VOETBAL. DE SERIEWEDSTRIJ DEN VAN E. D O. y/4 De algemeene vergadering ■f' van den Nederl. Voetbalbond DAMMEN. BILJARTEN. ATHLETIEK Zaterdag werden de finales gespeeld tan de eerste afdeeling tusschen de ver- eenigir.gen Haarlem n en R.CH. II. voor de verliezersronde E.D.O. n en Stormvo gels n. De eerste wedstrijd om der. eer sten en den tweeden prijs, de tweede wedstryd om den derden en den vierden prys. EJD.O. IISTORMVOGELS II (1—0). E D.O.: Nijgh. Zoet, H. Swart. B. Pennarts, Drayer. Breems. Timmermans, J. Oome, S. v. d. Laan, v. d. Water, Koene. Stormvogels: Muller, P. Heilig. R. Visser, Snoek. Osen- darp. Gleske, J. Vermaak, M. de Boer, G. Heilig, J. v. d. Lugt, de Waard. E.D.O trapt af. maar Stormvogels neemt den aanval over en blijft voorloo- pig in de meerderheid. Slecht schieten is oorzaak, dat succes uitblijft. De uit vallen van EJD.O.. meestal geleid door S. v. d. Laan. ayn uiterst gevaarlyk. Maar de Stormvogels-keeper is voor zijn taak berekend en laat zich niet zoo ge makkelijk passeeren. Als v. d. Laan weer goed doorzet, trap Heilig over den bal heen en v. d. Laan heeft dan geen moei te om de Waard van dichtbij te passee ren (10). Na de thee is Stormvogels weer het sterkste en moet de E.D.O.-verdediging zich tot het uiterste inspannen om doelpunten te voorkomen. Nijgh weet, goed terzijde gestaan door Swart en Zoet. die verdediging tot het einde toe te volbrengen, waardoor EJD.O. n door haar overwinning beslag legt op den der den prijs. Stormvogels krijgt den vierden prijs. HAARLEM II—R.C.H. II 16—4) Dan komen de elftallen van bovenge noemde vereenigingen in het veld. Deze wedstrijd was van het begin tot het ein de uiterst spannend. Het was van het Haarlem-elftal een k-anige prestatie om een 13 achterstand in een 64 over winning om te zetten. Van Hetem maak te 5 van de 6 goals. Overigens wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Te gen he: einde leek R C.H. eenigszins uit gespeeld, waarvan Haarlem profiteerde Haarlem II: Hoeben, Goedhart, v. Balen Blanken, Henneman. Gras, Muringer, Borghouts, P. v. Daalen, v. Hetem. J. Po- lanen, B. Kammcijer. R. C. H. H: Kos Wempe. v. Dam. De Vos. Nieman. Muller, Warren, Sinderen, Roelfsema. Kedde, Pape. Haarlem trapt af en is eenigen tijd in de meerderheid. Doch R.C.H. komt er dan beter in en de strijd gaat dan gelijk op. Als Muringer tot ver in de R.C.H.- verdediging opbrengt, schiet hij hard, maar de lat keert den bal. De terug springende bal wordt dan evenwel door v. Hetem in het doel getrapt (10). De R.CJL'ers zetten fanatiek op en weten eenigen druk uit te oefenen op het Haarlem-doel. Spoedig is dan ook de stand door Kedde gelijk (1—I). Niet lang daarna zorgt Roelfsema met een hard schot voor de leiding (1—2). R. C. H. blijft in de meerderheid. Goedhart maakt hands in het beruchte gebied. De penalty zet Nieman in een doelpunt om (1—3). Haarlem geeft nog lang niet gewonnen en maakt het met goed opgezette aan vallen keeper Kos dikwijls lastig. Een mooie voorzet van Kammeijer schiet v. Daalen rakelings naast. Polanen brengt keurig op in combinatie met Kammeijer en uit zijn voorzet weet v. Hetem den achterstand te verkleinen (23>. Na de hervatting geven be?de partijen zich weer geheel en geniet het publiek van een spannenden strijd. Uit een cor ner brengt v. Daalen de partijen op ge lijken voet (3—3). Goedhart grijpt eenige malen goed in. Van een misverstand in de Haarlem achterhoede weet Roelfsema handig te profiteeren en R.C.H. heeft weer de lei ding (34). Het is echter van korten duur. Na stevig doorzetten van het Haarlem bin- nentrio maakt van Hetem wederom ge lijk (4—4). Thans stijgt de spanning ten top. De spelers geven zich tot het uiterste. Dan valt plotseling- de beslissing. Borghouts en v. Hetem