TWacKimosICs Toffee de Luxe LETTEREN EN KUNST UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSBERICHTEN. RADIO-PROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 19 SEPT. 1927 HET TOONEEL. GHETTO. HET DEBUUT VAN JO STAM. JO STAM. Voor Jo Stam was het Zaterdag, nu zij als Rose in Ghetto in denzelfden schouwburg, waar zij zoo vele malen als dilettante successen heeft behaald, bij het beroepstocneel mocht debuteeren een gewichtige avond. Het was te verwach ten, dat er voor dit eerste optreden van Jo Stam in een zoo heel andere omge ving groote belangstelling bij onze dilet tanten zou zijn en wij zagen Zaterdag dan ook zeer vele bekende gezichten uit het Haarlemsche dilettantenwereldje in de zaal. Jo Stam kan alleszins tevreden zijn over haar debuut bij het „Gro9te Too- neel". Dat zij in een zoo moeilijke rei als Rose een acteur van de kracht van Louis de Vries voldoende tegenspel wist te geven en zich als speelster in de zware scènes met Sachel vermocht te handha ven, is een bewijs van haar natuurlijk en krachtig talent. En wij mogen zeggen, dat zij in de scènes, waarin zij niet te genover Louis de Vries stond, nu reeds de beste was. Het is waar, dat deze lof slechts betrekkelijk is, omdat het spel van Esther, Aaron, Rafael en Rebecca weinig of niet boven geroutineerd dilet tantisme uitging, maar dit optreden gaf dan toch de proef op de som, dat wij met onze waardeering van haar talent niet mis hebben gezien. Jo Stam zal, nu zU in dit zoo heel an der milieu staat, er zelf wel van over tuigd zijn, dat zij er nog niet „is" Want aan de beroepsactrice zullen door haar collega's, de pers en het publiek heel andere eischen worden gesteld dan aan het jonge meisje, dat bij het dilettanten- "tooneel excelleerde. Maar Jo Stam is een ijverige en ernstige actrice en ik ben er wel zeker van, dat zij bij strenge, goede leiding haar weg bij het tooneel zal vinden. Zij staat nu nog te dicht bij haar liefhebberij-tijd, dan dat in een zoo zware rol niet nu en dan het dilettante rige en het aangeleerde nog door het jakje van Rose naar buiten zouden ko men. Vooral in haar plastiek en haar armbewegingen met haar tot vuisten' gebalde handen is dat nog al eens merkbaar. Maar dat zal bij veel routine en goede leiding eiken dag beter worden. In haar uitspraak constateerden wij na haar laatste optreden, dat wij bij Cremer bijwoonden reeds nu een grooten vooruitgang. In het eerste too neel met Sachel leek zij ons wat te krachtig, hoorden wij den angst voor den ouden jood dien zij immers na het gebeurde van den nacht nauwelijks kan overwinnen niet voldoende in haar stem, doch in haar stille spel gaf zij met haar expressieve gezichtje reeds da delijk iets heel goeds. En in de groote tooneelen van het laatste bedrijf wist zij in haar verdriet en haar wanhoop door haar natuurlijke accenten werkelijk te ontroeren. Met groote belangstelling zullen wij de ontwikkeling van Jo Stam's talent blijven volgen. Wij wenschen haar in haar urtistieken loopbaan veel succes toe en hopen van harte, dat zij spoe dig in de gelegenheid zal worden gesteld ook eens te toonen, wat zij in het blij spel waard is. Want op dat terrein voor al ligt naar mijn meening het talent van deze actrice. Louis de Vries heeft kort geleden te Parijs triomfen gevierd in de rol van Sachel en wij behoeven over zijn opvat ting van deze rol, na wat wij er vroeger reeds over schreven, niets meer te zeg gen. Dat hij thans in een veel zwakkere omgeving dan die van Parijs niet zooals wij vroeger wel eens hebben ge zien te veel de aandacht