liw Haar voetbal. korfbal. honkbal. postduiven. biljarten. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 3 SEPT. 1927 BIOSCOOP Luxor Theater. De liefhebbers van sensatie kannen deze week in bovengenoemd theater hun hart ophalen. Het hoofdnummer„De liefde eener Bajadère" bevat alles wat de spanning er in kan houden. De hoofdpersonen maken van alles mee. Drie jagers kampeeren op hun terugreis in Britsch Indië aan een rivier. Juist in dien tijd was het feest van Durgga. de godin der wreede Thugs. Een der pries ters is er op uitgegaan om offers voor het zoenfeest te zoeken. Hij zendt Naja, een bajadère naar het kamp en deze haalt Jack Ribber over haar des nachts te ontmoeten. Tijdens hun samenzijn korut zij tot de ontdekking, dat zij den jongen man lief heeft, maar als Naja hem wil waarschuwen is het te laat en hij wordt gevangen genomen om geof ferd te worden. Met de hulp van een vriend van Jack weet Naja hem te red den, maar hij wil niet gaan als ook Ma- bel Clifford, die eveneens gevangen was, met hen kan vertrekken. En nu begin nen eerst recht de avonturen. Jack en Naja ontvluchten in een bootje door een waterval maar de priesters hebben olie op het water gegoten en dat in brand gestoken, de vlammen achtervol gen hen dus, maar zoowel Naja als Jack weten zich te redden. Jack gaat naar Engeland, waar Naja hem terug vindt op den vooravond van den huwe lijksdag tusschen Jack en Mabel. Ook nu weer nemen de priesters hen gevan gen en ontvoeren hen per vliegmachine. Ze worden achtervolgd door den vriend en Mabel, eveneens per vliegmachine. Na heel wat sensatie en een formeel gevecht tusschen Engelsche soldaten en de Hindoe's sterft Naja en kunnen Ma- bel en Jack dus eindelijk voor het le ven verbonden worden. Vóór het echter zoo ver is, is er heel wat gebeurd. Voor al de exotische dierenwereld is goed ver tegenwoordigd. men krijgt o.a. te zien: tijgers, olifanten, baaimannen enz., die allen een rol in het nummer vervuilen. De bezoekers leefden geheel met dit alles mece en er was werkelijk groote voldoe ning over dit werk. Alleen dit nummer is voor de liefhebbers een gang naar het Luxor waard. Voorts zijn er nog twee werkelijk ko mische nummers, de weekrevue en het Luxor-Nieuws, dat als altijd heel veel actueels bevat en waar ook de dames kunnen genieten van een prachtige se rie: Mode. Het geheel is een prachtprogramma. Scala-Theater. De tweede week van Mie en Ko! De schets is getiteld „Of je nooit komt". Waarom zij zoo heet is ons niet duidelijk geworden. Mie en Ko worden op den cuur wel eens langdradig: fijne humor of ware geestigheid geven zij niet. het moet dus gezocht worden in komieke situaties of dwaze grappen makerij. Als die nu ontbreken, wordt het geheel vrij eentonig, er wordt veel gesproken, maar het heeft geen of wei nig zin. Zoo was het in 't begin van de schets. Er zat noch pit in 't spel. noch in het gesprokene. Mie praatte veel. maar zei weinig. Een tendentieus lied kreeg het gewone applausje. Ook dat leverde geen nieuws op. Toen de eerste acte voorbij was. ging *t wat beter. Wel valt de moraal, die in. het stuk gelegd is geenszins te loven, het is eer. soort verheerlijking van de zonce; maar de grappige situaties zijn er ten minste en de mimiek en potsier lijke manieren van Ko dwingen wel eens eer. glimlach af. Ko is toch nog altijd maar de favoriet van de Scala-bezoe kers. Als