afwezig Verlenging HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 22 AUG. 1927 MUZIEKCONCOURS. Festival en Marsch- wedstrijd. HAARLEM'S TRAMFANFARE. CORPS. Zijn le lustrum vierde bovengenoemd fanfarecorps, het bestaat thans 5 jaar met het houden van een marschwedstrjjd. die plaats vond op het wandelpad langs den Dreef waar vele belangstellenden zich hadden opgesteld om dezen wedstrijd bij te wonen. Te zien is er bij een dergelijken wedstrijd veel want het schoone vaandelverttoon, het stramme marcheeren het juiste zwenken, zijn alle factoren welke het bijwonen van een dergelijken wedstrijd interessant maken. 15 vereenigingen wa ren opgekomen om een prijs (en allen richten het oog naar den eersten zijnde f100.en zilveren lauwerkrans) te be machtigen. De jury bestaande uit de heeren Gil les Kiev, Amsterdam, Revnier van t Hoff en Eugen Rap, Haarlem hadden geen gemakkelijken taak al deze ver vereengingen te beoordeelen. Waar de één toch om klankgehalte won, en dan rhytmisch verloor, was het bij anderen weder anders om. Doch als een ordelijk en net marchee- rend corps, tellende 80 man, zich deed hooren, vielen de kleinere bezette ver eenigingen wel af. Een voortreffelijken indruk maakte Werkmans Wilskracht uit Leiden, het welk een schoon klankgehalte en juiste thythmiek deed hooren. Met Wittenburgs fanfare en Insulinde uit Amsterdam waren deze corpsen wel de beste. Mede waren hier vertegenwoordigd Kunstkring en Crescendo van Spaam- öam, Wilheimina. Jan Gijzen vaart, Euphonia, Overveen, Eensgezindheid, Heemstede, Excelsior en Laurens Jansz. Coster van hier. Geoefend hadden deze vereenigingen blijkbaar ter cege, doch als men bij sommigen in plaats van bekkens blik ken deksels op elkaar hoort slaan dar. gaat er van het klankgehalte veel ver loren, vooral als de stemming der in strumenten onderling bovendien slecht Js. Na den marschwedstrijd waarvan de uitslag 's volgt was: 1. Insulinde, Amsterdam 55 punten le prijs; 2. Onderlinge Oefening, Uitgeest 531/2 punt 2e prijs a; 3. Werkmans Wilskracht, Leiden 52 1/2 punt 2e pr. b; 4. Oosterpark, Amsterdam 511/2 punt 3e pr.; 5. De Post, Leiden 50 punten 4e pr. a; 6. Wïtteburgs fanfare, Amster dam 49 1/2 punt 4e pr. b; 7. Laurens Jansz. Coster, Haarlem 49 punten 5e pr.; 8. Excelsior, Haarlem 471/2 punt 6e pr., werd 't festival in den tuin van 't Brongebouw gehouden. Men had daar voor 2 tenten disponibel gesteld, zoodat alles een vlot verloop had. Ieder der deelnemende vereenigingen voerde 2 3 nummers uit, zoodat dit een matinee werd van ongeveer 30 nummers. Voor deze deelneming ontving iedere vereeni- ging een zilveren herinneringsmedaille terwijl er prijzen van f 50, f 40, f 30, f 20 en f 10 werden verloot. Het resultaat van deze verloting was als volgt Laurens Jansz. Coster, Haarlem f50; Werkmans Wilskracht, Leiden f40; In sulinde, Amsterdam f30; Wittenburgs fanfare, Amsterdam f20; Kunstkring. Spaarnöam f10. Een aardig idee was het. oer. dag te beginnen met een Ope- ningsmarseii door alle deelnemende ver eenigingen uit te voeren onder leiding van den heer van 't Hoff. Ook werd als attractie een direeteurf,prijs beschikbaar gesteld op het festival waarvoor het aanwezige publiek als jury optrad. Voor het festival had Laurens Coster o.a. de keuze laten vallen op het Faust ballet von Gounod waarmede het veel succes had. terwijl ook de Spaaradammers verdienstelijk