Zomerwarmte JE ZEEPPOEDER HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 30 JULI 1927 BEZOEK VAN DE GEYSENDORFFERS. „DE ZANDSTORMEN WAREN ZEER BOOS". De redactie van Het Vaderland heeft bezoek van den heer en mevrouw Gey- sendorffer gehad. Natuurlijk, aldus het blad, hebben wij van allerlei over den grooten tocht gevraagd. Men heeft het soms heel kwaad gehad. Vooral de zandstormen waren zeer boos en.gevaarlijk, om dat het zandgordUn de kleur van den grond heeft en een botsing dus ge vaarlijk dicht bij het rijk der mogelijk heden komt. Dan de hitte. By Basra was het zóó erg, dat het niet meer te harden was. De vliegers brachten een nacht in de openlucht door,, en de verbaasde be volking in de buurt bracht bereidwillig rijst en ligtapijten aan. De heete win den zijn ook verschrikkelijk. De wind had nu en dan een temperatuur van 101 graden Fahrenheit en een kracht van 80 tot 86 Engelsche mijlen! De heer Van Lear Black, een dood kalme reisgenoot, interesseerde zich bijzonder vcor het oogenblik van het overvliegen van den Evenaar. Hy moest het precies weten en in Batavia gekomen vertelde hij in een telegram van f 700 zijn bevinding van dat oogen blik ovér aan zijn kinderen. De ontvangst in Indië was allerhar telijkst geweest en toen daar op het vliegveld het Wilhelmus weerklonk, toen zeide Geysendorffer, schoot mijn ge moed vol en ik kreeg het nog eens te kwaad toen wij door het geestdriftig Amsterdam werden gevoerd. Op de terugreis woei van Konstanti- nopel naar Neurenberg ook een zeer krachtige tegenwind. Daarom moesten we daar dalen, maar anders waren we wel direct doorgevlogen naar Holland. Het verlangen was groot genoeg. We vroegen ook nog even naar de Amerikaaansche luchtreis van mr. v. Lear Black. Alles kan, zei Geysendorf fer maar daar zou natuurlyyk een spe ciaal vliegtuig voor gebouwd moeten worden en wie zal dat betalen? ONGEVAL BIJ MILITAIRE OEFENINGEN. DRIE GEWONDEN. „Het Volk" verneemt uit Amersfoort: Donderdagnacht heeft tijdens een mi litaire oefening een ongeluk plaats ge had. Op den Utrechtsehenweg nabij „Quatre Bras" reed een motorrijder te gen een z.g. geleide-paard aan. De be rijder van het andere paard viel op den grond en de duorijder van het motor rijwiel werd over den weg geslingerd. Beide militairen werden naar het mi litair hospitaal overgebracht. De be stuurder van het motorrijwiel, een bur ger, werd met een ernstige hoofdwonde naar het St. Elisabethsgasthuis overge bracht. De toestand van het drietal personen was Vrijdagmorgen redelijk. DE JOODSCHE INVALIDE. Wij ontvingen het eerste nummer van het officieele orgaan der vereeniging „De Joodsche Invalide" te Amsterdam. In dit eerste nummer betuigen de mi nister van Bimienlandsche Zaken en de Burgemeester van Amsterdam hun sym pathie met het streven der vereeniging. Het orgaan heeft ten doel de propa ganda der instelling te bevorderen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnhardt's Hoofdpijntabletten doen deze spocdigbedaren. In Buisjes 60en 30ct. Bij'Apoth. en Drogisten. 6 SCHEEPSBERICHTEN Amsterdam. 26 Juli te Antofagasta van Amsterdam, vertrok naar Corral Amersfoort 27 Juli nm. 6 u. 38 m. 270 mijl v. Land's End. Valparaiso n Duinkerken. Almelo. 