UIT DE OMSTREKEN FLITSEN FEUILLETON DE GEHEIMZINNIGE ZAAK VAN STYLES HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 12 AUG. 1327 DAGJESMENSCHEN TE ZANDVOORT DE VERBINDING AMSTER DAM—ZANDVOORT Onze correspondent te Zandvoort echrijft ons: Oppervlakkig ligt er in het gebruik van dit woord een minachtende beteeke- nis ten opzichte van het meer stijlvolle „badgast". Toch wordt er een onwiile- •urig onrecht gedaan aan een groote kei groep bezoekers van onze badplaats men zou denken dat zoo'n gast van één dag een toegift is bij onze seizoen-taxa tie. Groote inrichtingen weliswaar genie ten door hco al heel weinig voordeel. Honderden zaken en zaakjes wel. Beginnen we met de peddelende gas ten. Wie zich, vooral in de vacantiedagen Zaterdags en Zondags, maar ook wel op de doordeweeksche dagen overtuigt hoe veel bezoekers er per rijwiel de Haar- lemsche straat passeeren, zal versteld staan. En al mogen er enkelen onder schuilen die rechtstreeks strandwaarts gaan, daartegenover staat dat het over- groote deel een rijwielbergplaats opzoekt en zich verpoost hetzij voor of na een bezoek aan 't strand, in een der vele gelegenheden. De legio rijwielstallingen maken dan ook goede zaken. Met liet toenemend autoverkeer Is het ook al heel gemakkelijk om een dagje naar Zandvoort te komen. Al is het een feit, dat mondvoorraad enz. wel wordt medegenomen, toch maken ook deze menschen verteringen, welke ten goede komen aan de zakenmenschen. Grooter echter is de stroom van menschen, die van trein of tram gebruik maken. Met Amsterdam achter ons kan liet niet an ders of zij dio „betrekkelijk goedkoop" jzich willen verplaatsen, maken van de voor hen dan toch altijd nog goedkoop ste gelegenheid gebruik. Wij schrijven betrekkelijk goedkoop". Ja, dit is nog «ltild een probleem. Nog dezer dagen konden we in de bladen lezen, dat er jieel veel menschen ook z.g. forensen, die ^badgast" zijn. d.wcz. gezinnen, waarvan pioeder met de kinderen hetzij of in pension, dan wel gemeub.leerd hebben gehuurd, met, zooals de geijkte term luicit gebruik van keuken, naar Scheveningen gaan en het verre verkiezen boven Zandvoort. Ja, de smaken zijn verschil lend en daarover valt niet te twisten, doch hierin moet een reden scnullen. E-n dezer redenen is volgens menigeen, dat de spoorwegmaatschappij door de wijze Waarop zy de lijn AmsterdamScheve- Dingen exploiteert, deze laatste badp.aats tracht „op te werken". Wel jammer is het dat indertijd door Oed. Staten geen vergunning ls ve.lec-nd voor het onderhouden van een autobus- dienst (met uitmuntende wagens) door den heer Van Jaarsveld te Hilversum. Misschien gold hierbij de ovexweging, we eens even het oog richten naar den Hoek van Holland en Noordwijk, waar alles gedaan wordt om het dezen men schen naar den zin te maken, dan moeten we eens even daarbij stilstaan. Karopee- ren is inderdaad thans een begrip dat nauw verbonden is met het doorbrengen van den vacantietUd. Niet ieder is finan cieel sterk genoeg om In pension te gaan of gemeubeld te huren. Een goedD tent is in vele gevallen ook nog te ver kiezen boven menig huisje, waarvan men het gebruik gehuurd heeft „met gebruik van keuken". Voorat vindt de Jeugd kam peeren een groot genot. De oppositie te gen het kampeeren beweegt zich dan ook niet langs breede wegen, doch we! op 't smalle pad. Uitwassen komen over al voor. Kampeeren is op zich zelf in geen enkel