TVlacKimosh's Toffee deluxe HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 7 SEPT. 1927 VERGADERING VAN DEN HAARLEMSCHEN GEMEENTERAAD. Aanvaarding geschenken. De gronden voor de houten hulpkerk. Waar komt het dienstgebouw der Waterleiding? Oversteegen stemt niet. Vcchlvrij maken van woningen. Benoemingen. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. Gesteld worden in handen van B. en W. om prae-advies: lo. Een verzoek van H. Bierens de Haan e.a. bewoners van huizen aan de Paviljoenslaan om opheffing van de te genwoordige speelgelegenheid voor het Paviljoen; 2o. een verzoek van de bouwvereenl- ging „Onze Woning" het daarheen te leiden, dat de opslagplaatsen van af braak in het nieuwe Slachthuiskwartier verwijderd worden; 3o. een schrijven van Chr. D. Meurer houdende verzoek het daarheen te lei den dat de Houtvaartbewoners spoedig gas- en waterleiding krijgen, alsmede openbare verlichting; 4o. een verzoek van de N. V. Uitge vers Mij. „Haerlem" om voor de pas verschenen uitgave van het adresboek van Haarlem een subsidie te verleenen van 10 per duizend ingezetenen; 5o. een verzoek van de N. V. Handel maatschappij „Geko" om hertaxatie van de 141 perceelen en taxatie van 93 per- ceelen door adressante gesticht op ter reinen nabij den Rijksstraatweg: 60. een schrijven van J. S. H. Vrij land, rentmeester van Elswout, houden de verzoek overeenkomstig art. 28 der woningwet tot opheffing der onbewoon baar verklaring van de perceelen Ramp laan nrs. 107. 109 en 111 (thans ge meente Haarlem) te willen besluiten: 7o. een verzoek van S. L. Blom en Tj. de Vries om aan hen in koop af te staan een perceel bouwterrein gelegen aan de Molijnstraat; 80. een adres van leeraren van het Christelijk en R.-K. Lyceum houdende verzoek om een toeslag uit de gemeente kas op. de salarissen van leeraren bij het Bijzonder Middelbaar Onderwijs; Besloten wordt: lo. de ten name van P. D. Punt te Vogelenzang staande huur van de gron den genoemd onder Volgnr. 119 van het besluit van 28 Juli 1926 no. 19 en de vergunning voor het hebben van 3 uit gangen" verleend bij besluit van 30 No vember 1921 nr. 3 met ingang van 1 Januari 1928 over te schrijven op naam van L. C. Punt Hzn. te Klundert; 2o. a. Met wijziging van het besluit van 28 Juli 1926. no. 19 volgnr. 93 met ingang var. 1 Januari 1928 aan Gebr. A. F. en J. A. Ruigrok te Vogelenzang in huur af te staan een gedeelte grond aan de Leidsche Vaart kad. bekend gemeen te Eennebroek sectie A nr. 992 ged. groot 133 M2. met gele kleur aangegeven op de hierbij behoorende teekening gemerkt I voor den prijs van 0.12 per M2. en onder bij genoemd besluit vastgestelde voorwaarden; b. Aan Gebr. Knopper te Vogelenzang voor 3 jaren ingaande 1 Januari 1928 in huur af te staan een gedeelte grond aan de Leidsche Vaart kad. bekend ge meente Bennebroek sectie A nr. 992 ged. groot 15 M2. met gele kleur aangege ven op de hierbij behoorende teekening. gemerkt n voor den prijs van 0.12 per M2. per jaar en onder de voorwaar den genoemd in besluit van 28 Juli 1926 no. 19 vo'gnr. V3; Agendapunten. