Cricketbeschouwingen CRICKET IN ENGELAND HENGELEN. KORFBAL LAWNTENNIS ZEILEN POSTDUIVEN. VOETBAL BUITEN DE COMPETITIE HONKBAL. SCHAKEN DAMMEN. Rood cn Wit eindigt op fraaie wijze het seizoen; van Bueren's century. Bloemendaal kam pioen van den Haarlemschen cricketbond. Na de zeer zwakke battingspresta tie van onze stadgenooten tegen V.V.V.. het elftal werd door Grootmeyer en Jeuken voor slechts 49 aan den kant gezet, hadden wij weinig verwachting van de slotontmoeting op Koninginne dag tegen de Haagsche reserves. Bo vendien was C. J. Posthuma verhinderd, doch werd door het medespelen van Van Manen de battingp'loeg aanmerke lijk versterkt. Dat cricket een wisselval lig spel is, behoeven wij toch waarlijk niet meer te memoreeren, we küken slechts naar onze overzeesche buren waar het kampioenschap op zoo sensa- tioneele wjjze door Lancashire verkre gen werd, niettemin is de score van 269 voor 6 wickets weer eens het be wijs dat ook in ons land bij de „King of Sports" alles mogelijk is. We behoeven nog slechts mede te deelen dat Sodderland als bowler bij de Haagsche ontbrak, doch daar de jonge Hagenaar het afgeloopen sei zoen maar matig succes had, heeft o.i. zijn afwezigheid maar weinig in vloed gehad op het fraaie resultaat van onze stadgenooten. Van Manen bleek nog steeds het cricket niet verleerd te hebben, na een eenigszins weifelend begin, scoorde hij zijn welbekende strokes, zijn plaatsen naar de legside was hard en langs den grond en zijn off-drives leverden me nige boudary op. Toch stond de innings van Piet van Bueren nog hooger. Zel den zagen wij den Haarlemmer een zoo goed gebruik maken van de vele slechte ballen die de vrij zwakke aan val op hem losliet, doch zijn verdedi ging was subliem en krachtig.Wel heeft hij een enkele maal wat gelukkig ge plaatst en gaf hij een lastige slipskans, doch zijn spel was van een dusdanige kwaliteit, dat hij zeker onder onze beste batsmen kan worden gerangschikt. Indien wij ons goed herinneren, was zijn 113 not out de eerste century van hem in eerste klasse cricket en wij twijfelen niet of, nu het eerste schaap over den dam is, er in de toekomst meerdere zullen volgen. Rood en Wit eindigde dit seizoen door deze onverwachte victorie op de derde plaats een resultaat waarop van Eeghen c.s. zeker trotsch mogen zijn. In onze slotbeschouwing komen wij op de verrichtingen van de Spanjaards- laanbewoners nog nader terug. Door de even onverwachte als fraaie Overwinning van C.V.H. op het B.-elf- tal van Rood en Wit 3, is het kampioen schap van Bloemendaal een feit gewor den. Gedurende vrijwel het geheele sei zoen zag de ploeg van Beyk zich als leider van de ranglijst aangewezen, doch de inningsnederlaag tegen Rood en Wit 3 B bracht het reed^ zeker ge waande kampioenschap ernstig in ge vaar. Als bowling- en fieldingsteam heb ben wij in denHaarlemschen cricketbond nimmer een zoo homogene ploeg gehad; Beyk en van Dam brachten eiken Za terdagmiddag schrik en verwarring bij de diverse tegenstandersbatsmen teweeg en het was niet te verwonderen, dat de zeer lage totalen tenslotte gemakkelijk overschreden werden. Bovendien toonde Beyk Jr. zich een wicketkeeper met uitstekende kwalitei ten en zijn werk echter de palen was vaak zoo goed, dat hij in het eerste klasse milieu zeker geen slecht figuur zou hebben geslagen. Het batten was zwak, ja zelfs heel matig en wij durven gerust beweren, dat feitelijk geen enkele batsman der kampioenen op behoorlijke wijze de runs kon maken. Aanvoerder Beyk is maar al te zeer van de waarheid van deze bewering overtuigd en al moeten