STADSNIEUWS. ii§Ë3§Sï"~ VAN DEN ARBEID. SCHEEPSBERICHTEN MARKTNIEUWS. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 13 SEPT. 1927 MUZIEK. RADIO. TRAMSTORINGEN DER E. N. E. T. De Tramcommissie van de afd. Haar lem van de Ned. Vereeniging voor Radio- telegrafie verzoekt ons het volgende te Daar het onmogelijk is gebleken kool- sleepstukken te monteeren op de beugels der E.N.E.T.-wagens, heeft de directie der N.Z.H.T.M. een proef genomen met andere beugels, die ten opzichte van de radio geen storing verwekken. Daartoe werden reeds in November 1926 een tweetal wagens, die op de lijn Station— Oveneen dienst deden uitgerust met den ..Weenerbeugel", ook „Fischer- beugel" genaamd. Hoewel deze sleep- stukken eenige maanden dienst deden, kon door de tramcommissie der afd. Haarlem van de Nederlandsche Vereeni ging voor Radio-telegrafie, daartoe uit- genoodigd door de tram, niet worden vastgesteld of deze sleepstukken wer kelijk verbetering gaven. Het bleek n.l. dat de storingen, veroorzaakt door wone aluminium sleepstukken op de Bloemendaalschelijn. langs de boven leiding ich voortplantten en zoodoende te Overveen, zelfs tot aan het einde der Julianalaan, stoorden. Nu zijn echter alle E.N.E.T.-wagens van Fischersleepstukken voorzien. Sto ringen kunnen nu nog alleen in sterke mate voorkomen in de nabijheid der E.S.M. 'en der automatische seinlichten. nJ. die. welke als contactbaan een slappe draad naast de arbeidsdraad hebben. Zijn de sleepstukken goed, dan moet men verder in de laatste maanden een geregelde vermindering der storin gen opgemerkt hebben. Alle radio-luisteraars in de nabijheid van CeintuurbaanBloemendaal OverveenStation worden uitgenoodigd hun bevindingen mede te deeien. En wel: le In hoeverre vroeger <d± tot on geveer Juli 1927) storing werd ondervon den. 2e. of vastgesteld kon worden, waar de storing door veroorzaakt werd (voorbij rijdende tram, seinlicht, of derg.) 3e. of de tramstoringen heviger ge worden. gelijk gebleven of geheel of ge deeltelijk verdwenen zijn, speciaal na 5 Sept. 1927. 4e. of er prijs op gesteld wordt, dat de nieuwe sleepstukken op de blijven. Elk radio-amateur wordt beleefd, doch dringend uitgenoodigd, zijn meening in een rapportje samengevat, te zenden aan de tramcommissie. Garenkokers- kade 11. Haarlem. Men zende vooral een rapportje, want op de luisteraars, die niets van zich doen hooren,, passen wij den stelregel toe: „Wie zwijgt, stemt toe", en nemen aan, dat zij geen storing meer onder vinden, daar de ervaring geleerd heeft, dat deze veronderstelling juist is. Mocht u de vereeniging, die dit werk voor de luisteraars verrichtte en bereikt heeft, dat op alle stadstrams óf kool- óf fischersleepstukken dienst doen, wen- schen te steunen- dan wende men zicb tot den heer Dr. W. H. Koomans, Adr. Pauwlaan 23, Heemstede of den heer W. C. Lasschuit Gr. Houtstraat 155. Noch de tram, noch de tramcommissie timmeren aan den weg. doch in stilte wordt voortdurend gearbeid. Aan deze laatste proef is bijna een jaar voor bereidend gewerkt-, en de medewerking van de tram moet zeer hoog aangesla gen worden, daar zeer vele moeilijk heden overwonnen moesten worden en kosten door haar niet gespaard zijn- Wij zeggen hiermede de directie der N.Z .H.T.M. openlijk dank voor haar groote bereidwilligheid om voor de Haarlem- sche luisteraars de ether te zuiveren van de onregelmatige signalen der tramvonkzenders. DRE5DENER KREUZCHOR. Op 5 Oct. zal het „Dresdener Kreuz- chor" in de Groote Kerk een uitvoering van gewijde muziek geven. Ongetwijfeld 2ai de schitterende zang van dit reeds TOO jaar oude koor de talrijke bezoekers van een vorig concert nog in het geheu gen liggen. Het koor dat 76 jongelui van 1020 jaar telt, staat onder leiding