gaan snel door de R. C. H - verdediging en laatstgenoemde geeft Kos geen kans (54). Even later maakt de zelfde speler het halve dozijn vol (64). Door deze overwinning heeft Haarlem H den eersten prijs en R.C.H. II den tweeden prijs. Demi-finale Adspiranten. ZANDVOORT A-ZEEMEEUWEN'. (3—1) >e Zandvoort -adspiranten schijnen goede voornemens te hebben. Zij wisten dejen wedstrijd op regelmatige wijze te winnen met 31 en zich daarna In de finale te plaatsen. ZANDVOORT B—R.C.H. A. (7—1) Ook deze jeugdige Zandvoorters ze gevierden wederom. Met een groote over winning (7—1) wisten zij de R. C. H.'ertjes te verslaan. Ook zij komen dus in de finale. Laatste dag. De laatste dag mag als schitterend ge slaagd genoemd worden. Het weer was ditmaal bijzonder fraai, zoodat met de medewerking van de muziekvereeniging .Harmonie Crescendo" het bijzonder ge zellig was op het Edo-terrein. De wed strijden hadden alle een vlot verloop. Jammer was het dat A.D.O. op zich liet wachten, zoodat bij den laatsten wed strijd het publiek al wat wegging, daar die pas om halfacht geëindigd was. Overigens is alles regelmatig verloopen, en wij kunnen gevoegelijk aannemen dat de sterkste partij den eersten prijs heeft veroverd. HAARLEM I—A. D. O. I (2—0). Haarlem: De Vries, Cats, Mooie naars. Dik. v Daalen. Torringa, J. Kammeijer, Bieshaar, Huisman. Levy. Fiévez. Haarlem trapt af en onderneemt den eersten aanval, die echter afgeslagen wordt. Het spel is zeer snel, om beur ten moeten de beide kepers handelend optreden. Wat hun goed afgaat. Haar lem is in de meerderheid, en oefent eenigen tijd een heftigen druk uit op het A. D. O.-doel, dat op wonderbaar lijke wijze aan een doorboring ontsnapt. Inmiddels zijn ook de A. D. O.-aanval- len niet van gevaar ontbloot, maar de Haarlem-defensie weert zich geducht. Een voorzet van Kammeijer onderschept Valk op keurige wijze. Met een aanval op het A. D. O.-doel wordt rusten ge blazen. (00). Na de thee forceert Haarlem een corner, die echter niets oplevert. De beide vleugelspelers van de roodbroeken geven tal van goede voorzetten maar het binnentrio is slecht op schot en zoekt het doel steeds op de verkeerde plaats. Eindelijk als Kammeijer weer eens keurig voorzet weet Huisman Valk het nakijken te geven. (10). Niet lang daarna weet Huisman, na handig ingooien van den Haarlemrechts buiten. den stand op 20 te brengen. Waarmede het einde komt en Haarlem zich in de finale plaatst. R. C. H HILVERSUM (3—1). R. C. H.: Radsma, Kuit, Prevost. Steenken. Nieuwenhuis, D. de Koning. Hanse. v. Dam, Verkerk, Ruis. Spoor. Hilversum trapt af. Voorloopig blijft het spel in het middenveld, zoodat de keepers toe kunnen zien. Hilversum komt een tikje in de meerderheid door het uitstekende spc-i \an den midhalf Hui- (Van een specialen verslaggever). Alcm. VictrixBloemendaal (8—2) Bloemendaal's 2de friendly game had wat het resultaat betreft een heel wat minder gunstig verloop dan de ontmoe ting van 14 dagen geleden tegen B. F. C. Gesteund door den sterken wind en niet minder door een uitstekende half- linie ontwikkelde de Alkmaarsche aan val een verrassend spel. De Bloemen- daalsche doelverdedlger hield wat er te houden was. doch niettemin was de stand na een goed kwartier spelen reeds 4—0. Terwijl de thuisclub hier voor half time nog een 5de doelpunt aan toevoeg de bleek de witte aanval onmachtig de backs van Alkmaar te passeeren; Erd- sieck kreeg bijkans geen schot te ver werken. Met een 62 achterstand geloofde de Bloemendaal-voorhoede het wel. Alcmaria kwam meer en meer in den aanval en nog twee goals waren hiervan het resultaat, 't Einde kwam met een verdiende, doch wel iets geflatteerde 82 overwinning voor de thuisclub. Zondag a.s. komt Alcmaria, zeer waar schijnlijk nog versterkt met Elfring, een tegenbezoek brengen. Dan zal het voor de Bloemendalers niet meevallen revan che te nemen. Het Engelsche Voetbalseizoen geopend. De uitslagen in de eerste divisie waren: Aston Villa—Leicester C. 0—3 Blackburn R.Burnley 21 Bury—Arsenal 51 Cardiff C.