HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 JULI 1927 GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL Toelating nieuwe raadsleden. Gasprysverlaging. Wegen op Naal- denve^d. - Schadeloosstelling annexatiewet. Af- zanden helling Spoorlaan. Autoparken einde Zeeweg. In de zitting van -den gemeenteraad van Donderdagmiddag waren de heeren de Visser en Jhr. Mollerus afwezig. Na dat de zitting is geopend, wordt de heer K. Koolman als raadslid beëedigd. Daarna wordt de zitting geschorst tot het onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwgekozen leden van den raad. Er worden daartoe twee commis- siën benoemd. Nadat de zitting is heropend, wordt gerapporteerd, dat de geloofsbrieven in orde zijn bevonden. Tot de toelating van alle leden wordt besloten. Op verzoek wordt eervol ontslag ver leend aan den heer E. J. Langelaan als lid der comm. van toezicht op het M. O. en aan den heer G. de Groot als lid der commissie tot wering van school verzuim. Benoemd worden als leden der com missie van Toezicht op het M. O. de heeren mr. A. Stoop en mr. F. J. D. Theysse, tot lid der commissie tot we ring van schoolverzuim I de heer S. A. 'Wiltson en tot onderwijzeres aan school B mej. E. C. M. P. WUntJes te Haarlem. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot vastelling van de balans en de winst en verliesrekening van het waterbedrijf .met voorstel tot aflossing van schuld, nadat de heer Schulz heeft gevraagd by een volgende gele genheid een toelichting te geven. Thans had spr. die gemist. Van het gevraagde wordt toezegging gedaan. De voorstellen van B. en W. tot vast stelling van de balans, de winst en ver liesrekening van het gasbedrjjf en dat tot verlaging van den gasprijs, alsmede de voorstellen van B. en W. tot wijziging van het raadsbesluit tot het aangaan eener tijdelijke kasgeldleening. tot rui ling van grond met Jhr. R. Quarles van Ufforö, en tot aankoop van grond van A. J. p. Jansen worden zonder discus sie aangenomen. BU het voorst-el van B. en W. Inzake de vast-telling van aanleg van Wegen op Naaldenveld wordt van gedachten gewisseld over de wenschelykheid om voor de rijwielpa den al dan niet tegels te gebruiken. De heer Laan is er een groot tegenstander van. Volgens hem rijden de fietsrijders niet gaarne op paden met tegels en val len de fietspaden zooals die nu in Bloe- mendaal zijn buitengewoon in den smaak. Andere leden zijn het daarmede niet eens. De heer Prinsenberg maakt er tenslotte een voorstel van om te be- Bluiten dat op de rijwielpaden tegels moeten komen. Met 8 stemmen vóór en 5 tegen wordt dit aangenomen De Raad besluit verder dat de verhar ding van de voetpaden met koolaseh Bal geschieden. Er ontstaat discussie over het voor stel var. B. en W. tot het geven van na- toen aan wegen. De heer De Waal M 2.1 e f ij t bepleit den weg op de voor malige buitenplaats Ruster.burgh niet te noemen Verlengde Rustenburgher- weg maar Rutgers van Rozenburglaan. Dit vin^t echter geen instemming, evenmin ais het voorstel van den heer Kooiman om den weg te heeten Dorus Rijkcrsweg. Besloten wordt uit den naam weg te laten ..Verlengde". Verder wordt besloten den weg loo- pende van den Kcekceksweg in zuide lijke richting naar den Boekenrodeweg niet te noemen Nachtegalenlaan. maar Van Wickevoort Crommelin laan. Voor het cverige wordt het voorstel van B. en W. ongewijzigd aangenomen. Zonder