IBS INGEZONDEN RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 13 AUG. 1927 OVER EEN TAAL- QUAÉSTIE WEDLOOP MET EEN D-TREIN VERBLIND DOOR HAAT Wij lezen in de Utrechtsche Crt.: We kennen allen het verhaal van den Dultscher, die met de kneedbaar heid, den handelsman van zijn slag eigen, aan zijn Nederlandschen klant een brief schreef.in het Neder- landsch, d.w.z. in een taaltje, dat hy voldoende meende te beheerschen door het ijverig gebruik van een woorden boek. En deze brief eindigde met de on derdanige woorden: Wij flikflooien ons met Uw order vereerd te zullen worden. Blybaar had de briefschrijver het juiste aequivalent van het Duitsche woord „Schmeicheln" niet zoo gauw kunnen vinden. Naar aanleiding hiervan schrijft de «Nieuwe Crt.": „In den handel komt het meer voor, dat men zich gewent aan het gebruik van de moedertaal van den cliënt. Al leen de Engelschen hebben er steeds een uitzondering op gemaakt. Naar men zegt. zijn ze evenwel na den oor log wat verstandiger geworden en ons zelf is het al overkomen, dat ons een Engelsche aanbieding bereikte, in onze eigen taal gesteld, zij het weinig min der stuntelig dan bovenbedoelde brief van dien Duitscher. De haat heeft evenwel het verstand Verjaagd bij een Brusselsche firmt, waarvan de Brusselsche Standaard het volgende vertelt: Een West-Vlaamsche handelaar be stelde onlangs bij de firma „Maison Louis Sanders" Produits Pharmaceü- tiques et parfumeries en gros rue de la Glacière, 2e Bruxelles), een hoeveel heid palolivezeep en kreeg die, met een aantal reclamebriefjes voor dat ar tikel, uitsluitend in de Fransche taal gesteld. De' handelaar behield de waar, maar zond de briefjes terug, met ver melding, dat de menschen in zijn streek Vlaamsch spreken, en die din gen dus van geen practisch nut wa ren. Daarop ontving onze handelaar volgend merkwaardig epistel, in het Fnqelsch gesteld: Bruxelles 15th July 1927. Dear Sir. Excuse us not having replied at an earlier date to vour post-card, which is written in a language unknown to us. We will try to find out, in which language it is writ ten, and for the momenttt is in hand of our Chinese translator. If we don 't succeed, we may send it to the old Governor of Belgium. Dr. von Bissing in Germany. Yours truly. Of vertaald. Waarde Heer. Verontschuldig ons laattijdig ant woord op uw postkaart, die in een ons onbekende taal gesteld is. We zullen trachten uit te maken, in welke taal ze geschreven is; thans is ze in handen van onzen Chinee schen vertaler. Slagen we niet, dan zouden we ze kunnen zenden aan den oud-gouverneur van België, dr. von Bissing, in Duitschland. Hoogachtend. En nu het merkwaardige van het geval. De heer Sanders is.Hollander van geboorte enmet een Duitsch vrouw getrouwd. Het is - wel merkwaardig dat de hatelijkheden op* het Vlaamsch van dien kant moeten komen Had de haat dezen man niet verblind, hij zou er zich misschien rekenschap van gegeven hebben, dat de meerderheid van de Belgische bevolking Vlaamsch spreekt en dat deze taal officieel op denzelfden voet is gesteld als het Fransch als landstaal. De Bestuurswet van 1921 heeft aan de centrale besturen in de stad van 'shee- ren Sanders inwoning het gebruik van het Nederlandsch in het verkeer met het Vlaamsche gedeelte des lands voor geschreven. Misschien wil de heer Sanders het Belgisch geld ook weleèns bekijken, dat hij nu, onbewust van de smakeloosheid, die hy begaat, in den zak steekt, als hy zfjn Vlaamsche klanten, die het hem zonden, een trap heeft gegeven. DE DIEFSTALLEN TE KERKRADE. Rechercheurs van de politie te Kerk- rade hebben Woensdag een tweede huis zoeking verricht ten huize van den mijnwerker K., een weduwnaar, die woont met een huishoudster en twee Duitsche