SPORT EN SPEL. BINNENLAND Op Reis Purol PERSOVERZICHT UIT DE OMSTREKEN. PREDIKBEURTEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 30 JULI 1927 CRICKET. OVERZICHT. Evenals den vorigen Zondag komen ook nu weer de a.s. kampioenen op be zoek by Rood en Wit. doch ditmaal gel den de punten voor de competitie. De Hagenaars zUn ontegenzegelUk veel ster- tfir; het zou ons evenwel niet verwon deren. Indien Van Eeghen c&. eens voor de verrassing zouden zorgen. BU cricket ls wel alles mogelijk; een goede vorm van C. J. Pcsthuma en veel runs van de Haarlemsche kopstukken en de over winning ls niet uitgesloten. Haarlem heeft tegen V. O. C. uitstel gevraagd en verkregen, hoewel nog po gingen worden aangewend om toch de zen wedstrUd doorgang te doen vinden. In 's-Gravenhage zullen de Haagsche reserves met het Nijmeegsche Quick weinig moeite hebben, tenzU Terwiel een van zijn goede buien mocht heb ben en Capt. Rees en Den Hartog met de bat in vorm ziin. V. R. A. ontvangt de club van Dr. Vuylsteke. Gelet de fraaie prestatie van de Amsterdamsche ploeg op den jong- sten Zondag konden de Schiedammers wel eens met een nederlaag huistoe gaan. Te Lelden wordt de ontmoeting Ajax. Phoenix gespeeld, twee zwakke ploegen die beide de puntjes even hard noodig hebben. Wij verwachten voor de meer geroutineerde Leidsche ploeg de over winning. Ten slotte wordt te Enschedé een be kerwedstrijd gespeeld. waarbU het bezoe kende A. C. C. weliswaar de meeste kans h( t om de volgende ronde te bereiken, doch niettemin zal de strUd zwaar zyn, nu verschillende Twentsche batsmen de laatste weken met het slaghout losko men. UMPIRE. V< R. A.—KRAANVOGELS Beze Rood en WitHaarlem comb. Is er Vrijdag weer op „uitgevlogen" en wel naar V. R. A. te Amsterdam. V. R. A. had versterking van- eenlge V. V. V.-ers en hun coach. Detoss werd door de Haarlemmers verloren, met als resultaat 4 uur lang fielden. Het Amsterdamsche openlngspaar bracht het tot 23. waarop Overing voor 12 dubieus l.b.w. werd gegeven op Van d. Togt. Hierna werd met Wittebol op de mat een goede stand opgezet, al was het tempo zeer slow. Op 101 kwam pas de scheiding, toen de zwaar ge blesseerde Tienstra voor 39 uitging, di- recht gevolgd door Wittebol (13). De reeds eerder ingekomen Prent verde digde alsof zijn leven er van afhing. Bovendien werden het fielden en bow len zlenderoogen minder, zoodat het een saaie vertooning werd. Dijkhuis was de ccnJge. die wist, hoe het behoorde en scoorde mt een flinke snelheid 27 runs. Er is dan reeds 3 uur gefield en de V. R. A.-captain laat kalm verder spe len. Eerst tegen half vijf ziet hU in. dat de tegenpartU ook nog wil batten en gaat er dan zelf flink op los slaan. Op 209 wordt Meyer dan gebowld door v. d. Togt voor 31. terwijl 2 overs hier na gpsloten wordt. H. Prent, die op zijn gemiddelde speelde, bleef met 29 not out. Met nog ongeveer een uur speeltijd, ls er dus reeds geen sprake meer ven „wedstrijd". Het gevolg is dan ook. dat liet batten vrij slap is en V. R. A. zoo- odende nog 5 wickets meer krijgt. Bultman wordt reeds op 5 in de slip gevangen en v. Baasbank deed niet voor hem onder. Van Diermen houdt dan langer stand, doch scoort slechts 4 runs. Als dan nog Tekelenburg voor 14 uitstekend gevangen ls door Overing en H. v. d. Berg voor 5 gecleand is. blijven v. d. Togt met 26 en v. d Bergh met 1 not out. Het totaal is dan 58 voor het verlies van 5 wickets De strijd eindgde in een