opzicht af te keuren. Ouders die dat hun kinderen niet willen toestaan hebben daarvoor natuurlijk hun goede redenen evenals de ouders die dat wel toestaan. Beiden hebben daarvoor dc verantwoordelijkheid te dragen, doch dat de overheid zoo ver gaat om ook deze materie te „maszregeln" kunnen wij nim mer goedkeuren. Zijn er slechte elemen ten, dan moeten deze onverbiddelijk worden geweerd. Voldoendo toezicht en voldoende reglstratio van de tenten kun nen deze misstanden, als ze er zijn, vol doende tegengaan. Een groot deel van de Amsterdamsche étage- en ke:derwo- nlngenbewoners snakken er naar om met hun kinderen van het frisse he strand leven te genieten en het zijn dan ook juist deze minder bedeelden e door het karapeerverbod zijn getroffen. Daar nu de goedkoope gelegenheid om eenlge dagen aan 't strand te verwijlen voorbij is, wordt noiens volens van de tram gebruik gemaakt om heen en weer te reizen en worden deze kampbewoners voor een groot deel omgezet in „dagjes- menschen". En hier keeren wij ons al weder direct tot de tramdirectie, die niets voor Zand voort doet om het bezoek aan te moe digen of te bevorderen. Op talrijke lijnen bh spoor en tram worden z.g. goedkoope reisbiljetten verstrekt of gezelscxiaps- kaarten uitgegeven, dan- wel speciale diensten ingericht. Niet op de lijn Am sterdam—Zandvoort. De dagen in seizoen zijn bijna geteld en weldra zal de balans worden opgemaakt. Menig zakenman zal zijn teleurgesteld in zhn verwachtingen. De tijd was kort of be ter gezegd, de mooie zonnige dagen wa ren weinig en daardoor de omzet ge ring. Wanneer de pachten, huren enz. zijn betaald zal er voor menigeen een schijntje over blijven om de behoef.cn van den a.s. langen winter het hoofd to kunnen bieden. Daar de gemeente-f.n n- cièn niet rooskleurig zijn zal het voor den arbeider die anders nog al eens bij de werkverschaffing als anderszins van wege de gemeente geplaatst werd. e: slecht voor staan. De op 't zeestrand ver diende penningen zijn weldra opgeteerd en de huishouding eischt voortdurende onze wezen op een ousdanisen duiutMet dlt boeld voor oog?n be- Diet zijn berekend. Maar dat is van «undair belang. Alhoewel de weg Haar- Amsterdam belangrijk wordt ve.bcterd, zal de naaste toekomst toch wel andere eischen stollen. De meer en meer in gedrang komende vervoermiddelen van spoor en tram zullen uiteindelijk worden verdrongen door den auto. Men zie slechts naar Amerika. Natuurlijk is dit rdét van toepassing op de geiv-ele exploi tatie, doch waar mogelijk bindt de auto car dén strijd aan. En de spoorwegen hebben dat reeds begrepen door het in stellen van een dusdanigen besteldienst voor goederen enz. Waar we bijna van ops onderwerp zouden afraken, meenen wc thans na 't vorenstaande te hebben gereleveerd, dat de goedkoope gelegen heid om een dagje in Zandvoort te ver wijlen, voor den Amsterdammer nu nog wei wat te wensclien overlaat en dat de tmmwegmaatschappU in 't bij ..onder zich niet bijzonder beijvert om dat bezoea aan te moedigen. Als algemeen bekend dalen de loonen en prijzen van levensmiddelen en andere dagelijksche behoeften, zij het dan ook niet in gelijke mate en verhouding, doch zeer zeker over 't geheel. Doch van vermindering van de vracht prijzen bij de electrische spoorwegmaat schappij is geen sprake. Hier ligt voor den burgemeester onzer gemeente een terrein braak en hij zou niet alleen de Amsterdammers, doch