ERNSTIGE BRAND TE BEVERWIJK DATUMSTUKJES 45e Jaargang No. 13528 Verschijnt dagelijks, Behalve op Zon- en Feestdagen Vrjjdag 29 Juli 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN p«r waek f (X27H, me* geïllustreerd Zondagsblad 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem III ADVERTENTIENVan 1 lot 5 regels ft.75; iedere regd meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BIJ en de dorpen ia den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H- Franco per post door Nederland I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfsttnvers-advertentién van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels öC Cents 3.87H-Afzonderlijke nummers f 0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haatlem en Omstreken f0.57J4; franco per post f 0.65 ||j per plaatsing? elke regel meer 15 Cents contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en AdministratieGr. Houtstraat 93, Post-Giro 38810 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER DrukkerijZ.B. Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredaotie 15064, Redactie 10600 Directeuren :J. c. peereboom en p. W. peereboom Bijkantoor voor Santpoort, Volsen, Velson-Noord, IJmulden, IJmulden-Oost, en Administratie 10724 on 14825. Hootdredacteur: robert peereboom Beverwijk, en*., en*. Driehuizerkerkweg 2, Volsen, Telefoon 521 Koffiebranderij uitgebrand. Een overzicht van de verwoesting op het fabrieksterrein. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden ver» zoeken wij voor de Verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mes dedeelingen of vragen voor de Redactie: 10600; Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnemens ten en bezorging: 10724 en 14825; Voor aangelegenheden van de directie: 13082. AGENDA. Heden. VRIJDAG 29 JULI. Bioscoopvoorstellingen, Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt. Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dancing. Bloemendaal: Concert ln het Bloe- mendaalsche Bosch door de R.-K. mu- zdekvereeniging „Euphonia". ZATERDAG 30 JULL Stadsschouwburg: Cabaret Speenhof! 8.15 uur; Gemeentelijk Concertgebouw: Bouw meesters revue „Nou nog mooier" 8 uur. Theater De Kroon, Groote Markt: Bioscoopvoorstelling 2 1/2 en 8 uur. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 2 1/2 en 8 uur. Luxor-Theater: Bioscoopvoorstelling 2 1/2 en 8 uur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat: 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoli, Tempeliersstraat: Dan«ing. Overveen: Firma J. A. Boskamp: Tentoonstelling van sierwerk van Mevr. W. F. Brongersma Klinkhamer en kunstdrijfwerk van F. D. Duijs, van 104 uur DE HAARLEMSCHE HUURVERORDENING. TER VERNIETIGING AAN DE KROON VOORGEDRAGEN. Naar wij vernemen hebben Ged. Sta ten de huurverordening van Haarlem, die op 20 Juli door den gemeenteraad werd vastgesteld, ter vernietiging aan de Kroon voorgedragen TE VER IN ZEE GEWAAGD. MOEDER EN KIND IN DOODSGEVAAR Het heeft maar zeer weinig gescheeld, of er waren in Zandvoort weer twee menschenlevens te betreuren geweest, aldus Het Volk. Op het stüle noorder- strand waren een moeder en haar kind voorbij het „Kurhaus" aan het zwem men. toen het tienjarig zoontje ver moedelijk wat te ver in zee ging en luide om hulp begon te roepen. Zonder aarzelen begaf de moeder zich naar de plek des, onheils en wist haar eenig kind te grijpen. Nu begon een hopelooze strild tegen de branding. Er stond oostenwind en de twee drenkelingen dreven, door den stroom naar zee getrokken, af. Op het luide hulpgegil van de vrouw kwamen drie heeren toegesneld, die zonder zich te bedenken te water gin gen. daar een keten vormden en het geluk mochten hebben, zoodoende de drenkelingen op het strand te brengen Het ventje was bewusteloos en werd door kunstmatige ademhaling weer bij