Heringa SWuthrici, Haarlem Bliksembeveiliging DATUMSTUKJES WEERBERICHT THERMOMETERSTAND TELEGRAMMEN. Heerencostuums stoomen Haverschmidt Klaje N.V. GRANITO Dr. J. de Wilde J, Pli. Joosien Hattink Dr. Goedkoop HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 3 SEPT. 1927 (Adv. Ing. Mcd.) JUBILEUM J. SABEL IS Co. By de firma J. Sabelis Co., de Glas- en Verffabriek a3n het Spaarne. wordt vanmiddag een jubileum herdacht. Het was nl. op den eersten dezer maand 25 jaar geleden dat met de (nu reeds 73 jaar bestaande) firma Sabelis. de firma Van Diesen en Kerrebijn werd vereenlgd. Voordien oefende Sabelis Co. alleen den handel uit; in 1902 begonnen zij met de fabricage. De fabriek als zoodanig bestaat dus nu 25 jaar. De oudste firmant, de heer Rego Veth, trad op 1 Sept. 1902 in de onderneming en is dus thans ook zilveren jubilaris. De heer J. de Breuk Lzn. is nu 22 jaar lid van de firma. Uit het personeel Is het initiatief ge nomen om het jubileum te vieren, en vanmiddag zal ten kantore der firma de herdenking van het feit plaats hebben. Gaarne voegen wij ons bij de veler, die bij dit dubbele jubileum ce welbekende oude Haarlemsche firma hun gelukwen- schen zullen aanbieden. A. M. SMITS OVERLEDEN". In den ouderdom van 60 jaar is te Aerdenhout overleden de heer A. M. Smits, gepensionneerd Hoofdagent van Politie te Bloemendaal (Aerdenhout). De teraardebestelling zal plaats heb ben op Dinsdag 6 September a.s. op de nieuwe begraafplaats te Bloemendaal, te 2 uur. De heer Smits was zeer bemind bij zijn collega's, hetgeen wel bleek bij zijn 25-jarig jubileum, dat in het begin van het vorig jaar werd gevierd. Indertijd maakte de heer Smits zich zeer verdienstelijk bij de achtervolging van den beruchten Frans Rosier, dien hij 's nachts in Aerdenhout heeft nage jaagd en gevonden in het toen nog vrij wel onbewoonde deel van Aerdenhout. In den distributietijd deed de heer Smits vele aanhoudingen. De overledene werd met ingang van 15 April van dit jaar gepensionneerd. iVOOR SLACHTOFFERS STORMRAMP. Het bestuur van den Kon. Nationalen Bond „Het Oranje Kruis" ontving door bemiddeling van ,-Het Smeroefonds" te Batavia telegrafisch wederom een gift van f 20.000 ten bate van de slachtoffers van de stormramp. DE RAMP IN GALICIë. Catastrophale toe standen. GEWELDIGE SCHADE. "Naarmate de berichten omtrent de oferstroomings-catastrophe binnenko men, blijkt het welk een ontzettenden' omvang de ramp heeft. In totaal zijn 347 dorpen en 5 steden door het water geteisterd. Tienduizenden H.A. land, boomgaarden en moestuinen staan on der water. De oogst is geheel vernietigd en de schade zal ontzaglijk hoog blijken te zijn. In den middenloop van de Dnjestr en de Proet stijgt het water nog steeds. De Dnjestr heeft in de streek van Stanisiau een peil van vier meter boven normaal, zegt de Tel. Daar er in het overstroomde gebied gebrek aan levensmiddelen heerscht, zijn de prijzen van brood, vieesch en andere levensbehoeften reeds met 100 pCt. ge- steger.. Talrijke toeristen, die met va- cantie in de lager gelegen gedeelten der Karpathen vertoefden, konden noch ver trekken, noch zich van levensmiddelen voorzien. De schade aan de raffinaderijen en an dere petroleuminstallaties in 't Borislaf- district wordt op twee millioen gulden geschat. Volgens de laatste berichten is de wa terstand hier iets gedaald, zoodat het gevaar voor een uitbreiding van de ramp is afgenomen. Het spoorwegverkeer is neg niet hervat. Op het traject Dembïn- Skulen is de spoordijk over een afstand i an 500 M. weggespoeld. Ook op andere plaatsen werden de dijken over honder den meters vernield. De bewoners van Sokolow zitten thans reeds drie dagen zonder levensmiddelen en men is er nog