HERINGA &WUTHRICH RADIO-TOESTELLEN DATUMSTUKJES Amsterdamsdhe Reurs. TELEGRAMMEN. WEERBERICHT THERMOMÊTERSTAND BURGERLIJKE STAND Haversciimidt Klaje bedient U HET BEST H. Dijckmeester Afwezig Mevrouw L, H, Prins W. H. van Eekelen Afwezig Dr. Hesselink Dr. PROOT Praktijk Hervat A, G, W. van Waveren Duitse!» Meisje 1 Werkmeisjes en 1 jonge Huisknecht Nette Dienstbode flink Dagmeisje HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 18 AUG. 1927 HAARLEM 5 (Adv. Ing. Med.) deeltelük afsluiten van de eene brug- helft geen verandering. Welke stagnaties deze afsluiting In den aanstaanden winter, bU geregeld druk verkeer het groote bezoek aan theaters en muziek-uitvoeringen te Am sterdam, zal geven, durven we niet te voorspellen, 't Ecnige wat wij hopen, is dat Waterstaat ons deze nieuwe ver- keersmlsère, die een half Jaar moet du ren. zal weten te besparen. De meening evenwel van den heer Ir. Van Voorst Vader, dat alle automobie len geregeld stopten, wanneer zich reeds van tegengestelde zijde een auto op de brug bevond, konden wij niet deelen. De ervaring heeft ons het tegendeel geleerd, namelijk dat wel degelijk 90 pet. der tegemoetkomende automobielen ge lijktijdig de brug passeeren en alleen een klein percentage nog geen voldoende riJ-ervaring bezit en dus veiligheids halve even stopt, om den tegenligger te laten passeeren. De ingenieur van den Rijkswaterstaat roert een gevoelige snaar aan en tokkelt op de kosten. Een noodbruggetje, afzonderlijk voor de fietsen, waarbij dus de Liedebrug tij dens de gedeeltelijke vernieuwing, die 6 maanden minstens zal duren, voor auto- mobielverkeer in beide richtingen bruik baar zal blyven. brengt volgens globale berekening 3000 aan kosten mee. ter wijl de gedeeltelijke afbakening van de brug, zoodat deze maar in één richting te berijden zal zijn, weinig zal kosten. De Rijkswaterstaat ziet hierbij echter geheel over 't hoofd dat bij eenrichtings verkeer bewaking, zooals thans door 2 veldwachters bi) het zeer drukke ver keer op dezen hoofdverkeersweg, onont beerlijk zal zijn. Voor deze bewaking nu moeten 6 veldwachters gedurende ruim 6 maanden voor dezen extra dienst gedetacheerd worden. Mogen wij daarom eens een globale schatting maken? 200 dagen 6 man a 4 per dag is 4800. Aan den eenen kant dus een totaal ontredderd verkeer kosten 4800, plus 1000 afbakening van de brug voor eenrichtingsverkeer. Aan den anderen kant een. zoover de toestand toelaat, redelijk geregeld ver keer in beide richtingen en een veilig verkeer geheel buiten het rij verkeer blij vend van de fietsers, met een uitgave van 3000. Verder schrijft „de Auto" nog: Wat doet Haarlem intusschen om een einde te maken aan den doolhof van gevaarlijke slingerpaadjes, waarin het steeds toenemend interlocaal automo biel- en vrachtgoederenvervoer zich moet wringen, om door Haarlem te ko men, op gevaar van ernstige ongeluk ken? Is 't geen tijd dat ook Haarlem's ge meentebestuur de handen aan den ploeg slaat en zorgt dat er een behoorlijke verbinding komt voor doorgaand ver keer naar Zandvoort en dc Noordelijke badplaatsen en vooral naar de Noorde lijke steden en welvarende dorpen? En hoe staat het met een directe ver binding voor verkeer