werk presteerden. Moge deze en andere vereenigingen uit onze omgeving dezen dag niet geluk kig zijn geweest, men neme in aanmer king de concurrentie was zeer zwaar. Wy juichen de idee van Bestuur en Directeur van het Tramfanfare corps toe de muziekcorpsen, evenals onze Bel gische naburen dit steeds doen. in de stad te doen musiceeren. dat geeft van de zijde van het publiek veel belang stelling en de executanten spannen zich meer in iets goeds te doen hooren. Het was voor onze Tramfanfare een succesvolle dag. K. H. KERKHOFF. JUBILEUM AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. Heden Maandag was het 25 jaar ge leden dat de heer J. Tonnissen, zadel maker aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsehe Spoorwegen, by die Maatschappij in dienst kwam. De heer Tonnissen, die zeer gezien is, is een ware feestdag bereid door directie en collega's. Hedenmorgen werd hem een auto ritje aangeboden, waarna hij in de werkplaats namens de directie werd toe gesproken en gehuldigd. Hem werd een oorkonde overhandigd, benevens een enveloppe met inhoud, als hulde van de directie. Ook de collega's lieten zich niet onbetuigd. De jubilaris is eeniee weken geleden r.og gekleed te water gesprongen om een kind uit den Kampersingel van den dood te redden. Vandaag had hij een vrijen dag. ORGELBESPELING. Orgelbespeling in de Groote of .St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 23 Augustus 1927, des namiddags van 2—3 uur, door den heer Jacob Bijster. Programma: 1. Toccata ei fuga d. kl. t., J. S. Bach. 2. 2 Cfeoraiimprovisationen. a. Ach. bleib mit deiner Gnade. b. Mit Ernst, o Menschenkinder. c. Canzona a moll. Alle van S. Karg—Elert. 3. Prélude fugue et Variation, César Franck. 4. a. Chant Pastoral, Th. Dubois. b. Cantilene Nuptiale, Th, Dubois. e Grand Choeur (alla Haendel) A. Guilmant. SACCO EN VANZETTI. MEETING TE BEVERWIJK. Door een comitttë van Actie inzake Sacco en Vanzetti, was Zondagmiddag op een terrein achter het Kennemer Theater te Beverwijk een openlucht- meeting belegd, waar als spreker op trad de heer A. Walraven, van Am sterdam. Aan het einde der meeting, die door ongeveer 80 personen was bezocht, werd besloten een telegram te zenden aan alle vakorganisaties, met het verzoek he den Maandag de algemeene staking te proclameeren. IJMUIDEN Zaterdagavond werd in Tivoli aan den IJmuiderstraatweg een openbare protest vergadering gehouden tegen het vonnis tegen Sacco en Vanzetti, die goed bezet was. Als spreker trad op de heer Aug. Rousseau. De heer Rousseau wees op het groote verschil tusschen rechtspraak in Amp, rika en in ons land. Niet alleen wy zyn overtuigd van de onschuld van Sacco en Vanzetti, maar ook vooraanstaande personen in Amerika. De rechter in Amerika heeft beide Italianen gevonnist, omdat het vreem delingen en anarchisten zyn. Betoogir.g in Den Haag. Door het Plaatselijk Comité van ac tie Inzake vrijlating van Sacco en Van- zitti, was Zondagmorgen in den tuin van het Volksgebouw aan de Prins e- gracht te 's-Gravenhage een meeting belegd. Door de ongunstige weersge steldheid werd in de zaal vergaderd, doch toen het weer opknapte, bleek de toeloop zoo sterk, dat ook in den tuin de daar verzamelde meetinggangers werden toegesproken. In de zaal voerden achtereenvolgens het woord de heeren J. Schenk, A. de Jong, B. Lansink Jr. en Louis de Vis ser. Het Kamerlid de Visser wraakte