opvorderde voor de details van virtuoos spel, strekte hem tot eer en kwam het geheel Zater dag aanmerkelijk ten goede. Na hem dient onmiddellijk genoemd te woren Herman Kloppers, die na dat hij zijn zenuwen, welke hem in het begin parten dreigden te zullen gaan spelen, meester was een prachtigen en zeer fijnen Rebbe te zien gaf. Deze wat naieve, zelf genoegzame rebbe met zy'n gemoedelijke, blijde levensopvatting en zijn vriendelijken humor was een gave creatie van Kloppers. Een der mooiste en meest decoratieve rebbe's, die wij heb ben gezien. Jammer, dat de heer Diels als Rafaël de sfeer brak met zijn veel te pathetisch en dik spel. Pas op het al lerlaatst van het bedrijf zou die pathe tiek op haar plaats zijn geweest. Nu werd alle stemming in het kwartet door den heer Diels, die trouwens heel den avond declamatorisch solo speelde, alsof er nie mand naast hem op het tooneel stond, verbroken. Sfeer ontbrak er ook in de tooneelen met Aaron en Esther! Wat hebben wij Zaterdag mevrouw de Boer—van Rijk in de rol van Esther gemist! En ook de Aaron van Teune was 'wel druk maar heel weinig Joodsch. Van het kleine rol letje van Rebecca wérd door Mies Ver- gtèegh zoo wat niets gemaakt. Louis de Vries had de decors van de Parijsche voorstelling meegebracht. Vooral het stadsgezicht in m hoewel weinig Amsterdamsch voldeed zeer. Na elk bedrijf was er hartelijk applaus. Aan het slot, toen aan Louis de Vries een palmtak en aan Jo Stam vijf bloem stukken werden aangeboden, werd het een ovatie. J. B. SCHUIL. HET HEENGAAN VAN HERMAN GORTER. STOFFELIJK OVERSCHOT AANGEKOMEN. Het Vaderland schrijft omtrent de aankomst van het stoffelijk overschot van Dr. Herman Gorter, Zaterdag te Den Haag, het volgende: Station Hollandsche Spoor. Een tries tige regenmorgen. In de wachtkamer le klasse liggen drie groote kransen. Op één daarvan staat: Voor Herman Gor ter van Ada. Eenvoudiger, maar inniger kan het niet. Een tweede krans van roode dahlia's bevat het opschrift: Voor Herman Gorter van den Geest der mu ziek der nieuwe menschheid en de derde is afkomstig van den Litterairen Kring P. E. N.-Club voor Nederland. Op het perron staan eenige bewonde raars van den grooten dichter met wat roode bloemen. Later komt Lou de Vis ser, maar verder is er niemand. En toch werd het stoffelijk overschot van een der grootste dichters, die in ons land geleefd heeft, uit Brussel naar hier overgebracht. Geen enkele letterkundige kwam hem de hulde brengen, die hij zoo zeer verdient. Toen de trein met 25 minuten vertra ging om over twaalf aan kwam, werd uit den laatsten rouwwagen een eenvou dige blanke eikenhouten kist met zil veren hengsels gedragen. Onmiddellijk trad dr. Ada Prins naar voren, die een paar losse bloemen op de kist legde, waarna anderen volgden. Een groote krans, hulde van de Vlaam- sche letterkundigen, was uit Brussel meegekomen. Toen de lijkkist in de auto was gedra gen werd naar de wachtkamer eerste klasse gereden, waar de overige kransen op de baar gelegd werden. En daarmee was de droeve plechtigheid ten einde. Voor wie hem lief hadden om den mensch en zijn verzen, was het een ont roerend afscheid. Het lijk is overgebracht naar de rouw kamer van de firma Innemee op den Denneweg. De Avondpost schrijft nog: Van de Haagsche letterkundigen was niemand te zien. Geen Kloos, geen Bou- tens Niemand. Het was een tragische plechtigheid van enkele stille personen rond den auto en de droeve gedaante van de ééne dappere vrouw, die gebro ken aanzag hoe enkelen hun roode bloe men neerlegden.... Zooals reeds