BUITENLANDSCH OVERZICHT CHAMBERLAIN SPREEKT MOED IN. STADSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 13 SEPT. 1927 HET O'NTWAPENINGSWHtK [N GENèVE. Jhr, Loudon over de beteekenis van den arbeid der voorbereidende ontwape ningscommissie. Motta huldigt de Nederlandsche dele gatie. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. eenvoud gedacht heeft dat de eerste po gingen van een nieuw instituut al een algriheele ontwapening over een groote linie tot gevolg zou gehad hebben. Dit ongeveer is de kern van de rede van Jhr. Loudon. Eén der eminente ge delegeerden te Genève. Vooral wat hü ten aanzien van de groote teleurstelling der publieke opinie heeft gezegd dient genoteerd te worden. F. A. Hetgeen Maandag in Genève werd verricht kan in korte woorden samen gevat worden, en is niet van zeer groot belang. De derde commissie (voor de ontwapening) begon haar werkzaamhe den en Jhr. Loudon heeft op verzoek van voorzitter Eenesj een uiteenzetting gegeven van den arbeid der voorberei dende ontwapeningscommissie, waar Jhr. Loudon voorzitter van was. Hij heeft be toogt dat hetgeen die commissie gepres teerd heeft van meer belang is dan over het algemeen gedacht wordt. De com missie heeft een zeer aanzienlijk deel gehad in het werk dat een basis vormt voor de verdere ontwikkeling der ont- wapeningsgedachte. Zinneloos zou het volgens Jhr. Loudon zijn om te spreken van bankroet en échec van het werk der voorbereidende commissie. Tenslotte zei de Nederlandsche gede legeerde ten aanzien van de beperking der bewapening en het merkbare onge duld der openbare meening. dat de eer ste étappe naar ontwapening beperking is. En dat het wellicht onverstandig zou zijn voor het oogenblik den toestand te trachten te forceeren door verder te willen gaan. Klaarblijkelijk acht de heer Loudon feet dus verstandig niet van de lijnen der geleidelijkheid af te laten. De algemeene teleurstelling van de pu blieke opinie is verklaarbaar, maar mag niet leiden tot wantrouwen in het werk 1 van den Volkenbond. Immers de teleurstelling is een gevolg van naïviteit van het publiek dat in zijn Chamberlain over de verstandhoudingen in Genève. By een ontvangst van de vertegen woordigers der internationale pers ver klaarde Chamberlain o.m., dat in de Assemblée de situatie openhartiger en vrijer is besproken dan ooit te voren. Voorts betoogde hij, dat het goed was voor den Volkenbond en den Volken- bondsraad, dat de bedoelde gedachte wisseling had plaats gevonden. Geen oogenblik is de goede verstandhouding verstoord en men heeft elkander steeds begrepen, ook al was men het niet op alle punten met elkaar eens. De Britsche minister van Buitenland- sche Zaken verzocht nogmaals in de be sprekingen van enkele mogendheden, greote of kleine, niet een aanslag op den Volkenbond te zien. Niemand koestert het voornemen, den Bond of den Raad iets te onttrekken, van wat tot hun competentie behoort. Hetgeen door de mogendheden besproken Is, kan geener lei resultaat hebben, indien het bespro kene niet door Bond en Assemblée wordt goedgekeurd. Weliswaar kan men niet zeggen, dat overal in de wereld oorlog onmogelijk Is geworden, tnaar van jaar tot Jaar wordt het moeilijker oorlogen te onder nemen en te rechtvaardigen. Het komt üiet aan op wetten en sancties, aldus Chamberlain, doch op de moreele kracht der openbare meening in de ge- heele wereld. Evenals men de verdragen van Locarno heeft gesloten, kan men ook op andere gebieden dergelijke over eenkomsten tot stand brengen. Het zou een groot succes voor den Volkenbond beteekenen, zeide de minis ter ten slotte, als andere naties een zelfden geest aan