ook den zaken- drljvenden stand van Zandvoort onver deeld en voor altijd aan zich verplichten, wanneer hU zijn ongetwijfeld grooten invloed te dien opzichte wilde aanwen den. Het is een vitual belang van Zand voort dat de reisgelegenheid naar Zand voort even goedkoop en gemakkelijk is als naar andere „bade-orten" en het be vorderen daarvan is plicht. Daten we dan hopen, dat in den aan staanden winter een voorbereiding plaats heeft om zoo noodlg een campagne te voeren tegen deze onverzettelijkheid van de tramdirectie, hetzij met Amsterdam sche autoriteiten, die er toch ook belang by hebben dat de minder gegoeden kun nen genieten van zon, lucht en frisschen wlrd, al ware het alleen om gezondheids redenen. En vooral met het verblijdend vooruit zicht dat de nieuwe raad aanstonds het kampeerverbod za! opheffen. Wanneer, treuren wij het daarom dubbel dat niet meer het dagbezoek wordt aangemoe digd. Immers een oud spreekwoord zegt: wanneer het op den een regent druppelt het op don ander. En vele kleintjes maken een groote. W* verwachten van de samenwerking van den nieuwen raad veel om het be zoek aan Zi nclvoort aan te moedigen en op elk gebied voor te staan. IJMUIDEN. MEER LICHT. Voor eenlge maanden geleden gebeur de het merkwaardige geval, dat de elec trische lichtleiding in de kelders van de Rijksvischhal door een rijksambte naar van de veiligheidsinspectie werd afgekeurd. Op zichzelf is dit reeds een eigenaardige vebeurtenis immers de eene rijksdienst keurde den anderen af. Voor de kooplieden, die kelderruimte in huur hebben, was dit een groot ongerief, daar er in de kelders zonder een behoorlijke verlichting, haast niet te werken is. Het ergste is, dat het vele weken geduurd heeft eer de boel in orde was. Men deel de ons mede. dat thans nog alle huur- drs niet over voldoende licht beschik ken. VÏSSCHERIJ-UITKOMSTEN. Gedurende de week van 4 tot 11 Aug. zUn te IJmuiden aan den rijksvischaf- slag aangekomen de navolgende vis- schersvaartulgen79 stoomtreilers, 6 zeil en 1 motorharlnglogger, 2 trellloggers en 167 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtreilers van 401 tot 3355. Zeeharingloggers 119 tot 7300. Motorharingloggers 2826. Treilloggers van 100 tot 119. Terwijl de kustvisschers te zamen f 12450 be somden. De aanvoer bestond uit 776072 K.G. treilvlsch en 1337 kantjes pekelharing. De totaalopbrengst bedroeg 174084. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD Donderdagavond vergaderde de raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer L. Si mons. Afwezig de heeren Vriesekoop en v. d. Peet. Er zijn drie vacatures. Tot onderzode van de geloofsbrie ven der leden van den nieuw gekozen Raad wordt benoemd een commissie bestaande uit de heeren De Graaf, van der Laan en Stork. De heer Stork rap- porteerd. dat alle geloofsbrieven in or de bevonden zijn. Besloten wordt tot toelating van alle nieuw gekozen leden. Ingekomen is een mededeeling van Gedeputeerde Staten, dat de gewijzigde gemeentobegrooting voor den dienst 1926 is goedgekeurd. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer G. W. Polderman. Punt 4. Aanbieding gemeentereke ning over 1926. De voorzitter deelt mee, dat de gewone dienst sluit met een batig saldo van f 26.945.21 1/2, de kapi- taaldienst met een nadeelig saldo van f 4785. Met goedvinden van den Raad wor den door den voorzi tter aan ge. wezen als leden van een commissie voor het onderzoek der gemeentereekening over 1926 de heeren Stokman, v. d. Laan en Stork. Na eenige opmerkingen van den heer De Graaf, wordt goedgekeurd een voor ste! tot overneming van grond voor uitvoering van het stratenplan bij de nieuwe R.K. kerk te Halfweg, evenals het voorstel tot aankoop van een strook je grond gelegen in de geprojecteerde Julianastraat. Punt 8, ontheffing art. 16 der bouw verordening voor den bouw der R.K. kerk met pastorie, kosterswoning en stalling wordt aangenomen. Schadeloosstel!] n g grenswijziging. De voorzitter stelt voor alvorens dit punt te behandelen in geheime zitting te gaan. Na heropening der openbare zitting wordt besloten bij Ged. Stoten een verzoek in te dienen om schadeloos stelling ingevolge artikel 19 le lid van de annexatiewet sub a. van f 33.790. cub. b. van f 3000 en ingevolge artikel 22 van die wet een totaal bedrag van 308.539. Rondvraag. Naar aanleiding van een verzoek van den lieer Van der Peet om opheffing van het verbod met aaneengelcoppelde wagens te rijden op het Groenje Wegje zegt de Voorzitter, dat in afwachting van een wijziging der politieverordening het rijden daarmee voorloopig toege staan zal worden, mits de wagens be hoorlijk gekoppeld zijn. Op een vraag van den heer Stok man inzake samenwerking met Haar lem ten opzichte van brandweerzaken antwoord de voorzitter, dat met het gé; meentebestuur van Haarlem hierover n gedachten gewisseld wordt. o.a. aan Haarlem een opgaaf gevraagd van de kosten van een contract ter bestrijding van brand in Zuid-Schalk wijk. Voorts heeft de heer Stokman eenlge klachten over wegversperring dobr ka- belrollen. De voorzitter meent, dat hieraan niet veel te doen is. Daarna sluiting; de vermoedelijk laatste zit ting* van den ouden raad. BLOEMENDAAL. GEVONDEN* DIEREN EN VOOR WERPEN. Terug te bekomen bij: J. Smit. Prelo- riaplein 6, Haarlem, een dame-:taschje; Berkhout, Pinellaan 6. Bloemendaal, een grijs poesje; W. Ree. Aerdenhoutsduin- weg 3. Aerdenhout. een vjj(guldenstuk; W. A. v. Ooijen, Lage Duin en Daal- scheweg 9 b, Bloemendaal een schaartje: P. Roeien, Vogelenzang, een zwart toschje inh. 2 zwempakjes; B. M. de Vries. Kinheimweg 51, Bloemendaal. een doublé armbandhorloge, J. Atema, Brou wersvaart 116 rood Haarlem, een regen jas en pet; W. Fonteijne, Boschlaan 35, Bloemendaal, een zilveren tandenstoker; v. Baak, Adriaan Stoopplein 2, Bloemendaal, een sjaal; Kist, Bentvelds- weg 7. Aerdenhout. een vulpotlood; Poli- :iepost Aerdenhout een Lipssleutel; aan het bureau van politie te Overveen een ring met 2 sleutels, een rijwielbelasting- merk 1927, een kindermanteltje, een brui ne tasch met inh.; aan den politiepost Noordzeestrand: een beursje, een pince-nez, een badschoentje, een dames- taschje, een rijwielbelastingmerk 1927, een pet. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 971 DE MINUUT DIE EEN EEUW LIJKT Als vader zegt: Zeg, er moeten muizen in de kelder zitten, je kunt zien, dat er aan de taart geknabbeld is. (Nadruk verboden.) VELSEN. FABRIEKSARBEIDERS. In verband met het 20-jarig bestaan van de Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders, biedt het hoofdbe stuur der leden een feestavond aan. Door de zorgen van de „VJlH.A," zal deze feestavond draadloos worden uit gezonden, waarvoor de afd. Velsen van deze organisatie, op Zaterdagavond 13 dezer een lulsteravond belegt in hotel „Qe