DE FEESTEN TE BEVERWIJK. 45e Jaargang No. 13560 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Maandag 5 September 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN p*r weck I 0.27M, met geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Voor Haarlem ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11.75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. BI) en de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57^. Franco per post door Nederland I abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag, en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents 3.87H- Afzonderlijke nnmmers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haariem en Omstreken 10.57^; franco perpostf 0.65 per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. DIreotie, Redactie en Administratie: Gr* Houtstraat 93, Post-Giro 388T0 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B, Spaarne 12, Telefoon 10122, 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 Directeuren j. c. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, IJmuiden-Oost, en Administratie 10724 en 14825. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Beverwijk, enz., enz. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telefoon 521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN eerste blad AGENDA. Heden: MAANDAG 5 SEPTEMBER Schouwburg Jansweg: - Voorstelling van „Het Teeken des Kruises", 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden tan ver- ichillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoll. Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreef zicht: Trio Stoffer. DINSDAG 6 SEPTEMBER Gemeenteraad Statenzaal (Prinsen hof) 1.30 uur. Groote of St. Bavokerk: Orgelbespe ling, 2—3 uur. Stadsschouwburg: „De Geveltoerist", 8 uur. Schouwburg Jansweg: Voorstelling van „Het Teeken des Kruises", 8.15 uur. Kamer van Koophandel en Fabrieken Vergadering gebouw Nassaulaan 7.30 u. Cinema Palace. Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater. Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte: Groote Markt: Dan cing. Tivoll, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Bloemendaal: Gemeenteraad des na middags 2 uur. Haarlemmerliede: Gemeenteraad, des namiddags 7.30 uur. Beverwyk: Gemeenteraad, des voor middags 9 uur. Zandvoort: Gemeenteraad des namid dags 7.30 uur. Heemstede: Gemeenteraad des avonds 8 uur. Velsen: Gemeenteraad des namiddags 7 uur. Bennebroek: Gemeenteraad 's avonds 8 uur, Hillegom: Gemeenteraad des namid dags 1.45 uur. VERTREK NAAR HET KAGERMEER EN WARMOND om 1.30 vanaf de Koudenhorn. - Zondag om 2.00 uur vanaf het Z.B. Spaarne bij Haarl. Dagblad (Adv.) kunstkring voor haarlem en omstreken. DE EERSTE TENTOON STELLING. Men schrijft ons: Op Zaterdag 10 September as. des namiddags te drie uur wordt voor leden en genoodigden geopend de eerste, door den Kunstkring gcorga* niseerde, tentoonstelling. Deze expositie, die gehouden wordt in de woning Kenaupark 23, door de eigenaressen daartoe welwillend afge= staan, zal eene kerncollectie bevafc ten van het belangrijke werk van den schilder en graphisuhen kunstenaar S. Jessurun de Mesquita. Na vaststelling der data zullen zoo spoedig mogelijk dc andere komende uitingen van den Kring worden be» kend gemaakt, waaronder reeds ge» noemd kunnen worden lezingen met lichtbeelden van de heeren Just Ha velaar en T. B. Roorda, respectieve: lijk over moderne beeldhouwkunst en Hindocjavaansche beeldhouwkunst, en een lezing van den heer Sem Dresden over een onderwerp der muziek. Op het gebied van toonecl en lette* ren en muziek zijn verdere manifesta» ties in voorbereiding, die mede ver* band zullen houden met de mogelijk* heden welke het komend seizoen zal bieden. i zal gouverneur- generaal de graeff aftreden? EEN TEGENSPRAAK. BATAVIA, 3 September (Aneta). Naar aanleiding van berichten in „Het N. v. d. D. van Ned.