gebracht. Dr. Willems verleende daarna eerste hulp, waarna beiden op doktersadvies per auto naar Amsterdam werden ver voerd. Ook de moeder was zeer over stuur door het voorgevallene.. MALARIABESTRIJDING. VERZOEK OM SUBSIDIE. De Commissie voor de Malariabe strijding door de bevolking van Noord-Holland heeft bij ons gemeente bestuur een verzoekschrift ingediend om voor 1928 van de gemeente een subsidie te mogen ontvangen, bere kend naar 1 cent per inwoner. De commissi® deelt in haar toelich ting mede dat zij ook dit jaar haar arbeid heeft voortgezet, ook te Haar lem en zal trachten dien uit te brei den in 1928. Haarlem, 29 Juli De Stads- Sinterklaas. Dit is niet de tijd des jaars om Je druk te maken over Sinterklaas. Wij Haarlemmers doen het althans niet. Een groot percentage van onze Mannen en Vrouwen van Beteekents is op reis en de rest windt zich zwakjes op over de wet houdersverkiezingen, voorzoover dat bij deze warmte nog mogelijk is en voorzoo ver het blijkbaar-overheerschende motto: „Laat zitten wat zit" er nog ruimte voor laat. Maar te Deventer praten ze over Sin terklaas. en dan nog wel over die tallooze brave kindervrienden die op 5 of 6 De cember zich in een staatsiegewaad, een mijter en een stroomenden baard ver mommen en den goeden Heilige trach ten voor te stellen. By de gedachte alleen transpireer je, maar de Deventenaren kunnen blijkbaar nogal tegen wat hitte. Zi] hebben in hun gemeenteraad ook een commissie voor de strafverordeningen. Vroeger noemde men het een rechtsge leerde commissie, maar tegenwoordig gaat dat in de meeste gemeenten niet best meer. omdat er weinig of geen rechtsgeleerden in zitten. Nu dan: die Deventersche commissie heeft aan den Raad voorgesteld om de Politieverorde ning aan te vullen met een artikel, waar in bepaald wordt dat zich voortaan op' St. Nicolaas slechts één St. Nicolaas op den openbaren weg mag vertoonen. Dat is dan de erkende, de officiëele. De Stads-Sinterklaas. De beweegredenen die tot dit voorstel geleld hebben liggen voor de hand. Gij, lezers van dit blad, zult u herinneren, hoe een onzer redacteuren onder het be kende kopje „Langs de Straat" een kor te maar navrante beschrijving gaf van dat allerverschrikkelijkste moment in het leven van twee Haarlemsche Sinter klazen, toen zij, beiden trotsch te paard gezeten, elkaar plotseling op een straat hoek ontmoetten. Toen ik het las snééd het mij dwars door de ziel. Welnu, aan dergelijke rampen, aan erger zelfs, blij ven wij blootgesteld, zoolang het aantal Sinten in dezelfde mate blijft toe nemen. Maar Deventer beschermt de lieve naïviteit, de goedgeloovige kinder verrukking van zijn jeugdige zonen en dochteren. Het zal den Stads-Sinterklaas instellen evenals het reeds een Stads- Lillekerd bezit (dit Ls een heer die door de Natuur zeer stiefmoederlijk met uiterlijk schoon is beöeeld) en al de zulken die daarnevens zich voor St. Nicolaas mochten uitgeven zullen voor den kadi gesleept en beboet worden. Er zit wel iets sympathieks in. Voor teveel verbodsbepalingen voel ik niets, maar deze kan er gerust bij Ook zal het een aardige afwisseling zijn voor den betrokken wethouder als hij sollicitanten moet oproepen naar de functie van ge meente-Sinterklaas, en htm bekwaamhe den vergelijken. Door algemeene ervaring wijs geworden zal hij natuurlijk ln de eerste plaats eischen dat de uitverkore nen voor zijn voordracht- of aanbeveling van-drie van onbesproken gedrag zijn, sober in het lesschen hunner dorst. Voorts zal hy den mooisten schimmel van de Reiniging laten komen (de ge meente zorgt natuurlijk voor 't paar dl en sollicitanten daarop laten proefrijden. Mochten er zijn die door de Natuur reeds met een witten baard begiftigd zijn, dan zullen dezulken niet in aanmerking ko men, want zij zouden herkend worden. Kennis van de Spaansche