mijnwerkers, afkomstig uit de buurt van Aken en werkzaam op de mijn Willem Sophia te Spekholzerheide. Een der kostgangers, A. S., sliep. Hij werd echter wakker en de aanwezigheid van de politie bemerkende, achtte hij het raadzaam uit een raam te springen en op de vlucht te slaan. Een der rechercheurs begon onmiddel lijk de achtervolging, S. sommeerende zich over te geven en schoten in de lucht lossende. Er volgde een wilde jacht, maar S. bleef op den rechercheur voorsprong houden. Op den hoek van een straat schoot de rechercheur op den vluchteling en trof hem in den lin kerschouder. Desondanks zette S. zijn vlucht voort en hij verdween ten slotte in een woning, waar hij echter werd ge arresteerd. De man. die veel bloed had verloren, werd door een geneesheer ver bonden en daarna naar het hospitaal gebracht, waar de kogel door operatief ingrijpen, zal worden verwijderd. S. heeft nog geen bekentenis afge legd. De in beslag genomen goederen zijn door de eigenaars herkend. Uit de ondergoederen waren de monogrammen reds verwijderd. De broer van dpn gearresteerde is sedert deii 24en Juli met ziekteverlof. Men gelooft nu. dat de Gebrs. S. aan geen anderp diefstallen schuldig zijn dan aan die bij pen slager te Eijgels- hoven en een caféhouder langs de grens .te Kerkrade. DE RACENDE BEDIENDE Utrecht ^is een druk station, vooral wanneer 's avonds de internationale trei nen binnen komen. Dezer dagen vertoon- da het 2e perron omstreeks kwart over tien weer het gewone beeld en bracht de binnenrollende luxe trein weer verpoo- zing onder de wachtende Amsterdam mers, Heldersche matrozen en dagjes- menschen uit Noord-Holland, schrijft het „U. D.". Van het korte oponthoud aan het station, waar de D-trein gesplitst wordt maakten eenige bedienden van de salon- en restauratiewagens gebruik zich even te verpoozen op het perron. De trein was laatover tyd Plots ging de verlichte schijf van den dienstdoenden chef omhoog, de machine trok aan en het korte treintje schoot snel weg langs de achteruitwijkende, wachtende menigte op het perron De roode achterlichten gleden voorbij naar Rotterdam en Hoek van Holland. Reeds was er tusschen den laatsten wagen van den rijdenden trein en het voorste rijtuig van het stilstaande trein- deel voor den Haag meer dan honderd meter afstand, toen als een wervelwind een wit-gejaste bediende van het Rot- terdamsche salonrijtuig over den hard- steenen perronrand stoofhij moest het Rotterdamsche deel halen dieper drongen de roode achterlichten in de duisternisde Duitscher snelde voort langs zijn steenen pad boven den on- diepen afgrond van de spoorbaanhet wachtende publiek, verrast door dit fraaie sprintnummer, week terzijde, om oogenblikkelijk den perronrand te ver overen, teneinde getuige te kunnen zijn van dezen wedloop met den D-trein. De strijd was kort.vijftien, twintig seconden misschienmaar men zag den afstand tusschen den snel-wegtrek- kenden trein en den nog sneller loopen den bediende kleiner worden.... Juist op het punt waar de noordpunt van het perron zich flauw ombuigt naar het oos ten, gebeurde hetdaar eindigde de loopbaan van den vliegenden Duit schereen sprongHei halt 'em", schreeuwde een matroos, die met zijn zeemansoogen de duisternis doorboorde.. .En in het gele schijnsel van een der booglampen op 't emplacement zagen we eventjes nog een steeds kleinerf wor dende witte stip, tusschen de roode lan taarns van het laatste rijtuig.... ORANJEKAZERNETER REIN TE DEN HAAG DE BESTEMMING Op de vraag van het Haagsche Raads lid, den heer C. L. van der Bilt, tot B. en W. gericht, of zij het niet hoog tijd achten, dat eindelijk een bestemming wordt gegeven aan het terrein der voor malige Oranjekazerne, waar een zoo kostbaar stuk gronds