WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN VOETBAL De Uitslagen. Ie klasse. AFDEELING I. Eilversum—V.U.C. Excelsior—R.CJL E.D.O.—Ajax V.O.C.—D.F.C. AFDEELING II. fl-F.C.Spartaan ZF.C.Feyenoord StormvogelsSparta A.D.O.H.V.V. Blauw Witt Gooi AFDEELING III. Enschedé—Robur et Velocitas Wagenirgen—Go Ahead VitesseHeracles A.G.O.V.V.—Z.A.C. D.O.T.O.—Enschedé Boys AFDEELING IV. P.S.V.—Willem n NA.C.—B.V.V. N oad—Roermond M.V.V.—Longa WilhelminaEindhoven AFDEELNG V. Be Quick—Leeuwarden VelocitasAchilles VeendamG.VAV. Prisia—G.V.V. FrieslandAlcides AFDEELING I. W.F.C.—West Frisia DE.C.Helder H.R.C.KJ.C. Alcm. Victrix—V.S.V. 2e klasse B Haarlem—H.V.C. ZeeburgiaA.F.C. Zandvoort—Bloemendaal VeloxB.F.C. 3e klasse A: Sh.W.Kinheim Assen delf:O.S.V. 3e klasse S: T.OV Schoten 3e klasse C. Z Jt.C.Rapiditas D.W.S.—D.W.V. Wilh. Vooruit—T.H.B. D.S.V.De Keimemers Reserve le klasse. Ajax n—E.D.o.n R.CJL II—Blauw Wit II Hilversum II—D.E.C. II AF.C. n-HF.C. n Reserve 2e klasse A. A.F.C. HI—Hollandia U Ajax mStormvogels II Watergraafsmeer II—Haarlem II AFDEELING II. Tweede klasse A: E.D.V.S.Quick HerculesBM.T. S.V.W.—L-.S.V. 8—2 O.D.S.Merwede 30 C.V.V.—Xerxes 2—4 Reserve le klasse Unitas n—V.O.C. H 6—3 Sparta n—C.V.V. H 3—1 Feyenoord II—D.H.C. H 6—3 1—6 1—1 1—2 0—1 1—3 4—0 1-—1 2—3 1—0 4—3 1—2 0—2 12 6—2 2—0 3—2 1—1 2—2 6—2 1—0 3—3 0—1 1—0 3—0 4—5 2—2 1—1 1—2 2—2 2—2 1—1 5—3 2—5 5—2 2—1 H. F. C.Spartaan (12) SPARTAAN WINT ONVERDIEND. Dat het sterkste elftal niet altijd met de overwinning gaat strijken, is Zondag middag aan de Spanjaardslaan weer eens gebleken. De H.F.C.'ers waren (vooral in de tweede helft) overwegend sterker, speelden althans minder slecht dan de Spartanen. De voorhoede der HF.C.'ers bleek echter niet tot doelpunten in staat te zijn. Nu zat er ook weinig verband in deze linie. Bepaald slecht was niemand, maar behalve laksch, bleek ieder ook schotloos. Sigmond probeerde het in den beginne nog eens, maar ook hij had geen succes. De zwakste was wel van Wijk. Te gen stoere spelers als deze Spartanen is is deze HF.C.'er wel wat te licht. In de middenlinie bleek Van Houten dobr Kuypers te zijn vervangen, waar mede deze linie wel sterker is geworden. Kuypers werkte hard loste af en toe goede schoten, doch was met zijn plaat sen niet erg gelukkig. De achterhoede bleek vóór rust wat onzeker; in de tweede helft behoefde zij vrijwel niet op te treden. Van der Meu- len was niet zoo goed als wij van hem gewend zijn. Het tweede doelpunt dei- Spartanen is geheel op zijn rekening te boeken. Wat het spel der Spartanen betreft, veel fraais was dit ook niet. Enthousias me en hard werken vergoedden hier veel. De doelman verdient echter wel een- pluim. Ontelbaar waren de schoten, die hij er met veel bravoure uithield. Toen onder leiding van Dr. Vuylsteke begon nen werd (er was slechs matige belang stelling), zagen wy de E.F.C.'ers in de volgende opstelling: Van der Meulen. Hoomans, Van Haeren. Reuvekamp Gille, Kuypers, De Jonge Reydon, v. Wijk, Miezerus, Sigmond, v. d Berg. Weber ontbrak alzoo. Wij vernamen dat deze speler wegens gezondheidsrede nen voorloopig niet kan spelen. Tegen zon en wind in trapt H.F.C. af. Even is Sigmond in actie. Al dadelijk krijgt Reydon een kans, doch voorzetten in plaats van schieten doet deze te loor gaan. Het spel is eenigen tijd verdeeld. Nog betrekkelijk kort is gespeeld, als bij een Spartaan-uitval binnen het beruchte gebied een der HF.C.'ers blijkbaar „hands" heeft gemaakt. Spartaan al thans krijgt een strafschap te nemen. Ohm. de