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot aanvaarding van basreliëfs van de afdeeling Haarlem van het Ned. Kunstverbond ter plaatsing in de in aanbouw zijnde school voor "voorbereidend lager onderwijs aan de Saracenenstraafc en tot vaststelling van het 2e suppletoir kohier schoolgelden H. en M. O. 1926-1927. PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot uitbrei ding der Centrale verwarming van het j Prinsenhof. De heer Oversteegen vraagt of dit nu wel werkelijk noodig is. Hij meent dat deze 2000 wel beter besteed kun nen worden, nl. voor de duizenden ar moedzaaiers die in de gemeente wonen. Wethouder Reinalda refereert zich aan de stukken op deze zaak betrekking hebbende. De heer Oversteegen wenscht een antwoord op zijn vraag of het wel noo dig is. De Voorzitter verzoekt, na een begin van applaus op de publieke tri bune, het publiek om zich van teekenen van goed- of afkeuring te onthouden. Aangezien de heer Oversteegen stem ming vraagt wordt het voorstel bij stemming aangenomen. PUNT 10. Voorstel van B. en W. tot verhuring voor den tijd van drie jaar aan den Raad der Gereformeerde Kerk van Haarlem van een terrein gelegen aan de Jacob Geelsstraat hoek Busken Huet- straat voor het plaatsen van een hulp kerk. De heer Peper heeft daartegen wel eenig bezwaar omdat dan daar ter plaatse geen woningen kunnen komen. De heer Oversteegen zegt dat er meer kerken dan huizen zijn. Dat is on- gewenscht. De heer R e n a 1 d a deelt mede dat B. en W. eerst een ander terrein had den aangewezen voor het houten kerk gebouw. Dat was naar de meening van het kerkbestuur echter te ver af. Van daar dat nu wordt voorgesteld tijdelijk dit terrein te verhuren. Het is de be doeling dit terrein open te houden en het te bestemmen niet voor den bouw van woningen maar voor een gebouw, dat dienen kan voor algemeene doelein den bijv. voor een leeszaal. De heer Peper vindt het dan een reden te meer om het terrein nu niet voor 5 jaar te gaan verhuren. Spr. vraagt aanteekening dat hij tegen dit voorstel is. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. PUNT 11. Voorstellen van B. en W. tot verkoop van grond aan de Tuinwijldaan, de Engelszsfraat en de voormalige Baan- laan. Bij het laatste voorstel vraagt de heer Klein of er aan gedacht is dat an dere perceelen nu nog een uitgang heb ben. De heer Reinalda antwoordt dat die perceelen alle in handen van één eigenaar zijn die daar wel voor gezorgd heeft. De heer Oversteegen zegt dat God den grond aan allen gaf. Hij zou daarom den erond gratis aan het Wees huis willen afstaan. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. De voorstellen van B. en W. tot uit gifte van grond in erfpacht aan de Leidschevaart hoek Van Oosten de Bruynstraat en tot aankoop van de per ceelen 't Krom hoek Valksteeg, wor den aangenomen. PUNT 14. Voorstel van B. en W. om hun een crediefc te verleenen van f 27.000 voor een verbouwing en uitbreiding van het perceel Kampersingel 4 ten behoeve van de administratie van de gemeen telijke duinwaterleiding. De heer Joosten deelt mede dat hy en eenige andere leden bezwaar er tegen hebben zooveel geld te besteden voor de verbouwing. Zij zullen tegen stemmen met de bedoeling dat B. en W. dan met een ander en goedkooper voorstel zullen komen. De heer Oversteegen zegt dat men voor de administratie der duin waterleiding een goedkoop pakhuis zou kunnen huren. Dat zou nog eens een belangrijke bezuiniging zijn. De heer Roodenburg vraagt of geweten is dat met de verbouwing zoo veel geld zou henen gaan, toen B. en W. bij den Raad indertijd kwamen met het voorstel om de administratie van de duinwaterleiding naar dit perceel te verplaatsen of dat men eerst later tot die ontdekking is gekomen. De heer K e e s e n is van meening dat B. en W. wel wat laat met deze credïetaanvrage komen. De heer H^erkens Thijssen zegt dat, nadat