APROPOS Cricketbeschouwingen Dc Gentlemen of Worcester shire H. C. C. Kampioen. Het bezoek van de Worcester Gentlemen heeft helaas niet aan de hooggestelde verwachtingen beantwoord. In de eerste plaats verleende Pluvius maar al te veel zyn weinig gewaardeerde medewerking, waardoor de beide wedstrijden te Am sterdam en Haarlem niet konden wor den uitgespeeld. Doch al zou het weer voor cricket goed zijn geweest, dan nog zouden de weggebleven kijkers niet veel gemist hebben. Immers hetgeen deze Engelsche ploeg presteerde, was zoo on geveer te vergelijken met de kracht van onze gemiddelde eerste-klasser. Noch als fielding-team, noch als battingside kon den deze Engelschen ook maar een oogenblik de vergelijking met ploegen als de Free-Foresters of Rhme-Army doorstaan en al is het mogelijk, dat •wQ door den laatsten wedstrijd Ned. XI-tal—Free Foresters een beetje ver wend zijn, zoo zijn wy toch overtuigd, dat het bezoek van deze heeren voor ons cricket uit een propagandistisch oogpunt bekeken, geenerlei waarde heeft. Na deze inleiding willen wij in het kort nog even de resultaten memo- reeren van de gespeelde wedstrijden. Tegen een zeer zwakke Flamingo- ploeg te Amsterdam wisten de eerste zes Engelsche batsmen zich nauwelijks staande te houden. Rincker, Van Booven en zelfs de jonge Posthuma hadden met deze batsmen weinig moeite en met de stand 6—93 zag het er zeer gunstig voor ons Hollanders uit. Daarna evenwel namen de batsmen de over hand en Nicholls zoowel als Wilkes gin gen in razend snel tempo de runs maken. Nichols is inderdaad als bats man een kracht van beteekenis al neemt hij o.i. te veel risico's zijn stijl is soepel, zijn verdediging hard, terwijl hij over een groot aantal strokes de beschikking heeft. Hij was inderdaad de eenige batsman. van wien wij Hol landers iets konden leeren. De beide batsmen bleven ondanks herhaald changen, het verdere gedeelte van den eersten speeldag aan de wickets en brachten het totaal op 254, waarna de Britsche aanvoerder de innings sloot, Nicholls en Wükes bleven resp. met 116 en 61 niet uit. De prestaties van de zwakke Hol- landsche ploeg zijn spoedig verteld. Met uitzondering van Van den Bosch, die een aantrekkelijke 24 scoorde en van Mr. Hamburger, die met een fraai ge speelde 75 topscorer werd, faalde de rest wanhopig en hadden allen op 152 een beurt gehad. De tijd redde ten slotte den Flamingo's van de innings- nederlaag, want toen de stond 661 was, werden de stumps opgeborgen. Een handjevol kijkers was Woensdag aan de Spanjaardslaan getuige hoe de ploeg der Distels op zeer eenvoudige bowlery tevergeefs trachtte te batten. De left-handbowler Jewell had met de oude heeren (alleen van den Bosch en Tonny de Beus waren de vertegen woordigers van de jongere garde) niet de minste moeite en op 108 zaten de spelers weer in het paviljoen. Wie gemeend zou hebben, dat de gasten nu door snel scoren zouden trachten zich de overwinning te ver zekeren, zijn wel bedrogen uitgekomen. Met een gemiddelde snelheid van 40 runs per uur wisten de Engelsche bats- men het laatste restje interesse aai; het publiek te ontnemen en het was vaak wanhopig om te zien hoe weinig deze batsmen op onze bowlers Rincker en Posthuma konden doen. Nicholls was wederom de eenige, die in snel tempo een 40-tal runs scoorde alvorens het slachtoffer te worden van een goedge- pitchten bal van O. J. Posthuma. Daar na werd de zaak op den zelfden voet voortgezet en was iedereen blij dat om half zeven de stumps werden opgebor gen. Zooals wij weten verregende de twee de dag geheel, zoodat ook deze ontmoe ting onbeslist eindigde. De derde en laatste wedstrijd werd Zaterdag en Zondag in de Residentie gespeeld waar de kampioenen H.C.C. aan de Worcester-Gentlemen partij zouden geven. Door de verwachte overwinning op de eenige concurrent H. D. V. S. is de Groote Haagsche er wederom in ge slaagd op de eerste plaats beslag te leggen. Ongeslagen wisten Fokker c.s. ditmaal het