in het algemeen de laksche en onverschil ligs houding van de Nederlandsche ar beidersklasse en verklaarde, dat er prin cipieel niet veel verschil is in het poli- tie-optreden elders en hier,, waarbij hij herinnerde aan'tgeen hem te Rotterdam was overkomen. In dit verband zeide de heer De Visser, dat hij volgens ver klaring van den dokter, óf gek, óf dood zou zijn geweest, indien een hem toege brachte snede één c.M. dieper was ge weest. Na afloop der meeting, die tegen half twee ten einde liep, werd een stoet ge formeerd, welke onder leiding van den hoofd-inspecteur der politie, Snethlage, en onder het zingen van socialistische liederen, van de Prinsegracht langs Zuidwesterbuitensingel, Vaiilantpïein en door de Delftschelaan, Paul Xruger- laan. Engelenburgstraat, Loosduinsche- kade, Beeklaan, Noorderbeekstraat, en Noorderbeekdwarsstraat naar het New- tonplein trok. Daar werd de betooging ontbonden; het aantal demonstranten was intusschen tot enkele honderdtallen geslonken. Door de politie waren uitge breide maatregelen getroffen om even- tueele demonstraties voor de Ameri- kaansche legatie en de woning van den gezant te verhinderen. VERKEERSONGELUKKEN Te Haarlem. Zaterdagmorgen kwart over elf wilde de negenjarige W. S.. wonende in een vrachtschip dat in het Zuiöer Buiten Spaame ligt den Schalkwijkerweg plotse ling oversteken. Een passeerende auto ging met de voor- en achterwielen over hem heen. De Jongen kwam er met een wonde aan het achterhoofd af. Er was een dokter aanwezig, die hem verbon den heeft. Te IJmaiden. Zaterdagmiddag had op den hoek van de Kanaalstraat en de Kerkstraat een hevige botsing plaats tusschen twee autobussen. De autobus van den on dernemer Sch. te Katwijk werd op ge noemden hoek aangereden door de van de richting Haarlem komende autobus van den ondernemer Sch. De bestuurders trachtten elkaar nog te ontwijken. De Katwijksche autobus, die van het Kanaal kwam, stuurde zijn wagen de Kanaalstraat in, de andere bus trachtte, door de Kerkstraat in te rijden een botsing te voorkomen, echter mislukte deze manoeuvre. Beide bussen werden ernstig beschadigd, bovendien reed de bus van den heer Sch, een scha kelhuisje omver. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE HILLEGOM. 'Vrijdagmiddag is op den Loosterweg te Hillegom een ernstig ongeluk ge beurd. Ongeveer kwart over vijven wil de het drie-jarig meisje H. M. M., plot seling den weg oversteken. Juist nader de een auto. De bestuurder week nog zooveel mogelijk uit om het meisje te sparen en kwam daardoor geheel in den berm van den weg terecht. Het meisje werd echter aangereden en kreeg waarschijnlijk doordat het op de straafcsteenen terecht kwam een hersenschudding. Uitwendig letsel had het overigens niet. Dr. ten H. uit Hille gom, was spoedig ter plaatse. Het kind is per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar het Zondagmorgen is overleden. Juist ver toefde de moeder in het zelfde zieken huis. Den bestuurder freft in het geheel geen schuld. De auto werd niet bescha digd. ORANJEVEREENIGING „SCHOTEN". In de bestuursvergadering van Vrij dag j.l. zijn de plannen tot viering van den aanstaanden Koninginnedag defi nitief vastgesteld. Zoo zullen de kinder spelen op het R. C. H.