van Amsterdam naar Leiden. Den Haag. Rotterdam en tusschenhggende plaatsen? Binnen twee jaar zullen anders te Haarlem dezelfde tafreelcn te beleven zijn die Muidens „muizenval" een ge schiedkundige vermaardheid in de ont wikkeling van het moderne verkeer heb ben doen verwerven./ Dc auto geeft om dit te lllustreeren foto's van het verkeer op de Lange brug over het Spaame en in de Smede- straat bij de Kruisstraat, waar het ver keer stopgezet wordt als een tram voor het wissel moet wachten. Daarna ver volgt het blad: Had Haarlem's gemeentebestuur tijdig vooruitgezien, dan had het reeds nu kun nen profiteeren van gelden uit 't Wegen fonds voor onderhoud van dien doorver bindingsweg van den rijksweg Amster dam—Rotterdam. Is dit in 't belang èn van 't moderne verkeer, èn van Haarlem's financiën? Haarlem's gemeentebestuur toont zich achterlijk op stedelijk verkeersgebied; de grootste wantoestanden op 't gebied van tramverkeer blijven er heerschen. De N.-Z.-Tramweg Mij. is in Haarlem en omgeving oppermachtig. Er ziln een paar wandelstraten met behoorlijk plaveisel; de rest verkeert in desolaten toestand, every where. Men hobbelt van 't begin tot 't eind over de niet genoeg volprezen nationale klinker tjes, afgewisseld door „kinderhoofdjes", sterk en onverslijtbaar, maar allertreu rigst.... berijdbaar. Tot zoover dit artikel In „de Auto". Wij teekenen hierbij aan, dat reeds bU ons gemeentebestuur het plan bestaat om een nieuwe breede verkeersweg aan te leggen van de Amsterdamsche vaart (bij de Israëlitische begraafplaats ach ter de bebouwde stad om naar het Zuider Buiten Spaarne. waar een nieuwe brug komt tegenover de Rusten burgerlaan. Ook die laan wordt ver breed, zoodat een flinke verbinding ver kregen wordt met den Kleinen Hout weg. Het verkeer AmsterdamDen Haag en AmsterdamZandvoort kan dan over dezen nieuwen weg gaan. Ver- moodelijk zal ook de E.S.M. over dien nieuwen weg gaan rijden. Bovendien staat, een vernieuwing van de Lange brug op het programma. De nlpuwe brug zal veel breeder worden dan de bestaande. Verbreeding van de Smedestraat gaat natuurlijk niet. Wel zou het gevaar van een muizenval daar verdwijnen als in c'e Kruisstraat dubbel tramspoor werd gelegd, evenwel met de bepaling dat tegelijk slechts één tram de Kruis straat mag passeeren. Dan zou ook de tramhalte uit de Smedestraat verplaatst kunnen worden naar de Kruisstraat. FAILLISSEMENT. Het adres van den in staat van fail lissement verklaarde heer M. Versteegt is in ons vorig nummer onjuist ver meld. Het is niet Dennenstraat no. 2, maar no. 3. Haarlem, 18 Aug. Het Roode Boekje. ,3U den Ryksboekhar.del te Londen ls voor een dubbeltje een boekje te koop met vuuiTooden omslag, getiteld: Verde diging tegen gas. Het is een voorloopige legerorder, waarin de burger ook belang inoet stellen. Het vertelt uitvoerig en technisch hoe men gasaanvallen moet bestrijden. Een voorwoord zegt dat de Britsche regeering zich bereid heeft ver klaard om te beproeven, van vijanden bij het uitbreken van een oorlog de af spraak te krijgen dat wederzijds geen gifgassen zullen worden gebruikt, maar „voor het geval het verkrijgen van zul ke overeenstemming mlgjukt, zal de re geering vrij