellijke aanleiding tot de bloe digen burgeroorlog. Over het algemeen is men echter de meening toegedaan dat de communisten, wier aantal in Weenen desondanks volstrekt niet zoo groot is, en het gepeupel van de straat, handig van de gelegenheid hebben ge bruik gemaakt. Voor deze meening pleit ook de omstandigheid dat het Soc. Dem. partijbestuur alle mogelijke moeite doet om de verdere troebelen onmogelijk te maken. Het heeft zelfs 'n actief veiligheidscorps uit vrijwillige, arbeiderskringen gesticht, dat op dracht heeft de rust onder het volk trachten te bewaren... Het schijnt vast te staan dat onder de gearresteerden behalve communis ten en enkele soc. democraten Honga ren en Russen zijn. De politie-autori- teiten hebben verder aan 2000 arbei ders revolvers verstrekt... ter handha ving der orde. Dit alles zegt zeer veel. Men kan tenslotte slechts met span ning wachten op nadere bijzonderhe den omtrent het Schattendorffer pro ces, dat de aanleiding d, en de of- ficieele gegevens over het uitbreken van het oproer. F. A. De rust in Weenen hersteld. Volgens een officieel telegram der Oostenrijksche regeering is de orde te Weenen hersteld. De politie is meester van den toestand. Plunderingen hebben nergens plaats gehad. United Press meldt nog, dat het aan tal slachtoffers bij de onlusten volgens officieele raming 60 a 80 dooden en 3 a 400 gewonden bedraagt De nacht is zonder ernstige inciden ten verloopen. Ook in de Oostenrijksche bondslanden, die zich bij de algemeene staking (welke streng wordt gehand haafd) hebben aangesloten, vonden ern stige ordeverstoringen niet plaats; al leen te Wiener Neustadt kwam het tot botsingen tusschen de politie en arbei ders. De Nationale Raad zal zoo spoedig mogelijk worden bijeengeroepen. Den politiepresident (wiens aftreden, naar gemeld, wordt geëischt)' verwijten de sociaal-democraten, dat hij zonder machtiging van zijn meerdere, burge meester Seitz, aan de politie bevel heeft gegeven met scherp op de menigte te schieten en zij achten hem dienten gevolge verantwoordelijk voor het bloed bad. Voorts verlangen zij 't aftreden van het kabinet, In politieke kringen te Weenen is men van oordeel, dat men erin zal slagen een regeeringscoalitie met deelneming der sociaal-democra ten tot stand te brengen. Zal Schober moeten aftreden?, Te Weenen heerschte tot den middag Zaterdag volkomen rust. De vakcentrale had het parool uitgegeven, dat de dag in het teeken moest staan van zwij- gend protest en van rouw over de slacht offers van de botsingen, en dat de dag dan ook in volkomen stilte en rust moest worden doorgebracht. Hetzelfde parool is uitgegeven door den republi- keinschen Schutzbund. Gehoor gevend aan dit parool hebben de arbeiders afgezien van massa-demon straties. Niettemin zijn de straten vol van stakende arbeiders en beambten, die individueel in groote stilte rondtrek ken. Op grond van een overeenkomst tusschen burgemeester Seitz en bonds kanselier Seipel is de politie van de Ringstrasse teruggetrokken. De republl- keinsche Schutzbund handhaaft hier de orde. Het stakingsparool, dat voor geheel Oostenrijk geldt, bepaalt, dat de ar beid bij spoorwegen, post en telegraaf volkomen stilgelegd wordt; er is slechts een -uitzondering voor de levensmidde lentransporten. Voor Weenen is de al gemeene staking gecommandeerd. Geen arbeider of beambte mag werken. De vakbonden verklaren in hun oproep, dat de staking een doeltreffender wa pen is dan alle demonstraties. Tusschen dr. Seipel en Seitz wordt voortdurend onderhandeld. Men ver wacht, dat een accoord zal worden be reikt, op grond waarvan Polizei-prüsi- dent Schober zal aftreden en de so ciaal-democraten deel zullen uitmaken san een coalitie-kabinet, TWEEDE BLAD 't Officieele regeerings- communique. De bondskanselarij te Weenen heeft het volgende communiqué