-Indië" en de „Javabode", dat Gouverneur-Gene raal jhr. De Graeff zich o.a. tegenover eenige leden van den Volkenbond in dien zin zou hebben uitgelaten, dat hij in eventueele verwerping van de voor gestelde wijziging van de verhoudingen in den Volksraad, aanleiding zou vin den om onmiddellijk ontslag te vragen is de „Indische Courant" van officeele zijde gemachtigd, deze berichten als volstrekt onjuist tegen te spreken. het lot van de st. raphael. Het ergste gevreesd. MRS. HAMILTON BLIJFT OP BEHOUD HOPEN. Van Minchin's vliegtuig, de „St. Ra phael" heeft men nog steeds niets ge hoord. Wanneer men de mogelijkheid uitschakelt, dat aan de „St. Raphael" hulp is verleend door een schip, dat niet voorzien is van een draadlooze installa tie, moet alle hoop op redding van het vliegtuig opgegeven worden aldus wordt uit Londen van Zaterdag gemeld aan de Tel. Het s.s. „Josiah Macy", waarop men naar geloofd wordt het laatst de „St. Raphael" heeft gezien, heeft via het s.s. Mont Royal nog de volgende bij zonderheden geseind aangaande het ge signaleerde vliegtuig: De machine was misschien een eendekker. De registratie cijfers waren niet te zien, omdat het donker was. De eendekker passeerde de „Josiah Macy" boven het voorste deel van het schip op een hoogte van ongeveer 300 M. De snelheid waarme de de machine vloog, wordt op ongeveer 80 mijl geraamd. De wind was West- Zuidwest; het was bewolkt en het zicht was ongeveer tien mijl. Ondanks de pessimistische meening van alle luchtvaart-experts blijft mrs. Hamilton hopen en vertrouwen op het behoud van haar echtgenoot, capt. Ha milton, die tezamen met Minchin de „St. Raphael" bestuurt. Het tengere donkere vrouwtje verliet drie weken geleden Engeland en spoed de zich van Néw York naar Ottawa om haar echtgenoot te kunnen verwelko men bij zijn aankomst. „Ik heb abso luut vertrouwen, det Leslie gevonden zal worden", zeide zij vandaag. Naar aanleiding van geruchten, dat de „St. Raphael" bij Labrador ge zien zou zün, heeft de Canadeesche re geering aan alle radio-stations, vuur torenwachters en andere ambtenaren last geven, onmiddellijk te melden of er een machine is waargenomen en een onderzoek in te stellen. Men vreest echter, dat .indien het vliegtuig in het zoo goed als onbewoonde binnenland is gedaald, de situatie der inzittenden ho peloos is. 't werkloozen- probleem in groote steden. ELDERS TE WERK GESTELD. Het persbureau Vaz Dias meldt ons: Naar wij vernemen zal een nieuwe poging worden ondernomen om te ge* raken tot de oplossing van het werk* loozenproblecm in de groote steden. Als voorloopige maatregel ,zuülen een honderd»tal werkeloozen uit Utrecht bij Zwolle te werk worden gesteld. electrificatie spoorwegen. WAT ZIJN DE KOSTEN? Het Tweede Kamerlid Van Braam beek heeft den minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Wil de minister mededeelen, hoe groot de kosten zijn, die tot nog toe zijn besteed in verband met de electri- ficatie van de spoorlijn Amsterdam Rotterdam en welke kosten ter zake nog dienen te worden gemaakt? Wil de minister tevens een overzicht geven van de voordeelen, geldelijk, zoo wel als die, welke aan den dienst wor den ontleend, welke van deze eleetrifi- catie worden verwacht? motorrijder zwaar gewond gevonden. NA ENKELE UREN OVERLEDEN. Wij lezen in De Courant van heden ochtend het volgende bericht uit Apel doorn: Zondagmorgen reed dr. Drijver uit Den Haag met zün gezelschap per auto in de richting naar Amersfoort over den Amersfoortschen straatweg, toen hü aan de Kampsteeg een motorry'der in hoogst ernstigen toestand, met zware verwon dingen aan het hoofd, bij een boom langs den weg zag liggen. Onmiddellijk werd de eerste hulp verleend, terwijl assisten tie werd ingeroepen. Zee spoedig was dan ook de politie-auto uit Apeldoorn op de plaats van het ongeluk