BUITENLANDSCH OVERZICHT Pijnlijke Voeten BINNENLAND SCHEEPSBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 4 AUG. 1927 Calvin Coolidge's sensationeel be sluit. De opinie der Amerkiaansche pers. Wil hij zijn kansen berekenen? Hoover eventueel opvolger? Frank rijk maakt zich bezorgd over de Duit- sche luchtvaart. Mevrouw Lenin voert heftig het woord tegen de oppo- 'sitie in de partij. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Als een donderslag inderdaad, heeft Coolidge's mededeeling gewerkt, dat hij zich niet meer candidaat zal laten 6tellen voor de verkiezingen van het presidentschap in 1928. De bladen, en vooral de Amerikaansche republlkein- sche hebben het er niet by laten zit ten. Er is een geweldige publieke dis cussie geopend die langs en over en om Coolidge golft, maar hem schijnbaar niet raakt. Want Coolidge is de eenige die er niet op ageert. Een merkwaardige stelling van een der commentaar gevende bladen is het .vermelden waard. zy vertegenwoordigt de meening van veel Amerikaansche polticie en de ge dachte wordt er in uitgesproken, dat Coolidge dezen zet heeft gedaan om te ■weten te komen wie straks zijn con currenten zouden kunnen zyn by ae verkiezingen. Op dio manier zou hy zich dus slechts een hechteren grond slag willen vormen voor den komenden stryd. Als zyn party hem niet één stemmig het candidaatschap opdringt, en als zyn populariteit die inder daad grooter schynt dan de liefde voor hem, van zyn party leden hem niet in dezelfde richting dringt, zal hy bedanken. Alléén met den steun van „heel het Amerikaansche volk" zou hij dus de geweldige risico in polftieken en physieken zin van het aanvaar den voor den derden keer eener be noeming willen dragen. Inmiddels houdt ieder zich bezig met de oplossing vandit zeer moeiiyke pro bleem! De Zwyger Calvin Coolidge zwygt. En het schijnt wel dat ditmaal de debaters enal diegenen die het vraagstuk voor hem willen oplossen, er geen steek van af weten. Er is ^er maar één die opheldering zou kunnen geven. Dat is Coolidge. Die doet het niet. Hy zal wel zoo verstan dig zyn om voorloopig zyn mond te blijven houden. F. A. Coolidge's besluit. De N.R.Ct. schryft het volgende: Het besluit van president Coolidge ls naar het ons voorkomt -r vol komen logisch en juist gezien. Er is nu eenmaal een nog nooit verbroken traditie dat de president die een derden termyn ambieert het er niet met succes afbrengt. Het meest typisch voorbeeld daarvan was de enorm populaire gene raal Grant. Wie het ook geprobeerd had was Roosevelt. De „twee termynen en niet meer" traditie dateert van niemand minder dan van Washington zelf. Roosevelt had rekenende op zyn enorme populariteit het aange durfd de traditie te trotseeren doch kreeg de kous op den kop. Hy had nog wel gebruik gemaakt van het ar gument dat zyn eerste termyn feiteiyk geen eigen termyn was, doch de vol tooiing van dien van Mc. Kinley, door wiens overiyden Roosevelt van vice- president president werd. Maar de kiezers vonden dit geen overtuigend argument en Roosevelt (er waren trouwens ook nog andere redenen) kwam er niet. De positie van Coolidge was eenigs- zlns analoog. Ook Coolidge heeft een termijn afgemaakt (van Harding) en volgde automatisch op. Daarop volgde een eigen, tweede termyn. Coolidge waagt het niet een gooi te doen naar een derde presidentschap. De President heeft zyn besluit aan de pers meegedeeld, doch zonder daar- bU eenig commentaar te geven. In de kringen - der Republikeinsche partyleiding is het nu eeii drukte en consternatie van belang. Men acht het niet onwaarschyniyk dat Hoover, de minister van koophandel, nu de can didaat der