SPORT EN SPEL. STADSNIEUWS. SCHEEPSBERICHTEN. r:t UIT DE OMSTREKEN. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 JULI 1927 WATERPOLO. NEEEÜS I—H. V. G. B. I (1S). Door de 42 nederlaag van Nereus I. tegen A. Z. en P. C. ging het in den Donderdagavond tc Koog Zaan dijk gespeelden wedstrijd om de laatste plaats in de af deeling. Zooals te verwachten was, is deze ontmoeting een zeer spannende ge worden, waarin beide partijen er alles op gezet hebben om het degradatie gevaar te ontloopen. Onmiddellijk zij hier gezegd, dat de sterkste gewonnen heeft en dat het door H.V.G3. vertoonde spel te mach tig was voor de overigens zeer enthou siast spelende Zaandijkers. Boerée in het H.V.G.B.-doel heeft wederom mooi gewerkt; behalve een strafworp in het begin, wist hij alle schoten te houden. Beide ploegen zijn volledig als scheids rechter Sabel beginnen laat. Nereus heeft het eerst den bal te pakken en als direct gevolg hiervan krijgt Boerée het eerste schot te verwerken. Vlak hierna lost Bouwer zijn eerste schot zonder resultaat, waarna de bal snel door de achterhoede van Nereus verwerkt wordt en van 't Hoff opnieuw een hard schot op het H.V.G.B.-doel lost. Boeree stop meesterlijk en stelt Van Ommeren in staat op te zwem men. Als deze op 1 M. afstand wil schieten, wordt hij door twee man onder water gewerkt. H. V. G. B. neemt geleidelijk het spel in handen en is haast voortdurend in den aanval. Vermelding verdient een mooi schot van Van Ommeren dat de keeper nog juist kan stoppen. Met succes doorstaat Nereus de telkens terugkeerende aanvallen der gasten. Het Nereus-doel ontsnapt nog juist aan doorboring als Schouw uit een vrijen worp van Bouwer rakelings over schiet. Een gevaarlijk moment ontstaat bij een schermutseling voor het H. V. G. B.-doeL Boeree is evenwel op zijn post en het gevecht eindigt met een vrijen worp voor H.V.G.B. Onverwachts en tegen de verhou ding in ontstaat dan het eerste doel punt als Boogaardt een dubieuse over treding begaat en het water uit moet. De toegestane strafworp geeft dan aan Nereus de leiding (10). Na den uitgooi zwemt Van Om meren op, doch in zijn goede voor nemens wordt hij gestoord door het rustsignaal van den scheidsrechter. Bij den aanvang van de tweede helft ontplooit H.V.G.B. haar beste spel. Bij een der weinige bezoeken aan het H.V.G-B.-doel voorkdmt Lugt door snel ingrijpen een schot van zeer dichtbij. Na een schot van Bouwer en eenige vrije worpen voor H.V.G.B. krijgt Boogaardt den bal toegespeelt, waar mede hij tot vlak bij het Nereus-doel opzwemt en den keeper op handige wijze het nakijken geeft (11). Bij den uitgooi heeft Van Ommeren het eerst den bal, hy plaatst naar den vrij liggenden Lugt en eer iemand het weet vliegt zijn keihard schot langs den verrasten Nereus-keeper (1—2). Vol vertrouwen speelt H.V.G.B. ver der en doorstaat succesvol de vinnige aanvallen der gastheeren. Na een aanval van Nereus wordt de bal naar v. d. Meer gespeeld, die in een dusdanig tempo er van door gaat, dat zijn man hem geheel los laat en hij vrij voor den keeper komt. Het schot, dat hij lost, wordt wel ge stopt, doch onvoldoende weggewerkt, waardoor Schouw de kans geboden wordt H.V.GB. in veiligheid te bren gen. Hij maakt geen fout en de stand is 1—3. H.V.G.B. speelt nu een gewonnen wedstrijd. Als scheidsrechter Sabel, die dezen pittigen wedstrijd uitstekend leidde, eindigen laat, is H.V.G.B. in veilige ha ven. Het ranglijstje in de 2e kl. B. ziet er thans aldus uit: CRICKET. AJAX-COMB.HAARL. COMB. Een Haarlem-combinatie, aangevuld