aanwezig, die het slachtoffer, den heer Kouwen- berg, uit Rotterdam, in bewusteloozen toestand, doch voortdurend van pijn kreunend, naar het ziekenhuis vervoerde. Zonder weder tot bewustzijn te zün ge komen is de ongelukkige een paar uur later overleden. Ofschoon men omtrent de oorzaak van het onheil in hst on zekere verkeert, wordt vermoed, dat de heer K. tengevolge van niet voldoende bekendheid met den weg, in volle vaart tegen een boom is gereden. van de aardenburgerij. (De Zeeuwsche Gemeente Aardenburg zit na 6 Sep tember zonder Raad en zonder Wethouders). Wat moet Aardenburg beginnen, Zonder Wethouders en Raad, Ach, die Aardenburger burgers. Hebben het wel erg te kwaad: Stel je voor dat wü in Haarlem, Zonder raad eens waren Nee, Laat me daar zelfs niet aan denken, 't Is een vreeselijk idee; Wie zal Aardenburg nu raden, En wie houdt daar nu de wet. Wel is d' Aardenburgemeester, Voor een zwaar probleem gezet; Aardenburg is dezer dagen, Radeloos, want zonder raad, En 't zal redeloos ook wezen, Want er wordt niet meer gepraat, Deze gansche situatie, Is zoo zonder precedent, Of ze leidt tot reddeloosheid, Is uit geen geval bekend; Mogelijk zegt de Aardenburger, Spaar rne verder maar je raad, Ik kan zelf de wet wel houden, Denk u eens zoo'n resultaat; Als de burger straks mocht aarden, Heel de Aardenburgerü, In haar nieuwe radeloosheid, Staat de zaak er moeilijk bü. P. GASUS. het ongeluk op de groote markt. DE TOESTAND VAN DEN BRANDWEERMAN. De brandweerman A. van Waveren, die Donderdagmiddag ernstig ver* wond werd bij de botsing tusschen de motorspuit en de tram op den hosV. van de Groote Markt en de Groote Houtstraat, wordt nog in het St. Eli sa* beth's Gasthuis verpleegd. Naar wij vernemen tis zijn foestand de laatste dagen vooruitgaande, zoodat die thans zelfs goed te noemen is. de indische doodvonnissen. PROTEST S. D. A. P. EN N. V. V. De besturen van S. D. A. P. en N. V. V. hebben, naar het Volk meldt, beslo ten, het volgende telegram aan den gou verneur-generaal te zenden: Besturen van S. D. A. P. en N. V. V. in. vergadering bijeen protesteeren in naam der menschelükheid tegen uitvoering doodvonnissen en dringen op afschaffing doodstraf ook in Indië aan. de indonesische stu denten te leiden. PASSEN TERUGGEGEVEN. Men meldt uit Leiden aan De Maas bode: Naar wij vernemen, zün aan de Indo nesische studenen, wier papieren bü den inval der justitie te hunnen huize op 11 Juni in beslag zün genomen, hun pas poorten, die eveneens in beslag waren genomen, teruggegeven. Wij vernamen verder dat den studen ten, wanneer zü zich buitenslands willen begeven, geenerlei moeilijkheden in den weg worden gelegd. de verkiezing te aardenburg. GEMEENTE ZONDER RAAD. Nu bericht is ontvangen, dat de Kroon het beroep van den ouden raad tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeeland, waarbü de nieuwe raadsleden niet worden toegelaten, heeft verwor pen, is de gemeente Aardenburg in gaande 6 September zonder raad en zonder wethouders. Een nieuwe stem ming op de in April ingeleverde can- didatenlüsten zal nu moeben plaats hebben. onze vliegvelden. OP WAALHAVEN DE 100.000ste BEZOEKER. Het is Zondag weder buitengewoon druk geweest op Waalhaven. Ruim 6000 bezoekers passeerden de controle, waar van een ongekend hoog aantal, n.l. 350, een pleiziervlucht maakte. Ongeveer. 