gemeld, heeft heden de crematie plaats. Het is de uitdrukkelijke wensch van den overledene geweest dat bij de crematie niet zal worden ge sproken. TENTOONSTELLING VAN DE VEREENIGING DE BRUG IN DE KUNSTZALEN BOSKAMP. Onder de groepeeringen van beelden de kunstenaars, die zich de laatste paar jaren gevormd hebben, doet De Brug van zich spreken in dien goeden zin, dat een aantal zeer ernstig te nemen schilders tot haar pijlers behooren. Dat het doel van De Brug vooral van sociaal- aesthetischen aard is, zooals haar be stuurslid Nanninga dezer dagen in Den Haag opmerkte, zij gaarne aanvaard. De meeste bedoelingen van kunstenaars worden geacht van aesthetischen aard te zijn en als we dan onder „sociaal" hebben te verstaan dat de bijbedoeling is, zooveel mogelijk bezoekers over de brug te zien komen, dan vinden wij dat heel natuurlijk en begrijpen alleen niet waarom dat nog eens met zooveel woorden moet worden uitgelegd. Per slot kunnen ons die praatjes ge stolen worden: ons interesseeren slechts de werken voor zoover die ons toe schijnen, inderdaad aesthetische be- teekenis te hebben. Al zijn er in deze groepeering een aantal exposanten, wier aanwezigheid daarmee niet gemakkelijk in overeen stemming is te brengen, er is ontegen zeggelijk een zeker verband tusschen het oevrgroote deel van het geëposeer- de. Er is bij deze artisten een gemeen schappelijke neiging om zich tegen de charmeerende voordracht en vóór een zakelijk, klaar, haast wetenschappelijk doorgronden van wat hen bezig hield te verklaren. Wanneer er al charme in hun voordracht komt dan is deze het gevolg van een volkomen geslaagd zijn in hun klare zakelijkheid. Dit zal uiter aard bij de belangrijksten het geval kunnen zijn; al is nu ook met „die neue Sachlichkeit" het nieuwste snufje gelanceerd, zoo nieuw kan het niet wezen of wij zien ook hierbij alweer de voorpraters en de napraters opdoe men. We zullen daarover nu niet verder uitweiden en evenmin de exposanten in die beide categorieën gaan indeelen. Af gezien van het pedantisme, dat in die bezigheid steekt, heeft, deze voor u, lezer, gering nut. Liever maak ik enkele aanteekeningen van dingen die mij ge troffen hebben en die uw aandacht waard zijn, omdat ze bovendien in Haarlem en omgeving nieuw zijn. Zoo is het werk van mejuffr. Van Héttinga Tromp hier bij mijn weten nog niet vertoond. Een damesportret (42) dwingt respect af; hierin is inder daad het indringend schouwen en de beheerschte passie van den kunstenaar te onderkennen, zooals in haar Witte tulpen (39) een kunstwerkje geschapen is. van die wondere klaarheid in een levend licht. Zoo kunt ge hier het weik van Bendien leeren kennen, zooals hij zich in zijn „Grachtf'-litho's met iets van beangstigende visionaire kracht uit spreekt, en met het werk van den jong- sten der broederen kennis maken, met dat van J. Lodeizen die, tot voor kort onderwijzer, zich onder leiding van Bremmer stelde en de kunst omhelsde. Zeker geen oninteressante figuur en een ernstig man die in zijn „Kruik met rozen" géén variant op de Genestet heeft willen maken, maar wel aan Van Gogh gedacht heeft toen hij naar een litho van Daumier zijn „tooneelspeler" opbouwde. We zien hier hoe Nieweg zich ont wikkelde sinds hij tot de Haarlemsche schilders kon gerekend worden hij woonde geruimen tijd in Bloemendaal en hoe een groot doek als de „Pioenen" hem als schilder van een gaaf en interessant stuk schilderwerk doet erkennen. Een sprong vooruit deed Herman Vreedenburgh, die een gelukkig werk jaar achter zich schijnt te hebben en hier met dingen