-terrein plaats hebben van des middags 2.30 uur tot 5.30 uur en zal het concert in de Ju- linanakerk des avonds van 7.30 tot 8.45 uur worden gegeven. Tot dit concert hebben de dames Agatha Box, viool, Betty Dijkstra, zang en de heer Piet Halsema, onjel, hun medewerking toe gezegd. Voorts zal in samenwerking met de Haarlemsche Vereeniging voor straatmuziek worden gezorgd en des avonds, waarschijnlijk op het Gemeen telijk Speelterrein van Haarlem aan de Var. Nesstraat en den Middenweg, een vuurwerk worden afgestoken, Ook dit terrein zal vermoedelijk voor geringe entree voor ieder toegankelijk zijn. DE REVUE 1927. Er waren Zaterdagavond in de Groote Gemeentelijke Concertzaal nog eenige 't waren er gelukkig niet veel plaatsen onbezet er. da; was jammer, want deze, voor ons Haarlemmers nieu we revue van Ter Hall, die maar zoo simpel-weg „Revue 1927" heet, verdient avond aan avond zalen waar geen kip meer bij kan. In de eerste plaats natuurlijk weer om Buziau. dien onvergelijkelijken komiek, die als altijd vol origineele vondsten zit en je steeds voor geweldige verrassingen plaatst. We hebben al veel revues met Buziau gezien, maar zelden zagen we hem zóó goed als in deze „Revue 1927". Eerst in die buitengewoon goede eer ste acte: „Onder de Circusartisten". Bu ziau is hier clown. En wat 'n zeldzame clown! Tintelend van geest, bewonde renswaardig in zijn waarlijk clowneske dwaasheid. Zijn optreden met de drie in vrijheid gedresseerde Trakkener Hengsten overtreft alles, wat wy tot nu toe van hem gezien hebben. Een verbazend aardig hitermezzo in deze acte vormen de 16 Shetlandsche Pony's: meisjes op stokpaardjes, die uit muntend „gedresseerd" zijn. Ook de dansnummers en de acrobatiek der cir- cus-artisten konden er zijn. Een prachtig slot van deze acte vormt de orchideeën-finale, waarin het dames ensemble verschillende soorten van die mooie, grillig-gevormde bloem voorstelt. De geschoolde zang van mevrouw So phie Köhler—van Dijk luisterde dit deel en vele andere gedeelten van de revue op. Mevrouw Sophie Köhler had nog 'n andere taak: zij moest ons doen ver geten dat den geheelen avond „Roosje" (mevrouw Köhler—van Ghelder) naast haar had behoorén op te treden. En zü slaagde daarin door haar guitig spel, haar uitstekenden zang en haar zoo sier lijk gedragen en bekoorlijk-smaakvolle toiletten wonderwel, al bleven wij het natuurlijk betreuren, dat de lieve, on deugende „Roosje", die nu eenmaal bij een revue van Ter Hall hoort, door on gesteldheid verhinderd was op te treden. Voortschryvende kom je vanzelf weer op Buziau, den artist die toch eigenlijk maar de geheele revue draagt. Zie zijn gezicht verstarren in groteske angst, als hij als nachtwake*:, een inbraak moet verijdelen, zie hem schichtig over het tooneel schieten, als hij meent dat hem van alle zijden gevaren bedreigen! En dan Buziau als conférencier; On betaalbaar zijn parodie van JusL—y van „Der Blaue Vogel". En Buziau in de scène „Terug naar de Natuur", luierend in „den derden boom rechts"! Gebruld wordt er om dit sappige tafereeltje! Naast hem mag Piet Köhler die weer zijn eigen, geheel andere, verdiensten heeft, niet vergeten worden. Ook hij had veel succes met zijn aardige liedjes en zijn beroemde „sprekende beenen". Als „kijkspel" staat deze revue ook zeer hoog. Kosten noch moeite, zijn ge spaard om de finales van een oogver blindende pracht te doen zyn. Wij noe men nog: „De ridderorden", met de apotheose: de hulde aan het Roode Kruis en het Diepzee-Aquarium met inktvisschen, zeesterren, vliegende