HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 27 SEPT. 1927 IERLAND OP DEN KRUISWEG, Wat wil De Valera?, (Van onzen correspondent.) Londen, 21 September. Ondoorgrondelijk is de gedachte-wer king van den Ierschen kiezer. Hij heeft een regeering, die met werkelijk zeld zaam geduld en zelfverloochening tracht in Ierland een stabielen toestand te ver wezenlijken. Ierland zucht naar rust, Groot Brittanje heeft zijn bemoeizieke banden ervan afgetrokken; Ieren, cn- vervalscht Zuidelijke Ieren regeeren den Ierschen Vrijstaat, welke thans de onafhankelijkheid bezit van een Domi nium of zichzelf regeerenden slaat met eigen vlag, eigen volkslied en alleen een euiver persoonlijke connectie die van den gemeenschappelijken koning, met de Test van het Britsche Rijk; Ierland heeft Vrijwel alles waarvoor het den burger oorlog vocht, verkregenEn toch geeft het de republikeinsche partij van Valera bijna de meerderheid in den Volksraad Bijna zeg ik, want Cosgrave's par- tijengroep heeft in dien raad van 152 leden nog een wankele meerdei'heid van zes, maar De Valera's partij is inmid dels van 43 tot 57 gestegen en de oppo sitie waarbij ook de Arbeiderspartij, de Nationale Liga en de enkele geko zen communist moeten worden gere kend, is zoo sterk, dat niemand kan zeggen, hoe spoedig de regeeringspartij niet een nederlaag zal lijden. Het eenige geruststellende van het ge val is, dat geen der Iersche partijen op het oogenblik een nieuwe algemeene verkiezing wenscht. De fondsen van alle partijen zijn deerlijk uitgeput door twee verkiezingen in vier maanden (Juni en September) en het is zeer waarschijnlijk dat althans in de eerstvolgende twaalf maanden geen nieuwe verkiezingen zul len worden uitgeschreven. Maar wat d3n, als de regeering verslagen wordt? Dan zal heusch De Valera moeten trachten met een minderheid te regeeren. En mis schien zou dat wel eens een leerzame ondervinding voor hem zijn. De Valera hoe sterk ook in oppositie, in afbrekende kritiek en revolutionnaire taal, zal als hij het roer in handen krijgt nolens vo- lens moeten probeeren om het schip van staat in de koers te houden, die tot het algemeene welzijn der bevolking leidt. Strandt zijn schip of zinkt het, dan is het uit met zijn reputatie. De Valera zou in een allermoeilijkst parket zijn. als hij bij de Iersche bevol king aankwam met een grondwetsherzie ning, die afscheiding van het Britsche Rijk beteekende. want de Ieren zijn niet zoo onverstandig, dat zij de voordeelen van een zeer nauwe betrekking met het Britsche Rijk niet in hun hart waar- deeren. Vijandschap, bitterheid, herinnering aan oud onrecht, al dat moge nog zoo levendig zijn gebleven, geen land kan bestaan zonder afzetgebied voor zijn pro ducten en het natuurlijk afzetgebied voor de Iersche landbouwproducten is natuurlijk Engeland. Wanneer echter de republikeinen eenmaal in de meerderheid aan het Iersche volk zouden voorstellen het nog vryer te maken dan het reeds is, dan zouden stellig de boeren, die het overgreote deel der bevolking uitma ken, daartegen in opstand komen. De Valera weet dat natuurlijk zeer goed en heeft nu bij deze verkiezing een meer handige dan eerlijke manier aangewend om de boeren op zijn hand te krijgen. Hij heeft n.1. het volgende bedacht. De boeren, die vroeger pachters waren en thans kleine grondbezitters zijn moe ten intusschen volgens de Wyndham- wet aan hun vroegere pachtheeren een vast jaargeld betalen, dat evenwel niet meer rechtstreeks