29 Juli te Amsterdam van Chili. Albireo 28 Juli van Bordeaux, Am sterdam Tiaar West-Afrika. Aludra 28 Juli te Hamburg van Rot terdam. Andijk 26 Juli van St Vincent K. V. Bahia Blanca n. Rotterdam. Boschdyk 29 Juli te Amsterdam van Battimore. Bali p. 28 Juli Gibraltar, Amsterdam n. Java. Burgersdijk p. 28 Juli Scilly, Rotter dam naar New York. Eemdyk 27 Juli van Cristobal, Pacl- fickust n. Liverpool en Rotterdam. Helder p. 28 Juli Las Palmas, West- Afrika n. Amsterdam. Jan van Nassau 28 Juli van Hamburg n. Amsterdam. Kawi, 29 Juli v.m. 6 u. te Marseille Batavia, n. Rotterdam. Koudekerk 29 Juli te Antwerpen van Hamburg. Poeldijk 28 Juli te Santos, Buenos Ayres n. Rotterdam. Rijpcrkerk 27 Juli van Dar es Salaam n. Zanzibar. Radja 28 Juli te Breinen van Ham burg. Samarinda p. 29 Juli Point de Galle, Rotterdam n. Batavia. Siberoet 29 Juli van Suez, Rotterdam n. Java. Radja 28 Juli te Bremen van Ham burg. Scheldestroom 23 Juli te Grand Lahou. W.-Afriko n. Amsterdam. Tjitaroem 28 Juli van Macassar. Tapanoeli 28 Juli te Alexandrië, Australië n. Rotterdam. Vondel p. 27 Gibraltar, Batavja n. Amsterdam. Vechtdijk 28 Juli te Newport News. N w York, n. Java. Waaldijk 29 Juli te Hamburg van Rotterdam. Westerdijk 28 Juli te Los Angeles. J?acifickust n. Rotterdam/ INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst af niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Geachte Redactie. Met verwondering las ik uw artikel „Een gevaarlijke weg", opgenomen in uw blad van Dinsdag 26 dezer. Hoe kunt u er toe komen een autobus te verkiezen boven een tram. Wie ver oorzaken meer ongelukken, de auto bussen of de traras? Leest u hiervoor uw eigen rubriek: verkeersongevallen eens na. Ik ben er zeker van dat u tot een tegenovergestelde conclusie zult komen. Ieder zal toch zeker zich veili ger voelen In een ruime goed geven tileerde tramwagen, dan in een vunze hobbelende autobus. Bovendien ls 't onjuist wat u zegt over opstopping op de wegen. Voor hen die op den weg loopen of ryden ls 't veel gemakkelijker een tramspoor te vermijden, dan de onregelmatig over den weg vliegende auto's. Een tram mag volgens het tramwegreglement niet sneller dan 37 K.M. per uur rijden, terwijl er auto's zijn die ongelimiteerd soms meer dan K.M. per uur afleggen. Mijn over tuiging is dat een zoo uitgebreid mo gelijk tramnet van het grootste be lang is zoowel voor 't publiek als voor 't verkeer. Met dankzegging voor de mij ver leende plaatsruimte, Hoogachtend. Uw trouwe lezer, H. W. B. Bijschrift, Wij hebben geen statistieken ter beschikking omtrent de verhouding tusschen de aantallen ongelukken ver oorzaakt door trams en auto's. Als het laatste aantal hooger is bewijst dat niets, want er zijn veer meer auto's dan trams in- het verkeer. Ook ligt de oorzaak van een ongeluk in druk verkeer lang niet altyd bij de vervoer middelen en personen die direct in botsing geraken, maar moet heel dik wijls gezocht worden in ontactisch rijden door een derde. Hetgeen wij gezegd hebben over op stoppingen handhaven wij ten volle Ons inziens bewijst de practijk dat men het veiligste verkeer krijgt op een weg waar alle vervoermiddelen dezelfde gemiddelde snelheid ontwikke len en dezelfde bewegingsvrijheid heb ben. In het moderne verkeer is de auto het in aantal verre overheer- schende vervoermiddel. Men moet zich dus daarop baseeren, en de auto ook voor openbare verkeersmiddelen prefe- rceren. Het baat o.i. niets om te trachten het wassende getij tegen te houden en vast te houden aan verouderde methodes. De vermenging van oude met nieuwe verkeersmiddelen leidt tot de meeste opstoppingen en ongelukken. Ook wordt het verkeer niet veiliger naarmate men het langzamer tracht te maken. Er is geen bezwaar tegen een behoorlijke snelheidsontwikkeling natuurlijk wèl tegen onverantwoor delijk geren zooals dat soms, en dan nog wel vaak door slechte chauffeurs geschiedt. Verdere uitbreiding van het tramnet beteekent naar onze overtuiging toe neming van verkeersgevaren. Dat zou niet zoo zijn als men den toestand van een jaar of vijftien geleden kon her stellen en het aantal