Demonstratie Firma Wed, L. de Jong Haverschmidt&Klaje AAN DE PIJP SPOED HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 21 SEPT. 1927 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a SO Cents per regeL Donderdagmiddag half drie op Huishoudelijk gebied met praktische en bezuinigende nieuwigheden o.a. Bak oven „B ROVE DO" Groote Houtstraat 82-84 Keukengerei 25 op vergoeding van de verlofsofficieren, met uitzondering van het beroepsperso- neel, dat met reserveplicht is gepension- neerd. een toelage zullen genieten van het 40ste levensjaar af. De begrooting van arbeid, handel en nijverheid, belooft meer aandacht voor de noodlijdende klompenindustrie. Er is een post uitgetrokken tot steun van de bestudeering en bestrijding van de rheu- matiek. In de begrooting van waterstaat ten slotte staat te lezen dat de normalisee ring van de Nieuwe Merwede zal wor den hervat. Voor de Maaskanalisatie is f 1.900.000 uitgetrokken. Omtrent de Maasbrug te Maastricht nog niets be slissends. Blijkens de nota ziet het totaalbeeld der begrooting er als volgt uit: Ontv.: gewoon f 595.240,098. buitenge woon f 56.341.051. totaal f 651,581,149. Ditg.: gewoon f 591.823,495, buitenge woon f 229.6o6.757, totaal f 821.4S0.252. Bang saldo f 3.416.603. Nadeelig saldo: buitengewoon f 173.315.706. Totaal i 169,899,103. Is er derhalve op den gewonen dienst een overschot van cira 3 12 millioen, op den buitengewonen dienst komt een nadeelig slot voor ten bedrage van ruim 173 millioen, zoodat blijft een nadeelig salao van bijna 170 millioen. Gelijk reeds in de millioenennota, be boerende bij ae begrooting voor 1927, is medegedeeld, heeft de minister van Fi nanciën in samenwerking mee zijn ambtgenoot van Waterstaat een onder zoek doen instellen naar het vraagstuk van de afschrijving op het spoorwegka pitaal. De voor dit onderzoek ingestelde com missie heeft in haar rapport geconclu deerd. dat om ae afschrijvingen der Nederlandsche Spoorwegen op het Juiste peil te brengen de lasten der Maat schappij moeten worden verhoogd met een bedrag van f 1.300.000 's jaars, waar van zij voorstelt f 800.000 te vinden door een vergoeding aan de Maatschappij uit hoofde van het verlaagde tarief voor mi litair verveer en het kosteloos vervoer der politie, geregeld in de artt. 45 en 46 der Spoorwegwet Vcorts stelt deze com missie voor, ter inhaling van den ach terstand voorlopig jaarlijks een bedrag van f 5.5 millioen op de begrooting uit te trekken, dat, voor zoover niet benoodigd tot dekking van een eventueel exploita tietekort, aangewend zou moeten worden tot extra afschrijving. Naar aanleiding van dit rapport is het op de Staatsbegrooting voor 1927 uitge trokken bedrag van f 5.5 millioen voor dekking van het spoorwegtekort, dat in dat jaar niet behoeft te worden aange wend aangezien het exploitatiejaar 1926 geen tekort heeft opgeleverd, ook voor 1928 op hetzelfde bedrag gehandhaafd, in afwachting van een naar aanleiding van dit rapport nader in te dienen wets voorstel. Op de Waterstaatsbegrooting-1928 is voor de K.LAI. een rijkssubsidie van zes ton uitgetrokken. Op de begrooting van Justitie voor 1929 is een bedrag uitgetrokken om aanstel ling van een vrouwelijke ambtenaar voor de Kinderwetten te Amsterdam en te Rotterdam mogelijk te maken, waar aan dringend behoefte bestaat. Er valt een