gepubliceerd: De opstand is onderdrukt en de politie is meester van den toestand. Bij de bot- singen, die in den loop van den dag heb ben plaats gehad, zijn ongeveer 119 per sonen gewond en twaalf personen ge dood. Van de gewonden behoort de meerderheid tot de veiligheidswacht. Op het oogenblik is de veiligheidswacht be zig met groote patrouilles, die met ge weren zijn uitgerust, te voet en te paard de resteerende demonstranten te ver spreiden en de rust weder geheel te herstellen. De pleinen in de omgeving van het gebouw van den Nationalen Raad en het paleis van justitie zijn door mili tairen bezet. Nergens werden bezittin gen van particulieren in gevaar ge bracht. De autoriteiten zijn volkomen meester van den toestand. Bovengenoemd communiqué berekent het aantal dooden blijkbaar^ te gering. Volgens particuliere mededeelingen zijn zestig dooden en zevenhonderd gewon den te betreuren. Een Tiroolsche procla matie. Niet staken! De landsregeering van Tirol heeft een proclamatie uitgevaardigd, die als volgt luidt, schrijft de Tel.: ,De landsregeering van Tirol roept de geheele bevolking zonder onderscheid van partij op, geen gehoor te geven aan het stakingsparool. De regeering wil de bevolking de verschrikkingen van een burgeroorlog en het daarmede gepaard gaande gevaar van buitenlandsche in terventie besparen. Zij zal met alle wettelijke middelen orde en rust hand haven en den eigendom beschermen. Juist in den tijd van 't grootste vreem delingenverkeer is het een onverant woordelijke misdaad door het afkondi gen eener staking de laatste en beste bron van inkomsten der bevolking af te snijden. De regeering zegt een Ieder, die wil werken, bescherming met al haar machtsmiddelen toe, In* het bijzonder moet voorkomen worden, dat de vreem delingen, die zich in het land bevinden verontrust worden." Desondanks ligt echter ook te Inns- brück het spoorwegverkeer stil, terwijl de post niet wordt rondgebracht. De Donaustoomschepen, die van Pas- sau naar Weenen wilden varen, werden door leden van den „Schutzbund" te gengehouden en moesten naar Passau te- rugkeèren. Te Salzburg werd buitenlandschen reizigers verhinderd plaats te nemen in naar Oostenrijk gaande treinen. De landsregeering van Vorarlberg heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin gezegd wordt, dat zij door mid del van auto's de verbindingen in stand zal houden. Tevens verklaart zij er voor te zullen zorgen, dat de brand, die te Weenen is uitgebroken, niet naar het land overslaat. De regeering verwacht, dat iedereen aan het werk zal blijven. Aan het „Berliner Tageblatt" wordt uit Pressburg gemeld, dat bondskanse lier Seipel voornemens is drie sociaal democraten in het kabinet op te nemen. Voorts zijn er twee telegrammen ont vangen, waarvan in het eene wordt ge zegd, dat Schober als politiepresident zal aftreden en in het andere, dat hij tot minister zal worden benoemd. Een begaafd Chinees over den Volkenbond. Het vreemde jak. Op denzelfden dag, waarop uit Pe king het nieuws komt, dat Tsjoe, de vertegenwoordiger der regeering van Peking bij den Volkenbond, uit zijn ambt is ontheven op grond van zijn overloopen naar Nanking, is in de pers kamer van het V. B.-secretariaat een afscheidsbrief van Tsjoe openbaar ge maakt. In dezen brief verklaart Tsjoe Genève niet te willen verlaten zonder uiting te geven aan zijn beste wenschen voor den V. B„ en aan zijn overtuiging van de doeltreffendheid der Volken bondsbemoeiingen ten gunste van den wereldvrede. Hij zal steeds een enthou siast verdediger van den Volkenbond blijven, mits deze onverzwakt aan China toekennen de prerogatieven waarp dit land recht heeft op grond van zijn ligging en zijn economische en politieke belangrijkheid. Wat Tsjoe van den Volkenbond verlangt is, dat de raadszetel van China in geen geval leeg