taal zal tot aanbeveling strekken. Eenmaal bezig zijnde, zal de Deven tersche Raad verstandig doen met ook de Zwarte Pieten tot cén te limiteerer. Want een Hóllander is nu lenmaal ge neigd om zich tegen wetten en verorde ningen te verzetten, al zijn ze nog zoo nuttig en noodig. Laat Deventer de Zwarte Pieten vrij. dan heeft het de kans dat cr op den vijfden December honder 'n de stad rondkuieren, en mis schien zelfs oprukken met vieren uit dc flank, achter den éénen Gemeente-Sint aan. Hoe zouden de vaders en moeders dat ooit tegenover hun jeugdige maar gewiekste spruiten kunnen goedpraten? De heele boel zou bedorven zijn! Misschien is het Deventersche voor beeld ook wel iets voor Haarlem, ter na volging. Tk zou er zelfs veel voor voelen als de vereerende functie van Gemeente- Sinterkiaas aan een ietwat hooggeplaatst autoriteit kon worden opgedragen, ten einde de gevoelens van eerbied, die iede re kinderziel jegens de Overheid behoort te koesteren, te versterken. Het spreekt vanzelf dat het daarbij des te meer ge- wenscht zal zijn dat de baard goed vast geplakt zit, dat het paard van de Reini ging oud zij en nergens van schrikke en dat de autoriteit wel eens van z'n leven gereden heeft. Is het niet iets voor den lieer M. L. A. Klein, van de Commissie voor de Strafverordeningen, zelve? Met geduld wacht ik thans zijn voor stellen af. R. P. BEKEND ENGELSCH PILOOT VERONGELUKT. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld Capt. Barnard, een van de meest be kwame piloten van de Imperial Airways is heden neergestort en verpletterd, ter wijl hij bezig was zijn race-machine in te vliegen. Hij zou Zaterdag 'deelnemen aan de Kings Cup Race. DE SCHADELOOS STELLINGEN. HEEMSTEDE VRAAGT 6*4 MILLIOEN. De Heemsteedsche Raad heeft Don derdagavond net op het nippertje kun nen vergaderen. Immers, er zijn zes va catures in dit college van vijftien le den, en aangezien de heer Van Unen afwezig was, waren er acht aanwezigen net precies het vereischte quorum. Dit achttal keurde de schadeloosstel- lings-aanvragen goed. die Heemstede vóór 1 Augustus bij Gedeputeerde Sta ten zal indienen. Inzake art. 22 vraagt Heemstede, zooals wij reeds in ons vorig nummer gemeld hebben, de maximale vergoeding van twee millioen. Inzake art. 19 vraagt het sub a: f 1.249.072,32 wegens overgang van be zittingen en rechten, sub b f 2.874.336.89 wegens verliezen op de exploitatie-uitkomsten der bedrijven en uitvoering van werken in het electrlci- teitsbedrijf, door de annexatie nood zakelijk geworden, sub c: wegens aan gegane schulden drukkend op door Haarlem geannexeerd grondgebied f 89. 100. Het totaal der Heemsteed sche aanvragen inzake art. 19 der wet bedraagt dus f 4.212.509,21, en het to taal-generaal der sommen, die Heem stede van Haarlem eischt, f 6.212,509.21, dat is dus bijna zes-en-een-kwart mil lioen. Excusez du peu. In ons Raadsverslag van Heemstede vindt men de eenigszins-gedetailleerde opsomming van de bedragen inzake art. 19, waartegenover natuurlijk in de meeste gevallen de waarde staat die haar thans geheel of gedeeltelijk op brengt voor Haarlem Dit geldt o.a. voor het bedrage van een kleine drie milliloen vermeld sub b. wegens verlie zen in de exploitatie-uitkomsten van de bedrijven, voor zulke posten sub a. als de overgegane bezittingen van het gas bedrijf (geraamd op byna 1 1/2 ton), de waterleiding (bijna een ton) en het electriciteitsbedrljf (een kleine f 140.000) en voor zekere gronden. Wel zijn de ra mingen, zooals wel te verwachten was, niet laag. hetgeen b.v. blijkt uit de ge vraagde schadevergoeding voor Spaar en Hout (een kwart millioen) en de sportterreinen bij den Hout (twee ton). Dergelijke aanwinsten zouden o.i. groo te financieel stroppen voor Haarlem worden als het er zulke vergoedingen voor zou moeten betalen. Dé aankoop