draw. Voor de scores zie hieronder: le innings V. R. A.: Til. Overing l.b.w. v. d. Togt N. Tienstra bowled v. Diermen 39 W. Wittebol run out 43 H. Prent not out 29 W. Dijkhuis bowled v. Baasbank 27 B. Meyer bowled v. d. Togt 31 W. Meyer did not bat H. Klink did not bat H. Kories did not bat P. Wessel not out 2 J. Elderich did not out Extra's 29 1—59 2—48 0—20 1—30 0— 5 0—21 Bowlingcljfers v. Dierman v. d. Togt Misset Baasbank Healy v. Damme le innings Kraanvogels: J. Tekelenburg Overing b. B. Meyer 14 C. Bultman c. Elderich b. W. Meyer 5 j. v, Baasbank c. Elderich b. W Meyer 0 M v. Diermen c. Wattebol W. Meyer 4 H. v. d. Berg bowled B. Meyer A. v. d. Togt not out 26 p v. d. Bergh not out 1 H. Healy did not bat F. v. Damme did not bat W. Misset did not bat Extra's 3 Totaal Bowlingcljfers: B. Meyer W. Meyer 58 2—15 3-43 DE SNELVLIEGER Uitslag der wedvlucht van afstand 768 K.M. Los 6 uur met Noor denwind. De prijzen werden als volgt behaald: le prijs H. Fikkert; 2e prijs H. Hols- ken; 3e prijs J. J. Petrie: 4e en 5e de zelfde. Eerste duif *s avonds 6.1.5; snel heid 1070 meter per minuut. Uitslag der wedvlucht van Maas tricht. afstand 185 K.M. Los 7.30. J. J. v. d. MeUden le. 10e. 23e; H. Roosdorp 2e. 40e: J. J. Doeglas 3e, 4e. 19e, 35e, 46e; J. H. v. d. Broeko 5e, 36e; P. A. Bosse 6e, 9e. 13e, 25e, 31e, 34e, 44. 48e; P. J. van Daalen 7e. 20e, 27e, 28e; J. de Vries 8e. 11e, 12e. 14e. 15e. 22e, 26e, 30e, 38e. 39e; H. Fikkert 16e, 45e; Joh. van Zalen 17e, 29e, 42e; R. Slot 18e, 24e; H. Holsken 21e, 37e, 43e; C. J. van Tongeren 32e; P. Lin deman 33e, 41e; J. H. Wilten 47e. Eerste duif 10.50; laatste duif 11—32. Uitslag der wedvlucht van Bordeaux, afstand 922 K.M.: le prijs J. J. Doe glas; 2e prijs J. H. Wilten; 3e prijs H. Roosdorp; 4e prijs J. H. Wilten; 5e pr. J. de Vries; 6e prijs Joh. van Zalen. SCHAKEN. HET WERELDSCHAAKTOURNOOI GEëINDIGD. NEDERLAND OP DE VIERDE PLAATS. Uit Londen wordt aan de Tel. ge meld: De Hollanders waren Vrijdag in de laatste ronde niet gelukkig, doch het liep tenslotte nog mee. Kostitsj. die Euwe ontliep, ging aan het tweede bord zitten. Dit was Euwe zoomin als Wee- nink naar den zin. Euwe moest met zwart tegen Aztalos spelen en deze koos het vier-paarden-spel. dat Euwe echter met d7-d6 tot een Spanjaard omtoo- verde. Euwe speelde in deze party scherp op winst, ten einde nog onder de individueele pryswinnaars te komen. Aztalos speelde echter styf op remise, zoodat Euwe geen kans kreeg om te winnen en in den 26sten zet met remise genoegen moest nemen. Niettemin kwam Euwe ook met remise onder de prys winnaars, doordat in Steiner's score een fout ontdekt werd: er was hem nl. een winstpunt toegekend voor een verloren party. Weenink was voor Kostitsj geen zwa- s tegenparty. Hy verdedigde zich in een Spaansche party met f7-f5 en ver zuimde in den zevenden zet een zeer gewichtigen torenzet. Hy gaf toen biyk- baar den moed op en stelde Kostitsj in staat, de party op brillante wüze te be ëindigen. Kroone toonde zich in dezen geheelen wedstryd als een buitengewoon goed verdediger. Steeds maar met zwart te spelen, de hevigste aanvallen te moeten doorstaan, deze kalm met fraaie tegen- manceuvTes af te slaan, daarvoor moet men de kalmte en de rust van Kroone bezitten. Een sterk staaltje, hiervan was zyn party tegen den Hongaar Steiner. In de laatste ronde kwam Kroone in het eindspel iets beter te staan. Voeko- vitsj. zyn partner, kwam langzamer