rechtsback, is zoo verstandig om deze kostbare kans te benutten (01)- Kort na elkaar lost Sigmond twee fraaie schoten, doch de Spartaan-doel man blijkt, hoewel zijn stijl niet bepaald fraai is, vrij safe. Heel wat hoekschoppen aan beide zij den worden genomen, doch over het al gemeen wordt de bal steeds te laag ge plaatst. Succes levert het aan geen van beide zijden op. Van der Meulen heeft het nu vrij druk en hoewel niet zoo zeker als gewoonlijk', weet hij toch onheil te voorkomen. Toch is hij het, die de Spartanen aan ver- grooting der leiding helpt. Na een bal te hebben opgevangen, wil hij wegtrap pen, doch doet dit tegen een aanstormend Spartaan, waama een andere toesnel lende Amsterdammer den stand van dichtbij op 02 brengt. Het plaatsen der half-linie van HF.C. blijkt vrij slecht. Steeds wordt naar een tegenstander getrapt. Rust komt met 20 voor Spartaan. Met den wind in den rug zyn de H. F. C.'ers in de tweede helft direct volop in de meerderheid en zijn dit vrijwel tot E. D. O.Ajax (12) EEN EERVOLLE NEDERLAAG VOOR E.D.O. Den eersten thuiswedstrijd in de com petitie heeft E.D.O. niet kunnen win nen. Na het uitstekende spel van de vo rige week viel thans het spel van E.D.O. wat tegen. Er lag. behoudens het laatste kwartier, een zekere matheid over het spel der thuisclub; speciaal de midden linie en voorhoede speelden niet zooals wij gewend zijn. Een handicap was het echter, Dinkla niet van de party was, wegens een onwillige knie. De achterhoede speel de haar gewone goede spel, vooral Kuil. Meenhorst heeft gedaan wat hy kon; de doelpunten waren voor hem onhoud baar Den velen regen had het terrein goed doorstaan, zoodat scheidsrechter Israels de volgende ploegen laat aantreden: E. D. O.: Meenhorst, Kuil, Boerée, Perukel Sr., S. v. d. Laan, C. v. dr Laan, Swart, Tanis, Steffens, Perukel Jr., v. d. Hurk. AJAX: Twelker, Volkers, Hordyk, Iseger, Hamel, Schetters, Anderiesen Sr., Martens Van Kol, Anderiesen Jr. Becker. Het begin kenmerkt zich door wat heen en weer getrap, waarbij blykt, dat de zenuwen den meesten spelers parten spelen. Geleidelyk wordt het spel iets beter, doch hoogstaand is het nog niet. Even komt het Ajax-doel in gevaar, doch de jongste Anderiesen redt de situatie. Dan komt Ajax geweldig opzetten. De spil opent het spel met goede centers naar de vleugels, zoodat de E.D.O.-ach- terhoede het zwaax te verantwoorden krijgt. Zy kwyt zich uitstekend van haar taak, doch de druk is van dien aard, dat de middenlinie te veel een verdedigende houding moet aannemen. De ED.O.-voor hoede is daardoor te veel op zichzelf aan gewezen en daar er hier nogal door eenl- ge spelers gepingeld wordt, heeft de Ajax-verdediging het niet al te moei lijk. Op een gegeven oogenblik ontkomt het Ajax-doel op een gelukkige wyze aan een doorboring, als by' een scrimmage de bal rakelings langs het doel gaat. Direct daarop moet aan de overzyde een corner worden genomen, doch Twel ker plaatst den bal achter. In de Ajax-voorhoede speelt Volkers een aantrekkelyk spel, doch gevaarlijk is hij niet. Een ver schot van dezen spe ler bezorgt Meenhorst geen moeite. Een later gaat de Ajax-rechtervleugel er snel van door; Iseger schiet scherp maar Meenhorst staat op de goede plaats en zendt het leder retour. Kuil en Boerée weren zich geducht en trach ten met forsche trappen het spel te ver plaatsen, maar de voorhoede brengt wei nig opluchting. Een mooie kans gaat voor E.D.O. ver loren, als Steffens alleen voor den Ajax- keeper komt, doch in zyn vaart den bal voorby loopt. Tanis lost