den dag legden als Stresemann en Briand. Genève. Het Ned. voorstel naar de Derde Commissie. Het lid van den Zwitserschen Bonds raad Motta heeft in de Assemblée hulde gebracht aan de Nederlandsche delegatie, in verband met het bekende voorstel, dat verleden week door jhr. Beelaerts van Blokland is ingediend. Motta was van meening, dat, nu de Nederlandsche delegatie haar voorstel heeft gewijzigd, er niet de minste reden meer bestaat, het niet met de grootste sympathie en openhartigheid in studie te nemen. Hy was voorts van meening, dat het nuttig zou zyn, dat het voorstel niet slechts in de derde, doch ook in de eerste (juridische) commissie bestudeerd zou worden. Voorts uitte hy de hoop, dat dit ook ten aanzien van het Poolsche voorstel het geval zou zyn. De Volkenbondsvergadering heeft voorts in den loop der Maandagochtend zitting de Nederlandsche resolutie, die de aanmoediging beweert van het werk der voorbereidende ontwapeningcommis sie en de bestudeering van de kwesties van arbitrage, veiligheid en ontwapening aanbeveelt, naar de derde commissie ver wezen. KORT EN BONDIG. De 13e verjaring van de eerste over winning aan de Marae is Zondag te Meaux met luister gevierd. Tal van of- ficieele personen, Fransche en vreemde oudstrijders woonden de plechtigheden by. 's Ochtends hadden de gebruikelijke godsdienst-plechtigheden plaats en des middags een groot feestmaal ten stad- huize, onder voorzitterschap van minis ter Painlevé. Uit Kowno wordt gemeld, dat een auto mobiel, waarin zestig personen zaten, tengevolge van een defect aan de rem men in een afgrond is gestort. Tien per sonen zyn gedood en zes zoo ernstig ge wond, dat men voor hun leven vreest. Dieven hebben een overval gedaan op een post-auto, welke zich tusschen Wel lington en Auckland op Nieuw-Zeeland bevond. Aan cheques >en andere stukken van waarde werd voor een bedrag van 60.000 pond gestolen. Maandag deed een bericht de ronde dat de ex-koning van Bulgarye Fer dinand, voornemens zou zyn, naar zijn land terug te keeren. De betreffende autoriteiten zouden daarvoor toestem ming hebben verleend. Hedenmorgen meldde 't Wolffbureau echter dat uit des konings omgeving werd medegedeeld, dat Ferdinand niet voornemens is naar Bulgarye terug te keeren. Alle anders luidende berichten missen iederen grond. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS. Door de .Jdee.lmg van den Centralen Bond van Transportarbeiders is Maan dagavond een vergadering gehouden ter bespreking van de pensioenactie. Nadat de voorzitter de vergadering had ge opend werd door den heer A. Mars ver slag uitgebracht van de Zondag j.l. ge houden vergadering te Utrecht. Uit het verslag bleek dat de actie voor pensioenregeling eenige stagnatie ondervindt door de berichten omtrent het opheffen van het bedryf door van Gend en Loos en de overneming door de A.T.O. Toch zyn de samenwerkende organisaties van meening dat de ingezette actie met al le kracht zal moeten worden voort gezet. en dat bij eventueele overneming er voor gezorgd zal dienen te worden dat het geheele personeel mede ever wordt genomen. Mocht dit laatste niet het geval zyn dan zal geijverd worden voor de verstrekking van pensioen, wachtgeld of een schadeloosstelling. Met vreugde vernam de vergadering de mededeeling dat de directie zich be reid had verklaard een bedrag ad f 100.000 voor de pensioenregeling als grondkapitaal te storten en verder jaar lijks f 15.000. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS- SPORTBOND. Door de pas opgerichte afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Arbeiders Sportbond is besloten op Zondag a.s. een algemeene vergadering te doen houden. Op deze vergadering zal dr. B. Luza het onderwerp „Nut en bezwaren der sport", inleiden. Na af loop dezer lezing, zal een huishoudelijke vergadering worden gehouden waar de statuten en het regiement zullen worden vastgesteld, een bestuur worden geko zen, contributieregeling besproken en verder vastgesteld worden "relke sport beoefend zal worden. a "imoFRUjKF: STAN" HAARLEM Bevallen: 9 Sept.: L. RoseVos, d., 10 Sept.: P. Bouckaert—Blankwater, z.. E. v. Haren—Zylstra, d., J. T. v. d. Gies- sen—v. Mourik, z., A. J. Landa—Coppens z., H. H. v. Beestv. d. Werff, z., E. Cle mentv Vuuren, d„ 11 Sept.: C. Weide- mav. d. Berg, d,, J. v. Balen Blanken v. Dijk. d.. C. Krikke—v. d. Berg, d., J. TamesMerts, d.. A. v. Duijnv. Heer den, z„ Overleden: 9 Sept.: A. F. NoëPeaux. 89 j.. Parklaan, S. P. B. de Droog, 57, j., KI. Houtstraat,, A. v. Zoom, 27 j., 11 Sept.: E. MilatzFaber, 62 j., Voorzorg straat. MOOIE DAAD. STICHTING PREMIEVRIJ PENSIOENFONDS. bestaan stichtte de directie der „Gazelle" rywielenfabriek te Dieren een premie- vry pensioenfonds voor haar personeel, aanvankelijk reeds groot f 250.000 ter- wyl met jaarlijksche stortingen zal worden voortgegaan tot een millioen bereikt is. NIEUWE HOEDENZAAK. Een nieuwe zaak In dames- en kin- derheeden is verrezen aan de Gedempte Oude Gracht, op no. 45 A. „Au Petit Louvre" ondervond by de opening veel belangstelling, een aantal bloemstuk ken gaven daar een bewys van. Behalve den verkoop vormt het stoomen, vervor men en verven van hoeden een onder deel van de zaken. Er worden vooral Fransche modellen verkocht, de nieuw ste Parijsche mode. MASKERDAG. Ten bate van het pensioenfonds voor oude tocnselspelers is te Amsterdam een Maskerdag gehouden. Verschillende bekende artisten boden een speldje te koop aan. De Maskerdag heeft opge bracht f 7761, waarbij nog komt de op brengst van de collecte in den Rotter- damschen Schouwburg. wélke naar schatting, f 400 a f 500 bedraagt. GEMEENTEPERSONEEL. De heer H. B. Weyland Jr., die ty- delijk als boekhouder aan het Openbaar Slachthuis was tc werkgesteld, is thans weder werkzaam op de gemeente-secre tarie in zijn oude functie van Hoofd commies op de 8e afdeeling. Voor arme schrijvers Het Schauspielhaus te Leipzig, dat binnenkort zijn 25-jarig bestaan viert, wil een jubileumfonds stichten, waar van de helft zal zijn bestemd om be hoeftige tooneelschrijvers te steunen. De bedoeling is, aan een schrijver, die zich voor het hedenaaagsch tooneel verdien- stelyk heeft gemaakt, een levenslange uitkeering te geven. De rest- van de gel den zal worden besteed voor pension- neering van leden van den schouwburg. De sjeik per vliegtuig. Als een bewijs hoezeer in de afgele gen oorden en tot voor kort nog fana- tisch anti-westersch gezinde inboorlin gen, de nieuwste vindingen en instellin gen ingang gaan vinden, kan gelden, dat de sjeik Abdoel- Rachman Gosaïbi, de inlandsche heerscher over de Bahrem Eilanden, en een strenggeloovig Moslim, terugkeerende van zijn bedevaart naar Mekka over Egypte; zich vandaar per vliegtuig over Bassorah naar zyn rijk In de Perzische golf heeft terugbegeven, vergezeld van een zijner zonen en drie volgelingen. Walker bij Mussolini. Men weet dat de burgemeester van New-York, Walker, in Rome door den Paus is ontvangen. Ook by Mussolini ging hy op audiëntie. Na afloop hield Walker aan een. feest maal in de openlucht bij den gouverneur van Rome, Potenriani, een toost. Hij zeide daarin om.: „Ik had het voorrecht te knielen aar. de voeten van den Paus en ve worden ontvangen door Mussolini, die de groot ste redelijke regeeringskracht is welke er thans leeft. In zijn tegenwoordigheid te zijn is zichzelf reeds een inspiratie en een aansporing tot grootere inspan ning om te komen tot een goed bewind.