hoofdelijke stemming worden aangenomen de voorstellen van B. en W. tot verleening van vergoedingen vol gens 8rt. 100 der L. O. Wet aan eenigc byzondere scholen, tot het verleenen van medewerking inzake beschikbaar stelling van gelden voor uitbreiding der St. Theresiaschool. en dat tot het ver leenen van voorschot aan op 1 Februari 1.1. in vasten dienst zijnde gemeente werklieden. Voor dat In openbare behandeling komt net voorstel inzake verzoek van Schadeloosstelling volgens Annexatiewet gaat de Raad eenige oogenblikken in een zitting met gesloten deuren over. Nadat de 'openbare zitting is heropend stelt de Voorzitter voor het rapport onveranderd aan Ged. Staten te zen den. Aldus wordt besloten. Elders in dit nummer vinden de lezers een overzicht van het rapport dat nadat het voren- vermelde besluit was gevallen, op ver zoek van den heer Schulz aan de pers werd verstrekt. Bij de behandeling van het voorstel van 3. en W. om hun een crediet van 25C00 ie verleenen voor Uitbreiding van lopeka- werken kemt daartegen verzet van den heer Luden. Spr. zegt dat hij met verwonde ring van dit voorstel heeft kennis geno men. By de behandeling der Begrooting was voor de wegen 116000 aangevraagd maar de Raad besloot dat de post voor de wegen niet meer dan een ton zou be dragen. Het gaat nu niet aan eenige maanden daarna toch dien post weder te gaan verhoogen. De heer Prinsenberg sluit zich hierbij aan. De heer Schulz kan ook niet voor het voorstel van B. en W. stemmen. Het was de wil van den Raad dat per Jaar niet meer dan één ton voor de wegen zal worden besteed. Geleide- 'hjle kunnen dan de wegen in orcle wor den gemaakt. B. en W. doen opmerken dat indien het voorstel wordt aangeno men de werk1 onzen aar den gang kun nen worden gehouden. Spr. meent dat aan de werkloozen ander werk kan worden opgedragen Het is noodig dat voetpaden hooger worden gemaakt Als het nu regent ztfn- ze aan een sloot gelijk. Spr. moet dan om naar zijn woning tc kunnen gaan eenige planken van het midden van den weg naar zijn hius toe laten leggen. Is de begrootingspost voor werkverschaffing t laag dan kan die post hooger worden gemaakt. De heer Laan zal zich niets aan trekken van de opmeting dat het niet aangaat midden in het jaar den be grootingspost voor de wegen te gaan verhoogen. De Raad nam wel eens mee: een besluit tot verhooging van een be grootingspost en de raad kwam ook wel eens op een verkeerd genomen besluit terug. Het is nu een mooie gelegenheid nog eenige wegen in orde te maken. Bewoners van Duin en Daal drongen aan op het in orde maken van eenige wegen. De gemeente Bloemendaal doet het goedkoop. Er kunnen voor 25000 niet minder dan 14000 M2. in orde wor den gemaakt. In Haarlem zou dat min stens 70 a 80.000 kosten. Het is in het belang der gemeente dat eenige we gen in Duin en Daal in orde worden gemaakt. Wat aangaat de benoodigde gelden die zullen wel ergens vandaan komen. Nog deelt spr. mede dat het argument van de werkloozen aan te hotsen kan vervallen. Voor de werkloozen is sinds dien ander werk gevonden. De heer K r e m e r vraagt of indien de raad nu dit crediet verleent een vol gend jaar voori de wegen slechts 75000 zal worden aangevraagd? De heer Laan antwoordt: Daar moet ik nog eens over nadenken. Het duurt nog lang eer dat de begrooting er is In dien het half kan dan ja. AJs bij de stemming over het voorstel de