nu al verscheidene jaren afgescheiden van een kleine ver goeding voor sportdoeleinden, renteloos ligt, hebben B. en W. geantwoord, dat ook zij het zeer gewenscht achten, dat aan het terrein der voormalige Oranje kazerne spoedig een definitieve bestem ming wordt gegeven. Te dien einde heb ben zij verschillende stappen gedaan. In Maart 1925 weid door den direc teur van den dienst der Stadsontwik keling en Volkshuisvesting in opdracht van hun college een plan ingediend voor de bebouwing en den aanleg van het terreiif, waarin dit In verband met een verzoek van de zijde der Volksuni versiteit, een gebouw voor die instelling was opgenomen. Eenigen tijd later vroeg de Vereeniging Oost en West medewer king voor de stichting van een Indisch Huis op meergemeld terrein. Met het oog op een zoo economisch mogelyk ge bruik van het nieuw te stichten ge bouw, hebben B en W. vervolgens ge tracht een oplossing te bevorderen, waar bij door belanghebbenden in samenwer king de plannen verder zouden worden opgezet. Toen dit geen resultaat ople verde en het zich niet Het aanzien, dat hierin binnen afzienbaren tijd een gun stige wending zou komen, hebben B. en W. den directeur van den dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuisvesting opgedragen, om. met loslating van het hiervoren bedoelde denkbeeld, een plan voor den aanleg en de bebouwing van het terrein, waarborgende een voor de gemeente loonende exploitatie, te ont werpen, waarin tevens zal worden be trokken de tot het terrein behoorende. aan de zijde van de Nieuwe Schoolstraat gelegen, bij het RUk in gebruik zijnde strook gronds. B. en W. stellen zich voor den Raad hieromtrent binnenkort nader te be richten. SENSATIE VAN EEN VAL VAN 8000 METER VERHAAL VAN EEN FRANSCH VLIEGER Van Leare, de Fransche vlieger, die op het punt stond het wereldrecord hoogte- vlucht te breken ls. bij dat experiment op een wonderlijke wijze van een wis sen dood gered, doordat hü bij zijn ser.- sationeele val van 8000 meter, tenslotte nog in de takken van een boom ls blij ven hangen. „Germania" geeft thans het verhaal van Van Leare zooals hij dat aan een reporter deed. „Mijn instrumenten", vertelde de vlie ger, „registreerden een hoogte van circa 8000 Meter, toen ik plotseling een on verklaarbaar gevoel van welbehagen be speurde. Mijn oogen zagen eensklaps veel scherper en mijn gehoor was zoo fijn geworden, dat ik het zachtste ge- ruisch waarnam. Toen echter deed ik de onaangename ontdekking, dat ik geen meester meer van mijn machine was. Ik ondervond evenwel geen angst, maar eerder een ge voel van ontspanning en behagelijk heid. Mijn vliegtuig begon met razende snel heid met den kop naar omlaag neef te storten. Het was mij. als trok mijn heele leven als een film aan mijn oogen voorbij. Ik zag helder en duidelijk mijn moeder, die 4 jaar geleden gestorven ls en ik kan mij thans niet genoeg over de rust verwonderen, waarmee mijn geest op al deze beelden reageerde. Toen werd het echter donker in mijn hersens. Ik werd bewusteloos en mijn herinneringsvermogen keerde pas terug, toen ik plotseling ontwaakte. Ik stelde vast. dat ik in dertig seconden 4000 M. diep gevallen was. Mijn machine flad derde in de lucht rond als een blad in den wind. Tevergeefs poogde ik, de heerschappij over mijn machine te herkrijgen. Ik zag, hoe de aarde mij tegemoet kwam en mij dreigde te verslinden. Ik deed wanho pige pogingen om mijn valscherm los te maken, doch tevergeefs. Ten slotte gelukte het mij. toen ik nog slechts 500 Meter van den grond ver wijderd was. myn valscherm te pakken te krijgen en daarmee omlaag te sprin gen. Het scherm ging echter niet open en ik sloot, toen ik ongéveer 100 M. van den grond was, zeker van mijn dood, de oogen. Ik