BUITENLANDSCH OVERZICHT HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 3 SEPT. 1927 Het meeningsverschil in den Belgi schen ministerraad. Geen kabinets crisis. En gelukkig geen internatio nale enquête naar den franc-tireurs- oorlog. De Volkenbondsraad weer bijeen. Moeilijkheden tusschen Moskou en Parijs. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Er werd angst gekoesterd in België voor een kabinetscrisis om het mee ningsverschil in den ministerraad om trent de bespreking van de kwestie der aanvaarding door Duitschland van een door Vandervelde aan den Duitschen gezant voorgestelde internationale en quête naar den beruchten franctireurs- oorlog. Men verwachtte stormachtige toonee- len. Doch tot aller geruststelling had den de besprekingen een kalmen loop. Vandervelde gaf uitlegging van het vraagstuk. De ministerpresident Jaspar vertolkte de meening van de niet socia listische leden van het kabinet die niet van den enquête wilden weten. Tenslotte werd een nota opgesteld waarin wordt vastgesteld dat dee Belgi sche ministerraad niet kan ingaan op de Duitsche voorstellen inzake de en quête. Een dit is maar goed ook. De eerste meevaller is dat de ministerraad bestand bleek tegen een onderling geschil, en dat in der minne op deze wijze wist op te lossen. De tweede buitenkans is dat. de enquête is vermeden. Deze zou im mers, zooals de nota ook zegt, de harts tochten weer opgewekt hebben die altijd met dergelijke penibele gevallen licht ontvlambaar zijn. Na de besprekingen keerden Vander velde Vrijdagavond naar Genève terug. Ook tijdens de assemblee te Genève zal deze oplossing van een delicate zaak hoogstwaarschijnlijk nog besproken worden. P. A. De eerste zitting van den Volkenbondsraad. De volkenbondsraad heeft een open bare zitting gehouden waarin, achter eenvolgens werden aangenomen de rap porten van de Brouckère over het werk der persconferentie, van Stresemann over de laatste bijeenkomst der econo mische volkenbondsconferentie en van Paul Boncour over de zitting der door prof. Lorentz gepresideerde volkenbonds- eommissie voor intellectueele samenwer king. De rapporten van Stresemann en Boncour gaven geen aanleiding tot eeni- ge discussie, doch het rapport over de persconferentie leidde tot een gedachten wisseling van meer dan een uur. Het rapport van de Brouckère, die minister Vanderveld vervangt, daar deze gister avond plotseling naar Brussel terugge reisd is voor een kabinetsvergadering, was in zeer sympathieke bewoordingen voor de besluiten der conferentie vervat l; De moderne zeeroovers. De Ohineesche stoomboot „Koetsjau", die de Britsche vlag voerde, is het slacht offer van een overval door zeeroovers geworden. In den mond der Lingyang nabij Si- kiang klommen plotseling twaalf piraten aan boord. De kapitein en de eerste ma chinist werden door revolverschoten ge dood; het lijk van den machinist werd in het water geworpen. Het schip werd daarop naar Taipinghoe gebracht; hier kregen de piraten versterkingen, waar na "de ..Koetsjau" geheel werd leegge plunderd. De équipage en honderd pas sagiers werden door de roovers gevan gen genomen. De Britsche vloot in de Chineesche wateren heeft gisteren een expeditie te gen het zeerooversnest in de Biasbaai ondernomen. „Schrik van Moravië". Voor de rechtbank te Olmütz staat op het oogenblik „de schrik van Moravië" terecht, de van vele moorden en vijf en zeventig diefstallen beschuldigde ban dietenleider Lecion. Lecion placht steeds in één nacht ver scheidene inbraken achter elkaar te ple gen, ten einde zijn achtervolgers van de wijs te brengen. Eens