met twee Rood en Witters, trok Don derdag naar Leiden. AJax had verschillende spelers uit het eerste elftal en scoorde dan ook 171 runs. Hofsteenge, die in den eersten over tweemaal gemist werd, sloeg 62 runs, verder Hoogenstraaten 49; de Jongh 14, H. Meijer 17 en 14 extra's. Bowlingcijfers: Adriaans 567; Berg man 26; Misset 1—36: de Noo 1—22; Tesehmacher 017 en Franken 08. Vermelding verdient het fielden van Franken op point die 2 uitstekende catches deed. Haarlem hierna brengt het lang zoo ver niet. Het wordt slechts 93. waarvan Adriaans 18; v. Damme 21, Tesehmacher 15 en extra's 11. Voor Ajax bowlde: Dupon 222; Hof steenge 118; Meyer 534 en de Vrind 1—8. Haarlem krUgt hierna de follow-on, doch het benoodiee totaal wordt, dank zij de eeuwig kalm spelende Tekelen- burg (18 not) en de meer riskeerende v. d. Bergh (55) voor het verlies van 3 wickets bereikt; extra's 12. Bowlingcijfers Ajax: de Jongh 113; de Vrind 122; Dupon 121; Hofsteenge 04; Meijer 0—7 en Hoogenstraaten 0—13. Ajax wint dus met 78 runs deze friendly-game. A. Z. en P. H.V.G.B. I Nereus I 5 5 0 0 10 5 2 12 5 6 2 0 4 4 6 114 3 36—10 14—24 16—21 1324 H. V. G. B. OP TOER H. V. G. B. trekt Zaterdag met naar beste zwemmers naar Leiden, om op het zwemfeest van de Z. V. „De Zijl" deel te nemen aan diverse nummers, waarby o.m. ook „het IJ" en „D. XV. R." zullen uitkomen. Zondag speelt H. V. G. B. I een polo- wedstrijd te Dordrecht tegen D. Z. C. I. terwijl bovendien is ingeschreven op verschillende banen snelzwemmen. Een andere ploeg begeeft zich naar Beverwijk waar Zondag de Zw. cn P.C „Kinheim" een zwemfeest geeft. VOETBAL. DE ZEEMEUWEN. Wedstryden voor Zondag 31 Juli: Les middags 2 uur speelt Zeemeeu wen IV tegen VH.SD.O. uit Haarlem, 's Avonds 7 uur Zeemeeuwen I tegen een sterke E. D. O.-combinatie. SCHAKEN. HET WERELDSCHAAKTOURNOOI. De uitslag der veertiende ronde is: Nederland 1 1/2 tegen Hongarije 1 1/2; Finland X_ tegen Zuid-Slavië 3; Zwitserland 2 wgen Frankryk 2; Duitschland 2 tegen Oostenryk 2; Zwe den 1/2 tegen Engeland 1 1.2; België 1 tegen Italië 3; Argentinië 1 tegen- Denemarken 3; Spanje 0 tegen Zuid- Slavië 4 In deze ronde sloeg Kroone Nagy. Stelner sloeg Weenink. Euwe remise met Maroczv. Te Kolsté staat op winst tegen Stavasi. De stand luidt thans: Hongarye 34 (1 afgebroken). Dene marken 34. Engeland 32. Oostenrijk 31 1/2, Nederland 31. (1 afgebroken). Puitóchland 31, Cechoslovakye 30, enz. WIELRIJDEN. WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. Donderdagavond zyn de revanchewed. stryden gehouden van de te Elberfeld gereden wereldkampioenschappen achter motoren. De wedstrijd eindigde in een verdiende zege voor den Duitscher Sa- walL Leddy werd een goede tweede. De gedetailleerde uitslagen zyn: Wedstryden voor nieuwelingen over 3600 meter: 1 D Klopper 15 p.; 2 J. Beudeker 13 p.; 3 E. Visser 11 p. Wedstrijd met voorgift voor amateurs: eerste serie: 1 v. d. Wulp; 2 Piets, Heyn, 4 Nolthuis; 5 Willemsen. Tweede serie: 1 Hoevens, 2 Stephan, 3 P. van Dijk, 4 van Wijk, 5 Krunder. Finale: 1 Piets, 2 v. d. Wulp; 3 Hoe vens, 4 Stephan, 5 Willemsen. Wedstryd voor beroepsrenners over 25 K.M.: 1 Anspach, 1 ronde voorsprong, tijd 36 min. 38 4/5 sec.; 2 J. Willems, 3 v. d. Boogaerd, 4 C. Bakker, 5 Bon tekoe, 6 de Wolf. Wedstrijd met motorgangmaking over 100 K.M. Deelnemers: V. Linart (Pss- quiner Sr.), wereldkampioen 1927; P. Kromer, Jungeburth (Duitschland); W. Sawall, Pasquier Jr. (Duitschland); F. Leddy, Ceurreman (Nederland). Uitslag: 1 Sawall 1 u. 22 min. 31 1/5 