BINNENLAND, RADIO-PROGRAMMA. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 27 AUG. 1927 «gezonden mededelingen li.—ina GO Cents per regeL DE ZUIDERZEEWERKEN. DE GEVOLGEN VOOR DE VISSCHERU. De Zuiderzeevisscherijraad vergaderde te Enkhuizen den 19en en 20en Augus tus j.l. De besprekingen liepen hoofdzakelijk over de gevolgen van de reeds uitge voerde Zuiderzeewerken en van de voor genomen afsluiting der Zuiderzee. Verscheidene visschers ondervinden reeds geruimen tijd ernstig de nadeel!- ge gevolgen, terwijl het in werking tre den der artikelen 5 en volgende der Zuiderzeesteunwet nog steeds op zich laat wachten. Daar deze wet werd afgekondigd Juni en herhaald aandringen, zoowel van de zijde van den Zulderzeevissche- rijraad, als van andere zijde, op het In werking treden van alle artikelen dier wet nog steeds niet het gewenschte ge volg heeft gehad, is het niet te verwon deren, dat zich onder de visschers een geest van verbittering begint te ver spreiden. Bsloten werd o.a. een bespreking aan te vragen met de sub-commissie „vis- seherij" van de Generale Commissie, in gesteld volgens art 3 der Zuiderzee steunwet, teneinde deze subcommissie uiteen te zetten, hoe dringend noodig 't is daïi voor verschillende zich voor doende omstandigheden, als gevolg van de voorgenomen afsluiting, een voorzie ning wordt getroffen. DE LEGEROEFENINGEN OP DE VELUWE. OPGEWEKTHEID EN TOE WIJDING .oe 'commandant van het veldleger heeft den volgenden dagorder uitgege ven voor de troepen, welke onder zijn leiding aan de oefeningen in de omge ving van Ede hebben deelgenomen. „Het is mij bijzonder aangenaam bij het einde der onder mijn leiding ge houden gevechtsoefeningen mijn dank te bzreigen an allen, die aan de voor bereiding of uitvoering daarvan hebben medegewerkt. „Inu het bijzonder heeft mij de opge wektheid en toewijding getroffen, waar mede algemeen aan de oefeningen werd deelgenomen, terwijl ik met tevreden heid heb waargenomen, dat de infante rie zeer is vooruitgegaan in de wijze van gebruikmaken van het terrein, waar door haar waarde en die der weermacht ten zeerste wordt verhoogd. „Ook overigens heeft de loop der oefeningen mij in algemeenen zin kun nen bevredigen, waardoor de daaraan verbonden opofferingen goede vruchten hebben kunnen dragen." HET WAKKERE DIENST MEISJE. HOE INBREKERS WERDEN GEARRESTEERD. De correspondent van de Tel. te Den Haag schrijft van Vrijdag: Een dienstmeisje, dat gisternacht in de Grcot-Hertoginnelaan alhier wan delde, bemerkte dat voor perceel 145 de woning van dr. van der S., die uit- stedig is, een man zich op verdachte wijze ophield en teekens gaf in de rich ting van den tuin. Het meisje, dat in de buurt in betrekking is, was zoo ver standig onmiddellijk de politie telefo nisch te waarschuwen. Een auto met drie rechercheurs en een politiehond, was zeer spoedig ter plaatse. Het eerst werd de uitkijk, de 35- jarige schoenmaker Chr. P.. ingerekend Daarop begaf men zich in den tuin, waar aan de achterzijde van het huis twee mannen trachtten een deur te verbreken. Beiden gingen op de vlucht toen zij onraad bemerkten, zoodat het eenigen tijd duurde voordat de recher cheurs er in slaagden de hand op hen te leggen. Vooral een hunner stelde alle pogingen in het werk om zijn vrijheid te behouden, waardoor een der politie mannen genoodzaakt was vier schoten in de lucht te lossen. Eerst hierna ga ven zij zich