auto's tot het minimum van toen temg brengen. Maar dat kan men niet! Het aantal auto's blijft steeds stijgen en men heeft er ruime wegen voor noodig, die niet door tramlijnen worden ge blokkeerd. Het is niet een kwestie van per soonlijke sympathieën omtrent trams en autobussen, maar een van practische oplossing van een urgent vraagstuk. Er rijden nog veel autobussen die in comfort en ventilatie tekort schie ten, maar dat is een andere kwestie zy zullen door betere vervangen en even geriefelijk gemaakt moeten wor den als de trams. zy hebben reeds het voordeel dat zy zich sneller verplaat sen. In een geweldig verkeerscentrum zooals Londen heeft de meening van het publiek zich in de laatste jaren steeds sterker vóór de bussen en tegen de trams geuit, zoodat de laatste met groote verliezen geëxploiteerd wor den. Red. WAT MOET ONS KIND WORDEN? Dit is de ernstige, vaak zelfs zorgwek kende vraag, die in deze dagen menig vader en moeder wisselen, vooral eerstdaags de scholen een aantal „afge studeerde" jongelui afleveren en aan de ouders bovenstaande vraag - ter beant woording voorgelegd wordt. Wel is daar de onderwyzer, die als opleider van den Jongen en het meisje goeden raad kan schaffen; wel is daar het plaatseiyk Bu reau voor Beroepskeuze, dat gaarne be reid is met goeden raad by te staan, doch tenslotte zullen de ouders een be slissing moeten nemen en liefst zulk eene, dat ze er later geen spyt van heb ben. We begrypen volkomen dat by de be paling van het vak of het beroep, waar toe de jongen of het meisje verder zal worden opgeleid, de algemeene maat- schappelyke toestand, die nu eenmaal vooral in deze tyden geen rocsklcurige is, züif gewicht in de schaal werpt. Zoovele beoefenaren van allerlei vak ken zyn werkloos, velen reeds zeer gerui- men tyd; vooral in de wereld der hand arbeiders treffen de hooge werkloozency- fers. Op de wereld der hoofdarbeiders, der ambtenaren, der onderwyzers. ook der kantoorbedienden, heeft men minder ky£, zelfs vaak een geheel verkeerden. fingen men uit den aard der zaak geen rekening houden zUn de salaris sen sterk gedrukt en verlaagd en komen voor groote groepen kantoorbedienden niet of zeer weinig uit boven die van de gewone arbeiders. Daarenboven is de werkloosheid onder de ryen der kantoor bedienden zeer sterk en dreigt nog toe te nemen of althans in de eerstkomende tyden onrustbarend te biyveu. Voor den oorlog was er op de 200 bedienden slechts één werkloos <0.7). thans vindt men op de 100 bedienden reeds voortdurend meer dan 5 bedienden werkloos. Met na genoeg geen enkel vooruitzicht, wanneer ze reeds een bepaalden leeftijd bereikt hebben. De vervanging van oudere be dienden (boven 25 a 30 Jaren) door jon ger personeel is sterk toegenomen, mede ook door de invoering van tal van machi nes. die den vroegeren handarbeid on- noodig maken. In nagenoeg alle andere •akken is de machine reeds lang inge voerd en heeft ze dus vrijwel geen In vloed meer op het aantal beoefenaren; dit hangt dan af van toevallige maat- schappeiyke malaiseperioden. In de kan toorwereld, vooral op de groote kantoren de mechaniseering eerst nog ln den aanvang en de daarmede samenhangen de reorganisatie van 't peroeb nog loo- pende, waardoor tevens de mogelijkheid telkenjare een betrekkelijk groot aantal jonge bedienden hun intrede op het kan toor te laten doen, steeds geringer wordt. .Wanneer we een en ander by elkaar nemen, dan kunnen we, wanneer ons de vraag gesteld wordt: zou ik myn jongen of myn meisje naar kantoor sturen? niet anders dan zonder verdere beden king antwoorden: Neen, doe dit niet! Er is voor onze jongelui geen toekomst op het kantoor. Nu niet en