sec., 2 Leddy. op 5 meter; 3 Krower, 10 meter, 4 Linart, 60 meter. (N. R. Ct.) DE AMSTERDAMSCHE OLYMPIADE. FRANKRIJK KOMT TOCH! Een Havas-telegram uit Parys meldt de heugelijke tijding, dat het Comité National des Sports en het Fransch Olympisch Comité hebben besloten de resolutie van 20 Juli van laatstgenoemd lichaam om niet aan de Olympische Spelen 1928 deel te nemen, te herroepen, zoodat de Fransche sportsmen alsnog volgend jaar te Amsterdam zullen ver- schynen. - (Tel.) POSTDUIVEN. HET CENTRUM Bovengenoemde verceniging hield een wedvlucht van Eindhoven. De prijzen werden als volgt behaald: W Weidema le, 16e; L. van Breugt 2e. 6e, 10e, 12e; H. C. Heesemans 3e, 9e; W. Korter 4e; H. J. A. v. d. Kort 5e, 15e; M. Mes 7e, 11e. 13e, 17e; C. Hoo- gendoorn 8e; L. Mutsaerts 14e. Eerst- getoonde duif 12.31.14 laatste 12.56,4. Uitslag der wedvlucht van Limoqes, afstand 764 KM. H. J. Handgraaf le prys. DRANKWETVERGUNNING By B. en W. is ingekomen een ver zoek om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor de beneden-voor lokaliteit van het perceel Rijksstraat weg 37. Genoemde lokaliteit voldoet aan de verordening houdende eischen waaraan een lokaliteit moet voldoen om voor een verlof als bedoeld in aan merking te kunnen komen, vastgesteld door den Raad der gemeente Schoten, welke verordening ten deze nog van toepassing is. Gelet op den toestand en de ligging van de lokaliteit stellen B. en V/. den Raad voor overeenkomstig art. 5 der bovengenoemde verordening hun college machtiging te geven het ge vraagde verlof te verleenen. CONCERT STORMRAMP. Men schrijft ons: Het Haarlemse!: Symphonie-orkest .Euterpe", de Harinor.it-Muziekvereeni- ging „Laurens Jansz. Coster" en het Christelijk Fanfarecorps „Sursum" te Bloemendaal. geven op Vrijdag 29 de zer in den tuin van het Brongebouv: bij ongunstig weer in de zaal een con cert onder leiding van hltn directeur den heer J. A. Meng. ten bate van de slacht offers van de stormramp. Wanneer het weer medewerkt belooft het een mooie avond te worden, die on- getwyfel£ veel bezoekers zal trekken. Stellig zullen vele stadgenooten aan dit sympathieke doel hun medewerking ver leenen door dit concert te bezoeken. KINDER ORANJEBOND „PRINSES JULIANA". BOOTTOCHT. „De Kinder-Oranjebond" in het Amsterdamsche Kwartier, zal 30 Juli a.s. met de kinderen der bondsleden een boottocht houden naar Amsterdam en terug, ter bezichtiging van de haven werken aldaar.. Gebruik zal worden gemaakt van een voor dat doel zeer geschikte boot der stoomboot onderneming „W. Bus", wel ke zal worden versierd en ter voor koming van ongelukken rondom van gaas voorzien. Bovendien verkrygt men nog de medewerking van eenige leden van „Snelverband" en de Haar- lemsche Reddingsbrigade, terwijl nog een twintigtal dames en heeren tocht medemaken voor toezicht op de pl.m. 350 kinderen. Vermeld kan nog worden dat het vertrek plaats heeft te 111/2 u. nam. van het Spaarne (stille zyde); terugkomst aldaar is pl.m. 8 urn nam. Den kinderen zullen verschillende ver snaperingen worden aangeboden en ter opluistering gedurende de reis zal het muziekkorps van den heer J. C Scholten zich doen hooren. ORANJEVEREENIGING SCHOTEN. Men schrijft ons: In de ledenvergadering der Oranje vereeniging Schoten werden de plan nen van het bestuur tot viering van den aanstaanden verjaardag van de Koningin aangenomen en definitief vastgesteld. Met het bestuur der Oranjevereenl- ging Haarlem is omtrent gezameniyke viering van den Koninginnedag en om trent feestviering ook in Noord-Haar lem