hand in moeiiykheden en moest zyn to ren voor drie pionnen geven. Kroone won toen snel, en behaalde door deze overwinning 8 punten uit 15 partijen. Te Kolsté kTeeg Kalsbach te behan delen. maar wist van zyn uitstekende stelling geen party te trekken. Hy ver loor in het eindspel een pion en moest tot laat in den avond om remise vech ten. In de overige matches had Hongarije geen moeite om van Spanje te winnen en daardoor voor Denemarken met 40 punten uit 60 partyen als eerste te ein digen. Hier volgen de overige uitslagen dezer laatste ronde: Denemarken 2. België 2; Zweden 3. Italië 1. Engeland 2 1/2, Duïtschland 1 1/2, Oostenrijk 2 1 2. Zwitserland 11/2: Finland 3. Frankryk 1, Cochoslovakye 4, Argentinië 0; Joego slavië 2. Holland 2. De totale uitslag luidt aldus: 1. Hongarye, 11 overwinningen, 40 punten: 2 Denemarken, 11 1/2 overwin ning, 38 1/2 punt: 3 Engeland, 10 over winningen, 36 punten, 4 Holland, 9 1/2 overwinning 35 punten; 5 Cechoslova- kye 10 overwinningen, 34 punten: 6. Duitschland 10 overwinningen, 34 pun ten; 7 Oostenryk 9 1/2 overwinning, 34 p.; 8 Zwitserland, 8 overwinningen, 32 punten; 9 Joegoslavië 7 1/2 overwinnin gen, 30 punten: 10 Italië, 7 overwinnin gen. 28 1/2 punt; 11 Zweden 6 overwin ningen, 28 punten: 12 Argentinië 6 overwinningen, 26 1 2 punt; 13 Frankryk 5 overwinningen, 24 1/2 punt; 14 België 4 overwinningen. 21 1/2 punt: 15 Fin land 4 overwinningen, 21 1/2 punt: 16 Spanje 1 overwinning, 14 1/2 punt. POSTDUIVEN. „DE ZWALUW". Bovengenoemde vcreeniging hield een wedvlucht van Vilvoorden, 162 K.M. De pryzen werden behaald door: H. C. Hartman Jr. le, 13e, 20e, 25e; A. M. Riebcek 2e. J. de Graaf 3e; G. A. Steyi 4e. 6e. 10e. 16e, 17e; Th. de Reep 5e, 9c; M. Riebeek 7e. 14e, 28e; J. van lieerden 8e, 15e. 22e; G. N. v. d. Lin den lie; A. P. v. d. Linden 12e, 29e; P. v. d. Pol 18e, 23e, 24e. 26e, 27e; H. v. d. Werlf 19e, P. Smit 21e. WEER EEN LANGVINGERIGE PENSIONGAST. By een familie te Maarssen vervoegde zich een heer, die zich „Bakker" noem de en beweerde telefonist te zyn aan het station. Hy wilde by de familie in pension komen. Men ging hierop ln, doch den volgenden morgen was de gast spoorloos verdwenen. En mét hem verdwenen twee gouden horloges, tien gouden tientjes, een gouden vyfje en een zilveren ring. MILITAIR VERDRONKEN. Uit Barneveld wordt gemeld dat in de Meervelder plassen een militair uit het remontedepöt te Milllgen by het baden is verdronken. Uit voorzorg was hem een touw om het lichaam gebonden, dat echter by de poging tot redding brak. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Ter verzachting en genezing van Stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30,60, T ube 80 ct. 10 EEN BRANDSPUIT DIE NIET KWAM. By een brandje in een aakschip te Zwolle, welk brandje men niet met een paar emmers water kon blusschen, werd de brandweer opgebeld. De politiespult, die spoedig kwam behoefde geen water te geven,... omdat de opperbrandmees- ter liever de motorspuit alarmeerde. Maar de motorspuit wordt in Zwolle door een paard getrokken. Het bleek nu, dat het paard in vertraging was. zoodat men. ten einde raad. maar met man en macht zelf de spuit naar den brand trok. evenals „anno dazumal"" Toen de motorsp 'en brand bereikte, had het vuur een eeds zoo'n omvang aangenomen, dat er niet veel meer te redden was! Wat was er nu met het paard, dat „ln vertraging" was? De motorspuii. is geplaatst op het