de raad had besloten de admi nistratie van de duinwaterleiding in dit perceel te vestigen, de Stadsapotheek is verplaatst, de directeur van Open bare Werken maakte daarna een be grooting, die naar de commissie voor openbare werken ging, waarna B. en W. met dit voorstel kwamen. Het ge bouw moet voor een anderen dienst worden ingericht en dan spreekt het wel van zelf dat hier en daar moet worden gebroken opdat er een gebouw komt, dat aan de eischen van den nieuwen dienst kan voldoen. Toen de Raad het besluit nam den dienst in dit gebouw te vestigen, kon den de kosten van verbouwing nog niet bekend zijn. De commissie van open bare werken gaat met dit plan mede en er zal dan een gebouw komen dat aan alle eischen van den dienst kan voldoen. Een nieuw gebouw zal nog veel meer kosten. De heer Slingenberg zegt dat het voor het college van B. en W. moeilijk is op de opmerkingen van den Raad dadelijk een definitief antwoord te geyen. Indien in het nieuwe college hem weder het wethouderschap van fi nanciën zal worden gegeven, dan ver neemt spr. niet dan met instemming de geluiden die van verschillende zydëh uit den nieuwen raad komen en die aandringen op de grootst mogelijke zuinigheid. Gaat het dien kant op dan zal spr. met den nieuwen raad goed kun nen samenwerken. Indien de raad meent dat het goed kooper kan, dan moeten B. en W. niet dadelijk neen zeggen maar hun voorstel terugnemen en den directeur van openbare werken opdracht geven met een goedkooper plan te komen. De heer Reinalda zegt dat het voorstel dat nu is ingediend niet het eerste project is dat is opgemaakt door den directeur van Openbare Werken maar het 11e project dat gemaakt is op aanwijzing van den dienst der water leiding. De andere plannen die goedkooper waren, konden niet de instemming ver werven van den directeur der water leiding. Eindelijk is een plan opge maakt naar aanwijzingen van den direc teur der waterleiding. De commissie van openbare werken meende dat aan den wensch van den directeur der water leiding indien eenigszins mogelijk, moest worden tegemoet gekomen. De commissie adviseerde het beste plan te nemen. In dien er daarom sprake is van een op dracht dan niet een opdracht aan den directeur van openbare werken maar een opdracht aan den directeur der waterleiding om zich in zijn eischen te gaan matigen. De heer Klein merkt op, dat het plan niet practisch is ingedeeld. Het publiek komt eerst in een lange gang en dan pas in een wachtkamer. Spr. meent dat het publiek zoo spoedig mo gelijk met de administratie in aanraking moet kunnen komen. De heer Klein Schiphorst zegt dat er wel een goedkooper plan is, maar dat dan te vreezen is dat later bij uitbreiding van den dienst weder moet worden verbouwd. De com missie van openbare werken is van meening dat het dan maar beter is het gebouw dadelijk zoo in te richten dat het voor afzienbaren tijd aan de eischen van den dienst kan voldoen. Met dit plan worden de gemeente en de financiën gediend. De heer Gerritsz is van meening dat de heer Slingenberg met zijn verzet eerder had moeten komen. De fout is dat den Raad indertijd niet een kosten berekening is overgelegd. Wat nu is ge beurd is weder een bewijs er voor dat men voor gemeente diensten niet moet komen met oude gebouwen maar dat er voor die diensten moeten zijn nieuwe gebouwen die geschikt zijn. De heer J o 0 s t e n zegt dat indien de heer Slingenberg nu gaat zeggen dat hij met instemming verneemt dat de nieuwe raad