wij helaas bekennen, dat „Rungetting" in den Haarl. cricketbond 't meest ver waarloosde onderdeel is, twijfelen wy er toch niet aan of de Bloemendaalsche Skipper zal de noodzakelijkheid van goed leeren batten wel aan zijn spelers duidelijk maken. Een elftal, dat in het veld zulk een goeden indruk maakt, zou met een weinig beter batten een alleszins be hoorlijk figuur in de tweede klasse ma- k„n. Verscheidene spelers hebben aan leg en het lijdt geen twijfel of zij zullen met eenige deskundige voorlichting een behoorlijke cricketloopbaan kunnen hebben. Intusschen is het béhalen van het kampioenschap door deze jonge ver- eenigïng welverdiend en een waardige belooning voor de enthousiaste wijze, waarop de ploeg onder een bezielende leiding de wedstrijden speelde, Profi ciat! UMPIRE. R. C. H. I—V. R. A. II. Ook de laatste wedstrijd van de Ra- cingclub is in een mooie overwinning geëindigd- Het is inderdaad een fraaie eindspurt geweest. Uit de laatste drie wedstrijden werden niet minder dan 8 punten gehaald. Onder voor cricket ideale weersom standigheden trok R. C. H., dat den toss gewonnen had. het veld in, waar Th. Douwes en Dr. Hofstede de V. R. A.-innings openden op het bowlen van H. de Jong en J. de Graaf. De start was niet slecht. Het eerste wicket viel op 21; doch daarna was het een komen en gaan. Vrywel geen enkele batsman bood noemenswaardigen tegenstand. Het to taal der Amsterdammers werd dan ook slechts 56. Dubbele cijfers; Th. Dou ses 14. Bowlingcijfers: H. de Jong 1—10; J. de Graaf 4—14; W. Klein 1—16; J. Blankensteiii 2—7, Veel beter deden de R.C.H.'ers. Ook nu weer werd een zeer behoorlijk totaal bijeengeslagen, nl. 134. Hiervan was J. Blankenstein topscorer met een goede 44 (1 zes). Doch ook de Jong met 21 en P. Dik met 25 deden keurig werk. Ver der bereikte ook J. Segerius met 12 nog de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: J. E. Dolleman 227; R. de Gorter 0—35; Th. Douwes 0—0; H. Klink 3—19; W. v. Breukelen 3—14; D. Kappellen 00; Dr. Hofstee 08. V.R.A. werd hierop voor den tweeden keer ingestuurd, doch nu werd het to taal slechts 34, zoodat R. C, H. dezen wedstrijd met innings en 44 runs won. Bowlingcijfers: J. de Graaf 33! J. Blankenstein 05: II. de Jong 021; W. Klem 2—0! en W. Spoor 2—1! Een sensationeel einde in de Engelsche cricbetcompe- titie. Fraaie bowling cijfers van Fender en Ken nedy Hammond's elfde century. Zelden heeft de Engelsche cricket competitie spannender loop gehad dan gedurende het afgeloopen seizoen en tot het laatste oogenblik bleven de Brit- sche cricket-enthousiasten in het onze kere, welke county tenslotte op de eerste plaats zou eindigen. Toen Dinsdag j.l. de overwinning van Nottinghamshire tegen Derby een feit was en bovendien Lancashire met 5 winstpunten in den wedstrijd tegen Leicester moest genoe gen nemen, meenden wij, dat het pleit ten voordeele van A. W. Carr's ploeg be slecht zou zijn. Evenwel moest Glamor gan. de eenige county die dit seizoen nog geen volle overwinning wist te be halen, te Nottingham de reeds als kam pioen gedoodverfde Notts, partij geven en hoewel een eventueele draw zelfs in het nadeel van Nottinghamshire toch voldoende zou zijn om Lancashire op de tweede plaats te houden, wisten de ver tegenwoordigers van Wales, alle voor spellingen ten spijt de krachtige Not- tinghamploeg met innings te verslaan. Een innings van 376 tegen de Nott's aanval, dat zonder Larwood was, gaf aan Glamorgan een dusdanig zelfver trouwen, dat de county er zelfs in slaag de aan Notts de follow-on te geven. Mercer bleek toen in