van Prof. Otto Richter. Het beschouwt zijn con certreis als „eine Dankesfahrt nach Holland" en wenscht de opbrengst daar van voor liefdadige doeleinden in Hol land en Haarlem te besteden. De Nederlandsch-Duitsche Vereeniging beeft haar bemiddeling aangeboden. Voor de 76 jongens wordt nu voor 2 nachten een enderdak gezocht. Families die één of meer kinderen kunnen herber gen, kunnen dit schriftelijk meedeelen aan den heer C. Brouwer, secretaris Ned. Duitsche Vereeniging Buitenrustlaan 27. PROVINCIAAL WEGENFONDS Ged. Staten bieden den Provincialen Staten ter vaststelling aan de begrooting der inkomsten en uitgaven van het We genfonds der Provincie voor het jaar 1928. Ze is opgemaakt tot een totaal be drag van f 1.913.750. CONCERT OP DE GROOTE MARKT. Programma van het concert te geven door de RJK. Harmonie „Euphonia" van Overveen, directeur de heer J. W. Le- fèber, ter gelegenheid van het 2ö-jarig bestaan van ,.De Hanze" op heden, 13 September, op de Groote Markt te Haarlem. 1. Jubileummarsch 6. Vlerzing 2. L'entrée des Gladiateurs, J. Fucik 3. Walram Ouverture, M. J. H. Kessels 4. Le joyeux forgeron J. Eouehel 5. A Toi, Valse E. Waldteufel Pauze. 6. The Stars and Stripes for ever. Sousa 7. Ouverture Joyeuse (lustspel Ouver ture) Keler Béla 8. Esmeralda, Valse de Concert. M. J. H. Kessels 9. Potpourri populair no. 10, G. Renaud 10. The Gladiatore's Farewell H- L. Blankeburg PROVINCIAAL ELECTRI CITEITSBEDRIJF. Moeilijkheden te boven GEEN PROVINCIALE BIJ- DRAGE VAN j 240.090 MEER. Ged. Staten bieden den Provincialen Staten ter vaststelling aan de balans van het Provinciaal Electriciteitsbedryf per 31 December 1926 benevens de winst en verliesrekening over dat jaar. De ver lies en winstrekening opgemaakt tot een totaal bedrag van f 1.035.714.92 wijst aan een saldo winst van f 893.24L27. Verder wordt aangeboden de begroo ting van het bedrijf voor het jaar 1' In de toelichting wordt opgemerkt dat op de begrooting van winst en verlies niet meer is uitgetrokken de bijzonder* bate van f 240.000 die bij besluit der Sta ten van 26 April 1923 aan het bedrijf werd toegezegd. De begrooting van lasten en baten der exploitatie wijst aan een eindcijfer van f 4.329.097, de begrooting van verlies en winst een eindcijfer van f 599.321 met een geraamd bedrag aan winst van f 474.321 de begrooting van buitengewone inkomsten en uitgaven een eindcijfer van f 1.555.000. De Raad van Toezicht op de Provin ciale Bedrijven van Noord-Holland zegt in een brief aan Ged. Staten het vol gende Op de begrooting van verlies en winst is onder de winsten niet meer uitgetrok ken de bijzondere bate van f 240.000, welke bij het besluit der Staten van 26 April 1923, aan het bedrijf werd toege staan. Nu de bedryfsuitkomsten mee brengen, dat deze bate kan worden ont beerd. vindt de Directie blijkens haar toelichting geen aanleiding meer haar nog op de begrooting te ramen. Onze Raad kan zich met dit standpunt geheel vereenigen. Zooals in de toelich ting bij Uwe voordracht, waarvan het bovenaangehaalde besluit der Staten van 26 April 1923, het gevolg is geweest, gezegd werd, was de aanleiding tot het geven der onderwerpelijke bijdrage hier in gelegen, dat geen zekerheid bestond,, dat het bedrijf de hoogere inkomsten zou kunnen missen, welke het gevolg zouden zijn geweest van het aanvaarden door de gemeenten van de tarieven, die in overleg met de afgevaardigden van de afdeeling Noord-Holland der Vereeni ging van Nederlandsche gemeenten wa ren vastgesteld. Daarom werd toen door Uw College voorgesteld om, zoolang de uitkomsten van het bedrijf daartoe aan leiding gaven, jaarlijks een som van ten hoogste f 240.000 renteloos aan het be drijf voor te schieten. Sedert het jaar 1922 heeft het bedrijf