uitkomt, die een straffe observatie -toch aan een charmeerende voordracht weten te verbinden. Het is frisch en zuiver werk waarin de nuchter heid van den Hollander met de ge raffineerde naieveteit van een moder nen Japanneling schijnen saam te spannen om aantrekkelijk te wezen wat vaak zeer volkomen gelukt Hoe expressief weet John Radecker, de beeldhouwer, een Clown, een Pierrot met wat krijt en pastel toetsen te defi- nieeren! Welk een uitvoerige intimiteit houdt Josef Teixeira de Mattos vast in zijn Zandvoortsche panorama's. Weer anders een Nanninga wiens „Oude Pereboom" een kabinetstukje is, waarvan wij den geest bij meesters als Leys en Allebé moeten zoeken, maar die toch alleen maar schijnbaar on modern is. Zooals ook Salomon Meyer ontegenzeggelijk één kant der heden- daagsche kunstvisie vertegenwoordigt en dat met een bewonderenswaardige consequentie doorvoert. En zoo zou ik nog wel het een en ander willen releveeren dat mijn aan dacht geboeid heeft. Karei van Veen met diens accuratesse en uitvoerigheid, zijn coulante schilderwijs als van het portretschetsje, was nieuw voor mij. Zoo ook Schaaf die weer heel wat an ders wil, en die knap genoeg is, om den naïeven geest van den douanier in het Hollandsc-h te transponeeren, doch." die toch niet geheel overtuigt dat het geen pose is. Eekman, van Dobbenburgh, Nijland, Van Uytvanck, Jan Heyse, de een zus, de ander zoo, laten hier werk zien, dat onze aandacht waard is en als wij nu een anderhalf dozijn kunstenaars niet vermeld hebben dan wil dat niet zeg gen, dat z die aandacht n i et waard zouden zijn, maar geschiedt dat alleen om den bezoeker ook nog de gelegenheid te laten, zelf bij het voornaamste nog een supplement naar eigen smaak toe te voegen. In een collectie van bij de 150 nummers moet dat geen moeilijk heid opleveren. Maar, zooals gezegd, in doorsnee is deze verzameling van een gunstig gehalte. J. H. DE BOIS. EEN MILLET GEVONDEN? De Brusselsche correspondent van de N. R. Ct. schrijft: In een kleine drankgelegenheid te Ant werpen is een schilderij gevonden waar op de handteekening van J. F. Millet en het jaartal 1852 voorkomt. Aan den conservator van het Louvre is gevraagd om de echtheid van het doek te onder zoeken. BLOEMENDAAL. AFLOSSING GLLDLEENING B. en W. stellen den raad voor te be sluiten de geldleening van 18 November 1920 oorsronkelijk groot 1.000.000, waar van het restant op 1 Januari 1928 nog 762.000 bedraagt, op 1 Januari 1928 ge heel af te lossen. In de toelichting deelen zij mede, dat het naar hun meening het meest prac- tische is, dat momenteel slechts een be sluit tot aflossing wordt genomen en te zijner tijd een besluit tot het aangaan eener nieuwe leening, daar toch vermoe delijk ook zal moeten worden geleend voor kosten van schoolbouw, verstrekt voorschot voor middenstandswoning- bouw, uitbreiding van het gasbuizennet, enz., welke uitgaven voorloopig uit het reservefonds voor de gewone middelen zijn gefinancierd. DE ZANDERIJ Indertijd besloot de raad zand uit de zanderij aan den Hooge Duln-en-Daal- scheweg beschikbaar te stellen onder nader omschreven voorwaarden. Thans stellen B. en W. voor „in verband met de schade aan de wegen en den over last, die de bewoners van het vele zancl- rijden ondervinden" den zandprijs met ingang van 1 October te stellen op f 3 voor een autovracht en 1.50 voor een paardenvracht. DE BRANDSPUIT TE AERDENHOUT Teneinde een garage te hebben voor de te Aerdenhout te stationeeren brand spuit stellen B. en W .voor hen te mach tigen van den heer T. H. van Eeghen de garage