stijging van de vermo gensbelasting waar te nemen van pLm. f 700.000 per jaar. Rekening houdende met een bedrag aan kwade posten van rond f 350.000 (over 1926 bedroegen zij f 338.400) durft de minister over 1928 de netto opbrengst ramen op i 13.500.000, zijnde f 1.800.000 boven de raming voor 1927. De raming van de rijwielbelasting is, evenals voor 1927, f 6,250.000, waarvan echter 90 pet. ten goede komt aan het Wegenfonds, zoodat voor de Rijksmidde len slechts een bedrag van f 625.000 kan worden uitgetrokken. GEORGE VERENET f De oud-tooneelspeler George Verenet is Dinsdag te Haarlem overleden. Hij had een hartkwaal, en Is voor zijn ge zondheid eerst te Neede en later te Haarlem verpleegd. Verenet was van Fransche origine wat altijd in zijn fijne kunst tot uiting kwam. Verenet die aanvankelijk voor de Indische cultures bestemd was en korten tijd tc Wageningen studeerde, kreeg na de tooneclschool te Amster* dam te hebben doorloopen, een en* gagement bij de gebroeders Van Lier in het Grand Thér.tre. Een half jaar adama kwam hij bij het N'êerlandsch waar hij op het tweede plan bleef. Zijn voornaamste creaties waren de mon* daine rollen in Fransche blijspelen en kluchten. Xa eenigen tijd in Frascati te heb* ben gespeeld, heeft George Verenet later gedurende enkele jaren deel uit* gemaakt van het gezelschap van dr. Royaards. Tot zijn beste rollen behoorde die van den salon jonker in Sara Burger* fcart. WAARVAN OPSPORING GEVRAAGD WERD. DE VERMISTE ZAT IN HET HUIS VAN BEWARING! Wij ontvingen de volgende mede- deeling: De Haarlemmer P. was door der Am- sterdamschen Kantonrechter bij verstek veroordeeld tot 10 gulden boete subs. 10 dagen hechtenis, wegens het niet voldoende uitwijken voor een passeeren- de automobiel. P. wilde Tan dit vonnis in verzet gaan waarvan hij mededeeling deed san den Ambtenaar van het O. M. te Amsterdam. Zonder verder iets van de zaak te hooren werd hem op 12 September door een rijksveldwachter te Haarlem medegedeeld te betalen of anders zijn straf te ondergaan. 13 September verzocht P. den Ont vanger der Registratie om uitstel van betaling tot Zaterdag daaraanvolgende Deze verwees hem naar het Paleis van Justitie, alwaar hij onmiddellijk gevan gen werd genomen en per celwagen naar het Huis van Bewaring werd gebracht. P. protesteerde nog bij den Ambte naar van het O.M. hiertegen en ver zocht dat een veldwachter mee naar zijn huis zou gaan, opdat de boete dan direct betaald kon worden. Dit werd ge weigerd. P. verzocht toen een briefje bij zijn vrouw af te geven om haar niet te verontrusten en zij zou meteen weten waar hij was. Bovendien kon zij den onmiddellijk de boete betalen. Dit werd toegezegd, doch het briefje werd eerst den volgenden dag om 11 uur bezorgd. Den geheelen avond en nacht was de geheele familie van P. in de weer om den vermiste op te sporen, zijn vrouw verkeerde in radelooze angst, te meer daar P. door langdurige werkloosheid tengevolge' van een ernstige hersen schudding dikwijls neigingen vertoonde om zich ran het leven te berooven. Alles werd afgezocht en zelfs verzocht de draadlooze omroep te Hilversum den volgenden dag zijn opsporing. Toen om 11 uur door den Veldwachter het briefje werd gebracht heeft de familie onmiddellijk betaald en werd P. om 121/4 uur uit de gevangenis ontsla gen. Tot zoover de ons