voorallater niet. De salarissen zyn laag, de vooruit zichten zeer slecht. Vooral langdurige werkloosheid en daardoor de noodzake- ïykheid óf zich later op een ander vak of beroep toe te leggen of ich als „zelf standige" te vestigen (liefst in het win kelbedrijf) met door gebrek aan de noo- dige bedrijfskennis vaak een zorgzaair bestaan blijft voortdurend dreigen. Nu geven we volmondig toe, dat het moeiiyk is aan te geven, wat onze jongen of ons meisje dan wel moet worden. Dit neemt echter niet weg, dat twee dingen vast staan. Ten eerste: het beroep van kantoorbediende biedt geen behooriyke vooruitzichten om de jongelui aan te ra den dit beroep te kiezen. En ten tweede dat elke opleving in handel en nyverheid ln de eerste plaats ten goede zal komen aan de handarbeiders en in de laatste plaats of in 't geheel niet aan de kantoorbedienden. Eike opleving zal de g naar geschoolde handarbeiders doen sty gen; aan bedienden zal een voortdurend te veel biyven. Terwyl we ten derde daaraan nog zouden kunnen toevoegen, dat voor den geschoolden vakman de geheele wereld openstaat; voor de kantoorbedienden geldt dit nage noeg alleen voor de correspondenten in de moderne talen. Het buitenland heeft geen behoefte aan Nederlandsche boek houders of administratieve bedienden. Vandaar onze ernstige waarschuwing aan de ouders: „Laat uw kind geen kantoorbediende worden!" Namens het Afd. Bestuur, Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, W. BARTELS, Secretaris. Van die wereld kent men alleen een „hoog salaris", dat wellicht een enkele bediende op den eersten rang en die zyn er in den handel ook niet veel verdient, of meent men dat. eenmaal op kantoor, de aankomende bediende "zich nagenoeg voor zijn leven van ..een vaste betrekking'' mag verzekerd wet:n Vroeger was dit wellicht ten öeelc juist, thans echter in het geheel niet meer. In het algemeen genomen met uitzonde- hebber Mynheer A. schryft verder: .zendt maar een staaltje naar den Ryksvezel- dienst te Delft". Laat ik u zeggen, mynheer A.. dat heb ik gedaan! Over het resultaat van dat onderzoek zal u den Commissaris ongetwyfeld gaarne inlichten. Ik ben wel direct met bewy- zen gekomen, maar de heeren van de Middenstandscentrale hebben dat niet gedaan en my daardoor in myn brood winning ernstig gedupeerd. Maar ik ver zeker die heeren, die daartoe den moed hebben gehad, daarover is het laatste woord nog niet gesproken! En als u schryft, dat uw deskundige als bona fide bekend staat, dan zou ik hem den raad willen geven eerst wat meer waren kennis trachten op te doen en zich pas daarna als „deskundige" uit te geven. Gelukkig bestaat er nog recht in de wereld en heeft de Commissaris in uw nummer van 20 Juli 11. verklaard, dat „de aanvankeiyk door deskundige Haar- lemsche winkeliers verstrekte inlichtin gen niet juist waren" en dat mijn lin nen by winkeliers te verkrygen is tegen pirn, f 1.20 per el. Dit laatste is echter nog een vergissing. Ik verklaar hierby dat ik zes stuk ken Vlaamsch Kloosterlinnen aan het Stedelijk Ziekenhuis van Haarlem ca deau geef als ook maar één enkel Haarlemsch winkelier het Vlaamsche Kloostertuinen van een kwaliteit en een prys als het myne in voorraad heeft. Ik kan trouwens bewyzen dat dit niet het geval is. Ik ontving nl. de volgende open brief van een dame uit Haarlem, die voor f 230 pl.m. 182 el Vlaamsch kloosterllnnen van my gekocht heeft. „Met genoegen heb ik twee stukken VL Kloosterlinnen, 182 ellen, van de Goedkoope Sam gekocht. Na vergeiy- king met pryzen van andere zaken, be merkte ik, dat de prUs van het VI. Kloosterlinnen zeer voordeelig was. (w.g.) Jet van Bleyswyk Sonsbeek. - Prinsenstraat no. 2 Haarlem (Heemstede). Zoo kan ik nog talrijke andere aan bevelingen toonen. Mynheer A. zegt: Sam weet alleen of het linnen van hem in de kloosters ge maakt is. Dat heb ik nog nooit ergens verteld. Begrepen! mynheer A. Ik maak geen „misleidende" reclame! De naam ..Kloosterlinnen" is 'wettig gedeponeerd, indien deze naam mislei dend was. was ze niet door het bureau voor den Industrieelen Eigendom inge schreven. Laat mijnheer A. maar dan onder ver melding van zyn naam, my nu maar eens antwoorden. Hoogachtend. DE GOEDKOOPE SAM VAN DEVENTER. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regeL Mynheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u dit ingezonden stuk in uw veelgelezen blad te willen opnemen. By voorbaat myn harteiyken dank. VLAAMSCH KLOOSTERLINNEN. Het doet my werkeiyk groot genoegen dat ik thans eindeiyk de wapens kan opnemen om my tegen de, ln den laat- sten tyd in Haarlem tegen my gevoerde campagne te verdedigen. Lang heb ik myn tyd moeten afwachten. Toen 31 Mei 11. een waarschuwing in uw blad verscheen, waarin de Com missaris van Politie op advies van de Midde.ustandscentrale te Haarlem den burgers van Haarlem mededeelde, dat myn „Vlaamsch Kloosterlinnen" 'twelk ik voor f 1,25 per el verkocht slechts gewoon Congolinnen was, dat iedere winkelier voor f 0.70 a f 0.80 kon leve ren, toen zag ik direct, dat de Com missaris zelfs door een zoogenaamde ..deskundige" verkeerd was ingelicht, ja, misleid was geworden. Is dat niet een klap in het aangezicht geven van een eerlyk koopman en bona fide han delaar, ingeschreven in het Handels register van de Kamer van Koophan- der en Fabrieken en lid van de Deven ter Handelsvereeniging. Waarom zyn de heeren van de Mid denstandscentrale niet eerst by tnij ge komen of waarom hebben ze my niet laten ontbieden by den Commissaris van Politie om daar verantwoording af te leggen voor nujn „oneeriyke concur rentie"? Dan had ik my tenminste kun nen verdedigen. Maar die heeren heb ben zeker gedacht „die Goedkoope Sam is maar een gewone straatventer en wy kunnen hern best op een dergeiyke fraaie manier van de markt helpen. Maar dan hebben die heeren zich toch vergist! De Goedkcope Sam is goed be slagen op het ys gekomen en heeft den Commissaris van Politie weldra doen inzien, dat men hem verkeerd had inge licht. Maar als die mynheer A. dan zoo durft te schrijven als in uw nummer van 20 Juli 1.1. dan moet hy maar eens met zyn naam voor den dag komen, als hy tenminste niet bang is voor de pu blieke opinie, die waarlyk niet licht zal oordeelen over een man die den moed heeft een eeriyk zakenman op een der- geiyke minderwaardige manier aan te vallen. Maar nu over mijt. Vlaamsche „Klooster" linnen. De Middenstands centrale haalt hier art 328 bis van het Strafwetboek (oneeriyke concurrentie) by. Wat zyn die heeren toch een brave menschen om er zoo bezorgd voor te zyn, dat hun medemenscher. misleid worden. Laten ze dan echter vooral eens kU- ken in de couranten naar de talryke advertenties van groote fabrieken die het publiek veel erger by den neus ne men, dan zelfs waarvan zy den Goed- koopen Sam beschuldigen te doen. En laten ze kUken naar het geval wat zich nu met mijn Vlaamsche Kloosterlinnen in Haarlem heeft voorgedaan en den ken aan de splinter en de balk. Ik weet, heel best wat ik wel cn niet mag schrijven en heb aan myn stoffen nooit eigenschappen toegedicht die zU niet De Hollandsche Waschvrouw Inhoud van Tijdschriften NEDERLANDSCH FABRIKAAT In de Juliaflevering van het maand blad der vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat" treffen wy allereerst een mededèeling aan omtrent de Algemeene, Vergadering dier