programma door te werken, waarna de zeer verdiende belooning van het kampioenschap kwam. Hoewel de Haagsche wat aanval betreft geduren de het afgeloopen seizien, geen over wegende rol heeft gespeeld, was het batten toch van een dergelijk goede kwaliteit, dat feitelijk het kampioen schap geen oogenblik in gevaar kwam. Huug van Maanen, A. Schill, Max Jan sen en P. Feith, hebben hun club steeds in veilige haven gebracht. Bo vendien was de captaincy van Fokker weldoordacht, ja zelfs buitengewoon goed te noemen en hoewel zijn taak in vele wedstrijden heel eenvoudig was. deden er zich vaak omstandigheden voor, waarbij goede captaincy den doorslag moest geven. Wij willen dan ook onze welgemeende gelukwenschen voegen bij de vele die Fokker en zijn mannen ongetwijfeld deze dagen in ontvangst hebben genomen. Umpire. NED CRICKETBOND EERSTE KLASSE V. V. V.—Rood en Wit. Deze zeer slappe vertooning vond Zondag aan de Kruislaan te Amster dam plaats, waarbij de Haarlemmers zich met batten nu niet bepaald van him beste zijde lieten zien. Een totaal van 49 runs op het bowlen van Groot- meyer en Jeuken is ten minste niet boogx, Slechts v. Bueren met 13; S. Posthuma met 11 en C. J. Posthuma 8. maakten er nog iets van; de rest liet zich schijnbaar te zeer imponeeren door het geweldig smijten .bowlen doet dit jongemensch nog niet bepaald) van Jeuken. Hiermede is tevens vrijwel de innings van Rood en Wit verteld, die er dus niet in konden slagen het heusch niet zoo geweldig totaal van 96 der Amsterdammers ook maar in het minst te benaderen. Van deze 96 (V.V.V. won den toss en koos batten) maakte W Grootmeyer, die met Kost op het bowlen van C. J. Posthuma en P. Hoo- mans opende er in twee en een half uur 38! Dat noemt men cricket! enfin, hij maakte tenminste runs, wat van de Spanjaardslaanmenschen niet gezegd kon worden. Kost 14, Slag 10 en Kroo- neman een vroolijke 17, bereikte even eens de dubbele cijfers, waarmede zoo als reeds gezegd, V. V. V. de overwin ning in haar zak had Bowlingcyfers: Posthuma Sr. 6 voor 30: niettegenstaande een gescheurde spier uitstekende cyfers. Hoomans 2 voor 42; Adriaans en S. Posthuma resp. 0 voor 8 en 0 voor 13, terwijl van der Togtt een over mocht bowlen voor C. J. Posthuma en hierin 3 runs op zich zag slaan. Jeuken en Grootmeyer deden voor V. V. V. goed werk en namen resp. 4—24 en 317. R. C. H.Vleermuizen. R. C. H. won te Bussum van de Vleer muizen met 85 runs op de eerste innings, neermuizen 31, R. C. H. 116. Verdere bijzonderheden in ons volgend nummer. TWEEDE KLASSE Haarlem 2a Ajax. Sasburg won den toss en trok begun stigd met fraai cricketweer, het veld in. De Ajax-batsmen speelden alsof men jaren den tijd had, met het gevolg dat na 2 1 '2 uur spelen Ajax het lage totaal van 53 bereikt had. De eenige die wat van batten terecht bracht was Pelser, hy scoorde 28 runs. Sasburg was met den bal geweldig op dreef en behaalde dan ook verdiend de fraaie cyfers van 824. Visser 11; Misset 011: Blok 09 (in 14 overs, waarvan 11 maidens) en Fortgens 16. Haarlem deed het hierna t nog lang zamer. Het totaal werd één meer, dooh als men denkt, dat het er spannend aan toe is gegaan tegen 't eind heeft men het mis, want reeds met den 8sten man in kwam de winning-hil, waarna diverse batsmen het noodig oordeelden, op de meest onnoozele wijze uit te gaan. Voor Haarlem scoorde: Tekelenburg een uiterst kalme 19; Fortgens 10 en Healy 9. Bowlingcyfers: v. Oudheusden 417; ten Have 1—8; de Bois 2—12 en Rooden- burg 111. Haarlem 2 won dus dezen wedstrijd met 1 run. HAARL. CRICKETBOND Haarlem 3 aA. V. O. S. By AV.O.S. bleek de vancantietijd groote nadeelen met zich te sleepen, al thans voor de cricketsport. Tegen Haar lem 3a kon blijkbaar geen elftal in het veld gebracht worden, zoodat de gast- heeren voor niemendal verschenen. c. v. H.