HAARLEM'S DAGBLAD KONINGINNEDAG. HET ZWEMFEEST DER HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. DE FEESTEN TE BLOEMENDAAL. DONDERDAG 1 SEPT. 1927 DERDE BLAD De F eestvieringen in Haarlem en Omgeving. DE KINDERFEESTEN IN DEN HERTENKAMP. Het nummer touwtrekken door meisjes. Des middags. In de middaguren allereerst het con cert in de Groote Kerk. Zeer velen zijn daarheen gegaan. Het loonde dan ook wel de moeite. De Kindercantate „Michiel Adriaansz. De Ruyter" was het groote aantrekkingspunt van het con cert. Onder de aanwezigen waren de waarnemende Burgemeester Mr. A. Bruch en mevrouw Bruch. Tijdens en na het concert werd een tnuzikale wandeling door de stad ge houden. Overal liep veel publiek mede. Inmiddels deden hier en daar in de stad muzikanten zich hooren. Voorts zag men langs den weg verkleede jongelui, die er de vroolijkheid in hielden. De groote stroom van het publiek was naar Den Hout, waar de H.O.V. in de Stedelijke Muziektent een uitvoering gaf. Vooral by een gelegenheid als deze kwam weder uit dat de wensch naar harmoniemuziek niet ongerechtvaardigd is. De H.O.V. bracht een mooi program ten gehooje. Maaralléén die vlak by de tent stonden konden de muziek hooren. Wat was dat vroeger anders, als Kriens met zyn mannen een concert gaf! Dan. ook op verderen afstand, weerklonk de muziek. Als je dan in Den Hout liep kon je het ook hooren. Echter, hoe dit zij, De H.O.V. had weder succes. Na elk nummer steeg ap plaus op. Ditmaal leek ons de drukte in Den Hout, niet zóó groot als in andere Jaren. Na het concert in Den Hout en na dat de menigte zich had verspreid werd het in de stad stil. Des avonds. 'In den vooravond maakte de Har monie Crescendo nog een muzikalen om gang door de stad van De Korenbeurs af naar het Brongebouw. Door verschil lende hoofdstraten werd getrokken. De drukte concentreerde zich des fevonds om het Brongebouw In de stad was het thans minder druk dan andere Jaren. Wellicht ook omdat dezen keer in de avonduren geen concert op de Groote Markt werd gegeven. In de Groote Houtstraat de gewone drukte van een avond van Koninginne dag. Die straat is dan de straat van het op en neer gaan der jongelui, nu en dan trokken hossende troepjes de straal door. Herhaaldelijk werd geknal van donderbussen gehoord. Het avondfeest, Het avondfeest in het Brongebouw is, in aanmerking genomen het feit, dat de tuin van het Brongebouw met zijn vele boomen zich nu eenmaal niet bijzonder voor feesten met een groot aantal deel nemers en vooral niet voor een vuur werk leent, een succes geworden. 't Was een rustige, maar daarom toch niet ongezellige avond. Naast de mu ziektent was een verhooging aangebracht die uitstekend electrisch was verlicht en waarop de artisten, geëngageerd door den impressario Jac. Smits, hun waarlijk niet geringe prestaties lieten bewonde ren. De heer Smits was dezen keer al bij zonder gelukkig in zyn keuze geweest: 't waren werkelijk alle eerste krachten die hij „voor het voetlicht" bracht. The Richardini's zijn acrobaten die prachtige standen te bewonderen gaven en buitengewoon correct en zeker wer ken. Zij oogstten herhaalde malen luid applaus. En de acrobaten die het pro gramma openden konden er óók zyn. En dan mag ook het Mascotta-kwartet friet vergeten worden dat vooral met het altijd weer aardige „Pepita" en met „Ge trouwd wil ik zyn" zeer veel succes had. Dit mannenkwartet