schoot hij tij dens zulk een plunderaacht zes tegen standers neeT. Toen men eindelijk er in geslaagd was hem te achterhalen, verdedigde hij rich urer lang met zijn revolver tegen de belagers. Ten slotte slaagde hij er in, door over verscheidene muren te klimmen en door beken te wa den, te ontsnappen. Dienzelfden nacht brak hij nog even in in een wapenhandel en voorzag daaruit zichzelf en zijn ge- heele bende van de meest moderne wa pens. Maar zijn vermetelste daad pleegde hij na eer. moord in de Hongaarsche plaats Hradisj. Door zijn achtervolgers op de hielen gezeten, sprong hij hals over kop in een langzaam rijdenden auto. Den chauffeur dwong hij, hem in aller:;l de allereerste handgrepen te lee- -?n. toen wierp hij hem uit den auto en maakte zich, hoewel hij nooit, te voren een auto had bestuurd, met een vaart van 70 K M. uit de voeten. Tijdens een razzia door politiebeamb ten in burger werd hij gearresteerd. In het huis van bewaring heeft hij een verweerschrift opgesteld van een paar honderd pagina's, waarin hij betoogt, dat slechts de politieke toestand hem tot misdadiger heeft gemarkt en dat zijn moorden slechts gepleegd zijn uit nood weer tijdens de 'ducht. en de raadsleden Stresemann, Paul Bon cour, Urruttia, Adatci en Chamberlain sloten zich bij de warme waardeering voor de uitkomsten der conferentie aan. Daar echter verschillende kwesties en met name, die over de bescherming van Perzië, over de censuur en over eenige faciliteiten voor journalisten mogelijk reeds terstond voorwerpen van een raads beslissing kunnen zijn en de methode, hoe deze punten aan te pakken vooraf bestudeerd moet worden, besloot de raad het secretariaat op te dragen hierover een rapport in de raadszitting van De cember uit te brengen. De kwestie be treffende de verlaging der perstarieven, verbetering der verbindingen en het in voeren van een internationale identi teitskaart voor journalisten zyn reeds terstond naar de Volkenbondscommissie voor het verkeerswezen ter bestudeering doorgezonden. De nasleep der Parijsche relletjes. De ernstige ongeregeldheden, die naar aanleiding van de executie van Sacco en Vanzetti te Parijs hebben plaats gehad, hebben de overtuiging gevestigd, dat de politie niet sterk genoeg is in de hoofd stad om bij plotselinge ordeverstoringen de overhand te behouden. Gedurende enkele uren was het gepeupel de vorige week de baas en had gelegenheid op de boulevards hier en daar de boel kort en 'klein te slaan. Dientengevolge had de heer Chïappe, de prefect van politie, een memorandum gericht tot den voorzitter van den ge meenteraad met verzoek de noodige cre- dieten beschikbaar te stellen om de po litie te voorzien van een aantal automo bielen, welke het snelle vervoer van po- litie-agenten in geval van onverwachte betoogingen mogelijk zouden maken. Reeds werd op dit verzoek door de Prinses LoewensteinWertheim, de passagierster in het vermiste Oceaan vliegtuig St. Raphael. De rechte banaan. Heeft u ooit een volkomen rechte banaan gezien? Het is onwaarschijnlijk want ze zijn zeldzamer dan witte olifan ten. Maar een zekere heer Livingston, wonende bij Kingston in Jamaica heeft er onlangs een gevonden en toen hij het zeldzame ding met belangstelling had bekeken, deed hij de volgende zonder linge dingen. Hij pakte de banaan zorgvuldig ln vloeipapier en bracht 'm naar de re dactie van een krant ter plaatse, met het verzoek er een paar foto's van te maken. Dit geschiedde en de eigenaar vertrok met zijn prentjes. Daarna ging de gelukkige vinder naar een architectenbureau en liet daar of- ficiëele metingen doen van