Jordaansche werkvrouw !s Mie op haar best. Het is toch wel een zeer eigenaardig gezelschap, dat van Mie en Ko. met een geheel eigen speeltrant. Wat b.v. in de laatste acte weer te Zien wordt gegeven, kijfpartijen tusschen Jordaansche buurvrouwen, een afgrij selijk gezang van het gezelschap in alle toonaarden, mét daarbij de allerdwaaste bokkesprongen en gestes van Ko, dat kan men van geen ander gezelschap en hergens anders dan in Scala Verwach ten. Het is een zeer aparte grappigheid, want er om lachen moet men, ondanks alles. Een heel aardige film. kwam na de pauze: ..Lobo. de Wolfshond". Sensatie, weliswaar. maar toch met een heel mooien achtergrond. De hoofdrol wordt vervuld door den beroemden film-hond Rin-Tin-Tin, en de film laat treffend de trouw en toewijding van den hond zien. Wel bestaat er gegronde twijfel of de dingen, die in de film gebeuren in werkelijkheid tot de mogelijkheden be- hooren, maar zij wekken toch bewonde ring voor de dressuur en het spel van den hond met den Chineesch klinken den naam. En voor de filmtechniek die het natuurleven van wolven en wolfs honden vast weet te leggen. Er zijn tal van aardige opnemingen in de film, en de intrige is eenvoudig. De aandacht wordt niet van den hond afgeleid, door dat een miniem aantal personen aan de handeling deelneemt. In de laatste acte is de terugkeer naar de natuur van den wolfshond „Lobo in aardige kiekjes geschetst Er was even applaus na afloop. Het orkest kan een deel van het succes voor zijn rekening nemen. Cinema Palace. Men kan buitengewoon lang en zeer smakelijk lachen om de klucht betref fende Mabel's kamer, de film waarmede na het wereldnieuws het programma geopend wordt. Dit is één dier Amerl- feaansche novelle-achtige humoristische rolprenten, die licht en geestig ge speeld worden, waarin de regisseur .zon der al te veel van breek- en knokpar tijen gebruik te maken, wonderen doet door kleine origineele accenten te leg gen op het leven van allen dag, in een beetje caricatureelen vorm. De acteurs en actrices die zoo'n film samenstellen moeten over een groote dosis speeltalent en routine beschikken. Vandaar dat het resultaat van die schijnbaar onbelangrijke bijfilms, altijd een geweldig succes is. Pol a Negri speelt de hoofdrol in JSer. - rouw van de wereld". Een niet alleuaagscb verhaal van een zeer ge- compliceerd vrouwenkarakter. Het ge geven voor deze film is werkelijk zeer origineel. Een gravin die 't grootste deel van haar leven aan de Riviera en derge lijke luxe aardsche verblijven heeft doorgebracht. Door omstandigheden komt zij in Amerika terecht bü een neef die in een klein klets-nest. Maple Valley woont. In dit oord wil zij haar verloren gemoedsrust terug trachten te vin den. En hier begint de film interessant te worden. De vrouw van de groote we reld moet zich aanpassen aan de ge woonten en gebreken van kleinburger lijke zielen. Tot zeer bijzondere psychologische verwikkelingen geven de zonderlinge verhoudingen aanleiding.En al is ook in deze film het motief: ,.de liefde heelt alles" en „eind goed al goed", toch is er ondanks deze gemeenplaatsen in het werk zeer veel bewonderenswaardigs verricht. Ook om Pola Negri's schitte rende vertolking. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten indien gij het des morgens inwrijft met een weinig Purol 't voldoet iedereen 12 UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Dinsdag 6 September 1927 des na middags 2 uur in het Raadhuis te Overveen. Agenda: 1. Installatie nieuw gekozen raads leden. 