wordt gm'nd, maar door de regeering. Nu zeide de Valera, dat al die jaargel den behoorden te zijn vervallen sinds President Cosgrave artikel 5 van het Anglo-Iersche verdrag had weten inge trokken te krijgen. Bij dit artikel had Ierland zich aansprakelijk gesteld voor een deel van de Nationale Schuld. Wel nu, zegt De Valera, sinds Ierland niet meer bijdraagt aan de Britsche Natio nale Schuld behoeven de Iersche klein- boeren niet meer jaargelden voor het afkoopen van hun land (dat vroeger Engelsch eigendom was) te betalen, daar dit een deel is van de Britsche Na tionale Schuld. De redeneering is n.l. dat de Britsche regeering zich aansprakelijk had gesteld voor die eereschuld aan de vroegere Brit sche landeigenaars en dat dus dat van de Iersche boeren gevorderde bedrag eigenlijk een deel is van de Britsche Staatsschuld en dat dus de Iersche re geering de taak niet van de Britsche had behooren over te nemen om die oude schuldvordering gestand te doen. Hoewel dit een onscrupuleuze manier van handelen zou zijn, kan men toch gereedelyk begrijpen dat de Iersche kleinboeren maar al te graag naar die drogreden van De Valera luisterden en hem volgaarne hun stemmen gaven bij de verkiezing. Of De Valera evenwel, zelfs al was hij Iersch Premier den moed zou hebben om zulk een verwerping van een bestaande schuld door te drijven, is een andere vraag. Men moet niet vergeten, dat de Ier sche Vrijstaat in December a.s. een nieu we leening zal moeten sluiten, welke in het buitenland moet worden geplaatst en waarvan Groot Britannië waarschijn lijk het grootste gedeelte voor zijn reke ning zal moeten nemen. Maar als een Iersche Premier met zulke leelijke practijken aankwam, zou den buitenlandsche kapitalisten zich wel tweemaal bedenken voor zij hun goede geld in Iersche staatspapieren belegden. De verkiezing is met veel minder bit terheid uitgevochten dan in Juni er. bij voorgaande gelegenheden. Sinds De Va lera den eed van trouw aan den Koning heeft afgelegd een eed, die hij als een bloote formaliteit beschouwt maar die hem desondanks bindt, is hij niet zoo fel meer in zijn redevoeringen als voor heen. Er schijnt waarlijk een geest van verzoening en verbroedering in Ierland te komen en het werd tijd ook. Nog zijn er .tal van partijen, maar de meest onverzoenlijke van alle, de Sinn Feiners. heeft ditmaal niet aan de ver kiezingen deelgenomen, daar het Iersche volk er geen heil meer in ziet. Het is intusschen een kenmerkend ver schijnsel dat bij deze verkiezing alle kleinere partijen er zeer slecht zijn afge komen. De boerenpartij die aan den kant der regeering staat kromp in tot zes, de oude Redmond-partij (oppositie) is bijna geheel vernietigd en heeft slechts 2 leden en de Arbeiderspartij is thans maar 13 leden sterk en verloor zelfs haar leider Thomas Johnson, die, als in Juli de coup van De Valera ge slaagd was, thans waarschijnlijk Premier van den Ierschen Vrijstaat zou zijn ge weest. Zoo ziet men, dat in Ierland altijd hét onverwachte gebeurt. En dit zoo zijnde moeten we gelaten afwachten wat de toekomst brengen zal als in October de Volksraad bijeenkomt en Cosgrave en De Valera gelegenheid krijgen hun krachten tegen elkander te meten. XYX. HET MOBILÏSATIEKRUIS UITREIKING AAN INSPECTEUR PAUL. Zaterdag, nadat te Scheveningen in het Kurhaus de uitreiking van Mobill- satiekruisen had plaats gehad, ging een deputatie^ naar het Roodekruis-zieken- huis te Den Haag, om daar het kruis uit te reiken aan den