PARIJSCHE MODE. DE BEZIGE HUISVROUW HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 11 AUG. 1927 Jumrnci TWEE VACANTIE JURKEN Thans is het vrijwel overal ..Uitver koop" en nu is het de tijd om hier of daar een paar goedkoope couponnetjes te veroveren, om er een paar vacantie- Jurken van te maken, die op het laat ste nippertje nog even gauw in elkan der gezet moeten worden. Soms zijn deze coupons wel eens wat kort voor een ge- heelen japon, en wij hebben daarom hier boven een mouwlooze jurk afgebeeld, waarvoor men slechts het minimum stof noodig heeft. Voor het model met de lange mouwen kan men misschien het beste een stof kiezen, welke evengoed als japon voor binnenshuis in den herfst alsook als ja- WIJZE WOORDEN. „DAT SPREEKT TOCH VANZELF..." Bijna ieder mensch gebruikt deze woorden ieaeren dag meerdere malen. Dit of dat spreekt voor hem vanzelf ten minste. dat zegt hij. Maar is het werke lijk zoo? Ik ben van meening. dat „wat van zelf spreekt", lang niet altijd Iets behoeft te zijn. dat ieder van zelf begrijpt en verstaat. De persoonlijke opvatting, opvoeding, het karakter en de geheele omgeving zijn even zoovele factoren, die bij de bcoordeeiing eener aangelegenheid een niet te onderschatten invloed uit oefenen. Werkgevers en werknemers zullen heel dikwijls een en dezelfde zaak heel ver schillend aanzien en beoordeelen en wat voor den één dan „van zelf spreekt" is heel vaak voor den ander „volkomen onbegrijpelijk". De werkgever beschouwt bij een werk, dat gedaan moet worden, b.v. slechts het resultaat, dat hij daarme de hoopt te bereiken en beoordeelt van dat gezichtspunt uit het werk, dat moet worden gedaan. De werknemer, daarente gen, weet zeker, dat hij tot het volbren gen van het gewenschte werk het een of ander beslist noodig heeft en dat daar door het werk moeilijker of gemakkelijker wordt. Voor liem is het resultaat van het werk een geheel ander. Als hij echter niettemin beweren zou, dat dit „van zelf sprekend" is, dan is daarmede nog lang niet gezegd, dat de uitingen van werkge ver en werknemer over het ..van zelf sprekende" evenveel waarde hebben. En komt het dan zoover, dat werkgever den werknemer zegt, waarom het voor hem „van zelf spreekt", dan zal het heel dik- pon voor een tea of namiddr.sht in de maand Augustus gedragen kan wor den. Men kan keurige bedrukte shantung en kunst-zijde krijgen, welke men voor dit doeleinde zou kunnen gebruiken en zelfs al zou u de japon op iets meer komen, dan u van plan waart er voor Uit te geven, dan zal het u toch nog goedkooper komen, als men diezelfde Jurk later weer voor het theater of een avondje bij kennissen kan gebruiken. Knippatronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44. 46, 48 onder opgave van no. 50.620 A en 50.620 B. Kosten 70 ets. per stuk. wijls voorkomen, dat de ander daarop antwoordt, dat het voor hem heelemaal niet meer van zelf spreekt onder deze omstandigheden. Nemen wij b.v. eens ouders en kinde ren Wat den ouders b.v. bij de opvoe ding hunner kinderen als „vanzelfspre kend" voorkomt, wordt in de meeste ge vallen door de kinderen als onbegrijpelijk beschouwd. Evenzoo gaat het met leer aren en leerlingen. Doch ook de omgeving, waarin men leeft, dat, wat men „milieu" noemt, speelt hier een groote rol. Als iemand van kindsbeen af in een misdadige omgeving geleefd heeft, dan heeft zijn karakter veel indrukken opgedaan, die het ware gevoel voor recht en onrecht, mijn en dijn, etc. dermate bedorven hebben, dat hem tenslotte b.v. een diefstal geheel „van zelf sprekend" voorkomt. Hij voelt in het geheel niet, dat hij met diefstal groot onrecht begaat. Hij heeft het bij de menschen in zijn milieu nooit anders gezien en daarom spreekt het voor hem van zelf, dat hij zóó doet. Een andere handelwijze zou hem