III DATUMSTUKJES IN HET HOL VAN DEN TIJGER, 45e Jaargang No. 13579 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 27 September 1927 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per w««k f 0.27H, met geïllustreerd Zondagsblad r 032; per 3 maanden: Voor Haarlem tn de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57^. Franco per post door Nederland 3.87^. Afzonderlijke nummers f0.15. Geïllustreerd Zondagsblad, voor Haarlem en Omstreken f0.57H; franco per post f 0-65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11-75; iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel. Bij abonnement aanzienlijk rabat. Twaalfstuivers-advertentiën van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel meer 15 Cents k contant; buiten het Arrondissement dubbele prijs. Dlroctle, Redactie en Administratie: Gr. Houtstraat 93, Post-Giro 388T0 UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Drukkerij: Z.B. Spaarne 12, Telefoon 10122 12713 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054, Redactie 10600 •n Administratie 10724 eri 14825. Oirecteurer. :J.C. PEEREBOOM en P.w. PEEREBOOM Bijkantoor voor Santpoort, Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, Umulden-Oost Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Beverwijk, enz., enz. Driehulierkerkweg 2, Velsen, Telefoon 521 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden ver» zoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mes dcdeeliogen of vragen voor de Redactie: 10600; Voor de Hoofdredactie: 15054; Voor advertenties, abonnemeru ten en bezorging: 10724 en 14825; Voor aangelegenheden van de directie: 13082. AGENDA. DINSDAG 27 SEPTEMBER Stadsschouwburg: N.V. Het Schouw- tooneel „Een jaar getrouwd" 8 uur. Schouwburg Jansweg: De Vereenigde Schouwspelers, Dir. Pierre Mols, met „De Rozenkrans". 8.15 uur. Kunstkring voor Haarlem en omstre ken Kenaupark 23: Tentoonstelling van teekeuingen en graphisch werk van S. Jessurun de Mesquita. Bioscoopvoorstellingen. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte, Groote Markt: Dan cing. Tivoll, Tempeliersstraai: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen „Keuzetentoonstelling" tot 5 uur. Velsen: Gemeenteraad, 7 uur nam. WOENSDAG 28 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Vereeniging D. I. U. Opvoering van „Silvia Silombra. Schouwburg Jansweg: Jeugdbioscoop, 2.30 uur. Kunstkring voor Haarlem en omstre ken Kenaupark 23: Tentoonstelling van teekeningen en graphiscn werk van S Jessurun de Mesquita. Rembrandt-theater: Voorstellingen van 7 uur af. Cinema Palace, Groote Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Luxor Theater: Bioscoopvoorstelling 8 uur. Scala-Theater, Kleine Houtstraat: Bioscoopvoorstelling, 8 uur. Cabaret Modern: Optreden van ver schillende artisten. La Mascotte, Groote Markt: Dan cing. Tivoll, Tempeliersstraat: Dancing. Café Dreefzicht: Trio Stoffer. Firma J. A. Boskamp en Zonen te Overveen: „Keuzetentoonstelling" van 10 tot 5 uur. DE HEER K. v. d. BERG Jr. Onze stadgenoot K. v. d. Berg Jr. is door het hoofd bestuur van den Alg. Ned. bond van meubelma kers, behangers en aanverwante vak ken benoemd als bezoldigd bestuur der der afdeeling Rotterdam. De heer v. d. Berg is hier ter :tede in de vakbe weging geen on bekende. Jarenlang is hij voorzitter ge weest der Haarlemsche afdeeling van zijn organisatie en ook geruimen tijd voorzitter van den Haarl. Best. Bond. Deze functies heeft de heer v. d. Berg moeten vaarwel zeggen, daar hij meer en meer in beslag genomen werd voor het werk van de A. J. C., waarvan hy voor zitter is en welke werkzaamheden den geheelen man eischten. Als voorzitter van den H.B.B. zag de heer v. d. Berg het gebouw De Centrale door de arbeiders in gebruik nemen en als voorzitter van de A.J.C. mocht hij het genoegen smaken dat voor de jeugd een drietal clubgebouwen in gebruik werden genomen. Hoewel het besluit