hoorde nog slechts een geruisen als van een vreeselyke ontploffing en daar na werd het nacht rondom mij. Toen ik weer tot bewustzijn kwam, vond ik mij in de takken van een boom verward, half verstikt door myn zuur stofmasker, dat nog steeds mijn hoofd bedekte". OPMAKEN VAN TANTIèMES HOE EEN CULTUURMAAT SCHAPPIJ INGREEP Volgens het maandblad de „Planter" hadden de assistenten van een groote cultuurmaatschappij onlangs het du bieuze genoegen, kennis te nemen van de volgende, door den hoofdadministra teur aan hun adres gerichte circulaire: „Naar ondergeteekende ls gebleken, zijn de meeste heeren bij onze Maat schappij niet in staat hun geld goed te beheeren, met het gevolg, dat vrijwel al de tot nu toe genoten tantièmes over oogsten 1923 en 1924 zijn opgemaakt, zoodat er zelfs heeren zijn, die de ver schuldigde belastingen niet kunnen vol doen en die heeren niet schromen om bij ondergeteekende hulp In te roepen, wat absoluut onnoodig zou geweest zyn, wanneer zij de ering naar de nering hadden gezet. Ook worden door heeren dure groote auto's aangeschaft, welke niet in over eenstemming zijn te brengen met het salaris dat door de heeren genoten wordt en is dit onverantwoordelijk han delen vooral van toepassing op de ge trouwde heeren. die in de eerste plaats voor vrouw en kinderen hebben te zor gen. Tevens maak ik U er hierbij op at tent, dat bij een eventuee^e promotie kans, het niet goed beheeren van eigen financiën in zware overweging zal wor den genomen. Om aan bovenbedoelden wantoestand een einde te maken, en in het belang van de heeren zelf en eventueel hunne gezinnen en om te voorkomen dat later bij het verlaten van de MaatsèhappU onze employés zonder middelen zyn, heb ik besloten, dat van de eventueele over volgende jaren (te beginnen met oogst 1925) door U te ontvangen tan tièmes, niet meer dan één derde mag worden opgenomen, terwyl twee derde by de Maatschappy moet biyven staan tegen de gebruikeiyke rente-vergoeding." CLANDESTIEN VERKOO- PEN VAN STERKEN DRANK WRAAKNEMING DER BUREN De Avondpost schryft: Zekere Btabaksbewerker aan de Prinses Wilhelminastraat. te Leiden, in een der volkswyken, had een winkeltje opgezet dat voornamelyk door zijn huis vrouw werd gedreven. Als huisvader hield B. zoo 's avonds wel van een glaasje citroen bitter of klare en moeder de vrouw lustte wel een advocaatje. Zoo gebeurde het. dat de man. die geen vergunning had voor den verkoop van sterken drank in het klein, toch nog vry groote bestellingen van al coholische dranken by een grossier deed, waarvan hy of liever zyn vrouw met een zoet winstje, ook een deel aan de buren overdeed. Dat ging eerst heel goed, al warpn de bewoners der straat nog al eens een beetje luidruchtig. Maar toen onze winkelier eindelyk op betalen van achterstallige schuld aandrong, werd met de vriendschap niet alleen gebro ken maar uit wraak de clandestien-ver- gunninghoudertevens aangeklaagd. Zoo had thans zoowel mej. B. als haar echtgenoot, zich voor het kanton gerecht wegens overtreding van de Drankwet te verantwoorden, waarby een aantal Prinses Wilhelminastraat- bewoners als getuigen gehoord werden. Het ging er nu allesbehalve vriendeiyk tusschen de buren toe en het bleek te vens. dat er nog al menig glaasje oran jebitter. citroenbitter. advocaat, enz. over de kling werd gejaagd. Het slot was schuldigverklaring door den Ambtenaar van het O. M. en een boete van 10 voor elk der echtgenoo- ten. die stellig veel hooger zou zyn ge worden. als hier niet verraad in het spel ware geweest. De verdedigster mr. mej. A. Labohur. drong op grond daarvan op nog meer dere clementie aan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. HAARLEM, 10 Augustus *27 Geachte Redactie. Men kan soms wel