Republikeinen voor het presidentschap zal wezen. Zekerheid daaromtrent bestaat nog geenszins. Frankrijk en de luchtvaart. Duitschland achterna. Dezer dagen hebben wU melding ge maakt van een lofrede van den Ber- lünschen correspondent van de „Echo de Paris" op den groei en den bloei van de Duitschc handels-luchtvloot. Dat artikel verscheen niet op zich zelf: zegt het Hbld.,1 het probleem van de Fransche luchtvaart staat de laatste weken op het eerste plan in de be langstelling van de openbare meening. De leidende figuren in de politiek be ijveren zich oin leiding te geven aan de toenemende belangstelling. De Sena tor Henry de Jouvencl bUv. kondigt voor zyn nieuwe blad. de „Revue des Vivants" een reeks artikelen over de kwestie aan van deskundigen. Nie mand minder dan maarschalk Lyautey de groote veroveraar en pacificator van het grootste deel van Frankryk's Noord- Afrikaansch koloniaal rijk. heeft een voorwoord geschreven als inleiding tot die reeks, welk voorwoord de „Petit Parisien" publiceert. De maarschalk „benydt daarin" byna de Duitsche luchtvaart en de gelukkige ontwikke ling daarvan in commercieel© richting, jva&rtoe zij door de nederlaag Vai1 Duitschland gedwongen werd. Het ryk bouwt practische vliegtuigen voor het verkeer, steunt de bouwers onder voor waarde dat de vliegtuigen volgens be paalde methode geconstrueerd worden, zoodat ze zeer snel van vredes- in oorlogsvliegtuigen kunnen worden ver anderd. Het jaar 1924 was het begin van de ontwikkeling van de Duitsche luchtvaart; in 1925 ontstond de Deut sche Lufthansa; in 1926 had Duitsch land reeds de ontwikkeling bereikt van het Fransche vliegwezen en in 1927 had het dit achter zich gelaten. Wil Frankrük niet achterblijven, zoo constateert maarschalk Lyautey, dan moet het het Duitsche voorbeeld vol gen en zyn binnenlandsch luchtnet uit breiden; in 1925 hebben Keulen, Dort mund en Breslau elk acht millioen M. aan subsidies voor de luchtvaart uitgegeven, meer dan de geheele Fransche begrooting voor de lucht vaart. Lenin's vrouw tegen de oppositie in Moskou. De heftige aanvallen van Trotskl en anderen tegen de communistische partijleiding dringen niet bulten de muren van het hermetisch gesloten Kremlin door, waar het centrale comité vergadert Men verneemt slechts, dat de op positie zich in zeer scherpen orm wendt tegen de overdryving van ret „dreigend oorlogsgevaar" en dat zy wyst op de onpopulariteit van een oor log. De arbeiders zouden zoo ver klaart zy vragen, waarvoor zy eigenlijk vechten, indien zy tegelijker- tyd zien, dat de partijleiding in klein burgerlijke theorieën den opbouw van het socialisme in slechts één land mo gelijk acht, dat het socialistische werk geen vorderingen maakt en dat de leiding der partij tot verzwakking der dictatuur van het proletariaat en van den klassestryd leidt. In de ongetwijfeld weinig zachtzin nige botsing der geesten en theorieën trad als eerste spreekster tegen de op positie de vrouw van Lenin, Kroepskaja op, die verleden jaar zelf tot de op positie behoorde, doch thans aan de zijde van Stalin staat. Haar rede ver dient de aandacht, daar zy typeerend is voor de methode, die bij de groote debatten zal worden gevolgd: Verwerping van alle debatten, de noodzakelijkheid eener yzeren discipline, dat is de tefkens terugkeerende gedach te in haar rede. De communistische party is geen debating-club, verklaar de mevrouw Kroepskaja onder storm- achtigen byval. Een soldaat op marsch mag niet vragen, waarom hy naar deze en niet naar een andere plaats optrekt. Waarheen de koers en de stemming gaan, toont een manifest der invloed- ryke vereeniging van bolsjewistische