leden van den raad op den heer Van Nederhasselt na, hebben tegengestemd zegt de heer Laan wanneer aan hem de beurt is om zün stem uit te brengen: Dah stem lk ook tegen. Met slechts een stem voor wordt dus het voorstel van B. en W. verworpen. Ten aanzien van gevraagde ontheffin gen van bepalingen der Bouwverorde ning wordt besloten volgens het advies van B. en W. Afzandcn helling Spoorlaan. Bij de ingekomen stukken is aan de orde de vraag van den heer Kremer: Bestaat er ook de mogelijkheid dat di rect of binnen korten tijd een einde wordt gemaakt aan het afzanden van de westelijke helling der Spcorltan. Het antwoord van B. en W. luidde: Dit is niet te verhinderen aangezien de afzander, de vrachtrijder J. Huybens contractueel tegenover de eigenaresse van het terrein, de Ned. Israëlitische Hoofdsynagoge te Amsterdam, verplicht is het door hem gekochte zand binnen drie jaren van de plek verwijder^ te hebben op boete voor niet-nakoming dier verplichting. Eerst na het s'uiten van het contract is de betreffende bepaling der Alg. Politieverordening (art. 102bis) in werking getreden, nl. 31 Dec. 1926". De heer Kremer zet uiteen dat hy driëerlei reden tot de vraag heeft: le. weder gaat een stulè natuurschoon weg. 2. er zal worden gemist een gelegenheid die velen nu benutten om de kinderen te laten spelen en 3e. door 't vervoeren van de wagens met zand worden de we gen vernield. De heer Laan merkt op dat aan den vrachtrijder is gevraagd of dc gemeen te het contract kan overnemen. Hij was daartoe bereid mits de gemeente hem 4000 schadevergoeding geeft. Verder moet de man nog 1850 aan de Ned. Isr. gemeente betalen. Dit zou de ge meente hem dan ook moeten vergoeden. In het geheel zou het dus aan de ge meente op ongeveer 6000 te staan ko men. En dan is nog de vraag of de Isr. gemeente er genoegen medeneemt. Na eenige bespreking wordt op voor stel van den heer Kremer B. en W. machtiging verleend met den vrachtrij der verder te onderhandelen. Of en welk crediet de Raad B. en W. zal verleenen zalda n later worden beslist. Het nu ge vraagde bedrag wordt te hoog gevon den. Autoparken einde Zeeweg. In behandeling komt nog een voorstel uitgaande van den heer Laan inzake het maken van autoparken aan het ein de van den Zeeweg. Spr. zegt dat het aan het eipde van den Zeeweg met de automobielen een onhoudbare toestand wordt. Berekend is dat er twee auto parken kunnen worden gemaakt voor 3500 de twee. Twee houders van garages zijn be reid bevonden ze te huren. Ze zullen dan per jaar 600 opbrengen. Op die manier zal aan een behoorlijke rente worden gekomen. De heer Schulz is wel voor het ma ten van de autoparken maar de zaak van het verhuren zou hU nog nader on der de oogen wenschen te zien. Na eenige bespreking wordt B. en W. machtiging vérleend twee autoparken te laten maken. Of ze al dan niet zul len worden verhuurd cn tegen welken prijs stalling zal worden verleend zal nader worden beslist. Na rondvraag gaat de raad uiteen, nadat de Voorzitter nog heeft ge zegd dat in de maand Augustus niet zal worden vergaderd Het was dus de laat ste zitting van den Raad in oude sa menstelling geweest. BLOEMENDAAL. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERP £N. Terug te bekomen bij J. v. Roodc. Mlddentuindorplaan 9 B. Haarlem, eer. voetbal; Wilson Sterrsboschlaan 23 Bloe mendaal een portemonnaie met inhoud, Hoogesteln, Hofje van Stoel, Bloemen daal. een kindermuts. W. Roozen, Mld dentuindorplaan 9, Haarlem, een rozen krans; J. v. Eeken, Schuitstraat 10, Santpoort, een. damesdas, J. v. d. Linden Hendrik Roozenlaan 25. Haarlem een R.K. kerkboekje: H. v. d. Klugt, Noor- dertuindorplaan 8. Haarlem, een gouden lorgnet; J G. v. Kessel. Tuindorplaan 8 Haarlem, een damesportcmonnaie met inhoud: N. Bonman. Waldeck Pyrmont- straat 9. Haarlem, een kampeertent. We duwe Corsten, Mlddentuindorplaan 22. Haarlem, een gouden broche; J. P. v. d. Zee. Vijfhuizerstraat 13. Haarlem een rijwielbeïasüngmerk 1927. Hotel ..Duin cu Daal", Bloemndaal een aamestaschje. J. B. Zwiersen, Rollandspad 17, Haarlem een rijwielbelastingmerk 1927; H. F. Adams, Aerdenhoutsduinweg 1, Aerden- hout, een klein zwart hondje. Garage BackhuUs, Zeeweg, O verveen, een oud heerenrijwiel. Aar» het bureau van poli tie te Overveen een tang een zakmesje, eer. meisjesschoen. GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE Nog ruim 4 millioen schadevergoeding gevraagd. Verbetering van verkeerstoestanden gevraagd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. Hel Hohtzwakke lemen toed Qoed doopQcwepkJes ncQahcvcn. rüroohie jpelinQ in den Belichtinftslyd. MMCOintue Vv TOTO HA IN ÜI I. VAN IE. FBSCifl£i-Jr AHSItEP AH Vergadering van den Raad der ge meente Heemstede onder leiding van den wethouder Jhr. A. van de Poll. De burgemeester is met verlof. Afwezig met kennisgeving de heer Van Unen. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden nagezien door een commissie bestaande uit mevr. De Voogd en de heeren Breed en Molenaar. Naar aanleiding van het advies dezer commissie wordt besloten de nieuwgeko zen leden toe te laten. agekomen stukken. Ingekomen zijn: een uittreksel uit het register der be sluiten van Ged. Staten van Noordhol land van 22 Juni 1927 inhoudende een beslissing op.een adres voor 17 December 1926, van het bestuur der Vereeniging Bijzondere Protestantse he School te Heemstede, gevestigd te Heemstede, hou dende beroep tegen het besluit van den Raad dier gemeente van 2 December 1926, tot vaststelling van de gemeentelij ke vergoeding, bedoeld in artikel 101, la lid der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1924 voor de bijzondere lagere school aan den Voorweg, alsmede tot ver rekening krachtens het 8e lid van noemd wetsartikel, van de ten behoeve van die school over het tijdvak van 1 Januari 1922 tot en met 31 Augustus 1924 werkelijk gemaakte kosten. Met vernietiging voor zooveel noodig van genoemd raadsbesluit is door Ged. Staten besloten de gemeentelijke vergoe ding, bedoeld in art. 101, le lid der La ger Onderwijswet 1920 over het jaar 1924 ten behoeve van de bijzondere lagere school aan den Voorweg aldaar, vast te stellen op nihil, met bepaling dat door het bestuur der school een bedrag van 1001.95 in plaats van 1354.42 in de gemeentekas behoort te worden terugge stort. Een brief van den Commissaris der Koningin van 22 Juli W27, waarbij wordt medegedeeld, dat aan den Burgemeester verlof is' verleend van 25 Juli tot 15 Augustus a.s. Deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Het verzoek van de heeren G. van den Aardweg en G. J. Stekelenburg van 12 Juli jJ. om vermindering van het bedrag der .bijdrage in de bouwkosten van een brug over de Houtvaart kan niet in behandeling worden genomen om dat het niet op gezegeld papier