steeds niet in geslaagd hen uit hun isolement te verlossen. De reddingsploegen moeten hen van de da ken van huizen en kerken en uit hoo rnen weghalen, waar zij thans reeds da gen vertoefden. In de San en de Dnjestr stijgt het wa ter nog steeds, evenals in den Weichsel, doch men hoopt door het versterken van de dijken, waaraan thans met alle krachten wordt gewerkt, een nieuwe ramp te voorkomen. GEEN" ONDERSTEUNING In ons nummer van Donderdag na men wij een stukje op over „Verstoring van een trouwplechtigheid" waarin ge zegd werd dat de werklooze O. niet te spreken is over de ondersteuning die hij van het Burgerlijk Armbestuur ontvangt. O. heeft ons nu medegedeeld dat hij in "t geheel geen ondersteuning van het B. A. ontvangt, hetgeen ons door het B. A. bevestigd werd. LEGER DES HEILS. Moederdag. Zondag a.s. zullen in het Leger des Heils zeer bijzondere bijeenkomsten plaats hebben. Elk jaar houdt het leger over de ge- heele wereld haar „Moederdag". De riiim 13000 kinderen die de bijeenkom sten op dien dag zullen bezoeken in ons land ontvangen voor moeder enkele witte bloemen met een aardig gedichtje over „Moederdag". De bedoeling is, liefde voor moeder aan te kweeken en hoog te houden. Tevens zal 's avonds de afscheids- samenkomst plaats hebben van Zr. M. Laeet, leidsterder Kleuterklasse, die vertrekken zal naar Amsterdam om in de Leger des Heils Kweekschool opge leid te worden tot Officier. Haarlem, 3 September De Nieuwe Vroedschap. Vanmorgen ontvingen wy de agenda voor den Nationalen Verveeldag, zooals de eerste Dinsdag in September van ouds heet. Niet vriendelijk tegenover een nieuwen Raad, maar de verveling zit niet in de kennismaking met de dames en heeren. in wier handen voor de eerstvolgende vier jaar het heil onzer veste is gelegd. Neen, geenszins. Wij stellen ons daarvan veel voor, en ver heugen ons er oprechtelijk in. Ons ver trouwen dat het een aangename ken nismaking zal zijn wordt versterkt door het feit dat 26 van de 39 leden al in den ouden Raad zaten. Oude bekenden dus. Hun herkiezing voorziet hen weer van den officiëelen glans der nieuwheid, en als zij hun eeden resp. beloften af leggen, en geïnstalleerd worden, zullen zij nog eventjes iets van de emotie door maken van jaren her, toen zij voor t eerst zitting namen. Al is het dan maar een surrogaat. Het volle pond der ontroering is alleen aan de nieuwelin gen beschoren. Hun jongste, mr. dr. F. A. Bijvoet, is pas 25 jaar. Hij is net kiezer geworden. Wy hebben in de Haarlemsche Raads- historie gedolven, maar vihden geen en kel geval van een verkiezing op zoo jeugdigen leeftijd. De heer Bijvoet be gint blijkbaar als „recordhouder", en als hij dergelijke talenten bezit als zijn va der (die helaas zoo jong stierf) zou hij ook kunnen eindigen met een record. Immers, de mogelijkheden van 's men- schen levensduur bieden hem de kans om zijn gouden jubileum als raadslid te bereiken. Van een dergelijke prestatie heb ik nog nooit gehoord. Zij zij den heer Bijvoet toegewenscht. Schrijver dezes kan evenwel niet beloven dat hij er in 1977 nog zal wezen om het feit te „krantstaven". Onder de nieuwe leden zijn er ver scheidene die door de annexatie Haar lemmer zijn geworden. Voor hun mede- geannexeerden, die ijverig op hen ge stemd hebben, is het een genoegdoening dat zij gekozen zijn, en voor de oudere Haarlemmers eveneens. Zij hebben recht op hun plaats, en wij hebben er eenige bekwame en ervaren gemeente bestuurders mee aangewonnen. Ook de andere nieuwgekozenen doen het beste verwachten. Over het gehee! genomen is de indruk dat wij er met onzen nieuwen Raad op vooruitgegaan zijn, dus niet quantitatief er zijn vier leden bijge komen maar ook qualitatief. Dat de taak