het won derlijk exemplaar van het pisang-ge slacht. De architecten verzekerden hem dat de pisang, voorzoover dat met de moderne meetinstrumenten uitgemaakt kon worden, inderdaad volkomen recht mocht worden genoemd. Op verzoek van den heer Livingston werd er vervolgens nog een teekening op schaal van de vrucht gemaakt. Maar daarmee was het nog niet uit. De rechte-banaan-bezitter ging naar een apotheker, die de vrucht voor hem prepareerde als een augurkje tegen be derf in formaline met gedistilleerd water. En tenslotte ontving Livingston in de kluis van het agentschap van Barclay's Bank een kwitantie waaruit bleek, dat hij bij de bank in verzekerde bewaring had gegeven „een flesch, vastgebonden met touw en bevattende een banaan". Daarop ging de heer Livingston naar een advocaat en hier komt de verklaring van zijn ietwat zonderling gedrag. Jaren geleden werd in Engeland een liedje verkocht onder den titel „Ik heb nooit een rechte banaan gezien". Als titel voor een product van moderne muziekliteratuur is dit niet gekker dan vele andere. Maar het bijzondere hier van was, dat op het titelblad verder werd aangekondigd dat ieder, die een volkomen rechte banaan wist te toonen tienduizend pond sterling belooning zou ontvangen. Plotseling wordt de bedoeling des heeren Livingston duidelijk. Zijn advocaat schreef voor hem aan de Londensche muziek-uitgevers en sloot de foto's en de architectonische teeke- ningen van de kostbare vrucht in. Helaas, het resultaat is zeer teleur stellend geworden. De uitgevers wezen desbetreffende commissie uit den ge meenteraad gunstig beschikt. Thans heeft ook de voorzitter van het begroo- tingscomité laten weten, dat in de cre- dieten zal worden toegestemd. Intusschen heeft het nationalistische Kamerlid Taitticger zijn voornemen te kennen gegeven de regeering te inter- pelleeren over de maatregelen, die zij denkt te nemen om te verhinderen, dat een revolutionaire organisatie, in het buitenland gesteund, kan trachten zich onder het eerste het beste voorwendsel meester van Parijs te maken, en om het aantal maatschappelijk ongeschikten die in Frankrijk een gewichtig deel van het revolutionaire leger vormen, te ver minderen. Fransch-Russische betrekkingen. Strubbelingen. Volgens de Roel zijn de Fransch-Rus sische betrekkingen de laatste dagen aanmerkelijk achteruitgegaan. De Fran- sche gezant te Moskou. Herbette, heeft aan Tsjftserin medegedeeld, dat het ver zoek van Rakofski. om toestemming voor verder verblijf te Parijs van den corres pondent van het sovjet-te'egraafagent- schap (Tass-bureau) niet kan worden ingewilligd; de bewuste agent. Brun ge- heeten, heeft Parijs dan ook reeds ver laten. Verondersteld wordt, dat de sovjet-regeering nu, als tegenmaatregel, den correspondent van Havas te Moskou het verder verblijf in die stad zal ont zeggen. Naar verder verluidt, heeft het Fran- sche ministerie van binnenlandsche za ken een lijst opgemaakt van alle ge er in hun antwoord op, dat de uit- keering van de belooning aan negen tien, bij de uitloving vastgestelde voor waarden is gebonden. De eerste voor waarde is, dat „alle bananen voor deze competitie (moeten) inschrijven door eigenhandig geschreven en onderteekend inschry- vingsbiljet, voorzien van hun vollen naam en stamboom". Aan deze voorwaarde kon Bertie" zooals 's heeren Livingston's banaan was gedoopt, niet voldoen. De „Sharrybangers". Toen de groote motorwagens met rijen zitbanken voor dertig en meer passa giers in Engeland voor het eerst op den weg kwamen, waren zij de schrik van vele andere weggebruikers die minder ruimte noodig hadden