zijn die stappen te doen, welke de omstandigheden eischen". Er wordt niets in gezegd van bescherming der burgerlijke bevolking, maar ver klaard wordt dat men gasaanvallen uit de lucht tegemoet moet zien. Een moge lijke methode bestaat in het besproeien van bevolkte centra met vloeibaar gifgas, dat in bakken in vliegtuigen tot boven het te teisteren gebied wordt gevoerd. Het valt als regen en verdampt tot 'vergift. Voor lndividueele bescherming vermeldt het boekje in de eerste plaats gasmaskers of respirators. Een volledige beschrijving van de samenstelling dezer gasmaskers wordt gegeven. Voor collec tieve bescherming beveelt de order gas- dichte lokaliteiten aan en nadruk wordt gelegd op de noodzakelijkheid om voe dingsmiddelen te beschermen. Het roode boekje is een ontstellende aanwijzing van de richting, waarin moderne oorlogsvoe ring zich gaat ontwikkelen". Tot zoover onze Londensche corres pondent. Het zou ons een tikje verbazen dat de Britsche regeering dit boekje niet gratis beschikbaar stelt als wij niet wisten dat het niet voor verspreiding op groote schaal bedoeld is. Alle officiëel openbaar gemaakte stukken wo-den in „His Ma jesty's Stationers' Office" tegen zoo'n zacht prijsje verkrijgbaar gesteld, en al leen enkele zeer weetgierige menschen dringen loot in het groezelige kantoor tje in een vies steegje achter Fleet Street om deze lectuur te koopen. In dit geval zou het anders lang niet kwaad wezen als het product in massa werd verkocht. Het Roode Boekje zou, in zijn toepasselijke kleur, als waarschu- wmgssein kunnen dienen. Ik vraag mi) af of de organisaties die den vrede op recht en krachtig willen bevorderen er niet goed aan zouden doen om naast vredes-propaganda in directen zin het publiek voortdurend de berichten aan gaande nieuwe bewapening, en beschou wingen omtrent de onheilen die zij kumien teweegbrengen, onder den neus te duwen. Opdat men tenminste steeds wakker blij- ve. steeds gewaarschuwd, en niet inslape, zooals vóór 1D14. In dit blad, op ons eigen terrein, zullen wij niet nalaten dat te blijven doen. Als iedere courant het maar deed. Van het plannetje der Britsche reeee- ring, om bij den aanvang van een oorlog een afspraak met de tegenpartij te ma ken over het nlct-gebruiken van vergif tige gassen, behoeft u u niets voor te stellen. Daar komt niets van terecht. De oorlog is een hel op Aarde, en eenmaal ontketend zijnde laat hy zich niet door zwakke pogingen om „spelregels" toe te passen binnen de perken houden. Er is maar eén middel togen den dreigenden massamoord met gifgassen: Voorkom den oorlog. Er ls maar één middel om den oorlog te voorkomen: stop den wedstrijd in bewapening. Aan deze waarheden herinnert ons weer dat roode boekje van de Engelsche regeering. En daarom doet het nog heel wat nuttigs ook, al is het maar een leger orden en al is het alleen maar verkrijg baar in een vies steegje achter Fleet Street voor een dubbeltje.... R. P. BURGEMEESTER SLOB GEWOND. ONGELUK BIJ HET PAARD. RIJDEN. Woensdagavond omstreeks 8 uur is de burgemeester van Haarlemmermeer. Mr. A. Slob, bij het z g. „aanrijden" van een jong paard op den Nieuwen Weg te Hoofddorp by het nemen van een bocht met een wagen