van Spaar en Hout (voor f 210.000) is indertijd geen gelukkige transactie van de gemeente Heemstede geweest; zij heeft nu blijkbaar haar renteverlies bij de aankoopsom opgeteld en brengt aldus f 250.000 in rekening. Gedeputeerde Staten zullen thans deze rekening aah Haarlem gaan over leggen cn het advies van deze gemeente vragen. Of een termijn gesteld zal wor den voor het uitbrengen van dit advies zullen wij moeten afwachten. Intusschen moet Heemstede nog voor den dag komen met haar toelichting op de aangevraagde bijzonder^ schade vergoeding van twee millioen (het in de wet genoemde maximum). WAT BLOEMENDAAL VRAAGT. In de Raadszitting van Bloemendaal van Donderdagmiddag is een besluit gevallen ten opzichte van de schade loosstelling die Bloemendaal zal vra gen. B. en W. hadden den raad een copie verstrekt van een rapport dat het Accountantsbureau A. E. Meijer en J. Horchner te Amsterdam aan hen had uitgebracht. Voordat de raad een be sluit in openbare zitting nam, werd eerst eenige oogenblikken in besloten zitting vergaderd ten einde den raad in dp gelegenheid te stellen eenige vragen desgewenscht te doen. Nadat de zitting was heropend stel de de voorzitter voor het rapport on veranderd bij Ged. Staten in tezenden. Aldus werd z.h.s. besloten. Nadat dit besluit was gevallen werd op voorstel van den heer Schulz een copie van het rapport ook aan de pers verstrekt Recapituleerende komt het Bureau in zijn rapport tot de slotsom dat door de gemeente de volgende schadeloos stelling kunnen worden gevraagd: Volgens art. 19 lid la.: Vaste goederen in vollen eigendom f 141.273.09 Vaste goederen in erfpacht gegeven f 104 623.01: Bezittingen van het gas bedrijf f 63 522 30; Bezittingen van het waterleidingbedrijf (nader vast te stellen) Volgens Art, 19 lid 1 b. Ie gedeelte: GeldelUk nadeel in de exploitaticuit- komsten van het gasbedrijf f 265 056 20, idem van het waterleidingsbedrijf (na der vast te stellen). Volgens art. 19 lid 1 b. 2e gedeelte: Kos'en van het leggen van een nieuwe waterleidingsbuis ter verbin ding van Aerdenhout c.a. met het overige deel der Gemeente (nader vast te stellen). Volgens art. 19 lid 1 c.: Totaal niet afgeloste gedeelte der leeningen f 73.816.61. Volgens art. 26: Inzake 95 arbeiders woningen der woningbouwvereeniglng „Bloemendaal" f 99.29; Inzake 11 middenstandswoningen van dezelfde vereeniging f 60.637.17; Inzake 41 wo ningen der Coöperatieve Bouwwer- eeniging „Ons Huis" f 116.333.50. Ten slotte wordt nog opgemerkt, dat bovenstaande bedragen valuta 1 Mei 1927 aan de gemeente zijn te vergoe den zoodat voor betaling nk dezen datum rente van dezen datum af tot den dag van betaling zal moeten wor den by berekend. VELSEN'S SCHADELOOS STELLING AAN HAARLEM. In ons nummer van Dinsdag namen wen een bericht over betreffendende een schuldenlast van het voormalig Spaarnaam over de jaren 1924, 1925 en 1926 in verband staande door Velsen aan Haarlem te betalen schadeloos stelling die door den Raad van Haar lem aan Ged. Staten vóór 1 Augustus moet worden aangevraagd. De gemeente Velsen moest n.l. deelen in de genoemde schulden, voor zoo ver grondgebied van Spaarndam bij de annexatie aan Velsen is overgegaan. Het juiste bedrag kon ons niet wor den medegedeeld. De zaak behoeft niet meer in den Raad behandeld te wor den omdat B. en W. in dyze kunnen handelen volgens een reeds ontvangen machtiging van den Raad. Op de eerste raadsvergadering ln Mei zijn B. en W. n.l. door den Raad gemachtigd detgene te doen wat in gevolge de annexatie noodig zou zijn. DIEUDONNé KRIJGT GRATIE. Gered door een vrouw ONGELOOFELIJKE TOEWIJ DING VAN EEN AMERIKAANSCHE. Aan het einde van de ministerraads zitting van Woensdag heeft de Fran- sche minister van Justitie Barthou. ver klaard dat Dieudonilé gratie krijgt. Eugène Dieudonné is, zooals