—Bolton W. 2—1 Derby C.—West Ham U. 2—3 EvertonSheffield W. 41 Huddersfield T.—Newcastle U. 1—3 Manchester U.Middlesborough 30 Sheffield U.Liverpool l1 SudderlandPortsmouth 33 Tottenham H. Birmingham 1—0 Om den Arol-beker. Te Amsterdam werden Zondag wed strijden gespeeld om den Arolbeker. D. E. C. won met 40 van A. F. C. Z.'A. C. sloeg V. V. A. met 3—0. In de finale won Z. A. C. met 2—0 van D. E. C., zoodat Z. A. C. den beker veroverde. Jubileumwedstrijdcn Haarlemsche Damclub. Zondag vond in „De Korenbeurs" al hier het nationaal tournooi voor Hoofd klasse clubs plaats ter gelegenheid van het 20 jarig bestaan der Haarlemsche Damclub. Wy bepalen ons heden, wegens ge brek aan plaatsruimte tot de eind-uit slagen en komen in een volgend num mer nader op de gedetailleerde resulta ten terug. Haarlemsche Damclub tegen Amster- damsche Damverg. „Van Embden" 13—7 Damclub „Zaandam" tegen „Mutua Delectatio" 128, Finale; Haarl. Damclub tegen Dam club Zaandam 155. Om den 3en en 4en prijs Amsterdam- sche Damverg. van Embden tegen Mu tua delectatio 128. De Haarlemsche Damclub behaalde dus een schitterend succes. Van de 20 gespeelde partijen werd geen enkele ver loren. Om een zilveren biljart. Door de biljartvereeniging „Door Oefe ning Sterk", gevestigd in het lokaal van den heer J. van Tr*gc aan het Soenda- plein zal in de laatste helft van Septem ber een biljarttournooi om een zilveren miniatuurbiljart georganiseerd worden. Er zullen een achttal biljartvereni gingen. waaronder uit Amsterdam en Zaandam uitgenoodigd worden. Deze zullen dan uitkomen met een team van acht spelers, waarvan de gemiddelden zullen worden opgegeven. Het worden, evenals bij „Vrienden kring" onlangs, afvalwedstrijden. Behalve de hoofdprijs, een zilveren bil jartje, zullen nog verschillende andere prijzen worden uitgeloofd. Biljarters juichen het plan van deze steeds zeer actieve vereeniging ten zeer ste toe. Het is dan ook te verwachten, dat deze wedstrijden weer in grooten ge tale door de biljartliefhebbers van Haar lem en omstreken zullen bezocht worden want het zal ook' ditmaal niet ontbreken aan mooie en spannende partijen. Scholz te Keulen. Te Keulen won de Amerikaan Scholz (winnaar in 1924 te Parijs van de 200 Meter) de 100 Meter voor Körnig en v. d. Berge en de 200 Meter voor van den Berge en Hodge. Dr. Peltzer won de 400 Meter voor Broos. Wedstrijden te Bloemendaal. Evenals de vier voorafgaande, be looft ook de vijfde athletiek-wedstrijd, welke Woensdag a.s. (10—13 uur) op het terrein der B.V.C. „Bloemendaal" wordt gehouden, een succes te worden. Het aantal deelnemers bedraagt on geveer 100. Ze zijn verdeeld in drie groepen, nl. Juniores A (1415 jaar). Juniores B (16—17 jaar), Seniores C. (18 jaar en ouder). Houders wisselbekers: Groep B 1928 K. Kurpershoek. Groep C 1925 A. J. Kop. 1926 A. van Zadel. Verder zijn nog eenige invitatie-num mers aan het programma toegevoegd, te weten 200 en 1500 M., polshoog en ver springen met aanloop. Wanneer het weder wil medewerken, verwachten we een goeden dag voor de athletiek. De organisator dezer wedstrijden, de heer Th. van 't Lam, viert als zoodanig zijn eerste lustrum- Athletiek-wedstrijden „Concordia". Onder leiding van den heer T. Dekker, die bijgestaan werd door een a^htta1 jury-leden, werden Zondagmorgen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan atletiekwedstrijden gehou den voor dames- en heerenleden der gymnastiekvereniging Concordia. Deze wedstrijden hadden zoo'n vlot verloop, dat aan het slot nog tijd restte voor een extra nummer, een ger ifngde estafette, waarin de ploeg J Hut, T van Halst en K. Mok overwinnaar werd in 53,8 sec. In dezen strijd moesten voor elke".