een onverwacht schot in den bovenhoek, doch de afstand is te groot om succes te hebben. Met blanken stand wordt van doel ver wisseld. Na de thee komt Ajax weer flink op zetten. Hordyk plaatst den bal scherp naar links, Twelker komt snel door de verdediging en met een hard schot geeft hy zijn club de leiding (01). Eerst nu schijnt E.D.O. ,de zaken beter aan te pakken, doch het juiste schot ont- het einde gebleven. Het Spartaan-doel kbrMkt. moet uitvallen, waarvoor onderging de eene belegering na de an dere, doch de bal ging naast, over, of werd gekeerd. Het kwam ons voor dat de H.F.C.'ers de Amsterdammers te veel insloten. Er was voor het Spartaan-doel althans geen doorkomen aan. Wy zagen de HF.C.'ers hun opstelling herhaaldelijk wijzigen. De eenige maal, dat dit verbetering bracht was toen eeni ge minuten vóór tijd Van Haeren van de backplaats naar voren verhuisde. Hij althans zag kans voor H.F.C. een tegen- punt te maken (12). Het bleek echter te laat voor verder ophalen, want kort hierna was het tijd. Als geheel kon het HF.C.-elftal ons maar matig bekoren. Een nederlaag was echter voor de H.F.C. geenszins verdiend. Corsten invalt. De spanning komt er nu eerst recht in Ajax werkt om te houden wat zij heeft, en E.D.O. om den achterstand in te ha len. Verschillende malen komen beide doelen in gevaar. Dan weet Volkers bij een mooi op brengen van de roodwitte voorhoede Meenhorst ten tweeden male te passeë- ren (02). ED.O. spant zich thans tot het uiter ste in. Van Kol c.s. moeten met de mees te krachtsinspanning verdedigen. Weer krijgt Steffens een center; met alleen den keeper voor zich schiet hy over. Dan weet Tanis uit een corner, door v. d. Hurk keurig genomen, te scoren (12). E.D.O. zwoegt thans geweldig voor den gelijkmaker, aoch het lukt niet. TWEEDE KLASSE B Haarlem—H. V. C. (3-0) Voor dezen wedstrijd was de aange wezen scheidsrechter niet aanwezig; er werd gespeeld onder leiding van den heer Koonings, die het er goed heeft af gebracht. Haarlem verschijnt in de volgende op stelling: De Vries. Cats, Moolenaars, Dik, Bieshaar, Torringa, J. Kammeijer, De Geus. Huysmans, van Daalen, Fiévez. H. V. C. heeft het voordeel van den wind en is direct aanvallend. De Haar lem-achterhoede is spoedig ingespeeld en maakt een beteren indruk, dan de vorige wek. De wind deed veel afbreuk aan het spel. In de Haarlem-voorhoede gaat het nog niet best, hoewel verschil lende gevaarlijke aanvallen worden ge daan. waarbij eenmaal De Geus een moeilijke kans niet kan benutten. De H. V. C.-voorhoede tracht met schoten van grooten afstand De Vries te passee- ren. doch heeft hiermede geen succes. Bij een snelle doorbraak van Haarlem is Kammeijer er vlug bij en geeft Haar lem de leiding. (10). H. V. C. tracht het verloren terrein in te halen, doch vóór rust lukt dit niet; met de rust is de stand nog 10. Met het voordeel van den wind is Haarlem r.a de hervatting dadelijk aan vallend. Het doel van H. V. C. verkeert nu doorlcopend in gevaar. Uit een hoek schop. goed door Kammeijer genomen, scoort Fiévez ineens. (20). De vrije trappen zijn inmiddels legio; verschillende H. V. C.