2. Benoeming wethouders. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: P. van Galen, Noordertuindorplaan 7, Haarlem, een kinderschopje; L. Boorsma, Zand voort erweg 29 Aerden- hout, een damestaschje; W. van Ooyen Lage Duin en Daalscheweg 9 b Bloe mendaal, een zakmesje en een dames- tasch: J. M. Brands, Brouwersstraat 144 Haarlem, een kussen; Barnhora, Spar- relaan 3 Aerdenhoo:. een buitenland- sche pas en een bankbiljet van f 25; A. Kóeiemij, Zijlweg 89 Haarlem, een jongensjasje: de Boever, Midden tuin dorplaan 16 Haarlem, een Engelsche sleutel; A. de Graaf. Bloemendaalsche- weg 42 Bloemendaal, een zilveren broche; J. Vosse, Barbarossestraat 40 Haarlem, een dames bontje; C. Boeré, Midden Duin en Daalscheweg 1 Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk; A. Ronde. Spaarnwouderstraat 3 a Haar lem, een jongenspet; v. Duinen. Rol-, landslaan 35, Haarlem, een pulover; Vis ser, Brederodeweg 42. Bloemendaal, een stormlamp; A. Voerman, Kinheimweg 65 Bloemendaal, een rozenkrans: M. van Rees, Zuiderstationsweg 11 Bloe mendaal, een padvindersroes; aan het bureau van politie te Overveen. een Overveen, een ceintuur, een schooltasch een rijwielpomp, een huissleutel, een zakmes, een damestasch, een starter van een motorrijwiel, een handwerkje, een sleuteltje. HAARLEMMERLIEDE RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude gehouden op Dinsdag 6 September 1927, des avonds 7 1/2 uur. De agenda luidt: 1. Beëediging van de leden van den Raad. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot intrekking der veror dening. regelende de samenstelling en den werkkimg van de Commissie voor de Bedrijven. BEVERWIJK. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van dpn Raad der gemeente Beverwijk ge houden op Dinsdag 6 September 1927 des voormiddags ten 9 uur. Punten van behandeling: 1. Installatie nieuwbenoemde Raads leden. 2. Benoeming van twee wethouders. 3. Benoeming leden commissie voor de Landerijen. 4. Benoeming leden commissie voor de Bedrijven. 5. Rekeningen 1926. GEMEENTEREKENING 1926. De gemeenterekeningen over 1926, ver toonen over den gewonen dienst een ba tig saldo van f 35.086.49 en over den kapitaaldienst een batig slot van f 7.908.62. De winst van het gasbedrijf be draagt f 11.966.01 1/2 en die van het eleetriciteitsbedrijf f 32.705.30 1/2, ter wijl de rekening van den gemeenschap- pelijken vleeschkeuringsdienst sluit met een batig saldo van f 3640.13. RADIO-AVOND. De Katholieke Radio Omroep geeft Dinsdag 11 October een Beverwijkschen Stedenavond. Medewerking verleenen de Beverwijk- sche Harmoniekapel, Beverwïjksch Man nenkoor, Mannenkwartet „Kinheim", het jongenskoor der St.-Agathakerk, H. Oosterwaal solo-klarinet en Louis Stiens, piano. De eerw. heer Lucassen, Deken van Beverwijk, zal een causerie houden. HEEMSTEDE. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bij: C. Tukker, Molenwerfslaan 56, een R.K. kerkboekje, mej. Willemse, Voor weg 27, een zakregister, een dames handschoen en een zakboekje, C. van Huis, Manpadslaan 36, een rijwielpomp. A. de Reus,, Kerklaan 3, een zwarte doek. Adriaanse, Raadhuisstraat 86, een paarlen oorbel. J. Wiersma, Raadhuis straat 36, een bont schort, Kulk. Drle- heerenlaan 12, een bronzen medaille. BENNEBROEK. RAADSVERGADERING Dinsdag 6 September, 's avonds 8 uur ihoudt dc raad een openbare vergadering. De agenda luidt: Beëediging Raadslieden. Verkiezing Wethouders. Ingeknomcn stukken en mededce* langen. Voorloopige vaststelling Ge mee m terekening 1926. Rondvraag. SLACHTHUISBOUW TE AMERSFOORT. Autocratisch optreden RAADSCOMMISSIE GEPASSEERD. In den Haarlemschen Raad wordt nog al eens geklaagd over het passeeren van een commissie, zóodat soms zaken in den raad komen die niet in een com missie zijn geweest. Een andere klacht die wel eens is geuit, is, dat de uit voering van werken meer kost dan eerst was geraamd. Haarlem staat in dezen niet alleen De gemeenteraad van Amersfoort klaagt ook. Daar trtt men zich nog scherper over al deze dingen dan in den Haar lemschen Raad, in veel krasser ter men. Bebleken is dat bij hetgeen in den Raad van Amersfoort is voorgevallen bij de behandeling van het voorstel van B. en W. tot een aanvullingscrediet voor den bouw van het Openbaar Slacht huis. Aan het verslag der vergadering in de Utrechtsche Crt. ontleenen wij het volgende: De heer Polder verwijt het college van B. en W., dat bij de uitvoering der werken nu de uitbreidingen na den eigenlijken bouw komen. De commissie van bijstand is gepasseerd en dat neemt spr. B. en W. kwalijk. Ook de leiding bij openbare werken was niet safe, dat heeft de directeur zelf ver klaard. Het geld is reeds verwerkt, dus protest baat niet veel. De bacon-zouterij op f 50000 begroot, kost op verzoek van den huurder f 81.000 en nu rekent men er niet op met het bepalen van den huurprijs. Nog meerdere posten heb ben volgens spr. critiek noodig. Ons slachthuis is veel te luxueus en te duur voor onze gemeénfce en dat komt, omdat alles wat gevraagd werd, werd toege staan. Spr. geeft B. en W. in overwe ging om voor eventueele meerdere aan vragen niet de commissie te pas seeren. De heer Spiekerman vindt het cre- dïet van f 80750 zoo abnormaal hoog. dat hfj gaarne inlichtingen wil heb ben. Spr. vraagt of B. en W. vooraf niet wisten, hoe hoog de onkosten wa ren. Spr. bestrijdt de aanvrage met aan halingen uit een artikel van den direc teur van Openbare Werken in een bouwkundig tijdschrift, terwijl daaruit blijkt, dat alles vooruit bekend was. Ook spr. protesteert tegen deze aanvrage en wil gaarne eenige inlichtingen. Dr. v. Nieuwenhuyzen bepaalt zich tot eenige algemeene opmerkingen. Bij geen enkel particulier bedrijf zal een architect zoover boven de raming gaan. Spr. zal tegen de aanvrage stemmen omdat het autocratisch optreden van den technischen dienst een treurigen indruk maakt. De heer v. Galen Last spreekt in gelijken geest. Wie dat geld uitgaven, moeten het ook zelf maar be talen. Spr. protesteert ook tegen de wijze van werken zonder de betrokken commissies te hooren. De wethouder van Openbare Werken de heer Ruitenberg wijst erop, dat de zaak reeds uitgevoerd is. Echter niet door den directeur van Openbare Wer ken alleen, doch de meeste dingen kwamen in de collegevergaderingen. Er was soms te weinig tijd om de com missie te erkennen. Ook het college be treurt het, doch* de uitgaven zijn alle gerechtvaardigd. De begrooting van den directeur was f 450.000, terwijl er later een kwam, na aftrek van vele posten van f 378.000. De directeur van den keuringsdienst had later andere eischen en toen werd het