deze bate. weike slechts onder bepaalde omstandigheden teruggegeven behoefde te worden, ontvangen. Thans is het ech ter zijn moeilijkheden te boven. In de onderstelling, welke aannemelijk is, dat de winst over 1927 geen lager bedrag zal aanwijzen dan over 1926, zal op 31 De cember 1927 het bedrijf niet alleen alle exploitatieverliezen van vorige jaren vol ledig hebben ingehaald, maar zullen daarenboven de posten, welke betrek king hebben op „verliezen uit oorzaken voor 1921 ontstaan" geheel uit de balans' kunnen verdwijnen. Een aanvang zal dan kunnen gemaakt worden met de vorming van een vernieuwingsfonds, op de noodzakelijkheid waarvan onze Raad reeds bij zijn schrijven aan Uw College d.d. 22 Februari 1923, No. 14, Uw aan dacht meende te moeten vestigen. Verwacht mag dus worden, dat het bedrijf bij oordeelkundige bedrijfsvoe ring, zich zelfstandig tot verderen bloei zal kunnen ontwikkelen. De aanleiding voor de bijdrage der Provincie van f 240.000, is daarmede vervallen en zij behoeft dus niet meer op de begrooting te worden uitgetrokken. Het nadeel, het welk het bedrijf ondervindt, doordat ver schillende gemeenten nog weigeren haar voor den oorlo" gesloten strcomle- veringscontracten naar billijkheid te herzien, kan en wil het bedrijf voortaan uit eigen middelen dekken. Dit laatste neemt intusschen niet weg, dat van laatstbedoelde gemeenten, in overeenstemming met hetgeen steeds de bedoeling is geweest, en ook in de bo venbedoelde voordracht van uw College van 28 Maart 1923 uitdrukkkelijk naar voren is gebracht, voor het nadeel, dat zij door haar weigerachtige houding de Provincie en het bedrijf berokkend hebben en nog steeds blijven berokkke- nen, zoodra zich daartoe de mogelijkheid voordoet, een tegemoetkoming zal moe ten worden geëischt, hetzij door toepas sing van naar verhouding hoogere tarie ven, hetzij door met uitschakeling der gemeentelijke bemoeiing in die gemeen ten de laagspanningslevering recht streeks door de Provincie te doen ge schieden. GEHEELONTHOUDERS BETOOGING Daar op 20 September vermoedelijk het voorstel van Minister Slotemaker de Bruine in behandeling zal komen inzake de Plaatselijke Keuze hebben de samen werkende Geheelonthoudersvereenigmgen alhier besloten om op Zaterdag 17 Sep tember een betooging te organlseeren. De optocht zal worden samengesteld op het Kennemerplein en begeleid door twee muziekkorpsen naar het terrein voor het paviljoen in den Hout marcheeren. Op de meeting, die zal beginnen om 5 uur zullen de heeren A. Klok, P. Voogd en P. D. Hartendorf het woord voeren. By slecht weder zal de meeting in de zalen van het Blauwe Kruis plaats vin den. EEN A. RINKEMA STRAAT? In de vergadering van de Midden standscentrale voor Haarlem en om liggende gemeenten is besloten aan B. en W. te verzoeken bij het geven van een naam aan een nieuwe straat te willen tanken aan wijlen den heer A. Rinkema, den bekenden Haarlemschen Middenstander en oud-lid van den Raad. TUINFEEST 1LYRMONIEMUZ1EK VEREENIGING „VOORWAARTS". Ter gelegenheid van haar 20-jarig be staan gaf bovengenoemde muziekvereeni ging een tuinfeest in het Brongebouw en mocht van de zijde harer sustervcreeni- gingen veel bewijzen van belangstelling ondervinden Dezen middag deden zich toen hooren het Soc Harm. Corps Steeds Voorwaarts, dir. G. Jongejans, te Amsterdam, het kinderkoor Onderling Genoegen, dir. J. Post, het Lib. Soc. Gemengd Koor Zang Veredelt, dir. A. Kareisen, het Geheel Onthouders Kinderkoor, Jong Excelsior, dir. J. Overhuys, en het fanfare corps Kunst na Arbeid, dir. A. Pusch, te Ben- nebroek. alsmede de organiseerende ver eeniging zelve. Doch bovendien werd deze dag belang rijk voor Voorwaarts omdat zij gehul digd werd gehuldigd omdat zij. waar en wanneer