van het hoofdbe stuur voor den heer v. d. Berg een er kenning van zijn \verken beteekent, zul len velen in Haarlem hem noode zien vertrekken. FOKKER'S MOEDER NAAR AMERIKA. MEVROUW FOKKER VERTREKT HEDEN. Naar wij vernemen vertrekt mevrouw Fokker alhier, heden naar Amerika, om daar eenige maanden bij haar beroem den zoon te gaan doorbrengen Haarlem, 27 September 'n Brief uit Genève. Onlangs schreef ik over het voorstel inzake de schepping* van een Volken bondslied dat een Haarlemmer, de heer M. W. Wlllemse, schriftelijk aan den Volkenbond had gedaan, en sprak daar bij de meening uit dat het wel weinig zou voorkomen dat particulieren zich rechtstreeks met hun plannetjes tot een dergelijk lichaam wendden. Intusschen meende ik er toch nog eens naar te moeten informeeren, en kreeg van be vriende zijde uit het Palais des Nations te Genève het volgende antwoord: „Je vraagt, of het Volkenbondsecreta- riaat dikwijls particuliere voorstellen ontvangt over onderwerpen als dat waarover de heer Willemse ons heeft geschreven. Ik overdrijf niet wanneer ik zeg. dat dit inderdaad het geval is. en dat het aantal voorstellen van dien aard hetwelk ons per jaar bereikt, in de vele honderden loopt. De schrijvers stel len daarin de meest uiteenloopende din gen voor, van Volkenbondsliederen, vlag gen. emblemen enz. tot gepatenteerde middelen tegen oorlog toe. Dit soort brieven bereikt ons van over de geheele wereld, maar uit sommige landen veel sterker dan uit andere. Duitschland en over het algemeen Midden-Europa zijn hierin zeer sterk. Engeland en Amerika eveneens. Ons land levert minder van dit soort voorstellen op. ofschoon ik je toch ook van Hollandsche voorstellen een schoone bloemlezing zou kunnen le veren, wanneer deze dingen voor pu blicatie vatbaar waren". Het valt dus blijkbaar nog al mee. Voorstellen genoeg, maar mijn zegsman voegt er aan toe: „Ik heb er nog nooit iets van terecht zien komen, tenzij de voorsteller er in slaagde om er een re geering voor te spannen". Ja. En dat is niet zoo eenvoudig, als Je een eenvoudig burger bent en niet tot de grooten in den lande behoort. Blijk baar krijgen alle voorstellers hetzelfde antwoord dat de heer Willemse ontving en dat neerkwam op: ..Waarde heer, zorg dat uw regeering met uw voorstel komt en dan zullen wij wel eens verder zien". Daarna gebeurt er natuurlijk niets meer. De man-van-'t-initiatief ziet het hopelooze van de zaak in en laat het antwoord in zijn prullenmand zakken, of steekt er de kachel mee aan, of mis schien als hij een verzamelenden aard heeft bewaart-ie den brief, dien de Volkenbond hem schreef, als een cu riosum. Dat is toch wel een beetje jammer. Niet omdat ik verwacht dat er veel bruikbaars onder die honderden voorstel len zal schuilen vooral „de gepaten teerde middelen tegen oorlog" klinken niet bepaald vertrouwenwekkend maar allicht schuilt er toch hier en daar een gezond idéé onder. Menschen met gezonde en oorspronkelijke denkbeelden vind je niet alleen in regeeringsbureaux. En waarschijnlijk zyn er ook wel din gen by die een kern van juistheid be vatten. of die een ander op een geluk kiger denkbeeld zouden kunnen brengen. Waarom niet? En waarom zijn die hon derden voorstellen, bij den Volkenbond ingekomen en nog steeds inkomende, „niet voor publicatie vatbaar"? Mij komt het voor dat men ze juist zou moeten publiceeren, de wellicht-bruikbare zoo wel als de onbruikbare. Him aantal en hun inhoud zouden getuigen van de belangstelling, die dan toch honderden individueele Volkenbonds-voorstanders zoo ver voert dat zij eigen voorstellen gaan indienen. Er zou over gepraat en gediscussieerd worden, er zou tenslotte wel eens iets goeds uit voortkomen. Mijn informator te Genève schryft: „Vergeet niet dat de Volkenbond in de practijk een regeeringen-organisatie is". Ja precies onze hoop is er juist voort durend op gevestigd dat daaraan in de toekomst een eind zal komen. Waarom