de tweede in nings onweerstaanbaar en gooide de totaal gedemoraliseerde batsmen der tegenpartij voor 78 runs uit, waardoor de thuisclub met innings verloor en het kampioenschap verspeelde. Lancashire, dat zich door de buitengewone prestatie van Glamorgan plotseling de eerste plaats zag toegewezen, meende ten slot te dankbaarheid niet beter te kunnen toonen dan door dadelijk aan Glamor gan de uitnoodiging tot 't spelen van 'n friendly-game te richten met de mede- deeling, dat alle baten- welke die wed strijd zou opleveren, de kas van Gla morgan ten goede zouden komen. Dat de Walesmen \Üt financieele buiten kansje accepteerden behoeft natuurlijk geen betoog. Intusschen heeft Lancashire voor de tweede achtereenvolgende maal op de eerste plaats beslag gelegd en* hoewel er velen zullen zijn, die Nottingham shire een betere ploeg zullen vinden, heeft de club der Tyldesleys toch den meest constanten vorm getoond, vrij wel geregeld de leiding gehad en eerst in de laatste maand eenige zeer kostbare punten verspeeld. De afgeloopen week kenmerkte zich verder door abnormale cricketprestaties. In de derby Surrey—Middle sex wist aanvoerder Fender name lijk in de tweede Middlesex in nings 7 wickets voor slechts 10 runs te nemen en hierdoor de county voor 46 aan den kant zette. De Hampshire bowler Kennedy vond schijnbaar deze prestatie nog niet vol doende en deed in de ontmoeting tegen Warwickshire nog beter; Ondanks het feit dat het wicket voor de batsmen zeer goed was te noemen, verbeterde Kennedy het record van den SurAy- skipper door 7 slachtoffers te maken voor acht heele runs, waardoor War wick voor het laagste totaal van die seizoen n.l. 36 werd uitgegooid. Ook zijn er nog eenige battingpres taties te memoreeren. Zoo scoorde Hammond, van wïen wij in langen tijd niets bijzonders konden melden, in den wedstrijd tegen Northamptonshire zijn elfde century in dit seizoen, terwijl de Middlesex amateur Home voor de tweede achtereenvolgende maal met een fraaie 167 niet uit bleef. Ook Jack Hobbs deed weer eens van zich hooren en bewees, dat hij in be langrijke wedstrijden zyn plaats nog steeds blijkt waard te zijn. In den te Folkestone gespeelden wedstrijd Gentle men-Players smaakte hij het genoegen met 119 topscorer te worden. De Hamp shire veteraan Philip Mead staat aan het hoofd van de Battingaverages. 2357 runs uit 40 innings en gemiddeld 76.03 is inderdaad een prestatie, die door wei nig cricketers op zijn leeftijd zal wor den geëvenaard. Hallows staat nr. 2 met 2223 runs uit 43 innings, terwijl de Middlesex crack Patsy Hendren de der de plaats bezet met 2337 runs in 47 in nings. Wat de bowlingaverages betreft, heeft Howell de leiding met 30 wickets en ge middeld 16.83de prestatie van Larwood die 100 wickets nam ten koste van 16.95 is evenwel beduidend beter, al wordt hem de tweede plaats toegewezen. Freeman (Kent) volgt, als goede derde, terwijl de Worcestershire swerve-bowler Root ten slotte met de vierde plaats moet genoegen nemen. UMPIRE. De Vrije Hengel. Deze vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd te Akersloot. In twee auto's werd 's morgens om 5 uur vertrokken. In het geheel werden 250 vlsschen gevangen. De uitslag was als volgt: le prijs Loman, grootste visch 42 c.M., 2 IJzerman met 43 stuks, 3 Jansen, 4 A. Rus, 5 J. Klumper,, 6 Smit-Jongbloed 7 J. J. v. Luig, 8 v. d. Werf, 9 B. v. Luik, 10 H. Wesselir.g, 11 J, Giesberts. Om de D. T. V.-vaas. Zondag zijn te Amsterdam gespeeld de jaarlljksche wedstrijden om de D. T. V.