Roodetorenplein. Het paard, dat voor het vervoer wordt gebruikt, is er een van de gemeentereiniging, dat in de stallen der reiniging zUn plaats vindt. Wanneer er nu brand gemeld wordt, moet men eerst het benoodigde paard uit die stallen halen, daarmede naar het Roodetorenplein wandelen en eerst daarna kan dc motorspuit uitrukken Commentaar by deze geschiedenis zou schade doen, zegt de „Zw. Ct.", waaraan wy dat schoone verhaal ontleenen. DE ZAAK-VAN DER STEL. Het Volk schryft in zyn nummer van Vrydagavond: Nu de heer v. d. Stel, de ontslagen gasdlrecteur van Schoten, in ons blad een brief publiceerde, door den Utrechtschen gasdireteur Bruinwold Riedel tot hem gericht, publiceert de heer Riedel in het „Utreehtsch Dag blad" ook brieven van den heer v. d. Stel aan hem. Als volgt: Huis van Bewaring. Amsteddam, 20—3—''24 (dit moet zyn '25) Nu Riedel, Ik eindig thans en wil u van harte dank zeggen voor al wat u ln myn moeilijken toestand voor my hebt gedaan. Myn ervaring is steeds geweest, dat het grootste geluk is, het ongeluk van anderen te verzachten. God, die al les ziet, en vreet, zal u beloonen. Apeldoorn, 253'27. Ik stel me tegenover hen op het standpunt, dat herstel myner positie, de beste rehabilitatie ls. Ik wil dan ook hierop nog eenigen tyd wachten, alvorens mijn geluk in Frankryk of Italië te beproeven. Een verdere passage luidt: Het is echter reeds 7 weken geleden, dat u my te Utrecht, de eerste f 200 ter hand stelde en zegt myn vrouw her- haaldeiyk: „als ik myn woord moet hou den, moet dit ook van andere zyde ge schieden". Vergeet niet, dat het leed en ongeluk my, haar en de kinderen getroffen, haar halsstarrig heeft gemaakt. Apeldoorn, 9 Juli 1027. Nu de zaak in dit stadium verkeert, is er voor my. daar myn voorstel tot een redeiyke tegemoetkoming niet kon worden geaccepteerd, geen aanleiding ook maar iets te verzwijgen, onverschil lig of het personen of zaken betreft, min in de Beverwijksche zaak als in andere zaken. Het is in verband met onze laatste besprekingen, dat ik u het barsten van dezen bom bericht. Het is echter een dwaalbegrip te den ken dat hiermede de zaak finaal uit is; eerst dan begin ik met de direkteuren individueel, hetgeen dan zooveel ge- makkeiyker gaat. Is Woensdag de kogel door de kerk. dat „Het Volk" in kleuren en geuren onder het noemen der fabrikanten de corruptie schetst en daarby niet ver zwijgt de houding en handelingen van vroegere eh tegenwoordige bestuurders tegenover my, dan is verdere aanvulling van my te wachten. De houding, „laat komen, wat komen wil", kan hen, die het aangaat nog wel eens berouwen. De troeven heb ik in de hand en dat ik ze uitspeel, nu men niet tot rrdelyke tegemoetkoming bereid is, staat als een paal boven water. Hulsduinen, 24 Juli 1927. Reeds eerder heb lk u gezegd, dat het onmogelyke van my wordt verlangd, hier op Nederlandsche bodem my bul ten de zaak te houden. Nu my als slachtoffer eener algemeene zaak een redelijke schadeloosstelling, zooals door my met u is besproken, wordt onthou den, zie ik mij genoodzaakt hier te biy- ven en dus van mü af te bUten. Verder: Wanneer lk uiteriyk a.s, Woensdag morgen nog geen bericht van u heb, ik my genoopt gevoel in „Het Volk" en „Het Utreehtsch Dagblad" een nauw keurig relaas te geven van het ontstaan en het verloop der zaak tusschen ons. Verder: U hebt 'getracht my in een verkeerd daglicht te stellen, welaan dan zijn we event, voortaan tegenstanders tot