verbergt dan het Volkenbonds-secreta- riaat de blijken van particuliere langstelling en initiatief, die uit de vol ken voortkomen? Waarom maakt het geen propaganda voor de massa, instede van alleen officieele litteratuur uit zenden, zoo droog als gort en grooten- deels bestaande uit teksten van verdra gen, waaraan een gewoon sterveling niets heeft en die hij dan ook nimmer leest? Waarom? Ik hoop op die vraag bin nenkort uitvoeriger te kunnen ingaan. Het is naar mijn overtuiging een hoofd punt waarop de Volkenbond veel zou kunnen doen, en waarop hy tot dusver totaal tekort schiet. R. P. UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in het verkocplokaal aan de Nieuwe Gracht op Maandagavond. Een woonhuis met erf en tuin aan de Spaansche Vaartstraat no. 91 te Haar lem, voormalig Schoten. Niet geveild. Een heerenhuis met tuin en erf te Haarlem (Overveen) aan den Zijl weg 25B. Opgehouden. Het zeer gunstig gelegen heerenhuis met tuin, schuur en erf aan de Ein- denhoutstraat no. 8. Opgehouden. Bij George Clemenceau, DE ONVERWOESTBARE. (Van onzen corespondent). van de LoireEn op den heelen weg heb ik maar een kwartier regen gehad. Ik had drie afspraken voor drie uur 's middags en om zeven voor drieën arriveerde ik. En dien heelen verderen middag bent u alleen geweest en hebt al dien tijd geloopen? Het gaat dus beter met de rheumatiek? Voor het oogenblik. Het leven is gezond by mij in de Vendée. Heel wat anders dan al die stanken van Parijs. Hier kan ik niet meer ademhalen. U werkt 's nachts? En ik heb juist gelezen dat Victor Hugo zelfs geen brief meer wilde openmaken als de zon onder was, omdat hij zei dat 's avonds werken ongezond was. George Clemenceau schoot in den lach. 9 Waar hebt u dat praatje van daan gehaald? Om 10 uur 's avonds werden we bij Hugo op straat gezet omdat hij be weerde dat hij dan ging werken. Mis schien loog hij het ook. Wat mij be treft, zoodra ik niet meer slapen kan begin ik te lezen of te schrijven. Het electrische knopjeeen warme douche Kijk (en hij liet zijn hand rusten op een stapel papieren), kijk, dat is voor van nacht. Buiten in den tuin, in ccn waas van fijnen motregen, een groot beeld van Shakespeare. Hij volgt onze blikken. Wat een kerel, hèzooals hij daar staat met zijn mantel over zijn arm. Een trench-coat? Wat is dat voor een ding? Een regenjas zooals elke vrouw die met de mode meegaat thans draagt. Opeens begint hij te lachen: En ik dacht nog steeds, dat de mo derne vrouw haast ongekleed gaat Het American Legion, meneerde presidentU moet zooveel souvenirs 1 lebben. Ik heb zooveel menschen al van mijn leven ontmoet, zegt hij ontwijkend. Generaal Pershing Nee, ik begrijp Waar je heen wilt, jonge vriend, maar mijn bezoek aan Pa rijs heeft niets te maken met het Ame rican Legion. Ik heb geen enkelen brief daarover geschreven en ook geen enke len ontvangen. Maar je weet dat Per shing me is komen opzoeken en dat we samen een Charleston hebben gedanst? En nu meneer de President, zou ik u graag een vraag willen stellen, die zoo onbescheiden is dat u me dadelijk de deur mag uitgooien. Frankrijk, de hui dige toestand, hebt u daar geen mee ning over? Clemenceau springt ineens op achter zijn bureau. De glimlach uit zijn oogen is verdwenen. Zijn voorhoofd fronst zich en zijn handen zijn als klauwen: Tigre. Of ik een opinie heb? Wis en waar achtig heb ik er een. En een die op pooten staat, dat kan ik u verzekeren. Zóó hard zelfs is mijn oordeel.... En stelt u uw meening te boek? Ik antwoord u niet meer. Ziet u in de toekomst een nieuwen oorlog? En daar begint hij opeens te schater- 'achen terwijl hij zich weer in zijn bu reaustoel laat vallen Ha, ha, u wilt me dwaasheden la ten zeggen Hij steekt een hand uit en dan zon der een woord tot afscheid draait hy zich om, alweer verdiept in de lectuur van een dossier. Langs den marmeren schoorsteen gaand zie ik daar een groo ten revolver. Eenig