beschikt over uit muntend stern-materiaal. Dan was er nog een „lenige man" die zichzelf door een ringetje haalde en ten slotte dooi den heer Smits in een ton gestopt en van het podium gerold werd! En wat de Duitsche circus-excentrie ken en parodisten te zien gaven was even vermakelyk als bewonderenswaar dig. Dat er een Jazz-band was (onder lei ding van den heer A. Boeree) en dat er op het plankier zóó druk gedanst werd dat tenslotte de paren elkander verdron gen spreekt vanzelf. En dat de Muziek vereniging „Harmonie-Crescendo" on der leiding van den heer H. W. Hof meester den avond weer als altyd op de bekende muzikale wyze met eenige uitstekend uitgevoerde nummers open de, och dat spreekt eigenlijk óók vanzelf! Rest ons nog iets té zeggen van het vuurwerk en laat ons dan dadelijk con- stateereen dat het epitheton „schitte rend" hier niet misplaatst is. Het werd vlot achter elkaar „opgebrand" en er waren verschillende nieuwe en origi- neele stukken bij. Noemen wij bijvoorbeeld de groote Diabolo Cascade, die een tooverachtigen indruk maakte evenals de brillantpalm- pyien, een palmregen uitwerpende. Zeer oorspronkelijk van vinding en aanpas send by onzen tijd was ook het Radlo- wisselrad, overgaande in stroomen van electrische vonken en waarby het ter rein prachtig werd verlicht. Het slotstuk werd natuurlijk gevormd door het portret van de Koningin waar omheen verschillende pyrotechnische de coraties werden ontstoken. By het verlaten van den tuin hoor den wij slechts één roep over de uit muntende qualiteit van het gebodene. Inderdaad: deze avond stond op hooger plan dan eenige vorige. Het avondfeest werd om. bijgewoond door de wethouders Mr. M. Slingenberg en Mr. A. Bruch, den gemeente-secreta^ ris en voorzitter van „Koninginnedag", Mr. Th. A. Wesstra, den Commissaris van Politie, tevens lid van het hoofdbe stuur van „Koninginnedag", den heer E. H. Tenckinck en andere leden van het hoofdbestuur van genoemde vereeni- ging. Van 10 tot 2 uur was er gelegenheid tot dansen in de zaal, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Het nummer zakloopen bij de Kinder: feesten in den Hertenkamp was als altijd een succes. FEESTCONCERT IN DE GROOTE KERK. D'er traditie getrouw, bezette des na middags een talrijk auditorium de be schikbare zetels in de Groote Kerk, on der wier gewelven een op dezen broeiend heeten dag byzondere aan trekkelijke koelte heerscht. Minder aan trekkelijk was het programma, waarin de verelschte verscheidenheid en af wisseling, tenminste uit een muzikaal oogpunt, ontbraken. De gelijkheid van stemming, de overeenkomst van bouw deed zich reeds in de eerste vyf liede ren, die na 't „Wilhelmus" kwamen, min of meer hinderlijk gelden. Hier was alleen verscheidenheid van bezet ting: eerst- het kinderkoor der Ge mengde Zangvereeniging „Looft den Heer" te IJmuiden, dan mevrouw C. van TienhovenKauling, alt te Haarlem en ten slotte de heer Joh. Nelïssen, bari ton te Bloemendaal, welke solisten op het kleine orgel door den heer Jan Booda werden begeleid. Het kinderkoor zakte in „Wilhelmus" en „Hollands vlag" niet onbedenkeiyk; ook kon de decla matie nog beter zijn. Mevrouw van Tienhoven en de heer Nelissen deden mooie stemmiddelen, goede uitspraak en zuiverheid waardeeren; het nu gebodene is door zyn eenzydlgheid niet toereikend om een overzicht van him artistieke hoedanigheden te geven. Het was „De