—Rood en Wit 3 b. Gewonnen door C. V. H, met 138 runs op de 1ste innings. Rood en Wit gaat fielden en A. J. Roodt en J. Stol openen op het bowlen van O. Cleveringa en Freni. Spoedig is Stol het slachtoffer van Freni, terwijl Ry'pma, als volgende man, door Cleve ringa wordt gevangen. Met Roodt en Keijser óp de mat gaat hett beter, beide batsmen scoren snel. De score, vliegt dank zij de noodige zessen, omhoog. Op 84 wordt Roodt op gelukkige wijze door Wegerif gestumpt. Keijser wordt door v. Baasbank gevangen terwijl de staart met Hoek en Broekmeijer aan het hoofd zich geducht roert. Het totaal wordt dan 186 het hoogste, dat, dit seizoen in den H. C. B. is gescoord. Hiervan hadden A. J. Roodt 41 (2 zessen); O. J. Keyser 55 (5 zessen, 4 vieren); J. Koch 20; Broekmeijer 19, extra's 30. O. Cleveringa 547; F. Freni 2—27; A. v. d. Togt 167; Franken 1—9; Ha genaar 116; v. Baasbank 00. Rood en Wit faalt dan geheel. Reeds in de eerste over wordt v. Baasbank op schit terende wijze door R. Roodt in de slips gevangen. Cleveringa biedt eenigen te genstand, doch met 17 extra's en 15 runs van Cleveringa wordt het totaal 48. A. J. Roodt bowlde 28; A. Kroon 13. K. Rijpma 14; C. Oldenburg 416; O. J. Keijzer 10. Door deze zege is Bloemendaal kampioen van de H. C. B. geworden. De wedstrijd H. C. C.—Worcester Gents eindigde in een draw. Worcester le innings 89, H. C. C. 157 voor 6. Worcester 2e innings 134 voor 5. Daarna was de tijd verstreken.. CRICKET IN ENGELAND Nottinghamshire weer boven aan; Sandham's benefit; Fol kestone Cricket Festival. „Will Notts go to the top?" vroeg zich Vrijdag j.l. de Daily-Telegraph zeer te recht af. Lancashire had nl. tegen het onberekenbare Sussex de eerste twee speeldagen geen schijn van een kans ge had. terwijl Notts tegen Glamorgan een vrijwel zekere overwinning zou be halen. Wat verwacht werd is ditmaal uitgekomen. Het krachtige batting team van Lancashire liet zich door Brown en Tate tweemaal onder de honderd uitgooien, terwijl Sussex daar tegenover niet minder dan 371 runs stelde. De amateurs R. L, Holdsworth (159) en A. E. R. Gilligan (103) brach ten hun ploeg in veilige haven. Vooral de innings van Capt. Gilligan was schit terend. Begon hy zeer voorzichtig, de eerste 20 runs kostten 45 minuten, la ter was hij het bowlen van Mac Donald en Sibbles volkomen meester en scoorde niet minder dan 12 boundaries, all round the wicket. Notts deed beter, gooide Glamorgan tweemaal uit en scoorde zelf een dus danig totaal, dat de 8 winstpunten in Nottingham konclan blijven. Was de ploeg van Carr wel zeer gehandicapt door het niet bowlen van Larwood we gens een slechten knie. Barratt, Rich mond en vooral de jonge prof. Voce weerden zich met den bal op keurige wijze, waardoor de overwinning een feit werd. Ondanks de vrij groote voorsprong, die Lancashire zich de laatste weken had weten te geven, is Notts, de club der Tyldesley's weer voorbijgestreefd en heeft momenteel de leiding met een gemiddelde van 69,23. Wel volgt Lancs. met een miniem verschil nl. 68.98, doch A. W. Carr c.s. hebben het nu in eigen hand, door te Ilkeston tegen Derby shire en te Swansea tegen Glamorgan de noodige winstpunten te behalen. Lancashire heeft nog slechts één wed strijd nl. tegen Leicestershire, voorwaar geen gemakkelijke taak, indien men bedenkt dat het wicket te Leicester al heel weinig steun aan de batsmen ver leent. De Engelsche cricketliefhebbers gaan wel een belangrijke week tegemoet het is dan ook wel interessant dat de laatste wedstrijden van het seizoen de beslissing moeten brengen. Andrew Sandham. de vermaal-de Sur rey batsman wordt vaak in éen adem genoemd met Jack Hobbs en terecht. Geen openingspaar geniet van het Lon- densche publiek meer populariteit dan Sandy en Jack en het leed dan ook geen twijfel of Sandham zou deze waar deering in zijn benefice wedstrijd tegen Yorkshire maar al te zeer merken. Sandham dacht er schijnbaar niet zoo zelf over, want hij verzekerde zijn aan deel voor 750 pst. en aangezien het den eersten speeldag op den Oval zoo re gende. dat er geen bal gebowld werd. zal de populaire Surrey