omgekanteld. Dr. B. die direct aanwezig was om hulp te verlee^en constateerde dat de burgemeester tengevolge van den val hersenschudding had bekomen. Mr. Slob hoeft een vrU rustigen nacht doorgebracht, zyn toestand is naar om standigheden bevredigend. zyn toestand ls niet levensgevaarlijk. VERKEERSONGELUKKEN Tc Zandvoort. Woensdagavond had op de Zand- voortschelaan hoek Bentveldweg een aanrijding plaats tusschen een auto. ko mende uit de richting Haarlem en een motorrijder komende uit Zandvoort. De stoot was zoo hevig, dat de auto links uitvloog, eenige aldaar langs den weg staande boompjes omver reed en met een afgeknapten lantaarn en ge broken wiel en chassis tot staan werd ge bracht tegen een zwaarderen boom. De motorrllder kwam er. wonder ge noeg. met den schrik af. De politie heeft een onderzoek naar een en ander inge steld. Tc Aerdenhout. Woensdagmiddag reden twee studen ten. de hoeren N. W. v. B. uit Amster dam en A. v. R„ uit Rotterdam, per ry- wlel op den Boeken rodeweg in de rich ting Vogelenzang, zy wilden een vracht wagen met hout. bestuurd door P. v. R. uit Overvecn, links passeeren. Op dat oogenbiik kwam een auto bestuurd door K. uit Noordwyk. van de richting Voge lenzang, zoodat beiden genoodzaakt wer den hun gang in te houden om weer achter den vrachtwagen te komen. Daar door kwamen belde wielrijders met el kander in aanraking waardoor van R viel. De auto was inmiddels genaderd en reed van R. aan; hU kreeg hierdoor eenige hoofdwonden, die door dr. Dlp- pelwerden verbonden, waarna hy per tram naar het station Haarlem werd vrvoerd om per trein naar Rotterdam to gaan. Het rywiel werd vry ernstig beschadigd. WEER EEN DRONKEN CHAUFFEUR. HIJ REED DOOR NA EEN ONGEVAL. Woensdagavond omstreeks acht uur is op den Ryksweg WeertEindhoven een ernstig ongeval gebeurd. De onge veer 20-Jarige wielryder De Graaf uit Weert, die van zyn werk uit Heeze kwam, werd naby den overweg by Hus- hoven door een in volle vaart zynden auto aangereden. De jongeman werd op den weg gewor pen en in bewusteloozen toestand opge nomen. Hy had een ernstige hoofdwon de cn ook blessures in den rug beko men. zoodat spoedig vervoer naar het ziekenhuis noodig was. De chauffeur van den auto was in dolle vaart doorgereden. Later bleek, dat hy zeer beschonken was. In een repara tie-inrichting, waar de man even te vo ren geweest was om scheuren in de ban den der voorwielen van den auto te la ten herstellen, had men n.l. al bemerkt, dat hij lang niet nuchter was. Men ver moedde daar, dat ongelukken niet zou den kunnen uitblijven. Daarom werd by voorbaat zyn nummer genoteerd. Spoe dig zal men hem nu wel te pakken krij gen. GRIEZELIGE VONDST By het baggerwerk in het Merwede- kanaal nabij 's Ryks Munt hebben werklieden een lugubere vondst gedaan. By het ophalen van een baggernet bleek dit het lijk te bevatten van een 60 Jarig manspersoon uit Utrecht, die biykbaar in den bodem had vastgezeten. Het staat vast. dat hier niet aan misdaad moet worden gedacht. Het ïyk. is gebleken te zyn het stof felijk overschot van den 00-jarigen oud ambtenaar der Nederlandsche Spoor wegen H. F. W. OVERBOORD GESLAGEN. Terwyi gisteravond een aantal mo torbooten voor de gesloten spoorbrug