blijve en dat de Volkenbond druk uitoefene op de mogendheden, die voordeelen genieten van de ongelijke verdragen met China, opdat dit land ein delijk van het vreemde juk bevrijd worde. Tsjoe verklaart op grond van zijn persoonlijke waarnemingen over tuigd te zijn van de onpartijdigheid en het nut van den Volkenbond. Hij hoopt oprecht, dat de bond ook tegenover Chi na op de hoogte van zijn taak moge ko men. Tsjoe verklaart ten slotte, dat hij den Volkenbond niet verlaat wegens ontevredenheid over het een of ander, doch uitsluitend, omdat hij gelooft, dat hij zijn ervaringen omtrent buitenland sche zaken thans nuttiger in China zelf ten dienste van zijn vaderland zal kun nen aanwenden. KORT EN BONDIG. Gedurende de laatste drie dagen zijn in de Vereenigde Staten 113 personen tengevolge van de hitte bezweken, waarvan 37 personen te New-York. De Parijsche bladen maken melding van ernstige onlusten te Leningrad. Op het onjuiste gerucht, dat Trotski aldaar was aangekomen, zouden honderddui zend arbeiders hebben betoogd voor de regeeringsgebouwen en geweigerd heb ben uiteen te gaan. Bij het hierop ge volgde gevecht met de politie moeten vijftig betoogers het leven hebben ver loren. Levine heeft verder verklaard, dat hij het volgend voorjaar een transatlanti- schen luchtpostdienst zal openen tus schen Londen en New-York, waarbij hij van drie motoren voorziene vliegtuigen zal gebruiken, die tweemaal zoo groot zijn als de „Miss Columbia". Levine zegt dat hem reeds meer fi- nancieele steun is aangeboden voor dit plan dan hij noodig heeft en dat hij reeds overeenkomsten met Engelsche vliegers heeft gesloten. Zoodra hij met Drouhin teNew-York terug is, zal hij be ginnen met den bouw van tien vlieg tuigen voor dezen dienst in zijn eigen vliegtuigenfabriek. int Ludwigshafen wordt gemeld, dat bij het Fransche munitiedepot in de buurt van Kaiserslautern het lijk vaji een Franschen schildwacht is gevon den. Men neemt aan, dat hij door een als man verkleede vrouw is doodge schoten. Als gevolg van het jongste onweder heerscht naar gemeld wordt in het Eulengebirge (Sudeten) een over strooming welke de ernstigste is, die daar in de laatste decennia is voorge komen. Mr. J. N. J. E. Heerkens ThUssen Dat het zich geven met volle kracht en intense toewijding in dienst der ge meenschap algemeene waardeering on dervindt is bij de huldiging van Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen Zaterdag op schitterende wijze gebleken. De huldiging van den jubilaris, die plaats had in de oude raadszaal is een mooie manifestatie geworden van ach ting en sympathie voor den persoon van den jubilaris en zijn groote werkzaam heid. Niet alleen de leden van den Raad woonden de plechtigheid bij. Het was niet alleen een uiting yan waardeering van de leden van den raad maar ook van de burgerij. Met de leden van den Raad en eenige oudleden waren ook ver scheidene anderen aanwezig. Wij merkten op de oud-leden van den Raad de heeren Jhr. Mr. Van Styrum, Levert, Hoog en Bomans, de oud-leden van den Raad der voormalige gemeente Schoten Cobelens, Emans, Klein en de Vos; den garnizoenscommandant ma joor G. A. de Reede, en den inspecteur van het L. O. den heer G. H. Weustink. Voorts het lid der Eerste Kamer Mr. H. Verkouteren, het bestuur van de Mid denstandscentrale, den hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt met twee kapelaans der Kathedrale Kerk St. Bavo, en den penningmeester van het Kerkbestuur van de parochie van St. Bavo den heer C. J. J. Nieuwland. den zeereerw. heer pater J. P. Rennenberg, pastoor der Kerk op de Nieuwe Groen markt, bestuursleden der R K. Kiesver- eeniging. Prof. G. C. van Walsem en verscheidene hoofden van takken van Gemeentedienst en andere gemeente ambtenaren. Nadat de heer en mevrouw Heerkens Thijssen met him kinderen door