crack er wel geen spijt van hebben gehad. Sandham is momenteel 37 jaar oud en kan dus nog vele jaartjes voor z'n county uitkomen. Van de 41 centuries, welke hij tot nogtoe in Engeland scoor de. maakte hij er 39 voor zijn county. Bovendien heeft hy verscheidene ande re hooge scores op z'n naam staan, zoo dat hij in de laatste vijf Jaren met een average van 50 runs speelde. In Zuid-Afrika-Australië en India is zijn naam doorgedrongen en vooral op zijn laatste tour in India heeft hij een groot succes mogen boeken. Niet min der dan zeven maai kwam hij toen in de drie cijfers en aan hem was dan ook voor het grootste gedeelte het succes van het touringteam te danken. Sandham is bovendien een uitstekend fielder en op z'n plaats als third-man heeft hij z'n weerga rdet. Alleen door het feit dat Hobbs en Sutcliffe als perma nent openingspaar voor All-England zijn aangewezen, heeft Sandy voorloopig geen kans om belangrijke touren als leidend batsman mede te maken, doch niettemin houdt de Selection Commit tee hem goed in de gaten om bij even- tueele afwezigheid van een der „big two" de opengevallen plaats door Sand ham te laten innemen. „The Folkestone Cricket Festival" geeft altijd het naderend einde van het Engelsche Cricketseizoen aan. De Gentlemen-Players North v. South en Kent>—M. C. C. zijn ontmoetingen die dan door duizenden worden bijge woond en zeer terecht worden deze wedstrijden als de meest interessante gequalificeerd. Weken te voren worden de elftallen gepubliceerd ca de keuze van de elftal commissie critisch besproken. In de Gentlemen-Playerswedstrijd worden de Gentlemen aangevoerd door de Hamp shire skipper Hon. L. H. Tennyson, ter wijl als capt. der Profs E. J. Smith van Warwickshire is aangewezen. F. T. Mann voor Zuid- en C. R. Jackson voor Noord-Engeland zullen met hun diverse ploegen op 3.5 en 6 September in het strijdperk treden, terwijl in de slot-ontmoeting Kent—M. C. C., A. P. F. Chapman de County en Hon. T. S. G. Calthorpe de M. C. C. zul len aanvoeren. Als bijzonderheid van dezen laatsten wedstrijd kan nog worden vermeld, dat de Cambridge blue M. J. C. Allom die dit seizoen voor de Free-Foresters in ons land uitkwam eveneens deel uit maken zal van de M, C. C.-ploeg. Wij komen nader op deze wedstrijden terug. UMPIRE. LAWNTENNIS. Timmer wint te Luzern. Naar de Ct. meldt heeft Timmer te Luzern het internationaal kampioen schap van Zwitserland enkelspel gewon nen. Hij sloeg in dc finale den Deen Worms met 63, 64, 62. In de finale van het dubbelspel wer den Timmer en Wetselaar geslagen door Fischer en Worms na harden strijd in vijf sets. Mej. Bouman geslagen. Zaterdag deelden wy reeds mede, dat onze landgenoote mej. Bouman in het damesenkelspel geslagen is door mej. Helen Wills met 6—1. 6—2. In het dames dubbelspel verloor mej. Bouman met mevrouw Mallory van de dames Joan Fry en Betty Nuthall met. 6-4, 7—5. DuitschlandNederland. Voor den wedstrijd Duitschland Nederland, die Vrijdag 2. Zaterdag 3 en Zondag 4 September te Dusseldorf ge speeld wordt, is de Ned. ploeg als volgt samengesteld: Heeren-enkelspel: 1. Timmer. 2. C. Bryan, 3. Mr. v. d. Feen, 4. J. Bryan. Dames-enkelspel: 1. Mej. Rollïn Couqcrque, 2. Mej. Canters, 3. Mevr. Stroink, 4. Mevr. Straub. He'eren-dubbelspel: 1. Timmer—Bryan 2. J. Bryan—van der Heiden. Dames-dubbelspel: 1. Mevr. Stroink —Mej. Canters; 2. Mej. Rollin Couqerque-yMevr. Straub, Gemengd dubbelspel: 1. Mevr. Stroink C. Bryan; 2. Mej. Rollin Couqerque Timmer;. Alg. res. voor de dames, mej. Zoet hout. De volgende Duitsche ploeg is samen gesteld: HeéTenLandmann, Moldenhauer, Dr. Busz, Franz. Dames: mej. Aussem. mej. Kallmeyer, mej. Hoffmann, mevr. Jacobiny. ZWEMMEN Het Zwemfeest van H. P. C. NED. RECORD VERBETERD drachtig zomerweer, veel inschrijvin gen en veel publiek, ziedaar de voor naamste factoren, die dit zwemfeest vol komen deden slagen. De jury bestond uit de heeren