en die van an deren stijl waren. Er werd ernstig ge protesteerd tegen het verschijnsel. Men kon nog niet inzien, dat de motor po pulair zou worden. De char-a-bancs, de ..sharrybang", heeft hier meer dan iets anders bijgedragen tot populairisatie van auto-rijden. Een halfdozijn jaren geleden wilde men de char-a-banc-beweging haar voortgang en ontwikkeling belemmeren. De „land lords" der „Inns" langs de heirwegen van Good Old Engeland hin gen borden uit met de mededeeling. dat „sharrybangers" niet zouden worden be diend. Het regende ingezonden stukken in de couranten wn deftige automobi listen over de schrikbarende gedragin gen van de char-a-bancs-reizigers en hun volslagen gebrek aan weg-fatsoen. Maar de moderne motorkoets ls blijven leven en is nu zoo zeer in de gratie, dat hij de spoorwegen helpt met het steeds toenemend reizigersvervoer. De „sharry bangers" zijn ook veel behoorlijker ge worden en doen in het algemeen in hun zin voor kameraadschap langs den weg voor andere weggebruikers niet onder. Er moeten echter nog wel wat belha mels zijn, want de Londensche Graaf- schapsraad heeft juist een verordening gemaakt tegen zekere openbaringen van luchthartigheid in openbare motorwa gens. De verordening kan niet zijn ge richt tegen de reizigers die van een der talrijke geregelde char-a-bancs-diensten gebruik maken, diensten die gaan naar de reeksen zeebadplaatsen aan de oost en de zuidkust. Ze is waarschijnlijk ge richt tegen de motor-excursionisten, die onhoffelijke woorden slingeren, van hun hooge zetels uit, naar bescheidener weg gebruikers, die leege flesschen achteloos uit den wagen werpen en die serpen employeerden der sovjet-handelsverte genwoordiging te Parijs, die, volgens de gegevens, welke den Franschen autori teiten ten dienste staan, zich met ge heime propaganda of anderen arbeid voor de derde internationale bezighou den. Deze menschen zullen naar alle waarschijnlijkheid worden uitgewezen. In verband met deze en andere maat regelen, is men te Moskou bevreesd, dat de Fransche regeering eerlang tot het afbreken der diplomatieke betrekkin gen zal overgaan. Hindoes en Mohamme danen. Naar de correspondent van de „Daily TelegTaph" te Allahabad meldt, hebben er begin dezer week te Cawnpore ern stige relletjes plaats gehad tusschen Hindoes en Mohammedanen. Deze op stootjes waren het gevolg van een woor denwisseling bü een moskee tusschen een Hindoe en een Mohammedaan over een geldkwestie. Een voorbijganger, een Hindoe, die den hevigen woordenstrijd hoorde, maande den Mohammedaan aan niet zooveel lawaai te maken, waarop deze den man een slag gaf. Dit veroor zaakte een gevecht tusschen Hindoes en Mohammedanen, die het voor hun ge- loofsgenooten opnamen; een groot aan tal Hindoes, die zich in een tempel be vonden rende naar buiten, mengde zich in den strijd, steenen en andere projectielen keilden door de lucht en het eind was, dat een persoon gedood en meer dan honderd menschen gewond werden. Tachtig der gewonden moesten in het ziekenhuis worden opgenomen en 250 personen werden gearresteerd, om dat zij aan de relletjes hadden deelge- tines gooien, zoodat kleurige papieren slingers in de vaart van den motorwa gen meestroomenZulke dingen, de ergste er van, zijn nu verboden. Voor de overtredingen kan de „sharrybanger" zestig gulden boete oploopen. De ver ordening verbiedt niet de pogingen tot koorzang. Maar het is wel duidelijk dat onze beschaving zelfs geleidelijk de wil de geesten van de sharry-bangers" gaat temmen. De toestand is ook zonder ver ordeningen al zooveel beter geworden dan hij vroeger was. Het