over. Het bleek weldra, dat het drietal de twee anderen ziin J. H. D., 33 jaar reiziger, en W. S. 32 jaar, koopman heel goede bekenden der politie zijn, zoodat men een goede vangst gedaan heeft. Tevens werd nog beslag gelegd op een verzameling moderne inbrekers werktuigen, die een hunner bij zich had. EEN FEESTJE VAN DE BRANDWEER In den Raad van Kortenhoef infor meerde bij de vaststelling der gemeente rekening over 1926, naar de' Gooi- en Eeml. meldt, de heer Van Doorn hoe het komt, dat het peilijzer ter controleering van den hooibroei zoo buitengewoon kostbaar is geweest, te meer daar de burgemeester heeft gezegd, dat er niet gepeild moest worden. De voorzitter ontkende dit ten stel ligste en de gemeente-veldwachter ver duidelijkte dat de bedoeling is geweest da-t de menschen voor het hooipeilen geen vergoeding meer kregen. Ds heer Van Doorn veronderstelde verder, dat van de exercities met de brandspuit feestjes worden gemaakt. Hst is nog nooit voorgekomen dat er 18 consumpties voor noodig waren. Hij is jarenlang bij de brandweer geweest en heeft nooit meer gehad dan twee flesch- jes bier. „Achttien fleschjes bier is toch een feestavond ervan maken, den eer sten keer kregen ze bovendien twee fles- schen wijn en een paar sigaren". Wethouder Blom had in de veronder stelling geleefd, dat het hoofd der brand weer (de burgemeester) getracteerd had en had zijn potje bier ook uitgedronken, doch wis niet beter of het ging uit den zak van den burgemeester. (Groote hi lariteit). De voorzitter verklaarde dat het een overoud gebruik is, dat bij de brandweeroefening een flesch wijn ge dronken werd, dat is al 50 jaar zoo ge weest. En hiermede was het debat gesmoord. HET GEBEURDE TE AMERSFOORT. OPTREDEN VAN MILITAIREN ARTS. In het Handelsblad, schrijft de heer B. J. van Ent, arts te Amersfoort: ,In de persberichten en in het inge zonden stuk ban dr. J. Kuiper, omtrent de behandeling der militaire gewonden te Amersfoort, wordt gesproken van overleg met den burgerarts. Een kort overleg over den aard Ier verwondingen had natuurlijk plaats. Daarna nam de militaire arts het betrof soldaten de leiding over en decvreteerde, dat ze zouden worden vervoerd naar Utrecht. Zeer duidelijk heb ik hem gezegd, dat opneming in het Amersfoortsche zieken huis of hospitaal het eenige juiste was. Dat „na overleg" besloten werd de pa- tienten naar Utrecht te doen vervoe ren is dus onjuist. Over deze zaak van den heer S. W. Praag chirurg aan het militanr hospi taal te Utrecht, nog het volgende inge zonden stuk in het blad, aan zijn colle ga Kuiper: Hooggeachte collega Kuiper, Wederom blijkt het hoe onverstandig het is conclusies te trekken en beschul digingen te uiten, die gebaseerd zijn op een vluchtig courantenbericht. Mag ik daarom even de feiten reoht zetten. lo. de bewuste militair kreeg geen steek in den buik, doch in de borst; he: mes gleed af op een rib en er werden geen edele deelen geraakt. De man is niet geopereerd en maakt het uitste kend. Van het vervoer per auto hier heen heeft hij niet de minste schade lijke gevolgen ondervonden. 