Prins", alhier. nARMONIE „DE EENDRACHT-. Naar wij uit betrouwbare bron verne men, is de heer K. Hollander, de be kende 1ste solo-clarinettist van de Har monie „De Eendracht", en medewerker aan enkele andere muziekvereeniging. op medisch advies genoodzaakt, zich voorloopig geheel uit de muziek terug te trekken. Wij wenschen den heer Hol lander een spoedig en geheel herstel toe. ARBEIDSONGEVAL. In den nacht van Woensdag op Don derdag. geraakte de arbeider K. wo nende te Beverwijk en werkzaam aan de Papierfabriek, met zijn rechterhand in een machine, waardoor deze ernstig werd verwond. Dr. Barentsen, die het eerste verband legde, achtte den toestand van dien aard, dat hij hem naar Dr. Büller te Beverwijk, verwees. MISHANDELING. Drie woonwagenbewoners P. J. S., M, R. S. en B. v. R. te Haarlem, hadden Donderdag een bezoek aan de Bever- wijksche paardenmarkt gebracht en daar zeker te veel aan Bachus geofferd. Bjj de ponten mishandelden zij op ergerlijke manier hun paard, waarover eenlge burgers hun misnoegen uitspra ken. De wagenbewoners daagden hen toen uit en begonnen te vechten, waarop zij door de politie werden meegenomen naar het bureau, waarbij v. H. zich nog schuldig maakte aan huisvredebreuk. Nadat proce6-verbaal was opgemaakt zijn ze weer in vrijheid gesteld. BEVER WIJ IC OPENING ZIEKENHUIS. De officieele opening van het Roode Kruls-Zlekenhuis aan de Vondelstraat, ls thans definitief vastgesteld op Woens dag 21 September Het is zeker, dat deze opening zal worden bijgewoond door den voorzitter van het hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Prins Hendrik der Nederlanden. KIND TE WATER. Donderdag tegen den middag, viel een 4-jarig dochtertje van den schipper D. uit Blokzijl, welke met een lading riool buizen, hier in de haven lag, te water. De vader merkte het dadelijk en wist het kind dan ook weer spoedig aan boord van zijn schip te halen. Daar het water der haven momenteel meer op inkt dan op water en gruwelijk stinkt, heeft de vader op aanraden van den inspecteur van politie, geneeskundi ge hulp ingeroepen. ZANDVOORT. DIEFSTAL IN BADKOETSJES. Bij de politie werd wederom aangifte gedaan van vermissing van een porte- monnaie met geld uit een badkoetsje, tijdens dat de eigenaresse een bad nam. Ofschoon de politie een tip meent te hebben van den persoon die deze dage lijks voorkomende deïsten schijnt te plegen, is het haar nog niet mogen gelukken, om den dader op heeterdaad te betrappen. Evenmin loopt de vinger vlugge zakkenrolster nog vrijelijk rond. Men zij intusschen op zUn hoede. Als bekend, zijn de badmeesters niet de badmannen, deze hebben wel wat anders te doen in de badkantoren gaarne bereid om geldswaarden en sieraden in bewaring te nemen. LOOPEN OVER pEN SPOORWEG. Door de Politie zijn wederom ver schillende personen geverbaliseerd en anderen gewaarschuwd voor liet nog steeds veel voorkomende loopen over of langs de spoorweg Haarlem—Zand voort. De straffen die door den kantonrechter worden opgelegd zijn piet onbelangrijk en worden blijkbaar opgelegd om dit veelvuldig voorkomend niet alleen straf baar feit te beteugelen, doch ook om het gevaar daaraan verbonden, zooveel mogelijk te reduceeren. HAARLEMMERMEER. VEILIGHEID VAN HET VERKEER IN GEVAAR GEBRACHT. De besturuder van een auto. de heer G. v. Z. uit Rijnsburg, heeft op den Ringdijk nabij Nieuwe Wetering in Haarlemmermeer een 7-jarig meisje