is gesteld. Ontheffing wordt verleend van het be paalde in artikel 15 ter der Bouw- en Wcningverordening aan den heer J. M. C. Doorman te Amsterdam voor den bouw van twee woonhuizen aan den Bronsteeweg 'Benoeming schoolhoofd. Tot hoofd der O. L. School aan den Voorweg wordt benoemd de heer D. Kik kert, hoofd eener school te Vlissingen. met algemeene stemmen. Overplaatsing onderwijzeres. Goedgekeurd wordt het voorstel tot overplaatsing van mej. J. W. Dijkstra als onderwijzeres van de O. L. School aan den Voorweg naar de O. L. School aan den Bronsteeweg Schadeloosstelling art. 19 Annexatiewet. De Read besluit z. h. s. naar aanleiding van art. 19 der Annexatiewet: A. aan Ged. Staten van Noordholland te verzoeken, te bepalen, dat door de gemeente Haarlem aan de gemeente Heemstede een schadeloosstelling zal worden uitgekeerd: a. wegens den overgang van bezittin gen en rechten ingevolge artikel 11 van genoemde wet en -wel voor: le. de buitenplaats ..Spaar en Hout" met aanhoorigheden 250.000. 2e. een strook grond aan de Ooster- houtlaan toegang gevende tot „Spaar en Hout" 10 000. 3e. het Dienstgebouw Boekenrode straat 9 20.000. 4e. de sportterreinen bij den Hout 200.000. 5e. grond in het Haarlemmerhoutpark in erfpacht uitgegeven aan de Woning- bouwverecniging „Tuinwijk" 220.000. 6e. een stuk grond aan de Tuinwijklaan 3000. 7e. een perceel grond tusschen Emaus- laan en Van Oldenbarneveltlaan 150 000. 8e. bouwterrein aan de Prinsessestraat 16.000. 9e. gronden langs en nabij de Emaus- laan en de Zuiderhoutlaan 5.300 10e. buizennet, dienstleidingen, open bare verlichting, gasmeters, muntgasin- stallaties met dienstleidingen en verdere bezittingen van het Gasbedrijf 146 238.76. 11e. buizennet, brandkranen. dienstlei dingen, watermeters en verdere bezittin gen van het Duinwaterbedrijf 90.946.87. 12e. kabelnet, huisaansluitingen, sta tions. metfrs. openbare verlichting en verdere bezittingen van het Electriciteits- bedryf 137.386.69. b. wegens het geldelijk nadeel hetwelk de verkleinde gemeente lijdt in de ex- p'oitatie-uitkomsten van: le. het Gasbedrijf 1.609.521.11. 2e. het Duinwaterbedrijf 169.025.78. 3e. het ElectriciteitsbedriJf 1.035.790. en wegens het geldelijk nadeel hetwelk de verkleinde gemeente lijdt door de uitvoering van werken noodzakelijk ge worden ln het Electriciteitsbedrijf door de verkleining van haar gebied 30.000. c. wegens schulden, op de verkleinde gemeente drukkende en door. haar aan gegaan voor de uitvoering van werken op grondgebied, dat naar de gemeente Haarlem is overgegaan, voor zoover schadeloosstelling te dezer zake niet is begrepen in de schadeloosstelling wegens overgang van bezittingen en rechten en wel wegens le. verbetering van de Zuiderhoutlaan 2.500. 2e. kosten oevervoorziening Ooster- houtlaan en Vyverlaan 3100. 3e. kosten verbetering en verbreeding V3n den Leidschevaartweg 35.000. 4e. kosten verbreeding Pijlslaan voor zoover deze ten laste van 'Heemstede kwamen 12.750. 5e. kosten rioleering Wilhelminalaan 3.050 6e. kosten verbreeding van den Hee- renweg 30.000. 