- vaas. Da deelnemende twaalftallen aan deze wedstrijden zijn de eerste klasse clubs D. T. V. D. E. V. (Amsterdam). Vitesse (Leiden) en Deetos (Dordrecht). De uitslagen van deze wedstrijden zijn: D. E. V.—D. T. V. 0—3 DeetosVitesse 3—0 D. E. V.—Vitesse 3-^4 Deetos—D. T. V. 3—1 Vitesse—D. T. V. 1—4 DeetosD. E. V. 3—0 Deetos heeft hiermede de vaas ge wonnen. DE KORFBALSPORT. Men schrijft ons: In mfjn laatste stukje over het korf- balspel in Haarlem en Omstreken heb ik beloofd een populaire verhandeling te geven van de wijze, waarop deze sport moet worden beoefend, een eenvoudige beschrijving dus van de elementaire begrippen van dit spel. Alvorens hier toe over te gaan, zou ik gaarne eerst iets anders onder de aandacht willen brengen. Zooals reeds den vorlgen keer gezegd, ontbreekt juist de kennis van die een voudige begrippen van de korfbalsport in onze omgeving geheel en al. De allereerste weg, welke tot verbe tering van den voor deze sport zoo zeer ongewenschten toestand, kan leiden ls m.i. het oprichten van adspiranten-af- deelingen, gerecruteerd uit de scholen, welke adspiranten dan tegen een ge ringe betaling één of twee uur per week onderricht krijgen van één der speel sters of spelers. De Woensdagmiddag is daarvoor o.m. zeer geschikt en ln elke club zijn wel een paar leden te vinden die daarvoor om beurten den tijd en den lust hebben. De contributie moet zeer laag gesteld worden, doch wel ge handhaafd blijven, daar er dan een zekere band tusschen de jonge men- schen en de vereeniging komt. Als op iedere school een paar leerlingen ge vonden kunnen worden, die circulaires onder mede-scholieren -willen versprei den betreffende het oprichten van zoo een afdeeling tegen een zeer matige contributie door bona-fide clubs, dan kan het resultaat zeker verrassend zijn. De korfbalsport telt onder de jongeren genoeg aanhang, als een goede gelegen heid daarvoor wordt opengesteld. Voor meisjes is het in den winter, naast hockey, de eenige openlucht-sport, ter wijl verscheidene jongens voor dit spel best te vinden zijn. Indien alle clubs uit den „Haarlem- sche Korfbalbond" stappen nemen in die richting en met de noodige zorg zulke afdeelingen oprichten, dan kan elke club één of meer twaalftallen wor men, die onder de leiding van genoem den Bond een competitie kunnen spelen. Het bestuur van den H.K.B. heeft sinds lang toezegging gedaan, dat vereeni- gingen voor adspirantleden geen contri butie verschuldigd zijn. Reiskosten voor het spelen van dergelijke wedstrijden zijn er niet, daar alle terreinen vrij dicht bij elkaar liggen en dus gemakke lijk per fiets te bereiken zijn. Op die manier kweekt men reeds jong de liefde doch vooral de kennis voor die sport, welke er in latere jaren niet meer uit gaan. De besturen van de betreffende ver- eenigingen behooren echter steeds voor goede leiding te zorgen op den tijd, die daarvoor gesteld is. Laat ze niet aan hun lot over en verbiedt ze te komen oefenen op oefentijden voor de ouderen. Hebben ze zin daarnaar te kijken, des te beter, doch houdt met strenge hand de afdeelingen gescheiden, daar verschil lende ouderen er tegen zyn om met kin deren te komen oefenen. Bepaalt tevens de leeftijds-grenzen van adspirant-zijn, van 10 tot 14 of 15 jaar. Leest de jonge lui vóór de oefening of een onderlin gen wedstryd (bij genoegzame deelna me) een stukje voor uit het boekje (spelregels) van den „Nederlandsche Korfbalbond", verkrijgbaar by het se cretariaat te Rotterdam ad f 0.20. En leert ze dan ook de elementaire begrippen van het korfbalspel. waar over ik in mijn volgend artikel een en ander hoop te schrijven. De