ornament in het hol van den Tyger.... Parys, September. HENRY A. TH. LESTURCEON De oude heer is niet gemakkelijk maareven streng voor anderen als voor zich zelf, zoo had een familie me van te voren gewaarschuwd. Dus heeft hy ook het recht om streng te zijn. Sedert hy zich uit het openbare leven heeft teruggetrokken hsetf hij niemand meer lastig gevallenneemt u dus de de verantwoording maar voor u De woorden klonken weinig bemoe digend. Wanneer men er op uit ?s ge trokken om een praatje met iemand te maken en een naast familielid van dien iemand, dus iemand die er van mee kan praten, moet van tevoren zoo waar schuwen, dan kan men wel begrijpen dat het met eenige aarzeling was dat we aan de deur klopten. En dat we wel even hadden willen omkeeren toen achter die deur een bromstem, het echte geluid van een gestoord roofdier klonk! Entrez! Op zich zelf geeft het reeds een zekere emotie wanneer men een praat je gaat maken met een terecht beroemd man, een van de grooten van deze aar de. Maar, hier was het nog iets anders. Terecht of ten onrechte (als men een leven als hy achter den rug heeft dan is het v/el eenigszins begrypelijk dat men de beminnelijkheid verliest) heeft George Clemenceau de reputatie een onaangenaam, hatelijk mensch te zyn, iemand die met zyn bijtenden geest knauwt waar hij maar kan. En thans staan we voor de kamer van dezen lastigen ouden heer en onwillekeurig dachten we op dat oogenblik; voor het bol van den Tyger. Entrez. Een groote kamer. Een bed, een schryftafel. Dat is ongeveer alles. Ach ter het bureau in een fauteuil: De Tyger. Gaat zittenwat wou u van me? Men kon misschien «vooral in het Fransch) vormeiijker termen vinden maar 't klinkt niet onwelwillend en 't is op een pretig zachten toon gezegd. Ik moet u eerlyk bekennen dat op dat oogenblik myn heele interview „in 't water" viel. Men kan mooi van te voren een lystje opmaken van de vragen welke men zou willen stellen, men kan misschien beschikken over een zekere routine in het afnemen van interviews, maar op deze vraag: wat moet je van me? was ik niet berekend. Ik had hem eigenlijk willen vragen of hij naar Parijs was gekomen met het oog op het bezoek van de American Legion, maar vond zoo den weg afgesneden. Hy scheen die verlegenheid te merken en begon nu uit zich zelf te vertellen. Ja, ik ben hier bij mijn vriend Nicolas Pietri afgestapt want myn huis in Parijs is in wanorde. Myn zuster is ziek en daarom ben ik haar gaan opzoe ken. Terwyl hy zoo vertelt, in korte, afge sneden zinnetjes, heb ik gelegenheid hem goed op te nemen. De gryze bor stelige wenkbrauwen, de groote hang snor bedekken het oude gele, gerimpelde gelaat. Maar hij heeft nog altyd de even felle, heldere oogen. De couranten hebben verteld dat u per auto van de Vendée, van Saint Vin cent sur Jard naar Parys bent geko men, meneer de president. Heeft u die reis (Clemenceau wordt de volgende week 86 jaar) niet vermoeid? Ja, dat is waarik ben per auto hier gekomen500 kilometer. Dat is het eenige transportmiddel dat ik ge bruik. De weg is zoo mooi. Do oevers NED. HERV. GEMEENTE. VACATURE-DS. VUNDERINK. Naar wy vernemen heeft Ds. G. J Waardenburg te Zieriksee het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, in de vacature-Ds. Vunderink, aangeno men. Ds. Waardenburg werd geboren in 1893 en studeerde te Groningen. Hy werd candidaat in Friesland in 1918 en was vóór de aanvaarding van het beroep naar Zieriksee predikant te Hansweert. Ds. Waardenburg heeft altijd veel be lang gesteld in de Ned. Chr. Studenten- vereeniging en voor die organisatie veei gedaan. EEN OOGENBLIK. Uit de kleur van 's menschen oogen En hun visie, hel of dof, Speurt men 't menschelijk karakter, Zegt een zeer geleerde prof; Met slechts één blik uit z'n oogen, Ziet die prof, naar hij betoogt, In een enkel oogenblikje. Wat een ander mensch beoogt; Oogenschijnlyk ingewikkeld. Gaat het u misschien wat hoog. Door