de roode en blauwe kleuren vertegenwoordigd werden, steeds haar onmisbaren steun verleende. Bij propaganda-optochten of feest- concerten, altijd kon men op het ac tieve Voorwaarts rekenen. Men had niet beter kunnen doen om als tolk der vele aan Voorwaarts dank verschuldigden te doen optreden en daarvoor uit te noodigen, den heer van Eykern voorzitter van de geheel-ont- houdersvereeniging afd. Haarlem. Deze heer toch die een gemakkelijk spreker is en zich uitstekend verstaan baar maakte, bood namens een hulói- gings-comité vertegenwoordigende eenige sympathiseerende vereenlgingen dat daartoe in de gelegenheid was gesteld, door giften en gaven welke weder door velen met moeite waren ingezameld, eenige practische geschenken, n.1. een piston, althoorn en trombone aan, ter wijl door één harer vrienden, den heer Jutten, nog een bugel werd geschonken. Verder werd er nog, en dat is een zeer belangrijk cadeau, den voorzitter aan geboden een lijst met namen van nieuw toegetreden donateurs en kunstlieven de leden, terwijl aan eenige ijverige da mes leden bloemen werden aangeboden. Hier het strijden en lijden van Voor waarts te memoreeren zou ons te ver voeren doch dat het heel veel moeite en inspanning kost voor deze kleine vereeniging, het hoofd boven water te houden, zy hier toch gezegd Gelukkig bezit Voorwaarts in den heer Post een ijverig, energiek dirigent, aan wiens kennen en kunnen zij zich gerust kan toevertrouwen. Dirigent Post heeft ook onze sympa thie want ook met zijn kinderkoor, deed hij, de onvermoeide werker weder vele goede dingen. Met hem aan het hoofd, doch met alle toewijding der leden, voorspellen wij Voorwaarts een goede toekomst. Nog willen wij even aanstippen het goede klankgehaite van het bovenge noemde Harmoniekorps „Steeds Voor waarts" en het inderdaad beschaafde zingen van „Zang Veredelt" onder de pittige muzikale leiding van den heer A. Kareisen. Wat is het toch een verblijdend tee- ken dat de muziek en zang in de ar beiderswereld zulk een cultiveerende be schaving brengen. Als nu ook het publiek nog leert aan dachtig be luisteren naar het gebodene en dat liet wel wat te wenschen over dan zal het voor de uitvoeren den een aangename taak worden zich in het openbaar te doen hooren. K. H. KERKHOFF PERSONALIA. Onze stadgenoote mej. J. Brinkman is benoemd aan het Stedelijk Lyceum en de Hoogere Handelsschool te Enschedé als leerares M. O. Zij heeft verlof aangevraagd als tijdelijk gymna- tiekonderwijzeres bij het Openbaar On derwijs te Haarlem, doch niet om ont slag verzocht. Bij het examen politiediploma van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond verwierven het diploma met aanteekc- ning D. Huiskamp te Beverwijk, H. A. van Iperen te Haarlem. In de jongste vergadering van het ëderlandsch Instituut voor Accountants zijn tot lid der vereeniging benoemd de heeren J. J. Buning Haarlem en J. For tuin te Heemstede. Op de te Scheveningen gehouden ver gadering van den Raad van groep Ne derland van het Algemeen Nederlandsch Verbond werd gekozen tot penningmees ter Mr. F. J. M. Tonino te Haarlem. DR. H. J. NASSAU NOORDEWIER OVERLEDEN. Te Arnhem is in den ouderdom van 89 jaar te dezer stede overleden dr. H. J. Nassau Noordewier. doctor in de letteren, oud-rector van het Gymnasium te Delft. De teraardebestelling vindt Dinsdagmiddag op Moscoa plaats. Gelijk bekend, zijn van den overledene verscheidene publicaties op het gebied van onze taal verschenen. Hij was ook een dergenen die geijverd heeft voor de zuiverheid van onze taal. ACTIE BIJ DE BROCKWAY MAAT SCHAPPIJ. Daar door de organisaties van chauf feurs de Ned. Unie en de R.K. Bond van Transportarbeiders geen antwoord is ont vangen op de tot de directie der Broek- way Mij. gerichte