7e. kosten verbonden aan de overna me van de Edisonstraat 2.700. Tevens wordt verzocht om. voor zoover van de hierboven vermelde bedragen er mochten zijn gerangschikt onder een andere rubriek dan waartoe zij volgens het oordeel van Ged. Staten behooren. bedoelde bedragen dan te willen achten overgebracht te zijn naar de door Ged. Staten daan-oor aangewezen rubriek. tl. aan B. en W. op te dragen om aan Ged. Staten van Noordholland alle inlichtingen en gegevens te verstrekken welke dat College voor de Juiste beslis sing op het verzoek zal vermeenen noo dig te hebben; C. B. en W. te machtigen alle maat regelen te treffen, welke in het belang van de gemeente voor de juiste uitvoe ring van- de artikelen 19 tot en met 21 van genoemde wet verder noodig moch ten blijken. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden vqprts de reeds in ons blad. vermelde voorstellen aangenomen betreffende: on- derhandschen verhuur van weiland by het Heemsteedsche Kanaal: onbewoon baarverklaring van het huis Raadhuis plein 36; aanvulling Bouw- en Woning verordening; vaststelling van de huur waarde der woning van den concierge aan de Bronsteeschool; de verordening op de aanstelling en bezoldiging van dien concierge; instelling van een ouder commissie pan genoemde school; intrek king der aanwijzing van den heer D. R. J. Koster als plaatsvervangend hoofd der openbare scholen aan den Voorweg tengevolge van reorganisatie van het on derwijs: verkoop van grond van het ter rein Valkenburg: verordeningen op woonwagens en woonschepen en op de heffing en invordering van staangeld voor woonwagens; aanvulling der in structie van den doodgraver; het ver leenen van vergunning aan de gemeente Amsterdam tot den bouw van een brug over de Leidschevaart by de Amster- damsche Waterleiding; aanleg en over neming van wegen; vaststelling der aan vrage tot schadeloosstelling ingevolge art. 22 der Annexatiewet; het afstaan van grond voor inrichting eener R.K. begraafplaats aan den Glipperweg. Rondvraag. De heer Breed herinnert aan het treurig ongeluk, waarby de bejaarde be steller Goosens het leven verloor. Spr. vraagt den weg te verbreeden. vooral op de plaats waar het ongeluk geschiedde Als twee trams elkaar daar passeeren is de geheele straat bezet. Spr, vraagt verbetering rypeiyk te overwegen. De Voorzitter vindt het ongeval inderdaad betreurenswaardig en geeft toe dat de toestand van den weg gevaar lijk is en verbetering eischt. Wij kunnen zegt spr., het plantsoen veranderen of de boomen er uit halen. Ook kan het •rkeer geregeld worden, maar dit is een zaak van den burgemeester. Vroeger zijn er reeds plannen geweest voor ver andering van het plantsoen; die kwamen toen echter te duur. Misschien zUn zij dit nog. Maar aandacht moet aan de zaak gewijd worden Spr. zal haar on middellijk met den burgemeester bespre ken wanneer deze van verlof terug komt De heer VanderErf vestigt de aan dacht op den slechten toestand van den Leidschevaartweg, 500 M. ten N. en ten Z. \an de Amsterdamse he Waterleiding. Wielrijders of automobilisten kunnen by- na geer. gebruik maken van dat wegge deelte. De toestand ls onhoudbaar en spoedige en afdoende verbetering ls noo dig. Voorts vraagt spr. een paal by een oude smederij aan den Voorweg te ver wijderen: de paal staat ln den weg. Ten derde vraagt de heer van der Erf verbetering van den verkeerstoestand op den driesprong JDrieheerenlaan, Kloosterweg en Molenwerfslaan. Een boem aan den ingang van de Molen - werf slaan zou weggenomen cn een stuk van den vluchtheuvel daar afgenomen kunnen worden. Wethouder Dr. Droog geeft toe dht de toestand van den Leidschevaartweg inderdaad niet goed ls. Voor groote ver beteringen is echter geen