bekend, de beweerde „apache", die met vier andere gevangenen van het Duivels eiland ontvluchtte. Hij werd later door de Braziliaansche autoriteiten in bewa ring gesteld. Zijn ontvluchting was te danken geweest aan den moed en de toewijding van een Amerikaansch meisje, dat hij 15 jaar te voren in Pa rijs had ontmoet. Toen hij naar het bagno werd gezonden, ging zij ook daar heen als liefdezuster. Lang maakte zij plannen voor zijn ontvluchting, doch steeds vergeefs; totdat zij, na verschil lende tófchten naar het vasteland op vreemde schepen, waar op zij als man verkleed diende, haar ontvluchtingsplan definitief gereed had. De ontsnapping is tenslotte nog misgeloopen. doordien Dieudonné zijn mede-gevluchte kame raden niet in den steek wilde laten. DE OCEAANVLIEGERS. New- Y orkConstanti- nopel FONCK EN CURTIN. De vliegerluitenant Curtin en dc kapi tein-ter-zee René Fonck zijn voorne mens een poging te doen om het af- stands- en duurrecord te breken. Zij zullen New-York in September verlaten op 41 graden N.B. Llijven vliegen, totdat zij gedwongen zijn te landen. Voor hun vlucht zullen zij gebruik maken van 't reeds gebouwde reusachtige Sikorsky- vliegtuig, waarmede zij non-stop Con- stantiropel hopen te bereiken. De Oceaanvlieger Chamberlin ver klaarde. dat hu zich bij de leger- of marinereserve wil laten indeelen, ten einde het eerekruis voor vliegers (het z.g. „distinguished flying cross") te kunnen krijgen daar zijn vlucht van New-York naarDuitschland om handeld en "niet om militaire redener. had plaats gevonden. Men is hier' van meening dat Chamberlin tot de gewone legerreserve of tot de nationale garde moet behooren. om voor het eeremetaal in aanmerking te kunnen komen. DessauNew- York. De voor de Oceaanvluch'. Dessau- New-York op het vliegveld te Dessau aan te leggen betonnen startbaan na der haar voltooiing. De baan moet ulter lijk 3 Augustus gereed zijn, daar voor de eerst 2 dagen van Augustus een gun stige wind boven den Oceaan wordt verwacht. Naar gelang van den weers gesteldheid zal de start derhalve waar schijnlijk begin Augustus plaats vinden. EEN RADIO-CENTRALE. In een perceel aan het Meidoornplein is een radio-centrale gevestigd, waarbij reeds een 30-tal bewoners van dat plein zich heeft aangesloten. Het U door de ligging van dat plein en twee parallel- strate mogelijk ongeveer 150 woningen door een radiocentrale te doen bedie nen. In den afgeloopen nacht omstreeks half drie ontdekte twee survellleerende agenten, dat brand was uitgebroken in het pakhuis annex koffiebranderij van den heer W. aan de Meerstraat te Be verwijk. Daar het brandend perceel di rect grenst aan de arrestantencellen werden de zich daarin bevindenden eerst in veiligheid gebracht en daarna direct de brandweer gealarmeerd, die spoedig ter plaatse was en met 4 slan gen op de waterleiding het vuur be streed. Dit kon echter niet verhinderen dat het pakhuis geheel uitbrandde, ter wijl de omliggende perceelen eveneens beschadigd werden. Omstreeks 5 uur was men den brand meester maar toch is dc brandweer nu nog bezig de smeulende puinhoopen nat te houden. De oorzaak is onbekend doch vermoed wordt dat de brand ontstaan is in de koffiebranderij. Door de geweldige hitte zijn de muren der arrestantencellen ge scheurd. Deze zullen een grondige her stelling moeten ondergaan evenals het Badhuis van Het Witte Kruis Alles is verzekerd doch daar de heer NATIONALE LUCHTVAARTSCHOOL. OOK 'N KLEIN VLIEGVELD IN ZANDVOORT? Het persbureau Vaz Dias meldt ons uit Rotterdam: Alhier ls opgericht de Rotterdamachc Aero-club. die gesticht heeft de Na tionale Luchtvaartschool, welke ln ons land zal voorzien in de civiele opleiding voor vliegtuigbestuurders. Tot nu toe kon alleen iemand, die in militairen dienst was, als piloot worden opgeleid. Deze luchtvaartschool nu