inspecteur van politie Paul, die een der oudste ledeii van de afdeeling Den Haag van den Nationalen Bond Het Mobilisatiekruïs Is. Aan de mededeeiingen die Het Va derland er omtrent doet, ontleenen wij het volgende: Generaal Snijders zelde vooral blij te zijn den gewonden inspecteur persoon lijk het kruis te kunnen overhandigen omdat hij al direct na den aanslag het verlangen in zijn hart voelde rijzen den inspecteur even de hand ie gaan drukken. „Want dien noodlot tigen dag hebt gij gehandeld", aldus vervolgde de generaal ongeveer, „zonder te denken aan uw eigen leven. Gij hebt gedaan wat de plicht gebood. Wij officieren weten dat te waardeeren. Want zulk een voorbeel dige plichtsbetrachting wordt altijd ver wacht van een. militair". Generaal Snijders prees het gedrag van den Inspecteur, gaf hem de beste wenschen voor zijn spoedig herstel en spelde hem ten slotte voorzichtig het Mobolisatiekruis op de borst. Toen de generaal over zijn moed sprak, had Paul met een heesche stem gezegd: „Dat is te veel", maar toen hij antwoorden moest, had hij zijn stem weer in bedwang en met zijn eigen ge luid zei hij ongeveer: „Excellentie, Tijdens de mobilisatie heb ik drie jaar gediend. Daarom zal ik dit kruis trouw blijven dragen als herinnering aan die dagen, maar ik zal bij het dra gen ervan, ook steeds gedenken de groote eer, die uwe Excellentie mij heeft willen aandoen om mij persoonlijk het kruis te komen brengen". De verslaggever van het blad had nog een onderhoud met den inspecteur. Daaraan is het volgende ontleend: „Ik maak het prima hoor", zei de Inspecteur, die er inderdaad patent uit ziet. „Als er in de linkerlong nog niet een klein ongezond plekje zat, zou ik best willen opstaan. Maar dat kleine plekje bezorgt me altijd nog een beetje koorts. De wonden zijn dicht. Hier zijn de kogeltjes". Uit een doosje kwamen een paar venijnige Browningkogeltjes te voor schijn. „Ze moeten nog naar de Recht bank, maar als ze daar geweest zijn, bewaar ik ze zuinig". GASVEE STIKKING. Uit den Bosch meldt het persbureau Vaz Dias ons van Zondag: De 22-jarige M. van der Burgt, wo nende te Rosmalen is hedennacht, tijdens zijn wacht bij de machinewerken van den spiduiker bij sluis O. in de Zuid Willemsvaart, door gasverstikking om het leven gekomen. De man is niet gehuwd. De sectie is hedenmorgen door d#h Jusiitie-dokter verricht. Omtrent de oorzaak dezer gasverstikking is tot nu toe nog niets bekend. HET EERSTE O VERHEIDS BEZOEK SINDS 1677. De Gouverneur-Generaal is bij zijn be zoek aan Taroena zeer enthousiast ont vangen. Alle radja's waren aanwezig. Een oud-lid van den Volksraad hield een toespraak, waarin hij opmerkte, dat dit he teerste overheidsbezoek sinds 1677 was. „Bevolking en financiën", zei spreker, „zijn zwaar getroffen door de Klapperziekte". Hij zag in het bezoek van den Gouverneur-Generaal het bewijs dat de regeering ernstig haar aandacht aan deze kwaal schenkt. Na den modernen „Hamlet" een andere nieuwigheid, Zaterdag is opgevoerd „Romeo en Julia" in colbert en avondjapon. Het nobele schouwspel werd ter gele genheid van den 175sten jaardag van het feit, dat Shakespeare's werk voor 't eerst in Amerika vertoond werd, te Gloucester in den Amerikaanschen staat Massachusetts gegeven. PARTICULIER ABATTOIR SPORT EN SPEL HET EENIGE IN ONS LAND. Maandagmiddag heeft te Gorinchem burgemeester Kootstra officieel geopend het openbaar slachthuis, het eenige abattoir, dat tot heden in ons land het eigendom is van