A. Kappenburg, voorzitter- kamprechter, J. C. Veldhoff, starter, Dr. M. J. Huizinga, Ir. W. J. A. Duynstee, J. D. Vis, J A. Zwang, G. R. Hemsing Jr. en Mevr. A. Knuijtvan L aar als secre taresse. De wedstrijden hadden alle een vlot verloop en waren vóór half zes ge ëindigd. Vele raadsleden woonden het feest bij. In de wedstrijden, die zonder uitzon dering, zeer spannend waren leefde het talrijke publiek uitbundig mede. Bij de 100 Meter schoolslag voor da mes viel het goede zwemmen op van Mej. M. van Norden van O. W. R., die concurrenten als de dames Otto en Huybers van het IJ gedecideerd sloeg. Braam,die uitsluitend den langen afstand tot zijn domein heeft, redde het natuur lijk niet op de 100 Meter vrije slag, doch nam op de 200 M. gemakkelijk revanche. 't Neusje van den zalm was echter de 100 Meter schoolslag voor heeren, waar bij C. Vrugt er in slaagde het Neder- landsch record te verbeteren met 1 sec., en te brengen op 1 min. 22 3,5 sec. Het H. P. C.-bestuur zal alles doen, om dit record erkend te krijgen, daar het door twee officieele tijdopnemers werd ge constateerd. Doordat in het nummer 100 Meter rugslag de heeren Liezenberg en de Haas wat uit hun baan raakten, waren de tijden niet best. De Haas verzekerde zich door een uitstekende eindspurt van de eerste plaats. Het schoonspringen was vrij goed. De beoordeeling geschiedde op de, in het nieuwe wedstrijdreglement voorgeschre ven wijze, door het opsteken van ge nummerde bordjes. Op deze wijze kon het publiek den wedstrijd gemakkelijk volgen. De door de drie juryleden gege ven cijfers liepen zeer weinig uiteen. De vrije-slag-estafette voor heeren was natuurlijk zeer spannend. H. V. G. B. wist tenslotte met ruim verschil te winnen Nereus won, met armlengte voor D. W. R., den tweeden pry's. De waterpolowedstrijd H. P. C. INe reus I werd in zeer goede verstandhou ding, onder leiding van den heer J. D. Vis, gespeeld. H. P. C. demonstreerde een uitstekend samenspel en was over alle linies sterker dan Nereus, dat in tactiek ook nog al heel wat minder was dan de feest gevende vereeniging. Vrij spoedig na den aanvang doelpuntte Kooyman tweemaal uit goed geplaatste ballen der achterhoede. Het leek ons of de Heemsteders toen reeds het „wel ge loofden". Kort voor de rust schoot Kod de langs den keeper. Na de hervatting dachten we Nereus te zien doelpunten. De Jong redde ech ter en Braam ging er vandoor om zui ver in den hoek het vierde punt te fa briceer en. Kodde schiet dan achterwaarts kei hard naast. Een vrijliggende Zaankan- ter kan met den bal op het H. P. C. doel afgaan, doch als de H. P, C.-ach- terhoede goed overneemt, gaat de bal weer op het Nereus-doel af, waar Kodde tenslotte het vijfde punt maakt. Einde komt met een 50 overwinning van H. P. C. Tenslotte reikte de voorzitter van H. P. C. de prijzen uit. De volledige uitsla gen zijn: 25 M. vrije slag meisjes-abonnés der zweminrichting: 1. M. Ruysenaars 23.1 sec. 2. Tr. Selle 23,2 sec., 3. C. Selle 27.1 sec. 25 M. idem voor jongens-abonnés van 1214 jaar: 1. C. J. Kemper 16.1 sec. 2. B. H. Bal 19 sec., 3. J Stuifmeel 19,3 s. 25 M. idem voor jongens-abonnés van 1416 jaar: 1. H. Eldering 16 sec., 2. J. J. Uitendaal 17 sec. 3. L. Kohier 18,2 sec. 4. D. Philippo 18.2 sec. 50 M. vrije slag voor leden van H. P. C. tot 18 jaar. Dames: 1. L. Ruysenaars 48.1 sec. Heeren 1. D. A. Wesseling 36.1 sec. 2. J. Sluiters 38 sec. 3 J. van Oosterwijk 39 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. M. v. Nor den D, W. R. 1 min. 35,3 sec. 2. C Huy bers 1 min. 36.2 sec. 3. J. C, Otto 1 min. 39,3 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. S. v. d. Meer 1 min. 8,2 sec., 2. J. Schouw 1 min. 10 sec. 3. P. v. Ommeren 1 min. 12 sec. allen H. V. G. B. 4 x 50 M. wisselslag-estafette dames: I. Zignea I 3 min. 5,1 sec. 2. Zignea II 3 min. 30,3 sec. De Waterratten werden gediskwalificeerd. 