besef heeft onder de „sharrybangers" ruim ingang gevonden dat men in een motor-jan- pleizier ook pleizier kan hebben zonder baldadigheid van meer of minder erasti- gen aard. De Heks. Wie plannen maakt om naar Bosnië te gaan, moet wel bedenken wat liij doet en vooral geen fototoestel meenemen! Tenminste wanneer hij niet een zelfde lot wil ondergaan als miss Chester, een Engelsche dame, die, bij een vriendin in Travnik logeerde, op een wandeling door het bosch kiekjes maakte. Een boerin, die haar aan het werk zag met haar foto-apparaat, ijlde naar het dorp en riep alleman te hulp. daar er in het bosch een onbekende vrouw ronddwaal de die gewapend met een zonderling kastje, de menschen wilde beheksen. De angstige en opgewonden dorpsbewoners volgden de boerin en overvielen de Engelsche dame. die geen Servisch sprak en zich dus niet verstaanbaar kon maken en duchtig met steenworpen en stokslagen werd toegetakeld. Na haar bevrijding stelde de prefekt een onderzoek in. Tien vrouwen zijn gear resteerd. Sabotage. Wü meldden al dat de expresstrein Pa- rys—Bordeauj in den afgeloopen nacht nabij Joué-les-Tours (departement In- dre-et-Loire) is ontspoord. De machinist kwam om het leven. De materieele scha de ls aanzienlijk. Het door het parket te Tours inge stelde onderzoek heeft uitgewezen, dat men met een daad van sabotage heeft te doen. Het is nameiyk gebleken dat eenige bouten waren losgeschroefd. De locomotief, de tender en de bagagewa gen sloegen om, terwyi vijf Pullman- rijtuigen uit de rails liepen. Op den ma chinist na heeft verder niemand letsel bekomen. I nomen of de bevelen der politie niet hadden gehoorzaamd. Er zUn afdeelin- gen militairen te hulp geroepen om de n.enigte in becl-vang te houden en ge durende eenige dagen patrouilleerden gepantserde auto's door de straten van Cawnpore. Mustafa en de Volkspartij. In Turkije zijn de verkiezingen voor de Nationale Vergadering op til. In een eerste manifest heeft Musafa Kemal de kiezers opgewekt om op de Volkspartij te stemmen. Hy heeft daar na een twee de op laten volgen, dat de verplichtin gen van de afgevaardigden van de Volkspartij omschryft. Zy mogen van hun positie niet profiteeren om hun persoonlijke omstandigheden te verbete ren. zy mogen geen deel uitmaken van administraties, instellingen of onderne mingen, waarvan meer dan de helft van het kapitaal aan den staat hoort. Ook zullen ze met kunnen optreden in ge- concessioneerde ondernemingen of on dernemingen van openbaar belang, en evenmin in de besturen van gemonopo liseerde bedrijven. De voorzitter van de Kamer, de ministers, de secretaris van ce party en de groepleiders mogen niet aan het hoofd staan van welke parti culiere onderneming ook. Moord in een Russisch gezantschapsgebouw. In het Russische gezantschap te War schau verscheen een man, die een vi sum verzocht voor een reis naar Rus land. Toen de ambtenaar, die hem hielp hem een oogenblik den rug toekeerde, trok de man een mes en een revolver. Doch nog voordat hü had kunnen schie ten, had zich een der andere heeren op hem geworpen. De man slaagde even wel er in, zich los te rukken, doch hü werd by het verlaten van het gezant schap door den portier doodgeschoten. De,dader moet een Pool zijn geweest, doch zyn Identiteit staat op het oogen blik nog niet vast. De toegangen tot het gezantschapsgebouw zyn door de Pool- sche politie afgezet. Een ambtenaar van het Poolsche mi nisterie van Buitenlandsche Zaken heeft aan den gezant het leedwezen der Pool sche regeering voor het gebeurde over gebracht. j De zattekul en 't pistool. Te Gent hoorde men dezer