gedane mededeeling. Op het Paleis van Justitie werd ons over dit geval medegedeeld dat P. niet van hei vonnis in hooger beroep gegaan is. De termijn van betalen was reeds lang verstreken. Eenige keeren is een rijksveldwachter aan de woning van P. geweest om het geld te halen. Het is overdreven, dat de vrouw niet wist waar haar man bleef, omdat het haar bekend was, dat hij naar het Paleis van Justitie was om uitstel van betaling te vragen. Het had dus tot haar moeten doordrin gen dat zyn verzoek om uitstel niet zou toegestaan zijn. Dan had de familie geen oproep per draadlooze behoeven te doen Toen P. aan het Paleis van Justitie kwam vond de ambtenaar van het O. M. geen reden om alsnog uitstel te verlee- nen, zoodat hij toen zooals vaak ge beurt naar het Huis van Bewaring overgebracht is. Als aan rijksveldwachters gevraagd wordt om een briefje te bezorgen is dat geen dienst. Zij doen dat dan als een vriendschapsdienst, maar kunnen na tuurlijk pas aan die opdracht voldoen als het gelegen komt. HEEMSTEDE EN DE SCHADELOOSSTELLING. Belangrijke becijferingen. EEN PROEF OP DE SOM. De besturen van gemeenten die ge deeltelijk door Haarlem zijn gean nexeerd, hebben zooals wjj indertijd reeds mededeelden, hun rekeningen over de schadeloos telling die van Haarlem gevorderd wordt, bij Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland ingezonden. Dit college heeft de eischen van Heemstede Bloemendaal en Haarlemmerliede met de daarbij behoorende nota's aan het gemeentebestuur van Haarlem gezonden om daarop allereerst een schriftelijk ver weer in te dienen. Het college van E. en W. is thans be zig de cijfers te bestudeeren. Ongetwij feld zal het nog wel eenige maanden duren voor het verweer van Haarlem zal worden ingezonden, want daarvoor zyn uitgebreide becijferingen noodig. Eerst als Haarlem geantwoord heeft, zal het college van Ged. Staten in een openbare zitting „hoor en wederhoor' 'toepassen en een beslissing nemen. Ver moedelijk zal evenwel pas aan het ein de van het jaar een uitspraak van Ged. Staten zijn te verwachten. Reeds nu vernamen wij, dat ons col lege van B. en W. niet accoord gaat met de berekeningen van de omliggende ge meentebesturen en daarop zeer veel heeft af te dingen, vooral ook wat de eischen van Heemstede betreft. Wij heb ben te Heemstede geïnformeerd hoe daar over de quaestie der schadeloosstelling gedacht wordt. Ons werd medegedeeld, dat de becijferingen door het gemeente bestuur zijn opgemaakt met hulp van deskundigen. Heemstede staat op het standpunt, dat het volle bedrag, dat gevraagd wordt, naar recht en billijk heid moet worden uitgekeerd. Wel wordt ingezien, dat niet het volle bedrag van f 2.000.000, genoemd in artikel 22 der An nexatiewet, aan Heemstede zal worden toegekend, want dat is het maximum dat Haarlem aan de drie gemeentebe sturen (Heemstede, Bloemendaal en Haarlemmerliede) moet uitkeeren. Maar Heemstede, dat opgegeven heeft, dat zij alleen reeds die volle schade heeft, re kent er toch op een zeer, zeer groot deel van die totale schadeloosstelling te krij gen. Verder heeft Heemstede nog Ingevolge dè artikelen 19. 