overleg gepleegd, hetgeen echter in zoover geen effect heeft gesorteerd, dat de samenwerking ten deze niet reeds nu zou kunnen tot stand komen. Er werd dan ook besloten om alsnog zy het op bescheiden wijze en dus meer bedoeld als aanvulling der in Haarlem te geven festiviteiten een en ander te organiseeren. Daar ook de kinderen van de in vm. Schoten aanwezige scho len aan de „groote" aubade en de daar op volgende spelen en tractatie zullen deelnemen, zal er in de ochtenduren in Schoten „niets" gebeuren. Daarentegen zullen voor de middag uren wederom, met inachtneming van de in' het vorige jaar ten deze opge dane ervaring, kinderwedstryden wor den gêorganiseerd, waartoe o.a. de medewerking van de heeren Hooy en Dekker zal worden ingeroepen en de beschikbaarstelling van het R.C.H.-ter- rein is gevraagd Voorts zal weer er wel in de vroege avonduren een orgel concert worden gegeven in de Juliana- kerk en tot besluit 'n vuurwerk worden afgestoken. Speciaal ten behoeve van de kinder wedstrijden zal, behoudens toestem ming van B. en W„ op Zaterdag 2" Augustus a.s. een straatcollecte wor den gehouden. Dames en jongedames, die daaraan hun medewerking willen verleenen, gelieven ach daartoe reeds nu op te geven aan de heeren S. C. de Haas van Dorsser Rijksstraatweg 6. W. F. Jansen, Schalkburgergracht 84 of C. Klaver. Overtonstraat 4. Tot bestuursleden werden In de va catures Adriaanse, Baas, en Pruschen gekozen de heeren Box, Klaver Schmidt. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 17 tot een met 23 Juli kwamen voor te Haarlem 1 geval van typhus en 1 geval van roodvonk, te Velsen 2 gevallen van roodvonk cn 1 geval van diphtheritis. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen by: Politiebureau Smedestraat. autovelg met band; Roet. A. L. Dyserinckstraat 11, Armbandjfe; Politiebureau Smedestraat ballen; C. Lelyveld, Colensostraat 50, boek (zang en muziek); Kaldenbach, Spionkopstraat 67, beursje; J. Vonken- berg, Adr. Loosjesstraat 34. broche met portret; Hammer, Bannesteeg 6, idem met 2 portretten; Boosaans, Nassaustr. 24 rood, foxhond, Kennel Fauna. Stadhuis Gr. Markt bruine hond Kennel Fauna; A. F. van Riet Thomsonlaan 29 polshorloge; S. Nijssenn Scheepmakers- dijk 23, houweelen; Van Laar, De Wit- straat 31 jassen; Politiebureau Smede straat, jurk; J. v, d Bom, Schotersingel 165. sportkous; Bertholée, Lange Heeren straat 11, grijze poes Kennel Fauna; Terbrugge Reynegomlaan 58. zwarte Kennel Fauna; Ten Feldt, Aelbertsbergstraat 60, padvindersmes; C. Groenendaal Meidoornplein 38, porte- monnaie m.i.; Andringa Graafschapstr. 1. idem: S. v. d. Wateren. Patrimonium- straat 18. kinderportemonnaie m.i.; J. Moordhoff. Löotsstraat 5. damesporte- monnaic mi; L. J. Prins. Colterman- straat lOrdrywielpomp; S van Styn. Ceciliasteeg 7, plumeau: Politiebureau Smedestraat, pantoffels; L. Buis. Kam persingel 28, portefeuille; M. van Alphen, Essenplein 24 K, rozenkrans; Gerzon. I^oningstraat rijwielbelastlng- merk in étui: J. Boekhout, Linscho- tenstraat 1, idem; M. Faascn. Nagt- za am straat 27, idem: Politiebureau Smedestraat. kinderschoentje; C Bos. Javastraat 28. bos sleutels; Keuch, Tet terodestraat 112, taschje m.i.; R. v. d. Munnik, Drossestraat 13. zakdoek; Jut ten, Sophiastraat 67, dekzeil. Terug te bekomen bij: D. A. W. de Kamper. KeUzerstraat 9, broche: J. Woldcnberg, Hoofddorp, geld (direc teur van de Chr. Landbouwwinter- school); Pellc. Korteweg 3, bruin hondje; E. A. Dupen, Spaarnwouder- straat 25. halsketting; Wed. Horselen. Scheepmakersdljk 10, bonte poes. Ken nel Fauna: Olde-nmark. Eikenstraat 24, koffertje; Ineke. Schoterweg 120, thceklecd: W. v. d. Landen, Leyster- str. 13, lorgnet in étui; J. Kramer. Brouwersplein 29. badmuts; D Neus. Burgwal 26, kindermantel; F. Woud stra. Leidscheplein 13, kinderporte monnaie; B. Sleeman, Oranjcboomstr. 