veteranen aan, gericht aan de party- leiding. In dit manifest wordt f^lle critiek op de oppositie uitgeoefend; verlangd wordt, dat de partyleiding aan de oppositie een ultimatum zal stellen, zich by alle besluiten zonder tegenspraak neer te leggen. Ten slotte wordt verlangd, dat de leiders der op positie uit het centrale comité zullen worejen gestooten. Ook al hebben zy zich voorheen nog zoo verdienstelyk jegens de party gemaakt, aldus het manifest, thans moet de party ver langen, dat yzeren discipline en hand having der party eenheid vóór alles 'gaan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» pe* regeL Stukgeloopen, Geblaard of Bra'nderig, verzacht en geneest men met PUROL KORT EN BONDIG. Verleden jaar werd de eeuw-herdenking gevierd van den grooten auteur op gas tronomisch gebied, Brillat-Savarin. De plechtigheden, die toen plaats von den. zullen op 21 September haar naspel hebben. Dien dag toch wordt te Belley, in het departement Ain, een standbeeld voor den wereldvermaarden maag- en maagvulling-kundige onthuld. Het is in ieder geval beter dan voor een generaal! Volgens de „Neue Freie Presse" is tot dusver tegen 200 personen eon strafver volging ingesteld In verband met de jongste onlusten in Weenen. De erupties van den Vesuvius zyn veel minder heftig geworden en men verwacht dat de activiteit van den vulkaan binnen enkele dagen weer normaal zal zyn. Een draadloos bericht via Beriyn meldt, dat by de in 1928 in Mexico plaats vindende presidentsverkiezingen de ge neraals Obregon, Serrano en Gomez als candidaten zullen optreden. Een juwelier uit New York is te Wee nen voor een waarde van 1;/. milliard kronen aan baar geld en sieraden opge licht. HET CONSULTATIEBUREAU VOOR ALCOHOLISME. Men. schryft ons: Het onlangs alhier opgerichte Consul tatie-Bureau voor Alcoholisme biykt reeds volop reden van bestaan te heb ben. In de weinige zittingen, die tot dus ver gehouden konden worden, kwamen reeds verscheidene patiënten zich aan melden. Het bureau is zoo gelukkig in den heer J. H. Varekamp een maat schappelijk leider te bezitten, die door jarenlange werkzaamheid bij een gelyk- soortige instelling te Amsterdam volko men voor zyn arbeid berekend is, terwyl daarnevens het medisch gedeelte van de taak van het bureau bij Dr. Coenen, ze nuwarts alhier, in beproefde handen is. Is medische voorlichting uiteraard alleen vereischt ten opzichte van die patiënten, by wie ziekelijke afwijkingen vermoed worden, de maatschappeiyke leider ziet zich aanhoudend voor allerlei uiteenloo- pende vragen geplaatst, o.a. ten aanzien van het beroep, het gezin, den vrienden kring van den patiënt, kortom ten op zichte van al die factoren, die maar eenigszins met 's mans gedrag in ver band staan en daarop een invloed ten goede of ten kwade kunnen uitoefenen. Consultatie-bureaux zooals hier bedoeld bestaan in ons land nog maar betrekke lijk kort. Naar Duitsch voorbeeld werd ongeveer 15 jaar geleden het eerste hier te lande opgericht te Amsterdam, met den bekenden drankbestrijder Th. W. van der Woude als maatschappelijk leider. Verliep de eerste zitting, die het hield, met slechts één patient, thans moet het Amsterdamsche bureau in zijn twee zit tingen per week telkens gemiddeld tach tig, soms zelfs 120 personen te woord staan. Inderdaad zullen bureaux als deze, zoo lang het drankmisbruik biyft bestaan, hun zegenryke werking niet missen en niet alleen de geheel-onthouder, maar ook de bestryder van het drankmisbruik zal ongetwyfeld deze instellingen naar vermogen willen steunen. Hoezeer men ook het bestaan van herstellingsoorden oor drankzuchtigen moge toejuichen, toch biedt het