20 en 21 der annexatie wet schadeloosstellingen gevraagd (voor eigendommen en overdracht van een ge deelte der bedrijven) tot een bedrag van ongeveer 4.175.000. Het is neg niet be kend hoe Ged. Staten de betaling van de schadeloosstelling zullen regelen. Het bedrag van artikel 22 (het maximum van 2.000.000) zal in elk geval in ter mijnen over 20 jaar betaald moeten worden. De bedragen ingevolge de arti kels 19, 20 en 21 zullen vermoedelijk ge deeltelijk in eens en gedeeltelijk in ter mijnen betaald moeten worden. Als wij de totale berekening van Heemstede splitsen komen posten tot een bedrag van 1.300.000 voor betaling in eens in aanmerking en posten tot een bedrag van 2.875.000 voor uitkeeringen in ter mijnen. Het eerste zijn de bedragen voor „Spaar en Hout", de gronden van ..Tuin wijk", de sportterreinen aan de Span jaardslaan, de bezittingen van de be drijven, en de andere gemeente-eigen dommen in het geannexeerde gebied. De schadeloosstellingen voor het geldelijk nadeel dat Heemstede lijdt door de slechtere exploitatiekosten der gemeen tebedrijven zouden voor betaling in ter mijnen in aanmerking komen. Heemstede stelt zich zooals wij reeds schreven, op het standpunt, dat het rekent op volledige uitbetaling van het gevraagde bedrag. Bij het samen stellen van de gemeentebegrooting voor 1927 zal daarmede rekening gehouden worden. Eerst door zoo te handelen aldus werd ons verklaard zal het mo gelijk zijn om de begrooting kloppend te maken zonder belastingverhooging. Tot zoover deze mededeelingen. Wij merken hierbij op, dat nu de om standigheden zoo zijn, met veel belang stelling wordt uitgezien naar de begroo ting van Heemstede voor 1928> Want die zal de proef op de som voor de rekening der schadeloosstelling zijn. Heemstede vraagt in het geheel een schadeloosstelling van ruim 6 millioen gulden. Dat wil zeggen of die ge deeltelijk in eens en gedeeltelijk in ter mijnen wordt betaald per jaar een bedrag van ongeveer 300.000. Uit de begrooting van Heemstede zal dus moe ten blijken, dat Heemstede dat bedrag per jaar te kort komt. De begrooting van Heemstede voor 1927 sloot met een bedrag van ongeveer 1.500.000. Ongetwijfeld zal dit bedrag voor de verkleinde gemeente Heemstede belangrijk minder zijn. En onder dat verminderde bedrag moet dan nog on dergebracht worden het hierboven becij ferde schadeloosstellingsbedrag van 300.600. De belastingraming was voor 1927 voor het onverkleinde Heemstede 535.000. Na de annexatie zal de belastingop brengst volgens dezelfde tarieven onge veer 375.000 zijn. VERLAGING DER INKOMSTEN-BELASTING. HET WETSONTWERP. Het aangekondigde wetsontwerp tot verlaging van het tarief der inkomsten belasting, wijziging van artikel 243 A der Gemeentewet en van artikel 126 der Provinicale wet, is thans reeds in gediend. In de M. van T. verwijzen de minis ters van Financiën en van Binnenland- sche Zaken naar de in de Millioenen nota uitgesproken meening, dat in de- gegeven omstandigheden een verlaging van het tarief van de inkomstenbelas ting niet langer op zich mag lateii wachten. De regeering is van meening dat van die verlaging alle belastingplichtigen zooveel mogelijk in dezelfde verhouding behooren te profiteeren. Het voorgestelde nieuwe tarief is dan ook zoodanig ontworpen, dat Voor alle inkomens de belasting ten naasteby met een vijfde wordt verlaagd. „Ten naasteby", zoo wordt gezegd om dat de noodzakelijke afronding van de precentages, welke van de opvolgende toenemingen van het inkomen worden geheven, hier en daar enkele