schept ook de gelegenheid, om buiten het militair verband om. het beroep van vliegtuig- bestuurder te kiezen. De luchtvaart school beschikt reeds over twee kleine' toestellen uit de Panderfabriek. Het zijn anderhalf dekkers met dubbele be sturing. Als instructeur zal optreden de eerste luitenant vlieger H. M. Schmidt Crans. De school leidt op voor het zoogenaam „sport-brevet" en geeft recht tot het besturen van vliegtuigen, niet zijnde verkeersvliegtuigen. De opening van de school vindt plaats op 10 September a.s. Dan zal eeen vlieg dag worden gehouden op het vliegter rein Waalhaven, waar verschillende bui- tenlandsche Aero-cclub6 met hunne toestellen aanwezig zullen zijn. De leden dor club mogen na het be halen van hun brevet uitstapjes maken naar het buitenland. Wij vernemen, dat in ons land o.a.'onder Noordv.ijk, in Zandvoort en in Apeldoorn hoogst waarschijnlijk kleine vliegvelden zul len worden aangelegd, waarop de Pan dertoe:ellen zullen kunnen landen. Een cursus voor piloot zal tien a vijftien uren duren en zal ongeveer veertig gul den per lesuur kosten. VERJAARDAG KONINGIN-MOEDER. CONCERT IN DEN HOUT. Ons wordt medegedeeld dat ter gele genheid van den verjaardag van H. M de Koningin-Moeder, op 2 Augustus a.s des namiddags van half drie tot vier uur door de Haatl. Orkest Vereeniging een muziekuitvoering zal worden gegeven ln de tent ln ddn Hout»-' TOONEELWEDSTRIJD „JACOB VAN LENNEP". Naar aanleiding van een ingekomen verzoek stellen B. en W. den Raad voor te besluiten ten behoeve van den door de Haarlemsche Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan te houden inter nationalen tooneelwedstrUd een ver guld zilveren medaille te schenken. W. buitenslands verkeert is nog niet te zeggen voor hoeveel. De boeken zijn gered. Door de politie wordt een uitgebreid onderzoek inge steld. Wat ar van den voorgevel aaa de Meerstraat overhleef. DE AARDBEIEN- CAMPAGNE. RESULTATEN NIET TEGEN. GEVALLEN. Onze correspondent te Beverwijk meldt: Hoewel de campagne nog niet geheel is afgeloopen. is nu toch reeds onge veer een schatting te maken van den geheelen oogst in K G De veillngbestu- ren rekenen op een opbrengst van ruim 4 millioen KG. Woensdag was de aan voer nog ruim 60.000 K G. met een prijs van 30-/ 34 per 100 K.G. Hoewel de opbrengst ver beneden die van een normalen oogst, die op onge veer 6.000.000 K.G. wordt berekend, ls gebleven, zijn de resultaten, gezien de vooruitzichten bij het begin der cam pagne. niet tegengevallen. In de week van 18 tot en met 23 Juli. zijn aan de 3 veilingen niet minder dan 987.000 K G. aardbeien vervelld. met een doorsneeprijs van f 29 tot 34 per 100 Kilogram dus een omzet van ruim 300.000. MIJNRAMPEN IN POLEN. 'N AANTAL DOODEN. In de miln Julius van het Dombro- wnbekken zijn door het Instorten van een der wanden verscheidene arbeiders bedolven. Tot nu toe zijn drie lijken en zes zwaargewonden geborgen: het red dingswerk wordt nog voortgezet. Tn een mijn nabij Niwel Ls de koppe ling van een kolentrein gebroken, waar door ongeveer honderd kolenwagentjes onverwachte ln bewering kwamen Voor dat de zich in de nabijheid bevinden de mijnwerkers zich ln veiligheid kon den brengen werden zU dtxfr de wagens gegrepen; vier arbeiders werden op slag gedood. DE MOORD OP MRS. BONATI. GEEN HOOGER REROEP TOEGESTAAN. Het hof van Appèl heeft het beroep afgewezen, aangetekend door Robin son. den moordenaar van mrs. Bonatl. Hij zal dus het doodvonnis moeten on der gaan. Robinson was zelf niet aanwezig toen zijn advocaat voor het hof uiteenzette, dat de rechter in zijn recapitulatie van het verhoor aan de Jury een onJuisfen indruk had gegeven. Het hof nam zitn afwijzende beslissing, zonder dat d»n advocaat van de Kroon om een tcgen- pleidooi werd gevraagd.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1