dagen in den avond vief geweldige knallen, die biykbaar in verband stonden met het afschieten van een revolver, aldus De Tel. In een oogwenk was de geheele buurt in rep en roer, er werd moord ge schreeuwd en ieder snelde naar het punt vanwaar het geluid kwam. Het drama bleek niet zóó schokkend te zyn. Een werkman had in gezelschap van zyn hond talryke café's bezocht, doch terwyl de hond zeer verstandig weigerde eenigen alcohol tot zich te nemen, ledigde de baas zoovele glaasjes, dat hy niet meer op zyn beenen kon biyven staan en zich aan den kant van den weg neervleide om spoedig in een diepen slaap te vallen. De hond bleef naast zijn baas staan en toonde elkeen de tanden, die het waagde het verkeers obstakel uit den weg te ruimen. Man moedig verscheen een politieagent, doch nauwelyks had hij de hand aan den „zattekul" geslagen, zooals onze zuide- lyke buren 'n dronkaard betitelen, of de hond sloeg zyn tanden in de jas van den agent. De ordebewaarder greep zyn wapen, een ouderwetsch cylinderpistool mis schien nog uit de middeleeuwen of daar omtrent dateerende, en schoot tot vier maal toe met dit vervaarlijke verdedi gingsmiddel, doch al was de knal groot, de patroon gleed slechts met een zacht vaartje uit den loop en de hond bleef vasthouden. Voldeed de revolver niet als wapen, hy bleek opperbest als wekker, want de dronkaard werd wakker en ver dween zig-zag met zijn trouwen vriend die hem redde van het cachot. Die rare namen. Mussolini's veldtocht tegen de zon derlinge gewoonte, aan kinderen de on zinnigste voornamen te geven, geeft een Engelsch blad aanleiding er op te wüzen dat er ook in Engeland dwazen zijn, die hun kinderen met de gekste namen het leven inzenden. In een gezin hebben de ouders hun drie zonen allen Jozef ge noemd, doch de tweede en derde zoon kregen bij den naam Jozef de toevoeging „nog één" en „weer één". Een ander ouderpaar gaf zijn kinderen namen als „Finis", „Appendix" en „Supplement", Er is wel eens voorgesteld de kinderen in plaats van door namen door cijfers aan te duiden. Ook dit is reeds in de practyk doorgevoerd. Een echtpaar Stickney heeft zyn dochters de namen first, second en third (eerste, tweede en derde) gegeven, terwyi de zoons one, two, three, (een, twee, drie) hceten. Geneefsche tentoon stelling. In tegenwoordigheid van den voorzit ter van den Volkenbondsraad Villegas, en sir Eric Drummond, is de tentoon stelling geopend van 300 chalcographieën nit de chalcografische inrichtingen te Parijs, Rome en Madrid, die een uit vloeisel is van het werk der Volken bondscommissie voor intellectueele sa menwerking, in het belang van de we- derzijdsche waardeering der volkeren voor eikaars kunst. Dezelfde werken zyn hier tentoongesteld die ook in Juli te Madrid. Parys en Rome zün geëxposeerd geweest. De ondersecretaris van den Volken bond. Duf our, heeft den Geneefschen autoriteiten medegedeeld, dat de hier tentoongestelde verzameling na afloop der tentoonstelling aan de stad Genève ten geschenke zal worden gegeven. KORT EN BONDIG. Te Kalaya in het Noorden van het Poenjabdistrict Kohat (Britsch-Indië) is hevig gevochten tusschen de twee elkaar vijandige Mohammedaansche sec- ten der Soeniten en der Sjiïten. Hierby zijn 300 personen gedood en gewond. Naar verluidt zyn de onlusten het ge volg geweest van het optreden van een fanaticus. Ter herinnering aan d<- bevrüding van Athene door den Franschen generaal Fabrier, in 1826, zijn in Griekenland nieuwe postzegels verschenen met het portret van den generaal tegen een achtergrond, waarop de Acropolis ia afgebeeld. In den Jongsten Belgischen