den heer J. H. Visser waren binnengeleid en hadden plaats genomen nam het eerst het woord de Burgemeester de heer C. Maarschalk. Toen, aldus spreker, het comité dat zich had tot taak gesteld eenigen luis ter bij te zetten aan den dag waarop het 25 Jaar geleden zou zijn dat U voor het eerst tot lid van den Gemeen teraad werd verkozen, mij verzicht U bij die gelegenheid het woord te voeren heb ik gaarne aan die uitnoodiging gevolg gegeven. De omstandigheden waren oorzaak dat er de voorkeur aan werd gegeven de herdenking uit te stellen tot den dag waarop U 25 jaren ge leden werd geïnstalleerd en zoo is dan thans de 16en Juli aangebroken en kan mijn eerste woord er een zUn van har- teiyken gelukwensch met het gelukkige feit, dat Uw gezondheid met en bene vens de gunst der kiezers U in de gele genheid gesteld hebben dezen mijlpaal te bereiken. Wie zich op een jubileum als gij he den viert, voor de taak gesteld ziet, in het licht te stellen de plaats die de Ju bilaris in zijn ambtelijke omgeving in neemt, kan zich gemakkelijk laten ver leiden tot een opsomming van de ver schillende maatschappelijke functies die de jubilaris bekleedt. Ik blijf er verre van daartoe in Uw geval, mijn heer Heerkens Thijssen, ook maar een poging te doen, want ik zou er slecht in slagen ook maar een eenlgszins volle dig beeld te geven van de tallooze be- stuursplaatsen. die door D met eere worden vervuld. In tusschen, daarvoor is *t ook niet waarom wij U verzocht hebben een oogenblik in ons midden te willen ver toeven. GIJ viert Uw 25-Jarlg raadslid maatschap, waarvan aanstonds 12 jaar als Wethouder en het spreekt van zelf, wanneer de Burgemeester bij die gele genheid iets in het midden brengt, hij U vóór alles ziet als lid van het Col lege van dageiyksch bestuur. En dan zien wy U voor ons in de vergadering, gebukt onder den last van tallooze be slommeringen maar niettemin met een nimmer falende opgewektheid, steeds toegankelyk voor een humoristisch woord en ook zelf gaarne bereid te juis ter tyd den vroolyken kant der zaak in het licht te stellen. Maar daarnaast zien wy U voor ons, verdedigende het goed recht eener door U voorgestane meening. met geestdrift een reeks van argumenten aanvoerende om te trachten uwe meening ook by Uw aanvankeiyketegenstanders ingang te doen vinden. Weer een ander neeld komt my voor de oogen. het is als daar het een of ander staat te geschieden dat naar Uw oordeel een onrecht zou zyn, dan giet gy met ongebreidelde harts tocht de fiolen van uw toorn over den vermeenden onrechtpleger uit en het vereischt eenigen moed zynerzyds om tegenover uw krachtig betoog het zyne te handhaven. Maar bovenal weten wy daarby ook. dat indien het ongeiyk aan uw kant biykt tc zyn wie zou niet eens in die omstandigheid verkeeren? gy nimmer aarzelt dat ronduit te bekennen. Zoo zyt gy in ons midden, zoo zult gy ook zijn in de vele besturen waar van gij deel uitmaakt en die ln zoo ruime mate de vruchten plukken van uw yver en uw werklust. Mevrouw Heerkens Thyssen, U wilt my toestaan een kort woord ook tot U te richten. Dat de arbeidskracht van uw echtge noot aan zoovelen ten goede komt, daarvoor mogen wy U ook ten deele dankbaar zyn, en wel in het byzonder dat U, zy 't misschien somtyds met bloedend hart. uw man wilt afstaan ten bate van de gemeenschap, die op zoo zoovele uren van zijn dag beslag legt. Wanneer ik dan gekomen ben aan het einde van wat ik U te zeggen had. mynheer Heerkens Thyssen. dan rest mij nog U toe te wenschen. dat nog lang U de kracht en de gezondheid mo gen worden geschonken om te doen wat uw hand vindt te doen ten bate van Haarlem en zoo vele van haar instel lingen. Het comité uit de burgery heeft ge meend het by deze platonische vriend schapsbetuiging niet te moeten laten. Het was overtuigd dat het U aange naam zou zyn aan