100 M. schoolslag heeren: 1. C. Vrugt D. W. R. 1 min. 22,3 sec, nieuw Ned. re cord. 2. J. J. Moolenaar H, P. C. 1 min. 26 sec. 3. G. Hegi, Zian 1 min. 27,2 sec. 200 M. vrye slag heeren: 1. A. J. Braam H. P. C. 2 min. 41,1 sec. 2. S. v. d. Meer H. V. G. B. 2 min. 46,2 sec. 3. P. v. Ommeren H. V. G. B. 2 min. 48.1 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. J. H. de Haas. Zian 1 min. 30,2 sec., 2. A. Liezen- berg D. W. R. geen tijd 3. J. Branden burg D. W. R. 1 min. 35,4 sec. Schoonspringen: Dames: 1. Mevr. Ve- nema, Zignea 47,32 punten, 2. M. Spran- gers D. D. 42,72 p., Heeren 1. K. Offenberg D. D. 53,46 p., 2. J. Schouw. H. V. G. B. 51,76 p., 3. J. H. de Haas, Zian 51.66 p. 5 X 50 M. estafette vrye slag heeren: I. H. V. G. B. 2 min. 43.2 sec., 2. Nereus 2 min. 47 sec. 3 D. W, R. 2 min. 47 sec. De 2 K.M.-wedstrijd van „Het Leven". BRAAM WINT IIET HEERENNUMMER Onder groote belangstelling van de zyde van het publiek werd doze wed strijd Zaterdagmiddag in de Buiten- Amstel te Amsterdam gehouden. Een groote volgboot was voor autoriteiten, officials en genoodigden beschikbaar gesteld. Van liet clubhuis van de roeiverceni- ging „de Amstel" klonk te half drie het startschot voor de dames. Zestien zwem sters vertrokken. Verscheidene afwe zigen moesten worden genoteerd. Mej. E. Smits en Mej. J.. Otto nemen onmiddellijk den kop. De anderen blij ven op elkaar hangen. De deelnemende Haarlemsche dames vormen de m'dden- linie. Tien minuten later stratten de 38 heeren. Na 100 Meter heeft A. J. Braam reeds de leiding. Caarls, Scholte en Vemhout volgen hem, doch slagen er niet in den Heemsteder bij te houden. Met v;;ij rustige slag trekt laatstgenoem de op het keerpunt af en na 13 minu ten heeft hij de achterhoede der dames bereikt. Op dit moment is mej. Smits aan het keerpunt gearriveerd. Inder daad een slechte tijd, doch de felle wind, die de deelnemers op den eersten Kilometer tegen hadden, maakte sreller zwemmen onmogelijk. Iniussehen wordt het veld der dames steeds meer uiteen getrokken. De dames van Galen en Ruysenaars passeeren haar mededing sters en gaan de dames Smis en Otto, na het keeren, full-speed achterna.. Braam keert, als eerste heer, na 18J4 mini zwemmen. Achtereenvolgens as- seert hij. op de dames Smits en Otto na. alle deelneemsters. Op de heeren blijft hij uitloopen; hij doet echter ge?n po ging de leidsters van het peloton te nader-.li. Mej. Smits tikt daarom als eerste aan. waarop mej. Otto met inspanning van alle krachten nog voor Braam weet aan te tikken. Van de heeren zakte Scholte geducht af. Caarls weet tenslotte Vemhout niet te houden en moest met de derde plaats tevreden zijn. De uitslagen zijn: Dames: 1. E. Smits. A. D. Z„ 40 min. 15 sec., zilveren wisselbeker en verg. zilv. her. medaille; 2. J. Otto. IJ.. 43 min 41 sec. gr. zilv. medaille; 3. G. van Galen. D. W. R.. 44 min. 51 sec pr. zilv. me daille; 4. J. Ruysenaars H P. C. 45 min. 35 sec. zilv. medaille; 5. M Bleesing, IJ, 45 min. 50 sec. zilv. medaille. Heeren 1. A. J. Braam, H. P C 33 min. 54 sec en verg. zilv. medaille; 2. Vem hout, B. Z-. 36 min. gr. zilv. medaille 3. H. Caarls, D. W R. 36 min. 50 sec. gr zilv medaille; 4. J. Ambagts- heer, A. Z.. 37 min. 15 sec zilv. me daille; 5. F. v. d Ley, A.Z. 38 min. zilv. medaille De overige Haarlemsche deelnemers sloegen ook een uitstekend figuur: de dames Venema (Zignea), Roozen (Zig nea) de Bruyn (D. W. R.) en de heer van den Boogaard (H. V. G. B.) ein digden in hunne klasse respectievelijk als zesde, zevende, achtste en tiende. WIELRIJDEN, Snoek wint te Rijswijk. Snoek won den wedstrijd achter mo toren over 2 x 50 K.M. te Rijswijk voor Blekemolen, Linart, Schlebaum, Dic- kentman en Storm. Michard slaat Moeskops. Michard en Moeskops blijven elkaar maar tot in den treure bestrijden. Te Parijs bleef Michard Zondag opnieuw de meerdere door twee van de drie man ches te winnen, Nederl. Wielerbond. De bestuursverkiezingen. Zaterdag werd te Utrecht een bij zondere ledenvergadering gehouden van den Ned. Wielerbond in verband met de bestuursverkiezing. Cricket. Vele jaren, zeker wel