totaal onbegrijpelijk zijn. Zoo zou men nog een lange rij van dergelijke voorbeelden kunnen opsommen om aan te toonen, dat over het algemeen niets of slechts heel weinig „van zelf spreekt". Wij moeten dus met dezen uit roep erg voorzichtig zijn. En als iemand eens iets doet, wat niet volkomen in de haak is, moeten wij, alvorens hem te veroordeelen, eerst eens nagaan hoe hij er toe gekomen is. Misschien sprak voor hem zijn handelwijze geheel van zelf. Laten wij zoo iemand dan helpen om tot een beter inzicht en begrijpen te komen van de dingen! EEN PRACHTIGE SHAWL MET APPLIQUé-WERK Deze zeer decoratieve shawl kan ge maakt worden van een vierkante lap crêpe-de-Chine, welke dubbel gevouwen wordt. Eerst wordt het borduurwerk ge daan, dus vóórdat men de shawl om vouwt. De bladeren, steeltjes en bloemen worden in appliqué-werk in wol uitge voerd. Deze worden afzonderlijk op con- trasteerende kleuren stof geappliqueerd, uitgesneden en op de crépe-de-Chine ge bracht, terwijl men de randen in wol met een knoopsgatensteek afwerkt. De strik kan men ook met den knoopsgaten- steek er op werken, doch men kan hier voor ook open ladderwerk nemen. Is het borduren gereed, dan vouwt men de stof dubbel en zet de uiteinden langs den rand aaneen. Zet er den breeden rand franje aan en bedek den aanzet- rand met een smal strookje gouddraad. Op dezelfde wijze kan men er een avondtaschje van crêpe-de-Chine bij maken. Een chique satijnen avond schoentje, dat men bij een dergelijken shawl draagt, kan men eveneens met een klein appliqué-werkje versieren. Het staat er keurig bij. WAT KOST SCHOONHEID IN DE VACANTIE? door BELLA MONTROSE .Hoe bereiken zij dat toch? Hoe houdt zij haar handen zoo keurig? Hoe komt het toch, dat zij nooit sproeten krijgt?" Het is altijd interessant om dat eens uit te vinden en het kan in den regel nuttig zijn ook. Daarom heb ik een aan tal dames die ik ken, gevraagd: „Hoe doe je dat toch?" om er voor mijne leze ressen eenige nuttige wenken uit te ha len, zoodat zij er in haar vacantie zoo goed uitzien, als maar mogelijk is. Aan Greet, wier huid altijd een leuke gebruinde tint aanneemt, doch nooit vuurrood wordt, stelde ik de vraag: „Hoe voorkom Jij toch, dat je door de zon rood gebrand wordt?" „Zij antwoordde: „Door veel cold crcam te gebruiken. Zoodra ik met va cantie naar zee of naar buitentga, waar ik dus bloot sta aan veel zonneschijn, veroorloof ik mij de luxe van een dub bele portie, maar ik beperk daarentegen het gebruik van poeder tot vrijwel niets. Mijn huid heeft een neiging tamelijk rood te rijn, dus heb ik waarschyniyk meer crème noodig, dan andere vrouwen, die een olie-achtiger huid hebben, maar ik geloof, dat „meer crème en minder p<?e- der" een veilige regel zou zyn voor bijna iedereen. Ik behandel myn gezicht met crème vóór ik uit ga, ter bescherming, en wederom zoodra ik thuis kom. ter zuive ring van de huid. En als ik mijn vacantie aan zee doorbreng, wasch ik myn gezicht nooit met zeep". Sproeten zijn ook onaangename dingen dte veel in zomervacantles voorkomen en daarom vroeg ik aan Ella, die ook zoo'n teere huid heeft, dat de eerste zonnedag reeds de noodige sproeten te voorschijn kan brengen: .Hoe houd jü je gezicht vry van sproeten?" .Mijn zonnehoed is mijn beste vriend", zeide zij. „Ik ben er dol op, zonder hoed uit te gaan. en ik doe dat dan ook altyd, behalve in den zomer. Dan zet ik mijn „tuin-hoed" op. die heel licht is, doch groot genoeg om mijn heele gezicht te beschermen. Als ik naar zee ga. koop ik de leukste, fleurigste papieren parasol, dien ik vinden kan, en daar bescherm ik mün huid mede, als ik op het strand lig te luieren. En dan heb ik altijd een groote flesch vlier-water by me. lederen morgen wasch ik daar myn gezicht mee, vóór ik een laagje beschermende