V. Amerik. kampioenschappen. De Ct. meldt dat in het gemengd dub belspel het Fransch Nederlandsche paar Brugnon-Kea Bouman is geslagen door miss Bennett en Cochet met 63, 3—6, 6—4. Carp wint het Schelde- juweel. Mr. J. R. Carp heeft met het zesmeter- jacht De Ruyter voor de derde maal in successie het Scheldejuweel gewonnen, waardoor deze prijs definitief in zyn be zit is gekomen. Er dongen 9 booten mee om den prijs, 4 Nederlandsche en 5 Bel gische. Van de vier Nederlandsche werd De Ruyter eerste, Prinses Juliana derde. Piet Hein zesde en Sally achtste. De Snelvlieger. Zondag hield deze vereeniging een wedvlucht van Vilvoorde af, afstand 167 K.M. De prijzen werden als volgt bes behaald: C. van Tongeren 1c. 5e, 7c, 14e, 55e, 17c; NV'. Petri 2e, Se, 17e; H. Hol» stein 3e, 9e. lie; H. Roosdorp 4e; J. H. Wilten 6e; P. A. Bossc 10c; P. J. van Daaien 12e, 16e: J. J. Petri. 12c H. F. C.—E. D. O. (0—2) Den laatsten vrijen Zondag vóór het be gin van de competitie-wedstrijden be- besteedden twee onzer Haarlemsche eerste-klassers aan een onderlingen vriendschappelljken wedstrijd. De opkomst van het publiek was matig. Beide elftallen waren niet volledig. Toen scheidsrechter v. Houten ruim twee uur deed beginnen, zagen wij de volgende opstellingen: H. F. C.: Mac Neill, Weber, v. Haeren, Jongeneel, v. Houten, de Jonge, Reydon, v. Wijk, Reeder, Kuypers, Lamp E. D. O.: NUgh, v. d. Laan, Boeree. Perukel Sr., Dinkla, v. d. Laan, Swart, v. Orden, Steffens, Perukel v. d. Hurk. Zoodra H. F. C. heeft afgetraft, blijkt dat de partijen goed tegen elkaar opge wassen zijn, al moet men toegeven dat er in den aanval van E.D.O. meer ver band zit. Een tijdje gaat het nu flink gelijk op. tot echter het laatste kwartier voor rust E.D.O. sterker wordt. Deze meerderheid wordt uitgedrukt in een fraai doelpunt van den voet van Perukel Jr. (1—0). De H.F.C.'ers werkten nu hardnekkig om nog voor rust gelijk te maken. De beide vleugelspelers Lamp en Reydon verrichten in den HJ.C.-aanval het beste werk. Rust komt echter met 10 voor ED.O. Wanneer weder hervat wordt ls bij E.D.O. blijkbaar de fut er aanvankelijk uit. H.F.C. ls nu in de meerderheid en er wordt in hoofdzaak op de EJD.O.- helft gespeeld. Hoekschoppen op het ED.O.-doel hebben geen resultaat. Wel weet na eenigen tijd Reeder voor H.F.C. te doelpunten, doch buitenspel van hem zelf doet dit punt geannuleerd worden. Langzamerhand herstelt E.D.O. zich en krygt de H.F.C.-achterhoede druk werk. Perukel Jr. plaatst naar Steffens die met een hard schot aan Mac Neill geen kans geeft (20). De strijd wordt nu vrij saai, spanning is er niet. Het laatste gedeelte speelde H.F.C. met 10 menschen, daar v. Haeren weg moest. Niemand betreurt het wanneer de scheidsrechter ten slotte tjjd fluit. Einde kwam alzoo met een verdiende overwinning voor E.D.O. De strijd werd in de aangenaamste verstandhouding gestreden. Nu vol moed ten strijde voor de competitie. HaarlemRobur et Velocitas (1-5) Mocht Haarlem voor enkele weken terug de zegepalm wegdragen te Apel doorn, thans wist Robur et Velocitas op haar beurt Haarlem een nederlaag toe te brengen, die, alhoewel geflatteerd, toch verdiend was. Beide elftallen tellen eenige invallers. Onder leiding van scheidsrechter Boeree trapt Haarlem in de volgende opstelling af: De Vries, Cats. Moolenaars, Dik. v. Daalen, Torrlnga, Kammeijer, De Geus, Klerk, P. v. Daa len, Polanen. Robur is het reeds dadelijk aan te zien, dat het, hoewel de temperatuur voor voetbal wel abnormaal is, den wed strijd niet cadeau geeft. Het geheele elftal speelt vol vuur. Bij Haarlem