over de Gouwe te Alphen aan den Rijn lagen te wachten, totdat zy wederom vryen doorgang zouden hebben, is de 18- jarige schippersknecht J. H. uit Rotter dam, die het roode voorlicht op een motorschuit zou aanbrengen, uitgegle den en over boord gevallen. De schipper die den val in het water hoorde, sprong hem na. doch kon hem in de duisternis niet vinden. Na een kwartier dreggen is het luk opgehaald. Het hjk is naar het lykenhuisje op de begraafplaats overge bracht. SCHEEPSRAMP ROME, 18 Aug. (V.D.) De „Gior- nale d'Italia" meldt dat het vrachtschip „Primiar", op reis van Genua naar Cagliari, in de Tyrrheensche zee ver dwenen is. Aan boord van het schip be vonden zich elf man equipage en drie passagiers. Opgegeven door de Nat. Bankvereenlging DONDERDAG 18 AUG. 1927 1.30 uur l 4S uur StaaUleeningen 6% Ned. 1923 5% Ned. 1919 1 101** 1. Scheepvaart 844 Scbeepv. Unie... 190 189 Holl. Lloyd...—. Paketvaart. 218 215 Onde Boot.—.... 98 Nievelt.......— Rotterd. Lloyd.. Stoomv. Ned Marine Comm.... Marine Pref Industrieën Ned. Knnstxjjde. 62— 64 'g. 1 111 Ho!!. Kunstzijde. 120 g.b. Onde Philips..... 467 Gew. Jurgeus.... 184 - I84H 184—1844 Cenïr. Suiker.... Ind.Ond. Buiten!. Anaconda copper 95 Bank Kol. Bank 284 284ged.b-284 Indische Bank... 183 180*4 1804 Cïrt. Hand. Mij. Petroleum Gec. Holl. Petr. Kon. Petroleum. 344 3424-3444 Geld - - Cultuur Mij. H.V. A...v 752 752gb -751gl Java Cultuur 415 416 Cult. Vorstenl... 184«* 184*4 Dito Actions 1674 1674 Kaliredjo 128 126-12/ 1314 1314b Tabak Deli Mij—.—. 471 47 4 - 472 475 4 4754-4764 Deli Bataria 537 Oostkust...—. 258 258-259 Rubber Amst. Rubber... 3084 3094 I.ampong Sum... 226 223 Wai Sumatra Vico 204 2034-204 Silau Sumatra... 157 Deli Bat. Rubber 250 254** Serbadjadi Intercoot. Rubb. 134 Amerika Southern Rail»- 1324 Wabash 66Vi« DE BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 18 Aug. (V.D.) Naar de bladen uit Nice melden bereikten dc bosch brand en in Zuid-Frankrijk gisteren hun hoogtepunt. Er worden 5 personen verwist en 8000 H.A. land werden ver woest. Uit Bastra wordt gemeld, dat in alle deelen van Corsika de branden hevi ger zyn geworden. Tal van boerderyen en woningen, enkele wagons en verschei dene stuks vee zyn verloren gegaan. Het station van Bastia was geraimen tyd door de omringende vlammen geïsoleerd. DE OCEAANVLUCHT VAN MINCHIN AMSTERDAM, 18 Aug. De Engel sche vlieger kolonel Minchin, die met een speciaal voor hem te Amsterdam gebouwd Fokkervliegtuig van Dublin naar New-York hoopt te vliegen, is he denmorgen met dit Fokkervllegtuig van Schiphol naar Engeland vertrokken. Het vliegtuig startte te 7.15 uur. Minchin, die vergezeld wordt door den vlieger Hamilton, zal eerst naar Lympne en vandaar naar Croydon vliegen. HEVIGE BRAND TE GENT. BRUSSEL, 18 Aug. (V.D.) Op de tentoonstelling voor handel en industrie te Gent heeft een hevige brand gewoed. De schade wordt op meer dan 100.000 francs geraamd. HET COMMUNISTISCH COMPLOT. SAWAHLOENTO, 18 Aug. (Aneta.) De Landraad heeft wegens deelne ming aan het communistisch complot, den Menadoneeschen oud-posthuiscom- mandant van de veldpolitie Ponto tot tien jaar en vyf oud-agenten van de veldpolitie tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. BATAVIA. 