crème erop breng; en als ik thuis kom spons ik er mijn gezicht weder mede. Natuurlijk komen er toch wel eens sproeten voor den dag, niettegenstaande alle zorg, maar dan stip ik die onmiddeliyk aan met versch citroensap. Dus: zóó voorkomen sommige dames moeilykheden, die veroorzaakt worden door de sterkte der zonnestralen. Waar om zouden wu hare methoden ook niet eens probeeren? WENKEN VOOR DE HUISHOUDING Verguld brons. Een goed middel om verguld brons te reinigen is het volgend: Maak een warm zeepsop, doe er één vüfde liter (2 r-vaatjes) ammoniak by, schuiere hiermede het te reinigen voorwerp goed af. spoel het daarna in koud water en droog het zorgvuldig af. Petroleumvlekken. Petroleumvlekken in een vloerkleed verdwijnen meestal van zelf. Men kan dit bespoedigen door de vlek te bedek ken met een laag aardappelmeel, daar overheen een vloeipapier te leggen en. hierop een heet strijkyzer te zetten. Men neemt telkens een andere plek in het vloeipapier en ververscht zoo noo dig het meel. Blauwe costuums. Blauwe en marineblauwe costuums kan men gerust borstelen, zelfs een beetje meer dan andere stoffen. Straat- stof mag men vooral op deze soort klee- ren niet laten liggen, daar het goed er buitengewoon dof en smoezelig door wordt. DE EERSTE VINGER. HOED. Weinig vrouwen en meisjes zullen mis schien weten, dat er vroeger op een an dere manier genaaid werd dan tegenwoor dig: men gebruikte den duim om de naald door de stof te duwen. De eerste vingerhoeden, die meer dan twee eeuwen geleden vervaardigd werden, werden dan ook aan den duim gedragen. De uitvinder was een goudsmid. Hij heette Nicolaas Eensehoten en woonde in Amsterdam. Op zekeren dag kwam een dame. me vrouw van Rensselaer, bij hem en ver zocht hem iets te maken, dat haar duim tegen het prikken der naald beschermen moest. Zoo werd de eerste vingerhoed ver vaardigd. De goudsmid lier het er bij cén en pas later werden zij door een Engelschman bij vele tegelijk in den han del gebracht. RECEPT. Moes van Kruisbessen. Neem op 2 pond kruisbessen y2 ons suiker, een klein kopje water. 1 ei of wat sago. De kruis bessen worden schoongemaakt (van steel tje en kelkblaadjes ontdaan), gewas- schen, waarna men ze in het kokende water zachtjes tot moes laat koken. Dan met een houten lepel door een (liefst paardenharen) zeef fyn wry ven, waar op men het moest met de suiker ver mengt en de aangemengde sago. Die sa go moet even meekoken. In plaats van sago kan men ook een ei nemen, dat men in een schaaltje klopt en waarbij men dan. zachtjes-aan, de heete moes roert. (Dus van het vuur!). Augustus.... de maand van voorbereidingvan het □ajaarsseizoen. Als ik een dichteres was, zou ik zeg gen: „Er weent iets in mun innigst we zen. nu ik deze regelen neerschrijf.. Maar aangezien ik dat niet ben, zeg ik maar doodgewoon„Ik heb eigenlijk danig het land, dat ik dit moet neer pennen. Voorbereiding voor het najaarsseizoen, dat klinkt al zoo hefstachtig, het riekt zoo naar najaarsstormen en najaarsre genvlagen (of we al niet genoeg regen hadden, dezen zomer!), maar ja, het is onze eigen schuld, wy vrouwen zyn al tijd een beetje voorbarig waar het de mode betreft. In Januari, als het balken vriest, dragen we voorjaarshoedjes, en in het hartje van den zomer denken we al weer aan het najaar. En al denken de aan het najaar, gaan we warempel al aan de najaarscostuumpjes beginnen. Want in het moderijk zijn de eerste modellen aangeland. En de eerste van deze modellen vindt men op bijgaande teekening. Voorloopig inderdaad, dit is héél voorloopig schijnt er van een sterke wijziging in de lijn geen sprake te zijn. Het costuum dan, links op het plaatje, zou van pastel blauwe kasha zijn. De rok verwydt zich op zijn doorgeplisseerde panneaux, waarboven driehoekige zakjes zün ge