duurder. Spr. gaat dan de aparte posten achtereenvolgens na en verdedigt zoowel den directeur van Openbare Werken als dien van den keuringsdienst. De heer Hekenkamp protesteert ook tegen de leiding der directie. De heer Van Galen Last is door de woorden van den wethouder niet te vreden gesteld. Hij wil een raadscommis sie, die de zaak zal onderzoeken. Er is ongeveer f 200.000 bepaald voor on- derhandsche aanbesteding door de di rectie. Ook de heer Stadig is zeer ont stemd over de credietaanvraag. Spr. vindt het een schandaal, dat er geen overleg heeft plaats gehad, zelfs niet met de commissie. Eerst hebben B. en W, zelf beslist en nu moeten wij als raadsleden beslissen. Spr. denkt er niet aan, om zich te laten voorschrij ven om maar alles goed te vinden. De onaangename indruk is door de ver dediging van den wethouder gebleven en verergerd. Spr. laat zich niet alles op zulk een wijze voorschrijven. Wethouder JorisSen neemt ook een deel van de schuld op zich en be treurt ook den gang van zaken. Er moest vaak ingegrepen worden en er is van luxe geen sprake bij het abat toir. Het voorstel van en W. wordt aangehouden, nadat een voorstel-Spie- kerman aangenomen is, om de zaak te doen onderzoeken door de commissie van Openbare Werken en van den keuringsdienst. LUCHTVAART NIEUWE LANGE AFSTAND. VLUCHT. LONDEN—KAAPSTAD. Het persbureau Vaz Dias seinde Vrij dag uit Londen: Heden werd wederom een aviatische prestatie begonnen en wel door lui tenant Bentley, die hedenochtend van Edgware vertrok tot het maken van een vliegtocht van 7000 mijlen naar Kaap stad, met een machine van een der lichtere types. Bentleye, die Engelschman is, is in structeur bij de Zuid-Afrikaansche luchtmacht. Zijn toestel is toegerust met een 7080 P.K. motor en heeft een vilegsnelheid van 80—85 mijl per uur. Hij is voornemens de route te volgen, welke genomen werd door Sir Alan Cobham en hij hoopt, onvoorziene om standigheden voorbehouden, de reis in 14 dagen te volbrengen. Het moeilijke deel van de vlucht acht hij het traject over den Soedan. Van Cairo zal hij den loop van den Nijl vol gen naar Karthoum en vandaar via Livingston, Buluwayo en Johannesburg naar Kaaapstad vliegen. Zijn Moth- aeroplane, welke zilverkleurig geschil derd is, heet „Dorys", evenals Bentley's verloofde, die te Johannesburg woont. SPORT EN SPFX. cricket. R. C. H.—V. R. A. Deze wedstrijd, die door het bestuur van de N. C. B. opnieuw werd vastge steld. zal Zondag 4 September zeker doorgaan. Het is dus voor de cricket- liefhebbers een mooie gelegenheid nog eens voor het laatst de „King of Sports" te aanschouwen. Voor dezen wedstrijd komt R. C. H. met het volgende elftal uit: W. Spoor. P. Dik, H. de Jong. J. de Graaf, J. Segerius, J. Blank'enstein, W. Klein, Th. v. Galen, Ch. Scheffer, A. S. Houtkamp, D. Tel. HAARLEM—ROBUR ET VELOCITAS. Morgen komt de Oostelijke eerste klas- ser Robur et Velocitas op tegen-bezoek by Haarlem. Na den 3—43 nederlaag te Apeldoorn zullen de Oosterlingen er alles opzetten om revanche te nemen. De volgende elftallen komen tegen over elkaar: Haarlem: De Vries. Cats. Moolenaais, Dik, v. Daalen, Torringa, Kammeijer, De Geus, P. v. Daalen. Po- lanen, Fievez. Robur: Meurs, Jan Kres, Jo Kres, Polderman Kamminga, H. Kres, Bartels, v. Bemmel, Karsch, Tiethof, Olaerman. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 CENTS PER REGEL UITGESTELD. Het Haagsche 12-tal kan door onvoor ziene omstandigheden Zondag niet naar Haarlem komen, zoodat de wedstrijd Haarlemsch XII en Haagsch XII-tal niet doorgaat. stedenvVedstrijd. Nog steeds kan het woord stedenwed- strtfd niet in het meervoud gebruikt worden. Er zijn nog maar twee steden waar honkbal beoefend wordt: Amster dam en Haarlem. Zondagmorgen ontmoeten twee negen tallen uit genoemde steden elkaar aan de Kleverlaan. Het bestuur van den N. H. B. heeft het Amsterdamsche negen tal niet al te sterk gemaakt, zoodat het niet van te voren vaststaat dat Haar lem verliest. Jammer is dat hetzelfde Haarlemsche negental hedenmiddag als Haarlem I een wedstrijd tegen Ajax moet spelen, maar de competitie liet uitstel niet toe. Daar de Amsterdammers vroeg ko men, vangt de wedstrijd om precies 10 uur aan. DAMMEN. BLIKSEMWEDSTRIJDEN. In de Damclub ..Haarlem" hadden Blik- semwedstrijden plaats, waaraan door 12 spelers werd deelgenomen Gespeeld werd in twee groepen van elk 6 spelers. Voor eiken zet werd slechts 5 seconden bedenktijd toegestaan, waardoor menige vermakelijke blunder werd gemaakt. De prijzen werden behaald door de heeren: Groep I. 1ste prijs J. van Berkum, 2de prijs H. W. Zitman. Groep n. 1ste prijs D. A. van Abs. 2de pr{js J. J. P. Kraayer. „DE KOERIER" De vereeniging hield Zondag een wed vlucht van Luxemburg af afstand 326 K.M. en van Lier af, afstand 139 KM. De prijzen werden voor Luxemburg behaald als volgt. G. Heerschop le, 3e en 13e pr., A. Hey- donus 2e pr.. J. F. Heerschop 4e, 7e, 10e, en lie pr.. J. v. Putten, 5e, 6e, 8e, 9e en 12e pr., D. de Geus 14e pr. J. C. Fris 15e pr. Voor Lier werden de prijzen behaald: P. Bank le, 3e, 13e, 15e, en 17e pr., J. C. Fris 2e, 6e en 12e pr., G. Vonk 4e pr., A. Heydonus 5e en 20e pr. W. Looyenga 7e en 9e pr., J. van Hartesveld 8e en 19e pr., J. T. Heerschop 10e pr. G. Heerschop lie pr., W. v. d. Veld 14e pr., N. Peereboom 16e pr., J. v. Putten 18e pr., P. v. Andel 21e pr., H. Menke 22e pr. KEGELEN. HAARL. KEGELBOND Wij ontleenen aan de officieele uitsla gen van het Groot Nationaal Kegel concours van den Haarlemschen Kegel bond: Invitatie Bondenwedstrijd: 1. Den Haag 1072 houten, 2. Amster dam 1057 houten, 3. Haarlem 1056 hou ten. Korps wedstrijden 1. Duim in 't Gat, Helder 314; 2. Olympial, Amsterdam 307,50; Tr.; 3. Hindert niet, Den Taag 307, 48 Tr.; 6. De Prins 1, Haarlem 295; 9. T. O. P., Haarlem, 288; 16. L. U. M. G. 1, Haar lem 283, 48 Tr.; S. S. S., Haarlem 282 25. H. V. K 4, Haarlem 276; 28. De Vol harding 1, Haarlem 273, 48 Tr.; 30. De Phoenix, Haarlem 271, 30 E.c. 47 tr. Dameskorpsen. 1. B. B. D. K., Bussum 289 2. A. K. M. O.. Apeldoorn 270 Twee vijftallen. 1. Olympia, Amsterdam 585 2. Anti Poedel. Delft 548; 3. 2 Duifjes, Amster dam 546. Etxra wisselprijs: Haarlemsche club. Hoogste rangnummer in den Korpswed strijd: De Prins, Haarlem 295. Extra prijs korpswedstrijd. Meeste negens E. B. D. K. 11 negens 289 houten. Meeste zevens Olympia 1, Amsterdam, 18 zevens. Meeste treffers Olympia 1, Amster dam, 50. Personeele Baanwedstrijd. Voor enkele kaart: 1. Hinnen, Amsterdam, 39.9; 2. Buiten man, Amsterdam, 39.8.9. 3. Hoof^ Rot terdam, 39.8.7.; 9. Stoeken, Haarlem 38.7.8.9. Voor seriekaart: 1 J. v. d. Eisen, Haarlem 102, 15 tr. 24; 2 Hinnen, Amsterdam, 102, 15 tr. 21; 3 Hooft, Rotterdam 102, 14 tr. 9. Stoeken, Haarlem 97, 15 tr.; 10 M. Reemers. Haarlem, 97, 14 tr. Vrije baan wedstrijd. Gewone telling. 