verzoeken tot verbe tering der arbeidsvoorwaarden, is door beide organisaties besloten deze week een gecombineerde personeelsvergadering te doen houden. Daar dit echter een nacht vergadering zal moeten zijn is vergun ning aan de politie-autoriteiten aange vraagd. ACTIE PETROLEUMBEZORGERS. Door de afdeeling Haarlem van den Centralen Bond en van den R.K. Bond van Transportarbeiders is besloten op Donderdag a.s. een vergadering :e doen houden voor het personeel der Petroleum maatschaoppij „Petrolifère". Op deze bijeenkomst zal een beslissing genomen worden omtrent de verder te nemen maatregelen ter keering van de aange kondigde loonsverlaging. DE MIDDENSTANDS. CENTRALE. Nijverheidsconsulent die gel den voor adviezen berekent. Adres raad over zakelijke be drijfsbelasting. Gemeente lijke iinorkoopcommlssie Naar den vrede. Onder voorzitterschap van den heer C. ten Boom hield de Middenstandscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten een algemcene vergadering. Bij de ope ning der vergadering herdacht de voor zitter onder meer het 4e lustrum van den li.K. Middenstandsbond in het Bisdom Haarlem dat 13 en 14 September te Haarlem zal worden gevierd. Spr. noodig- de den geheelen H. en I. Middenstand uit die dagen 'de vlag uit te steken. Besloten werd de R.K. Middenstands- vereeniging te Bloemendaal—Overveen cn de R.K. Mddenstandsvereeniging De Hanze te Heemstede tot de Centrale toe te laten. Plaats had de installatie van nieuwe bestuursleden en nieuwe le den der Centrale. Medegedeeld werd ondermeer dat, met het oog op het jubileum der Kamer van Koophandel en by gelegenheid van het nieuwe gebouw de Centrale zich wendde tot alle Middenstandsvereentgingen in het Ressort der Haarlemsche Kamer om gezamenlijk een huldeblijk der Kamer aan te bicden namens den geheelen H. en I. Middenstand. De belangstelling was evenwel over de heele linie van dien aard, dat de pogingen moesten opgege ven worden. Voorts deelde het Bestuur mede, dat het niet kon voldoen aan een verzoek om publiciteit te geven aan de zittingen van den Rijksnij verheidsconsulent voor het Westen des lands in het gebouw der Kamer van Koophandel nu gebleken w dat de Nyverheidsconsulent voor zijn adviezen gelden berekent. Aan het Bestuur werd gedaagd drie leden aan te wijzen voor de.i Raad van Advies der nieuwe Middenstandsbank die eerlang haai' werk gaat beginnen. Door het Bestuur werden voorgedragen de heeren C. ten Boom, F. H. Smit en P. J. M. van Tetering. Nadat de rnededeelingen waren gedaan had een uitvoerige bespreking plaats over het voorontwerp van wet. regelende de winkelsluiting en van het werktij denbesluit voor winkels. Het resultaat der besprekingen zal worden verwerkt m een rapport dat aan de Kamer van Koophandel ten spoedigste zal worden aangeboden. Goedgekeurd werd een concept adres aan den gemeenteraad van Haarlem over de afschaffmg der zakelijke belasting op het bedrijf. Uitvoerig worden rnededeelingen ge daan omtrent de werkzaamheden der Gemeentelijke Huurkoopcommlssie en omtrent het Rapport waaromtrent ten slotte algeheele overeenstemming is ver kregen en dat bereids aan B. en W. is toegezonden. Vereenigen B. en W, zich met de con clusies en voorstellen dan is hieromtrent de vrede hersteld en kan de rust weer- keeren. De voorzitter, bracht een warm woord van hulde aan de heeren die in deze Commissie de Middenstandscentrale heb ben vertegenwoordigd n.l. de heeren B W. Lasschuit, P. J. M. van Tetering en N. C. Wefers Bettink en de vergadering stemde daar hartelijk mede in. Vóórdat de vergadering werd gesloten werd nog door den voorzitter er op aan gedrongen niet aan onbekenden te leve ren zonder eerst behoorlijk informaties le hebben ingewonnen. HET DONKERE SPAARNE. 