geld uitgetrok ken. Kleine verbeteringen zijn mogelijk. Spr. zal met den dienst van Openbare Werken overwegen wat gedaan kan wor den. Voor het volgend jaar kunnen wy dan verder zien. zegt spr. Pogingen zullen worgen gedaan om den paal aan den Voorweg opgeruimd te krijgen (liet is niet zeker, dat hy op ge meentegrond staat). De Voorzitter zegt toe dat de Plnr.tsoencommissie den toestand aan de Moleuwerfslaan zal gaan opnemen. De heer Molenaar vraagt betere verlichting op het Raadhuisplein. Wethouder Droog en de Voorzit ter zullen de zaak onder de aandacht van den directeur der gasfabriek brengen. De heer Vr i n g zegt dat het be sproken deel van den Leidschevaartweg nog steeds geen verlichting heeft. Spr. adviseert den weg afdoende te verbete ren. De tot nu toe toegepaste lapmid delen (het dichtgooien der gaten) geven niets. Niets meer aan de orde zynde. wordt hicma de openbare vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. SCHEEPSBERICHTEN Adonis. 27 Juli te Ceuta v. Cadix. Almkerk, 28 Juli te Rotterdam van Australië. Alwaki. 28 Juli te Antwerpen van Hamburg. Eemland, p. 27 Juli Dungeness. Rot terdam n. Montevideo. Eemstroom. 27 Juli v. Teneriffe naar Rotterdam. Grootendiik. 28 Juli te Antwerpen, Rotterdam n. Ssn Francisco. Insulinde p. 27. om. 5 u. Suez. Rot terdam n. Batavia. Johan de Witt, 28 Juli te Genua, A'dam n. Batavia. Kangean, 28 Juli te Boston., Batavia n. New York. Karlmata, 28 Julii tc Salonica, Bata via n. Amsterdam. IJstroom, 25 Juli v. Lagos n. Burutu. Nias, 26 Juli v. Makallah, Amsterdam n. Japan. Rietfontein p. 27 Juli Las Palmas, Beira n. Southampton en R'dam. Roepat, 28 Juli v. Amsterdam naar Hamburg. Tjikini. 27 Juli v. Sjanghai n. Dairen. Texel. 26 Juli te Dula v. A'dam. Tapanoeli, 28 Juli vjn. 3 u., v. Port Said Australië n. Rotterdam. Tjerimal, 28 Juli v.m. 6 u., te Bela- wan v. Rotterdam. Vlieland., 26 Juli te Oporto, A'dam n. W.-Afrika. VeendUk, 28 Juli te Antwerpen van Hamburg. Bennekom, 26 Juli te Guayaquil van Amsterdam, vertrok n. Corral. Bovenkerk, p. 28 Juli Dungeness,, Rot terdam n. Br.-Indië. Buitenzorg, 28 Julii te Batavia van Rotterdam. Boschdijk wordt 29 Juli v.m. 7 uur voor den Waterweg verwacht. Newport News n. Rotterdam. Binnendijk, 27 Juli te Boston van Rotterdam. EemdUk. 26 Juli te Cristobal, Vancou ver n. Rotterdam. Koudekerk, 27 Juli v. Hamburg naar Antwerpen. Kieldrecht, 27 Juli v. Rangoon naar Calcutta. Leerdam, 27 Juli v. Havana naar Rotterdam. Merauke, 28 Juli te Batavia van Rot terdam. Narenta, 25 Juli v. Los Angeles n. Rotterdam. NoorderdUk p. 27 Juli Perim, Rot terdam n. Bombay. Palembang, 27 Juli v. Singapore, Ba tavia n. Rotterdam. Patria, 23 Juli v.m. 11 u. 30 m., te Southampton. R'dam n. Batavia. Prins Frederik Hendrik., 26 Juli te New York v. W-Indië. Streefkerk, 27 Juli n.m. v. Perim. Br.-Indië n. Rotterdam. Zendt aie cadeau-bons, dte 11 niet venscht tc houden aan het Comité teged<n verkoop met cadcaux. Singel 7 2 Amsterdam. U steunt daarmee den strijd tegen het cadcau-stclsel RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 30 JULI HILVERSUM. 1050 M. 12.00 Politieber. 12.35—2.00 Lunchmuriek door het trio van het restaurant „De Rozenboom", te Bussum. o J. v. Willem Lohoff. 2.004.00 Aansluiting van de Cine ma Royal te Amsterdam. Filmmuziek door het orkest olv. Hugo de Groot 4.006.00 Dansmuziek door ..The Russian North Star Orchestra", oJ.r. Gregotre Nackhouian, in het Kurhaus te Schevcningen. 