* ploeg 2 dames en 2 heeren ieder 100 M. loopen. Het overwinnende team telde evenwel slechts 1 heer, die 200 m. liep- Bij de dames waren de beste presta ties: mej. T. van Halst verspringen 4.30 M.. 100 M. loop 15 sec 200 m. loop 32 sec., kogelstooten 6.12 m., hoogsprin gen 125 M. iook mej. J. de Bruin be haalde deze hoogte j; mej. m. van Zurk speerwerpen 20.42 m. De zwaarste con currente mej. A. Sanberg. dong ditmaal op medisch advies niet mede, soodat mej. van Halst in den zeskamp no 1 werd met 62.62 punt. Op haar volgden mej. D. Heesemans met 47.58 punt en mej. T. de Vries met 47 40 punt (pun tentelling volgens athlctiek-tabcl K. N. G. V.) By de heeren was de strijd scherper. Zooals wil reeds mededeelden, nam A. van der Zee, de winnaar van 't vorig jaar, niet deel D. van Dalen werd nu no. 1 in verspringen (5.51 m.) en 100 M. (12,1 sec.). Ook A. Tates was in 2 onderdeelen de primus, n.l. in dismie- werpen (29.56 M.) en in speerwerper (36.58 M.) C. Pater deed den ko-t;teii tijd (56,3 sec.) over de 400 M., terwijl bij hoogspringen de eer gedeeld werd door P. Spoor en C. Boereé (1.55 MP In den zeskamp was de volgorde- 1. D. van Dalen 57.96 punt. 2. A. Tates 47.31 p 3.. G Meijer 47.30 p. (K. N. G. V. telling). Mej. T. van Halst en D van Dalen kwamen alzoo in hot bezit van de wis- selprijzen voor athletiek. Gister werd te Utrecht de jaarlijksche algemeene vergadering van der. Neder - landschen Voetbalbond gehouden, waar bij de heer Kips de leiding had. Vrijwel alle leden van de algemeene vergade ring waren aanwezig; bovendien, op de heeren Verwoerd en Hirschman na, het volledige bondsbestuur. In zijn welkomstwoord verklaarde de voorzitter, dat hij tot zijn voldoening hier weer heel wat personen bijeen zag, die het goed meenden met den N. V. B en met wien het ten slotte toch prettig samenwerken was. Hij noemde het af- geloopen seizoen buitengewoon gunstig door het snelle verloop. Hij bracht daar na hulde aan Heracles voor het verove ren van het kampioenschap van Neder land, welke hulde door de vergadering met applaus werd begroet. Voorts meende de voorzitter, dat. waar de bond thans vrijwel als volwassen be schouwd kan worden, we thans alle aan dacht dienen te besteden aan den geest waarin het spel wordt gespeeld. Voorts moet he: opleiden van jonge spelers met kracht ter hand worden genomen; volgens de meening van den voorzitter is dat het beste middel om tot geleide lijke verbetering van het spel te komer.. Hij hoopte, dat de sportiviteit steeds op een hooger peil zou komen, zoodat het vele goede, dat de voetbalsport bracht, naar voren zou kunnen komen. Vooral in het komende jaar zal in ver band met de Olympische Spelen zeer veel van den kond worden gevergd en ook dc spelers en de vereenigingen zullen moeten medewerken om de Olympische voetbalwedstrijden tot een nationaal succes te maken. Spreker hoopt dat de nationale gevoelens dan overheerschend zullen zijn en alle kleinere club- of per soonlijke belangen zullen verdringen. Hij rekent bij voorbaat op aller mede werking. Daarna wordt de vergadering geopend verklaard. De notulen der vorige ver gadering worden goedgekeurd. In behandeling komt thans het jaar verslag. De heer Rauws zag gaarne dat de districten wat meer invloed op den gang van zaken kregen om daardoor lang zamerhand tot een practische decentra lisatie te komen. Hij merkt voorts op, dat het terreinfonds thans naar zijne meening krachtig genoeg is om er nu ook eens wat van uit te geven. Tot dus ver wordt uit dat fonds alleen In leen gegeven. Ten slotte brengt hij ter spra