het uiterste en wacht u dan, hoezeer het my spyt, voor myn wetenschap en myn pen. Het Volk reekent daarby onder an deren aan De heer Riedel meent dat hieruit biykt dat de verstrekte steun slechts diende om den heer v. d. Stel en zyn ge zin te helpen, niet om zyn stilzwygend- heid te koopen. Naar onze meening biykt echter uit deze brieven niets van dien aard, doch kunnen zij slechts strekken om sty- gende verbazing te wekken over zoo uitermate royalen steun door den col lega verstrekt: na den vroegeren steun van 1925 eerst f 16.500 in eens. later nog weer „de eerste f 200." VELSEN. VERKOOP VAN GROND. B. en W. stelden den raad voor te ver koopen aan A. Visser te Velsen een gedeelte ter grootte van ongeveer 210 M2 van het perceel Kadastraal bekend gemeen te Velsen afdeellng IJmuiden, sectie M no. 3964 aan den Zeeweg te IJmuiden tegen den prUs van f 8 per M2 aan A. en J. Winnubst te Amsterdam een gedeelte ter grootte van ongeveer 825 M2 van hetzelfde perceel tegen den prijs van f 8.40 per M2. Koopers hebben zich bereid verklaard te aanvaarden on der voorbehoud dat de grond van ge meentewege door het opbrengen van 200 M3 zand in bouwrijpen toestand wordt gebracht en dat hun zal worden toegestaan, den grond by gedeelten te aanvaarden, te betalen en te bebouwen. Zy verklaren zich bereid aan de ge meente te betalen een rente van 5 pet. te berekenen over de koopsom der nog niet overgedragen gedeelten. UITBREIDING KANTOOR DER BE DRIJVEN VOOR GAS EN WATER. Door de uitbreiding welke het admi nistratief personeel der bedryven voor gas en water in den loop der jaren heeft ondergaan is vergrooting der kantoorruimte dringend noodzakeiyk ge worden. Deze vergrooting kan men vinden door de woning van den eersten machinist der waterleiding boven het kantoor te doen ontruimen en mede voor kantoor te bestemmen, of door by- bouw. B. en W. geven aan de laatste oplos sing de voorkeur omdat zy het onge- wenscht achten het kantoorpersoneel over meerdere lokalen te verdeelen, waardoor geen behooriyk toezicht mo gelijk is. De kasten van den bybouw, In begrepen die van toezicht enz. worden geraamd op f 12440.. B. en W. stellen den raad voor hun dit crediet te verleenen. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Belastingplaatje: kralen halsketting, jongensfrontje, blauwen regenman tel. Koralen halsketting, Jongensdas, VERKEERSONGEVAL. Vrö'dagmiddag 1 uur, is de 17-jarige wielryder K. de R. wonende alhier op den wykerstraatweg aangereden door een vrachtauto, bestuurd door J. v. S., waardoor het rywiel geheel is vernield; de R. bleef echter ongedeerd, v. S. be loofde de schade te zullen vergoeden. ZANDVOORT. AFSCHEID VAN MEJ. J. KONIJN. Vrydagmiddag was de laatste schooltijd, die mej. J. Konijn, sedert meer dan 10 jaren onderwijzeres aan school B. in die school zou doorbrengen. Reeds vóór tweeën hadden alle kin deren zich vereenigd in het gymnastiek lokaal, dat keurig versierd was. By haar binnenkomen zongen de kinderen mej. Konyn een afscheidslied toe, -^waarna de heer Van Eekeren haar har- teiyk toesprak. Ook wethouder Mole naar voerde het woord. Deze bood de scheidende onderwyzeres namens het gemeentebestuur een prachtige bloemen mand aan. liet oud-hoofd van school B de heer Van Asperen was overgekomen om zyn .vroegere medewerkster te kun nen danken voor de prettige samenwer king. Ten slotte bood de heer Poots na mens de collega's en de kinderen een klok aan. Mej. Konijn