2o. In het militair hospitaal te Amers foort is een zeer goed ingerichte opera tiekamer, waar ik reeds talrijke opera ties heb verricht. Op telefonische of te legrafische aanvraag ben ik per auto die tot mijn beschikking staat, binnen een half uur daar aanwezig. Bovendien heeft elke chef van den militairen geneeskundigen dienst het recht om in dringende gevallen de hulp van een chirurg ter plaatse in te roe pen, waarvan in tal van garnizoenen herhaaldelijk gebruik wordt gemaakt. Dat in het onderhavige geval man vervoerd is( hetgeen, zooals reeds opmerkte, zonder eenige nadeelige gevolgen geschied is) wordt door u dus cvolkomen ten onrechte als een beschul diging tegen het systeem geuit. DE OOGST STAAT ER SLECHT VOOR. DOOR DEN REGEN. De correspondent van de Tel. te Eist schrijft: Met den oogst van veldgewassen in de Betuwe ziet het er zeer slecht uit en men meldt ons van daar zeer verontrustende berichten. Het voortdurend regenachtige weer belet, dat men te velde staande tar we, haven en andere producten kan bin nen halen en zoo staat op tal van akkers reeds gemaaid of nog op stam zijnd ko ren te rotten. De tarwe moet voor het allergrootste deel nog binnengehaald worden, maar bevindt zich ten deele gegarfd op het veld. Er is nu reeds veel schot in, men heeft weinig hoop meer op een behoorlijk binnenhalen, wat er zich thans buiten de bergen bevindt is niet veel meer waard dan kippenvoer. Niet veel beter is het gesteld met late erwten, waarvan het stroo tot rotting overging. Deze peulvrucht kan in het al gemeen weinig lijden; weliswaar was er geruiterd, maar de zware regenbuien sloe gen er doorheen en het broeierige weer deed de rest om de erwt te doen zwellen. Van dit gewas mag men thans helaas spreken van een totale mislukking. Ka- ver kan over het .algemeen meer verdra gen, doch ook in dit gewas ziet men de aar schieten.Dit is minder erg dan bij de tarwe, omdat de haver toch voor vee voer wordt gebruikt. Ook klaverhooi en daarvan de 2e snede ondervindt van het natte weer zeer veel schade. In het weiland, waarin zich overigens voer genoeg bevindt, trapt het vee veel kapot. Het verloop van dezen zomer is voor den landbauwer erg telurstellend; oor spronkelijk had men de beste verwach tingen, maar het ongestadige weer heeft heel wat nadeel berokkend. DE VEILIGHEID TER ZEE Ruim tweehonderd Britsche schepen zijn nu reeds uitgerust met het nieuwe Marconi Automatische alarm apparaat, hetgeen de laatste toepassing is op het gebied van de draadlooze* met betrek king tot de veiligheid op zee. Door middel van deze installatie kun nen de in de nabijheid verkeerenda schepen door een schip in nood „opge roepen" worden. Dit wordt tot stand ge bracht door middel van een speciaal ap paraat, hetwelk, zoodra de „alarm signa len" binnen komen, diverse bellen op verschillende plaatsen van het schip in werking stelt. Het „alarm signaal" bestaat uit een serie van 12 strepen uitgezonden in één mipuut, de tijdsduur van iedere streep bedraagt 4 seconden met een seconde tusschenruimte tusschen lederen streep, terwijl het alarm werkt aan het einde van de derde opeenvolgende ontvangen streep. Wannoer nu het schip in nood op deze wijze de aandacht van de in de nabijheid zijnde schepen heeft getrok ken, dan kan de nood-oproep worden gegeven WEER EEN ONGELUK IN DE MIJNEN. Donderdagavond geraakte de 20-jarige mijnwerker P. Vogels uit Nuntfort be kneld tusschen twee wagentjes. Vrijdag morgen is hij in het ziekenhuis te Heer len aan de bekomen verwondingen overleden. BIJ VERSTOPPING, spijsverterings storingen, maagbranden. congesties, al» gemeen gevoel van onwelzijn, nciae men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlijk „Franzsjosef'-bitterwar t?r' Volgens de