ke het feit dat bij de Commissie van beroep een belangrijk dossier is zoek ge raakt. Hij vraagt den naam van den schuldige daar men dan gelegenheid zal hebben hem door iemand anders te vervangen. De heer Drilling is het niet eens met den voorzatter dat het een gunstig sei zoen is geweest. Het feit dat de meeste eerste klas vereenigingen in het Westen met haar programma aan het eind van Januari reeds bijna gereed waren is juist voor die vereenigingen noodlottig. Spreker pleit voor een verdeeling der wedstrijden over het geheele seizoen, wat volgens hem zeer goed mogelijk is. Het beginsel, dat men 18 wedstrijden zinga. Deze speler valt op «fcxw zijn uit stekende plaatsen op de vleugels en zuivere schoten. R. C. H. weet geleide lijk het spel te verplaatsen. Door het goede spelverdeelen van Verkerk zijn thans de aanvallen uiterst gevaarlijk Bij een snellen aanval van Spoor weet Ruis uit diens voorzet R. C. H. de lei ding te geven. (1—0). Hilversum Is hierdoor eenigszins ner veus. waar R. C. H van profiteert om door v. Dam den stand op 2—0 te bren gen. Na den thee is weer R. C. H. het eerst aan het woord, maar Meinders weet de situatie te redden. Bij een snellen aan val van den Hilvexsum-rechtervleugel weet Bitter den achterstand te verklei nen. (21). Direct daarop schiet Bitter weer in. de bal komt via de lat achter Radsma, maar scheidsrechter Katoen geeft doel trap. Dan maakt van Dam aan alle on zekerheid een einde door den stand op 31 te brengen, zoodat ook R. C. H. zich in de finale plaatst. HILVERSUM— A. D. O. (3—3). Eerst krijgen we nu de beide verliezers tegenover elkaar om den 3den en 4den prijs. Bij Hilversum is Wallenburg ver vangen door v. Velzen. A. D. O. komt uit met. dezelfde spelers doch haar op stelling eenigszins gewijzigd. Onder lei ding van scheidsrechter Twi sterling wordt afgetrapt. Helderman weet al gauw aan zijn bewaking te ontsnappen en Valk met een hard schot het nakij ken te geven. (10). Hilversum is in de meerderheid, voor al de invaller midvoor beschikt over een uitstekend schot en brengt het A. D. O.-doel meermalen in gevaar. Valk weert zich echter kranig en weet eenige malen keurig te redden. Intusschen zit ook de A. D. O.-voorhcede niet stil en bij een snellen aanval maakt een der Hilversumsbacks hands. De penalty weet Kloos te benutten. (11). Na de hervatting geven beide partijen zich weer geheel. By een schot van Breitner verandert een der backs den bal van richting en buiten bereik van Meinders vliegt de bal in het net. maar spoedig Is de stand door Helderman weer gelyk. (22) Als beide partijen nog eenmaal heb ben gescoord en de stand 33 is moet verlengd worden. In de verlenging ko men er geen doelpunten. Nu moet het lot beslissen. Hilversum is de gelukkige, en wint hierdoor den derden prys. HAARLEM I—R. C. H. I (1—7). Dan krijgen we de finale tusschen de beide plaatselijke winnaars, Haarlem en R. C. H. Deze wedstrijd, die voor het publiek het aantrekkelijkst leek, is eenigszins tegengevallen. In de eerste helft was er steeds spanning, maar toen in de tweede helft het Haarlem-elftal het tempo niet meer kon volhouden was die geheel weg, en gedurende de laatste twintig minuten werd lusteloos gespeeld Spoedig na den aftrap weet R. C. H. de score te openen, als van Dam tegen de lat schiet en Ruis den terugspringen- den bal inzet. (01). Het spel golft snel op en neer me: R. C. H. het gevaarlijkst, te meer daar de Vries, die zich soms verdienstelijk weert, ook eenige keeren leelijk mist, maar gelukkig voor Haarlem zonder noodlottige gevolgen. Inmiddels zit ook de Haarlem-voorhoede niet stil, maar ook nu weten de binnenspelers de goede passes van de wingspelers niet te be nutten. Steeds weet van Daalen het spel te verplaatsen doch door slecht