vis- schen, koralen enz. De nieuwste vinding op het gebied van tooneelbelicbting kregen we te be wonderen in de scène .Heimwee", waar in een oude, armelijke hut plotseling, al leen door verandering van belichting, tot een behoorlijk-behangen kamer werd. met schilderijen aan den wand. Wel zéér gelukkig is de heer Ter Hall met deze revue geweest en zijn artisten, geen uitgezonderd, hebben er blijkbaar het beste voor willen geven dat in hen was! TWEE GRUWELIJKE MISDADEN. PARIJS IN OPSCHUDDING. Twee gruwelijke misdaden hebben Pa rijs in opschudding gebracht. Op een avond ontdekte de eigenaar van een vernikkei-werkplaats in de Rue Salnt-Sébastien. toen hij voor het slui ten de ronde deed, in oen half duisteren kelder het lijk van een man. in een groen laken gewikkeld. Hei bleek dat van een zekeren Alphor.se Buttaud te zijn, een 74-jarigen arbeider, die vroe ger 7.oo nu en dan op de werkplaats had gewerkt. Het lijk moest in den kel der zijn neergelegd nadat de moord was gepleegd, daar nergens eenig spoor van een misdaad was te vinden. Het personeel der onderneming werd verhoord Spoedig viel de dertigjarige meesterknecht, Rabier, door de mand. Hij bekende Rubbaud tijdens een woor denwisseling over een belangenquaestie te hebben gedood en het lijk daarna in den kelder te hebben geworpen. Het wapen der misdaad, een bijl, is gevon den. Het tweede misdrijf werd op den bou levard de Picifcïs gepleegd. Een 41-jarig man, Ripaux, bekend wegens dronken schap en wangedrag, vervolgde reeds ge- ruimen tyd Mme. Meyer, een weduwe, die met haar twee dochtertjes een be scheiden appartementje in de Reu Vic- tor-Chevreu! bewoont, met zijn liefde betuigingen. De weduwe wilde hiervan niets weten. Toen ze nu met-haar doch tertje naar huis liep, kwam eensklaps Ripaux op haar toe en loste eenige schoten op het drietal. Het oudste meis je, Suzanne, werd aan het hoofd getrof fen en overleed spoedig; de weduwe Meyer kreeg een wond in den hals en verkeert in doodsgevaar. De dader is gearresteerd. WEER EENS. Zaterdagavond heeft zich weer eens iemand van een rijwiel meester ge maakt. dat voor een café geplaatst was. Ditmaal aan de Jan Gijzenvaart. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 Aug. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761.1 te Toulouse. Laagste barometerstand 739.7 te Holyhead. Verwachting: Krachtige, later afne mende Zuid-Westelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken met regenbuien, later opklarend, aanvanke lijk koeler BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand van heden 7.48 m.M. THERMOMETERSTAND 22 Aug. Hoogste gisteren. F. 65 Laagste hedennachtF. 56 Hoogste heden 12 uur F. 63 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cents per regel. J. VOET - JUWELIER GR. HOUTSTRAAT 165 Ordeteekenen Ned. Leeuw en Or&nje-Nassau. 10 DE HAARLEMSCHE HANZE. VIERING VAN HET VIERDE LUSTRUM. In „De R.K. Middenstander" vinden wij het programma der feestelijkheden ter herdenking van het vierde lustrum der Hanze in het Bisdom Haarlem. Daaraan ontleenen wy, dat Woensdag 13 September des morgens in de Kathe draal St.