teekenen van bezuiniging gaat geven, hy dan eerst had moeten aantoonen dat de oude raad royaler was, maar dat is niet geschied. Een nieuw gebouw behoeft niet duurder te zyn. Spr. hoopt nog dat B. en W. hun voorstel zullen terugnemen. De heer Van L i e m t, merkt op, dat in de nabijheid van dit gebouw het ma gazijn en de werkplaats der waterleiding zyn. Men wilde gaan centraliseeren en daarom is het gewenscht dat de admi nistratie in dit gebouw komt. Men heeft eenmaal dit gebouw. Men moet dan maar door den zuren appel heenbijten en het gebouw practisch gaan inrichten al, dat moet spr. toestemmen, zyn dan de uitgaven groot. De heer W 01 z a k zou wenschen dat B. en W. dit voorstel terugnamen. An ders zal de raad het moeten gaan af wijzen. Indien B. en W. dit voorstel te rug nemen dan is men niet gebonden aan dit gebouw. B. en W. kunnen dan de zaak nader overwegen en desnoods voorstellen in te trekken het besluit om de waterleiding in dit gebouw te ves tigen, indien blyken mocht, dat het niet dan met groote kosten is in te richten voor het onderbrengen van dezen dienst. De heer Castricum is van mee ning dat indien er projecten zyn ge weest dit een bewijs is, dat er niet is een goede samenwerking van directeu ren. Gewenscht ware geweest dat de directeuren van de waterleiding en van openbare werken eens met eikander waren gaan praten. De heer Roodenburg leidt uit het antwoord van den wethouder Heerkens Thijssen af. dat B. en W. indertijd een lichtvaardig voorstel deden en dat ze niet een onderzoek naar de kosten van inrichting hebben gedaan. Niemand heeft geweten dat de inrichting zooveel zou kosten. Spr. zal tegen het voorstel van B. en W. moeten stemmen. De heer Heerkens Thijssen antwoordt dat het een regel is, dat eerst een principe-besluit wordt ingediend en dat de raad daaromtrent beslist. Daarna volgt dan de uitwerking. Han delden B. en W. anders, dan zou de raad er niet mede ingenomen zijn. Voor de vestiging van den dienst der admi nistratie der waterleiding bestaat geen betere plaats. Dit gebouw midden in de stad gelegen is eenmaal de meest aangewezen plaats voor de vestiging van den dienst. Wil men ifts anders dan dit plan dan zal alles moeten wor den gesloopt en dan zal men nog veel duurder uitkomen. Dit voorstel is ontstaan uit een over eenkomst tusschen beide directeuren. Met dit voorstel wordt gemaakt dat voor afzienbaren tyd in de behoeften van den dienst is voorzien. De heer K e e s e n is van meening dat B. en W. de andere plannen nog eens moeten bezien om na te gaan of daaronder niet een is dat ook goed is maar goedkooper. De heer Peper maakt de opmer king dat het meer hapert aan zaken kennis en overleg van raadsleden dan aan "samenwerking van directeuren. De heer Van de Kamp dient een motie Li om B. en W. uit te noodigen te onderzoeken of niet door nieuwbouw een betere oplossing is te vinden. De Sliingenberg zegt naar aan leiding van het gesprokene door den heer Reinalda dat hij zijn laatste op merking gedaan in zijn betoog zóó zou wenschen te wyzigen dat den directeur van de waterleiding opdracht werd ge geven met een goedkooper plan genoe gen te nemen.Met de motie van den heer Van de Kamp, gaat spr. wel mede, maar hij zou die aldus wenschen aan gevuld te zien dat B. en W. ook werden uitgenoodigd een onderzoek in te stel len naar ce mogelykheid van een goed- koooer verbouwing. De heer Van de Kamp kan daar mede zich wel vereenigen. Hij wijzigt de motie zoo dat daarin achter