schieten zonder resultaat. Uit een keurigep om haal van Fiévez vangt Radsma den bal mooi. Als Hanse scherp inschiet komt de lat de Vries te hulp. Met ongewyzig- den stand wordt gedraaid. Na de hervatting wordt weer enthou siast aangepakt. By R. C. H. is Prevost door Krom vervangen; bij Haarlem Levy door Polanen. Als Huisman op den vleu gel den bal bemachtigt en voorzet weet Polanen handig de partyen op gelijken voet te brengen. (11). Al wat voor Haarlem is krijgt meer moed. en de roodbroeken worden luide aangemoedigd. Maar R. C. H. laat het er niet bij zitten en lieeft spoedig door toedoen van Spoor weer de leiding. (1—2). op 18 opeenvolgende Zondagen moet spelen, lijkt spreker verkeerd. In de tweede plaats vindt hij het min der gewenscht dat alle belangryke wed strijden van vertegenwoordigende elftal len in dezelfde plaats worden gespeeld. Spreker haalt als voorbeeld aan, de lange serie van groote wedstrijden, wel ke in Amsterdam is gespeeld en waar door men de aldaar gevestigde vereeni gingen ernistig in haar belangen heeft geschaad, daar ze in dien tijd zelf geen wedstrijden hebben kunnen vaststellen. Spreker gunt gaarne ook aan de an dere districten eenige van die belangrij ke wedstrijden, waardoor de bond te vens zou voldoen aan de door de dis tricten uitgesproken wenschen om ook eens internationale wedstrijden in de provincie vast te stellen. De heer Mr. Schoon acht het ver keerd dat door sommige commissies zware straffen worden opgelegd zonder dat de gestraften daarbij worden ge hoord. HU vertelt van een wedstrijd van M.V.V. n tegen Bleyerheide waarbij M.V.V. voorwaardelijk ls gestraft wegens ongeregeldheden van het publiek. Deze straf was opgelegd omdat M.V.V. reeds herhaaldelijk aanleiding tot dergelijke klachten had gegeven. Van dat laatste was echter spreker niets bekend. Ook de behandeling van deze zaak was vol gens Mr. Schoon met tin den haak, wat hy nader uiteen zette. De heer Joha maakt bezwaar tegen het snel „doorhameren" van belang rijke besluiten, waardoor de clubs, welke hy vertegenwoordigt, ernstig zijn ge dupeerd. Hij vindt, dat men by lief dadigheid by zich zelf moet beginnen en dat derhalve bet geven van subsidies aan instellingen, welke met voetbal niets te maken hebben ongewenscht is. Spreker maakt ten suotte bezwaar tegen het invoeren van de verplichte verzeke ring tegen ongevallen. Ook de heer Dr. Bals is daar sterk tegen. Hij meent dat verzekering slechts tot misbruiken zal lelden, waarvan hU in zyn practijk de bewijzen heeft. Spre ker maakt voorts bezwaar tegen den in- Door verkeerd opstellen van de Vries krygt Verkerk gelegenheid den stand op 1—3 te brengen. Nu is Haarlem een ge slagen elftal, en weet R. C. H. geleide- ïyk den stand tot 1—7 op te voeren. Verkerk en Van Dam maakten elk twee goals. Zoodat R. C. H. tenslotte den eersten en Haarlem den tweeden prijs heeft veroverd. E. D. O. m—KENNERIERS II (5—0). Om den eersten en tweeden prijs van de tweede afdeeling bekampten boven genoemde elftallen elkaar. Beide ver schenen op hun sterkst. De Edo'ers zijn iets in de meerderheid en weten dat in de eerste helft in drie doelpunten uit te drukken. DeKennemers geven zich nog niet gewonnen en trach ten het spel te forceeren. maar de Edo- keeper weert zich uitstekend. Edo weet nog tweemaal te scoren en wint alzoo verdiend den eersten prys. Om den Zilveren BaL Te Rotterdam werden Zondag de wed strijden gespeeld voor de eerste ronde van den Zilveren Bal. De uitslagen waren: H. V. V.