1. Buitenman, Amsterdam 43; 2 Van Rijn. Den Haag 42; 3 Muller, Bussum. maal 41; 8 Gakenholz, Beverwijk, 40, u3, 32; 10 Van Orden, Zandvoort, 10, 34; 11 Klauwers, Santpoort 2 maal 39; 12 Cornelissen, Haarlem, 39, 38, 36; 13 W. Lubbers Haarlem 39, 38, 35; 14 Boer- lagen, Haarlem. 39. 2 maal 36; 16 B. Groenewegen, Haarlem, 39. 31, 30. 18; 18 H. Fransen, Haarlem, 38. 4 maal 37; 20 De Paus, Haarlem 38, 37, 3 maal 35. Hamburger telling. 1 Abbing, Bussum 196: 2 Borrier. Am sterdam 2 maal 100; 3 Clifford. Amster dam. 100, 77; 4 Sliggers. Haarlem 96. 2 maal 90; 5 Michielsè. Haarlem 96, 90. 7 De Vries. Haarlem 96,48; 9. Boerlagen. Haarlem. 94. 90. 89: 10 Frantsen, Haar lem 94. 90 87; 13 Noë. Haarlem. 92, 80; 14 Koekoek, Haarlem, 93, 2 maal 75; 18 Verdel, Haarlem 90, 3 maal 76. Vaste baanwedstrijd. Gewone telling: 1. Roemers, Haarlem 43, 42: 2. Buitenman, Amsterdam 43, 2x41; 3. Kimman, Haarlem 42, 38, 5. Smolenaars, Haarlem 41, 46. 37; 7. D. P. Joustra, Haarlem 41, 34; 11. Leon, Zand voort 40, 33; 13. De Dood, Haarlem 2x39, 37; 14. Boeren. Overveen 19. 2x37; 18. Frantsen, Haarlem 38, 3x37; 20. Koekoek, Haarlem 38, 37, 36. Hamburger telling: 1. Clifford. Am sterdam 120; 2. Berrier Amsterdam 108, 3 x 100; 3. Smolenaars. Haarlem 106; 5. Frantsen, Haarlem 100. 90; 6. v. d. Ei sen. Haarlem 100. 2 x 76 9. Van Duinen, Haarlem 90; 10. Koel, Haarlem 90; 12. Boerlagen, Haarlem 87. 85; 14. Bagger man. Haarlem 86. 83; 15. Van Maren, Oveneen, 84. 80, 72; 18. Stoeken, Haar lem 81, 84; 19. Vugths, Haarlem 80, 69. Vrije Baan wedstrijd Dames (Gewone telling)1. Mevr. Nolssens Utrecht 42; 2. Mevr. Sliggers, Haarlem 41; 3. Mevr. Leon, Zandvoort 40; 5. Mevr. Heidendaal, Haarlem 39; 6. Mevr Oomstee Zandvoort 38, 37; 7. Mej. Slag Haarlem 38, 28 9. Mevr. De Bruin Haarlem 37, 36; 10. Mevr. Kloot Haar lem 37, 2 x 35; 15. Mevr. Noo, Haarlem 36 28. Paren wedstrijd. 1. Mevr. Oolders, de heer Oolders. Alkmaar 51; 2. Mevr. Koster. Rotterdam de heer Clifford, Amsterdam 48; 3. Mevr. Leon, de heer Leon. Zandvoort 46; 4. Mej. W. Groenewegen, Haarlem, den heer Fouckaert, Heerlen 2x43, 42, 41; 5. De heer en Mevr. Heidendaal, Haarlem 2x43, 42; 6. De heer en Mevr. Sliggers, Haarlem 43, 40, 39, 38; 7. Mevr. Schou ten, Haarlem, de heer Spaan, Maas tricht 37; 8. Mevr. Donkers, de heer Donkers, Zandvoort 42, 2x41; 10. Mevr. De Bruin, de heer Bremer, Haarlem 42, 37, 2x34. Vrije Baan wedstrijd (Dames). Hamburger telling: 1. Mevr. Heidendaal Zandvoort 100; 2. Mevr. Ab bing, Bussum 97; 3. Mevr. Schouten, Haarlem 96; 92; 4. Mevr. Omstee, Zand voort 96. 80; 5. Mevr. Donkers. Zand voort 90, 85; 6. Mevr. Sliggers, Haarlem 90, 79; 7. Mevr. De Bruin Haarlem 86, 80; 9. Mej. Water, Zandvoort 81, 48; 12 Mej Slag, Haarlem 76, 60; 13. Mevr. Van Orden Zandvoort 74; 14. Mevr. Stuivinga, Zandvoort 72; 15. Mevr. Fie- gon, Haarlem 72, 58. De officieele prijsuitreiking zal plaats hebben hedenavond 9 uur, in het gebouw H. K, B., Tempeliersstraat, Haarlem. SOCIËTEIT-VEREENIGING. Velen zullen zich herinneren, dat het in biljartkringen van onze Spaarnestad verleden voorjaar een evenement was. dat de heer Jan Dommering, onze 1ste klasse kampioen op groot-biljart, de re cordserie van de wereld voor atnateurs op zijn naam bracht. Men was er terecht trotsch op, dat 't geschiedde In onze veste. Thans heeft de heer Dommering als