het woord „nieuwbouw" wordt opgenomen „of anderszins". De aldus gewijzigde motie wordt aan genomen met 34 stemmen voor en 7 te gen. Tegen stemden de leden Heer kens Thijssen, Van Liemt, Klein Schip horst, Bruch, De Braai, Reinalda en Mizerus. Als de beurt van stemmen aan den heer Oversteegen Is zegt deze: „Ik stem niet". Dit geeft den heer Van de Kamp aanleiding, na de stemming tot den voorzitter te zeggen. Dat is nu de twee de keer, dat een lid niet medestemt. Het Reglement van orde zegt echter, dat een ieder „voor" of „tegen" stemt. Een ieder die dat niet doen wil moet dan maar de zaal verlaten gaan. Ik vraag u strict de hand te houden aan het Reglement van Orde. Vochtvrij maken van woningen. PUNT 15. Voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot verleenen van medewer king tot het doen vochtvrij maken van de woningen der Woningbouwvereeni- ging „Rosenhaghe" alhier. De heer Klein Schiphorst maakt de opmerking dat bij den bouw deze woningen zijn verwaasloosd.Zezijn nu zoo geworden dat het feitelyk majr beter was ze voor f 2000 te gaan ver- koopen. Kan men den architect en de aannemers niet aansprakelijk gaan stwl- an vraagt spr. verder. De heer Mizerus zegt dat deze woningen niet meer goed te maken zijn. De heer Heidstra is het eens met den heer Klein Schiphorst dat het maar beter ware deze woningen te gaan ver- koopen. Het is de vraag of wat men nu wil gaan toepassen zal baten. Het zou de gemeente nog wel eens meer centen kunnen gaan kosten. De heer Reinalda zet uiteen dat B. en W. niet een credïetaanvrage tot den raad richten,Het crediet dat eenmaal is verleend zal niet worden overschre den. Formeel is een bepaald crediet niet noodig en het is ook niet ge wenscht het. aan te vragen. Het is een onderhoudswerk. De meerdere kosten van het onderhoud zullen op de wonin gen moeten worden gelegd. Architect en aannemers zyn niet meer aanspra- kelyk te stellen. Gevraagd is of het middel dat men wil aanwenden wel zal helpen. Daarop antwoordt spr. dat aan den dienst van Bouw- en Woningtoezicht in overleg met de technische leden van den Raad een plan is gereed gemaakt. B. en W. zyn van meening dat volgens het nu egemaakte bestek de woningen het bes te zijn vochtvry te maken. Het is waar. het beteekent een huur- verhooging. Maar het is beter de wonin gen te laten opknappen dan ze in een slechten toestand te laten. De heer Klein Schiphorst zegt dat inderdaad op den architect die in Rusland is en op de aannemers die fail liet zyn, niets is te verhalen. Spr. haalt verder aan woorden gesproken door den heer Reinalda in de zitting van 12 Ja nuari, dat gewenscht is de aannemers buigen de bouwerij te laten. Dit „de aannemers er buiten laten", zegt spr. zal ons nu een halve ton gaan kosten. De heer Reinalda antwoordt, dat hij inderdaad bezwaar opperde tegen het „systeem van aanneming". Maar by dezen bouw is het werk ook aangeno men. De heer Heidstra zegt dat de fout is geweest toepassing van een verkeerde constructie. De constructie geeft de ar chitect aan. Na:., diens aanwyzingen moeten de aannemers handelen. De aannemers kunnen dus in dezen bui ten geding biyven. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. PUNT 16. Trekken der afdeeiingen. De afdeelingen worden getrokken. Benoemingen. PUNT 17. Van den heer Oversteegen is een motie ingekomen om aan het ge meentelijk Lyceum te benoemen een in tellectueel die geen werk heeft. De heer Bruch zegt dat B. en W eeuo aanbeveling indienden. Die het. daarmede niet eens is kan anders stemmen. De heer Oversteegen zegt dat een der personen die B. en W. aanbe velen iemand is met een peiisioen van f 6000. Het is niets dan baantjesjage- ry indien die persoon er nog een baantje bij wil hebben. Het gaat bij my om een practische werkloosheidsbestryding, zegt spreker. Daarna wordt tot de benoemingen overgegaan. In de eerste plaats geschiedt de be noeming van leden der vaste en andere eommissiën. Benoemd worden: In de Commissie tot het ontwerpen en herzien van verordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd (art. 166 Gemeentewet) de heeren: Mr. M. Slin genberg, G. Wolzak Hzn., M. L. A. Klein en J. A. Scholl. In de Commissie van bystand in het beheer der Gemeente-financiën de hee ren V. Loosjes, G. Wolzak Hzn., J. ph. H. Castricum en Mr. J. Gerritsz en W. Roodenburg. In de commissie van bystand in het beheer der Openbare Werken, de hee ren: J. Mizérus, W. J. B. van Liemt, H. J. Klein Schiphorst, Mr. J. Gerritsz en J. A. Heidstra. In de Commissie van bystand in het beheer der Gemeentebedrijven de hee ren: A. G. Boes, M. de Braai, W. J. B. van Liemt, W. Roodenburg, F. Kee- sen, M. H. Groenendaal, J. de Breuk en J. Joosten. In de commissie van bystand in het beheer en onderhoud van den Hout en de Plantsoenen de heeren W. J. B. van Liemt en H. de Vos. In de commissie van bystand in zake het verleenen van pensioen en onder stand de heeren W. A. J. van de Kamp en J. A. ScholL In de commissie van bystand voor ar beidersaangelegenheden de heeren A. G. Boes, J. Joosten, V. Loosjes en A. J. Loerakker. In de Commissie van bijstand voor openbare gezondheid de heeren: G. Adrian, W. Koppen, M. L. A. Klein en M. de Braai. Tot Regenten van het St. Elisabeth's of Groote Gasthuis de heeren: G. Wol zak Hzn., W. Koppen, G. Adrian en Mevr. M. MaarschallKomin. Tot leden van het Burgerlyk Armbe stuur: Mej. W. G. van Vliet en de hee ren G. Wolzak Hzn., F. Keerwolf en F. Keesen. Tot leden van de Commissie van Toe zicht op de Haarlemsche Orkestver- eeniging, de heeren W. A. J. van de Kamp en M. H. Groenendaal. Tot leden van de Gezondheidscom missie Mevr. M. MaarschallKomin en de heer H. J. M. Bartels. Tot lid van de Commissie van Toe zicht op het Frans Halsmuseum, de heer J. Visser. Tot leden van de Commissie van Toe zicht op de Stadsbibliotheek en Lees zaal, de heeren V. Loosjes en F. Keer wolf en Mej. M. C. Berdenis van Berle- kom. In de Commissie voor de Tramplan nen de heeren M. A. Reinalda, M. de Braai, W. A. J. van de Kamp, W. Koppen en H. J. L. Klein Schiphorst. In de Commissie inzake Lichame lijke Opvoeding, de heeren Mr. A. Bruch, F. Keerwolf en Ch. C. Wolff. In de Commissie voor de bezwaar schriften tegen aanslagen in het ver gunningsrecht, de heeren Mr. J. N. J. E. Heerkens Thyssen, voorzitter, A. G. Boes en W. A. J. van de Kamp, leden en plaatsvervangende leden M. L. A. Klein, V. Loosjes, F. Keesen en H. J. M. Bartels. Caltaar Mij. H.V. A...