111, hondenpenning: R. Dryfhoed. Schouwtjesplein 6. rywielzadel; J. J. Rooda. P&rklaan 21. sierspeld: G A. Draycr. Schotersingel 115, rammelaar waarvan de prijs zeer laag is gesteld. nX f 0.30, met inbegrip van programma, (geel celluloid, gevonden in de dui- yrij van belasting. ncn onder Bloemendaal REKENING BEWAARSCHOOL. B. en W. stellen den Raad voor de rekening en verantwoording betreffen de het jaar 1926 der bewaarschool geves tigd in het voormalige Barbara gast huis sluitende in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 10.986.06 goed te keuren en het subsidie uit de gemeen tekas vast te 8tellen op f9200. GRONDVERKOOP B. en W. advlseeren den Raad gunstig op het verzoek van N. Dijkstra om in koop te ontvangen een gedeelte bouw terrein gelegen aan de Twijnderslaan tot het bouwen van een heerenhuis be stemd ter bewoning van door niet meer dan één gezin en op dat van de Gebrs. P. J. en J. L. Blokker en P. H. Meyer om ln koop te ontvangen een gedeelte bouwterrein gelegen aan de Jelgersma- straat voor het bouwen van drie woon huizen. elk bestemd voor bewoning door niet meer dan één gezin. Bandoeng, p. 28 Juli Kaap Blanc, Rotterdam n Batavia Calypso. 27 Juli te Bremen v. A'dam Modjokerto, p. 28 Juli Kaap del Armi. Batavia n. Rotterdam. Radja. 27 Juli v. Hamburg n. A'dam. Simaloer, 28 Juli te Batavia van Amsterdam. Springfontein. 28 Juli te Kaapstad, Beira n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN V Sn CENTS PER REGET- VELSEN. VERORDENING OP DE WINKELSLUITING. B. EN W. STELLEN VOOR, HET SLUITINGSUUR NIET TE VERVROEGEN. Het lid van den raad de heer D F. G. Schilling deed begin Februari een voorstel, een commissie ad hoe te benoemen, welke zou hebben te on derzoeken de mogelijkheid, de veror dening op de winkelsluiting in dien geest te wyzigen, dat de arbeidstyd, zoowel voor winkeliers als personeel meer in overeenstemming wordt ge bracht met wat behoorlijk genoemd mag worden en verder om direct een wyziging aan te brengen in het tegenwoordig sluitingsuur van nm. 9 uur en des Zaterdags 11 uur res- pectieveiyk te brengen op 8 en 10 uur. De winkeliersvereenlging „Groot- IJmuiden"" heeft, daartoe door B. en W. aangezocht medegedeeld, dat by een gehouden referendum onder haar leden gebleken is, dat de meerder heid was vóór een vervroeging, wes halve het bestuur voorstelde, het slui tingsuur met 1 uur te vervroegen. Winkeliers in consumptie- en aan verwante artikelen verzochten nadien echter, niet tot vervroeging van het sluitingsuur over te gaan. Deze win keliers zien in een vervroeging van het sluitingsuur een benadee'ing van hun belangen, speciaal in de zon maanden, wanneer zoo veel vreemde lingen IJmuiden bezoeken. Zy meenen dat houders van verlofzaken, die eerst om 11 uur sluiten, over zullen gaan tot den verkoop van verschillende ar tikelen, welke tot dusver alleen ir winkels worden verkocht. Ook df straatverkoopers zouden benadeeld wor den. zy vragen, althans gedurende de zomermaanden, van een vervroeging van het sluitingsuur uit te sluiten de winkels in consumptie- en aanverwan te artikelen. B. en W. achten het niet uitvoer baar ten opzichte van het sluitings uur een scheiding te maken als door de winkeliers wordt