Koningin verjaart", „De Vlaggen uit", „Wilhelmina van Nassaue" en „Aan Koningin Emma". De namen der com ponisten kan ik sparen: 't leek toch alles op elkaar. Dra volgde het hoofdnummer, de beroemde Kindercantate „Michiel Adri- aanszoon de Ruyter" voor soil, koor en piano; woorden van W. H. Hasselbach, muziek van A. Lysen. Dit werk, waarvan tekst- en toondichter beiden geridderd werden ter gelegenheid den uitvoering bö' het Koninklijk bezoek aan Zeeland in 1894, en dat dus den officiëelen stem pel der goedkeuring draagt werd nog kort geleden hier door het Schotensche (na de grenswyziging Haarlemsche) kinderkoor van den heer Jan Booda uitgevoerd op een wyze, die, volgens bevoegd oordeel (ik hoorde die uitvoe ring niet) boven die van het ilJmui- densche koor stond. Men mag zich dus afvragen, waarom het noodig was, of althans het bestuur der Ver. „Konin ginnedag" het noodig oordeelde, om bij een nationale feestviering, waarbij elke gemeente zooveel mogelijk met eigen krachten werkt, elementen van buiten te importeeren. Was het de bedoeling om de Baehconcerten na te doen, dan heeft die hier toch gefaald, want Bach importeert, gewoonlijk althans, prima waar, en dat was de IJmuidensehe niet in alle opzichten, 't Is waar de koren zongen grootendeels zuiver en frisch, en Michleltje deed dit evenzoo en met prijzenswaardige onbevangenheid; maar het klankgehalte van koor én solist, de manier van zingen, kan nog aanmerke- lyk verbeterd en beschaafd worden. In de tweede afdeeling, in het „Matrozen lied" zakte het koor en was de klank wat ruw; ook in de derde af<L was in dit opzicht niet alles in den haak. De heer Ruinen, die de pianobegeleiding vervulde, sloeg zich flink door zUn taak heen, maar die taak was in een zoo groote ruimte natuurlijk zwaar en on dankbaar. Gelukkig assisteerde de heer Booda hem aan een concertorgel. Het werk zelf is een eindelooze aan eenschakeling van tweedeelige lied vormpjes, van Wienneerlandschbloede- righeden, gelyk een lintworm een einde looze reeks van gelykvormige leden is. Maar men meene daarom niet dat het een bloederig karakter heeft, o neen: wat dit betreft doet het meer denken aan een kermiswandeling van weleer door een dubbele ry koekkramen, waar de koekproducten u tegenlachten met de liefelijkste opschriften van gespoten suiker: „Voor uw verjaardag", „Ter her innering", „Voor myn lieve Oom en Tante" enz. en die ondanks hun ver schillende bestemming en betiteling toch alle precies eender smaken en rui ken: naar zoete koek met suiker er op. En de suiker van de hofleveranciers Hasselbach en Lijsen is er in extra mooie krulletjes overheen gespoten, ge tuige de klaviertusschenspelen. Zelfs de „Barre Bruinvisch", de beroemde boots man lustpruim noch oorlam, doch laaft zich aan zoetekoek met slemp of saliemelk. Een enkel koekje, het Meis jeskoor „Met moed en volharding" smaakt wat kruidiger, en even later, in het koor „Daar barst het los" is de zoete smaak verdwenen, maar overigens is het koek-koek-één zang, zonder eind, geen kruidkoek, doch kilometerkoek, koek koek. De solisten hadden geen moeite ln dit werk verschillende personages weer te geven; de „Bruinvisch" deed zich even geciviliseerd voor als „Mevrouw" de "Ruyter met de Jongeheeren en Jonge dames de Ruyter. Om tien minuten over half vier kwam aan dit festyn een eind, en keerden we, ruimschoots voldaan, in de warmte der straten