minister raad is besloten enkele extra-credrieten te verleenen aan het ministerie van Kunsten en Wetenschappen, oa. 600.000 francs voor de universiteitslaboratoria te Gent en te Luik- Het persbureau van Georgië deelt mede. dat de Sovjet-autoriteiten in den jongsten tijd een ware terreur in Geor gië uitoefenen. Het aantal arrestaties en deportaties wordt steeds grooter en melding wordt gemaakt van de terecht stelling van vele boeren en politieke ge vangenen. In Turkestan hebben als gemeld groo te manoeuvres van de aldaar gelegerde troepen plaats gehad. De taak van de aan de manoeuvres deelnemende troe pen was het afweren van een denkbeel- digen Engelschen aanval uit Afghanis tan. Leider der manoeuvres was gene raal Aksentiefski, die onmiddeïiyk na afloop van de oefeningen is overgeplaatst naar Siberië. Mexico en de Staten. Bij de opening van het Mexicaansche Congres heeft president Calles een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de betrekkingen met de Vereenigde Staten nog altyd aan eenige wrüving onderhe vig zyn, met name ten aanzien der Mexi caansche petroleumwetten. De president hoopte echter, dat de oneenigheden op vriendschappelyke wijze geregeld zou den worden. Ondanks de vermindering ln de in komsten is de Mexicaansche regeering haar verplichtingen met betrekking tot de buitenlandsche schulden nagekomfen, aldus spreker. „Lied van den arbeid". Rossini, secretaris-generaal der fas cistische corporaties, heeft tezamen met den componist Libero Bovio, een in Napels bekend liedjeszanger, een „Lied van den Arbeid" vervaardigd, dat be stemd is het lied der Italiaansche vak- vereeniglngen te worden. Het zal voor het eerst gezongen worden ter gelegen heid van een plechtigheid op den ver jaardag van den „Opmarsch naar Rome" Om de slankheid. Dikke menschen kunnen troost put ten uit een mededeeling van een dokter te Londen, een man van grooten naam, die heeft gezegd dat dikke menschen alleen ongezond zijn indien zy zich ook tevens onbehagelyk voelen. De behage- lyke d'ikkert is gewoonlyk zoo gezond als een visch en hy doet er verstandig aan niet te beproeven met, kunst- en vliegwerk zün gewicht te verminderen. De dokter kwam op het onderwerp door een bericht over een meisje, die slacht offer van haar zenuwen was geworden, omdat zü een drastische vermagerings kuur had beproefd. Hij waarschuwde te gen de kwakzalvers-advertenties die snel gewichtsverlies en een mode-figuur beloven- aan dikke vrouwen en meisjes. Middelen, die krachtig genoeg zyn om gewicht te reduceeren zijn tevens krach tig genoeg de organen van het lichaam aan te tasten. De „New Health Society" schrijft voor de verkrijging van de be geerde slankheid lichaamsoefeningen en dieet zonder zoetigheid en koekjes voor. Dat is veilig. De actrices van het Lon densche tooneel houden haar spreek woordelijke slankheid door veel li chaamsbeweging te nemen en zich lek kernijen te ontzeggen. Baldwin, de Engelsche eerste minister, is buiten zijn departement een gemoede lijk man. Ziet hem hier limonade torsen voor zijn vrouw en zich zelf. Esther Ralston, het bekoorlyke film- sterretje uit Hollywood, kreeg alléén in do maand Juli1090 huweiyksaanzoe- ken. De rechtbank te Tsjoesta in het Ferga- na-gebied heeft in een proces tegen eeni ge geesteiyken en boeren twee personen ter dood en tien personen tot elk vijf Jaar gevangenisstraf veroordeeld. De verdach ten waren aangeklaagd van actieve agi tatie tegen de Sovjet-regeering in ver band met den stryd om de afschaffing van den sluier voor vrouwen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 14