afwijkin gen ten gevolge moesten hebben. By de toepassing van het nieuwe tarief op alle aanslagen zullen die verschil len elkander echter geheel opheffen, zoodat het verlies in opbrengst over een vol jaar kan geschat worden op 20% van de huidige opbrengst der be lasting. Aan de hand van de voor 1928 .ge raamde netto opbrengst ad f 100.000.000 kan derhalve het jaarlijksch verlies op f 20.000.000 gesteld worden. Aangezien echter voorgesteld wordt de verlaging (volgens artikel IV van het ontwerp) eerst met ingang van 1 Mei in werking te doen treden, zal het verlies in op brengst over 1928 minder dan f 20.000.000 bedragen. Houdt men rekening met de omstan digheid, dat de verlaging wel op het kohierbedrag over 19231929, waarvan 2/3 aan den dienst 1928 ten goede komt, haar invloed zal uitoefenen, doch niet op den dienst komende kwade pos ten die immers nagenoegt uitsluitend betrekking zullen hebben op aansla gen herekend naar het thans geldend tarief dan komt men voor het be lastingjaar 1928 tot een geraamd verlies van een hooger bedrag dan 2/3 van f 20.000.000 te stellen op f 15.000.000. Ten einde de gemeentebesturen en de provinciale besturen in staat te stellen te voorkomen dat de gemeente- en provinciale financiën van de verlaging der belasting in hoofdsom nadeel onder vinden, wordt voorgesteld dat de ge meenten en de provincie voortaan in plaats van 20 vijf en twintig opcenten plaats van 100, kunnen heffen 125 en 8 provinciën in plaats van 20 vijf en twintig opcenten. ORGELCON'CERT Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 22 September 1927, des namiddags van 23 uur, door den heer George Robcrt- Programma: 1. Praeludium et Fuga c kl. t. J. S. Bach 2. Roël Gl- d' Aquin 3. a. Requiem b. Pie Jcsu c. Quid sum Misc? d. Rccordare Jcsu Pie Jos- Jongen 4. Grande Pièce symphonique Ccsar Franck WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 September, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 763.6 m.M. te Zürich. Laagste barometerstand 744.7 m.M. te Sarna. Verwachting: Matige tot krachtigen Zuid-Westelijken wind, zwaarbewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. CAREL VAN HUIZEN, Opticien Kleine Houtstraat 13. Woensdagmiddag 1 uur 7.53 m.M. De barometer die sedert hedennacht dalende was, toont heden weer neiging tot vooruitgang. Stand van gistermiddag 7.57 m.M. THERMOMETERSTAND 21 September Hoogste gisterenF. 60 Laagste hedennachtF. 56 Hoogste heden 12 uur F. 65 FRANKRIJK—MOSKOU. PARIJS, 21 Sept. (Havas). De ..Matin" meldt, dat de Fransche ambas sadeur te Moskou, op instructie van he: ministerie van buitenlandsche zaken aan Tsjitcherin nader het communique heeft uiteengezet, dat Zaterdag na af loop van den ministerraad werd gepu bliceerd en waarin Frankrijk zich "be reid verklaarde in ondrehandeling te treden over een non-agressie-pact, in dien de Sovjets vooraf Rakowski terug roepen en nauwkeurige niet te herroe pen voorstellen doen inzake de schulden regeling. SPORT EN SPEL. HONKBAL. HAARLEM OP DE ONDERSTE PLAATS. De competitieleider heeft Haarlem wegens niet opkomen tegen Quick op Zaterdag jJ. behalve de reglementaire boete, twee verliespunten toegekend. Daarmee is het pleit beslecht en neemt Haarlem onverbiddelijk de onderste plaats in. GYMNASTIEK. DE B OND SUIT VOERING TE UTRECHT. Ten einde de uitvoering van de al- gemeene vrije oefeningen, bestemd voor het ter gelegenheid van het 60-jarig be staan van het K.N.G.V. in Utrecht te houden Bondsfeest, zoo uniform moge lijk te doen zijn, heeft het bondsbe- stuur besloten, in October a.s. in Utrecht een bijeenkomst te houden met een 12- ta! technici uit het Verbond. De technische bondsbestuursleden zul len bedoelde oefeningen dan instruc tief demonstreeren. 