21 Februari hebben B. en W. aan den gemeenteraad voorgesteld om van den heer L. Sabelis voor f 1000 te koopen een stuk grond aan het Donkere Spaar - ne. Dit stuk, aan het water gelegen, is nog onbestraat en vormt een zandvlakte (soms een modderpoel!) tusschen het bestrate deel van dezen weg. B. en W. vroegen meteen f 2500 voor de bestrating en het maken van een keermuur a3n het water. Hoewel de raad eenige dagen later reeds het voorstel van B. en W. heeft aangenomen, ligt het stuk grond nog in ongewijzigden toestand. Wij hebben eens bij openbare werken gevraagd wat hiervan de reden is. Het antwoord hoewel niet geschikt voor publiciteit was afdoende. Er was reden om even met de uitvoering van het werk te wachten. Maar tevens werd ons de verzekering gegeven, dat nu binnen enkele weken met de uitvoering begonnen zal worden. JOH. REYNVAAN 75 JAAR. Men meldt ons dat de heer Joh. Reyn- vaan te Aerdenhout Vrijdag 15 Sep tember 75 jaar wordt. De heer Reynvaan is verscheidene jaren directeur der stoommeelfabriek „De Weichsel" te Am sterdam geweest. Voorts is hij mede oprichter van het veiligheidsmuseum. Aan de overzijde van het IJ stichtte hij een Magnesietmaierij. Verscheidene reizen deed de heer Reynvaan naar Griekenland, waar hij mijninstallaties oprichtte om de ruwe magnesiet zoo goedkoop mogelijk te ontginnen. Op de Amsterdamsche beurs is de heer Reyn vaan, vooral in den graanhandel, een zeer geziene figuur. In qualiteit van secretaris van de Commissie voor den Graanhandel, maakte hij rich vooral gedurende de mobilisatie op dit gebied verdienstelijk, mede als lid van de toe wijzingscommissie van veevoeder te Den Haag. HET P. T. T. PERSONEEL. Het bestuur vanden Centr. Ned. Ambtenaarsbond heeft op een brief aan den Directeur-Generaal inzake het ontslag van tijdelijk personeel bij de Tabaks-zegelcontrole te Haarlem ten antwoord ontvangen, dat op dit ontslag niet kan worden teruggekomen. De ontslagenen zullen op de lijst van hulp bestellers ten postkantore te Haarlem worden geplaatst waarbij rekening wordt gehouden met hun anciënniteit van hun vorige betrekking. Mocht hierdoor een overcompleet in het hulpbestellerscorps ontstaan, dan zal ontslag van hulpper soneel worden overwogen. NIEUWE SLAGERIJ De heer N. de Bruin heeft in de Breestraat op no. 14 een nieuwe sla gerij geopend. Dit feit trok Vrijdag avond een enorme belangstelling. De mooie etalages verdienden dit ook ten volle, een keur van bloemstukken, er waren en zes en twintig, sierden etalages en interieur. Deze zijn buiten gewoon frisch en zindelijk ingericht, de wanden zijn betegeld, houtwerk is zooveel mogelijk vermeden. De winkel is voorzien van electrische snijmachi nes en een snelweger, een moderne koelinrichtlng wordt er nog in aange bracht. Achter de winkelruimte heeft de heer De Bruin de zouterjj en de rookery, welke natuurlijk ook naar de eischen des tyds zyn. DOOR INSr.ANNING UITSPANNING. Deze tooneelvereeniging zal Woensdag 28 September haar openingsvoorstelling ge ven in den Stadsschouwburg. Opgevoerd zal worden Jhr. van Riemsdljk's tooneel- spel „Silvia Silombra". Door dezelfde vereeniging zullen Zater dag 15 October en 21 Januari bal-avon den worden gehouden in de Gemeente lijke Concertzaal en op Zaterdag 3 Maart a.s. een bal-masqué. ALG. NED. METAALBEWERKERS BOND. Door de afdeeling Haarlem van den Alg. Ned. Metaalbewerkersbond is beslo ten op 8 October een feestavond te or- ganiseeren in den schouwburg Jansweg, om uiting te geven aan de blijdschap dat het ledental der afdeeling in stevige ma te vooruit gaat. Op dezen avond zullen de bekende Snarenzangers uit Rotterdam optreden met den Dichter-zanger Du- mont terwijl het in de bedoeling ligt om met een bal den avond te besluiten. MILITAIRE