-spelers krijgen waarschuwingen vooral hun doelwach ter. die zich zonderling aanstelt, tot vreugde van het vrij talrijk publiek. Inmiddels maakt Huysmans met een gr<ed schot het derde doelpunt. (3—0). Haarlem vindt het dan welletjes. Ver melding verdient nog een voorzet van Kammeijer, dien Van Daalen hard langs het doel jaagt. Dan wordt de rechtsback van H. V. C. naar de kleedkamer gezon den. Tot scoren komt het niet meer. Met 30 wint Haarlem verdiend. ZandvoortBloemendaal (2-2) Onder leiding van scheidsrechter Zanten trapt Zandvoort tegen wind af. Zandvoort verschijnt met de volgende opstelling:: v. d. Meij. W. v. d. Meije. E. Keur, E. Paap. R. Beekhuis. J. Zwemmer H. Schut, A. Molenaar, J. Paap, W. Kraaijenoord, G. Paap. Bloemendaal stelt daar tegenover: J. Beyk, J. IJfs, C. A. Bakker. Ph. Immer, H. Beyk, H. J. de Jong. G. Kopjes. Nieman, C. A. Cassee C. Warle, P. Parson, H. Strik. De eerste aanval van Zandvoort wordt door Beyk Jr. onderbroken; deze plaatst zuiver naar rechts, de voorzet belandt achter. Zandvoort brengt het niet ver der dan tot de backs. Na tien minuten spelen bezwijkt v. d. Meije voor een schot van Parson (01). De druk blijft aanhouden en uit een der veel genomen corners ontstaat; het tweede doelpunt voor Bloemendaal (0—2) door toedoen van Cassee. Gesteund door den wind is Zand voort in de tweede helft wat sterker, doch het spel is te langzaam om suc ces te hebben. Door goed opbrengen van Beekhuis is G. Paap in staat, met een laag schot Beijk het nakijken te geven (1—2). De druk op 't Bloemen- daaldoel houdt aan. Het spel wordt forscher. Keeper Beijk heeft het zwaaT te verantwoorden. Als Kraayenoord te dicht bij Beijk is, wordt hij door Bakker tegen den grond ge werkt, waarop dit met een penalty ge straft wordt. W. v d. Mije plaatst zich achter den bal en het is 22 Het einde komt met een gelyk spel 22. Een na afloop door Zandvoort genomen strafschop wordt gemist. RESERVE le KLASSE. R. C. H. 2Blauw Wit 2 (2—1) De Racing-reserves zyn hun seizoen met een overwinning begonnen, waarvan Blauw Wit II de dupe is geworden. Als scheidsrechter Jac. J. Robbé laat aantreden, verschijnen de blauw-zwarten met het volgende elftal: Kos, J. van Es. N. van Dam, Nieman, Warren, Muller, Hanse, Kedde, D. de Koning, L. Kuyt, Spoor. De R. C. H.'ers hebben in de eerste helft het voordeel van wind en zon. Over het algemeen genomen zijn zij in deze periode krachtiger. Pas na een half uur slaagt D. de Koning er in, de score te openen. Vóór de rust worden er verder geen doelpunten meer gemaakt. In de tweede helft zyn de bordjes ver hangen en komen de Amsterdammers meer in de meerderheid. De voorhoede der Middenweg-club verleent de achter hoede maar weinig hulp, waardoor de druk tenslotte te groot wordt. Daardoor maakt Blauw-Wit dan ook gelijk. Pas twee minuten vóór het einde be zorgt L. Kuyt zijn elftal de overwin ning. A. F. C. 2—H. F. C. 2 (4—2) Na een in goede verstandhouding ge speelden wedstrijd hebben de pas gepro moveerde A. F. C.'ers verdiend van het volgende H. F. C.-elftal gewonnen: Chabot, Engelberts, van Baasbank, Adriaans, Van Houten, Hoyer, C. Daniels, G. Daniels, Reeder. Lamp, Van Beem. H. F. C. speelt eerst tegen den ster ken wind in. Na een kwartier spelens komt dan ook de eerste goal van A. F. C. als H. F. C.'s keeper aarzelt met uitloo- pen; even later wordt na snel opbrengen van Robles, den oud-„Haarlem"-speler, StormvogelsSparta (13) EEN JUISTE UITSLAG. Met dezelfde cyfers als waarmede de vorige week van H. V. V. werd gewon nen. werden de Stormvogels thans door Sparta geklopt. We willen er direct bijvoegen, dat de nederlaag volkomen verdiend was, al was het alleen maar omdat in de Stormvogels-gelederen eenvouding-weg alle enthousiasme ont brak. Zou met het uittreden van Blinkhof Sr. (de laatste van het vroe ger zoo raaend-snelle trio Blinkhof, Hoogerduim en Klaas Oldenburg) deze zoo noodzakelijke eigenschap voor goed voetbal verdwenen zyn? De