particulieren en dat door hen beheerd wordt. Verleden jaar heeft een vereenigmg van slagers de modelboerderij „Finekeshoeve", - gelegen aan den Visschersdijlc, aldaar aange kocht. Onder bouwkundig toezicht van den architect B. van der Zijpp is de voormalige boerderij geheel olgens de wet, gemetamorphoseerd tot een pracht- abattoir. De Amerikaansche bankier Morrow (van het Morgan concern) wiens benoeming tot gezant in Mexico veel oestrij- jllng vindt. De Amerikaansche vice-president Charles Dawes bekend ook door het „Dawes-plan" heeft in het boven afgebeelde tenue het thans in Frankrijk verblijvende legioen uitgeleide gedaan TEGEN EEN STEEN GEREDEN. OP SLAG GEDOOD. Te Middelharnis is de 32-jarige land bouwer P. Heestermans uit Oude Tonge met zijn motorfiets op den Schotsche- dijk gevallen. Vermoedelijk is hij tegen een steen gereden, die daar ter plaatse was neergelegd om het rijverkeer één kant van den weg te doen houden. De man bekwam een schedelbreuk en was op slag dood. CONGRES COMMUNISTEN. Het 17e congres van de communis tische partü zal op Zaterdag en Zondag 3 en 9 October te Amsterdam worden gehouden. De heer Wijnkoop zal daarop inleiden het onderwerp: internationale situatie en de verhouding tot de com munistische Internationale. Verder staat o.m. op de agenda van het congres: De vrijheidsstrijd van Indo nesië tegen Holland. NOG EEN DOODELIJK ONGELUK. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is de 72-jarige juffrouw De Vries bij het uitgaan der R.K. kerk te Alkmaar door een personen-auto uit Bergen aan Zee aangereden en onmiddellijk gedood. HOCKEY Ned. Hockeybond. Algemeene vergadering. (Van onzen medewerker.) De Ned. Hockeybond hield Zaterdag middag onder voorzitterschap van den heer J. D. Tresling te Amsterdam zijn jaarlijksche algemeene vergadering. Nadat het jaarverslag was goedge keurd en een kascommissie den penning meester gedechargeerd had, kwam de bestuursverkiezing aan de orde. De afgevaardigde van M. H. C., de heer C. Visser, wenschte twee bestuurs leden uit Haarlem en Rotterdam en stel de G. Elias (M. H. C.) en Nolst Trenité (Victoria) candidaat. De heer Hoyer on dersteunde dit voorstel. In verband met de Olympische Spelen, meende de voorzitter, dat het heele be stuur herkozen meest worden en deelde mede dat bij verkiezing van bovenge noemde heeren, de herkozen bestuursle den zouden bedanken. De heer Hoyer (Victoria) trok daarop de candidatuur Nolst Trenité onder pro test in. De-stemming wees uit, dat het heele bestuur wederom werd herkozen. Nadat een protest-commissie en een elftal-commissie benoemd waren, deed de voorzitter mededeeiingen omtrent de voorbereiding voor de Olympische Spe len in 1928. Het volgende programma is opgesteld: Er worden twee keurelftallen gekozen. A: Nederlandsch Elftal en een B-elftal. Deze spelen twee Zaterdagen per maand oefenwedstrijden in Amsterdam of den Haag. Op 9 October Stedenwedstrijden om clen Waalsdorpbeker. 6 November: HollandDuitschland. 