dankte getroffen en verklaarde, zoo noodig nog gaarne als tijdelijk onderwyzeres de gemeente te willen dienen. BEVERWIJK. DE BRAND. De brand die in den nacht van Don derdag op Vrijdag het pakhuis er koffiebranderij van den grossier in koloniale waren, Wicherink, aan de Meerstraat in de asch legde, heeft aan de omliggende gebouwen toch nog heel wat meer schade gedaan dan aan vankelijk werd vermoed. Het badhuis van het „Witte Kruis" heeft zooveel schade gekregen, dat het geruimen tyd zal duren eer dit weer In gebruik kan worden genomen. Het bykantoor der Haarlemsche Bank. heeft eveneens zooveel geleden, dat het naar een ander gebouw is overge bracht. Daar de firma Wicherink ook nog een ander pakhuis in gebruik had, zal het bedrijf der grossierdery spoedig kunnen worden hervat, doch, daar de machines der koffiebranderij rijn ver nield. zal dit wel geruimen tyd duren. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Rywielmcrk. damesrywiel, bril. gouden broche, medaillon, witbruine hond, kin- derhandtaschje, fietsbel, twee riempjes, broodzak. IJMUIDEN. LEDENVERGADERING VAN „HET NUT". Het departement IJmuiden van de Maatschappy tot Nut van het 'Alge meen belegt a.s. Donderdagavond een ledenvergadering in de bovenzaal van hotel Augusta. In deze vergadering zal o.a. worden uitgebracht, het jaarverslag van den secretaris, dat van de Nutsbi bliotheek en van den afgevaardigde n.d, algemeene vergadering. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. (Willemsplein). Een sleuteltje, damessierspeld, gekleur de ceintuur, pet. damestaschje. koperen plaatje, legitimatiebewys t.n.v. J. Cra mer; damesportemonnaie, eau-de-co- lognefleschje. bus olie. sleutel, rijwiel- taschje. badmuts, haakwerk, smous- hondje, huissleutel, taschje. (Engelmundusweg.) Sportwagen, 3 huissleutels, rong met sleutels, alpacca beursje, rywlelmerk. deel van een stofzuiger, damestasch, ry wlelmerk, kinderinuts. MAILVERZENDING 31 JULI—7 AUGUSTUS 1927 Ned. Oost Indië zeepost v. Amster dam 2 Aug. laatste busl. 3.20. aanteeke- nen tot 1 Aug. 19.30; id. mail via Mar seille 2 Aug. laatste busl. 15.50 aant. tot 15.50; id. le nazending 3 Aug. laatste busl. 18.30 aant. tot 18.15; id. 2e nazen ding 4 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 3 Aug. 19.30; ld. Eng mail via Marselle 4 Aug. laatste busl. 12.40 aant. tot 3 Aug. 12.25; d. vliegdienst naar Mar seille 5 Aug. laatste busl. 2.40 aant. tot 4 Aug. 19.30 in aansluiting op de Eng. mail: Suriname mail via St. Nazaire 3 Aug. laatste busl. 5.45 aant. tot 2 Aug. 19.30; id. mail via Trinidad 5 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 4 Aug. 19.30; Aruba. Curacao, Bonaire zeepost en mail via Amsterdam 5 Aug. laatste busl. 3.20 aant. tot 4 Aug. 19.30; Saba, St. Eustatius. St. Martin zeepost 5 Aug. laatste busl. 3.20 aant. tot 4 Aug. 19.30; id mail via Engeland 5 Aug. laatste busl. 9.aant. tot 4 Aug 8.55; Noord-Amerika via Rotterdam (alleen op verzoek per s.s. Volendam) 2 Aug. laatste busl. 18.30 aant. tot 4 Aug. 18.15; Id via Engeland 5 Aug. laatste busl. 9.— aant. tot 4 Aug. 8.50; id via Engeland 7 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 6 Aug. 18.id. via Frankryk 2. 5 Aug. laatste busl. 18.30 aant tot 6 Aug. 18.15; Canada via Engeland 2, 4, 5, Aug. laatste busl. 9— aant. tot 6 Aug. 8.50; via Engeland 7 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 6 Aug. 18.