-Bavo een Plechtige Gezongen H. Mis plaats heeft. Daarna volgt te 11 uur een excursie aan te bieden door de afdeeling Haarlem van de Hanze en de vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer. Om half drie volgt de groote herdenkingsvergadering in de gemeentelijke concertzaal. Tijdens deze samenkomst zal het orgel worden bespeeld door den heer Hendrik An- driessen. Feestredevoeringen zullen worden uitgesproken door oud-minister prpf. mr. P. K. M. Aalberse en den Bel gischen Staatsminister A. van de Vij- vere. Des avonds heeft nog plaats een concert in de gemeentelijke concert zaal. DE HOLLANDSCHE HANDELSBANK. VOOR HET AMSTERDAMSCHE HOF. Het is bekend, dat J. S. een der directeuren van de gefailleerde Holland- sche Handelsbank, door de Haarlem sche rechtbank veroordeeld is wegens verduistering en valschheid in geschrif te tot 2 jaar gevangenisstraf, met aftrek van ongeveer een half jaar preventieve hechtenis. De veroordeelde heeft van hooger beroep afgezien, 't Openbaar Ministerie dat 3 jaar gevangenisstraf had ge- eischt, teekende hooger beroep aan. Toen evenwel bekend werd, dat de ver oordeelde van hooger beroep had afge zien, werd het niet onmogelijk ge acht, dat het Openbaar Ministerie als nog het hooger beroep zou intrekken. Heden hebben wij onderzocht hoe het met deze zaak staat. Daarbij werd ons medegedeeld, dat het O. M. zyn hooger beroep niet heeft ingetrokken, zoodat nu de zaak binnenkort voor het Am- sterdamsche gerechtshof behandeld zal moeten worden. VINDINGRIJKE RUITENMEPPERS Op den Burgwal zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag eenige „krachttoeren" verricht. Daar hebben eenige personen n.l. drie groote ruiten van den kastelein J. V. op nummer 58, ingegooid, vermoedelijk omdat die kaste lein geweigerd had voor hen te tappen. Voor het ingooien hebben zij echter niet gewone steenen of andere projectielen, die by zulke gelegenheden gebruikelijk zijn aangewend; zij namen een hard- steenen paaltje, dat stond bij de Antho- niesteeg. Nadat dit object uit den grond verwijderd was is het in drie stukken verdeeld, die voor het boven omschre ven doel dienst gedaan hebben. De po litie heeft de vindingrijke ruitenvernie lers, C. v. Z. en F. V. uit Haarlem, aan gehouden en in verzekerde bewaring ge steld. DE SACCO EN VANZETTI-ZAAK. AMSTERDAM, 22 Aug. Door het landelijk comité van Actie voor Sacco en Vanzetti is aan het N. V. V. het vol gende telegram gestuurd: Als grootste vakcentrale van dit land verzoeken wij u, in navolging van het besluit der Noorweegsche en Argentijn- sche arbeiders en in overeenstemming met het voorstel van Fimmen op het I. V. V. congres te Parijs, onverwijld het initiatief ie nemen tot het organiseeren van een algemeenen boycott van Ame- rikaanchs waren, als protest der arbei dersklasse tegen den moord op Sacco en Vanzetti. NOODLANDING VAN EEN K. L. M.-VLIEGTUIG. EEN DER INZITTENDEN GEDOOD. LONDEN, 22 Aug. (Reuter). Een K. L. M. vliegtuig, dat heden te Croydon was opgestegen met bestemming Amster dam. is te Tonbridge neergestort. Men gelooft dat een passagier gedood werd. Na ontvangst van dit Reuter telegram stelden wij ons telefonisch met de K. L. M. in verbinding. Daar werd ons medegedeeld dat heden morgen van den vertegenwoordiger der K. L. M. het volgend telegram is ont vangen. „Het nieuwe Fokker-vliegtuig H. N. A. D. U.. uitgerust met twee Jupiter- motoren, heeft bij Sevenoaks. 