je oogen krygt professor. Je karakter in het oog; Oogenblikkelijk bemerkt hij. Wat je oogmerk wel kan zyn, Naar hei schynt is 't oogenschynen, Werklijkheid al is het schijn; Bruine oogen, zegt professor, Zijn een blijk van zwakken wil, Dof zyn deze ongevaariyk, Fel geleid door eiken gril; Over blauwe oogen zwygt hij, Maar dat is genoeg bekend, Blauwe oogen zijn een teeken. Van vechtlustig temp'rament. P. GASUS. ZWITSERLAND GETEISTERD. Oversiroomingen in Graubünden. TAL VAN VERBINDINGEN VERBROKEN. In verband met de groote overstrco- mingen in Zwitserland, een gevolg ran de aanhoudende regens der laatste da gen, wordt nader gemeld, dat vooral Graubünden het zwaar re verantwoor den heeft gehad. Verder meldt de Tel.; Alle telefonische en Lelegr, verbindin gen zijn gescoord, terwyl ook het spoor weg- en autoverkeer van Iianz inabij ae uitmonding van de Gienner in den Rijn) af gestremd is. Bij Taranasa, werd een nieuwe betonnen brug ver nield, terwyl een huis door den stroom werd weggesleurd, waarbij zeven perso nen om het leven kwamen. Te Rin- kenberg is de Rynbrug vernield, terwyl de vloedgolf het dorp binnenstroomde. In het Engadingebied staat de omge ving van Samaden (in het dal van de Inn) onder water. Het spoorweg- en autoverkeer met St.-Moritz en Pontresi- na is gestremd. Ook de Berninaspoor- weg, die eveneens overstroomd is, moest het verkeer staken. Groote schade richtte de Ryn ook by Trübbach in het kanton St. Gallen) aan, waar het dal onder water staat, zoodat de trein een anderen weg moet volgen. In de Pratigau (een deel van Grau bünden) heeft de Schraubach den dyk doorgebroken, waardoor het dorp Schcers bedreigd wordt. Voorts heeft het water van dén Rijn de houten brug, die Buchts met Schams verbindt weg gerukt. Veel water werd ook aangevoerd doordat de warme Fön de sneeuw zelfs tot tweeduizend meter hoogte deed smelten. Toen echter gisteravond de temperatuur daalde en op de Alpen sneeuw begon te vallen daalden de ri vieren weer snel. Het peil van den Ryn is dientengevolge met niet minder dan 90 cM. in een uur tijd gedaald, nadat hij van te voren in twee uur drie meter was gestegen. Tengevolge van de overstroomingen is het fcpeil van het meer van Constanz met ruim wier meter gestegen. Ds regee ring van Liechtenstein heeft de Zwit- sersche regeering om hulp gevraagd. In middels trachten 170 Oostenryksche sol daten aan de grens van Liechtenstein de bruggen te behouden, teneinde te voorkomen, dat vele dorpen geïsoleerd worden en het spoorwegverkeer onder broken zou moeten worden. Langs ver schillende lok..: s lynen in Karmthië en Tirol staat het verkeer stil, daar alle bruggen zijn weggeslagen. Uit Trentino in Zuid-Tirol wordt ge weld, dat gisteren op de spoorlijn Tren- te-Brenner naby Franzensfeste een trein met spoorwegpersoneel in de ri vier de Eisack is gestort. Eer. ingenieui en twaalf spoorwegarbeiders waren met een hulptrein uitgezonden om maatre gelen .te nemen ter beveiliging van den spoorweg, die door de overstroomingen tengevolge van het hooge water onder mijnd werd. De spoorbrug over de ri vier is bij het passeeren van den trein bezweken, waard-de trein in de rivier stortte. Eif personen zUn om het leven gekomen. De spoorweg is over een groot gedeelte weggeslagen. Ook uit het kanton Tessino komen zeer ernstige berichten. Het kanton is zoo goed als geïsoleerd. Op vele plaat sen is de oogst door ha'gelslag verwoest. De straatweg over den St.Gotthard is op talrenke plaatsen vernield en moest voor het autoverkeer worden gesloten. Daarentegen kon 't treinverkeer wor den gehandhaafd, hoewel de iyn onder water staat. De toestand is zeer ernstig te Valblendo, waar dertig huizen en stallen door het water verwoest werden. Te Oüvcne werd de kerk verwoest. De begraafplaats te Campo werd vernield en enkele lykkisten dryven thans op het water. Er zUn troepen gemobili seerd om hulp te verleenen. HET TRAMONGELUK OP DEN ADMIRAAL DE RUYTERWEG. De verklaring van den bestuurder. GEEN NIEUWE GEZICHTSPUNTEN. Thans heeft de wagenbestuurder N. de Mes, die op 19 Seprember de E. S. M.