4 uur werd de 100.000ste bezoeker geno teerd. Het was de heer J. H. Etman en zün verloofde mej. G. lake, wien een gratis vlucht naar Amsterdam en terug .werd aangeboden. kind en verkeer. VERKEERSOPVOEDING IS NOODIG. B. en W. te Amsterdam hadden een commissie benoemd om na te gaan, welke maatregelen kunnen worden ge nomen om de gevaren die de jeugd door het moderne verkeer bedreigen te ver minderen. Een zaak, die ook wel eens in den Haarlemschen Raad is besproken. Naar het Hbld. verneemt is het rapport der commissie B. en W. aangeboden. Het rapport, zoo weet het blad mede te deelen. gaat van de gedachte uit, dat wil men in de toekomst de gevaren van den weg -erminderen, den kinderen al jong de regels van den weg zullen moeten worden ingeprent. Verkeersopvoeding is een vereischte. Het rapport gaat na op welke wijze de school in deze een taak kan vervullen. aanvaring op zee. NOG BEHOUDEN BINNEN GEKOMEN. Onze correspondent te IJmuiden schrijft: Zaterdagnacht kwam te IJmuiden binnen de stoomtrawler „Polaris" IJM. 6 van de Visscherij Mü- Patria I. Dit schip was Donderdagmorgen ter vis scherij vertrokken, 's Nachts 3 uur is het op ongeveer 80 mül van het vuur schip Terschellingerbank aangevaren door een Duitschen stoomtrawler Grosz hertog Friedrich August H. C. 175 uit Cuxhaven. De Polaris kreeg een groot gat bij de kolenbunkers aan bakboord en maak te water. Zoo goed mogelijk werd het gat gestopt, waarna men naar IJmuiden terugstoomde. De aanvaring geschiedde bü mistig weer. De Polaris voer lang zaam en gaf telkens seinen, terwül de Duitsche trawler groote vaart had. Ook de Duitsche trawler bekwam scha- de inbrekersjacht te den haag. TOESTAND INSPECTEUR PAUL. De Haagsche correspondent van De Courant meldt: De toestand van inspecteur Paul, die bij dc achtervolging van de op heeterdaad betrapte inbrekers in de Houtrustlaan, zoo ernstig werd ge* wond is nog steeds van dien aard, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Merkbare achteruitgang is echter ge» lukkig niet geconstateerd. de Z.g. „hoofd-insfec- teur". WINKELJUFFROUW HEM TE SLIM AF. Zaterdagavond is in een der winkels der Unie-Maatschappü aan het West einde in Den Haag een brutale poging tot diefstal gepleegd. Tegen 6 uur vervoegde zich in den winkel een als heer gekleed persoon, die tot de winkeljuffrouw zeide, dat hij hoofdinspecteur van de Unie-Maatschap pü was en den stand van zaken in de verschillende winkels moest controlee ren. Hü wenschte dan ook een overzicht te hebben van de kas. Daartoe begaf hij zich, vergezeld van de juffrouw, naar het kantoor achter den winkel en snuf felde daar het kasboek na. Toen zeide hij. dat hü ook het aanwezige geld moest nagaan. Want het gebeurde dikwüls, dat er valsch geld onder was. De juffrouw overhandigde hem de stapel bankbiljetten die in den loop van den dag in den winkel waren ontvan gen. Het gedrag van den z.g. hoofdin specteur vond zij echter wat zonderling en zij hield hem daarom in het oog. De man bemerkte dit; hü deed plotseling een greep naar het geld en stormde met eenige bankbiljetten 't kantoortje uit. De juffrouw liep hem echter dadelük na en even buiten den winkel werd de man door voorbijgangers aangehouden en aan de politie overgeleverd. De bankbiljetten had hij bü zün vlucht verloren. Hij bleek te zün een 34-jarige kleermaker, W. genaamd. De man is in verzekerde bewaring gesteld. ontploffing in motorboot. SCHIPPERSKNECHT OMGE KOMEN. Vrüdagavond heeft te Leimuiden een ontploffing plaats gehad in een motor boot, vermoedelijk doordat de 20-jarige schippersknecht P. S. uit Woudrichem met een lucifer den stand der stookolie uit het reservoir nakeek. S. werd over boord geslingerd. Zyn lyk is later met hevige brandwonden bedekt opgehaald. De officiëele opening. Zooals wij reeds in ons vorige num mer mededeelden, zün Zaterdag de ver schillende feestelijkheden en tentoon stellingen geopend. Er was zeer veel belangstelling. In het groote tentoonstellingsgebouw (het veilingsgebouw ,,'t Centrum) waren behalve alle leden van het hoofdco mité aanwezig de leden van het ge meentebestuur, de raadsleden, de heer E. H. Krelage, voorzitter Van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor het district Haarlem, de heer H. J. Voors, secretaris van de Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur, de burgemeester van Heemskerk en Wijk aan Zee, nog vele andere ge-joodigden aanwezig. Het eerst vjerd onder leiding van den componist, «üen heer H. J. Trompert, uit gevoerd .