„ Java Cnltuur.... ColL Vonten!.. Dito Actions.... Kaliredjo Poerworedjo Tabak Deli Mij Senembah Deli Batavia-.. Oostkust. Rubber Amst Rubber... Lampong Sum Wai Sumatra Vieo Silan Sumatra... Deli Bat. Rubber Serbadjadi InterconL Rubb. Amerika Als leden in het bestuur der vereeni- Southern Rails.. ging voor nyverheidsonderwijs de heeren Wabash A. G. Boes en E. J. Stam. Als gedelegeerden ln de Commissie voor de douche badhuizen van de Noord-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", de heeren J. Visser en K. H. de Vos. Verder worden benoemd: tot regentesse der bewaarschool in het voormalige Barbaragasthuis mevr. R. M. H. BeinesTombroek. tot tydelyk personeel aan het ge- meentelyk Lyceum de door B. en W. voorgedTagenen, tot definitieve en tydelyke leerkrach ten aan de Hoogere Burgerschool B met 5-jaxigen cursus de door B. en W. voorgedragenen, tot tydelyk leerares in de natuur en scheikunde aan de Middelbare School voor meisjes mej. Ir. G. P. de "Groot te Den Haag, tot perso neel aan de vervolgcursussen de door B. en W. voorgedragenen. Rondvraag. De heer Joosten zegt, dat hy naar aanleiding van het rapport in zake dg benoeming van een ambtenaar by de beroepskeuze een paar opmerkingen had wenschen te maken. Nu hem echter is gebleken dat de heer Castricum het rapport nog niet gelezen heeft zal hy daarmede wachten tot de volgende ver gadering. De heer Peper brengt ter sprake het ongeluk gebeurd by de gasfabriek. Hem is gebleken dat de oorzaak van het ongeluk nu is weg genomen en dat er nu de noodige maatregelen zyn ge nomen dat zoo iets als wat plaats had niet meer kan gebeuren. Er is gezegd dat niet te voorzien was dat een derge- ïyk ongeluk kon plaats hebben. Er zyn nog meer machinerieën waarbij een ongeluk kan plaats hebben. Geleidelyk wil men de noodige maatregelen nemen om dat te voorkomen. Spr. druk den wensch uit dat die maatregelen niet al te geleidelijk maar binnen den kortst mogelijken tijd zullen worden geno men. De heer Slingenberg die ant woordt wenscht eerst namens B. en W. deelneming te uiten tot de nagelaten betrekkingen van hem die is gevallen als slachtoffer van zyn plicht. Nage gaan is hoe het ongeluk heeft kunnen ^plaats hebben. Gebleken is dat het niet 'was te voorzien dat een ongeluk kon gebeuren. Er is geen schuld bij wien dan ook. Op de vraag die de heer Peper deed om spoedig alle noodige maatrege len te nemen, antwoordt spr,. dat dit zal geschieden. De heer Oversteegen zegt dat hy een uitnoodiging ontving van de of- ficieele ontvangst van leden van de Hanze. Naar aanleiding daarvan vraagt spr. wie de kosten van de versnaperin gen zal moeten betalen. De heer Slingenberg antwoordt. De gemeente moet dat betalen. De vergadering wordt daarna geslo ten. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Bankvereeniging WOENSDAG 7 SEPT. 1927 Staatsleeningi 6% Ned. 1923 5% Ned. 1919 Scheepvaart Oude Vaart.» Scheep*. Unie Holl. Lloyd.™ Pakelraart Oude Boot., Nievelt.- Rotterd. Lloyd.. Stoomv. Ned.. Marine Comm.... Marine Pref. Industrieën Ned. Kunitzijd< M*knbee Holl. Kunstzijde. Oude Philips. Cesir. Suiker». Ind. Ond. Buiteul. Anaconda copper Steel Co mm— Bank Kol. Bank Indische Bank... Cert. Hand. Mij. Petroleum Pendawa Gec. Holl. Petr. Kon. Petroleum. Geld 69/li« -69*/u 103 180 193 5 347'A— 48 MO H- 118b. 197H- 98 y, 296 191—192 18434 348% - 349 811-812 438 194 179H 141 139 139 477H 478H 540 26334 198 241 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per rcgeL Suiker Room Boter Geeft U zelve en Uwen kinderen goede en tegelijk voedzame Snoeperij. i6 BURGERLIJKE STAND HAARLEM Bevallen: 4 Sept.: A. J. Blom—v. Vliet d„ 5 Sept.: G. KokHarskamp, d., J. Kobes—v. Wanrooy, z., Overleden 5 Sept.: H. Kanning, 58 j. Kleverparkweg, A. C. Sabelis—Meer kamp v. Embden, D. Spaarne. LAATSTE NIEUWS. CORRUPTIE IN HET GASBEDRIJF. wy lezen in Het Volk, dat de hoofd besturen der bij het moderne comité ter behartiging van de algemeene be langen van Overheidspersoneel aange