voorhoede vooral maakte een uiterst langzamen indruk, wat ook oor zaak was. dat de Sparta verdediging steeds weer eerder by den bal was. De IJmuider verdediging was na de rust slecht op dreef, wat haar op twee doelpunten van den voet van Weber kwam te staan. En waren Formenoy en Viergever beter op schot geweest, dan was het zeker niet by deze twee goals gebleven. Onze totaal indruk ls, dat Storm vogels gisteren zichzelf niet was. Dat hierin spoedig verandering kome! De elftallen stelden zich als volgt op: Stormv ogels: Thyssen. Veuger, Koster. Vermaak, Snoeks, v. d. Velde Sr. De Jonge, Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde Jr.. Boekelaar Sparta: Weber, Formenoy, Frins, Viergever, Knape, de Ridder, Oosthoek, v. d. Mark, Van der Geest, Van Zwieteren Roem. Stormvogels trapt tegen den wind in af. Direct zitten Formenoy c.s. voor Thyssen; een kogel van Viergever suist rakelings naast. Stormvogels antwoordt met eenige goede aanvallen. Het is werkeiyk thans nog niet te zien, dat diezelfde voorhoede straks zoo zal gaan falen. Een voorzet van Boekelaar schiet De Jonge onberispelijk in, maar Roem stopt uitstekend. Sparta komt steeds meer in den aan val. De Stormvogels-middenlinie wordt vaak gepasseerd, doch de beide backs, vooral Koster, houden stand. Thys sen krijgt enkele harde schoten te stoppen wat hij op zijn bekende, wijze doet. Hy wordt pas gepasseerd als Formenoy wegens hands van Snoeks een penalty "mag nemen .(0—1). Van der Velde Jr., die maar matig op dreef was, krijgt kort hierna een mooie kans, als hy alleen voor Roem komt te staan. Hy schiet evenwel juist op den Rotterdammer af. Dit is vrywel de laat ste kans, die Stormvogels vóór de rust krygt. Wel krygt de linkerwing meer malen goede centers, doch door te laksch spel blyft Van Zwieteren steeds weer meester van het terrein. Kort vóór de rust komt Prins alleen voor Thyssen te staan, doch hy faalt geducht met schieten. De tweede helft is nog maar zeer jong als Thijssen reeds een zeker doel punt heeft voorkomen en de Jonge de soliditeit van den paal heeft geprobeerd. De thuisclub blijft het meest in den aanval, doch het binnentrio is te lang zaam om tegen het enthousiaste verdedi gen van Sparta succes te hebben. Hier kom nog bij, dat het niet bepaald mee zit. De Sparta-voorhoede, wier vleugel spelers veel vrij gelaten worden, doet gevaarlyke aanvallen, mede. doordat de Stormvogels-defensie bedenkelyke gaten gaat vertoonen. Wanneer Weber weer eens wordt vrijgelaten geeft hij Thyssen het nakyken (02), wat hij kort hierip nog eens herhaalt (03) Thans is Stormvogels een geslagen team. Wel doet zy nog eenige aanval len, doch er gaat niet veel van uit. Met meer geluk den wijsheid wordt ten slotte „de eergered. Sparta won dus met 31. een tweede goal gescoord. Kort voor rust maakt Van Beem met een mooi schot het eerste tegenpunt, spoedig ge volgd door een goeden goal van Hoyer. Na rust speelt H. F. C. slechter Adriaans heeft een blessure opgeloopen waarvan A. F. C. profiteert door twee goals te scoren. Einde komt alzoo met een overwinning der Amsterdammers. Ajax 2—E. D. O. 2 (5—2) Het E. D. O.-elftal is met eenige fia- vallers als volgt: De Waard, Zoet, H. Swart, Kuipers, Drayer, Breems, Kok, v. Orde, Riebeek, de Kruif, Oome Ajax begint direct met veel enthou siasme. De E. D. O.