terug. KAREL DE JONG. IN HET BAVO-DORP. In 't Bavodorp heerschte iets van de antieke kermisvreugde dank zy den draai molen, schiettent en ringsmyterlj Dank zy de echte kermisdrukte, het ge joel van een massa mensehen, en de lokkende aanprijzingen van houders van zuur- en zoet-tentjes. Het kermisterrein was geheel versierd met oranje guirlandes. Rondom is het omgeven door nieuwe huizen, aan de vensters waarvan zich de bewoners op gesteld hadden. Natuurlijk was het heele Bavodorp leeggestroomd in de richting van het feestterrein. De geïmproviseer de fietsenstallingen maakten goede za ken. Veel politie-agenten en nog meer ordecommissarissen die de feestelijkheden regelden, waren aanwezig en zorgden er voor dat alles goed ging. Van den draaimolen werd natuurlijk een enorm druk gebruik gemaakt, en 't is te begrypen dat de baas van de ringgooiery of „Hoepla" geen handen noeg had, evenals zijn collega uit de schiettent, welk instituut beefde van 't geknal. Voor de spelen voor jongens en meis jes was een groote ruimte beschikbaar. Vermelden wy echter eerst dat de deelnemers, en dat waren er heel wat, zich hadden verzapield in de Emostraat. Met de muziek voorop (van „Utile Dulci") trok de stoet naar het feestter rein. De belangstelling was enorm. Op het feestterrein, ten Zuiden van de Zo- mervaart, tegenover het Nagtzaamplein, gaf „Utile Dulci" een concert en te half drie ongeveer begonnen de wedstryden. Voor jongens van 79 jaar zakloopen, voor meisjes van dien leeftyd blokjes ra pen. Voor jongens van 911 jaar hard- loopen met hindernissen en voor de meisjes vlagsteken. Voor de jongens van 11—13 jaar behendigheidswedstryd en voor de meisjes balanceerwedstryd. Voor de jongens van 13—17 jaar was een amu sant programma hardloopen met hin dernissen samengesteld, en voor de meisjes van 13—17 jaar een leuke be hendigheidswedstryd. Voor de jongelui van 17 jaar en ouder tenslotte zeer ko mische kampen met kinderwagens kar retje ryden. Dit programma vermeldde niet ten onrechte dat dit nummer de clou van het feest was. Nog moeten wy vermelden dat de kinderen vrijkaarten voor den draaimolen bonnen voor de traetatie hadden ge kregen. De prysuitreiking volgde te ongeveer 6 uur. Om half acht begon het met groote zorg samengesteld avondprogram ma. By de Amsterdamsche Poort stelde de muziekvereeniging „Utile Dulci" zich op en ging vervolgens in marschtempo door de Amsterdamstraat den muzikalen ommegang door het Bavodorp beginnen. Deze ommegang genoot de belangstelling die dergelijke vclksfestynen immer trek ken en bereikte haar hoogtepunt in de Emostraat, waar werd geconcerteerd door „Utile Dulci" en het mannenkoor „St. Caecilia". Wy zullen hier niet de programma's van de muziekvereeniging en het man nenkoor herhalen. Genoeg zij, dat zij met smaak voor deze gelegenheid waren sa mengesteld en ongemeen goed werden uitgevoerd. Nog eens een muzikale rondwandeling met alle geneugten die daar bybehooren, daarna op het feestterrein, het slot en hoogte punt van den schitterenden dag., een prachtig vuurwerk. Op een weiland waarop de honderden toeschouwers van het feestterrein af een buitengewoon goed gezicht hadden, waren de stellingen voor het vuur- en knetterfeest opgesteld. Dit imposante deel van het programma be stond uit 12 afdeelingen en totaal 48 nummers.... 