naaid, afgezet met zwart fluweel lint, dat ook den boléro omzoomt. Er wordt een wit overhemdje onder gedragen. Drie meter stof van 1.20 M. breed is er voor noodig. En dan natuurlijk een zwarte ceintuur, met gesp. Er zijn nc.7 wat nieuwigheid j es te ver melden. Zoo by v oorbeeld wat garneering betreft. Doordat de lijn van onze mode de laatste jaren zoo buitengewoon een voudig was, hebben de modekunstenaars het steeds gezocht in een fijne garnee ring. Vooral borduursels van allerlei aard deden opgang. Wat voor nieuws moest er nu weer komen? Toen zijn ze aan het peinzen geslagen en toen kwa men ze met: knoopjesborduursels. Aller lei motieven, geborduurd van allerlei knoopjes, gekleurde knoopjes, gouden, zilveren knoopjes enz.,, op banden ge naaid of los op de stof gewerkt. Naast de knoopjesgarneering, de stiksels. Op japonnen, mantels, deux-pièces, ja zelfs op de hoeden, en de handschoenen. Nu, hieraan komt geen einde; de meest on verwachte effecten worden bereikt, met lange en korte, geruite, diagonale en ge kruiste stiksels. Zie maar eens den man tel rechts op de teekening. Hier zyn de stiksels tameiyk dicht bij elkaar, om het uiterlijk van matelassé te geven. Van parelgrijs is deze mantel heel fijn. En dan natuuriyk een grijs gestikt hoedje er bij. MADELEINE. EEN PRACTISCHE TASCH Gaat ge veel naar zee om te baden of gaat ge uw vacantie in een bad plaats doorbrengen? Dan is hier een geschikte tasch die het natte badcos- tuum kan bevatten, maar die op haar tijd ook dienst kan doen om de voch tige artikelen in een koffer als spon zen, waschhandschoenen, tandenbor stels enzoovoorts te vervoeren. De tasch wordt gemaakt van stevig lin nen, in een paar frissche kleuren ge streept, geblokt of gebloemd naar den smaak der naaister, zy wordt in enve- loppevorm genaaid, met een groot, puntig-toeloopend overslag, terwijl zy gevoerd wordt met een gummi-zak. De tasch wordt langs naden en over slag omgeboord, terwijl van hetzelfde materiaal dat voor het boren wordt gebruikt, lange einden aan de purtt van den overslag worden bevestigd om den zak te kunnen diclitstrikken. Na het bad worden badcostuum, muts, slofjes en handdoek in de tasch gedaan, deze dichtgestrikt en men be hoeft den geheelen dag verder niet bang te zijn, dat de tasch kleverig- vochtig van het zeewater zal worden. VOOR HET JONGE MEISJE Het hierboven afgebeelde jurkje li speciaal bedoeld voor jonge dames van 1620 jaar. Nu de vacantie in vollen gang is en overal de vrooiyke opgewek te kleuren van fonkelnieuwe zomerjur ken worden aanschouwd, zun er allicht nog eenige jonge dames, die het met een aardige jurk van het vorig jaar moeten doen en toch gaarne iets nieuws er by zouden willen hebben Nu, de uit- verkoopen, die thans allerwege worden aangekondigd, brengen uitkomst. Het hierboven afgebeelde model is een spe ciale zomerjapon voor jonge dames, ex- presseiyk daarvoor ontworpen door een groot mode-ontwerper uit de bekende Bond Street in Londen. Men kan het boven afgebeelde japon netje uittekend maken van waschbare zude of zijden alpaca of ook van wollen georgette in een leuke modekleur, zooals lei-blauw, marineblauw of z.g. beige- rose. Het lijdt geen twijfel of het japon netje is vol karakteristiek chique UJnen en zeer apart en modern. Knippatronen zyn verkrijgbaar in de maten 42. 44. 46, 48 onder opgave van het No. 23.794. Kosten 55 cents. EEN NIEUWE JUMPER De Jumper houdt ons nog steeds in zijn greep en terecht! wy doen al thans weinig moeite om onder dien greep vandaan te komen wederom terecht! Wie onzer heeft niet een jum per in haar bezit? Toch wel geen en kele vrouw meer, zou ik zeggen! Het is dan ook een geweldig gemakkelijke dracht; het bevordert de slanke lijn, het is leuk, sportief en bovenal is het gemakkeiyk. Een leuk, eenvoudig rokje met een aardige sportieve jumper klaar! Hierboven is afgebeeld een nieuw model jumper, dat zeer ze'ker onzen le zeressen zal bekomen. Men kan er alle mogelijke stoffen voor gebruiken en het effect, met de beide leuke zakjes, het omgeslagen kraagje-met-das en de om geslagen manchetten, is gegarandeerd. De aardige sluiting van voren door middel van een aantal frissche knoopen, verhoogt nog de aantrekkelijkheid. Knippatronen zyn verkrygbaar in de maten 42. 