-verdediging krygt het zwaar te verantwoorden. Na een half uur spelen is de stand 30. Dan weet De Kruif met een goed schot den achter stand te verkleinen (31). Na de thee komt E. D. O. even los; wederom heeft De Kruif succes, Ajax laat het er niet by zitten. Hét einde komt met een verdiende 52 overwin ning voor de thuisclub. RESERVE 2e KLASSE. Watergraafsmeer II Haarlem II (38) Na een door Haarlem goed gespeel- den wedstrijd is het éaar gelukt, beide puntjes mee naar huis te nemen. Het veld was zwaar, maar wel bespeelbaar. Direct na aftrap zit Watergraafsmeer voor het Haarlem-doel. Na vijf minu ten spelen is het 20 voor Watergraafs meer,, door toedoen van den rechtsbui ten en den middenvoor. Nu komt Haarlem in de meerderheid Na flink doorzetten maakt Klerk het eerste Haarlemsche doelpunt, spoedig gevolgd door nummer twee van den voet van P. v. Daalen. Na goed samen spel tusschen Klerk en Smits maakt de laatstgenoemde er 2—3 van. ExcelsiorR. C. H. (1—1) R.CJL heeft de verwachtingen niet beschaamd en is met een alleszins ver diend gelyk spel uit Rotterdam terug gekomen. Het combineeren vlotte bij Excelsior het eerst, doch eenmaal ingespeeld, lieten ook de R.C.H.'ers fraaie staaltjes voetbal zien. De achterhoeden behielden nochtans steeds de overhand en hier dienen dan vooral de R.C.H.'ers Krom en Geuts- kens genoemd te worden. Aanvoerder Krom heeft een party back gespeeld zooals we tot dusver nog niet vaak van hem hebben gezien en Geutskens speel de ook subliem. Het zou onrechtvaardig zijn de indruk te wekken dat de ande ren minder goed gespeeld zouden heb ben. Zoowel Kuyt als Nieuwenhuis en Prevost kunnen op een zeer goeden wedstryd terugzien, terwyl Radsma op solide wijze zyn doel heeft verdedigd. In de voorhoede werd o.i. voor de rust het spel wat te veel in het midden gehouden. Na de rust echter was het voorzetten beter en kwamen er daar door vele kansen. Het verband was steeds goed en men heeft gezamenlyk den Excelsior-doel- man heel wat werk gegeven. Verkerk slaagde er in om ongeveer een kwartier voor tyd gelyk te maken met een kop bal uit een hoogen voorzet van Nach- tegeller. Bij Excelsior werd ook uitstekend ge speeld. Het elftal vormde een goed geheel, elke speler is steeds op zijn plaats en doordat goed langs den grond gespeeld wordt is het een genoegen deze Rot terdammers te zien spelen. Bepaalde uitblinkers had het elftal dezen middag niet. of het zou v. d. Berge geweest moeten zyn, die werkelijk op voor- treffelyke wyze zyn doel bewaakt. Het doelpunt van Verkerk was onhoudbaar. R.C.H. trapt tegen den sterken wind in af, doch het is van beide zijden eerst een angstvallig terreinverkennen Uit een pass van Grobbe maakt Vink dan na een kwartier een mooi doel punt. Het spel gaat langen tijd gelyk op. Radsma verricht een paar moooie saves terwyl ook van den Berge zyn talenten toont. Er komt dan een periode waarin R.CJL wat meer in den aanval is, doch de gelijkmaker blijft uit. Dan wordt Excelsior weer wat sterker. Krcm en zijn mannen krijgen volcp werk, zoodat ook Excelsior het niet meer tot doel punten brengt. De rust gaat can in met een 10 achterstand voor R.C.H. By een hernieuwden Excelsior-aanval ontstaat dan het ongeval met Kuyt. R. C. H. speelt gerulmen tüd met 10 man, omdat 't kleedhuis niet geopend kon werden en dan eindelyk komt Hazevoet het elftal completeeren. R. C. H. komt meer en meer in den aanval, de voor hoede zwermt steeds om het Excelsior- doel. Van den Berge toont in deze pe riode zyn kunnen. Alies retourneert hij onverbiddelijk. Het schijnt dat de ver diende gelykmaker zal uitblyven, het loopt R.C.H. niet mee in deze pe riode. We zien enkele R.C.H.'ers ap- pelleeren als men meent dat v.d. Berge den bal achter de iyn stopt, doch We ber laat