't Had enorm veel succes. De kykers stonden tot op de brug voor het Nagtzaamplein. Over een grooten afstand was het vuurwerk te zien. IN NOORD-HAARLEM. Het Noordelijk gedeelte van onze stad viert het Koninginnefeest op zyn eigen zelfstandige wyze. De uitgebreidheid en ligging ver van het centrum rechtvaar digen dat volkomen, temeer daar de vie ring niet onder doet voor die in de an dere deelen van de stad. Daar zorgt de Oranjevereeniging „Schoten" wel voor, waai-van voorzitter is de oud-secretaris van Schoten, de heer S, C. de Haas van Dorsser. Dé vereenïglng staat onder eere-voorzitterschap van wethouder Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen, die zoo lang waarnemend burgemeester van de gemeente Schoten was. Overdag bestonden de feesteiykheden voornamelijk uit vermaken voor de kin deren. Dezen hadden 's morgens deelge nomen aan de aubade op de Groote Markt en de kinderspelen in den Her tenkamp. 's Middags bleven zy een beetje dichter bij huis. Het groote R. C. H. terrein, dat in den stralenden zonneschijn te glanzen lag was 's middags het tooneel van groote vrooiykheid, en gezonde ontspanning. Te half drie begonnen op het veld de spe len voor kinderen tot 18 jaar. Er waren er 350. Alles stond onder leiding van de heeren T. Dekker en S. Hooy, leeraren in de lichamelyke opvoeding, die een zware taak hadden, zy werden daarin bygestaan door onderwijzers en onder- wyzeressen en leden der vereeniging. De heer De Haas van Dorsser was voortdurend zelf op het terrein aanwe zig, en moedigde iedereen aan. Dan wa ren er nog de andere bestuursleden, de heeren P. Boxs, 2de voorzitter, W. F. Jansen, en J. Horsmeier Jr., secretaris sen, P. Q. Wolf, A. J. Loerakker, lid van den Gemeenteraad, en andere bestuurs leden. De heer Horsmeier hield de wacht by de groote tafel vol mooie pry'zen, die de volle belangstelling der jeugd had. Deze deed dan ook haar best om er iets van machtig te worden. Eerst kwamen de kleinste jongens en meisjes aan de beurt, later de grootere. Gelijkelyk wisselde natuurlyk het ka rakter van de spelen. De kleinsten gin gen blokjes rapen, vlaggetje steken en zulke aardige dingen meer, wat ook nog een heele handigheid vereischt. De weer iets ouderen kregen hinder- nisloopen; een heel aardig gezicht was dat. De meisjes en jongens moesten over een stellage, over hun hoofd duikelen, onder een zeil door, over een smallen paal loopen, en tenslotte door een ton kruipen. Die paal, waarop het evenwicht bewaard moest worden was altyd de groote moeilijkheid en menigeen, die door snel loopen de eerste was raakte er onherroepelyk mee ten achter. Bok springen, vèrspringen, paalklimmen, wat werd er al niet gedaan. Tot slot kwam de athletiek voor de oudsten aan de beurt, hierby werd ook veel fraais te zien gegeven. Om half zes was 't afge- loopen, en werden de prijzen aan de ge lukkige winnaars uitgereikt. Leden van het Spaarndamsch Fanfa recorps „Crescendo" zorgden onder lei ding van den heer Van Putten den ge- heelen middag voor de muziek. 's Middags was er ook op straat in het Noordelijk stadsdeel muziek, die op een dag als dezen niet mag ontbreken. In zeer veel straten was een eenvoudige versiering aangebracht. In de Julianakerk. 