consultatie-bureau meer dere voordeelen, die bij opname in een herstellingsoord gemist worden. Eerstens is door de hooge kosten der verpleging voor menigen alcoholist opname prak tisch uitgesloten te achten; tot het con sultatiebureau daarentegen kan ieder zich zonder bezwaar wenden. Voorts wordt door de opname in een herstel lingsoord de patiënt een tijdlang geheel aan zyn eigen omgeving onttrokken, wat het groote gevaar meebrengt, dat hy na terugkeer spoedig in zijn oude kwaal te rugvalt, b.v. door toedoen van zooge naamd goed bedoelende vrienden, die hem onder een versnapering het welkom toeroepen. Het consultatiebureau daar entegen laat den patiënt zooveel moge- lyk in zijn eigen omgeving en tracht hem te sterken om zich daarin voortaan be- hoorlyk staande te houden. En ten slotte mag men ook niet blind zyn voor het voordeel, dat de patiënt van het consul tatiebureau zyn beroep kan blyven uit oefenen, terwyl bij opname in een her stellingsoord tevens de kostwinner aan het gezin wordt onttrokken. Treffend is in de ervaringen van het Amsterdamsche bureau vooral, dat, ter wijl aanvankelyk de leider nu en dan schoorvoetend tot de justitie kwam in het belang van een patiënt, die zich vergre pen had doch wellicht door de zorgen' van het bureau en als gevolg daarvan eigen goed gedrag nog voor een veroor deeling kon worden behoed, de rollen thans geheel zijn omgekeerd, immers het inroepen door de justitie van de hulp en voorlichting van het bureau schering en inslag is. Als curiositeit ten slotte nog dit. In aen loop der ja,ren heeft, het Amsterdamsche bureau reeds voor ettelijke tienduizen den guldens kleine voorschotten ver strekt aan zyn patiënten, waartoe het door de hulp van vermogende belang stellenden in staat was. En het is voor menige bankdirectie om jaloersch te wor den, wanneer ik hier mededeel, dat deze voorschotten, waarvoor nimmer eenige zekerheid, zelfs geen borgstelling werd gegeven, byna geheel werden afgelost, zoo zelfs, dat de „strop", die het bureau met deze weinig solide debiteuren opliep, in totaal slechts ongeveer twee procent bedroeg. Zou de onderstelling gewaagd zijn, dat by deze gevallenen, nadat zy door de goede zorgen van het bureau zyn opgericht, weer iets ontwaakt van eerge voel, gepaard met dankbaarheid jegens deze instelling en zich uitende in eerly- ke nakoming van de tegenover haar aan gegane verplichtingen? PROF. DE LOUTER 80 JAAR. VEEL BELANGSTELLING. Q Prof De Louter die Woensdag zyn tachtigsten verjaardag vierde, ont ving ter gelegeenheid daarvan een per- soonlyk schrijven van de Koningin. De burgemeester van Hilversum, mr. P. J. Reymer, de senaat van de Utrechtsche Universiteit en vele ande ren zonden prachtige bloemstukken. Uit het geheele land komen talrijke te legrafische en schrifteiyke gelukwen- schen in. Prof. Mr. J. de Louter, oud-Hoog leeraar *aan de gemeente-u..iversiteit van Amsterdam en aan de RUksuni- verslteit te Utrecht, is verder oud-lid van den gemeenteraad van Utrecht en van de Provinciale Staten van Utrecht. In de Remonstrantsche Broederschap heeft hy een plaats van beteekenis ingenomen. Onder meer'heeft hy voorts les aan de Konnigin in het Volken recht gegeven. Nog wordt gemeld dat onder de ge- lukwenschen die de Hoogleeraar mocht ontvangen een persooniyk schryven van de Koningin was. BRAND OP DE „MAASLAND". GROOTE SCHADE. Uit Keulen wordt door Wolff gemeld, dat in de haven van Keulen brand is uitgebroken opi het Hollandsche stoom schip „Maasland". De brand woedde in een party van tweehonderd balen zwa vel en werd gebluscht door de stcdelyke brandweer door middel van schuimge- ncratoren. De schade is zeer