20 November: HollandEngeland. Verder Holland—België en België Holland. Het B-elftal speelt tegen een Rijnelf tal en tegen Beerschot; met Paschen komt een sterke Engelsche combinatie, de Cambridge-Wanderers, in ons land. Met algemeene stemmen werd beslo ten den heer W. Muiier (de schenker van den beker voor den HollandBelgië wedstrijd en de stichter van het hockey spel in Nederland) tot eerelid te be noemen. Een derde klasse competitie. De Hockeybond heeft besloten dit jaar de derde klasse in te stellen. Hierin zullen uit Haarlem vermoede lijk Bloemendaal 3 en M. H. C. 3 uit komen. Vergadering H. B. S. Zondagmorgen had H. B. S. een ver gadering belegd, ter bespreking van het komende seizoen. Uit alles bleek, dat, zoowel bij het bestuur als bij de leden, het noodige optimisme weer aanwezig was. Besloten werd, de Koninklijke goed keuring aan te vragen. Het eerste elftal zal dit jaar in de derde klas van den Nederl. Hockeybond spelen en het tweede elftal in de eerste klas van den Noord-Holl. Hockeybond. Na eenige besprekingen ging men er toe over, een damesafdeeling te vormen. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op; alleen de functie van secretaris zal dit jaar door den heer De Bock vervuld worden, terwijl de overige bestuursleden werden herkozen. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter de heer Cornelisse, de verga dering. l -■ Jt. V Mv.' De man die geschiedenis maakte, de grijze oud-premier Ciemenceau heeft generaal Pfwhlng (rechts) en den commandant van het Amerikaansflhe legioen Stufford (links) ontvfrgen. LUCHTVAART. ENGELAND WINT DE „COUPE SCHNEIDER". Naar de Tel. meldt heeft fe Engel sche luitenant Webster de Coupe Schneider voor watervliegtuigen gewon nen met een gemiddelde snelheid van 453.45 K.M. per uur (vorig record 397 K.M. per uur). De wedstrijd was wegens het slechte weer van Zondag tot Maan dag uitgesteld. Tweede werd de En- gelschman Worley. De derde Engelsche deelnemer en alle drie Italianen moesten den strijd opgeven. BOKSEN. TUNNEY—DEMPSEY. DEMPSEY PROTESTEERT. Voor zyn vertrek naar New York heeft Dempsey Maandag officieel bij de State Association of Hlinois geprotesteerd te gen den uitslag van zijn gevecht met Tunney wegens verkeerde toepassing van de reglementen. Hij dringt aan op herziening van de gevelde uitspraak en proclameering van hemzelf als overwin naar, en zegt voorts, dat hij, als de com missie haar standpunt blijft handhaven, zal protesteeren bij het hoofdbestuur van de National Boxing-association, waar bij 18 staten en ook Illinois aangesloten zijn, aldus lezen we in de N. R. Ct. Hierbij kan worden opgemerkt, dat het nog nooit in Amerika is voorgevallen, dat een uitspraak na de beslissing der jury veranderd wordt. De kans. dat Dempsey met zijn protest succes heeft, is dus heel klein. BILJARTËN. 3DE KLAS KAMPIOENSCHAP NEDERLAND, KLEIN-BILJART In café „De Doelen" vingen Maandag avond 8 uur voor de Haarlemsche mede dingers de voorwedstrijden om het 3de klas kampioenschap van Nederland (klein biljart) aan. Er hebben zich over het geheele land 74 deelnemers bij het bestuur van den Nederlandschen Bil jartbond aangemeld. In Haarlem waren het er zeven, n.l. Jan Metz, Ger Metz, J. de Jager, D. A. de Foeljaeger, P. Kobus. W. H. Verheijde en H. Boerwinkel. Dit was dus het puikje der Haarlemsche biljarters. Van daar dan ook, dat de zaal vol was van biljartliefhebbers. Om de verdeeling in een groep van 4 en een van 3 werd door het bestuur van den Ned. Biljartbond geloot. De groep van 4 speelt een enkel rooster, d.w.z. elke speler ontmoet maar eenmaal de drie andere spelers uit de groep. De groep van 3 speelt een dubbel rooster, zoodat elke deelnemer in die gToep zijn tegenpartij tweemaal ontmoet. De spe lers uit groep 1 moeten dus ieder 3 partijen en die uit groep 2 vier partijen spelen. In groep 1 stonden G. Metz, P. Kobus, W. H. Verheijde en H. Boer winkel. In groep 2 D. A. de Foeljaeger, Jan Metz en J. de Jager. Van