-" De kortegolf. Met de hoofdstad van Argentinië kan men feitelyk thans van iedere plaats in Duitschland telefoneeren, al is de dienst nog niet open. In hoofdzaak is het verkregen succes te danken aan de volmaaktheid van den kortegolfzender welke een afstand van 11.800 K.M. met zekerheid van over komst overbrugt aldus e*n persbe richt van Telefunken. De Telefunken kortegolfzenders in Nauen, waarvan er een voor de telefo nische verbinding met Buenos-Aires ge bruikt werd, werken bijna alle met een antennevermogen van 10 K.W. Een der gelijke eneFgie wordt niet met één lamp verkregen, maar daardoor tot stand ge bracht. dat 'men in een beginketen al lereerst de gewenschte trilling verwekt, enn deze dan in verschillende verster- kingstrappen verstrekt. De laatste lan- is een 20 K.W. watergekoelde lamp. Stalen japonnen. Op de te Londen geopende tentoon stelling op het gebied der scheepsbouw- en machinenyverheid is staaldraad, te zien, zoo fijn, dat men er stof voor da mesjaponnen van kan weven, schrijft het Hbió. Het denkbeeld heeft de En- gelsche bladen aan het fantaseeren doen slaan over roestvrye stalen japonnen! Er schijnen intusschen twee herwaren aan verbonden te zyn: de stalen draden zijn zoo fijn, dat de jurk er zoo goed als onzichtbaar door zou worden. Wat na tuurlijk niet de bedoeling der schoone draagster zijn zou, die immers op de stereotiepe vraag: „Hoe vind je mijn ja pon?" allicht van een lieve vriendin ten antwoord zou krijgen: „He ja, haal dien japon eens even!" (Afgescheiden nog van de vrees van den hertog van Nor thumberland, die aan een feestmaal ter eere der tentoonstelling de beduchtheid uitte dat stalen jurken nóg doorzichtiger zouden zijn dan de tegenwoordige). Het tweede bezwaar is, dat ze te duur zouden komen. Een bezwaar intusschen, dat het schoone geslacht totdusver, waar het geen metalen klegdij betrof, steeds met bevallige overtuigingskracht bij den man, die het beialen moet, heeft weten te overwinnen! Emile Vernier. Emile Vernier, de Fransche penning kunstenaar, is 75 jaar oud te Parys overleden. Hij is voorzitter geweest van de Société des Artistes Décorateurs. Eenige malen is zijn werk bekroond, o.a. door de Académie des Inscriptions et Belles Lettres. In een aantal musea is hy vertegenwoordigd. Bekend is zijn medaillon van Sainte- Beuve op de gedenkplaat aan diens ge boortehuis te Boulogne-sur-Mer. Hij heeft verder o.m. portretpenningen ge maakt van Victor Hugo, Paus Leo xm, Pierre Curie, Anatole France en maar schalk Pétain; talryke allegorische voor stellingen in reliefs, zooals De Repu bliek, Het Huwelijk, Het Geluk, De Archeologie, enz. De Munt te Parys heeft in 1921 van hem een gedenkpen ning geslagen, die het Engelsche offen sief van 1917 huldigde. Hoogere ambtenaars salarissen in Duitschland De rijksminister van financiën heeft in een toespraak te Maagdenburg aan gekondigd, dat de ambtenaarssalarissen in het algemeen met ongeveer 25 pCt. zullen worden verhoogd, voor enkele lage categoriën zullen de verhoogingen tot 33 pCt. gaan. terwijl de hoofdambtenaren zich met 18 pCt. zullen moeten tevreden tellen. De pensioenen, zoowel als de we duwen- en weezenpensloenen worden eveneens verhoogd. Voor officiere en soldaten van de ryksweerbaarheid zal een speciale bezoldigingsregeling worden getroffen, die niet in deze wet wordt op genomen. Voor Matteotti. Het bestuur der socialistische Interna tionale heeft in het Volkshuis te Brus sel plechtig het monument voor Mat teotti