groot. GEMEENTEREKENING AMSTERDAM OVER 1926. BATIG SALDO VAN RUIM DRIE MILLIOEN. B. en W. van Amsterdam hebben den gemeenteraad aangeboden de rekening van de inkomsten en uitga ven der gemeente over het dienst jaar 1926; voorts hun verantwoording over gemeld dienstjaar en de daarbij behoorende memorie van toelichting; en ten slotte een concept-besluit tot voorloopige vaststelling der rekening. Wat den gewonen dienst betreft, sluit de rekenning van den ontvanger met 'n voordeelig saldo van f 2.046.953.20. De dienst 1927 zal, voor zoover thans valt te voorzien, een voordeelig ver schil opleveren van f 1.226.571.431/2. Dit voordeelig verschil is een gevolg van de resultaten van den dienst 1926, zoodat het batig slot van den dienst moet worden gesteld op f 2.046.953.30 (saldo der rekening) plus f 1.226.571.43 1/2 f 3.273.524.62 1/2. Dit saldo is f 2.069.457.881/2 lager dan dat van den dienst 1924, hetwelk ten voordeele van 1926 kwam. Wordt in aanmerking genomen, dat niet beschikt behoefde te worden over de f 1.900.000, welke als ontvangst uit het Reservefonds voor byzondere doeleinden op de begrooting voor 1926 was uitgetrokken, dan is het resultaat van den dienst 1926 f 3.273.524.631/2 plus f 1.900.000 f 5.173.524.63 1/2 gun stiger dan by de vaststelling der be grooting werd voorzien. Aan de uitvoerige uiteenzetting van de oorzaken van het ontstaan van het voordeelig saldo is ontleend, dat het voordeelig verschil op het hoofdstuk Belastingen nagenoeg geheel te dan ken is aan de hoogere opbrengst van belastingen en heffingen. Boven de raming werd ontvangen: wegens opcenten op de Grondbelasting f 75.000, wegens opc. op de Personeele belasting f 292.000, wegens opcenten op de Dividend en tantièmebelasting f 349.000, wegens de belasting naar het inkomen f 1.242.000 en wegens be lasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijkheden f 59.000. Wegens uitkeering van winst uit de gemeentebedryven werd boven de ra ming ontvangen: van de Electriciteits- werken f 1.554.000, van de Gasfabrie ken f 1.092.000, van de Waterleidingen f 313.000 van de Telefoon f 702.000 van de Tram f 225.000 en van de Vee markt en het Abattoir f 36.000. DUURDERE SCHOENEN? TOENEMEND TEKORT AAN HUIDEN. Het Vakblad voor de. Schoenmakerij voorspelt een verhooging van de leder- en dus ook van de schoenenpryzen, aange zien sinds Februari de huiden in Ameri ka 50 pCt. en de kalfsvellen 35—40 pCt. gestegen zijn. Ook op de ledermarkt zijn belangryke prysverhoogingen gevolgd. Zonder twijfel, vervolgt het blad, moet c.eze ryzing van de markt toegeschreven worden aan een toenemend tekort aan huiden op de wereldmarkt. Overal zyn de beschikbare voorraden sterk geslon ken en het slachten van vee is in Ameri ka en elders minder dan normaal. De laatste drie of vier jaar is het verbruik van leder in de wereld grooter geweest cian de aanmaak ervan. Nu de ledervoor- aden uitgeput raken, d.w.z. dat van 1927 af de beschikbaar voorraden voor slechts een paar maanden toereiken, terwyl zy vóór dien wel voor een half jaar vol- diende waren nu grijpt de leder industrie uit alle landen naar de val lende huiden en betaalt de hoogere prij zen die het noodzakelyk gevolg van dien aandrang zyn. Dit is de logische gang van zaken. Men kan zich dit indenken, als men bijv. weet, dat de cyfers van de voorra den „packer"huiden aantoonen, dat de packers nu een maand tevoren uitver kocht zyn, terwyl vroeder doorgaans een voorraad van een half millioen opge stapeld lag. Uit de Amerikaansche han delsstatistiek die zooveel vlugger en v eelomvattender is dan die in het ver splinterde Europa uit die statistiek is aan te