10 minuten vliegen van Croydon, omstreeks 8.40, ver moedelijk tengevolge van het breken van het richtingroer, een noodlanding moe ten maken. Het vliegtuig is daarbij ern stig beschadigd en de werktuigkundige I. L. A. M. Brunklaus werd gedood. De vliegtuigbestuurder Van Dijk heeft geen letsel bekomen. Uit den aard der zaak heeft hij deze noodlanding onder zeer moeilijke omstan digheden moeten uitvoeren, daar hij slechts over hoogteroer en dwarsbestu- ring beschikte. Nadere bijzonderheden ontbreken". Uit deze mededeelingen blijkt dus dat het Reuter-telegram eenige onjuistheden bevat. IJMUIDEN. AANBESTEDING. Door den architect K. Boon, werd aanbesteed voor rekening van de N.V. IJmuider Vischhandel v.h. Glastra en Co.. het bouwen van 12 woonhuizen met autogarage aan het Tasmanplein alhier. Hoogste Joh. Wichmann, Driehuls voor f 48712, laagste Meinema en Posma, IJmuiden voor f 35.000, aan wie het werk is gegund. Vreemd geld en cheques (Medegedeeld door de Nation. ïknkvereen. te Haarlem) Koersen tot hedenmiddag 12 uur MAANDAG 22 AUG. 1927 Biljetten Berlijn.5930 —59.45 Parijs9.75 9 90 Bel ga34 60 —35 00 New-York2.47 —2.51 Londen-....12.10 —12.15 Chèques Berlijn 59.35 59.45 Parijs9.74 9.82 Brussel34 68 34.78 Zürich48 C2 —48.17 Londen12.12^-12.13<< Rome13-50 13 65 Madrid42 05 —42.20 Weenen35 05 -35.22M New-York (Cable) 2.49 2.50!* Kopenhagen66.75 66 92H Oslo64 85 —65 05 Stockholm 66 87167.07H Praag7.35 7 45 «Se STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 22 Aug. 3e klasse le lijst. Hooge Drljzen: 4469 ƒ2000. 3370 1500. 11356 14017 ƒ1000. 5134 9959 183S7 400. 17471 200. 5668 8317 10388 12959 ƒ100. 10 23 106 146 394 452 508 538 567 603 628 665 754 817 853 877 908 935 977 991 1013 1089 1155 1156 1206 1321 1379 1390 1413 1424 1535 1551 1564 1573 1625 1742 1885 1894 1900 1982 2011 2051 2060 2090 2106 2176 2196 2207 2324 2355 2364 2386 2410 2508 2653 2691 2721 2797 2831 2909 30S0 3118 3129 3134 3222 3294 3376 3380 3425 3464 3492 3529 3630 3650 3665 3675 3753 3763 3875 3980 3990 3996 4000 4017 4022 4059 4061 4075 4102 4104 4164 4207 4232 4241 4245 4310 4407 4455 4475 4501 4538 4561 4743 4765 4794 4875 4962 4992 5012 5141 5181 5237 5267 5299 5338 5359 5367 5427 5445 5478 5526 5541 5550 5580 5616 5656 5707 5709 5756 5800 5905 5983 6118 6134 6206 6232 6294 6381 6490 6531 6586 6591 6611 6759 6818 6952 6961 6982 7007 7126 7284 7334 7465 7468 7567 75S8 7750 7761 7772 7785 7870 7922 7994 8031 8048 8283 8310 8321 8339 8348 8375 8387 8403 8404 8446 8489 8591 8601 8763 8918 9138 9160 9281 9284 9360 9399 9487 9516 9533 9592 9614 9727 9822 9844 9872 9883 9957 10076 491 691 967 1162 1433 1833 2057 2209 2535 2934 3343 3627 3821 4021 4117 4354 4615 5000 5326 5511 5672 6815 7146 7646 7927 8326 8434 9121 9442 9790 10130 10140 10150 10178 10215 10251 10332 10337 10391 10416 10436 10446 10470 10511 10557 10598 10657 10666 10669 10690 10843 10846 10955 10979 10987 11028 11061 11054 11141 11188 11216 11228 11247 11259 11316 11364 11439 11456 11504 11597 11631 11651 11729 11754 11794 11800 1IS33 11836 119S7 12036 12051 12087 12090 12091 12096 12151 12165 12194 12217 12269 12295 12343 12373 12384 12602 12646 12673 12681 12726 12745 12805 12808 12875 12924 12965 12994 13056 13093 13105 13137 13177 13210 13274 13284 13459 13482 13547 13589 13618 13656 13679 13681 13728 13737 13744 13839 13863 13875 13899 13990 14003 14005 14050 14055 14062 14071 14077 14079 14087 14102 14118 14151 14188 14250 14302 14360 14418 14439 14489 14580 14650 14677 14679 14688 14714 14728 14753 14775 14790 14865 14867 14943 14945 14960 15002 15027 15041 15051 15074 15108 15292 