sloten bonden een motie hebben aan genomen, waarin, in verband met de publicaties betreffende corruptieve handelingen van verschillende gasdirec- teuren, uitgesproken wordt, dat een scherp justitieel onderzoek naar de juistheid van die mededeelïngen in het belang van het overheidsbedrijf en het daarby werkende personeel is. PERSONALIA Te Amsterdam is geslaagd voor het examen vrije en ordeoefeningen mej. E. J. M. Akkermans te Heemstede. BLOEMENDAAL. BEGRAFENIS A. M. SMIT. Dinsdagmiddag is het stoffelyk over schot van den heer A. M. Smit, in leven hoofd-agent te Bloemendaal, ter aarde besteld op de Gem. begraafplaats aan den Bergweg. In de aula voerde Dr. Bavink, predi kaat te Heemstede, het woord, die de karaktereigenschappen van den overle dene prees, waardoor hy uitmuntte als mensch en politieman. Hierna werd de baar, die met kransen was bedekt, grafwaarts gedragen. De Commissaris van Politie, een groot gedeelte van het politiecorps en het bestuur van den Chr. Politiebond waren aanwezig. Een broeder van den overledene dan'* te voor de belangstelling. ZONDERLINGE MOORDGESCHIE DENIS. LONDEN, 7 September, Reuter. In een mysterieuze zaak in het kantoor van een advocaat, waar vier personen den verkoop van een huis bespraken, werden drie personen gedood. Ieriand die zich de dupe achtte trok plotseling een revolver en doodde twee personen, de derde wilde zich redden door uit het venster te springen, doch kwam verpletterd op straat terecht, daar hy van de negende verdieping was afgesprongen. In zijn val sloeg hy twee personen tegen den grond, waarvan er een ernstig gewond in het hospitaal is opgenomen. De moordenaar begaf zich aes avond® naar de politie. DE WERELDREIS VAN DE PRIDE OF DETROIT. Reuter seint uit Calcutta dat de Amerikaansche wereldreizigers aan boord van hun vliegtuig Pride of Detroit, daar op Maandag 6 September zyn aangekomen. LAWNTENNIS. BETTY NUTHALL Het Engelsche tennis-idool Betty Nuthall, oud zestien jaren, dat de finale van het Amerikaansche dameskampioen schap heeft weten te bereiken, zal bij haar terugkeer in Engeland officieel ontvangen worden ten stadhuize van Richmond, haar woonplaats. Richmond is geen dorpje van 300 zielen, maar een voorstad van Londen met ongeveer 60.000 a 70.000 inwoners. Zoo groot dus als Leiden. De burgemeester heeft het initiatief tot deze huldiging genomen. Arme Betty-van-zestien, slachtoffer van sportoverdrijving van de ridicuulste soort. ZWEMMEN. SCHOOLWED STRIJDEN De afdeeling Haarlem van de Vereeni ging van Leeraren en Onderwyzers in de Lichamelijke Opvoeding in Nederland heeft schoolzwemwedstrijden georgani seerd om het „Dr. Merens" en het „H. O. Z." diploma op Zaterdag 10 Septem ber a.s. 's middags half drie in de nieuwe Gemeenteiyke Zweminrichting aan de Houtvaart. VOLENDAM—MARKEN. VOLENDAM, 6 Sept. Hedenmiddag omstreeks half twee vertrok de zwemmer Cor Zegger (D.J.K.) van den Volendam- merhaven om zwemmende het eiland Marken te bereiken en tevens de terug reis te maken. Hij slaagde daarin en wel in den tijd van 2 uur en 21 minuten, zonder rust. De tocht Volendam—Mar ken deed hij in 1 uur 8 min., terwijl hy het traject Marken Volendam in 1 uur en 13 min. aflegde. De heer Kolfschoten. Burgemeester van Edam, maakte als officieele tijdop nemer den tocht per motorboot mede. Naar wij vernemen ligt het ln de be doeling van Cor Zegger om dezer dagen van Enkhuizen naar Stavoren te zwem men.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10