aangereden, met het gevolg dat het kind ernstig werd verwond en een hersen schudding bekwam. Hij was doorgereden naar Aalsmeer, doch werd spoedig daar na aangehouden. Donderdag had de heer v. Z. zich ter zake voor den kantonrechter alhier te verantwoorden en werd hij veroordeeld tot een geldboete van f 150 wegens het rijden met een auto op zoodanige wijze dat het verkeer op den weg in gevaar werd gebracht en van f 10 wegens het niet zichtbaar aanwezig zijn ean de achterzijde van de auto van letter en nummer. HALFWEG. VERBETERING SPOOR-OVERWEG. De overweg van de Ned. Spoorwegen alhier verkeerde den laatsten tijd in een buitengewoon slechten toestand. In de voorlaatste raadsvergadering is hierop nog gewezen door den heer de Graaff. Hieraan is thans echter een eind geko men, doordat de Spoorwegmaatschappij den geheelen overweg geheel nieuw heeft laten bestraten en de toestand thans heel goed is te noemen, uitgezonderd natuurlijk het steeds moeten wachten voor passeerende treinen. Wanneer komt te Halfweg een viaduct? door AGATHA CHRISTIE. Vertaling van A. d. Z. 28) Poirot greep zijn hoed, gaf een ver woeden draai aan zUn snor. en zorg vuldig een denkbeeldig stofdeeltje van zyn mouw borstelend, wenkte hij me, hem naar beneden voor te gaan; daar voegden we ons bU de detectives en gin gen op weg naar Styles. Ik denk. dat de verschijning der twee mannen van Scotland Yard een schok was in 't büzonder voor John. hoe wel hU natuurlijk na dc uitspraak beseft had, dat die slechts een kwestie van tijd was. Toch deed de aanwezigheid van de rechercheurs het meer tot hem door dringen dan iets anders dat had kunnen doen. Poirot had onderweg op zachlen toon met Japp geconfereerd en het was deze laatste ambtenaar, die verlangde, dat het heele huishouden, met uitzondering \.to dc bedienden, in het salon bijeen zouden komen. Ik besefte de beteekenis daarvan. Het was aan Poirot, zijn woord gestand te doen. Ik voor mijn persoon had niet veel vertrouwen. Poirot mocht uitstekende redenen hebben voor zUn geloof in In- glethorps onschuld, maar een man als Summerhaye zou tastbare bewijzen ver langen en die betwijfelde ik, of Poirot kon verschaffer, VrU spoedig waren we allen bijeenge komen in het salon, waarvan Japp de deur sloot. Poirot zette beleefd voor ieder een stoel neer. De mannen van Scotland Yard waren het middelpunt van aller oo^en. Ik geloof, dat we voor het eerst beseften, dat het geen booze droom, maar tastbare werkelijkheid was. We hadden over zulke dingen ge lezen nu waren we zelf acteurs in het drama. Morgen zouden de dagbla den het nieuws met biolcgeerende op schriften over geheel Engeland uitba zuinen: „GEnETMZTNNTGE TRAGEDIE IN ESSEX. RIJKE DAME VERGIFTIGD". - Er zouden afbeeldingen van Styles zijn, opnamen van „De familie, de recht zitting verlatend" de dorpsfotograaf had niet stilgezeten! Alle dingen, die men honderdmaal gelezen had dingen, die anderen mensehen gebeuren, maar ons zelf niet. En nu was er in dit hui.: een moord begaan. Voor ons waren „dc detectives, met de zaak belast". De wel bekende, vloeiende beantwoordingen gin. gen vlug door my'n brein in den tus- schentijd, voordat Poirot de werkzaam heden aanving. Ik geloof, dat iedereen een beetje ver baasd was, dat hij het was, en niet één van de officieele, rechercheurs, die het initiatief nam. „Mesdames et Messieurs", zei Poirot, buigend, alsof hü een beroemdheid was, die