15304 15326 15342 15360 15494 15510 15645 15648 15671 15684 15686 15713 15728 15765 15777 15804 15850 16033 16098 16099 16143 16276 16281 16284 16453 16457 16538 16753 16757 16798 16810 16833 16843 17061 17067 17168 17229 17372 17403 17479 17509 17579 17610 17658 17666 17672 17688 17823 17849 17862 17S82 17908 17925 18005 18007 18015 18028 18075 18091 18168 1S264 18265 18320 18349 18398 18404 18430 18454 18476 18490 18617 18629 18682 18703 18730 1S793 18844 18856 18881 18910 1S936 18996 19030 19074 19304 19250 19272 19324 19334 19378 19435 1959] 19759 19778 19882 19975 2004' 20072 20139 20199 20269 20361 20419 20478 20494 20546 20548 20604 20639 20681 20735 20740 20779 20868 20892 20938 20990 20993 De Heer en Mevrouw AUKEMAv. DIJK geven kennis van de geboorte van een Zoon. Haarlem. 21 Aug. 1927. 5 ~ËiclrleccT onze Ye v Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder MARIA ELECNORA van ZOOMEREN Geboren DE RUYTER In den ouderdom van 70 jaar. Uit aller naam: W. v. ZOOMEREN en Kinderen 12 en Kleinkinderen In plaats van kaarten .Heden overleed na een kortstondige ziekte onze in nig geliefde Vader. Behuwd- en Grootvadeiv de Heer WILLEM VRING in den ouderdom van 67 jaar. Haarlem, 21 Aug. 1927. Tetterodestraat 26. P. C. KOK B. KOK—VRING C. VORK Jr. H. VORK—VRING en Kleinkinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 24 Aug. a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats, ingang Kleverlaan. 26 Haversclimidt Klaje bedient u het best WEINIG DOKTOREN zijn tegen het rooken van een pijp, tenminste 'n BIG BEN pijp, welke zoo gemakkelijk te reinigen is. 4 Burgemeester en Wethouders van Heemstede brengen ingevol ge artikel llf der Algemeene Poli tieverordening ter openbare ken nis dat vanaf 22 Augustus 1927 het gedeelte Havenstraat gelegen tusschen Raadhuisstraat en Lie ven de Keylaan, slechts mag wor den bereden in Oostelijke richting. Heemstede. 19 Augustus 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester: J. P. W. VAN DOORN De Secretaris: N. VOS L.S. 16 W. P. NUIJTEN Hcilgymnast-Masseor heeft heden de PRAKTIJK HERVAT T andheelkundige D. Hessels Kenaupark 26 tot 29 Aug. Centrale 10 Tandheelkundige Kliniek Kenaupark 26 tot 29 Aug. gesloten Tandheelkundige Praktijk Korte Spaarne 25 Particulier Spreekuur 2—3 13 Kliniekspreekuur van 10—12 en 2—6 uur Avondspreekuur Dinsdag en Vrijdag 7-8 nur G.D. BREUKELAAR ARTS c SCHOTERSINGEL 9 DINSDAG GEEN SPREEKUUR' J. Rodrigues Pereira Tandarts Kinderhuissingel 88 5 PRAKTUK HERVAT NET DAGMEISJE gevraagd, voor dadelijk. Land zichtlaan 58. Heemstede. 4 Terstond gevraagd Strijksters en mangelmeisjes, bij J. W. KLOES Scheepmakersdijk 55 Gevraagd een flink Meisje voor licht kantoorwerk. Z. a. te m. 24 dezer, tusschen 12 en 2 u. Bildcrdükslraat 15 rood. 5 GEVRAAGD te Aerdenhout, tegen 15 Septem ber een net Keuken-Werkmeisje Liefst katoen dragen. Br. no. 1731 bur. van dit blad. 8 Mevr. S. Rozelaar- Franken heeft eenige uren beschikbaar voor het geven van VIOOL-LESSEN Spreekuur Donderdag en Zater dag van 3—5 uur Julianalaan 28 Overveen telef. 12811. Vacantie openbare lagere scholen OVERTONSTRAAT en SOENDA- STRAAT TE HAARLEM De nieuwe cursus aan de open bare lagere scholen aan de Over- tonstraat en Soendastraat te Haar lem zal niet aanvangen op Dinsdag 23 Augustus, maar op Donderdag, 25 Augustus a.s.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2