's Avonds half acht was er kerkcon- cert in de Julianakerk, Kloosterstraat, waarnaar een groot aantal personen is komen luisteren. Medewerkenden waren mej. Agatha Boxs, viool, mej. Betty Dykstra, zang, en de heer Piet Halse- ma, orgel. Het concert werd ingezet met het mooie Praeludium Es gr. t. van Bach door den organist Piet Halsema. Mej. Boxs begeleidde op de viool Mej. Betty Dykstra by het „Onze Vader" op mu ziek van A. Pomper, en met orgelbege leiding. Alleen met orgel zong mej. Dyk stra nog „Claghen", een klein gevoelig stukje van Louis Schnitzler, en het schallende „Kom nu met zang" van on zen ouden Valerius. Met groote aandacht werd toen de Sonate van Tomasso Aibi- noni gevolgd, achtereenvolgens het Ada gio, Comodo, Adagio en Allegro. Mej. A'gatha Boxs bracht dit met groote vaardigheid ^ten gehoore. Daarna was het weer de beurt aan de zangeres, die Guido Gezelle's „Als de ziele luistert" op muziek gezet door onze Hollandsche componiste Cath. van Ren- nes vertolkte. Bovendien gaf zij veel te genieten in „Lied No. m", van Van den Sigtenhorst Meyer, dat ondanks zijn prozaïschen titel zeer dichterlijk is, en „Gelukkig Vaderland", een machtig lied van Valerius. Behalve zijn goede bege leiding van den heelen avond gaf de heer Halsema tot slot nog de „Marche Fête" van H. Bücher als orgelsolo, waar in het instrument zich van vele zijden liet kennen. Toen zette hy het Wilhel mus in, dat door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. De heer De Haas van Dorsser en an dere bestuursleden woonden het con cert by. Het vuurwerk in Noord-Haarlem. Leden van het Spaarndamsch fanfa recorps „Crescendo", die reeds den ge- heelen middag voor muziek gezorgd hadden, luisterden ook de avondfeesten in het Noordelijk stadsgedeelte welwil lend op. Van het Prfeetoriaplêin, waar eenige nummertjes gegeven werden be gon een rondgang door het Schoter kwartier, die daar een groote drukte veroorzaakte Einddoel was het gemeentelyk sport terrein aan den Middenweg en Van Nesstraat, waar te tien uur het groote vuurwerk zou afgestoken worden. Om streeks dien tyd werd het daar een zeer groote drukte, maar de politie zorgde voor een uitstekende regeling. De wegen rondom het terrein waren afgezet om iklandestien" kijken te beletten. Dat was trouwens ook niet noodig, want de toegangsprys van een dubbeltje was toch wel voor niemand te hoog. Dank zy het ideale weer en een bijna abso lute windstilte is het vuurwerk uitmun tend geslaagd. Een prachtig gezicht, de vurige pyien in de donkere lucht omhoog te zien schieten, het heele terrein spookachtig verlicht te zien door Bengaalsch vuur, of in hellen gloed gezet door een vurige zon. Vooral bewondering wekte de dub bele pyrotechnische telegraaf, die over het terrein heen en weer ging. Het slot stuk was het portret van de Koningin, temidden van een zee van vuur en licht. Crescendo speelde het Wilhelmus, dat de aanwezigen meezongen: het slot van een mooien feestdag. Toen de honderden naar huis gingen knalden in de verte nog de vuurpylen en andere stukken van de Haarlemsche èn Bloemendaal- ache vuurwerken. DE WEDSTRIJDCOMMISSIE. Op den voorgrond Dr. W. E. Meren*. Aan de tafel mevrouw Meyerink en dé heeren M. Mauritz, arts en Th. H. Peltenburg. Staande inspecteur G. J. P. Verschoor en de heer A. J. Meyerink. Begunstigd door schitterend zomer weer gaf de Haarlemsche Reddingsbri gade voor Drenkelingen Woensdagmid dag een demonstratie met eenige onder linge wedstrydnummers in de nieuwe zweminrichting aan de Houtvaart. In grooten getale was het publiek opgeko men om de verrichtingen van de leden dezer nuttige vereeniging gade te