't Is de bedoeling dat de 12 technici ieder in eigen rayon de vereenigingsleiders met de opvatting en de uitvoering op de hoogte zullen brengen. ATHLETIEK. DR. PELTZER—MARTIN Bij de internationale athletiekwed* strijden, die te Parijs gehouden zijn, was ook het nummer 1000 M. hard* loopen. waarbij tusschen den Duit* scher Dr. Peltzer en den Franschman Martin een heftige strijd geleverd werd. We lezen hierover in de Tel. oa. het volgende: Aan den start verschenen de Duit* schers Dr. Peltzer en Merker, de Franschen Sera Martin, Baraton, Van* cou, C. Martin, Keiler en Bontcmps en dc Amerikaan Conger. Bij den start heerscht groote zenuwachtigheid. Eerst twee mislukte starts, dan de echte. Het is Keiler, die zich in de eer* stc ronde dc luxe veroorlooft in dezen rccordstrijd dc leiding te nemen. Sera volgt hem op de hielen, Peltzer is dan nog op dc zesde plaats- De eerste 500 Meter worden in 1 min. 13 1/5 seconde geloopcn. Bij het ingaan van de tweede ronde neemt Bontcmps de leiding over, ter* wijl Martin de tweede en Peltzer de derde plaats bezetten. Voor den in: gang van de Marathon*tribune, 250 M. voor de finish, komt Martin naar voren en er is niemand behalve Peltzer die zijn enorm tempo kan volgen. Steeds meer vergroot de Fransche kampioen zijn selheid en in de bocht lijkt het of dc lange Duitscher terrein '■erhest. In dc laatste 80 M. wint Peltzer ter* P'-.n cn nadert Martin tot op 5 Me* ter.. 3 Meter Houdt Mrïin het? Xctr.! Met ccn laatste kracbtsinspan* ning komt Peltzer hem op zij, dc laatste drie meter geeft Martin zich gewonnen. Het oude record is met 1 seconde verbeterd, terwijl dc Racing*man op 1/5 sec. volgt, Peltzer is uitgeput cn zijgt tc midden van supporters en trainers op het groene gazon neer. Als hij weer ter heen is, eischen de toe* schouwers onder groot enthousiasme cn luide toejuichingen den nieuwen wereldrecordhouder op voor een eere* ronde. DE HOLL. ATHI.ETEN TE STOCKHOLM Uit Stockholm wordt aan de Tel. gemeld: Dinsdagavond werd het inter* nationaal athlctiektournooi geëin* digd. Deze laatste avond leverde voor de Nederlandsche vertegenwoordigers twee fraaie successen op. Dc 400 meter werd zelfs een twee* ledig succes voor Holland. daar Broos eerste werd in 50.6 sec. en Hoogerwcrf tweede in 51.1 sec. Ook op de 100 meter legde een Hollander beslag. Hierin toonde Van den Berge zich dc sterkste in 10.7 sec., gevolgd door Loudon (10.8) en Broos (11 sec.). Körnig was geblesseerd. Vreemd geld en cheques (Medegedeeld door de Nation. BanVvereen. te Haarlem) WOENSDAG 21 SEPT. 1927 Koersen tot hedenmiddag 12 uur Biljetten Berlijn59.30 —59.45 Parijs9.75 9 85 Belga34.60 —35 00 New-York2.47 —2.51 Londen.....12.10 —12.15 Chèques Berlijn59.36 —59-45 Parijs9 74 9 84 Brussel34.70 —34 80 Zürich48 02H-48.17J4 Londen12.13 12.14H Rome13 524—13.65 Madrid43.25 -43 40 Weenen 3> 07 —25 25- New-York (Cable)2 4) 2 5CX Kopenhagen66 70 - 66 874 Oslo65 80 —66 00 Stockholm67 15 —67 224 Praag 7.36 7.41 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 21 Sept. 5e klasse 3e lijst. Hooge prijzen. 