6.007 00 Vooravondcooncert door het A. N. R. O.-orkest, 7.00—7.30 Operafragment. De licf- descène lie acte. 2e deel) uit de opera .Die Walkttre", van Rich. Wagner. Greta Santhagens—Manders. Sieg- linde Chris de Vos. Siegmund, Egb. Veen, planobegel.. 7.30—8.00 (Vervolg) Vooravondcon- cert. 7.45 Politieker. 10.30 Nieuwsber. 8.10 V. A. R. A.-avond. Kinderkoor .De Jonge Stem" van Dordrecht Dir. J. Waleson. Ru Mulder, voordracht. Bert v. Reest, red. v. h. ..Kleine Volk", toespraak 1. Afd A. B en C. a. Vacantie. Klnderfeestlied. Randwijk en Walson. b. Ons Feestlied. Raadwijk en Walson. 2. Toespraak door Bert v. Reest. over: Van en voor het kleine volk. 3. Afd. A. a. Wiegedeuntje. Tus- sehenbroek. b. Mlentjes spoorreLs. A. Bon. c. Voorwaarts, v. Aalderen 4. Afd. B. a. Het voorjaar is gekomen. Dormer. b. Zomeravondlied. Nierop en Olman. c. Waterland, v, Meurs en Stlbbe, d. Het Kikker-voetbal. Dijkstra en Moo- lenaar. 5. Van een Berkeboompje. Een sprookje in dichtvorm van J Gisius, Ru Mulder 6. Afd. C. a. Naastenliefde Brandts Buys. b. Moet Je varen.. Ver- hulst, c. Dag ln Lente, de Mont en Koop. d. Zonnezang. Kroonenbcrg en Zwysstg. e. Slaapliedje, v. d. Mey en v. Tetters. DAVENTRY, 1609 M. 3.20 Internationale atletiekwedstrij den Engeland—Frankrijk. Broakurst- trio musiceert i. d. pauze. 535 Kinderuurtje. 6 20 Het Daventry-kwartet 6.50 TUds.. weerb. nieuws. 7.05 Lezing: The air race for the King's Cup. 7.20 Lezing: The South African Far mers tour. 7.35 De liederen van Rich. Strauss, J. Armstrong, tenor. 7.50 Populair concert. H. Hopewell, bariton. Irwell Springs band. 9.20 Weerber.. nieuws. 9.40 Mr. Holloway Horn leest voor uit: In the dark. 9.55 ..Calling and recalling", een ra- diorevue. Groot orkest, koor en solisten 10.55—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIJS", 1750 M. 10..5011 20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Dansmuziek. 8..5010.50 Galaconcert. Orkest. Jazz band, vocale en instrument, solisten LANGENBERG. 469 M. MUNSTER, 242 M. DORTMUND. 283 M. 1.302.50 Kamermuziek. 4.205.20 Declamaties van J. Bunzl. 5.506.50 Orkestconcert. 9.05 ..Altwestfalische Bauerhochzelt", volksstuk van K. Wagenfeld. Daarn.. tot 1.20 Dansmuziek. KöNTGWUSTERHAUSEN*. 1250 M. 3 108.05 Lezingen en lessen. 8.50 ..Die Nacht von Berlin", tooneel- spel. 10.50—12,50 Dansmuziek. Dr. Becce's kamer-orkest» HAMBURG. 395 M. 4:50 Orkestconcert. 5.35 Orkestconcert. 6.20 VroolUk concert. 8.20 Concert. De politiekapel van Hamburg. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL. 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek 8.20 Orkestconcert. 920 Concert in de Kurzaal Ostende. 10.5011.20 Dansmuziek in dc Kur zaal Ostende. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. VOOR DE KINDEREN. Moeder moet er Snuffclgraag eens extra voor makken. Nu, dat mag wc! op een feestdag als deze. Anders zou Snuffclgraag het misschien ccn beetje kinderachtig gevonden hebben Maar '.ij: e:i twintig maandelijkschc bruiloft kc4iit niet iedcrcn dag voor. O, o, wat is Moeder onder den indruk. Dit is de schoonste dag van mijn hccle leven, snikt zc, al werd ik zoo oud als opa Stekel» baard, die honderd en elf maanden geworden isWat een lieve kinderen heb ik tech.... Ik ben cr erg dankbaar voor....

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7