in klinieken voor inwen« dige ziekten opgedane ervaringen is het „Franz- Jo*ef" =water een uiterst web doend afvoermiddeLOveral verkrijgb. VERMAKELIJKE HISTORIE. HET „WIJ LEVEN VRIJ" EEN UTOPIE. De geschiedenis moet zijn gebeurd ln een schoone stad in de provincie Gelder land, zegt de Nieuwe Arnh. Crt. De avond was over de singels gedaald, waar de weldadige intimiteit heerschte, die de bankjes tot liefde-altaren verhief. Het was om nauwkeurig te zijn vijf mi nuten over elven. Oud heertje schepte een luchtje. Het zachte bed wachtte in de naaste toe komst. Zijn oog rustte op het welige grastapijt van den singel, maar zijn den ken toefde bij een dreigende belasting- verhooging. Juist wilde hij de milde conclusie he men dat het inwonerschap toch veel schoons voor zijn lieve centen bekwam en zijn huisdeur binnenstappen, toen de sterke arm van de wet op hem daalde. Die sterke arm is welbegrepen figuur lijk; de realiteit was dat een agent van politie den weg versperde en niet onhof felijk aan z'n kepi tikte. Oud heertje beantwoordde plichtmatig den groet, maar als ieder burger met een rein geweten en weinig kennis van de wet, klopte het hart hem tegen de keel. „Mijnheer!" „Mijnheer?" „Is het u niet bekend dat het verboden is om 's avonds na elf uur den hond te laten losloopen?" Een wolk van verwondering trok over oud heertje's. rimpelig gelaat, toen dreig de een twijfelend lachje langs z'n lippen te krullen. Hij had gezien en begrepen. Op het grasveld scharrelde in de verte een vierpootig dikharig product van ras, en, volgens zijn halsband, van standing. En joviaal klonk zijn antwoord: „Neen dat vast ik niet, maar het kan mij niet schelen ook!" Drie vinken op een boomtak schok schouderden van schrik over deze driest heid. Het gezicht van den plichtgetrouwen gerechtsdienaar werd ernstig. „Mijnheer, volgens de laatste wijziging in de verordening op de straatpolitie is artikel 49 aangevuld met de verbodsbe paling om van 's avonds 11 uur tot des morgens 6 uur op den openbaren weg of op den openbaren gemeentegrond hon den zonder toezicht te laten losloopen". De man was zichtbaar rood geworden na dezen langen volzin. „Tja, zoo blijft het werk in de wereld, hé?" opperde oud-heertje vriendelijk en met een glunder kopje bespiedde hij agent's arm naar den uniformzak, waar liet verbaalboekje met een stompje pot lood knus samenschool. „Uw naam, meneer!" „Wat heb ik gedaan, misdaan, bedre ven en misdreven?" informeerde de bur ger, die een leeraar Nederiandsch-in- ruste bleek te zijn. „Die hond, meneer, loopt zonder toe zicht". „Dat doet-ie. Maar daar kan het stom me beest niets aan doen en ik ook niet". „Maar", aarzelde de agent, „is die hond dan niet van u?" „Nee, ik verafschuw honden!" „Waarom zegt u dat niet dadelijk?" „Waarom vraagt u dat niet dadelijk?" Toen klonk ver weg een schril fluitje en het vierpootig, dikharig voorwerp des aanstoots op het grasveld was enkele se conden later nog maar een stip aan den horizont. Oud heertje duwde nu werkelijk zijn huisdeur open en een vriendelijke groet klonk even na op den singel. De dienaar van wet en gezag bracht, weer als vanouds, het kwartierpunten- stelsel in de practyk. Maar in zün binnenste innerlijk welde een zachte verwensching aan het adres der vroede vaderen, die met zichtbaar i welbehagen aan politieverordeningen ar tikel na artikel voegen, het „wij leven, vrij wij leven blü" tot een