7424 15000. 6992 7755 11607 11712 14735 1000. 1769 "389 20607 ƒ400. 79 302 4845 5741 12346 12379 20157 100. Prijzen van 70. 105 159 252 488 559 581 62S 659 761 1185 1364 1443 1712 1767 1952 1976 2027 2267 2366 2476 2515 2612 2732 2782 3184- 32S4 3315 3359 3366 3388 3447 3517 3601 3641 3714 3811 3836 3870 3878 38S5 4058 4301 4446 4487 4515 4520 4590 4719 4746 4751 4764 4780 4957 4975 5179 5231 5353 5412 5575 5853 5880 5903 5904 6085 66O0 6712 6775 7090 7301 7415 7508 7748 7909 7979 8435 8477 8518 85S6 8623 8716 8756 8802 8804 8805 8826 8850 8930 9065 9174 9616 9839 10026 10338 103S1 10671 11012 11051 11071 11089 11120 11156 11193 11371 11503 11679 11758 11772 11799 11839 12080 12180 12475 12509 12561 12605 12848 12S65 13099 13156 13253 13287 13695 13746 13797 13941 13958 14899 14973 15094 15155 15178 15231 15238 15272 15308 15492 15623 15812 15843 15883 16014 16069 16.323 16387 16613 16722 16724 17170 17406 17417 17-162 17537 17742 18212 18249 18396 18452 18939 19144 19384 19179 19S17 20040 20086 20108 20306 20384 ADVERTF.NTIEN 20442 20792 20834 495 781 1291 1457 1802 2155 2371 2610 2821 2988 3271 3571 3773 4136 4376 4720 5091 5508 5844 6187 6432 6700 7024 7177 7473 7830 8024 8279 8505 85"" 898° 9469 9739 78 598 869 1347 1465 1820 2178 2389 2614 2826 3008 3297 35S9 .3774 4148 4412 4799 510 5615 5886 6211 6525 6771 7030 7202 7492 7837 8111 8282 -09 8595 9006 9517 9744 NIETEN. 112 141 600 931 1343 1521 1849 2180 2392 2660 2919 3044 3321 3620 3793 4176 4416 4S18 511" 5653 599? 6272 6572 6793 7035 7236 7514 -S62 8152 8308 8r2o 8*34 9072 9527 9" 69 300 476 487 626 648 739 771 1053 1107 1129 124S 1366 1415 1449 1455 1566 1619 1623 1725 1887 1946 2100 2104 2191 2304 2352 2368 2438 2444 2522 2538 2730 2774 2S09 2819 2937 2947 2956 297S 3047 3173 3227 3260 3329 3410 3417 353/ 3645 3655 3701 3742 3957 3978 4070 4113 4222 4261 4361 4365 4466 4601 4652 4695 4904 5020 5037 5074 5137 5300 5409 5498 5673 5737 5764 5818 6047 6062 6110 6137 6306 6325 63S2 6418 6575 6628 6662 6674 6842 685S 6SS9 69IS 7038 7046 7C64 7074 72S7 7399 7407 7412 7541 764 77S2 7824 7883 7919 7924 7950 8174 8209 8215 8229 8340 8369 8390 8482 85'0 8547 8552 8584 8702 8771 8815 8861 9093 9112 9204 9335 9561 9653 965-x 9696 P|989? 9918 1,vv71 10099 10Ü2 10129 10152 10154 10171 10353 10374 10414 10423 10426 10496 10510 10523 10538 10547 10566 10567 10584 '582 lJ720 10743 10746 10892 10951 11118 11119 11144 11148 11191 11248 11277 11281 11319 1 342 11346 11374 11406 11408 .1497 11548 11590 11600 11618 11704 11736 11819 11854 11883 11911 11968 12002 12005 12031 12046 12089 12208 12220 12223 122230 F>™7 123% 12396 12415 12417 12439 12457 12r?7 12%1 12588 12597 1T ,66 12714 12736 12744 12753 1 ">2 12929 12930 12956 1?097 13014 13080 13103 13104 13128 13145 13226 13229- 1.3241 13310 13327 13328 13367 13394 13413 13478 13546 13635 13652 13668 13677 13799 14025 14045 14106 14111 14167 14172 14342 14350 14370 14395 14449 14460 14485 14493 14499 14547 14549 14557 14567 14574 14591 14629 14640 14663 14692 14704 14729 14736 14787 14844 14879 15000 15084 15120 15127 15134 15139 15174 15206 15321 15402 15405 15409 15414 15462 15472 15483 15598 15653 15725 15780 