een voordracht ging houden, „ik heb u gevraagd, hier allen samen te komen, met een bepaald doel. Dat doel betreft Mr. Inglethorp". Ingletborp zat een beetje afgezonderd ik denk, dat ledereen onbewust zijn stoel een beetje van hem af had getrok ken en hU schrikte een beetje op, toen Poirot zijn naam uitsprak. ,.Mr. Inglethorp". zei l'olrot, hem rechtstreeks aansprekend, er rust een zeer donkere schaduw op dit huls de schaduw van moord". Inglethorp schudde treurig het hoofd. „M'n arme' vrouw", mompe!de hij. „Arme Emily! Het is verschrikkeiyk". ..Ik geloof niet. monsieur", zei Poirot scherp. ..dat u volkomen beseft, boe ver schrikkelijk het kan zijn voor u". En daar Inglethorp hem niet scheen te begrUpen, veegde hy er bij: „Mr. In glethorp. u loopt groot gevaar". De twee rechercheurs draaiden zenuw achtig heen en weer. Ik zag de officieele waarschuwing. ..Alles, wat u zegt. zal als bewijs tegen u gebruikt worden" op Summerhaye's lippn zweven. Poirot ging voort. „Begrijpt u het nu, monsieur?" „Neen. Wat bedoelt u?" „Ik bedoel", zei Poirot bedaard, „dat u er van verdacht wordt, uw vrouw te hebben vergiftigd." BU dit onomwonden spreken hield de kring ontsteld den adem in. „Goede hemel!" riep Inglethorp, op schrikkend. „Wat een monsterachtig idee! Ik mijn liefste Emily vergif tigen!" „Ik geloof niet" poirot keek hem strak aan „dat u volkomen beseft, hoe ongunstig uw getuigenverklaring bU de zitting is geweest. Mr. Inglethorp. weigert u nog. wetend, wat ik u nu ver teld heb, te zeggen, waar u Maandag middag om zes uur bent geweest?" Kermend zonk Alfred Inglethorp weer neer en begroef zijn gezicht in de han den. Poirot kwam nader en boog zich over hem. „Spreek!" riep hU dreigend. Met inspanning hief Inglethorp zyn gezicht uit de handen op. Toen schudde hy langzaam en beslist het hoofd. „U wilt niet spreken?" „Neen. Ik geloof niet, ddt iemand zoo monsterachtig kan zijn, om me te be schuldigen van wat u zegt". Poirot knikte peinzend, als iemand, die een besluit genomen heeft. „Soit!" zei hij. „Dan moet ik voor u spreken". Alfred Inglethorp sprong weer OB „U? Hoe kunt u spreken? U weet niet hU brak plotseling af. Poirot keerde zich naar ons om. „Mes dames en messieurs! Ik heb het woord Luister! Ik, Hercule Poirot, verklaar, dat de man. die verleden Maandag om zes uur de apotheek binnenkwam, en strychnine kocht, niet mr. Inglethorp was, want om zes uur op dien dag bracht mr. Inglethorp vrouw Raikes van een naburige boerderij naar huis. Ik kan wel vijf getuigen aanbrengen, om onder eede te verklaren, dat ze hen samen gezien hebben, om zes uur of even daarna, en zooals u misschien weet, is Abbeyhoeve, het tehuis van vrouw Raikes, minstens twee en een halve Engelsche mijl van het dorp af. Er is absoluut geen twUfel aan hel alibi 1" HOOFDSTUK, vn. Nieuwe vermoedens. Er was een oogenblik van verbluft stil zwijgen, Japp, die het minst verbaasd was van ons allen, was de eerste die sprak. „Op m'n woord", riep h|J uit. „u bent een kraan! Dat moet gezegd, mr. Poi rot! Met die getuigen van u is het ze ker in orde!" „Voila! Ik heb er een lijstje van ge maakt met naam cn adres. U moet er natuurlijk heen. Maar u zult het in orde vinden". #,Daar ben ik zeker van". Japp liet GEVONDEN DIEREN EN DIEREN Terug te bekomen bij: Bur. van Po litie. Smedestraat, kinder-armband; W. de Graaf, de Clercqstraat 116, rij wielbei; G. v. Heerde, Schoterveenstr. 