die dit bestuurscollege wacht een zware is hebben wij al bij herhaling in 't licht gesteld. Terecht is er dezer dagen weer eens op gewezen dat de noodzake lijke bezuinigingen in het beheer tot dus ver alleen bij de Kamer en de Staten der provinciën belangrijke resultaten hebben opgeleverd. De gemeenten kunnen en moeten nog veel doen. en dit geldt in de eerste plaats voor het nieuwe Haar lem, dat door een onvolledige annexatie- op zeer zware lasten staat en ietwat fi- nanciëel-topzwaar is. In wellicht slechts enkele jaren kunnen die moeilijkheden overwonnen worden als de Raad er zich op concentreert. Van den aanvang af zal hij zich ten doel moeten stellen om in elk geval belastingverhooging te ver mijden. Terwijl de kennismaking met den nieuwen Raad •- m genoegen is geldt de benaming „Nationale Verveeldag" uit sluitend de agenda voor den eersten Dinsdag in September. Er moet uit den treure benoemd worden. Eerst- vier wet houders, die evenveel agendapunten vertegenwoordigen er is geen voor stel tot benoeming van een vijfde inge komen, en dat is maar goed ook en later nog een heele verzameling leden van vaste commissies. Er komen dit maal nogal wat onderwijsbenoemingen bfj, plus een regentes voor het Barbara Gasthuis, en B. en W. hebben de agenda uitgebreid met een partytje voorstellen van minder belang. De uitbreiding van de centrale verwarming van het Prin senhof staat er denkelijk op om den nieuwelingen een idéé van huiselijkheid en warme gezelligheid te geven. Jammer dat er niet tegelijkertijd wat gedaan kan worden om de miserabele acoustiek van de Raadszaal te verbeteren. Misschien mag ik de gelegenheid wel benutten om den nieuwen leden alvast maar te ver zoeken om met luider stemme hun rede voeringen te houden, erj scherp te arti- culeeren. Wij aan de perstafel zullen er dankbaar voor zijn, alsook voor kort-en- handigheid. R. P. DE MIDDENSTANDSCENTRALE De leden der Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeen ten zijn opgeroepen tot een algemeene vergadering op Vrijdagavond 9 Sep tember. De agenda bevat o.a. de volgende punten: Verzoek tot de Middenstandscentra !e te worden toegelaten van: a. de R.K. Middenstandsvereeniging te Bloemen - daal-Overveenb. de R.K. Middenstands vereeniging te Heemstede. Installatie van nieuwe Bestuursleden en nieuwe leden der Middenstands centrale. Bespreking van de Voorontwerpen van Wet, regelende de winkelsluiting en van een werktydenbesluit voor winkels. Vaststelling der hoofdlynen voor het uit te brengen rapport aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken in ons res sort, welke erom gevraagd heeft. Adres aan den gemeenteraad van Haarlem over de afschaffing der zake lijke belasting op het bedrijf. Verzoek aan B. en W. van Haarlem over den doopnaam eener straat. Actie tegen en publicatie omtrent de hand over hand toenemende vliegende winkels in onze stad en omgeving onder allerlei bedriegiyke voorstellingen. Het cpmpromis tussehen het gemeen tebestuur van Haarlem, in het bijzonder de directie van het Gem. Gasbedrijf en den H. en I. Middenstand van Haarlem en omstreken. Rondvraag en sluiting. AUTO-TOERISME. Wanneer je zoo gelukkig bent, Dat j' in een auto rydt, Dan kun je veel genieten, In een heelen korten tyd; Dan glyd je zonder moeite door. De prachtigste natuur. En wat een wandlaar dagen kost, Dat doe je in een uur: Je geeft je oogen goed den kost, Van landelijke pracht, Althans dat heb ik tot voor kort. Nog steeds naïef gedacht; Maar gisteren sprak ik een vrind, Een automan, die pas, Zoon'n reis gemaakt had en ik vroeg, Hoe 't hem bevallen was: Ik zei; zoo'n tocht per auto lijkt, Me nou pas ideaal. Is 't mooi geweest? Hy zei; dat was 't, En hier is zyn