doorspelen. Dan krygt Nach- tegeller den bal weer vry toegespeeld, een goeden voorzet volgt en Verkerk zorgt voor de rest 11. Van dit moment af is R.C.H. beslist sterker. Eenige corners volgen, Verkerk herhaalde zijn poging om nog eens te doelpunten, doch de bal gaat over. On der de grootste spanning en met R.C.H. in de meerderheid breekt dan het einde aan en zijn de punten eerlyk gedeeld. De elftallen waren: Excelsior: v. d. Berge. Ryssel, Bimmel, Hoek, Grobbe, Mout, Mansen, v. Ommeren, Vink, Jo Bak, Huysman. R. C. H. Brugman, Ruys, Verkerk, v. Dam, Naohtegeller. Prevost, Nieuwenhuis, Geutskens Krom, Kuyt, Radsma. Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting is Watergraafsmeer zoo goed als uitgespeeld. Spoedig is* de stand 35, respectieve lijk door Smits en P. van Daalen. Watergraafsmeer komt weer iets in de meerderheid. In deze periode maakt ze haar laatste doelpunt (35). Nu heeft Watergraafsmeer niets meer in te brengen. Zij vindt in dezen wedstrijd bovendien Hoeben in buiten gewonen vorm. Klerk maakt Haarlem's zesde doelpunt. Direct hierop maakt Van Daalen den zevenden goal (37). Even voor het einde maakt Klerk er nog 3—8 van. Bij Haarlem vlotte in de voorhoede het samenspel goed. zy werd bovendien gesteund door de middenlinie. Haarlem II kwam uit met het volgende elftal: Hoeben, Saeys, van Balen Blanken, Langendam, Goedhart, M. Muringer, Borghouts, P. van Daalen. Klerk, Smits, B. Kammeijer. 3 de Klasse. T. O. G.Schoten (21) De eerste competitiewedstrijd van Schoten in de 3e klasse is geëindigd met een ongelukkige 21 nederlaag. T.O.G. heeft goed geraden; zy heeft het eerst het voordeel van den straffen wind. Toch neemt Schoten den aanval over en komt gevaarlyk voor het T.O.G.- doel, maar de keeper is op zyn post. De linksbinnen van T.O.G. scoort uit een algemeenen aanval (10). Na de thee is Schoten voortdurend sterker, maar er wordt slecht geschoten. Vyf minuten na rust doelpunt Terree horst uit een voorzet van links (1—1). Een minuut voor tijd krijgt T.O.G. een corner en het is 2—1. Nog even een vin nige aanval van Schoten, maar het wil niet lukken. Einde komt dus met 2—1 voor T.O.G. HAARL.VOETBALBOND De Uitslagen. 1 A: Schoten IIHaarlem IV 52 E.D.O. III—Ripperda 4—1 Bloemendaal III.V.O. 53 BennebroekD.I.O. Zandvoort II—'V. S. V. II 0—2 I B: R. C. H. Ill—E.D.O. IV 4—2 Haarlem IIIHaarlem na 34 Kennemers 2Schoten 2a 11 BUITEN DE COMPETITIE. D.W.O. JunioresSchoten IV 7—5 D.W.O. in—Schoten m 0—7 Zandvoort 2V. S. V. 2 (0-2) Zandvoort neemt het spel in handen en gesteund door den wind onderneemt zij een reeks aanvallen, welke niet vol doende afgewerkt woorden. Ondanks den sterken wind verplaatst V. S. V. enkele malen het spel, doch de rust gaat in met blanken stand. Al spoedig weet de linksbinnen van V. S. V. te doelpunten. (01). Een door den linksbuiten genomen corner verdwynt in eens in het doel. (0—2). Er wordt stevig gespeeld; de Zand- voort-achterhoede moet alle zeilen by- zetten om verdere doelpunten te voor komen. E. D. O. 3Ripperda 1 (41) De eerste wedstrijd voor den nieuwen eerste-klasser Ripperda is met een ne derlaag geëindigd. Vóór de rust was zy niet opgewassen tegen het spel der thuis club. Doch in de tweede helft was zy meermalen in de meerderheid en ver diende zeker wel het gemaakte tegen punt, al was het ook uit een strafschop. Met rust had E. D. O. een veïligen voorsprong van 30. Beide partijen wis ten nog eenmaal te scoren, zoodat E. D. 0. verdiend met 4—1 won. Bloemendaal 2I. V. O. (5-3) De thuisclub heeft het eerst het na deel van den wind. I.V.O. is het meest in den aanval. De snelle Bloemendaal-aanvallen le veren voor half-time een doelpunt op, zoodat met 10 voor de thuisclub wordt gedraaid. Tydens de tweede helft blyken de goals heel wat goedkooper. Bloemen daal is nu sterker en spoedig heeft Strik no. 2 op fraaie wyze in het 1.V.O.