utopie ma kende. GRATIS VERVOER NAAR SCHOOL. BEROEP OP DE LEERPLICHTWET. In den gemeenteraad van Weesper- karspel kwam aan de orde een verzoek van een ingezetene, wiens woning niet op méér dan 4 K.M. afstand der school gelegen is, welke zijn zoontje bezoekt, maar die nochtans het verzoek richtte tot den raad, om, daar het afleggen van den afstand voor zün zoontje bezwaar lijk is. het vervoer voor rekening der gemeente te doen geschieden. Daar adressant echter zelf wel inzag, dat ar tikel 13 der Onderwyswet (hetwelk voor schrijft, dat, indien de leerling verder dan 4 K.M. van de school woont, van ge meentewege vergoeding kan gegeven worden voor het vervoer naar en van school) hier niet van toepassing kon zyn, nam hü een ander middel te baat. Hy deed nl. een beroep op artikel 36 der Leerplichtwet, hetwelk naar adres sant meende aan het gemeentebestuur den plicht oplegt, het schoolbezoek te bevorderen, waaruit adressant con cludeerde, dat de gemeente nu ook het vervoer van zyn zoontje moest bekos tigen. Voorts werd in het adres er nog op gewezen, dat, indien dit verzoek niet werd ingewilligd aan die zijde der ge- mee, nte wel eens meerdere stemmen jouden kunnen opgaan, om aldaar een nieuwe school te stichten, hetgeen de gemeente heel wat meer zou kosten. De raad bleek echter niet geneigd, zich door deze rekeningen van Bartjes te laten verlokken, om iemand, die daar voor niet in de „ermen viel, gratis ver voer voor een leerling toe te staan. Bur gemeester Bletz wees er op, dat het aangehaalde artikel der Leerplichtwet aan B. en W. de bevoegdheid ver leent, om, waar dit noodig is. ter bevor dering van schoolbezoek, voedsel en kleeding te verstrekken. Van vervoer wordt in het bedoelde artikel der Leer plichtwet niet gesproken. De raad was het er volkomen mee eens, dat het ver zoek niet ingewilligd kon worden. RADIO-DISTRIBUTIE. CIRCULAIRE VAN DEN DIRECTEUR-GENERAAL. De directeur-generaal der P. T. T. heeft, naar V. D. meldt, aan de gemeen tebesturen een circulaire gezonden, waarin een uiteenzetting wordt gegeven van de wyze waarop, by aanneming door de Staten-Generaal, van de thans aanhangig gemaakte wettelijke regeling, de verschillende aanvragen om machti ging tot stichting van een radio-distri- butie-inrïohting zullen worden behan deld. Allereerst zal voor elke gemeente moe ten worden vastgesteld of met één radio distributie-inrichting kan worden vol staan, dan wel of met het oog op de samenstelling of de uitgebreidheid van de gemeente meer Inrichtingen noodig zyn en zoo ja hoeveel. Daarna is aan de orde de vraag, aan wie(n) de machtiging zal worden ver leend. Behalve de voor enkele gemeen ten reeds verleende machtiging zijn er bovendien een groot aantal aanvragen loopende, waaronder er verscheidene zyn voor dezelfde gemeente. Het spreekt vanzelf, dat aan al die aanvragen niet kan worden voldaan. De directeur-ge neraal stelt zich daarom voor de volgen de gedragshjn te volgen: De in een gemeente reals bestaande radiodistributie-ondernemingen zullen door combinatie moeten samenvloeien tot één bedrijf voorde geheele gemeen te. Is de samenstelling of de uitgebreid heid van de gemeente zoodanig dat niet met één bedrijfsgebied kan worden vol staan, dan worde de gemeente in zoo veel gebieden verdeeld, als rationeel moet worden geacht; de reeds bestaan de ondernemingen worden tot ten hoogste zooveel combinaties terugge bracht als er