„Kinderlandjuweel", een sym bolisch gedicht over het Beverwijk van voorban, heden en toekomst. De uit voering door een kinderkoor was prach tig en werd met groote aandacht ge volgd. Hierna zong een groot gemengd koor, ander leiding van den heer D. van Veen en met begeleiding van de Be- verwijksehe Harmoniekapel „Openings lied" gedicht van Pater Jerome Vermin, muziek van Sam Vlessing. De redevoeringen van mr. A. Moens, voorzitter van het comité en van den burgemeester van Beverwijk, jhr. Strick van Linschoten, hebben wü reeds ver meld. De heer E. H. Krelage voerde het woord namens de Kamer van Koophan del. Hij zei o.a.: Inderdaad Beverwijk mag trotsch zijn op zün ontwikkeling, het is geworden een economisch cen trum van beteekenis in Kennemerland en kan wijzen op belangrijke in dustrieën uitgebreide tuinbouwcultu- ren, akkerbouw en handel. Daarom stel ik het als voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het gebied Haarlem e.o., waartoe ook Be verwijk behoort, op bijzonder hoogen prijs, hier te mogen getuigen van de groote belangstelling der Kamer voor dit herdenkingsfeest. De Kamer van Koophandel acht zich gelukkig, dat het ny'vere centrum Be- verwük tot zün gebied behoort, ze ver heugt zich in den bloei van deze streek, van hare veilingen, industrieele en handelsondernemingen. De Kamer is overtuigd, dat het toppunt van dien bloei nog niet is bereikt, en steunt met groot sympathie de pogingen, die worden aangewend om deze streek een rechtstreeksch en snel verkeer over zee met het buitenland te waarbor gen. Zoo opent de toekomst een hoopvol uitzicht en blijkt de ontwikkelingsgang van Beverwük en de omringende streek te gaan in steeds sty'gende lijn. De heer Mr. Moens, dankte den heer Krelage voor zün hartelüke woorden en deelde verder mede, dat het hoofd comité had gehoopt, dat H.M. de Ko ningin Beverwijk zou hebben bezocht. Daar dit evenwel niet mogelijk was, had het comité besloten een telegram van hulde en erkentelijkheid te zenden. Nadat het gemengd koor, het „Slot koor" had gezongen, was de openings plechtigheid geëindigd en werd een rondgang gemaakt door de verschillen de tentoonstellingsgebouwen. Over deze tentoonstelling is reeds een en ander medegedeeld. De werke lijkheid overtreft de stoutste verwach tingen, vooral wat betreft de afdee- lingen, groenten, fruit en bloemen. De jury kende de volgende bekroningen toe: Uitslag Tuinbouwtentoonstelling.. 1. Veilingorganisaties: lste prijs, gouden medaille, Coöp. Tuindersvereeniging „Vrije Veiling". 2de pr. verg, zïlv. med. Tuindersver- eeniging „De Eendracht". 3de prijs zilveren medaille R.K. Tuin- dersvereeniging .Kennemerland",, alle te Beverwijk. 2. Tuinbouworganisaties: 1. lste prüs, gouden med., o: 59. Tuinbouwclub Heemskerk. 3. Tuinbouwers persoonlük: 1. Gebr. H N. Vendel, Heemskerk, lste prüs, verguld zilveren medaille en f 50. 2de prijs zilv. med. en f 25, H. Horsman Wijk aan Duin, extra prüs H. Duin Be verwijk. 3a. Mooiste Fruitmand: lste prijs verg- zilv. med. Coöp. Ver. „Vrije Veiling", Beverwük, 2de prijs zilv. med. Tuinbouwclub, Heemskerk, 3de prüs verg. bronzen med. Tuin bouwclub Heemskerk. 3b. Komkommers: lste prüs verg. zilv. med. de heer J. W. A. Muyen, Heemskerk; 2de pr., zilv. med., de heer J. Nüman, Wük aan Duin. 3c Meloenen: lste prijs verg. zilv. med Tuinbouwclub „Heemskerk". 3d. Tomaten. lste prijs verg. zilv. med. den heer J. W. A. Muyen, Heemskerk. 3e. Bconen: lste prijs verg. zilv. med. Gebr. H. en N. Vendel, Heemskerk, 2de prüs zilv. med. H. Nijman, Wijk aan Duin. 4. Handelaren en grossiers: lste pr, de heer C. Tabak, Beverwijk, verg. zilv. med. 5. Voor venters en halbedrijven: 1ste prijs verg. zilv. med. en f 50 den heer G. v. d. Winden. Beverwijk. 