—; via Frank-' rijk 2, 5 Aug. laatste busl. 1,8.30 aant. tot 6 Aug. 18.15; Brazilië (Rio de Ja- naira en Santos) via Genua, via Lis sabon 3 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 2 Aug. 19.30; Uruguay (Montevideo) via Genua, via Lissabon 3 Aug. laatste busl. 220 aant. tot 2 Aug. 1930; Argentinië (Buenos Ayres) via Genua, via Lissa bon 3 Aug. laatste busl. 15.50 aant. tot 2 Aug. 15.50; Chili (Valparaiso) via Engeland Panama 5, 7 Aug. laatste busl. 2.20 vor. dag 19.30; id. via Frankryk, Panama 2, 5 Aug. laatste busl. 15.50 aant. tot vor. dag 15.50; Egypte via Brindisi 3, 4, 5 6 Aug laatste busl. 12.40 aant. tot vor. dag 12.25; via Marseille 7 Aug. laatste busl. 2.20 aant. tot 6 Aug. 18.—; Aden Britsch-Indië, Siam, Ceylon, Australië en Nieuw-Zee- land 4 Aug. laatste busl. 12.40 aant. tot Aug. 12.25; Japan en China 3, 6 Aug. laatste busl. 19.10 aant. tot 6 Aug. 18.55; Zuid-Afrika 4 Aug. laatste busl. 9.— aant. tot 6 Aug. 8.50. ZONDAG 31 JULL EGLTSE WALLONNE Dimanche 31 Juillet a 10 h. 30 mr. Ch. Ed. Reymond pasteur-suffragant de Lausanne. CHURCH OF ENGLAND (Wijkgebouw: Leidschestraat 20) Church of England: Service followed by the Holy Communion on Tuesday 2nd Aug at 2.30 p. m. Chaplain Rev. Lucas Amsterdam DEUTSCHE EVANG. BRÜDER- GEMEINDE (Hernhütter) Vorm. 10 Uhr, Pfarrer P. Holland, Deutsche Predigt. GEREFORMEERDE KERK KLOPPERSINGELKERK (Kloppersingel) Voorm. 10 u.: Ds. D. P. Koopmans van Sneek. Namidd. 5 u.: Ds. H. H. van Kapel van Kooten. WILHELMINAKERK Ged. Oude Gracht Voorm. 10 u.: Ds. H. H. van Kapel. Namidd.. 5 u.: Ds. B. P. Koopmans. CHR. GEREF. KERK (Raaks) Voorm. 10 u.: Ds. Zwier, H. Avondmaal. Namidd. 5.30 u.: Ds. Zwier, Dankzegging, Papendrecht. NOORDERKERK (Yelserstraat) Voorm. 10.30 u.: Dr. J. Riemers. Pred. te Leiden. Collecte voor de inwendige zending in N. Holland. GEREFORMEERDE KERK Zniderkerk. Zuïderstraat 15. Geen opgave ontvangen. REM. GEREF. GEMEENTE Voorm. 10..30 u.: Mej. A. E. v. d. Vring, Proponente by de Rem. Broederschap EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE Voorm. 101/2 u..: Ds. Dry ver. VRIJE EVANG. GEMEENTE Jacobynestraat 20 Zaterdagavond, 30 Juli. 8 uur, Open luchtsamenkomst, in de Bakkerstraat. Voorm. 10 uur, de heer F. W. Buys. Nam. 5 uur, de heer F. W. Buys, Woensdagavond 8 uur, Bidstond en Bijbelbespreking. Donderdagavond 8 uur: Naaikrans. KERK DER VEREEN. DOOPS GEZINDEN Voorm. 10.30 u.: Ds. J. E. van Brakel Doopsgez. Pred. te Hollum op Ameland. PINKSTERGEMEENTE Gebouw „Immanuel" Nieuwe Kruisstraat 14 Voorm. 10 u.: Openbare Samenkomst. Namidd. 6 u.: Openbare Samenkomst. Donderdagavond 8 uu: Openbare Samenkomst. VRIJE KATHOLIEKE KERK Popellaan, Kinheimpark. Voorm. 10 u.: H. Mis. WOENSDAG 3 AUGUSTUS Namidd. 9 u.: Completen. BAPTISTEN-GEMEENTE Bakenessergracht 65 Voorm. 10 u.: Ds. J. v. d. Schors. Onderwerp: „Uit het vleesch God aanschouwen" Job, 19, 26. Namidd. 6 u.: Ds. J. v. d. Schors. Onderwerp: „Godsgenade ln het onverhoord gebed". Kol. 1. 9. Dinsdag 's avonds 8 u.: Ds. J. v. d. Schors, Bidstond- KERK VAN JEZUS CHRISTUS VAN DE HEILIGEN DER LAATSTE DAGEN Vergaderingen worden gehouden Kin derhuissingel in Gebouw „Olympia" zaal 17. Eiken Zondagavond om 6 uur. Geen collecte, "Toegang vry. LEGER DES HEILS Schagchelstraat 26. Voorm. 7 uur, Bidstond. Voorm. 10 uur: Heiligingsdlenst. 