MOTORDIENST. De lichtingen 1921 en 1924 van de schoolcompagnie van den motordienst te Haarlem voor herhalingsoefeningen on der de wapenen, vertrekken 21 dezer met groot verlof. GEVONDEN' DIEREN EN VOORWERPEN Terug tc bekomen bij: H. Verwerda. Klcverparkwcg 116, nikkelen vulpot* lood; J. van Aken, Lange Wijngaard* straat 6, gouden broche; P. van Brug* gen, Ovcrtonstraat 35, duimstok; E. v. d. Renessen, Oranjeplein 2, zilve* ren broche; H. Hallcrman, Damstraat 10 rood, blauwe duif; J. H. Vellinga, K'.arcnhcckstraat 47, doos tandpasta; M. Recveld. Oranje N'assaulaan 156, zilveren geldstuk; Kuipers. H. Mu* lierstraat 18, witte dameshandschoen; B. Holthuis, julianalaan 101, Over** veen, hondenketting; A. Diel. Scher* merstraat 30 rood, hondcnhalsband; F. Kotman. Schermerstraat 22, autohoorn. J. Windt, Gen. Bothastraat 20, horlo* ge met ketting; A. van Gelder, Greb* borstraat 17, dameshandschoen; A. Komen. Nieuwe Gracht 10, herders* hond; Kennel Fauna, Parklaan. bracht door: S. Cohen, de la Reijstr. 21, witbruine foxterrier; Lappers, Ba kcnesscrgracht 52 rood, grauwe kees* hond; Kuiper, Voorzorgstraat 57 rd., grijswitc kat; Hcesemans. Harmcn jansstr. 48, zwartwitte kat; Hopman, Oranjestraat 41, zwartwitte kat; Van Kampen, Nachtegaalste. 70, grijze kat; Op "t Einde Stolp, Nieuwe Gracht 56, grijze kat; A. Bom, dc Clercqstraat 16U, manchetknoop: J. H. Vellinga, Klarcnbeekstraat 47, gehaakt mutsje; Rocke, Prinsessestraat 7, zakmes in etui; Bur. van Politie, Smedestraat, damcsportcmonnaie met inhoud, kin* dertaschje, heerenparaplu cn 2 rijwiel* belastingmcrkcn waarvan een in étui; B. Fransen, Schagchelstraat 24, porte* monnaie met inhoud: W. Alberts, Soen dastraat 39, portemonnaie met inhoud; A. Schipper, Vooruitgangstraat 89, werkklceding; van Schagen, Amster* damschcvaart 60. boord cn eenige zak* doeken; J. G. Huisman, 2de Zuidpol* derstraat 12, portefeuille met inhoud; L. van Deursen, Hofdijkplcin 41, rij* v.ielbel.merk in étui; P. Verweij, van Twiskplein 1, rijwiclbel.mcrk in étui; Portier Centr. Werkpl. a.d. Oudeweg, rijwielhelastingmerk; H. Bijl, 2e Hoo* gerw.dw.straat 13, rozenkrans; Roo* zen, Diederikstraat 7, gouden ring; Dcrnison, Gen. Cronjéstraat 35 rood, rijwielhelastingmerk: C. Cornet, De Clercqstraat 152, rozenkrans in étui; P. Pels, Dr. Leydsstraat 97, rijwielbe» lastingmerk; W. Hccrcns, Leliestraat 18 b, zwarte schoen; Wijkhuizen, Gee Oude Gracht 49, sleutel van melkbus; J. Schurink. Lakenkooperstraat 17, gou den sierspeld; F. Haars, Frans Hals* straat 42 rood. sportbrock. A. Drenth, 2de Zuidpolderstraat 42, bril in étui; S. Adhj, Joh. de Breuk* straat 31, broche met portret; Par* doen, Gen. de la Reijstraat 47, bal; C. Hees, Rollandstraat 2 F, Engelsch lees* boek; T. Hos, Jan Steenstraat 14, bank van lecningbrïefje; K. Warmer* dam. Kcnncmersteeg 4, grijze cein* tuur; H. Vijg. Damaststraat 9, blauwe cape; J. de Haas.Leidschcstraat 43, ijzeren 1 KG. gewicht; J. P. Exel, KI. Houtstraat 69. dameshoed; T. Schutte, Ged. Oude Gracht 21, hondenpen* ning; J. Jansen, Leidschestraat 116, gouden manchetknoop; Kennel Fauna, Parklaan, gebracht door Woerkom, Beekstceg 4B, bonte kat; Cremer, Gasthuissingel 26 rood, grijswitte kat; B. v. Marsbergen, Raam steeg 28, doos met linnengoed; Berleens, Zuidcrstr. 35 rood. badmuts; M. Karpers, Lelie* straat 28 C, houten tabakspijp; W. Kolkman. Aelbertsbergstraat 81, por* temonnaie met inhoud; H. Roozen, Kampervest 7 rood, kinderportemon* naic met inhoud; A. Ruijgrok, Spion* kopstraat 56, rijwielhelastingmerk in 'tui; G. Hielkema, Schotersingel 97 rood, riem van rijwiel; A. Spoclders, Achterweg 6, rijwielhelastingmerk in étui; J. Storm, Wilhclminalaan 20, rijwielhelastingmerk in étui; Dr. Mc* rens. Paviljoenslaan 5, sleuteltje; A. Hoorcman. Nagtzaamstraat 26, rood kinderschoentje; H. Kortckaas, Raam, gracht 19A, sierspcld*haarkam; Bur. van Politic. Smedestraat, paar sok* ken; C. Wit, de Genestctstraat 26, combinatictang; L. J. W. Gcling, Bega* Straat 17, kinderwagentje. INGEZONDEN MEDEDEELINGElf a 60 Cents per regel. Niet tot denken in staat en hoofdpijn, omdat men tot laat in den nacht heelt zitten lezen. 