groep 1 waren het eerst aan het woord G. Metz en H. Boerwinkel en op het andere biljart van groep 2 D. A. de Foeljaeger en Jan Metz. De partijen waren 200 cadre. In de partij G. MetzH. Boerwinkel ging het gelijk op. Er zat dus spanning in, hoewel het geen mooie partij was. Er kwamen te veel beurten. Metz oereikte het eerst de eindstreep in 38 beurten met als hoogste serie 35, terwijl Boerwin kel er 181 noteerde met 33 als hoogste serie. Op het andere biljart stonden De Foeljaeger en Jan Metz te kampen. De Haarlemsche kampioen was dadelijk in actie, had spoedig de eerste honderd be reikt en liep geweldig uit. Tegen het eind nog een kleine inzinking. Toen de 200 gemaakt waren stond Metz op 123 in 26 beurten. Daarna volgde de partij P. Kobus— Boerwinkel. Spoedig bleek Kobus in de meerderheid te zijn en in 25 beurten kwam voor hem het eind, terwijl Boer winkel wederom zijn vorm niet kon vinden en op 152 bleef staan. De hoog ste series waren voor Kobus 33 en voor Boerwinkel 19. Dan volgde de partij De Foeljaegerde Jager. Wederom was de eerste geweldig op stoot, terwijl zijn tegenstander niets presteerde. Van strijd was dus geen sprake en toen De Foeljaeger de 200 bij elkaar had, had de Jager slechts 51. Dit was de mooiste partij van den avond: n.l. 21 beurten, dus een moyenne van 9.52 voor De Foeljaeger, hoogste serie 35. De laatste ontmoeting van dezen avond had plaats tusschen P. Kobus en W. H. Verheijde. Ook nu weer was Ko bus goed op stoot en won de partij in 23 beurten, hoogste serie 33. Verheyde noteerde 162, hoogste serie 23. Voor het oogenblik staan Kobus- en De Foeljaeger met de beste kansen c-m in de finale geplaatst te worden. Woensdagavoind te kwart voor achten het vervolg met de partijen: De Foeljae gerJan Metz, VerheydeG. Metz, Ver heydeBoerwinkel, Jan MetzJ. de Ja ger en G. MetzP. Kobus. Voor de biljartliefhobbers dus nog heel wat, om van het mooie spel te ge nieten. Frelberr von Maltzan, de Dultsche gezant te Washing ton, kwam bij een vliegongeluk In DultscMand om het leven. INGEZONDEN MEDEDEELINQENf a 60 Cents per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zij, die zich thans als kwartaal- abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 Oct. gratis. Abonnement 1.90 p. maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Am sterdam verhoogd met 20 ct. per maand voor verzending. Abonnementen op te geven by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 18 Voetbal in Engeland. Uitslagen van Zaterdag: Aston VillaBury 10 Blackburn L.—Birmingham 4—4 Bolton W.Middlesbrough 00 Cardiff C—Newcastle U. 3—1 Derby C.—Arsenal 4—0 EvertonHuddersfield T. 2—2 Manchester U.Tottenham T. 3—0 PortsmouthLeicester C. 20 Sheffield U.—Wednesday 1—1 SunderlandBurnley 23 West HamLiverpool 31 SCHAKEN. WEDSTRIJD TE HILVERSUM Het Hilversumsch Schaakgenoot» schap zal, in samenwerking mot den Nederlandschen Schaakband, een twee daagschen wedstrijd houden op S en 9 October a.s., in hotel Gooiland, Em» mastraat te Hilversum. .Die wedstrijd houdt verband met het 40»jarig bestaan van genocm'de club. Er zal gespeeld worden in hoofd», le, 2e, en 3e klasse, in groepen van 4 spelers. De speeltijden zijn op Zaterdag 8 Oc tober van 811 n.m. en op Zondag 9 October van 91 en van 26 uur. Spcltempo: 40 zetten in 2 uur. Prij» zen: 2 kunstvoorwerpen in elke groep. InfleggeM f 3 (per deelnemer. Aanmelding, met toezending van in» leggeld en opgave van de klasse, waar» in men wenscht te spelen, tot luiter» lijk 1 Oct. a.s. bij den heer J. v. d. Water, Vondellaan 12, Hilversum. KLASSEN-INDEEUNG De nieuwe klassen«indeeling, van toepassing voor de wedstrijden van den Nederlandschen Schaakbond, blijkt uit de reglementswijziging van hoofdstuk VI, dat thans als volgt luidt. Artikel 40. i 1. Zoo mogelijk worden jaarlijks in aansluiting bij de Algemeene Vergade» ring bondswedstrijden gehouden, in verschillende klassen naar gelang van het aantal en de speelsterkte der deel» nemers. 