7 rolletje geldstukken; J. Nieuwenburg Celebesstraat 3, grijze ceintuur; P. Vis ser, Westkolk 30 (Spaarndam), her dershond; Petersen, v. O. de Bruün- straat 103, bruine hondenhalsband; Slot, KI. Houtstraat 55, herder "»nd: Kennel .Fauna", Parklaan: zwart bruine hond, gebracht door G. Schaap. L. Poellaan 6; grijze kat, gebracht door Rietberg, Damstraat 12; grijzo kat, gebracht door v. Zwijndrecht, Schoterboschstraat 9; grijze kat, ge bracht door Busken, P. Kiesstraat 35; grijswitte kat, gebracht door Huijboom, Wolstraat 7rd.; C. J. Louwen, Da Cos- tastraat 37, stofjas; G. Vlug, Kamper straat 41rd, regenjas; Timans, War moesstraat 28. lorgnet; H. Boorders, Binnenpad 7. paar muilen (schoenen); O. Beun, Verspronckweg 114, meter (gas of water); J, w. Bosch, Javastr. 36, pakje rijwielgereedschap; J. Sernc, inhoud; T. Bijvoet, Esschildersstraat 41 rd, portemonnaie met inhoud; J. v. Reijer, Kennemerstraat 19 rd, por temonnaie met inhoud; H. Os, Gr. Will ernst raat 32, pakje inh. kinder jurkje, G. Hofste, Rustenburgerlaan 50, penning H. S. 332; P. Sevensma, Tuinwijkslaan 33, pakje met bruine speld met steentjes; Nieuwenhuizen, Bakenessergracht 35, kindertaschje met inhoud. P. Hees, Linschotenstraat 24 rood, abonnement H. S. Mij., J. Paradijs. Korte Lakenstraat 4 rood, boekje ten name van Roser Mans. L. v. Puivelde, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 33, Duit- sche herdershond; H. W. J. de Graaf, Nassaulaan 79, dameshandschoen; M. de Boer Oostvest 52, stroohoed; F. II. v. Mierlo. Plataanstraat 39, regenjas; P. Oud, Kweektuinstraat 26, haarkam; A. v. Norden, Olycanstraat 11, zilveren halsketting. Zuster vri. Heijden, Ged. Oudegracht 79. rieten koffer met in houd; Kennel Fauna, Parklaan: zwart witte kat, gebracht door Braakman, Padangstraat 25; witte kat, gebracht door Neuss, Schotersinlgel 125; zwarte kat, gebracht door Kan. Oost Indië- straat 22, grijze kat, gebracht door Adrian, Wilsonsplein 77 rood; Bur. van Politie, Smedestraat, zilveren oorknop: INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel. PLATEN f» PADIERCN aTAMWMM mxnuut/ «uw in ratttAi 9.0 6.» ORKt vamen.WW IW fCTOnAüXUUS zijn stem dalen. „Ik ben u zeer ver plicht. Als ik hem gearresteerd had, zou het een gek geval zUn geweest". HU wendde zich tot Inglethorp: „Maar, neem me niet kwalUk, meneer, waarom hebt u dit alles niet bU de zitting ge zegd?" „Ik zal je zeggen, waarom", kwam Poirot er tusschen, „Er was een ge rucht .Ken heel boosaardig en volstrekt on waar gerucht", viel Alfred Inglethorp met een gejaagde stem in. „En Mr. Inglethorp wilde juist op 't oogenblik geen aanstoot geven. Heb ik gelyk?" „U hebt gelijk". Inglethorp knikte. „Met mijn arme Emily nog boven aarde, kunt u begrUpen, dat ik niet wilde, dat er nog meer leugenachtige geruchten zouden rondgestrooid worden". „Onder ons gezegd, meneer", merkte Japp op. „ik zou liever een heeleboel geruchten hebben, dan gearresteerd worden voor moord. En ik ben zoo vrij. te gelooven, dat uw arme vrouw het ook zoo zou hebben gevoeld. En als Mr. Poirot hier er niet geweest was. dan zoudt u gearresteerd zijn, zoo zeker als tweemaal twee vier is!" „Ik ben ongetwyfeld dom geweest", mompelde Inglethorp. „Maar u weet niet inspecteur, hoe ik vervolgd en belasterd ben". En hij wierp een vernietigenden blik naar Evelyn Howard. (Wordt vervolgd).

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6