44. 46, 48 onder opgave van No. 23.834. Kosten 55 cents. Over Luidruchtigen en Stillen. Ook in over drachtelijken zin. Die veel werk verzetten. Naar aard en aanleg heeft de eene mensch veel meer beweging om zich heen als hij werkt, dan de andere. Som migen die cr flink gang achter zetten, maken een onmogelijk leven: iedere deur die zy net wilden sluiten, glipt haar door de haast uit de handen en bonst met eon luiden slag dicht, zy giyden uit op elk matje, waarop zy maar uitglijden kunnen en breken bij al die snelheid meer dan haar lief is. En toch werken zU misschien in haar gewone doen. wan neer er geen buitengewone snelheid van haar wordt verlangd, rustig en netjes. Natuuriyk zyn er ook degenen, die altijd de trappen als een dragonder of een wervelwind bestygen of afdalen en die bil het minste werk als een storm wind rondstuiven. Dan zün er ook de rustige werksters, die haar gang gaan. en die by groote Snelheid toch nog kans zien dfn rustig en keurig haar werk te verzetten. Tenslotte zyn er dan ook nog de keurigen. die stil voortwerken. maar die haar werk by lange na niet overzien en tegen liet ein de van den dag dan ook steeds weer piet den lijd in botsing komen. Aan al deze manieren valt zeker wel wat te veranderen en te schaven, en iedere beginnende huisvrouw moet on- herroepeiyk haar tol betalen aan haar gebrek aan ondervinding en haar on ervarenheid. Zoo leert de langzame op den duur de regels van haar werk strak aan te houden, zoodat zy zichzelf steeds weer dwingt om op vastgestelde tyden klaar te zün. terwyi de luidruchtige huis vrouw zich matigt in haar bewegingen. Maar de huisvrouwen zyn ook nog in twee andere categorieën te verdeelen, die een meer overdrachteiyke beteekenis hebben: zy kunnen ook stil en luidruch tig genoemd worden, en toch is het heel goed mogelijk, dat de stille het liuis als bli een orkaan op zyn grondvesten doet trillen. terwUl de luidruchtige op vilten slofjes onhoorbaar haar taak verricht. De eerste maakt echter totaal geen ophef van het vele werk dat zy dage- lijksch verzet, terwyi de andere den in druk wekt alsof zü van den vroegen mor gen tot den laten avond zwoegt, terwyi zy in werkelijkheid slechts weinig uit voert. Om een voorbeeld te noemen: de luid ruchtige doet haar vriendinnen en ken nissen verbaasd staan, wanneer zy ver telt, dat zij in een uur tijds eventjes een jurkje voor haar oudste meiske heeft genaaid: het jurkje wordt getoond, het is werkeiyk alleraardigst en ziet er nog tameiyk bewerkeluk uit met füne rimpelplooitjes en omgeboorde randjes langs hals en mouwtjes. Maar de yverige huisvrouw-naaister vermeldt niet, dat in dat uur, wat nogal rekbaar kan wor den opgevat, alle hens aan het dek zUn geroepen om te helpen en dat de kunste nares zelve niet veel meer gedaan heeft dan aanwuzingen geven aan de beide schoonzusjes die het een „dol" werkje vonden voor het kleine nichtje. Of een andermaal heet het dat de vrouw des huizes „even" slaboonen heeft geweckt en dan nog wel liefst een groote hoe veelheid. Steriliseren is een secuur werkje, dat zeker veel zorg vereischt en dat geheel falikant uitkomt, wanneer het niet met de noodige zorg wordt ube- handeld. Maar de luidruchtige heeft het in een ongeloofeiyk korten tyd gedaan en natuuriyk zyn alle flessclien dicht- gebleven en zyn er geen heeriyker