—V. O. C. 0—2 H. B. S.Excelsior 15 Sparta—D. F. C. 4—2 Olympisch Rood—Olympisch Blauw 5-3 Olympisch GroenOlympisch Wit 1—1 WU hebben ons nog maar onthouden van het geven van een uitvoerig verslag over deze wedstrijden. Het is nog steeds Augustus en er zal in de komende win termaanden waarlijk nog genoeg te schrijven zyn over spel en spelers, om ze thans in hun voorbereidende oefenwed- stryden, hun voor-verwarming by wyze van spreken, nog even met rust te laten. Nederlagenwedstrijden van H. B. C. Zondag zyn de Jubileum Nederlaag- wedstrijden begonnen van H. B. C. Om 12 uur werd begonnen met den wedstryd. H. B. C. IV—T. IJ. B. B. IV 3—3 Voor de rust wist H. B. C., die mat 10 man speelde, een voorsprong van 31 te forceeren, maar na de rust kwam T. IJ. B. B. er beter is, en wist nog een gelUk spel te halen. Einde 33. H. B. C. n—T. IJ. B. B. II 1—4. Eerst gaf H. B. C. een aardige partij maar scoren bleef uit. T. IJ. B. B. zag kans eenmaal Kobus te passeeren Rust 0—1. Na de rust volgde een vlug spel. aan het eind was T. IJ. B. B. ster ker. Zy scoren nog 3 maal. Pas tegen het einde wist H.. B. C. tegen te scoren. Einde 14. H. .B. C. I—DE MEER I 1—1 H. B. C. heeft een zeer gewyzigde ploeg maar de jonge krachten geven een goede hoop op de toekomst. Alleen het schieten ls wat zwak. H. B. C. wist voor de rust de leiding te nemen met 10. Na de hervatting deed H B C. eenige vlugge aanvallen maar zonder secccs. Even voor het einde scoorde De Meer den geiykmaker. Einde 11. De KennemersO. D. E. (4-3) In het begin ging het spel gelijk op, maar gaandeweg werd de thuisclub sterker. Het duurde evenwel nog 20 mi nuten eer Groeneveld voor de leiding zorgde. Kort hierna maakte dezelfde speler een tweede doelpunt, waarna even later Naberman goal no. 3 scoorde. De Amsterdamsche club verkleinde den achterstand, toen een der backs al heel weinig oordeelkundig terugspeelde. Voor de rust verkreeg C. D. O. zelfs nog een doelpunt, dit door en blunder van den doelman. In des tweede helft waren de bezoekers allermeest in de meerder heid en weldra kwam de geiykmaker. Toen was weer de beurt aan de Ken- nemers om te attaqueeren en Groene veld heeft tenslotte, door "n zeer fraai doelpunt, voer de welverdiende over winning gezorgd. houd van sommige verbandtrommels, waarin nog het ouderwetsche goudvlies zit. Deze zeer onhygiënische middelen worden tegenwoordig niet meer ge bruikt. Ook de heer Burgwal maakt bezwaar tegen enkele subsidie's, om. tegen een subsidie gegeven aan de British Seamen Mission in Buenos Aires. Hij brengt het zoekgeraakte dossier ter sprake. Door den heer Kruizinga wordt ge vraagd voortaan weer uitgebreide no tulen van bestuursvergaderingen te ge ven. Hy vraagt voorts om weer een voetbal jaarboekje uit te geven en merkt op, dat hij nog niet gehoord heeft van straffen uitgesproken ln verband met de ongeregeldheden van het publiek by den wedstryd Holland—België. Ook hij acht het optreden van sommige com missies van onderzoek niet juist. Ten slotte maakt Mr. Fasstoors be zwaar tegen het publiceeren van voor waardelijke straffen, hetgeen hy on gewenscht acht. In zyn beantwoording van de ver schillende sprekers deelt de voorzitter in de eerste plaats mee, dat het be stuur Zaterdag heeft vergaderd en daar o.m. heeft besloten mede te werken tot het samenstellen van een commissie ter bestudeering van het vraagstuk der de centralisatie. Over het geven van subsidies aan de verschillende instellingen zal altyd wel verschil van meening blijven bestaan. Het ls vaak een kwestie van smaak. Al leen heeft men bepaald dat geen sub sidies worden gegeven aan vereenigin gen, welke niet over het geheele land werken. Het bestuur acht het terreinfonds nog niet groot genoeg om daaruit ook gel den te geven. Men geeft alleen leenin gen. en dat op zeer gemakkelijke voor waarden. Wat het zoekraken van het dossier bij de commissie van beroep betreft, kan de voorzitter geen inlichtingen geven, daar ook na herhaald ernstig onderzoe^ niet is kunnen vastgesteld worden, bij wien