slaan en te bewonderen. Hetgeen door deze geoefende zwemmers in het reddend- zwemmen werd gepresteerd, (alle num mers moesten gekleed worden uitge voerd), is ook uit een oogpunt van pro paganda voor het zwemmen, van groote waarde, Na een kort openingswoord van den energieken voorzitter, den heer A. J. Meyerink, kan de jury bestaande uit de heeren Dr. W. E. Merens, A. J. Meyerink, Hh. Peltenburg enG. P. J.Ver- schoor met haren taak aanvangen. Een byzonder aardig nummer was het gecostumeerd Steekspel voor dames en heeren. De deelnemers werden in een roeiboot tegenover elkaar gebracht en hadden tot taak, den tegenstander uit de boot te stooten met een aan het uiteinde omwoelden langen stok. De vele mooie costuums droegen zeer bij tot het welslagen van het geheel. In een komisch reddingsnummer, waarmede het publiek zich zeer ver maakte, werd eerst gedemonstreerd hoe een drenkeling niet gered moet worden en later door den heer Zwart hoe het wél geschieden moet. De uitvoering der diverse nummers, aangevangen ongeveer half twee had Het redden van een drenkeling wordt gedemonstreerd. een vlug verloop, zoodat reeds te vier uur de prysuitreiking door den heer Meyerink kon geschieden. De uitslagen waren als volgt: I. Gemengde Estafette (gekleed 4x25 M. ovor adspiranien t/m. 18 jaar)le in 1 m. 37 4/5 sec., de ploeg bestaande uit: mej. N. v. Rijn, G. Wille mej. Fr. Cra-< mer, M. de Graaf. 2e in 1 m. 39 2/5 sec., de ploeg be staande uit de dames L. de Lugt en G. v. Norden en de H.H. B. Rohlfs en J, Donselaar. II. 100 M. gekleed zwemmen, dames:' (alleen gedïplom. leden) 1. mej. S. de Vries 2 m. 251/5 sec.; 2. mej. A. dQ Bruyn 2 m. 26 1/5 sec. III. Wisselprijs familie Sehreuder, 50 M. gekleed, waarvan 25 M. met drenke ling in zwemcostuum. 1. C. Vrugt 1 m. 13/5 sec.; 2. Jac. Wapstra 1 m. 16 3/5 seconde. IV. 150 M. gekleed zwemmen heeren (alleen gedipl. leden): 1. A. H. de Bruyn 3 m.l 1/5 sec.; 2. J. M. Thuis 3 m. 45 2/5 sec.; 3. W. Dykstra 3 m 52 4/5 sec. V. Gecostumeerd steekspel: le prijs steekspel mej. L. Kollerie; le prys mooiste costuum dames mej. G. v. Nor den en mej. F. Cramer; le prys mooiste costuum heeren Fr. Kollerie. VI. Gemengde Estafette 4x50 M. voor leden en adsp. leden boven 18 jaar: 1. in 4 m. 8 sec. de ploeg bestaande uit de dames S. de Klerk en Tr. de Klerk en de H.H. J. M. Thuis en Jac. Kemper; 2. in 4 m. 17 4/5 sec de ploeg bestaande uit de dames: F. Dijkstra—van Baren en S. de Vries en de KJI. J. Mok en Faber. VII. Gekleed popduiken: 1. J. Geerts in 32 2/5 sec.; 2. B. Rohlfs in 33 1/5 sec.; 3. A. H. de Bruyn in 33 3/5 sec. VIII. 100 M. gekl. zwemmen voor po- litie-ambtenaren van Haarlem: 1. P. A. v. Zonneveld 2 m. 16 sec.; 2. J. v. Huis 2 m. 16 4/5 sec.; 3. W. de Koning 2 m. 261/5 sec. IX. Wedstrijd om den Stads-Editle wisselbeker 75 M. gekl. volgens Bonds- eischen, waarvan 25 M. m. gekleeden drenkeling.: 1. J. Geerts in 1 m. 46 4/5 sec.; 2. J. Wapstra in 1 m. 52 sec.; 3. W. Dykstra in 2 m. 27 sec. De finale 100 M. hardlot De atbletiekwedstrijden. Onze medewerker voor athletiek schrijft: Een groot publiek was getuige van de jaarlijks op Koninginnedag te Bloemen daal te houden athletiekwedstryden. Met medewerking van het Gemeentebe stuur en de plaatselyke voetbalclub was het B. V. C.-terrein in een modern athletiek-terrein herschapen, waarop de verschillende onderdeelen loopen, sprin gen en werpen goed tot hun recht kwa men. De organisator van dezen populai- ren athletiekdag, de heer Th. v. 