15807 15840 15849 15851 15861 15885 15916 15929 15938 1594.3 15983 15984 15990 16012 16031 16032 16057 16105 16199 16267 10300 16315 16317 16343 16350 16366 16376 16390 16433 16502 16 52016541 16585 16594 16596 16673 16766 16948 16959 16992 17024 17062 17142 17165 17202 17314 17343 17449 17581 17594 17739 17788 17858 17876 17893 17905 17961 18138 18143 18171 18377 18420 18446 18493 18522 18545 185S2 18693 18709 18737 18859 18884 18885 18961 18979 19091 19205 19263 19768 192S4 19347 19372 19391 19457 19485 19512 19518 19593 19711 19719 19761 19801 19S07 19855 19901 19902 20007 20035 20097 20106 20118 20154 20197 20265 20284 203 52 20442 20462 20502 20519 20572 20606 20653 20748 20787 20805 20815 20890 20895 20940 20946 20948 20956 20987 5e klasse le lijst 1479 m. ƒ70 m.z, 1497. 5e klasse 2e lijst: 5077 m.z. 5079. De crematie van Mevrouw Leonora Catharina Schmit Weduwe van den Heer A. A. KLUYTENAAR zal plaats hebben te Westerveld Donderdag 22 September a.s., .na aankomst van trein 15.42 aldaar. Den 6en October hopen onze geliefde Ouders HENDRIK DIJKSTRA en W0BB1GJE DE BOER hun 50-jarige Echtvereeniging té herdenken. Hun dankbare kinderen, behuwd-, kleinkindereu en achterkleinkinderen. Zuid Brouwersstraat 35. 14 Den 17en September over leed plotseling onze gelief de Echtgenoote, Zuster en Behuwdzuster Mejuffrouw Antonia Johanna Versteeg geb. ELFRINK in den ouderdom van 61 jaar. Uit aller naam: L. VERSTEEG. Gen. Bothastraat 90, Haarlem. 16 Bij mijn vertrek naar N.O.I. roep ik al mijn vrienden en be kenden, ook hun, van wie ik per soonlijk niet meer in de gelegen heid was afscheid te nemen, eep laatst vaarwel toe. A. J. VOLKERS. Rotterdam, 21 Sept. 1927. A.b. m. 5. „Indrapoera". 11 UITST00MEN EN WATERPROOFMAKEN van regenjassen en Mantels kent men dén rooker. Uit een BIG BEN Pijp rookt de kenner. 4 N.V. GRANITO N.Boerkool, Aelbertsbergstr. 80 Granlto Vloeren, Aanrechibladen met gootsteen. Correcte levering tegen billijken prijs. Tel. 14028 6 m<zt verrukkelijke frambozenvullmiju De koningin der BONDONS. Pension ter overname gevr. Br. no. 2757 bur. van dit blad. 4 Te koop aangeboden wegens vertrek buitenland ameublement. Bomeostraat 34, Heemstede. 6 GEVRAAGD wegens huwelijk der tegenwoordi ge een net meisje, niet beneden 20 jaar, in een kl. gezin z. k. Adres JUL. WULFF, Helmbrekerssteeg. NET MEISJE gevraagd, voor den dag, geheel zelfstandig, en een goede burger pot kunnende koken. Aanmelding 's avonds na 7 uur Prinsen Bol werk 32 zwart. 6 Net burgermeisje b. z. a., voor net kamerwerk, des Dinsdags. Br. no. 2721 bur. van dit blad. 4 WERKSTER Gevraagd nette werkster voor Vrijdags, by C. BUTTER, Rijks straatweg 65, Santpoort. 5 BIEDT ZICH AAN voor direct of 1 Oct. bekwaam keukenmeisje, voor noodhulp of voor vast. Br. no. 2733 bur. van dit blad. 5 Gevr. flinke DAGDIENSTBODE en DIENSTBODE voor dag en nacht. Jansv/eg 20. 6 Gevr. te Heemstede dorp een meisje van 95 uur als 2e meisje. Loon 25 p. m. Br. no. 2743 bur. van dit blad. 5 GEVRAAGD flink meisje van 8—7 urn*. Zon dags vrij. Loon 8. Aanm. na 6 uur Nieuwe Gracht 49. 5 Winkeljuffrouw Voor directe indiensttreding ge vraagd. Leeftijd pl.m. 20 jaar. Liefst bekend met electr. huishou delijke apparaten. Brieven met opgaaf van referentiën no. 2743 bureau van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 2