4 uur nam. Openluchtmeeting den Hout. Nam. 7.30 uur Verlossingssamen komst. Maandagavond 8 uur Jeugddemon- stratie, ten bate van het Kinder-uit- stapje. Dinsdagavond 8 uur Inzegening van soldaten. Woensdagavond 7.30 uur. Open luchtmeeting. Botermarkt. VEREEN. VAN VRIJZ. HERVORMDEN (In het Gebouw van den Protestanten bond) Voorm. 10 u.: in het gebouw van den Nederlandschen Protestanten Bond geen dienst, doch in de Nieuwe Kerk treedt op: Ds. G. K. van der Horst, Ned. Herv. Predikant te Deersum. SCHOTEN NED. HERV GEMEENTE Julianakerk (telefoon voor hard- hoorenden). Voorm. 10 u.: De Eerw. heer J. H. W. Warners, cand. t. d. H. Dienst Collecte voor Kinderzorg DONDERDAG 4 AUGUSTUS 's Middags 12 u. Huweiyksinzegening door Ds. N.. Roos, Em. Pred. te Bloemendaal. CHR. GEREF. KERK Voorm. 10 u.: Ds. Byieveld. H. Avondmaal. Namidd. 5.30 u.: Ds. Bijleveld, Dankzegging. VEREEN. VAN VRIJZ. PROTES TANTEN (in het gebouw: „Geko" Spaarndammer- weg, hoek Floresstraat) Voorm. 10; uur, Mej J. H. v. d. Sloo- ten, Theol. Cand. te Den Haag. Vrijz. Zondagschool vacantie. BLOEMENDAAL NED. HERV. GEMEENTE Bidstond Zaterdag 3 Juli 's avonds 9 uur in de consistoriekamer. Voorm. 10 u.: Ds. J. C. van Dijk JEUGDDIENST IN MARANATHA Geen Jeugddienst. OVERVEEN (Kerk Ramplaan) Voorm. 10 u.: Ds. D. E. Boeke. Heemstede. AERDENIIOUT RELIGIEUZE KRING Geen Dienst. SANTPOORT NED. HERV. GEMEENTE Voorm. 10 u.: Ds. Makkink, Alkmaar NED. HERV. EVANGELISATIE Voorm. 10 u.: Ds.. M. J. Paansslie te Leiden. GEREFORMEERDE KERK Lokaal Bethel. Voorm. 9.45 u.: Ds. B. v. Schelven. Namidd 530 u.: Ds. B. v. Schelven. HEEMSTEDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 u.: Ds. J. D. J. Idenburg; Em. Pred. te Heemstede KAPEL NIEUW VREDENHOF Joh. v. Oldenbarncveldslaan V.m. 10 1/2 u.: Ds. W. Th. Boissevain Em.. pred. te Leiden. Voor beide diensten collecte voor kin derzorg binnen de Classis Haarlem. BENNEBROEK NED. HERV. KERK Voorm. 10 u.: Ds. J. J. H.. Pop, Collecte voor het Orgelfonds HILLEGOM NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Lekkerkerker. van Bennebroek. Nam. 5 uur Eerw. Heer Baas. GEREFORMEERDE KERK Voorm. 10 uur, Dr. van Herksen. H. Avondmaal Nam. 5 uur, Ds. van Herksen, Nabetrachting. CHR. GEREF. KERK Voorm. 10 uur, Ds. Hendrikse. Nam. 5 uur, Ds. Hendrikse. HALFWEG NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur, de heer Vallentgoed,' Godsdienstonderwijzer te Ermelo. SPAARNDAM NED. HERV. KERK Nam. 7 uur, Ds. A. Snethlage. EVANGELISATIE Voorm. 10 de heer F. W. Buis, van Haarlem. Namiddag 8 uur. Openluchtsamen komst op de Kolk met medewerking van het zangkoor „Asaf" uit Haarlem. Verschillende sprekers. ZANDVOORT NED. HERV. KERK Voorm. 10 u.: Ds Wam es. GEREFORMEERDE KERK Brederodestraat Voorm. 10 u.: Ds. H. C. v. d. Brink Nammidd. 7 u.Ds. H. C. v. d. Brink* ZANDVOORTSCHE KRING GODSDIENSTIG LEVEN Voorm. 10.30 u.: Ds. N. Padt. Geen kinderdiensten. GEREFORMEERDE KERK Voorm. 10 uur, Ds. N. Diemer, van Vyf huizen. De samenkomsten vinden plaats in een tent, Zandvoortschclaan h. KosU verlorenstraat. IJMUIDEN DOOPSGEZ. GEM. AFD. PROT. BOND Geen dienst wegens kerkschoonmaak BEVERWIJK DOOPSGEZ. GEMEENTE Voorm. 10 uur Ds. J. D. v. Calcar. HAARLEMMERMEER NED. HERV. KERK. Hoofddorp: Voorm. 10 uur, de heer A. van der Meer te Doezum. Lijnden: Nam. 3 uur de heer A. v. d. Meer. Aalsmeerderweg Nam. 2.30 uur: de heer J. Kroon, vyfhuizen: V.m. 10 uur: de heer A. C. Brörens. Nieuw-Vennep: Voorm. 9.30 uur, Ds. A. Snethlage, te Spaarndam. Abbenes: V-m. 10 uur; de heer G. Beukers.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10