verhaal: We gingen over Amsterdam, Het eerst naar Amersfoort, Die toestand daar in Muiden is, Voor auto's ongehoord; In Naarden was 'k er haast geweest, Door die verwenschte tram, Gelukkig heeft die oude bus, Van mij een goeie rem; Soestdijk (O zei 'k die mooie weg Een prachtig stuk natuur), Ja. dat 's een goede weg, daar deed Ik tachtig in het uur; Toen ging ik door Oud-Leusden, langs Den Doornschen asfaltweg, (Ach zei ik langs de Leusder hei Bloeit die niet prachtig, zeg). In bloei? dat heb ik niet gezien, Daar hadden we een strop. Een band lek, ik moest plakken, Myn reserve was al op; (En ben je in Apeldoorn geweest? Vroeg 'k door dat mooie bosoh?) In Apeldoorn, ja. nou je 't zegt, Daar vloog myn fan-riem los; Maar verder heb 'k geen pech gehad Mijn wagen hield zich goed. Hoewel, als je die wegen met. Dan kriebelt soms je bloed; Op enkle plaatsen zyn ze goed. Maar meestal treurig slecht, Toch heb ik groote einden daags, Al hotsend afgelegd; Vierhonderd ruim op eenen dag. Den laatsten dag tot Slot, Gemiddeld zestig in een uur, Oh, dat is een genot; Je oog recht op den weg gericht, De wind suist langs je oor, Dan krijgt de snelheidslust je beet, Je rijdt en rydt maar door; (Hier heb ik krachtig, resoluut Zijn woordenvloed gestuit, En schuchter zei ik: waarom ga Jij nou per auto uit. Geniet je niet van de natuur, In ons zoo mooie land, Kijk je maar altijd voor je uit En nooit eens naar den kant?) Hij keek me even aan en zei Afwezig: de Natuur? Nee zeg, waaraan 'k me erger. Zyn die tollen dat is duur. Ik zweeg maar dacht, een autotocht, Met hem, is voor mij niets. Ik vraag: Natuur en houd me dus, Maar bij' myn trouwe fiets. P. GASUS. „ZANG EN VRIENDSCHAP", Algemeene vergadering. Vrijdagavond had de jaarvergadering van onze Koninklijke Liedertafel plaats. Het gebouw in de Jansstraat kon de be langstellende leden nauwelyks herber gen. De voorzitter Dr. Broese van Groenou heette in zyn openingswoord speciaal den heer K. van Eden welkom, die op dezen dag juist 40 jaren lid van het bestuur was. In hartelyke woorden herdacht spreker, wat de jubilaris voor de vereeniging is geweest, hoe hij lan ge jaren de financiën wist te beheeren op een wyze, dat de Liedertafel al haar schuld kon afdoen. Het jaarverslag van den secretaris deed de belangrijke gebeurtenissen van het vorige seizoen nog eens aan het oog der leden voorbytrekken. Uit alles bleek, hoe gezond het leven der Lieder tafel is. Dit bleek ook uit het finan- cieele verslag van den penningmeester, wiens rekening en verantwoording met en batig saldo» sloot. Voor zijn beheer werd hem door de commissie van veri ficatie in waardeerende woorden dank gebracht. De bestuursverkiezing bracht de af tredende leden: '.Dr. Broese van Groe nou, K. van Eden, B. Langeveld en J. E. Voet weer in hun resp. functies te rug. Van de 'bestuurstafel werden de plan nen voor het komende vereenigings- jaar meegedeeld. De liedertafel zal haar eerste concert reeds uitvoeren in het begin van November. Op dit concert zal de H.O.V. haar medewerking ver- leenen -en de heer Karei de Jong als solist optreden. Na afloop der vergadering bleef men nog lang bijeen, om het jubileum van den heer Van Eden opr intiemere wyze te vieren. Voor deze huldiging verwijzen wy naar elders in ons blad. SERENADE J. BRUNT Ter gelegenheid van den verjaardag der Koningin ls den hoofdagent-recher cheur J. Brunt de zilveren medaille ge schonken van de Orde van Oranje Nas sau. Naar aanleiding hiervan bracht Vrydagavond tussehen half acht en half negen het Politie-muziekkorps voor zijn huis in de Roosveldstraat 22 een sere nade onder leiding van den voorzitter van het korps den heer Plant. Aan de Zylbrug had de opstelling plaats, waar