vereeniging. welke op 6 September a.s. te Arnhem zal plaats vinden en die zeer belangwekkend be looft te zullen worden. Het maandeiyksch verslag, van wat de vereeniging in de laatste maand deed. geeft ook thans weder de over tuiging, dat op velerlei gebied de ver eeniging zich krachtig en practisch werkzaam weet te maken. Belangwekkend is de beschryving van de N.V. Machine- en Motorenfabriek v/h. Thomassen Co.. te De Steeg, waaruit biykt, dat uit een zeer be scheiden reparatiewerkplaats een fa briek is gegroeid, die met eere mag worden genoemd. Verschillende afbeel dingen zyn by deze beschryving opge nomen. De bydrage: Reukwerkfabricage ln Nederland, geeft een aardigen kyk op eentak van industrie, zooals deze in vroeger Jaren hier te lande van belang RADIO-PROGRAMMA. ZONDAG 31 JULL HILVERSUM. 1050 M. 12.30—1.30 Lunchmuziek. (N. O. V.- uitzendlng). 1.45—2.15 Declamaties door Jan Boe- zer. De Merelaan. Guido Gezelle De Kurassiers van Canrobert, Pol. de Mont. Fragment uit Salomé, Oscar Wilde. 2.15 Uitzending uit de Princesse- schouwburg te Den Haag 'dir. Hugo Helm). ,Der Fidele Bauer" (De fideele boer), operette in S bedr. van Leo Fall. Regie: Fritz Hirsch. Dirigent: Josef Ziegler. Rolverd. Lindoberer, boer van Lindobcrhof, Walter Trlebel, Vincent, zyn zoon. F. Burlan. Ma- thaeus Scheichelroither, Frita Hirsch, Stephan zijn zoon. Curt Wollram. An- namirl. zyn dochter. Friedel Dotza. Raudaschl. boer. Albert May. Endletz- hofer, boer. H. Weissbach. Zopf. dorps agent. Artur Eugens. De rooie Llsi, melkmeisje, Tanja Marion. Heinerle, haar zoontje, Alice Legan. Drie boe renzoons. Seppl, zoon van den waard. Franz Burian. Gehelmer SanltAtsrat von Grunau. Kurt Heyde, Viktoria, zyn vrouw, Jula Rillo. Horst, hun zoon, luitenant by de huzaren. H. Weissbach, Frederike, hun dochter. Mimi Geynes. Franz, bediende, Manfred Saske. Toni. een kamermeisje. De le acte speelt in het dorp Oberwang in Boven-Oos- tern-yk in den zomer. De 2e acte speelt 10 jaren later op de jaarmarkt in het dorp' Oberwang. De 3e acte speelt 6 maanden later in de woning van Ste phan te Weenen. In de pauzes (2.45) Als alles bloeien wil, Henri 't Sas (3.58) Strand-idylle. Door Jan Boezer. 6.45 V.PK.O.-uitzending in het Ge bouw van den N. P. B. te Hilversum. Spreker Ds. W. Hamilton of Silverton Hill. (Bergum, Fr.) over: Naar aan leiding van Joh. XV 112. 1. Lezen van Joh. XV 1—12. 2. Gez. 195 1. vervolgbundel v. d. P.N.B. 3. Gebed. 4. Preek (le ged.) Tekst: Joh. XV 5: De ranken van den wynstok 5. Gez. 205 5 en 6. Vervolgb v. d. N.P.B. 6. Preek 2e ged. 7. Gebed. 8. Gez. 203 4 en 9, vervolgb. NPJ3. 9. Votum. 8 00 Nieuws- en sportber. 8.15 Kurhausconcert. Het Residentie orkest onder leiding van Prof. Schnee- voigt. Leonid Kreutzer, piano. Sam Swaap. vioolsolo. Na de pauze: Piano concert no. 3 c moll van Beethoven. DAVENTRY. 1600 M. 3.50 Militaire band. concert H. Blako sopraan. R. Palmer, bariton. Militaire band, 5.35—5.50: Voorlezing A Royal Prin cess. 8.20: Studio-kerkdienst. 9.00 Het Wireless-koor. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35: Een Grieg-programma K. Winter, sopraan. L. England. piano. Symphonie-orkest. 11.05 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20—1.05 Gewyde muziek en preek I.05—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Dansmuziek. Homonyme- Jazz. 8.50 Dansmuziek. Orkest Mario Cazes KÖNIGSWUSTERHATJSEN, 1250. M. cn BERLIJN, 484 en 566 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenwyding. II.50—1.10 Orkestconcert. 4.50—6.50 Athletiekwedstryden. 8.50 Vrooiykc Zondag-avond. Or kest en solisten. 10.5012.50 Dansmuziek. LANGENBERG. .469 M.. MüNSTER, 242 M. en DORTMUND, 283 M. 9.2010.20 Morgenwyding. 