sla- boontjes dan de hare. De stille daarentegen zal in menig geval heel wat meer werk verrichten, maar zü maakt er in het geheel geen ophef van. En als zü een enkelen keer eens praat over het werk. dat zij dien dag heeft afgedaan, dan zal zij vertellen dat het een of ander haar veel tyd heeft gekost en ook heel wat moeite. Intusschen wordt zU die zooveel over al haar werk praat, luide toegejuicht en bewonderd. Zoo hoorden wy eens zeg gen van een hulsvrouw die werkeiyk lui was, en wier netheid in huis volko men afhankeluk was van de dienstbode, die zij op dat oogenblik had. dat zy toch zoo'n uitstekende huishoudster was: wat die niet verzette, kolossaal was het en «alles even handig en vlug. Maar in werkeiykheid werkte die huisvrouw alleen zoo snel met haar mond en zü wist haar vriendinnen dan ook van alle wüs te maken. Nu is het echter menigmaal andersom ook waar: niet alleen maakt de luid ruchtige werkster veel ophef van wei nig arbeid, doch maar al te vaak komt het uit dat die zoo veel ophef van alles maken, een bitter klein beetje uitvoe ren. Ieder heeft ze wel onder haar kennis sen, zoo'n huisvrouw, die het zooge naamd altyd woest druk heeft, maar overal tyd voor over houdt. Ze heeft morgen kamerdag, een groote beurt, maar zeker, ze komt om half twaalf bü u om te helpen met het knippen van een jongensjasje, dat kan ze zoo best! Ga haar nu eens halen om elf uur: tien tegen een dat zU met een boek rustig in een stoel zit en alleen zorgt voor de koffie van het meisje en de werkster, die samen de kamer schoon maken. En voor het knippen van het jasje brengt ze een patroon mee, dat iedereen die er het geld voor over heeft van een modetijdschrift kan koopen. Overvalt ge daarentegen de rustige, die geen ophef van haai- werk maakt, op een ongelegen oogenblik, dan heeft zü het zeker heel druk met het verstellen van de kleeren van haar gezin: het spijt haar heel erg. maar zy kan onmogelijk meegaan om boodschappen te doen, er ligt nogal veel werk te wachten en zij moet het allemaal zelf doen. en als zij een dienstmeisje heeft, wil zy toch toe zicht houden op wat er in huis gebeurt, en kan zij maar niet ieder oogenblik uitvliegen. Die laatsten zijn de huiseiyken. die een gezellige sfeer van rustige genoe- gelijkheid verspreiden en die er geen behoefte aan hebben aan den weg te timmeren: zy gaan rustig haar gang, maar zü bereiken oneindig veel meer in den kleinen kring van haar gezin met haar eenvoudige huiseiykheid dan de luidruchtigen die steeds behoefte hebben aan toejuiching van buiten af en die haar huishouden zouden verwaarloozen om met werk daarbuiten de zoozeer be geerde populariteit te bereiken. MENU. Runderbiefstuk Aardappelen Slaboonen Tapioca met zure appelen De slaboonen worden in ruim water met zout gaar gekookt in een pan zon der deksel, om de kleur mooi groen te houden. Na afgegoten te zyn worden zij met een flink stuk boter gestoofd en in de schaal wordt er nootmuskaat over geraspt. Van een restje spercieboonen en aard appelen kan een zeer smakeiyk schotel tje voor de koffietafel bereid worden. Eenige goed rype tomaten worden in de helft gesneden en in wat boter ge bakken, waarna zy by de boonen en aardappelen worden gevoegd en tezamen een kwartiertje gestoofd. Dit wordt op een platte schotel opgediend met spiegel eieren. Voor het schoteltje is noodig: 1 ons tapioca ongeveer 6 zure appelen 6 d.L. water 1 ons suiker. De tapioca moet twee uur lang In net water weeken. waarna ze laag om laag met de gesnipperde appelen in een vuur vast schoteltje wordt gelegd, iedere laag met wat suiker bedekt. Het overgescho ten vocht wordt er over gegoten en het schoteltje dan dichtgedekt gedurende anderhalf uur in den oven gezet. E. E. J—Z

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10