aan den Zandvoortscheweg staande te huren voor 20 per maand met ingang van 1 Juni 1927. IJMUIDEN STOOMTRAWLERS MET AVERIJ. Vrijdag J-wam te IJmuiden na een reis van slechts twee dagen bin nen de stoomtrowler Annie IJ. M. 8. Deze trawler was op zee lek geworden en wel zoodanig, dat men er niet in slaagde het vaartuig droog te houden zoodat het vol water binnenkwam. Ver moedelijk zijn eenige huidplaten door het werken der machine losgeraakt. Verder kwamen eveneens met een afgezroken reis binnen de stoomtrawler Proef IJ. M. 36 van welken trawler de schroef was losgeraakt. Dit euvel heeft zich reeds eerder bij dezen trawler voor- Gelukkig was de zee kalm, zoodat ver dere onaangename gevolgen van deze ongevallen zich niet voordeden. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal te houden op Donderdag 22 September 1927 des namiddags te Overveen. Agenda: 1. Benoeming voorzitters en leden der commissiën, bedoeld bij art. 54 lid 1 der Gemeentewet. a. Financieele commissie, (aftredende leden: de lieer en Luden, Kremeï,/ Schulz) Benoeming leden der commissiën, bedoeld bij art. 54 lid 2 der Gemeente wet. b. Commissie voor Publieke Werken, (aftredende leden de heeren Prinsen- berg en de Waal Malefijt. c. Commissie voor Onderwijs, (aftre dende leden de heeren Bornwater en Hogenbirk) d. Commissie voor Sociale Belangen, (aftredende leden: de heeren de Roo v. Alderwerelt en de Visser: niet herkies baar). u e. commissie voor de Bedrijven (aftre dende leden: de heeren Hogenbirk; de Roo van Alderwerelt niet herkiesbaar). Benoeming leden der commissie, be doeld bij art. 166 der Gemeentewet: f. Commissie voor de Strafverorde ningen. (aftredende leden: de heeren Bornwater en Luden). Benoeming voorzitter en leden der commissie, bedoeld bij art. 57 der Ge meentewet. g. Commissie voor de Brandweer, (aftredende leden: de heeren Laan, Kramer en de Roo van Alderwerelt (de laatste niet herkiesbaar). 2. Voorstel tot aflossing 7 pet. geld leening. 3. Vaststelling 2e suppletonre begroo ting dienst 1927. 4. Wijziging reglement van orde voor de raadsvergaderingen. 5. Voorstel tot huur garage voor de Brandweer. 6. Aankoop grond van A. E. Beek man. 7. Grondovername van de Erven van der Vliet. 8. Voorloopige vaststelling uitbrei dingsplan voor Wildhoef en de Schape duinen. 9. Bepaling van den zandprijs. 10. Kohier hondenbelasting. 11. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. 12. Ingekomen stukken. VELSEN. VERKOOP WITTE-KRUIS SPELDJES. De verkoop van de Witte-Kruis-speld- jes in deze gemeente heeft opgebracht 1052, dat is bijna 300 meer dan het vorige jaar. HAARLEMMERMEER NIEUWE GEREFORMEERDE KERK. Met het uitwerken van het onworpen plan voor de stichting van een nieuwe Gereformeerde kerk op het terrein van de openbare school te Hoofd dorp, is men thans zoover gevorderd, dat de aanbesteding spoedig is te ver wachten. De nieuwe kerk zal beneden ruimte bieden voor 650 zitplaatsen, tot ver fraaiing van 't dorp veel bijdragen en de omgeving met de. andere monumen tale gebouwen tot een aesthetisch ge heel maken, terwijl het ook in de be doeling ligt om bij voldoenden finan- cieelen steun het gebouw te voorzien van een nieuw orgel. HOOGE WATERSTAND IN DEN HAARLEMMERMEERPOLDER. Tengevolge van den zwaren regenval en het uitzakken der landerijen, is de waterstand in den Haarlemmermeer polder zoo hoog geworden, dat niet al leen de Lijnden, maar ook de andere machines, de Leegwater en de Cruquius in werking zijn gesteld om het over tollige water naar de Ringvaart te verplaatsen. Gelukkig dat de graanoogst in dezen polder nagenoeg geheel zijn beslag heeft gekregen, want de landerijen zijn nu zoo drassig geworden, dat het verrichten van werkzaamheden in het land voor loopig gestaakt zal moeten worden INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. SPECIALE AANBIEDING REMINGTON SCHRIJFMACH. Mod. No. 10 Rebuild f 10.