12.401.30 Peter Cornellusconcert. 1.352.50 Orkestconcert. 4.20—5.50 Athletlekwedstryd Duitsch- land—Zwitserland. 5.506.50 Internationaal ry-tournooi in Aken. In de pauze concert. 8.50 „Susannens Geheimnis". 1-acter van Golosclanl. ..Das Madchen von Elizondo", kom. opera in 1 acte van Offenbach. Daarna tot 12.20 Dans muziek. ÏTAMBURG, 395 M. 6.508.20 Vroegconcert. .935 Morgenconcert. 1.25 Concert. 3.20 Vrooiyk concert. 5.50 Dansmuziek. 8 20 ..Frau Luna". operette van Paul Lincke. in 3 acte. Daarna dansmuziek. BRUSSEL, 595 M. 5.206.20 Concert tn de Kursaal te Ostende. 8.20 Orkestconcert. 9.20: Concert in de Kursaal Ostende 10.50—11.20: Dansmuziek. Stof jV/euH-s/r in Raaior r'Vy* y /Xvw A -S/:-r<?rrTvr~oaróorpd (Adv. Infi. Mcd.) MAANDAG 1 AUGUSTUS HILVERSUM. 1050 M. 12.00 Polltieber. 13 as2.00 Luchmuzlek door het trio van het restaurant .De Rozenboom" te Bussum, o. L v. Willem Lohoff. 4.40—5.55 Kinderuurtje door Mwr. Ant. v. Dijk. 6.158.00 Concert door het AJ4-R.O. orkest. Mevr. Sophie Haase—Pleneman sopraan. Egb. Veen aan den vleugel. 7.45 Politieber. a.15 Kurhausconcert. Orkest onder leiding van Ignaz Neumark. Claudio Arrau, piano. 9.00 Declamaties door Leo Toespraak tot de hoofden van Multatuii. Dicht by den dood. de Haan. 9.3010.30: Dansmuziek door dy Staves and his band", van het Pa viljoen Riche te Zandvoort. 10.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1600 Itt Lebak. J. Isr. „TwS- 12.20 Daventry-kwartet en (sopraan, bariton). 1.20—2.20 Orgelconcert. Southwaik Cathedral. 3.20 Dansmuziek. 5.20 „A walk from Edgware te Stanmore", lezing. 535 Kinderuurtje. 6.15 Verjaardagen. 6.20 Het Daventry-kwartet. 6.50 Tyds.. weerb. nieuws. 7.05 Het Daventrykwartet. 7.20 Literaire critiek. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.50 ..Miss Hook of Holland", Hol landse h muziekspel van P. A. Rubens en A. Hurgon. 9.20 Weerber.. nieuws. 9.45 Taptoe. „The Southern Com mand Searchlight Tattoo"." 10.45 Dansmuziek. 12.05—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIJ8", 1750 M. 10..501130 Concert 12.50—2.10 Orkestconcert 5.055.55 Dansmuziek. 8.50—10.50 Fragmenten u. d opera Le Dame Blanche", van Boieldleo. KöNIGWUSTERIIAUSEN. 1250 M. BERLIJN 484 en 566 RL 12.20—8,05 Lezingen en lessen. 8.50 ..Was gehort zu elner Retee", Lezing. 9.20—10.50 Uit de Rococo-tUd (Haydn Dittersdorf. Mozart). Het Guarneri- kwartet. LANGENBERG, 469 M. MUNSTER, 242 M. DORTMUND, 283 M. 1.30—2.50 Kamermuziek. 5.506.50 Orkestconcert 9.0010.30 Concert door de politic- kapel. 10.30—11.00 Vrooiyk concert. Tot 12.20 Dansmuziek. HARIBURG, 395 M. 6.20: Kamermuziek. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Concert. H. Kahn, viool. Erna Kroll Lange. zang. A. Seeker, plana 9.30—11.10 Orkestconcert. Hr. Raat zang. BRUSSEL. 509 M. 5.206 20 Trioconcert 8.20 Orkestconcert. 930—1030: Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELIItGEtl n 60 Cent* per regel. RADIO-MOORS. KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES 3 NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJL VOOR DE KINDEREN. Maar Vader schiet inééns in een feeststem ming. Hij pakt twee van zijn schatten van deugnieten heet en danst met het hecle stel in de rondte. Want al is Vader Snutfclgraag vijf cn twintig maanden getrouwd, hij voelt zich nog net zoo jong als zijn bengels.. Daar wordt gebeld. Knagclijntje gaat open» doen en ziet tot haar verbazing meester Taai- leven met zijn vrouw vcor haar staan. Zóó, juffrouw Knipoog, zegt de Meesu-r. we ko men even je ouders fclicitceren. Daar licb jc zeker niets tegen, hc?.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11