eens spyt hebben van dingen die men niet gedaan heeft. Zoo ging 't my gisteren, toen ik in uw blad 't ingezonden stuk las. ondertee kend door N„ Daags na uw artikel over den oor log zette ik er my toe om een regeltje aan uw blad in te zenden. Echter zoo 't meer gaat. ging 't ook nu: van uit stel kwam afstel. Nu echter, wilde ik 't er toch niet by laten, daar de laatste inzender 't geheel op een wyze zegt. welke ook my steeds in de gedachte komt. Wat echter betreft de taak der kerk om te wijzen op den oorlog en ah haar ellende, hebben wy volgens mij met verschillende factoren rekening te houden. In de eerste plaats hebben we !n de kerk hen. die uit het gesproken woord alleen halen wat hen lykt en wat hun in t leven niet al te zware eischen oplegt en al het andere dus van zich laten glyden alsof het hen niet raakt, in de tweede plaats heb ber we de categorie die vindt dat het geen onderwerp is, dat op den kansel thuis hoort. Met de eersten gaat het m.l. zóó: ze komen thuis, drinken hun kopje kof fie en zeggen hoogstens tot hen die thuis bicven: „een goede spreker" of éen dergeiyke opmerking: 's Maandags gaan ze naar hunne kantoren of naar de beurs en zyn al lang vergeten wat hen een oogenbllk geraakt heeft. Dat drukke gedoe van 't zakenleven, het geheele materialisme van den te- genwoordigen tyd wyst echter helaas ook aan 't Jongere geslacht de richting welke zU zal gaan zoeken. Geld verdienen, geld verteren, van beiden liefst zooveel mogelyk; egoïs me aan alle zyden. dit ls het teeken waarin onzen tegenwoordige tyd staat. Nu komen we aan de tweede cate gorie. t Zal misschien aan inzender N. bekend zyn. dat reeds in verschil lende kerken de oorlogsidée bestreden wordt, maar dan zal hy ook weten, hoe moeiiyk het is voor de voorgangers, om de menschen te bereiken, wanneer zij dat onderwerp aanvatten! Hoevelen zyn er helaas nog. die dat geen onder werp voor den kansel vinden, zy mop peren zoo'n beetje en laten het daarby; ,.'t Geeft Immers toch niets", zoo zeg gen ze. „Nooit meer oorlog? 't Kan niet bestaan, kijk maar naar dit of kyk maar naar dat", en zoo gaan ze voort elkaar te wijzen op feiten die duiden op een nieuwen monsterachti- gen kryg. Het lijkt my soms toe of juist dit pessimisme een drang is om den vrede tegen te houden, wy moeten eens pro- beeren in dit opzicht wat optimisti scher te gaan kijken. Ik bedoel niet de gisteren genoemde struisvogelpolitiek, doch wy moeten leeren begrijpen, dat er bulten de groote technische vooruit gang van den tegenwoordigen tyd een andere ontwikkeling is welke wy ouders, helaas nog maar al te veel on zen kinderen onthouden. Wy moeten zeer veel respect hebben voor de groo te ontwikkeling der techniek, zeker, het wonder der techniek beheerscht thans de wereld, maar vergeten wy niet te veel om onze kinderen ook de geesteiyke ontwikkeling by te bren gen? Nu vraag ik my af, hoe wilt U, inzender N. de kerk op een taak wyzen, wanneer wy ouders niet eens onze taak goed tegenover het jongere geslacht waarnemen het jongere geslacht, dat toch na ons, de kerken zal vullen. En dat zelfde Jongere geslacht zal niet alleen nA ons, doch ook nu. mèt ons, den stryd tegen den oorlog moeten aanbinden. Doch alleen wanneer wy ons beter op hun geestelyke ontwik keling toeleggen, zal er als 'iets van zelfsprekends ln hen groeien de haat tegen den oorlog. Wat geeft het ons, als moeders van Jonge menschen, die den leeftyd bereiken, dat zy zich voor den dienstplicht moet-m opgeven, niet dikwyls een zwaren stryd. wy zouden hun willen raden: „weigert dienst te doen aan een macht, die u dwingen kan. uw naasten te dooden." En toch, wy durven hen niet te ad- viseeren hierin, om de groote ellende die hieruit kan voort vloeien in hun verder leven, en zoo gaat ook dat dan maar weer stil zyn gang. want.het is immers nog niet zoo ver! Neen, t „is nog niet zoo ver", doch Ik zou ook met onzen redacteur wil len uitroepen, waakt, opdat het zoo ver nooit meer kan komen! Het wordt hoog tyd. dat de enkelingen samen smelten tot een groot machtig geheel en de vrede zal m.L nog wel mogelyk zyn als zy de handen in eikaar slaan en samen op het vurig gewenschte doel afgaan. Dus nogmaals „waakt", de hooiden bU elkaar, eer het tc laat is. EEN MOEDER. ZONDAG 14 AUGUSTUS HILVERSUM. 