18 Aug. (Aneta). Als gevolg van het onderzoek inzake het communistisch complot te Bandoeng is ontdekt, dat de hoofdzetel daar geves tigd was in den geheelen Preanger vertakkingen had. De propaganda werd gevoerd onder godsdienstige leuzen en de invloed van deze propaganda op een deel van de bevolking in het Tjiandjoersche was zoodanig dat zy volkomen overtuigd raakte van de overwinning van de com munisten, die hulp zouden krygen van epn leger uit Canton. Zy verkocht daar om haar bezittingen en stelde de gelden ter beschikking van de organisatie te Bandoeng, omdat zy in de meening ver keerde deze eigendommen later terug te krygen, vermeerderd met die van ande ren. De organisatie bestond uit drie on derdeden: ten eerste een afdeeling Pembrontak, wat soldaten beteekent, ten tweede een afdeeling financiën, en ten slotte een afdeeling Tenagah. be- teekenend: vernielers van staatseigen dommen. ULTIMATUM AAN NANKING SJANGHAI, 18 Aug. (Reuter.) Naar men meent te weten heeft het Noorder- leger aan de stad Nanking een ultima tum gezonden, met de bedreiging dat zy krachtig gebombardeerd zal worden als zij zich niet dadelijk overgeeft. De bevelhebber te Nanking zou in onder handeling zyn getredenmet de Noor dertroepen, teneinde een schikking te verkrygen, waardoor Nanking voor de verschrikkingen van een bombardement bespaard zou worden. De bevolking zou geheel op de hand zijn van Sunchuan- fang, den bevelhebber der Noordertroe pen. Twee divisies moeten reeds slaags geweest zijn, doordat één van beide trachtte naar de Noordertroepen over te loopen. HONOLULU-VLIEGER NEW-YORK, 18 ug. (Reuter.) Woola- roc is te Wheelerfield geland en heeft dus den eersten prys van 25000 dollar gewonnen. HONOLULU. 18 Aug. Alcha is aange komen. Woolaroc's vliegtyd bedroeg 26 uur, 17 minuten en 20 seconden. Alcha landde om 2.20 's middags en won den tweeden prys van 10.000 dollar Duizenden juichten Woolaroc geest driftig toe toen hy verschillende malen boven het vliegveld rondvloog en daarna op schitterende wijze landde. Zyn aan komst werd eveneens begroet door ka nonschoten. Woolaroc was de laatste die startte te Oakland en de eerste die aan kwam. De piloot Goebel was dan ook uiterst verbaasd toen hij vernam dat hy gewonnen had. DE VERMISTE VLIEGTUIGEN HONOLULU. 18 Aug. (Reuter.) De marine-vliegtuigen doen al het moge- lyke om de twee vermiste vliegtuigen de „Golden Eagle" en de „Miss Doran" te rug te vinden. Onderzeeërs, watervlieg tuigen en oorlogsschepen nemen deel aan de naspeuringen rondom Kokohsad. Ook op het eiland Maui is men ijverig aan het speuren, omdat het mogelijk is dat de vliegers hier geland zyn. Alle commandanten tfan lucht-escadrilles hebben opdracht ontvangen onmiddel- ïyi: den weg waarlangs de vliegers gevlo gen hebben af te zoetsen. Ter dood veroordeeld. Uit Bloemfontein wordt ons geseind: De Leeuw, gemeentesecretaris van Dewetsdorp, is ter dood veroordeeld in verband met de ontploffing in April van dit jaar van een petroleumverlichtings installatie, waardoor het gemeentehuis in de lucht vloog. Tengevolge van de ontploffing werden drie ambtenaren ge dood. die een onderzoek instelden naar De Leeuw's boeken, die niet in orde zouden zyn geweest. Auto-ongeluk. In Noord-Beieren by Ignadorf is een auto in volle vaart tegen een huis ge reden, Alle zes der inzittenden kwamen om het leven, drie werden uit den wa gen geslingerd, drie verpletterd. Kanon uiteen- gesprongen. Bij schietoefeningen van een Italiaansch artillerieregiment in de buurt van Fran- zensreste werden drie kanonniers ge dood. die een oud Öostenryksch kafion wilden afschieten. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 18 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 762.0 te Wee- nen. Laagste barometerstand 749.1 te Scilly. Verwachting: Zwakke tot matigen Zuid-Oosteiyken tot Zuid-Westeiyken wind, zwaarbewolkt of betrokken, waar schijnlijk regen of onweer, later opkla rend, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Vorge stand 771 m.M. Stand van he den 766 m.M. Achteruit. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT, OPTICIEN 18 Aug. Hoogste gisteren. F. 66 Laagste hedennacht F. 56 Hoogste heden 12 uur F. 60 HAARLEM. Ondertrouwd: 17 Aug. V. F. Smoren- berg en L. Bont; A. C. J. Essenberg en G. Terstal: W. J. BruUn en M. Boeke- laar; J. J. de Vogel en H. P. Opbroek; D. Goos en A. Kossen; Th. B. Lange- laan en E. A. Melber;' P. A. Tammer en C. M. Vreeswyk. Getrouwd: 17 Aug. I. F. Zwanenbeek en N. Pompstra; A. L. Miezenbeek en A. J. Weyers; F. Smit en J. H. Jochemsz; H. Slootemaker en C. M. F. Niemann; H. van Everdingen en S. C. Steenkist; H. M. Koster en P. C. Berg kamp; A. van der Meij en J. D. W. Overman; S. P. B. Kales en A. H. M. Vollaerts; G. Hendriks en C. Boerwinkel L. W. Buijs en C. M. Ruigrok van der Werven; H. H. Bogaard en J. M. de Mink; A. H. van den Benden en O. C. H. Bewarder. Bevallen: 15 Aug. H. Gans—Egge- raat d.; M. A. Speevan Koppen z.; 16 Aug. J. J. GroeninkSanber d.; L. J. BUster—Oosterhuis d.; 15 Aug. C. A. J. VerwoerdMacquiné z.; A. RavesteinPaarlberg. d. 16 Aug. E. Ealk—Jansen z. 17 Aug. A. Oudolf— Hoogland, z; C. A. Stevens—Blaas z.; M. A. Graansma—van Straaten z.; 15 Aug. H. L. Krispyn—Lams z. Overleden: 16 Aug. A. C. Kolen brander, 41 j., Kleverparkweg. Een armslag op een trein in Bulgarije. Vier onbekende personen overvielen de baanwachters van het traject Sofia Varna, boeiden hen en poogden vervol gens door middel van signalen den snel trein Sofia—Varna tot stilstand te bren gen. Men vermoedt hier te doen te heb ben met een misdadigersbende, die de reizigers wilde uitplunderen. Een stormramp in Armenië. Naby de stad Delidzjan in Armenië heeft een orkaan gewoed, tengevolge waarvan de naburige bergrivier buiten haar oevers is getreden. Etteiyke tien tallen personen, onder wie vele kinde ren, talrijke gebouwen en groote hoe veelheden vee zijn door het water mee gesleurd. ADVERTENTIEN In plaats van kaarten. Ondertrouwd: W. TRAANBERG en W. K> HUYZENDFELD Haarlem. 18 Aug. 1927. KinderhuLssingel 54. Meester Comelisstraat 108. 10 Getrouwd: HIELKE DRUPSTEEN en RIE VERHAGEN die, mede namens wederzydsche familie dank zeggen voor de be langstelling bij hun huweiyk on dervonden. Haarlem. 18 Aug. 1927. Heden overleed na een langdurig ïyden nog onver wacht onze geliefde Broeder, Zwager en Oom JOHANNES DE LUGT in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam: H. L. GROENEVELD Haarlem, 17 Aug. 1927. Laurens Costerstraat 9. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te biyven. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 20 Augustus a.s. te 1.30 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. 23 Voor de vele blijken ven belang stelling bij de ziei:te en overiyden van onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. JANTIEN SCHUTTE— LIEKENDIJK bewezen, betuigen wU onzen har- teiyken dank. Haarlem, 18 Aug. 1927. Lange Poellaan no. 40. Uit aller naam: 14 H. J. SCHUTTE. Oogarts tot nadere aankondiging 6 Tandarts ls tot 2 September AFWEZIG. Spoedgevallen worden waargeno men door Mejuffrouw R. TEN RAA. Arts tot 6 SEPTEMBER. Praktijk wordt waargenomen door Drs. LINDENBERGH, LUINING, WOLTERSON en BREUKELAAR. Oogarts WAGENWEG 84 AFWEZIG tot nadere aan kondiging. De andere oogartsen zyn bereid waar te nemen. 8 ARTS Hervat heden praktijk 27 en 28 Aug. afwezig. 8 GEVONDEN. Het beste middel tegen lam- lenderigheid: Rookcn uit een BIG BEN pyp! Heden zijn afgekondigd de bij Raadsbesluiten van 30 Maart 1927 No. 24 II „en 18 Mei 1927, No. 23 vastgestelde verordeningen op de heffing en invordering van school geld op de scholen voor lager on- derwys. Haarlem, 18 Augustus 1927. 8 Heden werd door my ter Griffie van de Arrondlssements-Recht- bunk te Haarlem, en ter Griffie van het Kantongerecht te Zaan dam gedeponeerd de eenige uit- deelingslyst in het faillissement A. SEEL, te Zaandam, ter kcstelooze inzage» van crediteuren. De Curator: Mr. J. A. P. C. TEN BOKKEL Nieuwe Gracht 55, Haarlem BIEDT ZICH AAN nette werkster. 21 jaar, v. g. g. v., voor Donderdag. Br. no. 1640 bur. van dit blad. 5 Tegen 1 of 15 Sept. b. z. a. een net v. g. g.v., 23 jaar oud, voor alle voorkomende werkzaamheden, liefst in klein gezin. Brieven let ter E adv. bur. van M. KOKKEL KOREN. Overveen. Dagmeisje gevraagd Mevr. HUBREGTSE, Eindenhout- straat 51- Aanmelding 78 n.m. DIENSTBODE gevr., v. g. g. v., per 1 Sept.. voor dag en nacht. Geen winkelwerk. Adres Groote Markt 7, ingang Fa. KREYMBORG. 5 Hotel ROYAL, Stationsplein, vraagt voor direct *1 Hotel IEPENHOVE, Hartenlust- laan 4, Bloemendaal, vraagt een KEUKEN-WERKMEISJE en een 5 KAMERMEISJE gevraagd, zelfstandig kunnende werken, v. g. g. v., in klein gezin. Adres te vernemen bur. van dit blad. Gevraagd in gezin van 3 pers. met 1 Sept. voor heele dagen een MEISJE-ALLEEN zelfst. k. koken en werken, niet ben. 20 jaar. v. g. g. v. Br. no. 1652 bur. van dit blad. 6 Beschaafd Meisje biedt zich aan als hulp in de huis houding. of by kinderen. P. G., m. huiseiyk verkeer. Br. no. 1653 bur. van dit blad. 5 Wordt gevraagd een boven de 16 jaar. Kruisstraat 17. MEISJE-ALLEEN Mevrouw DE VRIESERAM- BONNET vraagt met half Oct. of 1 Nov. wegens huweiyk der teg. een net meisje, k. koken, v. g. g. v. Aanmelden 's avonds na 8 uur Amaryllisl. 4. 6 BIEDT ZICH AAN flinke jonge werkster voor Woens dag van 9 tot 5 of 7 uur. Br. no. 1659 bur. van dit blad. 5 Ververij en Chem. Wasschery J. LOTTGERING, Amsterdamsche vaart 30, vraagt 5 eenige Strijkster® en Meisjes

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2