na op marschmuziek naar de Roosveld straat getrokken werd. Daar werd een mooi programma uitgevoerd. De heer Brunt werd toegesproken en gefeliciteerd ook namens collega's, door collega Plant. De begunstigde is dona teur van de vereeniging, en zeer gezien. De commissaris de heer E. H. Tenckinck heeft hem een miniatuur draagmedaille geschonken. Tevens ontving de heer Brunt van verschillende andere zyden veel belangstelling. DE WETHOUDERS VERKIEZING. DE RAAD VRIJWEL VOLTALLIG. Het is zeer waarschyniyk dat de raad Dinsdagmiddag by de wethoudersver kiezing vrywel voltallig zal zijn. Voor zoover na te gaan is. zyn er geen raadsleden meer uit de stad. Alleen van den heer G. Adrian is bekend, dat hy wegens ongesteldheid verhinderd zal zyn de vergadering bij te wonen. JUBILEUM Maandag 5 September herdenkt de heer P. Kabel den dag, waarop hij voor 40 jaar als letterzetter in dienst trad by de firma Joh. Enschedé Zonen, op de afd. Particuliere zettery. „SCHUTTEVAER" Het bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en om streken stelt voor aan de Schippers- vereeniging „Schuttevaer" te geven een subsidie van f 10. CONGRES DER HANZE Het bureau der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Haarlem en om streken stelt voor te besluiten voor het lustrumcongres der Hanze in het Bis dom Haarlem, dat zooals wij reeds meldden, hier zal worden gehouden te verleenen een subsidie van f 100. HET ZWEMFEEST VAN H. V. G. B. Voor het zwemfeest van H.V.G.B., dat Zondagmiddag om halftwee in de nieu we gemeenteiyke zweminrichting aan de Houtvaart gehouden wordt, zyn in de laatste dagen nog vele nieuwe inschry- vingen ingekomen, w.o. een aantal van de bekende vereeniging Neptunus te Zaandam, die met H.V.G.B. en A.Z. zal deelnemen aan de Zweedsche estafette over 500 M. (ploegen van vyf zwemmers). Er zijn niet minder dan dertig deel nemers in het nummer 50 M. vrije slag ingeschreven. Vele vereenigingen nemen aan dit en ook aan andere nummers deel. Aan den traditioneelen scholen-wed- strijd in estafetteploegen om den Dr. Merens Beker zullen nu deelnemen de 2e H.B.S. (houdster van den beker) met 2 ploegen, het Gemeenteiyk Lyceum, de Handelsschool en het Kennemer Lyceum. Een prachtige stryd kan tegemoet ge zien worden op de 100 M. om den Haar lem's Dagblad Beker, waarom nu voor de derde maal gestreden wordt en die in 1925 door A. H. de Bruyn Jr. (D.W.R.) en in 1926 door A. J. Braam (H.P.C.) is gewonnen. LAWNTENNIS. DUITSCHLAND NEDERLAND. TEGENSLAG VOOR ONZE LANDGENOOTEN. Vrijdag begon te Düsseldorf de wed strijd DuitsChland—Nederland. Dé ont vangst van de Hollandsche ploeg was hartelijk. De Nederlanders waren niet sterk vertegenwoordigd, o.a. ontbraken mej. Bouman, alsook de heeren Timmer en Diemer Kool. 8 van de 14 partijen werden den eer sten dag gespeeld. Nederland heeft daarvan geen enkele gewonnen. De correspondent van de TeL sant daarover: De eerste helft der dames-enkelspelen is geëindigd. Vier partijen. Geen enkele set werd gewonnen. Verder dan drie games per set bracht niemand het. Mevr. Stroink, die tweemaal 36, 36 hegen mej. Hoffmann (Hamburg), bracht het er nog het beste af. En dat tegen een debutante in interlandwed strijden voor Duitschland! Wat de mannelijke spelers betrof, was het de formidabele vaart die zy den bal weten te geven, die hen zoo sterk maakte. Zij scoren dan talryke punten uit onbereikbare slagen, vooral uit de tweede service. En dan speelden zy door de niet zoo sterke verdediging van de Hollanders totaal heen. Mej. Rollin Couquerque, onze sterkste Hollandsche speelster, bleek zelfs geen enkele game tegen de Duitsche kam pioene Frl. Aussem te kunnen halen, niet zoozeer door het zoo buitengewone goede