— PER MAAND f 10.— f 135.— CORONA f 150.— en f 185.— O. TH. DANTUMA ZIJLSTRAAT 90 TELEFOON 11161 Ares 16 Sept. te La Guaira van Amsterdam. Alcinous 16 Sep. van Padang, Amster dam n. Batavia. Ceres 16 Sept. van Accra naar Free town. Cardeganshire 17 Sept. te Rotter dam v. Blackwater. Dinteldijk 15 Sept. te Cristobal, Pa cifickust n. Rotterdam. Deli 16 Sept. te Sabang, New York n. Java. Delfland 15 Sept. v. Freetown naar Seccondee. Eemland 16 Sept. van Buenos Ayres n. Amsterdam. Garoet p. 16 Sept. Kaap del Armi, Rotterdam n. Batavia. Grotius 15 Sept. van Singapore, Am sterdam n. Batavia. Helder 1 Sept. te Accra verwacht, Amsterdam n. W.-Afrika. Houtman 17 Sept. van Singapore r.. Batavia. Haarlem 12 Sept. van Monrovia naar Grand Bassam. Heemskerk 17 Sept. van Rotterdam n. Kaapstad. Johan de Witt 15 Sept. van Colombo Batavia n. Amsterdam. Kieldrecht p. 16 16 Sept. Gibraltar, Rangoon, n. Rotterdam. Koningin der Nederlanden 16 Sept. van Genua, Batavia n. Amsterdam. Kedoe p. 17 Sept. Gibraltar, Batalva n. Rotterdam. Kilstroom 17 Sept. te Freetown verw. W.-Afrkia n. Amsterdam. Lochmonar 16 Sept. te Colon, Rotter dam n. de Pacifickust. Nebraska 16 Sept. te Londen, Pacific kust n. Rotterdam. Nijkerk 16 Sept. van Duinkerken n. Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Oostkerk 16 Sept. van Penang, Japan n. Rotterdam. Rotterdam 18 Sept. n.m. 2 uur te Plymouth verwacht, New York naar Rotterdam. Reggestroom 16 Sept. van Lagos n. Port Harcourt. Rijnland 15 Sept. van Seccondee n. Sherbro. Sitoebondo 16 Sept. te Sabang, Rit- terdam n. Java. Sumatra p. 16 Sept. Ouessant, Beira n. Antwerpen en Rotterdam. Slamat 17 Sept. van Colombo, Rot terdam n. Java. Siantar 17 Sept. v. Batavia naar Rot terdam. Salabanka 17 Sept. van Amsterdam n. Java. Simaloer te Marseille, Batavia naar Amsterdam. Tjitaroem 9 Sept. van Sjanghai naar Chinampo. Tjeriman 17 Sept. v.m. 8 u. 45 m. v. Cowes, Batavia n. Rotterdam. Tobu 18 Sept. vm. 5 u. van Batavia te Rotterdam verwacht. Volendam 16 Sept. n.m. te New York v. Rotterdam. Westerdijk 17 Sept. te Rotterdam van Pacifickust. Achilles 17 Sept. van Amsterdam n. Guatemala. Amstelland p. 17 Sept. Dungeness, La Plata n. Amsterdam. Binnendijk 16 Sept. v.m. 8 u. 23 m. 330 mijl West van Scilly, Rotterdam n. New York. Drechterland p. 16 Sept. Ouessant, Buenos Ayres n. Rotterdam. Eemdijk p. 17 Sept. lun. 6 uur Lizard Antwerpen n. de Pacifickust. Gelria 17 Sept. van Curunna, Am sterdam n. Buenos Ayres. Grijpskerk 16 Sept. van Algoa Baai n. Port Natal. Hector 17 Sept. van Hamburg naar Amsterdam. Kedoe p. 17 Sept. Gibraltar, Java n. Rotterdam. Kennemerland 17 Sept. van Pernam- buco, Amsterdam n. Buenos Ayres. Medan 17 Sept. van Port Said, Rot terdam n. Java. Oostkerk 17 Sept. te Sabang, Japan n. Rotterdam. Prinses Juliana p. 16 Sept. Ouessant Amsterdam, n. Batavia. Riouw 20 Sept. van Java te Amster dam verwacht. Rijndam 17 Sept. van New York n. Rotterdam. Spaarndam p. 17 Sept. n.m. 12 uur 15 min. Vlissingen, Rotterdam l.v. Ant werpen n. New Orleans. Stuyvesant 17 Sept. van Hamburg n. Amsterdam. Toba p. 17 Sept. Dungeness, Javan n. Rotterdam. Veendam 16 Sept. van. 7 uur 14 min. 120 mijl Zuid van Valentia, Rotterdam n. New York. Zeelandia 16 Sept. van Bahia naar Buenos Ayres. Vlieland 17 Sept. van Amsterdam n. W.