6. Voor iedereen. Inzending specerij- kruiden. 1ste prijs verg. zilv. "med. den heer C. Gerienbach, Wük aan Zee en Duin, 63 soorten verschillende specerijen; 2de pr. zilv. med. Tuinbouwclub „Heems kerk." Bloemententoonstelling. 1. Uitgebreidste en mooiste inzending Dahlia's: )ste prüs Gouden med. Gebr. v. Bugenum, Beverwijk, 2de prüs zilv. med. K. Steyn, Beverwük. 2. Bloemwerken, vervaardigd v. Dah lia's: 1ste prijs verg. zilv. med. Gebr. Buge num; 2de pr. zilv. med. K. Steyn, 3de pr. Bronzen med. afdeeling Beverwük der Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. 3. Gladiolen. Uitgebreidste verzame ling: lste pr. Gebr. de Goede. Bever wijk. 1ste pr. a. Gebr. A. en G. v. d. Wel, Beverwijk. 4. Bloemwerken van Gladiolen: lste pry's verg. zilv. med. Gebr. de Goede, 2de pr. zilv med. Gebr. G. en A. v. d. Wel, Beverwük. 5. Bloemen naar vrije keuze: lste prüs. verg. zilv. med. Th. Jansen, Heemskerk, 2de prijs K. Steyn, Bever wijk. 6. Bloemwerken, vrije keuze: 1ste prijs Gouden medaille: J. San- berg, Velsen Gebr. v. Bugenum, Bever wijk, 2de pr. zilv. med. B. Heynelcamp, Wijk aan Zee en Duin; Jac. Groot, Vel sen, K. Steyn, Beverwijk. 2de pr. bronzen med. afd. Beverwijk Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde: Geels en Kleyn, Santpoort, J. v. d. Mey, Velsen 7. Planten in Potten: 1ste prijs verg. zilv. med. K. Steyn, Beverwük, 2de pr. afd. Beverwük, Tuin bouw en Plantkunde, den heer B. Hey- nekamp, Wük aan Duin; 3de pr. bron zen med. N. v. d. Wel, Wük aan Duin. 8. Bloeiende en groene planten: lste prijs, verg. zilv. med. firma W. v. d. Colk, Wük aan Duin 2de prijs zilv. med. K. Steyn. Beverwijk. Opening winkelweek. 's Middags 6 uur werd in de raads zaal door den burgemeester, in tegen woordigheid van den geheelen raad, het bestuur der Winkeliersvereeniging „Eendracht Maakt Macht" en vele le den van het comité, de winkelweek of ficieel geopend met een rede, die ge tuigde van belangstelling voor den mid denstand niet alleen, maar ook van respect voor de energie der winkeliers, waarbü hij wees op het groote resultaat door organisatie verkregen. De heer de Casseres Sr., voorzitter van het comité voor de winkelweek, dankte den Burgemeester en bood hem als blijk van sympathie een bloemen mand aan. Hierna werd, voorafgegaan door twee herauten te paard, een rondgang door Beverwijk gehouden, waarbij de Harmo nie „St. Jozef" haar medewerking ver leende. 's Avonds was het enorm druk, de verlichting was schitterend, inzonder heid van den Wükertoren en het Raad huis, doch ook vele eigenaars van par ticuliere gebouwen hadden hun uiterste best gedaan. Tot besluit van dezen eersten dag werd op de Meerkade een schitterend vuurwerk afgestoken, aangeboden door de Winkeliersvereeniging. Zondag werd in alle kerken een her denkingsdienst gehouden. Behalve dat de tentoonstellingen ge- cuend waren en 's avonds overal ge- illumineerd werd, was er dien dag ver der niets te doen. het muziekconcours te beverwijk. Tweede Concoursdag. Ook dezen Zondag werd de concert- wedstrüd begunstigd met prachtig zo merweer en ondanks de herdenkingsfees ten v/as de belangstelling wederom zeer groot. Aangevangen werd met vereeni- gingen uit de 4de afdeeling Fanfare al. „Prinses Juliana" uit Ilpendam, dir. P. Broers en „Door Wilskracht Verkregen", dir. M. Sanders. Beide corpsen speelden zeer verdienstelijk, de stemming was echter niet onberispelük. De Haarlem- sche harmonievereeniging „Utile Dulci", dir. Ch. H. J. Huijboom kwam in de vierde afdeeling Harmonie uit met het aardige maar niet geheel begrepen ver plichte nummer „Gavotte du Ballet de Naïs" van Rameau. Jammer dat aan de onderlinge stemming der instrumenten door vele directeuren te weinig aandacht gewijd wordt. Met de vijf vereenigingen uit de eer ste afdeeling Harmonie ging het „excel-

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1