spel van de Duitsche, maar door den buitengewoon onvasten vorm van de Hollandsche (0—6, 1—6). Mep. Canters werd geslagen met 1—6, 16 door mej. Calmeyer en mej. Zoet hout verloor met denzelfde cijfers, van mevr. Jacobiny. In het heeren enkelspel trof Van der Heyden in Grenz een verrassand ster ken tegenstander. Vooral de forehand van dezen opkomenden Duitscher was voortreffelyk. De vaart dreef Van der Heyden geheel in de verdediging. In de laatste set veranderde hij van tac tiek, hetgeen juist gezien was. Hy trachtte toen door vast spel den Duitscher uit zyn spel te brengen het geen ten deele gelukte. Frenz moest zich tot het uiterste inspannen om de set te winnen. J. Bryan begon tegen den Duitscher Busz in de eerste set een overrompe lend spel te spelen, waartegen de Duit scher niet bleek te zijn opgewassen. In de tweede set heeft deze zich echter reeds ingespeeld en- stelde zich zeer tactisch op, vooral op zijn backhand. (2—6, 6—0, 6—2, 6—2). De hoop dat C. Bryan voor een winst punt zou zorgen, nadat hy de eerste set van Moldauer wist te winnen, bleek al spoedig ijdel. De tweede set werd réeds weder verloren. Bryan kwam op 62. 24 en verloor toen zijn service, terwyl ook zijn voleeren zich hierbij hebben gestaan won Moldenauer zooals hy wilde. (2—6, 6-4, 6—1, 6—2). Het eenige gemengd dubbelspel van mej. CantersJ.Bryan tegen Frl. Hoff mannFrenz, was niet zoozeer merk waardig om den uitslag (6—1, 61) dan wel om de wijze waarop gewonnen werd, waarbij de formidable drive zoo zoowel van de dame als van den heer de aandacht trokken. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 3 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.7 m.M. te Memel, laagste barometerstand 756.5 m.M. te Akureiri. Verwachting tot den avond van 4 Sep tember: Zwakke tot matigen wind, meest uit Oostelijke richtingen. Nevelig of zwaar tot licht bewolkt. Droog weer, be houdens kans op onweer, waarschijnlijk iets warmer overdag. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Barometerstand 771 m.M. OPGAVE VAN JOH. M. SCHMIDT, OPTICIEN 3 September Hoogste gisteren. F. 69 Laagste hedennacht F. 61 Hoogste heden 10 uur F. 63 VOETBAL. D. H. C.—STORMVOGELS. Zondag a.s. speelt Stormvogels en friendly-game tegen D.H.C. (Delft) .De IJmuidenaren vertrekken waarschyn iyk als volgt: De Waard. Visman, Koster, Veuger, Snoeks, v. d. Velde Sr. De Jonge, Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde Jr.. Boekelaar. ZWEMMEN. EUKOP. KAMPIOENSCHAPPEN. Nederlandsche zwemsters zijn in actie geweest op de Europeesche kampioen schappen te Bologna. Mej. Braun won haar serie in de 400 Meter vrye slag in 6 min. 16.8 sec. een tyd die beter is dan het Nederl. record. Mej. Baron werd met een vyfde se conde verschil tweede in haar serie over 200 Meter schoolslag achter Frl. Schra- der (Duitschland). Frankrijk en Hongarije plaatsten zich door overwinningen op Zweden en Bel gië in de finale. De dames den Turk en Braun won nen beiden hun serie 100 Meter rugslag van de Engelsche Harding en de Duit sche Rehborn. Arne Borg heeft de finale 1500 Meter gewonnen ,in 19 min. 7.2 sec., waarmee het wereldrecord dat op 20 min. 4 4 sec. (Charlton) stond met bijna een minuut is verbeterd. De Duitscher Rademacher won de finale 200 Meter schoolslag. DE „PRIDE OF DETROIT". IN BAGDAD. STAMBOEL, 2 Sept. De vliegers Brock en Schlee zyn met de „Pride of Detroit" hier 24 uur opgehouden, omdat zij aan de Turksche autoriteiten geen verlof hadden ge vraagd over de militaire zone te vlie gen. Hedenmorgen vyf uur zyn zy evenwel vertrokken. Een later bericht uit Bagdad meldt, dat zy aldaar geland zyn. IN VRIJHEID GESTELD SAN ANTONIO (Texas) 3 Sept. (Reu ter). De twee Amerikaansche