twintig, geleden, heeft een tweetal Engelschen eens een „bowling machine" geconstrueerd, de „Cambridge Bowler" genaamd, waarvan veel verwacht werd, niet om in cricket- wedstrijden de bowlers te vervangen, want dat zou al te machinaal worden, maar om den batsmen bij oefening in de netten van dienst te zijn. Het dinge tje was niet duur, maar blijkbaar even min geschikt, want niemand heeft er ooit meer iets van gehoord. Maar nu is een ander Engelschman met een nieuw instrument voor hetzelf de doel voor den dag gekomen. Hij zegt dat hij er zoowat alles mee kan be reiken wat hij wil. Hij kan den bal precies laten neerkomen, waar hij wil, naar wensch harde en zachte ballen er mee gooien, meer effect geven dan eenig menschelijk bowler en dit „leg" en „off" naar believen. Het toestel wordt aangekondigd als een ideaal middel om batsmen van zwakheid op bepaalde ballen te genezen We zullen zien, wat ervan komt. Lawntennis. Honoloeloe is een van de weinige ge zegende plekjes op aarde waar het weer bijna altijd zonnig en droog is. En als het er aleens regent, dan schijnt het he- melsche vocht zich zeer loom te ver plaatsen, althans in zijdelingsche rich ting. Op deze wijze is het volgende ver haal van een tenniswedstrijd op dit Zuidzee eilandje, waar meer Ameri- kaansche millionaire dan Hawaïanen wonen, slechts te verklaren. Men begon deze partij op een baan van de Univer siteit van Hawaï. Toen de stand 33 was in de tweede set. begon het te re genen De spelers bedachten zich geen oogenblik, sprongen in auto's en reden naar een andere baan op ongeveer twee K.M. afstand van de eerste gelegen. Hier werd de partij met nieuwen moed voort gezet, maar toen de tweede set op 5—5 stond begonnen ook hier de druppels te vallen. Weer snorden de auto's voort, nu naar de Moana banen bij het ver maarde strand van Waikiki. Maar toen hier opnieuw 4 games waren gespeeld en de tweede set op 7—7 stond, had de re gen ook dit deel van het eiland bereikt en men besloot het maar op te geven. Den volgenden dag was het droog (niet eerst de volgende maand, zooals hier gewoonlijk het geval is) en de wedstrijd werd op een vierde baan beëindigd. Dit incident herinnert schrijver dezes aan een eigen ondervinding van jaren geleden te P adang. op Sumatra's West kust. De zeer nederige tennisclub waar- van hu lid was, zou het clubkampioen schap verspelen, beginnen 's middags om 5 uur. De baan lag by het Plein van Rome, op ongeveer 20 minuten loo- pen van de Handelskade, waar de hee renleden der club hun dagelijksch werk hadden. De damesleden woonden in de Eerst werd gestemd over de functie van eerste-voorzitter, waarvoor met 109 stemmen gekozen werd de vroegere voorzitter, de heer Kolfschoten te Edam De heer Adrian verkreeg 39 stemmen. Naar een der bestuursleden namens den heer Kolschoten vooraf had verklaard, zou deze zijn functie slechts aanvaarden wanSeer het secretariaat naar Amster dam werd verplaatst. Dat werd door den secretaris, den heer Hirschman ten slotte toegezegd. Tot tweede-voorzitter wordt herbe noemd de heer Jansen, die 94 stem men op zich vereenigde tegen den heer Adrian 53. Als secr.-peimingmeester wordt met 95 stemmen herkozen, de heer Hirsch man. De heer Fokkinga kreeg 41 en de lieer Zwiep 3 stemmen (9 blanco). Voor de functie van 2e secretaris had de stemming tot resultaat: Hoornberg 53, Adrian 41 en Stol 52 stemmen, zoo dat een herstemming moest plaats hebben tusschen de heeren Hoornberg en Stol. De heer Hoornberg werd met 93 tegen 15 stemmen herkozen (1 blanco, 39 on geldig). De drie overige zittenden bestuurde- ren, de heeren Douwes, Darmstadt, en mr. Van Hooff, werden als corru>issa- risseen met groote meerderheid herko zen. Het volledige resultaat der bestuurs verkiezing is dus, dat, met uitzondering van den heer Adrian, die als voorzitter vervangen werd door den heer Kolf schoten, het tegenwoordige bestuur in zijn geheel is herkozen. Recordwedstrijd Aerdenhout- Noordwijk. De Haarlemsche