- tramtrein bestuurde, welke op den Admi raal de Ruyterweg op een wagen van den Sloterdykdienst reed het Wilhelmi- nagasthuis te Amsterdam verlaten, en is door hem aan de tramdirectie een verklaring gegeven van de toedracht van het ongeval. De Mes vertrok te 13 uur met een tweewagentrein van de Tempeliersstraat. Gedurende den rit deden zich geen af- wykingen voor. Na eerst een gedeelte van den rit gestaan te hebben, was hij na het vertrek van Halfweg gaan zit ten op het daarvoor bestemde stoeltje. Na vertrek van Sloterdyk waren de remmen nog in uitstekende conditie. Op n Admiraal de Ruyterweg heeft hy de snelheid van den tramtrein opge voerd tot rijcontact 5, en hy kan zich, herinneren, dat hy in de nabijheid van de R.-K. kerk kwam. doch wat er ver der met hem gebeurd is weet hy niet. Voorteekenen van een ongesteldheid heeft hij niet gevoeld, zoodat hij geen uitleg kon geven van wat er verder ge beurd is. Hij weet niet. of hij gevallen is, noch of hij al cf niet den stroom heeft uitgeschakeld. Van den locaaldienst van Jen Sloterdijkdienst heeft hy niets ge zien. Hij kan zich alleen herinneren, dat hij met een bebloed hoofd op het poli tiebureau gezéten heeft. Deze verklaring stemt dus volkomen overeen met wat reeds vroeger meege deeld was. en heeft geen nieuw licht op de zaak geworpen. De Tel. bevatte hedenmorgen het volgende: Wij vernemen, dat bij de directie van de E. S. M. het plan bestaat De Mes niet als wagenbestuurder te handhaven; immers zulk een plotselinge flauwte zou later weer eens kunnen opkomen en aan dit gevaar kan de directie hare pas sagiers niet blootstellen. De andere gewonde, Gerrese (niet Gerritsen, zooals wij aanvankelijk schre ven), kan nog niet door de politie ge hoord worden. Van bevoegde zijde wordt ons meege deeld, dat het bericht over De Mes in de-Telegraaf volkomen uit de lucht ge grepen is. Het onderzoek is nog niet ge ëindigd, en de tramdirectie heeft nog geenerlei besluit genomen. EEN NOODLANDING TE ZANDVOORT. HET LEGERVLIEGTUIG VLOOG RAKELINGS LANGS DEN WATERTOREN. Maandagmiddag vloog over Zand- voort het legervliegtuig F 520 BM.W. 180 dat een groote zak als schietdoelwit ach ter zich aan meevoerde. Duidelijk was in het dorp te hooren, dat er iets met den motor niet in orde was. Deze stond telkens stil om dan met groot lawaai plotseling weer aan te zetten. De be stuurder, de 1ste luitenant H. Krab, liet het doelwit Ice en probeerde het strand te bereiken. Na rakelings langs den wa tertoren gevlogen te zijn, draaide hij naar het Zuiden en wist ongeveer voor het Noordzeehotel zijn machine op het strand te zetten. Hij en zijn passagio", de 1ste luitenant G. L. Zegers, bleven ongedeerd, terwijl ook het vliegtuig niet beschadigd werd. Den inzittenden van een tweede vliegtuig, dat spoedig bo ven het strand cirkelde, werd beduid, dat men geen directe hulp noodig hag en het beter was op het. mulle strand niet te landen. Gemeentepolitie bewaakte eerst de tweedekker tegen kijklust van het tal- ry-k publiek, waaronder zeer veel kinde ren. Later op den middag nam iri1 fa'r» politie de bewaking over. BLIJDE GEBEURTENIS IN 'T HUIS MUSSOLINI. Mevrouw Mussolini heeft het leven geschonken aan een zoon. BIJ HET VOETBALLEN. SCHEIDSRECHTER MIS HANDELD. Wij lezen in De Avondpost van he denochtend: Zondagmiddag is op het Fortunater- rein te Vlaardingen tydens den voetbal wedstrijd Fortuna—A. S. C. de scheids rechter, de heer Van Leersum uit den Haag, door het publiek geslagen, ge schopt, ja zelfs aan de haren getrokken! Twee rijksveldwachters ontruimden onmiddellijk het terrein, waarna zonder publiek werd doorgespeeld. Na afloop van den wedstryd werd de heer v. L. over Ketel naar Schiedam ge bracht.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 1