1050 M. 8.30 Vryz. Morgenwyding ln het ge bouw v. d. N. P. B. te Hilversum. Spre ker: Ds. P. D. Tjalsma (Gouda), over: Open oogen. G. A. v. Delden. viool. Ferd. Kloek, orgel. 1. Andante tn As u. d. F-kleln orgelfantasie. Mozart «orgel». 2. Votum. 3. Lied 268:1. 4. 5. (N. P. B. bun del-. 4 Voorlezing Matth. 20:32. 33. 5. Toespraak - lc ged.) 6 Sonate in g. Pur- cell (Adagio moderato. Adagio con es- pressions vivace). 7. Lied 102:2 (N P B bundel). 8. Toespraak (2e ged 9. Im provisatie. 10 Arioso, Handel 11. Lied 119:1, 2. 3. 4. 5 (N. P. B. bundel). 12. Zegenbede. 13. Sluiting. 10.15—12.00 Dienst in de St. Domini- cuskerk te Amsterdam. Het zangkoor kerk o. 1. van G. Kimijzer. Evert Haak. organist. Predikatie door Pater C. Friet hof, O P. van Zwolle. De wisselende Gregoriaansche gezangen zyn: Voor het Kyrie (Introïtus) Ps. 54 55) 17. 20. 23). Na het „Gloria in excelsis (Graduale) Ps. 16 17) 8. 2. Ps. 64 (65) 2. Na Piet „Credo" (Offertorium). Na het .Agnus Dei" (Communlo). Gezongen wordt door het zangkoor der St. Dominlcuskerk de „Missa in C-dur, In honorem St. Caroll Barromaei", voor 4 mannenstemmen en orgel, door Max Filka. Na de Mis wordt gezongen het „Ave Maria Stella" voor 4 mannenstemmen van Evert Haak. De predikatie heeft tot onderwerp: De Pa rizeer en de Tollenaar. 12.30—2J15 N. O. V.-uitoending uit Pulchri Studio Den Haag. ri 12.301.30 Lunchmuziek. 1.302.15 Lezing over de Organisatie van het Algemeen Neder landsch Verbond, door Luit. Kol. K. E. Oudendyk, voorz. der Haagsche Aid. cn lid v. h. Hoofdbestuur v h. A. N. V.) 2.304.30 N. O. V.-ultzending van het Harmonie-Concert, te geven door het Haagsche Harmonie-orkest. Dir. Henri Zeldenrust. vanuit de Diergaarde te Rot terdam. Klassiek programma. 5.20 Dienst In de Geref. Kerk te Wil- dervank. Voorganger: Ds. C. Kerssies. Geref. Pred. aldaar. 1. Orgelspel. 2. Vo tum en Zegen, 3. Zingen Ps. 108:1 en 2. 4 Geloofsbelijdenis, waarna Avondzang: 7. 5. Lezen Joh. 8:31—51. 6. Gebed. 7. Zingen Ps. 43:3, 4 en 5. 8. Voorlezing van den tekst: Spreuken 23:23a. 9. Ie ged. preek. 10. Zingen Ps. 35:4. 11, 2e ged. preek. 12. Dankgebed. 13. Zingen Ps. 89:7. 14. Zegen. 15. Orgelspel. 8.00 Persberichten. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheverüngen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Prof. Schneevolgt. Maria Pos— Car- loforti, zang, welke zingt: Ich bin wie die Taube (uit „Acis und Galalhea"), van Hëndel. Na de pauze Aria uit Tosca, van Puccini. DAVENTRY. 1600 M. 3.50 Licht orkestconcert. Orkest. O. Kavann. contra-alt. S. Thomas, tenor, 5.355.55 Voorlezing uit: The friend ly road van D. Grayson. 8.20 De klokken van St. Martin in the Fields. 8 25 Kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Orgelconcert door R. Goss-Cus- tard. 9.50. Concert E. Suddaby. sopraan. S. Logan, bariton, F. Mannheimer, piano. 11.05 Epiloog. 11.15—11.25 The silent Fellowship van Cardiff. PARIJS ..RADIO-PARIS". 1750 M. 12.201.05 Gewyde muziek en preek. 1.05—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert door de Homnyme Jazz. 8.50—11.20 Dansmuziek. Orkest Mario Cazes. LANGENBERG, 469 M.. MUNSTER, 242 M.. DORTMUND, 283 M. 9.2010 20 Morgenwyding. 1.202.50 Orkestconcert. 