toonen, dat de voorraden zooi- ieder bij de lederfabrieken in 1923 circa li millioen huiden bedroeg en in 1926 waren het er slechts 2.800.000. In box- •unds was in 1923 de voorraad in looiers handen 3.750.000 en nu nog geen 2 mil lioen. Deze cyfers, aldus het blad, spre ken voor zich zelf. Op grond van deze feiten kan met ze kerheid voorspeld worden, dat ook in schoenwerk een prysverhooging voor de «deur staaj;. Wanneer dat gebeurt is moei lijk te zeggen, maar in elk geval in den allernaasten tijd. De schoenfabrikanten die een degelyk lederen artikel willen blijven leveren, kunnen dit niet klaar spelen zonder kostprysverhooging en, hoe fel de concurrentie ook mag zyn, hier valt niet te kiezen of te deelen, de prijs moet omhoog. HET DRAMA TE AMSTERDAM. Inzake het drama in de Dapperstraat te Amsterdam wordt gemeld, dat na de conclusie van deskundigen dat zelf moord de doodsoorzaak is van den op perman die tengevolge van een mes steek aan de keel is overleden, de justitie verlof heeft gegeven het lijk te begraven. DE NIEUWE DIENST. BODE. NA EEN UUR VERDWENEN. Dinsdagmiddag werd te Rotterdam een ongeveer 30-jarige vrouw als dienstbode aangenomen in een pen sion op den Schiedamschen singe. Na ongeveer een uur was zij echter spoor loos verdwenen. Het bleek, dat zij ten nadeele van een ander dienstmeisje een bedrag van f 1.75 had meegeno men, terwyl uit een geldkistje van mevrouw een bedrag van f 27 was ontvreemd. Volgens de verklaring van het dienst meisje was de koffer, die de vrouw bij zich droeg, zoo zwaar, dat ver moed wordt, dat hy inbrekerswerk- tuigen bevatte. De politie van het bureau Witte de Withstraat stelt een uitgebreid onderzoek in naar deze ge vaarlijke dienstbode. EEN VERJAARDE DIEF- STAL VAN TWEE TON UITGEKOMEN. AMSTERDAM, 3 Aug. Naar wy ver nemen werd dezer dagen bij een bank instelling hier ter steue een pandbrief aangeboden, die bij onderzoek afkomstig bleek te zyn van een in 1909 gepleegden diefstal te Vlaardingen. Ook werden hier ter stede coupons aangeboden van pandbrieven welke even eens van dezen diefstal afkomstig zyn. Het betreft hier een diefstal, die 18 jaar geleden by de firma ^Kikkert, een harlnghandel te Vlaardingen, is ge pleegd. Er werd toen uit het kantoor de zer firma een geldtrommel gestolen in houdende ongeveer twee ton aan effec ten. De diefstal had onder zeer bijzondere omstandigheden plaats. De geldtrom mel werd namelijk opgeborgen in de brandkast en toch bleek, dat deze brand kast niet was verbroken. Een bekende moest in elk geval de hand in het spel hebben gehad en kans gezien hebben dien geldtrommel uit de brandkast te halen, terwyl ze geopend was. Een lang durig en nauwkeurig onderzoek had niet tot resultaat dat de dader (s) gevat kon- (den) worden. Enkele dagen na den dief stal echter werd in het kantoor de geld trommel gevonden met een gedeelte van de effecten. Ook werden effecten aange boden in verschillende plaatsen in ons land. Deze werden in beslag genomen, doch nimmer kon uitgemaakt worden van wie de effecten afkomstig waren. De zaak bleef tenslotte rusten, nadat een groot gedeelté van het vermogen (het geld hier het geheele vermogen in geld van genoemde familie) terecht was. On geveer iy2 ton werd in beslag genomen. Bij het thans ingestelde onderzoek bleek dat de laatstelyk hier ter stede aangeboden pandbrief en coupons ter verzilvering waren aangeboden door een vroegeren kantoorbediende dier fir ma. Deze verklaarde die pandbrieven (5 stuks, elk ter waarde van 1000.in- dertyd te hebben gevonden en nu een er van te hebben willen verzilveren. De 5 pandbrieven zyn in beslag genomen. De diefstal is intusschen