Sportvereenïging ,.de Kampioen" hield Zondag een recordwed strijd AerdenhoutNoordwijk en terug. Afstand onge ler 25 K.M. Hiervoor kwa men aan den start de volgende renners die met 2 minuten verschil vertrokken: Klashorst. Schijvenaar, N. Coster, M. v. Gelder, Houweling, v. Bree, Baard man, v. a. Vossen, Langeveld en Schell. Na aftrek der voorgiften waren de ge maakte tijden als volgt: Klashorst 45 min. 8 sec., Schijvenaar 46 min. 22 sec., N. Coster 49 min., M. v. Gelder 49 min. 9 sec., Houweling 46 min 51 sec., v. Bree 45 min. 19 sec., Baardman 51 min 23 sec., v. d. Vossen 46 min. 24 sec. Lan geveld 55 min. 49 sec. en Schell 52 min, 55 seconden Donderdag 25 Augustus werd voor de B-competitie een 5 K.M. wedstrijd ge reden. waarvan de uitslag was: 1 v. d. Vossen, 2 Schijvenaar. 3 M. v. Gelder, 4 Ezir, 5 Schell en 6 Bonte. H. S. C. Excelsior. Zondag hield Excelsior een peloton wedstrijd over ongeveer 30 K.M. De ult- ;!ag was als volgt: le peloton: P. Eggink, W. v. Dok, J. Kipshagen in 1 urn- 4 min. 50 sec.; 2e peloton: C. de Nijs, W. Sleutel, C. v. Veen in 1 uur, 6 min., 26 sec. 3e peloton: A. Michel, J. v. Heerden, F. de Nys in 1 uur 6 min., 55 sec. Europeesche wijk aan de andere zijde van het genoemde Plein, 's Middags te gen vieren begon het op en om de Han delskade te stortregenen en toen het een half uur later nog niet droog was, hielden de heerenleden telefonische con sulten over de mogelijkheid van tennis sen. De unanieme opinie was, dat er dien dag niets van zou kunnen komen en daar ieder zijn tijd nog wel voor kantoorarbeid kon gebruiken, verstreken de tennisuren zonder dat een der hee renleden in de buurt van de baan kwam. Uit tal van verontwaardigde vrouwe lijke telefonades bleek dienzelfden avond dat er noch in de Europeesche wijk, noch op de tennisbaan een enkele drup pel regen was gevallen. De dames had den in, met elke minuut groeiende ver bazing en verontwaardiging en in ar ren moede op de baan zitten wachten op de vertegenwoordigers van het sterke geslacht, die niet kwamen. Zwemmen. De internationale sportgrootheden van dezen tijd, geven nu en dan wel eens den indruk, dat zij niets anders en be ters te doen hebben dan hun speciale sport te beoefenen, Dit is treurig voor hen en niet minder zoo voor de sport in haar beste beteekenis. Maar het is niet ganschelijk hun schuld. Verre van dien. Als je eenmaal internationaal vermaard bent geworden dan krijg je met alleen bergen invitaties, maar het is zeer moeilijk om er voor te bedan ken, vooral als ze uit het buitenland komen. De sport-eer en sportreputaiae van je land komen dan al spoedig in het geding en de vreemdelingen dringen zoo krachtig aanNeen. sportgroot- heid stelt zware eischen aan den kam pioen. En als hij al eens weg blijft van een belangrijken wedstrijd, dan heeft in den regel het aloude „cherchez la femme" er wel wat mee te doen. Daar is soms geen nationale sport-eer en geen buitenland- sche wedstrijdleiding tegen opgewassen. Zoo het geval ,Ame Borg. De groote Arne had aangekondigd, dat hij niet zou meezwemmen in de Europeesche kam pioenschappen. die de volgende week te Bologna aanvangen. Zyn landgenooten waren wanhopig, maar er was niets aan te doen. Arne ging binnenkort trouwen en zijn meisjeCherchez la femme. Totdat Arne een. in een Fransch blad gepubliceerd interview onder oogen kreeg, waarin de Hongaarsche kampioen Barany, Arne's sterkste Europeesche ri vaal aan het woord was. Barany zei over Arne Borg. dat hy weliswaar een groot kampioen was. maar dat hij ten eenenmale stijl miste. Waarop Arne, die een impulsief jong mensch is, de telefoon greep en den voorzitter van den Zweedschen Zwem- bond meedeelde, dat hij by nader in zien toch zyn kansen in de Europee sche kampioenschappen zou verdedigen. Het is niet bekend, wat de toekom stige mevrouw Borg zei. toen ze dit hoorde. Maar zy heeft ditmaal blijkbaar het onderspit gedolven.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11