het dossier is zoek geraakt. Er zyn thans maatregelen genomen om het zoekraken van stukken te voorkomen. Wat het opmaken van het wedstryd- programma betreft, zal getracht wor den tot een betere verdeeling der wed strijden over het geheele seizoen te komen, hoewel daaraan groote bezwaren verbonden zyn. De kwestie der verplichte ongevallen verzekering wordt nog door het bestuur bestudeerd, zoodat nog niet zeker is, dat een voorstel tot verplicht maken van die verzekering, ingediend zal wor den. Onderzocht zal worden of de kosten van het uitgeven van uitvoerige notu len gerechtvaardigd zijn tegenover de belangstelling, welke voor deze no«ulen bestaat. Wat het incident in het stadion be treft, zal in overleg met de leiders van het Stadion getfacht worden maatre gelen te treffen, teneinde dergelijke on regelmatigheden in de toekomst te voor komen. Overigens is de voorzitter van meening dat we over het optreden van het publiek by onze groote wedstryden tevreden mogen zyn; wanneer men naar het buitenland kykt, dan ziet men dat er daar nog vaak heel wat erger din gen gebeuren. Ten slotte verklaart de voorzitter, dat volgens hem, in het publiceeren van voorwaardelijke straffen een paeda- gogische strekking zit. Na de lunch houdt de heer Drilling een uitvoerig betoog over de financieele politiek van den N.V.B. Hij tracht met cyfers aan te toonen, dat het heffen van een omslag niet meer noodig is. Ook ln het afgeloopen jaar heeft de bond zooveel winst gemaakt, dat een heffing onnoodig geweest zou zyn. Vol gens spreker ïyden de clubs onder de groote financieele lasten van den N. V. B. Hy stelt een motie voor, waarin wordt voorgesteld geen heffing te doen wanneer de winst 15000 of meer be draagt. De bond is op het oogenblik in zoo'n bloeienden toestand hij heeft een kapitaal van f 160.000 dat meer dere uitbreiding van dat kapitaal on noodig en ongewenscht is, zoolang deze uitbreiding tenminste gaat ten koste der clubs. Van anderen kant wordt aangedron gen om voortaan een wat meer over zichtelijk financieel verslag uit te bren gen, daar het tegenwoordige verslag voor de mees ten onbegrijpelyk is. De voorzitter maakt tegen de motie Drilling bezwaar omdat deze slechts eenige dagen voor de vergadering is Ingediend en dat nog wel zonder toe lichting. Men heeft dus de zaak niet kunnen bestudeeren, zoodat hy geen oordeel er over kan uitspreken. Dit heeft een langdurig debat tengevolge. Ten slotte wordt besloten, de motie naar de finan cieele commissie te zenden om advies. Daarna zal de motie met het advies en met een toelichting, op de agenda van de volgende algemeene vergadering worden geplaatst. Hierna komt de begrooting voor het volgende jaar in behandeling. De heer Drilling doet thans het voorstel de post van ruim 10.000 gulden aan heffing te schrappen, waartegen de heer Kips be zwaar maakt, omdat dit onreglementair zou zyn. Volgens het reglement is deze post als sluitpost te beschouwen, zoo dat men ze niet kan weglaten. Na vrij uitvoerige debatten over dit punt wordt tenslotte het voorstel Drilling verwor pen en de begrooting in haar geheel goedgekeurd. De heeren Lamey, Valkema, dr. Holl- weg, Moorman en Bockmeulen werden gekozen in de commissie tot bestudee ring van het decentralisatievoorstel. Hieraan zal door liet bestuur nog een tweetal leden van het bondsbestuur worden toegevoegd. De scheidsrechtersdeclaraties maak ten nog een onderwerp van bespreking uit. Met voorbeelden werd door verschil lende sprekers aangetoond dat men bij de benoeming van scheidsrechters en grensrechters niet altyd practisch te werk ging. Zoo werd als grensrechter by een betrekkeiyk weinig belangrijken wedstryd in Amsterdam iemand uit Tiel aangewezen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10