dezen dag een biy- vend aandenken te kunnen bewaren en het heeft daarvoor zyn keuze laten val len op dit zilveren presenteerblad waar op gegraveerd uw familiewapen en dat van de gemeente Haarlem. By het geschenk was gevoegd een ge- calligrafeerd album met de namen der gevers. Na den Burgemeester sprak de heer M. de Braai als oudste der aanwezige raadsleden. Spr. zeide dat het hem een hooge eer is enkele woorden tot den ju bilaris te mogen richten, wy leden van den Raad. vervolgde spr., hebben in de onderscheidene raadscommissies waar van u voorzitter is uw leiding leeren waardeeren. Persooniyk is het my be kend hoe u als voorzitter van de com missie voor de bedryven bereid is met ons alles na te gaan. By u is de lei ding in voortreffelijke handen. By wat de Burgemeester tot u zelde wensch ik my namens den Raad geheel aan te sluiten. Ik wensch u ook te huldl^n als menseh. Ik weet daarby tc spreken ook uit naam van den nestor den heer Van de Kamp die verhinderd is hier aanwe zig te zyn. Ik denk daarby hoe u op treedt als voorzitter van het Burgeriyk Armbestuur tegenover de minderbedeel de medeburgers. Moge het n nog Tnr.j? gegeven zyn in goeden welstand te ar beiden aan de belangen der gemeente, daarby gesteund door uw getrouwe gade. Mr. M. Slingenberg bracht in herinnering hoe 25 jaar geleden de toe standen in Haarlem anders waren, do niaatschappelUke, maar ook de wette- ïyke. Vaak eerst na een mooiramen stryd werd men tot lid van den Raad gekozen. Nu is dat anders. Ook in den gemeenteraad is het nu anders dan voor 25 jaar. Toen duurde het vaak Jaren eer dat een raadslid zich een plaats in een commissie kon verwerven. U gelukte het al spoedig, vervolgde spr., con plaats in te nemen in eon be langrijke commissie nJ. de commissie van financiën, een commissie waarin destijds de zaken goed bekeken werden. Daarna werd u lid der rechtsgeleerden- commissie. Thans bekleedt ge een eer volle positie in het college van B. cn W. en in de Eerste Kamer. Ge kunt tevreden zijn over de afge legde 25 jaar waarin ge uw beste krach ten en veel tyd hebt gegeven in Over heidslichamen. Mevrouw Heerkens niösscn. aldus spr. tenslotte, dikwyls hebt ge uw man .moeten missen, wy waardeeren het dat ge hem in opgewektheid gaf aan de Overheid. Het moge u tot troost zyn to zien hoe allen hem waar dee reu Myn heer Heerkens ThUssen ge hebt gear beid ten genoegen van uw medeburgers en tot heil der gemeenschap. Moge go nog Jaren lang die functies vervullen, die ge nu bekleedt. Mr. A. Bruch zelde dat ln de ge meentepolitiek hij min of meer de leer ling van den jubilaris ls geweest. Ver scheidene verkiezingen had spr. met den jubilaris medegemaakt. Toen hij in 1913 lid van den Raad werd. werd do jubilaris zün leider en mentor. Sinds dien cn vooral sinds hij wethouder was geworden had spr. leeren waardeeren den yver. de werkkracht en dc werk lust van den Jubilaris. Gy zUt immer de jeugdige frissche man gebleven, dc man met de energie cn de pushing power van een Jongen man. Moge ge nog lang blijven de Jeugdi ge Thyssen. die nimmer verandert, de yverigc toegewyde wethouder, dienaar van het algemeen belang, besloot spr. De lieer J. H. Visser, oudste lid der rcchtsche raadsfractie huldigde do groote verdiensten van den Jubilaris ten opzichte van de gemeenschap, den ge meenteraad en de rechtschc raadsfrac tie. Hy stelde in het licht hoe van den Jubilaris grooten invloed op de leiding van het politieke leven is uitgegaan, hoe onder hem meer éénheid onder de R.-K. kwam en ook het aantal der R.