gevraagd. Het col lege meent echter, dat de belangen der kleine winkeliers, vormende de meer derheid der winkeliers, niet uit het oog mogen worden verloren. De door hen naar voren gebrachte bezwaren, zeggen B. en W zyn niet denkbeel dig. zoodat daarmede rekening behoort te worden gehouden. Een verdere ge dwongen beperking van den duur der opening van de winkels komt het college dan ook niet gewenscht voor. en W. stellen daarom voor, het voorstel van den heer Schilling niet aan te nemen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente X'elsen, op Dinsdag 2 Augustus 1927. des namiddags 7 uur ten gemeentehuize. Agenda: L Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Intrekking van de uitnoodlging om te komen met voorstellen ter instelling van een woningdienst. Tweede stemming over het prae- advies van Burgemeester en Wethouders om niet aan te nemen het voorstel van de leden, de heeren P. F. C. Roelse. c.s. inzake instelling van een commissie ad hoe, tot onderzoek naar de mogelijk heid van de oprichting van één of meer waschhuizen. Aanvulling van het raadsbesluit van 22 Maart 1927, no. 5. tot verkoop van grond aan M. J. Rolvink te IJmuiden. 5. Toekenning van voorschottn onder waarborg van tweede hypotheek, voor den bouw van arbeiders woningen. 6. Wyziging der bouw- cn woning- verordening. Verkoop van grond te Santpoort en te IJmuiden. 8. Intrekking van een voorwaarde, gè- steld by het Raadsbesluit van 10 Mei 1927, no. 21. sub III. betreffende een W. van Heyst te Driehuis vrleende vergunning tot het aanleggen van wegen enz. te IJmuiden. Vaststelling van het rioleeringsplan voer deze gemeente en verleenen van erediet, ter bestrijding van de meerdere kosten van het leggen van een hoofd- riool, in plaats va:: een riool van nor male afmeting in het Kennemerplein te IJmuiden. 10. Prac-advies op een beroepschrift van S. J. Obbes te Santpoort inzake de weigering ccner bouwvergunning. 11. Verleenen van een pensioentoe- Slag, ingevolge art, 5 der „Verordening in verband met de invoering der pen sioenwet voor de gemeente-ambtenaren 1813 en der weduwenwet voor de ge meente-ambtenaren 1913". 12. Prae-advies op een verzoek van het bestuur der Mevr. van Tuyll-bewaar- school te IJmuiden inzake bijdrage in de Jaarwedde van een helpster. 13. Prae-advies omtrent het verzoek van het bestuur der Mej. W. Th. Nie- borg. om overplaatsing als onderwijzeres van school A I te IJmuiden naar school F te Santpoort. 14. Extra erediet voor de aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van school B te IJmuiden. 15. Vaststelling van de volgende nieuwe verordeningen: a. tot regeling van het openbaar be- waarschoolonderwijs b. regelende het verleenen van gelde- ïyken steun aan het byzonder bewaar- schoolonderwijs: c. op de heffing van schoolgeld voor het openbaar bewaarschoolonderwUs; d. op de invordering dier schoolgel den. 16. Prae-advies op een adres van het bestuur van de Nederl. Kennelclub „Cynophillla" te Amsterdam om wyzi ging van art. 90 der algemeene politic verordening, betreffende losloopende honden. 17. Wyziging der verordening op het gebruik van het park „Velserbeek". 18. Praeadvies op een voorstel van het lid. den heer D. P. O. Schilling, tot benoeming van een commissie ad hoe ter onderzoek van de mogelijkheid tot wyziging der verordening op de winkel sluiting en om inmiddels de bestaande sluitingsuren van 9 en 11 uur n.m. te brengen op 8 en 10 uur n.m. 19. Verleening van een erediet voor de uitbreiding van het kantoor der be- drijven voor gas en water. 