gebieden zijn en aan elke combinatie wordt de vereischte machti ging voor haar toegewezen gebied ver leend. In de eerste plaats moet dus gestreefd worden naar het vormen van één exploiteerend lichaam voor de oen trales in de gemeente. In de gemeenten waar nog geen radio- distributie aanwezig is en waarvoor aan vragen zijn ingekomen, zullen, indien er meer dan één aanvrage is, de aanvra gers zooveel mogcljjk moeten trachten te komen tot het vormen van één lichaam, waarbij zy allen zijn ingeslo ten. Aan dit lichaam zou dan de Rijks- machtiging en c.q. de vereischte ge meentelijke vergunning kunnen worden verleend. Bij gebreke van overeenstem ming te dien aanzien adviseert het ge meentebestuur aan wie of aan welke organisatie de machtiging het best zou kunnen worden uitgereikt'. In de gemeenten, waarvoor geen aan vragen om machtiging aanhangig zyn, zou met eventueel in te dienen verzoe ken kunnen worden gehandeld op de wyze als hierboven uiteen gezet. Indien het gemeentebestuur zich met den hiervoor gedachten opzet kan ver eenigen, dan zal, blijkens de circulaire, de directeur-generaal het op prijs stel len, zooveel mogelyk gemotiveerd te vernemen, of, naar de meening van het gemeentebestuur in die gemeente met één radio-distributie-inrichting kan worden volstaan, dan wel of met het oog op de samenstelling of de uitge breidheid der gemeente meer inrichtin gen noodig zyn en zoo ja, hoeveel en in welke gebieden der gemeente. Voor zoover dit uit de gegevens bij het hoofdbestuur der posteryen en tele grafie bekend is is aan elke gemeente een opgaaf gezonden van degenen, die in de gemeente als radio-distributeur werkzaam zijn, dan wel voor de oprich ting van een radio-distributie-inrichting een aanvrage om machtiging hebben ingediend. Indien uit die opgaaf blykt, dat er meer aanvragen zijn dan in verband met het toe te laten aantal radiocen trales kan worden ingewilligd, dan ver zoekt de directeur-generaal de tus- schenkomst van het gemeentebestuur teneinde te komen tot de noodige be perking, opdat reeds stappen worden gedaan om te trachten, spoedig in de aangegeven richting vorderingen te ma ken. De directeur-generaal stelt zich voor, dat gelyktydig overleg met alle be trokkenen, onder leiding van een door het gemeentebestuur aan te wijzen auto riteit ter plaatse, in wien men ver trouwen stelt, aan de bereiking van dit doel zeer bevorderlyk zal zyn. Desge- wenscht zal van de zyde van het hoofd bestuur nadere voorlichting- wordes verstrekt. ZONDAG 28 AUGUSTUS HILVERSUM, 1050 M. 8.30—9.30 R.K. Morgenwijding. Mej. A. Kuyer, sopraan. G. v. d. Berk, tenor, H. Hardeböl, piano. la. Jezus Bloemhof, Oud Ned. lied. b. Jesus unser Trost und Leben, Bach (sopraan). 2. Agnus Dei, Bizet (tenor). 3. Es muss ein wunderba- res sein, Liszt (sopraan). 4. Rede van Pastoor L. H. Perquin: De Barmhar tige Samaritaan. 5. Ach, mein Sinn, wo wilst du endlich hin? Bach (Aria u. d. Johannes Passion) (tenor). 6. Ave Ma ria, Hub. Cuypers (sopraan) 7. Dann werden die Gevechten leuchten, Men delssohn (Aria uit Elias voor tenor). 10.20 Dienst in de oude Luthersche Kerk der Evang. Luth. Gem. te Amster dam. Voorganger: Dr. P. Stegenga Azn. Jac. Bonset, organist. Het Catechisan tenkoor „Toewijding", Dir. F. Keja. Voor den dienst: Fant. over „Een vaste Burg", Jac. Bonset. (1) 1. Gem. zang: Gez. 258:1 en 3 u. d. bundel v. h. Luth. Gen. voor in- en uitw. zending. 