-K. leden in den raad toenam. U was de aangewezen man om de fractie te leiden, zoo zeide spr. verder. Ge hebt alles gedaan in het bclartg der fractie. Voor uw krachtige en aange name leiding zeggen wy u dank. Het moge u gegeven zyn nog veel te leiden in de gemeente, in den raad cn ln de rcchtsche fractie. Dr. Th: Koot. voorzitter der R.K. Kiesverccnlging, bracht uit naam der R.K. den Jubilaris hulde voor zyn stoe- ren arbeid op maatschappeiyk. gods dienstig en charitief gebied. Ge liept niet met uw geloof te koop, ging spr. voort, maar als het noodig was, dan kwaamt ge daan-oor uit. Uw persooniyk leven was een uiting van uw Katholieke geloof, ge liet u leiden door uw Katho lieke overtuiging. Van de oprichting van den Bond van R.K. Kiesverecnlgingen af hebt ge zit ting gehad in het bestuur van die or ganisatie. Thans hebt ge nog zitting ln het bestuur van den Bond van R.K. Kieskringorganisaties. Veel hebt ge ook gedaan, destyds als leider van den Pro vincialen Bond van R.K. Kiesverecnl gingen. Voor dat alles onzen hartgron- dlgen dank. God moge u ln rijke mate zegenen in uw persooniyk. uw gezinsleven en in uw werk ten bate van stad en maat- schappy. Daarna was het woord aan den Jubi laris zelf. Wat zal ik zeggen, zoo begon de heer Heerkens Thyssen. Ik weet niet waar te beginnen en waar te eindigen. Toen ik lid van den Raad werd was alles geheel anders. Ik her inner my nog hoe ik als raadslid in deze zaal zitting nam en daar ook de heer Beynes was gezeten. Vele leden van den raad heb lk hier zien komen. Met die allen heb ik aangenaam samengewerkt. Genoegen doet het my dat ik van do oud-raadsleden hier den heer Van Sty rum mag zien. Na verder in herinnering te hebben gebracht, hoe in die 25 Jaar in de stad en ln den raad veel veranderd ls. bracht spr. dank aan den Burgemeester dlo hem de eer aandeed aan het hoofd van het comité te staan. Ik stel het op hoo- gen prys, zelde spr., dat ge dat hebt willen doen. Ook de manier waarop ge u uitte. U hebt daarmede bewezen te weten over kleine geschillen heen te kU- kcn. zooals ik dat ook weet te doen. Als men geruimen tijd een functie» vervult, dan doet dat levenservaring eigen worden. Niet de hoogste wysheid maar de hoogste ervaring strekt tot lee ring. Als lk mUn functie goed heb kun nen vervullen dan is dat mede door de medewerking van anderen ondervon den. Daarvoor dan dank. Mijnheer de Burgemeester nogmaals harteiyk dank voor uw vrlendeiykheld van u te plaat sen aan het hoofd van het comité en uw vriendeiyko woorden die u tot mU sprak. Dank voor de aanbieding van het schitterend geschenk, waaruit spreekt de sympathie van zoovele Haarlemmers. Verder myn dank voor het gesprokene door de hoeren Slingenberg en Bruch. mijn collegas met wien lk zoovele aan gename cn prettige uren in het collego van B. en W. heb doorgebracht Ten slotte hartelijk dank aan allen die hier gekomen zyn om my van hun belangstelling biyk te geven. Dat iemand als dc heer De Braai my heeft toegesproken, iemand met wicn ik Jaren lang mocht samenwerken, wordt door my als een groot geschenk beschouwd. Ik dank ook dï andere sprekers nog voor hun goede woorden. Aan het einde van zyn toespraak bracht spr. nog dank voor dc vriende lijke woorden tot zyn goede vrouw ge richt, die hem steeds ten steun was. HU besloot met den wensch dat hU nog vele jaren met allen zou mogen mede werken tot heil der gemeenschap. Daarna werd eveneens ln de oudo raadszaal nog een druk bezochte re ceptie gehouden. Velen kwamen bij dei* jubilaris hun opwachting mak;en Zooals onze lezers weten bracht de Koninklijke Familie een bezoek aan de mijnstreek. Te Lutterade werd de staatsmijn „Maurits" bezichtigd. Wij zien hier het dorp in feesttooi. Dc schoolkinderen hadden zich links en rechts opgesteld. De bloedige onlusten in Weenen. De algemeene staking. Het einde in zicht? - 't Spoorweg- en het postbedrijf weer ten deele aan den gang. Welke rol hebben de communisten en het ge peupel vervuld? De Weensche S. D. A. P. wijst hen als de schuldigen aan. De algemeene rust hersteld.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 5