20 Aanbieding van de rekeningen over 1926 van: a. de gemeente* b. het gasbedrijf; c. de waterleiding; d. ht bedryf openbare werken: e. het bedryf reinigings- ai ontsmet- tingsdienst; f. het grondbedrijf; g. de Algemeen burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon; h. de R.K. burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon; i. den ophaal- en stortingsdienst; J. de gezondheidscommissie; k. de commissie van toezicht op het lager onderwUs: 21. Benoeming van: a. een onderwyzeres aan school D te IJmuiden; b. een onderwyzer(es) aan school D te IJmuiden; c. eén onderwijzeres aan school H te IJmuiden; d. een onderwyzeres aan school A I te IJmuiden. 22. Onderzoek van de geloofsbrieven der nleuw-inkomende leden en van den geloofsbrief yan den heer S. Baarda. be noemd lid van den Gemeenteraad, in de plaats van den heer W. Landcweert. 23. Besloten vergadering. WIJZIGING BOUW- EN WONING VERORDENING. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor. eenige wijzigingen aan te brengen in art. 68 der bouw- en wo ningverordening. Deze wijzigingen zyn samen te vatten als volgt: Volgens het thans bestaande artikel mogen op die gedeelten, bestemd voor open bebouwing, niet meer dan twee wo ningen aan elkaar worden gebouwd. Voorgesteld wordt, om in navolging van de gemeenten Bloemendaal en Heemstede de gelegenheid te openen, dat meer dan twee woningen aan elkaar worden gebouwd aan bepaaldelijk by verordening aan te wyzen wegen. Verder zal voor enkele daartoe door de ge meente aan te wyzen gedeelten de voor elk gebouw voorgeschreven afstand van van de ztjwaartsche erfscheidlng op 3 M. kunnen worden teruggebracht. De onbebouwde ruimte tusschen twee gebouwen moet echter ten minste geiyk zijr. en biyven aan de gezamenlijke on bebouwde ruimte, welke voor belde ge bouwen ls bepaald: een en ander door den gemeenteraad by verordening aan te wyzen. Tr.dien daardoor goede aan sluiting wordt verkregen aan een door den gemeenteraad goedgekeurd bcbou- wlngsplan, kan ook vermindering der ruimte worden toegestaan door burge meester en wethouders. Verder zyn eenige minder belang- ryke redactlewUzigingen aangebracht. BENOEMING LEERKRACHTEN BIJ HET O. L. O. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende voordrachten opgemaakt voor de benoeming van: a. een onderwijzeres aan school D te IJmuiden: 1 Mej. D van Rossum. on derwijzeres te Haarlem; 2 mej. J. C. Koningh. onderwyzeres te Assendclft: 3 mej. E. W. Visser, onderwijzeres t< Sch3gen. b. een onderwijzer(es) (met hoofdakte en akte Fransch) aan school D te IJmui den: 1 R. Boeschoten, onderwijzer te Woudenberg; 2 mej. J. Visser, onder wyzeres te Baard. c. e?n onderwyzeres aan school H te IJmuiden: 1 mej. E. W. Visser, onder wijzeres te Behagen; 2 mej. J. C. Ko- nlr.gh. onderwijzeres te Assendelft; 3 mej. D. van Rossum. onderwijzeres tc Haarlem. d. een onderwflzeres aan school A I te IJmuiden: 1 me». A. Timmer, tijde lijk onderwijzeres te Zaandam: 2 mej. J. C. Koningh. Assendelft: 3 mej. D E. Heesemans, onderwijzeres aan de a L school no. 9 te Zwanenburg. CREDIET VOOR RIOLEERINOS- WKRKEN De N.V. Binnenlandsche Exploita tie Mij. te Bloemendaal Is krachtens een haar verleende vergunning tot het aanleggen van wegen verplicht, ln liet Kennemerplein een riool te leggen ge- deelteUjk ter zwaarte van 30 X 45 c.M. en gedeelteiyk van 40 x 60 c.M Vol gens het door de Industrieele Maat- schappU „Mabcg" te Utrecht in op dracht van den gemeenteraad opgema&k to rioleeringsplan. welk plan de/er da gen is