2. Le zen: Ps. 19 .enkele verzen. 3. Koorzang: Die Ehre Gottes aus der Natur, Beet hoven, u. d. bundel „Oude en Nieuwe Zangen", van Mej. v. Woensel Kooy. 4. Lezen: Jesapa 6:14. 5. Koorzang: Je hova, Joh. K. Gerald (Bund. Oude en Nieuwe Zangen). 6. Gem. Zang: De Heer is God en niemand meer, enz. (2) 7. Een oogenblik stilte. 8. Lezen: Jesaja 6:5. 9. Verootmoediging; schuldbelijdenis en verkondiging van Vergeving, waarna het „Onze Vader". 10. Gem. zang: Gez. 7:1 en 2 (3) 11. Preek over: 2. Kon. 5:7. 12. Pilgerchor uit Tannhauser (orgel). 13. Koorzang: Wie maar den goeden God laat zorgen, Neumark. 14. Dankgebed. 15 Gem. zang: Gez. 205:1, 2 en 3. 16. A- gen. 12.30—1.30 N. O. V. Nieuwste gramo- foonmuziek. I.303.00 Instrument, concert (N. O. V.) Werken voor 2 violen en oicnabegel. Sam Swaap en Adolphe Poth. 3.004.00 De fam. Speenhoff. Ie ged. Zijn alleroudste liedjes (op verzoek), n.l. Moeder's brief, Twee aardige menschen De beursklok, De schutters etc. 2de ged. Nieuwste liedjes. Mevr. Speenhof draagt voor: De meisjes van de H. B. S., De jonge prins. (N. O. V.) 4.00—4.30 Hollandsche kinderkoren met pianobegel. door het koor-ensemble van Marie v. d. Vijver. 1. Bretagne, Ap peldoorn, 2. Dorsschen, Appeldoorn. 3. Rosa Vernans, Heinen. 4. Lente, C. v. Rennes. 5. Nu gaan er in den morgen stond, Christiaanse. 6. De theeketel, Ap peldoorn. 7. De lente luwt, Appeldoorn (N. O. V.) 6.45 V. P. R. O.-uitzending uit het Geb. v. d. N. P. B. te Hilversum. Spre ker: Ds. D. Bakker, over: En God schiep den mensch naar Zijn Beeld, naar aan leiding van den tekst Gen. 1:27a. F. Kloek, orgel. 1. Fantasia in c (orgel). 2. Votum. 3 .Gez. 2:1 (N. P. B.-bund. lied 7:1 (Gem. zang). 4. Voorlezing: Ps. 8. 5. Gebed 6. Gez. 38:1 (N. P. B.-bund. lied 12:1, Gem. zang). 7, le ged. preek. 8. Gez. 31:1 en 2. 9. Preek 2e ged. 10. Im provisatie (orgel), Kloek. 11. Gebed. 12. Gez. 195:1 (Gem. zang). 13. Zegenbede. 8.00 Persber. en sportuitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. I. v. Ignaz Neumark. S. Eisenberger, piano. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 Concert door het militair orkest. R. Henderson, bariton. A. Brosa, viool. 5.355.50 Voorlezing door Miss M. Plowman. 8.20 Studio-kerkdienst. 9.15 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Tyds., weerber. en nieuws. 9.20 Vespermuziek. Orkest. A. Moxon, sopraan. De „Wireless Singers". 10.20 Tyds. II.05 Epiloog. PARIJS 1750 M. 12.201.05 Gewijde muziek, koorzang en preek. 1.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. De Homonyme Jazz. 8.50 Kinderhalfuurtje. Mario Cazes en zyn orkest. 9.20—11.20. Dansmuziek. Orkest Mario Cazes. LANGENBERG, 469 M. MUNSTER. 422 M., en DORTMUND, 283 RL 9-2010.20 Eveng. Morgenwijding. 12.50—2.50 Concert door de Politie- kapel. 1.202.20 Neusser Schutzenfest". 5.506.50 Orkestconcert. 8.20 „Schwarzwaldmadel", operette in 3 acten van jessel. Orkest, koor en soli. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN,. 1250. M. en BERLIJN, 484 en 566 M. 4.506.50 Kurmuziek in 't Oostzeebad 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenconcert. Swinèmlindë. 3.50 Goethe-avond. E. Deutsch, de clamatie. Lotte Leonhard, sopraan. F. Drissen, bariton. 10.50—12.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 7.50—8.20 Vroegconcert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Openluchtconcert. 