vliegers, kap. Reynolds en sergeant Newland, die te Duinage aan de Mexicaansche zijde der Rio Grande waren gedetineerd, in verband met het vliegen over Mexi- caansch grondgebied zonder vergunning zijn heden door de Mexicaansche auto riteiten in vrijheid gesteld. HUBERT OPVOLGER VAN DE JOUVENEL. In de ministerraad heeft Briand de benoeming doen goedkeuren van Lucien Hubert, den voorzitter der Senaatscom missie van buitenlandsche zaken, tot plaatsvervangend lid der Fransche dele gatie by den Volkenbond ter vervanging van de Jouvenel. Briand vertrekt hedenavond naar Genève: zijn afwezigheid zal ongeveer drie weken duren. NOG EEN OCEAAN- VLUCHT. COURTNEY GESTART LONDEN, 3 Sept. (Reuter) Kap. Courtney is hedenmorgen gestart voor een vlucht naar Amerika via de Azoren. DE VERKEERSCONFERENTIE GENèVE. 3 Sept. (B. T. A.) De alge meene verkeersconferentie heeft gister avond haar werkzaamheden geëindigd. De conferentie verklaarde dat het de wensch van den Volkenbond is om aan een transito-organisatie vergunning te geven om een inlichtingendienst te or- ganiseeren, waartoe de belanghebbende mogendheden moeten medewerken. Vervolgens besloot de conferentie om hij de regeeringen aan te bevelen het verstrekken van een nationaliteitskaart voor personen zonder nationaliteit on geveer als een internationaal paspoort. Tenslotte herkoos de conferentie eeni ge leden wier mandaat geëindigd was o.a. dat voor de Hollandsche afgevaar digden. ADVERTENTIEN Geboren: LOUIS Zoon van J. C. EVERS en N. EVERS—BOSMAN Haarlem, 3 Sept. 1927. Mariastichting Kinderhuissingel 24 a rd. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw J. G. CRAMER—BEEKMAN geven kennis van de geboorte van hun Dochter MATTY. Zandvoort, 1 Sept. 1927. Zandv.laan 173. 8 17 September hopen liefde Ouders JAN KUIPER ge- ANNA WILLEMINA KU1PER-VEEL0 den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den echt zyn ver bonden. Dat zy nog lang gespaard mogen blyven is de wensch van hun dankbare kinderen en kleinkin deren. Parallelweg 49, Zandvoort. 13 Heden overleed nog onver wacht, na een langdurig iy- den, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder GRIETJE G0LDSCHM1D VAN DER TUUK Weduwe van Dr. B. SLINGENBERG in den ouderdom van 79 jaren. Haarlem, 1 September 1927. Florapark 6. Baarn Mr. J. SLINGENBERG F. SLINGENBERG— TILANUS Vlissingen: F. SLINGENBERG Voorburg: L. SLINGENBERG Amsterdam: G. W. BOUMAN— SLINGENBERG Prof. Dr. K. HERMAN BOUMAN Haarlem: Mr. M. SLINGENBERG H. D. SLINGENBERG— BLEEKER Groningen: Prof. Dr. H. T. DEELMAN en de Kleinkinderen De Verassching zal plaats hebben Maandag 5 Septem ber a.s. te Westerveld, na aankomst van trein 14.12. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze bests Man, Vader, Behuwd- en Grootvader ALBERTUS MARTINUS SMITS in den ouderdom van 60 jaar. Aerdenhout, 3 Sept. 1927. Schulpweg 6. Uit aller naam: Wed. G. SMITS—DE ROOY Eenige en algemeene kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 6 September op de Nieuwe Be graafplaats te Bloemendaal om 2 uur. 25 Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw de Weduwe E. van Tubergen-Sybrandi Haarlem, 1 Sept. 1927. Haarlem: A. P. DE GRIJS— SYBRANDI Amsterdam: J. D. SYBRANDI M. H. L. SYBRANDI RICHARD DE BERTIN Eenige en algemeene kennisgeving. De teraardebestelling zal plaats hebben op Dinsdag 6 September a.s. te 12 uur, op de Begraafplaats, ingang Kleverlaan. 26 N.Boerl cel, Aelbertsbergstr. 80 Granito Vloeren, Aanrechtbladen met gootsteen. Correcte levering :egen billijken prijs. Tel. 14028 6 Tandarts HERVAT DE PRAKTIJK MAAN DAG 5 SEPTEMBER. 5 Chirurg HEEFT DE PRAKTIJK HERVAT AFWEZIG. 5 Waarneming als gewoonlijk.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2