onthuld, in tegenwoordigheid van parlementariërs en van de voornaamste militante Belgische socialisten. De voorzitter. Henderson, deed In zyn rede de beteekenis van deze plechtigheid uitkomen. HIJ bracht hulde aan de on verwoestbare vryheidsliefde van den Ita- liaanschen volksleider en eindigde met het verkondigen van den onverander- lijken haat der Internationale jegens iedere dictatuur. De secretaris der Belgische arbeiders partij aanvaardde de zorg voor het mo nument in een toespraak, waarin hy het beeld kenschetste als een symbool voor het leven van Matteotti. Uit naam van zijn mede in balling schap verkeerende kameraden sprak de Italiaansche afgevaardigde Turati. Na den lof van het Belgische socialisme te hebben verkondigd. bracht hy een plechtige hulde aan den gestorven vriend, waarna hy een veroordeeling uit sprak van het fascisme en de hoop op een spoedige verwezenlijking van het socialistische ideaal. BeroemdErtvelschen in Berlijn. Een gezelschap vermaarde Engelschen is te Berlyn aangekomen en heeft zijn ln trek genomen in hotel Adlon. Het zyn lord Beaverbrook, de eigenaar van de Daily Express, Sunday Express en Evening Standard, lady Diana Duff Cooper, de zuster van den hertog van Rutland, een om haar schoonheid ver maard lid van de Engelsche aristocratie, wier optreden te New-York in „Het Mi rakel" van Vollmöller onder leiding van Max Rheinhardt een paar jaar geleden veel opschudding verwekte, mevrouw Montague, de bekende romancier Ar nold Bennett en lord Castleress, de zoon van den graaf van Kenmare. Geen plaats voor studs. Te Moskou, waar het woningvraagstuk er nog steeds ernstig voorstaat, zit men thans voor de moeilijkheid, onderdak te vinden voor de 3900 nieuwe studenten, die dit jaar bij de Moskousche hooger- onderwijs-inrichtingen zijn ingeschreven. Er zijn verschillende studententehuizen, die echter alle overvol zyn. Weliswaar wonen in die tehuizen thans verschillen de lieden, die geen student meer zyn en zelfs die het nooit zijn geweest maar deze weigeren eenparig hun woning te verlaten, terwijl de stedelijke over heid de macht mist hen op straat te zet ten wat trouwens slechts een ver plaatsing der moeilijkheid zou zijn. Het volkscommissariaat van onderwijs heeft thans den raad van volkscommissarissen verzocht, bij wijze van administratieven maatregel genoemde personen uit hun departementen te verwijderen, opdat er meer plaats beschikbaar kome voor de studenten. De gevangene als redder Evenmin als alles dat blinkt, goud is, zyn alle gedwongen bewoners van 's we.'clds gevangenissen misdadig van karakter. Een kort, in een hoek wegge stopt berichtje in een Amerikaansch blad verteld ons van een zekeren Gus- tave Millonothe, die uit de gevangenis bij New-York, waar hy "n straftijd van zeven jaar ondergaat, naar het Beile- vue Ziekenhuis is vervoerd. Niet omdat hij zelf lijdende was, maar wegens de ziekte van een medemensch, die in dat ziekenhuis wordt verpleegd. Zes maanden geleden werd in een ad vertentie gevraagd, of iemand bereid was, zich aan te bieden voor bloedtrans fusie om het leven van een mede mensch te" redden. Millonothe bood zich onmiddellijk aan, de operatie vond onmiddeliyk plaats en een 70-jarig iy- der was gered. Dezer dagen verliet hij. voor de twee de maal voor hetzelfde doel zijn cel en nu was de zieke zijn eigen zesjarig zoontje. Een dag blyfi Millonothe slechts in het hospitaal. Dan voert men hem weer naar zijn cel terug. Maar men zal toch zeker deze opoffering straks danig later gelden als „bewijs van goed ge drag". De arme Russische geleerden. Kort geleden heeft de bekende Oekra- jinische geleerde