ha pert hier wel eens wat aan, er wordt niet enthousiast gespeeld. Een onverwacht schot van Jo Kres geeft Robur de leiding. kort hierna maakt de linksbuiten met een goed schot er 20 van. By Haarlem lukt het niet erg. Diverse kansen om te scoren worden onbenut gelaten, terwijl Robur nog voor de rust ten derden male scoort. Rust 30 voor Robur. Na de rust is Haarlem direct sterker en het geeft den indruk, dat het zal ophalen. Steeds wordt het doel van Ro bur in gevaar gebracht, maar tot scoren komt het niet. Aan den anderen kant hebben de Oosterlingen meer succes en een grove fout van de Vries geeft Kres andermaal gelegenheid te scoren. Het spel in de Haarlem-voorhoede blijft te kort om succes te hebben en de achter hoede van Robur weet steeds op tijd in te grijpen. Kammeyer en Polanen geven herhaaldelijk prachtige ballen voor doel maar de binnenspelers weten er niet van te profiteeren Robur brengt inmid dels den stand op 50 en het is De Geus die tenslotte de eer weet te redden en het eenige Haarlem-punt scoort. Met 51 wint Robur et Velocitas ver diend doch geflatteerd. E. D. O. II—H. V. B.-o'Osl (2-3) Zondagmorgen speelde het H.V.B.-elf tal een oefenwedstrijd tegen E.D.O, II, cm op u: nstaanden Zondag eenigsz'.ns geoefend den jubileumswedstrijd te kunnen spelen tegen het Noord-Hol- landsch elftal in Alkmaar. De combi natie speelde een uitstekenden wedstrijd Onder leiding van scheidsrechter Drils- ma kwamen de navolgende elftallen te genover elkaar. E.D.O.: v. d. Berg, Zoet, Swart, Drayer, Pennarts, Breems. Kok, J, Oome, Steffens Jr. H. Oome y. d. Watei H.V.B.-elftal: Pape (R.C.H.), v. Deursen (Benne- broek), Riebeek (E.D.O.) de Kruif (E. D.O.), G. v. Leuven (I.V.O). Demmers V.S.V.)Goedhard (Haarlem) Effern (Stormvogels). Buysink (Haarlem), v. Es (R.C.H.) Kruyer (R.C.H.) Na een gelijk opgaand begin, komt de H.V.B. in de meerderheid. Voorloo- pig weten de binnenspelers de kansen niet te benutten. Uit een vrije trap weet Goedhard met een hard schot het H V. B. elftal de leiding te geven (0—1) Lij E.D.O. wü het vooral in de voor hoede nog niet erg vlotten. Hier ont breekt elke combinatie. Riebeek weet met een goed schot de leiding te ver- grooten (0—2). Na rust schijnt ED.O. zich wat hersteld, te hebben. Kruyer krijgt het moeilijk. Hij kan niet verhin deren dat J. Oome den achterstand verkleint (1—2), v. a. Water maakt ge lijk (2—2). Riebeek weet echter den H.V.B. weer de leiding te bezorgen (2—3) Om den A. V.B.-beker. Te Amsterdam werden de wedstrijden om den A. V. B.-beker voortgezet. De uitslagen zijn als volgt: AhrendsD. S. V. 02 A. P. G. S.—T. O. G. 2—3 SwiftHortus 17 O. V. V. O.Oosterpark 32 A. D. W.—D. S. V. 3—2 Om den Zilveren Bal. Te Rotterdam werden Zondag de wed strijden om den Zilveren Bal voortge zet. De uitslagen zijn als volgt: V. O. C.Excelsior 12 FeijenoordWillem II 42 Sparta—Feijenoord 11 (waarbij Feijenoord na loting tot win naar werd verklaard). Verder speelden de Olympische elftal len: Blauw-Groen 02 Rood-Wit 1—1 Nederlagen wedstrijd bij H. B. C Zondag werden op het H.B.C.-terrein te Heemstede de wedstrijden voortgezet. Om 12 uur werd begonnen met H.B.C. m—SANTPOORT III. H. B. C. maakt er weinig van. Sant poort scoort voor rust 4 maal en maakt na rust nog 6 goals. Einde 100 voor Santpoort. H. B. Z. H—T. Z. B. 2—5. Rust gaat in met 22. Na rust lukt niets meer bij H.B.C. terwijl T.Z.B. vrij gelukkig nog 3 goals maakt. H. B. C. I—T. IJ. B. B. I 5—2. H. B. C. is in het begin sterker en bij een algemeen opdringen krijgt H.B.C. een penalty die Juffermans benut 10. Drayer maakt met een fraaien kopbal gelyk 1—1. Nog voor rust weet Juffermans de leiding te hernemen. Rust 21. Na een kwartier vergroot H. B. C. de leiding 31. Dan komt T.TJ.B.B. opzetten. Uit een penalty scoren de Boys 32. H.B.C. scoort nog 2 maal. Met 5—2 voor H.B.C. komt het einde. Het V. V. A.