gereedgekomen, moet in gemeld plein over een lengte van 100 M. een hoofdriool van 150 c.M.. diameter wor den gelegd en in verband daarmede moeten drie grrootere putten worden ge maakt. Dese wyziging zal een hoog Te uitgaaf vorderen van ongeveer f7000. B. en W. achten het billUk. dat desa meerdere kosten aan genoemde N.V. worden gerestitueerd, zy stellen voor een erediet tot dat bedrag toe te staan. HEEMSTEDE. WEGEN TEN ZUIDEN VAN HET RES NOVAPLEIN. B. en W. doen den Raad een voorstel ter zake van doortrekking cn overne ming van wegen ten zuiden van het Res Novapleln. Voor het aanleggen van wegen met bybehoorende werken zal het bestuur der woningstichting „Op eigen wieken" betalen een bedrag van f 12.000 in drie termynen te voldoen, naar gelang van de vordering der werk zaamheden. AANVULLING INSTRUCTIE DOOD GRAVER. Naar aanleiding van de stichting van een aula behoorende by de Algemeene begraafplaats bicden B. en W. den Raad ter vaststelling aan een aanvulling der instructie voor den doodgraver B. cn W. dcelen in de toelichting mede, dat het in hfan bedoeling is het onderhoud van dit gebouw met bUbehoorende wachtge- legenheid voor personeel op te dragen aan den doodgraver, alsmede met hem een regeling te treffen omtrent eventueel gewenschte verstrekking van consumptie bU gelegenheid van begrafenisplechtig heden. HILLEGOM. VOOR SLACHTOFFERS STORMRAMP Men schrijft ons: De collecte van Maandag 35 Juli Jl. ten bate van de slachtoffers van de stormramp door Hillegoms gemengd koor bracht 230 op. Momenteel is er dus 385 beschikbaar. Voor een gemeente als Hlllegom ls deze opbrengst niet schitterend: ze had grooter kunnen en moeten zijn. Per circulaire zal nu nog aai: vooraan staande handelshulzen, die nog niet ln de inzamelingen betrokken konden wor den, een bijdrage worden gevraagd. Het zangkoor werd naar de verschil lende plaatsen in de gemeente gebracht met auto's, door de heeren Var. der Linde en Voges welwillend beschikbaar gesteld en van die auto-podiums werd gezongen; buitengewoon goed ge zongen. waarvoor den directeur, den heer G. J. Kalt en het koor een woord van lof niet onthouden mag worden. .Tammer, dat het resultaat, niet ge- evcnredlgd was aan zooveel respect af dwingende moeite en inspanning. HAARLEMMERMEER. W. PRUISSEN. In zijne woning aan den Hoofdweg te Nieuw-Vennep alhier ls op 76-Jartgcn leeftijd, overleden de heer W. Pruissen, die gedurende een twaalftal Jaren van 1897 tot 1909 lid ls geweest van den den gemeenteraad van Haarlem mermeer en ook als lid van het kerk bestuur vele goede diensten heeft be wezen. NIEUWE KERK EN PASTORIE. Naar wy vernemen bestaat het voor nemen om aan den Anlsmeerderweg te Ryk in Haarlemmermeer een nieuwe Ned. Hervormde Kerk met pastorie te bouwen, voor de stichting waarvan be langrijke flnancleele bijdragen werden ontvangen en toegezegd. Voor het te ontwerpen plan ls of zal spoedig op dracht worden gegeven, PERSONALIA BU MlnLsterieele beschikking Js aan de heeren J. Roffel en J. v. d. Spek, beiden veldwachter der gemeente Haar lemmermeer, een n.instelling verleend als onbezoldigd rijksveldwachter. ORAANBEURS. Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe f 15 a f-15.75; Rogge f 13.50 a f 14.50: Gerst (chevalier» f13 25 a f14.25: Wintergerst f1125 a f 11.75; Haver f 11.50 a f 12.50; Witte Dulve- boonen 114.50 a f 15.50; Oroene erw ten f 15 a f 23; KarwU f 34 a f 35: Blauw maanzaad f42 a f43; Koolzaad f 14 a f21; Kanariczaad 112 113, Alles per 100 KA 7;

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11