-Afrika. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Zeker! Zij kosten iets meer. Maar zijn veel beter! DINSDAG 20 SEPTEMBER HILVERSUM, 1050 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio D. Coronel, viool. J. Drukker, cello. L. Kapper, piano. 5.00—6.45 Concert door het ANRO- orkest o. L v. Nico Treep. Riek Brock- mann, alt. Egb. Veen, piano. 10.30 Persber. 6.45—7.45 Lezing door den heer M. J. Cohen: De ontwikkeling der kindermu- ziek in binnen- en buitenland in de laatste 100 jaren. Mej. To v. d. Sluys, sopraan. M. J. Cohen, piano. 8.10 Uitzending uit de Domkerk te Utrecht. Wijdingssamenkomst ter gele genheid van het gouden jubileum van het Ned. Werkliedenverb. „Patrimonium". H. F. Bos, orgel. 1 Orgelspel: Fantasie in G, Bach. 2 Opening door Ds. Jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven. 3 Orgel: Andante u. h. orgelconcert op. 4 no. 4, Handel. 4 Rede van Ds. Jhr. J. L. A. Mar tens van Sevenhoven: Van een bezielend verleden: 5 Orgel: Toccata en fuga in d, Bach. 6 Rede door Ds. B. Wielenga: Pa trimonium en het heden. 7 Orgel: Scher zando op. 29 no. 3, Pierne. 8 Rede door Ds. A. M. Berkhoff: De Christelijk-Socia- le beweging en de toekomst. 9 Sluiting door Ds. A. M. Berkhoff. 10 Orgel: Hal leluja, uit „Der Messias", Handel. 11 Slotzang: Gez. 96 „Hallelujah, eeuwig dank en eere". DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 12.202.20 Het Sensiole orkest en so listen (sopraan, bariton, piano). 3.20 Daventrykwartet en solisten (so praan, bariton). 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: The Yosemite Valley. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7.05 L. Mason, viool. 7.20 LezingSweet peas. 7.35 Orgelconcert. 7.50 Italiaansch programma. Orkest en G. Valle, sopraan. S. Sideli, bariton, 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Lezing A. glance into bygone Eng land. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété o.m. Mej. Koolhoven, Hol landsche liedjes. 10.5012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.50 Concert. 12.50—2.10 Orkest Locatelli. 5.055.55 Orkestconcert.. 8.50—10.50 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 469 M., MUNSTER 242 M. en DORTMUND, 283 M. 1.302.50 Orkestconcert. 5.50—6.50 Concert (orgel, cello, viool). 8,25 Symphonieconcert. Werga-orkest en D Feldin, cello. 10.40 Sluiten. KöNIG SWUSTERHAUSEN 12.50 M. 12.208.20 Lezingen en lessen. 8.50 „Herbst". A. Wascher, declamatie. 9.20 Liederen door F. Baumann. 9.50 Koorzang o. 1. v. Prof. Rüdel. HAMBURG 395 M. 4.35 Herfstconcert. Norag-orkest ai J. Ehrlich, piano. 7.45 „Tosca", muziekdrama in 3 acten van Puccini. Daarna dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.20—10.20 Concert. Orkest en solisten. VOOR DE KINDEREN. Ze komen voorbij Vader's gevangenisraam. Ze vertellen hun plan. Vader schudt bedenke lijk z'n hoofd. Hij heeft weinig moed meer. En toch je kan nooit weten. En z'n beide kinders zijn zóó geestdriftig, dat hij er weer 'n beetje van opknapt. Maar veel tijd hebben ze niet. Ze nemen afscheid, en roepen Vader „sterkte" toe. Suleika kijkt nog altijd even kwaad, en Kna- gelijntje begrijpt niet, hoe iemand in zoo'n prachtig paleis zóó ontevreden kan zijn. En wat heeft Vader haar prachtig gekapt! 't Is toch een echte knapperd, die Vader van haar. Zoowaar, bij 't zien van Knagelijntje's vriende* lijk muizesnuitje begint Suleika's gezicht al wat minder nijdig te staan.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7