't Lam, kan dan ook mede dank zij het schit terende zomerweer op een goed ge slaagden propagandadag terugzien. Vele autoriteiten gaven blijk van belangstel ling, terwyl de trainer van de Ned. athle- ten eveneens onder de aanwezigen werd opgemerkt. Van de invite's constateerden we met genoegen de aanwezigheid van Rinus v. d. Berge (200 M.), Runia en v. d. Zee (polshoog), Klaase en Hoogerwerf (1500 M.)v. Musscher en Reyenga, (versprin gen). Van de Jury had Vreeswyk, de mega- fonist, wel de zwaarste taak; evenmin mogen we het wedstrijd-secretariaat vergeten dat belast was met het aan- wyzen der respect, bekerwinnaars vol gens puntentelling. Het programma was iets meer uitge breid dan het vorig jaar. de bezetting daarentegen minder. In alle afdeelingen, er waren er in totaal drie, is met veel animo gekampt. We willen den lezers al te gedetailleer de uitslagen besparen, doch volstaan met hier en daar een greep. Zoo ging de wisselbeker voor afd. C. (18 jaar en ouder) over uit handen van v. Zadel in die van zyn clubgenoot P. v. d. Klinkenberg. De laatste heeft ge- ruimen tyd gesukkeld met een onwil lige knie, doch schijnt thans dezen te genslag weder geheel te boven. Zyn beste prestatie was een vertesprong van 6.26 M. Op hem volgde Géjus v. d. Meu- len, die met een hoogtesprong van 1.65 M. eveneens op een uitstekenden ;wed- Btryd kan terugzien. In afdeeling B (16 en 17 jaar) bè- groeten we in Hans Snyder den nieuwen bekerhouder. Van hem vermelden we een discusworp van 34.68 M. en een hoogtesprong van 1.50 M. In dezelfde afdeeling deed de jeugdige Erlings even eens uitstekend werk. Hy won nl. 2 nummers, de 320 M. in 45 4/5 sec. en het verspringen met 5.67 M. In de afdeeling voor jongens van 14 en 15 jaar plaatste de jeugdige Kout zich No. 1, waarbij een hoogtesprong van 1.35 M. aan de vergetelheid dient te worden ontrukt. Verder vermelden we nog de vol gende goede resultaten. Afd. C. 400 M. Wigersma 58 1/5 sec., 100 M. A. Hoppe, 12 1/2 sec., kogelstooten: Pronk 10.06 M. Speerwerpen: H. v. Beem 37.80 M. Afd. B 80'M. P. H. Sohoute 10 1/2 sec, Afd. C. 80 M. B. Donk 10 9/10 sec., vèrspringen B. Donk 4.74 M. Van de invitatienummers had het nummer polshoog de bijzondere belang stelling van het publiek. Runia bereikte een hoogte van 3.40 M., v. d. Zee 10 c.M. achter zich latend. Op de 1500 M. lieten Klaase en Hoo gerwerf het uitsluitend op de laatste ronde aankomen. Hoogerwerf was in de sprint iets sneller en won onbedreigd in c.a. 4 min. 40 sec. De 200 M. rechte baan! had veel te lijden van het te zachte tweede veld. Rinus v. d. Berge won zooals hy wilde, vóór Rinkel. Vooral de laatste liep uit stekend. v. d. Berge die gewend is aan sintelbanen kon op gras niet zyn ge wone snelheid ontplooien. Zoowel in afd. A als B won een ploeg van het Kenn. Lyceum het Estafette nummer. In afd. C. legde de ploeg Henneman beslag op de eerste plaats. De heer van 't Lam werd in alle stilte nog gehuldigd door het hoofdbestuur van Bloemendaal's Bloei voor zyn eer ste lustrum als organisator dezer wed stryden. Maar daarvan hebben slechts weinigen iets gemerkt. Begrypelyk, want in 't openbaar had deze bescheiden sportfiguur er zich positief aan onttrok ken. (Zie vervolg pag. 2 van het 1ste blad).

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 9