2. De regeling dezer wedstrijden, de inleggelden en prijzen worden overge» laten aan het Hoofdbestuur, dat in de Juni»aflevering van het Tijdschrift hier* omtrent medcdeeling doet. 3. De eerste»secretaris is mot de al» gemeene leiding belast Het hoofdbestuur bevordert en re» geit de wedstrijden om het kampioen» schap van den Bond en de Competi» tie»wedstrijden. Artikel 41. 1. Er zijn 5 klassen, achtereenvolgens genaamd: meester», hoofd», eerste», tweede» en derde klasse. 2. Tot de Meesterklasse behooren de kampioen van den Bond en, be» houdens toepassing van alinea 8, zij aan wien de titel van meester door den Bond reeds is toegekend. 3. Overigens behoort niemand, 6e» houdens in geval van indeeling, tot een bepaalde klasse. .4 Van de wedstrijden, bedoeld in artikel 40. le alinea, gelden de navol» gende bepalingen. 5. Er kunnen meerdere groepen der zelfde klasse worden geformeerd; die groepen worden als gelijkwaardig beschouwd 6. Meldt zich een onvoldoend aan» tal ingedeelde spelers voor een wed» strijd hunner klasse aan, dan kunnen deze spelers aan een groep van de op» volgende klasse worden toegevoegd; in dat geval blijft hun resultaat voor de toepassing van alinea 7 cn 8 buiten beschouwing. 7. Na afloop van eiken wedstrijd worden de hoogst uitgekomenen van alle groepen (behalve van die der meesterklasse) ingedeeld bij de klasse, die voorafgaat aan die, waarin zij heb» ben deelgenomen. 8. Zij, die tweemalen als laagste in een groep eener klasse (behalve in een groep der derde klasse) zijn uit» gekomen, worden ingedeeld bij de klasse volgende op die, waarin zij die tweemalen hebben deelgenomen. 9. De aldus ingedeelden worden, zoo» lang hun indeeling van kracht blijft en behoudens toepassing van alinea 6, alleen toegelaten tot een groep hunner klasse. 10. De overige deelnemers worden door den leider naar hun speelsterkte ingedeeld. 11. De indeeling vervalt door een nadere afwijkende indeeling op grond van alinea 7 en 8. 12. Elke indceling is niet langer dan vijf jaren \au kracht. Vervolg Nieten van Maandag 26 September. 16890 16958 16983 16998 17025 17028 17038 17082 17166 17171 17172 17200 17201 17259 17295 17381 17398 17443 17459 17461 17478 17528 17532 17536 17572 17585 17606 17614 17629 17641 17681 176S9 17725 17726 17743 17771 17819 17884 17915 17926 17927 17949 17572 18071 18084 18103 18133 18166 18187 18194 18219 18228 18236 18247 18276 18303 18332 1S601 18397 18456 18501 18533 18537 18540 18645 18680 18699 18753 1S781 18783 18815 18906 18908 18912 18930 18975 18992 19054 19083 19112 19120 19139 19146 19226 19320 19337 19352 19393 19427 19429 19442 19444 19484 19490 19554 19559 19570 19577 19583 19601 19605 19649 19838 19941 1.9943 19983 20026 20029 20048 20065 20215 20219 20243 20286 20841 20371 2037S 20549 20610 20693 20774 20819 20831 20853 20869 20873 20893 20923 20931 20939 20957 20994 5e Klasse 4e Lijst 12994 m.z. 12984; 115911 tn.z. 16591 met 70*

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12