-tournooi Haarlem wint den beker Zondagmorgen trokken eenige Haarlem-leden die den leeftijd van 17 jaar nog niet bereikt hebben, naar Am sterdam, om daar deel te nemen aan het V.V.A.-toumool. Een groot aantal vereenigingen namen aan dit tournooi deel. De jeugdige roodbroeken bonden het eerst den strijd aan tegen Z. V. V. Haarlem was al spoedig in de meerder heid, doch wist vóór rust geen doel punt te maken. Na rust gelukte het aan den jongsten Kornmann het eenige doelpunt van den wedstrijd te maken, zoodat Haarlem met 10 won. In de demi-finale speelde Haarlem tegen A. F. C„ welke wedstrijd door Haarlem gewonnen werd met 21. A. F. C. had tot rust met 10 de leiding waarna één van de A. F. C.-backs in eigen doel trapte. Even later maakte Klipp aan alle onzekerheid een eind en scoorde het tweede doelpunt. Te half vier speelden de roodbroe ken in de finale tegen V. V. A. In de eerste helft waren de Haar lemmers voortdurend in de meerder heid, maar konden dit niet in doel punten uitdrukken, zoodat de rust met blanken stand Intrad. Ook na de her vatting waren de roodbroeken sterker, zij hadden toen meer succes. Klipp maakte den eersten goal, spoedig ge volgd door nummer twee van Tuinman (2—0). Tot overmaat van ramp wist één van de Amsterdamsche backs niet anders te doen, dan in eigen doel te trappen (30), waarmee het einde kwam. Haar lem won hiermee voor den tweeden keer den fraaien wisselbeker. D. w. O.—T. H. B. II (6—0) De voetbalvereeniging D. W. O. open de Zondag haar nieuwe terrein aan den Vergierdeweg met het spelen van een wedstrijd tegen T. H. B. n om een zil veren kruis. De wedstrijd werd door D. W. O. ge wonnen met 60. De doelpunten werden gemaakt door J. Kroon, G. Appelboom en L. Seve- rijnse. BloemendaalAIcm. Victrix (4-5) Alc. Victrix en Bloemendaal hebben er in de gegeven omstandigheden van ge maakt wat er van te maken was zoodat het ondanks de hitte een aardige, vlug ge wedstrijd is geworden. Alcmaria, dat met 2 invallers speelde was iets minder dan verleden week. doch Bloemendaal speelde stukken beter en vooral de invaller rechtshalf Cassee trad in de eerste helft op den voor grond. De Alkmaarders bleken vrij spoedig gewoon aan de vreemde voetbaltempe- ratuur en voor de thuisclub goed en wel wist stond het 0—2. Vooral het eerste doelpunt was goed. Hierna werd de ditmaal oranje-witte voorhoede zeer actief. Nog in de eerste helft werd de stand 32. In de tweede helft is de strijd goed verdeeld. De bezoekers schieten veel meer doch de witte doeiverdediger stopt nagenoeg alles. Eerst tien minuten voor tijd scoort Hoomans met een schitterend schot den gelijkmaker. 3—3. De Bloemendaalsche achterhoede be gaat dan de fout veel te ver op te drin gen. Het resultaat hiervan ls dat Bos no. 4 kan maken en even daarna Hoo mans in een vermeend buitenspelgeval no. 5. Vlak voor time schiet de Bloemendaal sche linksbuiten van den vleugel af no. 4 in het Alkmaarsche net en winnen de bezoekers dus met 54. Algemeene vergadering B. V. C. Bloemendaal. Vrijdag hield de B. V. C. Bloemendaal haar algem. vergadering in café-rest. van Schooten te Overveen. In zijn openingswoord maakte de voorzitter Adr. Cassée met vreugde ge wag van de terreinverbetering te Bloe mendaal. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek dat de financieele toe stand der vereeniging zeer goed is t« noemen. BegTOoting voor het a.s. sei zoen werd ongewijzigd goedgekeurd. Aan de beurt van aftreden waren se cretaris en penningmeester. Beiden wer den bij acclamatie herkozen. Het be stuur bestaat dus uit de heeren Adr. Cassée voorz.. J. Beijk. seer M. Jansen, penningmeester en C. A. Bakker en C. J. Cassée commissarissen. De heer J. Cassée stelde zich disponi bel om als leider van de adspiranten op te treden. Door den grooten toevoer van jonge leden zal in het a.s. seizoen zeer waarschijnlijk met twee elftallen in de adspirant-competities van den H. V. B. worden uitgekomen. ZwedenBelgië. Zondag werd te Stockholm de voetbal wedstrijd Zweden—België gespeeld. De Zweden waren sterk in de meerderheid. De stand met rust was 2—0. het einde kwam met 7—0 in het voordeel der Zweden. Stedenwedstrijd Haarlem Amsterdam. HAARLEM ZEGEVIERT. Het door het Bondsbestuur van den N. H. B. samengestelde Amsterdamsche negental heeft het Zondagmorgen niet getroffen. Want Haarlem had den ouden vorm teruggevonden. In het begin ging het vrywel gelyk op. Langzamerhand kreeg Haarlem een kleinen voorsprong.è In de zevende inning werd het pleit beslecht. Haarlem behaalde in die beurt negen runs. Dat was den Amsterdammers te mach tig en het slot van den wedstrijd be- teekende niet veel meer. De eindstand was 2011. Het lid van het Bondsbestuur, de heer P. M. Smies wenschte Haarlem geluk met die overwinning en stelde aanvoeder Beets de negen zilveren leg- medailles ter hand. Haarlem wint van Ajax! Voor de tweede maal is het Haarlem gelukt Ajax te slaan. Zaterdag zijn ten minste twee kostbare punten veroverd. In het begin van den wedstrijd was geen sprake van overwicht. Vrywel nie mand slaagde er in de harde ballen van Van den Heuvel te raken. Maar ook Smit was uitstekend op dreef en als hij nog geslagen werd, werd de bal als er eenige kans was. gevangen. Kouw en Hoogendoorn deden het goed. Na vier innings was de stand 3—3. Toen de Haarlemmers wat meer kijk op het bowlen kregen werd Van den Heuvel vele malen in het verre veld geslagen. Vooral Smit en Vrugt waren daar sterk in. Zoo werd in de vijfde inning een voorsprong van drie punten veroverd, die niet meer werd afgestaan. Na ne gen innings van Ajax en acht van Haar lem was de stand 106 en Haarlem was twee punten rijker. Denzelfden middag verloor Blauw Wit van Concordia met 9—3 waardoor het gevaar voor Haarlem alweer een ietsje verminderd werd. Ned. Rijn-Westfalen- Nederland. Te Amsterdam heeft Zaterdagavond en Zondag de schaakwedstrijd plaats gehad tusschen den Neder Ryn-Westfaalschen Schaakbond en den Nederlandschen Schaakbond. Nederland won öe eerste ronde met 43 1/2 punt tegen Dultschland 31 1/2 punt. Ook de tweede ronde werd door Ne derland gewonnen en wel Nederland 47 1/2 punt Duitschland 27 12 punt. zoodat de Nederlandsche Schaakbond dezen wedstrijd gewonnen heeft met 9159 punten. Om het Kampioenschap vai Amsterdam. Donderdag 8 September a s. zal te Amsterdam de huldiging plaats vinden van den kampioen van Amsterdam, P. J. van Dartelen. Dan zal hem de kamploensprys, een zilveren beker, wo.den uitgereikt. De „Haarlemsche Damclub", waar van v. Dartelen voor zijn vestiging te Amsterdam bijna 21 jaren lid was, zal een deputatie zenden en aan den nieu wen Amsterdamschen Kampioen een fraaie verguld zilveren herinnerings medaille overhandigen. Na afloop van deze huldiging zal van Dartelen een simultaanséance ge ven voor de Amsterdamsche damspe lers

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11