prof. Sjtsjerbakowsky zelfmoord gepleegd. Een door de rech terlijke macht ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat de zelfmoord het gevolg was van de abnormale toestanden, die door het sovjet-regime zijn ontstaan. De zelfmoord van den algemeen beminden historicus heeft onder de geleerden veel verbittering gewekt en 79 Oekrajinische geleerden hebben besloten de regeering een memorandum te zenden met een rij eischen. Zij willen een openbaar ge rechtelijk onderzoek naar de oorzaken, die prof. Sjtsjerbakowsky er toe hebben gebracht zelfmoord te plegen en verder, dat in het vervolg by het benoemen van leiders van wetenschappelijke instituten rekening zou gehouden worden met de meening en de wenschen van de geleer den, die in die instituten moeten wer ken. Volkscommissaris Skripnik heeft deze eischen van de hand gewezen. In een re devoering uitte Skripnik zyn veront waardiging over de „onbeschaamdheid" van de geleerden, die de regeering zul ke eischen durfden te stellen De eerste eisch.^ei Kripnik, is en bpleediging voor de sovjetjustitie, want hy bewijst, dat de geleerden geen vertrouwen in de on partijdigheid van de sovjet-justitie stel len. De tweede eisch bedoelt een invoe ring in de Sovjet-Unie van de „middel- eeuwsche instelling der academische vrijheid" zooals Skripnik zich uitdrukte. De sovjet-regeering kan geen academi sche vrijheid toelaten. Het memoran dum van de 79 geleerden heeft volgens Skripnik, een contra-revolutionair ka rakter. De volkscommissaris verklaarde, dat de 79 geleerden tegenstanders van het sovjet-regime zyn en dreigde hen met de G. p. O. E. Hy erkende daarby (volgens het verslag van zyn redevoe ring in de Oekrajinische bladen), dat de sovjet-regeering vreest, dat het buiten land iets van dat protest zou te weten komen, hetgeen „het prestige van de sovjet-regeering kan schaden". Storm boven Kortrijk. Boven de streek van Kortrijk heeft een herige storm gewoed, waarbij hoo rnen afknapten, de veldvruchten ver nield werden, terwijl aan talrijke huizen schade werd aangericht. Tevens was het onweer niet van de lucht, terwyi er een ware wolkbreuk, heerschte. Het dorp Bisseghem, 4 K.M. van Kort rijk, had zwaar te lyden. Talrijke daken werden afgerukt, terwyi een huis in stortte. Een vlasschuur werd als een kaartenhuis opgrtild en een eind verder neergesmakt. Twee arbeiders konden zich tijdig in veiligheid brengen, doch een twintigjarig jongmensch werd on der de puinhoopen bedolven. Toen men hem had bevrijd, bleken de levensgees ten reeds geweken. Te Wevelghem werd een kermiswagen opgetild en tien Meter verder tegen den grond geslingerd. Eenige honderden hui zen werden beschadigd. De aangerichte schade valt nog niet te overzien. Koninklijke bedelaars Zaterdag hebben de koning en de ko ningin en de hertog en de hertogin van York op het terrein van het kasteel Balmoral meegedaan aan het verkoopen van allerlei artikelen in kraampjes. De zuivere opbrengst was bestemd om de weldadige instelling Crathie Hall van schuld vrij te maken. Vele koopers wier pen papieren geld op de toonbank, zon der te wachten op het geld dat zij terug moesten ontvangen. Voor de koninklijke kraampjes was het zoo druk dat de politie de menigte m bedwang moest houden. De koning was in Schotsche kleeding en fungeerde als bloemenverkooper. „Jammer", zeide hij tegen een klant, „dat onze voorraad witte hei (de witte hei brengt geluk aan, volgens het En gelsche volksgeloof) op is, maar wat vindt u van deze mooie lathyrus?" Ruim twee uur ging hy voort met ver koopen. De koningin die in een ander kraam pje stond, moest verklaren, dat de zeep op was en bood toen parfums