4.50—5.50 Mannenkoorzang. 5.506.50 Roeiwedstryden in Schwe- rin. 6.0—7.50 Orkestconcert. 8.35 .Die geschledene Frau", operette, Leo Fall. Tot 12 20 Dansmuziek. H6NIGSWrSTERHArSEN\. K30 51, cn BERLIJN, 484 en 566 M. 6.50—3 20 Vroegconcert. 9 20 Relig. Morgenwyding. Wiener Phllharmoniker. 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.20 Concert ln de Beethovenzaal van Frankfurt. Klassieke Chineesche muziek 10.50—12,20 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 11.50 Openluchtconcert. 1.25 Orkestconcert 3.20 Vroqiyk concert. 5.50 Roeiwedstryden in Schwcrtn. 7.20 „Der fliegende Hollander." ro- mont. opera in 3 acten van Wagner. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 3.204.20 Dansmuziek. 8.20 Kamermuziek. Mile. Olin. sopraan 9.20 Concert in de^urzaal Ostende. 10.50—11.20 Dansmuziek in de Kur- zaal. .yfaar/c". St ft ets /tct jWeuMs/le in a actio. (Adv. lag. Wed.) MAANDAG 16 AUGUSTUS HILVERSUM. 1050 M- 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek. He* trio bestaande uit de heeren: Dick Groene- veld. viool. Arte van Leeuwen, cello. Plot Jochemse. piano. 4.405.55 Kinderuurtje door Mevr. Antoinette van Dyk. 6—8 Concert door het A. N. R. O.- orkest Maria de Lange, sopraan. Aan den vleugel Egb. Veen. 7.45 Politiebericht 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Ncumark. Rosa Spier. harp. Adolphe Pot, viool. Na de pauze: Sym phonic no. 5 c-moll o$. 67 van Beetho ven. 10.15 Nicuwsber. 10.30—12.00 Dansmuziek door Teddy Staves and hls band van het Paviljoen Riche te Zandvoort DAVENTRY. 1600 M. 12.20 Het Daventry-kwartet en solis ten (sopraan, bariton (duetten), bari ton) I.2( 2.20 Orgelconcert. 3 20 XL Droegman's trio (contra- alt. bas. plano). 5.20 Huishoudpraatje 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Het Daventry-kwartet 6 45 Berichten. 6.50 Tyds.. woerber.. nieuws. 7.05 Daventry-kwartet 7.20 Literaire critiek. 7.35 De sonates van Beethoven. De militaire band en M. Brown, te nor, E. Newell, bariton. 9.20 Weerber nieuws. 9.40 Lezing: Rock Climbing ln the English Lake district, 9.5511.20 Sir Walter Scott-program- ma. J. Summers, sopraan, J. Mattaew- son. bariton. Gedichten en novellen door Nan Scott. A. Beddie en W. Mackean. II.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIJS", 1750 M. 10 50—11 20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Dansmuziek door de jazz band. 7.50 Orkestmuziek. 8.50—10.50 Concert. Operettefragmen» ten. Orkest en solisten. LANGENBERG. 469 M„ MUNSTER, 122 M-. cn DORTMI ND. 283 M. 10.50-11.20 Concert. 12 50—2.10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Trioconcert (plano, vlooi, cello). 8.50—10.50 Operafragmenten. Orkest cn solisten. KÖVTGSWÜ8TERHAUSEN, 1250 M. en BERLIJN 184 en 556 M 12.208.05 Lezingen en lessen. 9 20 Kamermuziek. Pianokwartetten van Mozart en Brahms. Mahlke trio en F. Stclner, viola. IIAMBURG. 395 M. 4.35 Aziatische liederen O.' ra zang. 6 20 Orkestconcert. 7.20 Orkestconcert. tNGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent* per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES. 3 VOOR DE KINDEREN. In de stad vinden ze oom Spekkocpcr, die schatrijk is. Hij is vroeger in Indic geweest cn raadt vader aan om zijn geluk daar maar eens te gaan beproeven. De heele familie Snuffel» graag wordt in het wit katoen gestoken, want in het warme Indic zijn wollen klccrcn niet op hun plaat* Op een stillen zomerschcn middag gaat de fa milie Snuffclgraag aan boord van een reusachtig menschenschip, dat gereed ligt om naar Indic te vertrekken. Met vereende krachten worden dc kinderen cn moeder door een kajuitsraampje gesiord. Vooral moeder is een heclc hijsch.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11