1.25 Concert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Dansmuziek. 8.2011.10 Concert, Orkest en solisten. Daarna dansmuziek. BRUSSEL 509 M. 3.205.20 Concert. 8.20 Kamermuziek. 9,20 Kurhausconcert. 10.5011.20 Dansmuziek. v 'yffils/r. ggSfaarfem. Steecis /zet/Nieuwste £/z HacZlO. daf* Vcefi£uncf/pe //ersteS/engee yewaaróorgd. (Adv. Ing. Med.) MAANDAG 29 AUGUSTUS. HILVERSUM, 1050 M. 12 u. Politiebericht. 12,352 Lunchmuziek door het Tria non trio (piano, viool, cello). 4.40—5.50 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. Ant. van Dyk. 67.45. Concert door het A.NJR.O.- orkest, A. Hansen, piano. 7.45 Politieber. 8.10 Lezing door jhr. A. C. de Ma- rees van Swinderen over: Een reisver haal of zoo iets. 9.15 c.a. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentieorkest o.l. van Ignaz Neumark. Vioolconcert van Brahms. Sam Swaap. 10.15 Nieuwsber. 11,30—12,20 Dansmuziek door Teddy Staves and his band van het Paviljoen Riche te Z andvoort. DAVENTRY, 1600M. en LONDEN, 361 M. 12,20 Het Daventrykwartet en solis ten (sopraan, bariton). 1.20—2.20 Orgelconcert. 3.20 Het Daventry sextet en O. Davies sopraan, R. Watson, bariton. J. Salis bury, viool. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Daventry-kwartet. 6.50 Tijds., weerb. nieuws. 7.05 Daventrykwartet. 7.20 Literaire critiek. 7,35. De suites van Handel, door Gerda Nette. 7.50 Variété-artisten. 8,25 Concert R. Hignell, sopraan, O. Miller, tenor, Cruft, Octet, Koor. 9.20 Weerber., nieuws. 9.40 Lezing: The Shakespeare Memo rial Theatre. 9.5511.20 Kamermuziek. D. Kennedy viool. I. Scharrer, piano. Tot slot een stukje „Pariah", van Strindberg. PAF IJS „RADIO-PARIS". 1750 M. 3.20 Orkestconcert. 10.5011.20 Concert. 12,502.10 Concert. H. Georges ea Jazzband. 5.055.55 Dansmuziek. 7.50 Concert. 8.50 Operafragmenten. Orkest, koor. LANGENBERG, 469 M„ MUNSTER 242 M. en DORTMUND, 283 M. I.302.50 Concert door de Iseglioka- pel. 5.506.50 Concert (viool, cello, orgel). 8.5010.35 Herman Löns-avond, K. Blume, Lönsliedjes bij de luit. Dr. Cas- telle, inleiding en declamatie. 10.5012,20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. 12,2012,50 Engelsche les en Engel- sohe liedjes voor sopraan. 3.208.05 Lezingen en lessen. 8.50 Uit de operetten van Franz Léhat. Else Kochmann, Arth. Kistenmacher. „Frankfurterisches", door Adèle Proes- ler. Uit ds operetten van Millöcker. 10.50 Sluiten. HAMBURG, 395 M. 4.35 Mendelssohn-Barfcholdy concert Norag-orkest. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Concert. 8.20 „Koningin Christine, drama in 4 acten van Strindberg. 10.35 Causerie. II.10 Sluiten.' BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. 9.2010.20 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. RADIO-MOORS, KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14609, HAARLEM VAKKUNDIG ADRES 3 VOOR DE KINDEREN. Moeder knapte dadelijk op toen ze haar bran dende mond had vèrfrischt aan enkele teugen koel water. De vreemde muizenheer stond er glimlachend bij toe te zien. Ook de kinderen voelden zich hcclemaal opgeknapt, toen ze wat gedronken hadden. De twee bedienden van koopman El Hasi (zoo heette de Arabische muizenheer) kwamen intusschen met een draagbaar aan om moeder te vervoeren, want die was nog te moe om te loopen. De heele karavaan trok nu op en begaf zich pp weg. Waarheen wisten de Hollandsche muisjes natuurlijk niet.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7