aan. De hertog en de hertogin van York maakten allerlei grappige opmerkingen tegenover de koopers, zoowel pairs als boeren. Him dochtertje, die in een kin derwagen vlak bij haar ouders was, had veel bekijks. Een schildery waar V.'inston Churchill twee dagen over gedaan had, werd door Sir Frederik Ponsonly by opbod ver kocht en bracht 115 guinjes op. Men verwacht dat de verkoop meer heeft opgebracht dan noodig was, om Craithie Hall uit de schuld te helpen. AmsterJamscte Beurs DINSDAG 13 SEPT. 1927 Staatsleeningen 6% Ned, 1923 5% Ned. ISIS Scheepvaart Onde Yanrt 8S4 Scheepv. Unie... 1944 Kol!. Ltoyd 218 Onde Boot '105 Nievelt. Rotterd. Lloyd 184 183 Marine Comm.... 6 404 Industrieën Ned. Kunstzijde. 37C4 369- 70 114 114H 15 Hol). Kunstzijde. to 4- 1 124- 254 Onde Philips Gew. Jurgens.— 2064 2C54 Cenlr. Suiker Ind.Ond. Buiten). Anacondacopper Steel Comm.. 157 Bank KoL Bank. 289 2884 - 289 Indische Bonk... 186 V* Cert. Hand. Mjj. 1804 Petroleum Gec. Holl. Petr. Kon. Petrolenm. 350-352 Geld - Cultuur Mg. H.V. A.— 800 801 Java Cultuur-... 432 CulL Vorsten!... 189 1894 Dito Actions 175 Kaliredjo 134 Poerworedjo Tabak Dels Mij.. 482 483 484 Senembah 490 Deli Batavia 549 5494 Oostkust—.— 266^-265^4 2654 -266 Rubber Amst. Rubber— 2954 296 Lampong Sum Wai Sumatra—. Vico 192 Silan Sumatra Deli BaL Rubber Serbadjadi... InterconL Rubb. 12y. Amerika Southern Rails - Wabash 70 Schoonheidsinstituut voor Dieren. Niet zoolang geleden is in Berlijn een tandheelkundige kliniek voor honden geopend. Wy hebben destijds niet ver zuimd er melding van te maken. Maar New-York is nog een stap verder ge gaan. Een flinke stap, door de stichting van een schoonheids-instituut voor luxe huisdieren. Men friseert daar honden, manicureert er katten, verzorgt er de huid van apen (want de New- Yorksche schoonen hebben vaak vreem de huisdieren) en men belast er zich zelfs met het pohjsten van de schub ben van kaaimannen. By dit laatste dient opgemerkt te worden, dat een jong krokodilletje in een wyde mouw gedragen, het laatste modesnufje is van de New-Yorksche wereld, waarin men zich doodelyk verveelt. Of de dieren deze verschillende be handelingen aangenaam vinden, is ons onbekend. Er wordt hun niet naar ge vraagd. Zy zijn althans in New-York de slaven van den modernen mensch, s'ecnts d'enende om de verveling zijner meesteres te verdry ven, haar ijdeilieid te streelen of haar zucht naar sensatie te bevredigen. Een feit is het dat d;t nieuwe schoonheidsinstituut prachtige zaken maakt. Op Tempelhof. Op het vliegveld Beriyn Tempelhof zijn Zondag vliegdemonstraties gehou den, die begunstigd door het mooie weer een enorme menigte naar buiten had den gelokt. Men schatte het aantal be zoekers op het uitgestrekte terrein op ongeveer 400.000 Vele bekende vliegers voerden kimstvluchten en halsbrekende toeren, uit parachutisten verbaasden het publiek, dat voorts bijzonder veel smaak in het eskadrillevliegen en in de wedstryden voor vliegtuigen. Vier lucht ballons stegen op en werden elk achter volgd door 10 automobilisten; pryzen waren uitgeloofd voor hen, die de bal lons bij de neerdaling het eerst zouden bereiken. Er is ook een ongeluk gebeurd. De vlieger von Koppen stortte by het ma ken van een noodlanding van een hoog te van 600Meter omlaag. Hy brak een been en werd ook vrij ernstig aan het hoofd gewond. Von Koppen werd naar een ziekenhuis gebracht" waar hij ter stond moest worden geopereerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. SIGAREN CIGARETTEN SUPERIEUR FABRIKAAT TOT MATIGE PRIJZEN. tn aBo vóórnaamste Sigarenwinkels.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10