1-2 Tabletten maken dat men zich oogenblikke- lijk opgeknapt voelt en weer ge regeld denken kan. Meu verlange echter steeds de orlgi- ueele „(BstysX11- verpakking, kenbaar aan den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 ets. HET TOONEEL. LOUIS DE VRIES IN „GHETTO". Zaterdag 17 September a.s. geeft „Het Amstcrdauisch Tooneel", onder directie van Louis de Vries, Herman Kloppers en Willem van Korlaar Jr., een voorstel ling in den Stadsschouwburg te Haarlem. Opgevoerd zal worden „Ghetto", burger lijk drama in 3 bedrijven van Herman Heijermans. Louis de Vries heeft met dit stuk op het „Festival international du Théótre", te Parijs, in Juni jJ. welke voorstellingen onder protectoraat van. het „Nederlandsch Tooneelverbond" wa ren georganiseerd, een groot succes be haald. Als bijzonderheid voor deze voor stelling kunnen wij nog mededeelen, dat mej. Jo Stam, het bekende lid van de Tooneelvereeniging „Cremer" zal op treden en wel in de rol van Rose. De nieuwe décors, speciaal voor de ver tooningen te Parijs vervaardigd, zijn van Guillaume Dullé. TEKORT AAN WERK KRACHTEN. VOORDEEL VOOR HET RIJK. Voor het eerst sedert 1920 komt men in de gemeente Emmen werkkrachten tekort. Aanvankelijk werd gevreesd, dat de stopzetting van de werkverschaffing die j.l. Maandag is ingegaan, tot moei lijkheden zou leiden, aangezien het par ticuliere bedrijf niet alle werkloozen zou kunnen opnemen, doch deze vrees bleek spoedig ongewettigd. Zaterdag waren, zelfs aanvragen cm ongeveer 300 werk lieden voor veldarbeid en arbeid in de Duitsche veenderijen, waaraan niet voldaan kon worden. Behalve voor de betrokken arbeiders is deze toestand een voordeel voor rijk en gemeente. Vorige Jaren om dezen tijd werd wekelijks pl.m. f 10.000 aan werk- verschaffingsloonen uitbetaald, thans is dit bedrag nihil. Vermoedelijk zal tot ongeveer half October de werkverschaf fing gemist kunnen worden. Albireo 9 Sept. te Libreville van Am sterdam. Alcyone, 10 Sept. van Buenos Ayres naar Rotterdam. Alkmaar 12 Sept. te Hamburg van Antwerpen. Eemstroom 10 Sept. te Bordeaux, Am sterdam naar W.-Afrika. Jagersfontein 12 Sept. te Kilindini v. Rotterdam. Kertosono passeerde 12 Sept. 's mid. 12 u. Ouessant, Batavia naar Rotterdam. Madoera, 11 Sept. van Per^yig, Rot terdam naar Japan. Modjokerto 12 Sept. te Londen, Rot terdam naar Java, Rondo 10 Sept. van Batavia naar Am sterdam. Scheldestroom 10 Sept. van Teneriffe, W.-Afrika naar Amsterdam. Schiekerk 12 SepU van Calcutta naar Rotterdam. Stuyvesant 11 Sept. te Hamburg van Amsterdam. Tjisaroea 11 Sept. van Batavia naar Hongkong. Waaldijk 9 Sept. van Bahia Amster dam naar Buenos Ayres. Zijldijk 10 Sept. van Victoria (Braz.) naar Amsterdam. BEVERWIJK Noteering van 12 September 1927. Postelein, p. kistje f 0.50—f 0.65 Andijvie, p. kist f 0.60—f 0.80 Wortelen, 100 bos f 7—f 12 Komkommers, per 100 f 12 Aardap. klei, per KG. fü.06f0.08 Aardap. zand, per KG. f0.ll Snijboonen, per K.G. f 0.16—f 0.18 Heerenboonen, per KG. f 0.14—f 0.24 Roode kool, per 100 f 7f 10. Savoije kool, per 100 f 6f 13 Bloemkool, per 100 f7—f12 Uien, per K.G. f0.12 Sla, per kist f 0.80—f 1 Pieterselie, per bos f0.08 Selderie, per bos f0.08f0.10 Appelen, per K.G. f 0.14f0.20 Peren, per K.G. f0.12—f0.22 Pruimen, per K.G. 10.28—f 0.36

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 6