aandenken voor deze, ook voor hem zeer eervolle gebeurtenis aan de So- ciëteit-Vereeniging zijn portret in ka binetformaat aangeboden. Hierop stellen de leden van deze sq- cieteit hoogen prijs. Men zal het in een fraaie omlijsting laten plaatsen voor de biljartzaal met het volgende onder schrift: J. Dommering maakte bij gelegenheid van het 1ste klasse kampioenschap van Nederland, groot-biljart, encre-cadre, een serie van 263 caramboles. Dit vond plaats in de Sociëteit op 5 Maart 1927. J. Dommering werd in dezen wed strijd winnaar. BILJARTBOND VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. Naar wij vernemen hebben de heeren G. Boon en W. H. Verheyde, respectie velijk voorzitter en secretaris van den Haarlemsche Biljartbond, hun ontslag genomen. In hen verliest deze organisatie een tweetal krachten, die niet gemakkelijk goed te vervangen zullen zijn. Er ging van deze twee figuren in onzen plaatselijken biljartbond een groote or ganisatorische kracht uit. De biljart- sport heeft dan ook aan hem een groot gedeelte te danken, dat zö in de laat ste Jaren tot zoo'n grooten bloei kwam in Haarlem en omstreken. SCHEEPSBERICHTEN. Alkmaar p. 1 Sept. te Duinkerken, Chili n. Amsterdam. Agamemnon p. I Sept. v. P. Barrios n. Kingston. Alwaki. 1 Sept. te Buenos Ayr« v. Rotterdam. Brielle 31 Aug. v. Callao n. Pisco. Boskoop 31 Aug. van Balbao n. Guayaquil. Breed Ijk, 1 Sept. te New-ork v. Rotter dam. Billiton 2 ;ept. v. Rotterdam n. Kaapstad. Dell p 1 Sept 5 u. Suez, New-York n. Java Flandria 1 Sept. n.m. 10 u. v. Pernam- buco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Gaasterland 1 Sept. v.m. 9 u. te Rio Grande do Sul v. Amsterdam, ver trekt 3 Sept. naar Buenos, Ayres. Helder p. 1 Sept. Ouessant, Am sterdam n. W.-Afarika. Indrapoera 2 Sept. te Rotterdam van Batavia. Jason 1 Sept. v. Valparaiso n. San Antonio. Jan Pieterszoon Coen 1 Sept. van Southampton. Amsterdam n. Java. Koningin der Nederlanden 2 Sept. v. Colombo, Batavia n. Amsterdam. KISpfontein 31 Aug. te Delagoa Baai v Port Natal. Kieldrecht p. 1 Sept. Perim, Rangoon n. Rotterdam. Lochmonar 1 Sept. te Milford Haven, Rotterdam n. Pacifickust. Meliskerk 31 Aug. v. Mozambique n. Beira. Moerdijk p. 1 Sept. de Azoren, Antwer pen n. de Pacifickust. Maasland 1 Sept. van Rosario n. Buenos Ayres. Merauke 31 Aug. te Belawan, Batavia n. Rotterdam. Montferland p. 1 Sept. Fernando Noronha, Rotterdam n. Buenos Ayres. Mapla 31 Aug. v. Tegal n. Menado p. 1 Sept. Oitavos, Rotter dam n. Batavia. Oldekerk 2 Sept. te Amsterdam van Rotterdam. Prins der Nederlanden 31 Aug. van Belawan n. Singapore. Radja, 1 Sept. te Sabang. Amsterdam n Batavia. Rijndam p. 1 Sept. Lizard, Rotterdam n. New-York. Sumatra 31 Aug. v. Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Spaarndam n. 2 Sept. Ouessant, Tam- pico n. Rotterdam. Salawati 1 Sept. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Stuyvesant 2 Sept. te Amsterdam van v. West-Indië. Streefkerk 2 Sept. te Antwerpen van Hamburg. Sitoebondo p. 2 Sept. Suez, Rotterdam n. Batavia. Tjlbesar 31 Aug. v. Kobe n. Bata via. TJimanoek 31 Sept. te Chlnwanftao. Tjikembang, 1 Sept. van Sjanghai n. Batavia. Texel p. 31 Aug. Las Palmas, W.-Afri- ka n. Amsterdam. Veendijk, 1 Sept. te Kaapstad van Rotterdam. Zeelandia 1 Sept. 10 u. v. Chertxmrg, Amsterdam n, Buenos Ayres,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6