-net gekopt. (20). Dan maakt I. V O een verdienstelijk tegenpunt (21) Van Beem en Strik brengen den stand op 41 doch I.V.O. geeft niet gewonnen en het gelukt haar zoowaar den achter stand tot 4—3 terug te brengen. De laatste tien minuten zijn nog zeer span nend. Tegen het eind belandt uit een hoekschop het leder ineens in het doel der gasten en Bloemendaal II wint ten slotte verdiend met 53. Schoten 2Haarlem 4 (52) Schoten II heeft eerst het voordeel van den wind. Zij is dan ook steeds aanvallend, v. Gasteren opent de score, spoedig gevolgd aoor no. 2 van denzelf den speler. Rootlieb maakt er 3—0 van en v. Gasteren zorgt voor no. 4. Even voor rust doelpunt v. Putten door een goed schot. Rust 50. Na de thee zyn de rollen omgekeerd en is Haarlem IV sterker. Toch houdt de Schoten-achter- hoede flink stand. Het is Dankelman, dié tegen scoort (5-1) dezelfde speler maakt er 52 van. Hiermede komt het einde. Eerste klasse B. Haarlem 3Haarlem 3 A (34) De veteranen, die met een sterk elftal verschenen, behaalden een onverdiende overwinning op het geheel gewyzigde Haarlem III. Reeds spoedig kopt Mos heel mooi een corner van Van der Schuit in doel. (1—0). Als keeper Gras den bal laat vallen, is de stand weer gelyk. (11). Even later is een speler van Haarlem III zoo onge lukkig, in eigen doel te trappen, (12). Dan constateert de scheidsrechter hands by de veteranen. De toegestane penalty levert weer een goal op. (2—2). Dan volgen eenige gevaarlijke uitval len van de veteranen; Van Keulen en Brakel scoren ieder één maal. (24). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting is Haarlem m veel sterker. Drie A onderneemt nog wel eenige aanvallen, maar apnder succes. Sauer raapt den bal met zijn handen op. Dat mag bij voetballen nog steeds niet. zoodat het derde weer uit een penalty scoort. (34). Met dezen stand komt het einde. Eerste klasse B. R. C. H. 3—E. D. O. 4 (4—2) R.C.H. is het eerst aanvallend en reeds spoedig krijgt de rechts-binnen een gemakkelijke kans om de score tc openen, welke echter gemist wordt. Even later doet Roelfsema beter door onhoudbaar in te schieten. Met een schot in den uitersten hoek maakt E.D.O. by een snellen aanval gelyk. Plot seling gaat Roelfsema er in zyn eentje van door en geeft met een houdbaar schot R.C.H. opnieuw de leiding, maar als even later de rood-zwarte midvoor schit terend inkopt is de stand ten tweeden male gelyk. Even voor rust weet de Vos op handige wyze den E.D.O.-keepev het nakyicen tc geven. In de tweede helft is R.C.H. met den wind in den rug doorloopend sterker. E.D.O. verdedigt echter met man en macht, zoodat er voor de Racing geen doorkomen aan is. Kort vóór het einde biedt de uitstekend spelende rechts-bui- ten aan De Vries een kans tot schieten, waarvan deze dankbaar gebruik maakt, door in den uitersten hoek te scoren. Voetbal in Engeland. Uitslagen van Zaterdag: ArsenalSunderland 21 PortsmouthTottenham TT. 30 Leicester C.—\V. Ham U. 2—3 BurnleyAston Villa 42 Newcastle U.Everton 22 Birmingham—Cardiff C. 1—3 WednesdayBolton W. 30 LiverpoolDerby C. 5—2 BurySheffield U. 10 MiddlesbroughBlackburn R. 2—0 Huddcrsficl T.Manchester L'. 4—2

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10