verjaard. Edam 3 Aug. v.m. te Havana van Rotterdam. Giekerk 3 Aug. te Beira van Delagoa- baai. Gelria 3 Aug. op 72 gr. 30 mjn. Noord en 13 gr. 2 min. Oost, mistig weder, lichte zuidelyke koelte, kalme zee; al les wel. Johan de Witt, 3 Aug. van Suez, Amsterdam n. Batavia. Koudekerk 3 Aug. te Rotterdam van Antwerpen. Karimata 3 Aug. te Genua, Batavia n. Amsterdam. Madoera 3 Aug. van Amsterdam n. Rotterdam. Meliskerk 3 Aug. te Port Said. Am sterdam n. Oost-Afrika. Prins der Nederlanden 3 Aug. te Southampton, Amsterdam naar Ba tavia. Randfontein 3 Aug. van Amsterdam n. Hamburg. Ridderkerk 3 Aug. te Bombay van Rotterdam. Rotti p. 2 ug. Perim, Batavia naar Amsterdam. Schiekerk 2 Aug. te Bombay van Rotterdam. VRIJDAG 5 AUGUSTUS HILVERSUM, 1050 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio van het restaurant „De Rozenhoom" te Bussum, o. 1. v. Willem Lohoff. 5.007.00 Concert door het A.N.R.O.- orkestorkest. Anton de Leeuw, bas ba riton. Egb. Veen, piano. 7.45 Politieber. 7.00—8.00 V. P. R. O.-uitzending. Trio sonate C gr. t., Bach. (Adagio, alia bre ve, Largo, Presto). Mevr. C. J. Paris- Koene, piano; Mevr. S. v. 't Linden - hout-Tak, viool. De heer Jan Verwin kel, viool. 8.10 Kurhausconcert. Symphonie- concert door het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Schneevoigt. 10.15 Nieuwsber. 11.20—12.000 N.O.V.-uitzending. Dans muziek door de Ncnrth Star Band en de Amerikaansche Marimba band, üit het Palais de Danse, Scheveningen. DAVENTRY, 1600 M. 12.20 Solistenconcert (piano, bariton, viool) 12.50 Orgelconcert. I.02—2.20 Lunchmuziek. 3.02 Solistenconcert (contra alt, ba riton, piano) 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje., 6.20 Orkestconcert. 6.50 Tyds., weerb. nieuws. 7.05 Orkestconcert. 7.20 B. B. C. muziekcritiek. 7.35 De sonates van Beethoven. 7.45 Eye-witness account of the Du blin Horse show. 8.05 Variété (piano, banjo, ukulele, komiek) 9.05 A. W. Baskcomb, De beroemde komiek. 9.20 Weerber., nieuws. 9:40 „Broadcastmusic of the coming week. 9.55 Programma, samengesteld door „The wicked uncle". II.20 „Gems of Romance", door CoL C. -T. Davis. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIJS", 1750 M. 10.5011.20 Concert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Dansmuziek. 8.50 Galaconcert. Fragmenten u. d. opera comique „Don Quichotte", Mas senet. KÖNIGSWUSTERHAUSEN,. 1250. M. BERLIJN 4?4 en 566 M. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Symphonieconcert. 10.50—12.50 Mandolineconpert. LANGENBERG, 469 M. MUNSTSB- 242 M. DORTMUND, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.209.05 Liedjes by de luit, door W. Kleinilbeck. 9.059.20 Causerie. 9.20 Concert. Orkest en koor. Wdrag- tconeelisten. Daarna tot 12.20 Dans muziek. HAMBURG, 395 M. 4.20 Concert. 6.20 Theeconcert. 7.20 Orkestconcert. 8.2011.10 „De Tooverfluit", opera van Mozart in 2 acten. Daarna dans muziek. Café Wallhof. BRUSSEL. 509 M. 5.206.20 Trioconcert. 8.20 Orkestconcert. 8.50 Vlaamsche literatuur. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.35—10.20 Zang door een negerkwin tet. VOOR DE KINDEREN. Vader liceft dadelijk begrepen dat Neuswijs deze ieelijke streek heeft uitgehaald. Jou driedubbel overgehaalde rekel van een kwade muis, zegt hij. Zelfs op onze vijfentwintig- maandclijksche bruiloft kan je nog niet je fatsoen houden! Ilicr, jou blikslagcrsche rakker, ik zal je even leerenl briescht Vader en hij telt Neus wijs enkele afkeuringen op zijn broek uit, waarbij dc patiënt heelemaal niet zingt: „Lang zullen ze leven," Neen, hij piept en jammert lang niet feestelijk.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6