BUITENLANDSCH OVERZICHT GEMENGD NIEUWS DE ECONOMISCHE CONFLICTEN TUSSCHEN FRANKRIJK EN AMERIKA, DE VERSCHEURDHEID IN DE RUSSISCHE COMMUNISTISCHE PARTIJ. HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 4 OCT. 1927 DERDE BLAD De inhoud en de beteekenis der gewis selde nota's. En een andere tegenvaller voer Mos- kou. 't Geval Rakofski. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Drie zaken kunnen ons thans belang Inboezemen. In de eerste plaats de be kendmaking van den inhoud der tus- schen Frankryk en Amerika gewisselde nota's inzake de tarieven, in de tweede plaats de ontwikkeling van het conflici In Rusland in de communistische partij en ten derde de scherpe Fransche nota Inzake Rakofski. Wat de nota's omtrent de economi sche geschillen tüsschen Frankrijk en Amerika betreft, kunnen wij kort zyn. Onlangs hebben wij uitvoerig de haken en oogen van dit geval besproken. De nota's zijn een resumé van den toestand zooals die bekend is. Amerika eischt gelijke behandeling voor alle naties. Frankrijk voert aan dat Amerika om be handeling als meestbegunstigde natie vraagt, terwijl de Amerikanen herhaal delijk' de douanerechten voor Frankrijk verhoogden. Frankrenk ls inmiddels bereid verdere onderhandelingen te voeren. Dit land staat echter zwak in dit geschil, in de eerste plaats, omdat het evenmin als een ander land aan de economische al macht van de V. S. het hoofd kan bie den, en in de tweede plaats omdat het door het volgen van een politiek die tot doel heeft het sluiten van onderlinge economische pacten met andere landen een scheeven toestand heeft geschapen, vooral ten opzichte van Amerika en Duitschland onderling. Hier wringt dan ook werkelijk van Amerikaansche stand punt de schoen. Het is jammer voor de Komintern dat Trotzki zich werkelijk blijkt te hebben gecompromitteerd (er is een geheime drukkerij ontdekt waaruit wel degelijk blijkt dat Trotzki op eigen houtje een vierde internationale wilde stichten). Want deze maand moet Rusland den lOen verjaardag van de revolutie vieren. Het had bij die gelegenheid de wereld gaarne de hechte eenheid van de com munistische partij getoond. Niet voor niets had- men dus besloten de zaak Trotzki tot na dien verjaardag te laten rusten! Dit is thans echter onmogelijk geworden. Van gToot belang is het dat Trotzki bij zijn eerste verhoor heftig is uitgevaren tegen Stalin. Boecharin enz. Hij beschuldigde als lid van het Cen traal Comité der Russische communis tische partij deze bend' er van die oor spronkelijk slechts voor den tijd van een Jaar de macht in handen heeft gekre gen dat zij zich langer heeft weten te handhaven de verkiezingsuitslagen te vervalschen en de openbare meening te misleiden. 't Is moeilijk te zeggen hoe dit con flict zal eindigen. Trotzki is persona grata! Een feit is het dat het jongste congres weigerde zijn uitsluiting te be werkstelligen. 't Zou best mogelijk kun nen worden dat de strijd die thans ge streden wordt nog een ander hoofd tot inzet heeft dan dat van Trotzki. Met dat al is deze quaestie voor de heeren in Moskou zeer onverkwikkelijk. Want de buitenlandsche delegaties staan reeds voor de deur om de Octoberfeesten met haar tegenwoordigheid op te luisteren. Het geval Rakofski doet er ook geen goed aan. Zooals onze lezers uit onder staand overzicht kunnen lezen, heeft de Fransche regeering na gehouden kabi netsraad besloten Moskou ernstig te ad- viseeren haar gezant In Parijs terug te roepen. 't Is duidelijk dat Frankrijk handelt onder den druk der omstandigheden. Eén van die omstandigheden is de zon derlinge opvatting van Moskou omtrent de schuldregeling die zoo falicant is uit gekomen! F. A. verbinding niet vinden tussohen verle den,* heden en toekomst en staan vol verbittering en wantrouwen tegenover den dag van morgen. Ik meen echter, dat het ondanks alle verscheidenheid in politiek, maatschappelijk en econo misch leven, toch niet zoo moeilijk moest z'jn in deze vereenigd te worden, indien iedereen vervuld is met de ge dachte, dat het vaderland de band is, die ons bindt met onze stam- en volks- genooten in het gemeenzame lot, dat allen vereen:in geluk en ongeluk. In deze gemeenschap is voldoende plaats voor een vredelievende ontwik keling der meeningen en voor recht vaardige behartiging aller belangen. Daarom heeft iedereen het recht, maar ook den plicht in den staat mede te werken. Slechts één strijd is hier moge lijk: de wedstrijd het vaderland het best te dienen, eerbied voor de meening van iedereen, eerbied voor het eerlijk zoe ken naar nieuwe wegen. Eerbied echter ook voor het groote verleden en de tal rijke tradities van ons volk. Dit moge de grondslag zijn, waar op deze eensgezindheid wordt op gebouwd. Moge deze gerst van saam- hoorlgheid zich ontwikkelen en alle Duitschers vereenigen opdat Duitsch land in broederlijke eensgezindheid na de teleurstellingen van het heden den weg op-gaat naar de toekomst naar een sterk Duitschland en een eensgezind Duitschland. Dat is mijn hartewensch, waarmede ik heden op mijn 80sten ver jaardag het Duitsche volk in onwankel baar vertrouwen en in eeuwigen trouw begroet. Rakofski zal terug geroepen moeten worden. De Fransche amoas-odeur te Mos kou heeft met Tsjltsjerin geconfereerd en hem opnieuw gewezen op de bezwa ren van handhaving te Parijs van Ra- kowski na de polemieken van d- rit sten tijd, Juist op het oogenblik nu er onderhandelingen zullen worden ge opend voor een pact van non-agressie. Tsjitsjerin zal zijn collega's ln het exe cutief comité van 1.2t gesprek op de hoogte stellen. De bladen bevatten verder nog een ander bericht, volgens hetwelk de Sov- jetregeering aan de terugroeping van Rakowski zou verbinden de annuleering van het aanbod in zake de schulden. Tenslotte wist de Tel. nog het vol gende te melden: Het resultaat van de besprekingen van het Fransche kabinet over de kwestie-Rakofski is geweest, dat een nota aan de Sovjetregeering is ge2 den, waarin er op gewezen wordt, dat het ongewenscht moet worden geacht, Rakofski als gezant te Parijs te hand haven. De Fransche gezant te Moskou, Herbette, had reeds vroeger instructies ontvangen om Tsjisjerin duidelijk te maken, dat de onderteekening van het bekende propagandamanifest door Ra kofski dezen voor een groot deel van het Fransche volk zoo verdacht had ge maakt, dat zyn positie als onderhan delaar over de schuldenkwestie en over 't nieuw voorgestelde pact van n- agressie, uitermate moeilijk zou zijn. Hindenburg's feestrede. Von Hindenburg heeft op de toe spraak van Loebe het volgende geant woord: In deze stonde gaan mijn ge dachten in het bijzonder naar onze landgenooten in de bezette gewesten, wier bevrijding van de vreemde bezet ting tot onze diepe teleurstelling nog steeds niet kon worden bereikt. De ver wezenlijking van dit doel zal de voor naamste taak van de Duitsche politiek blijven. Gij hebt, mijnheer de rijkskanselier, gewezen op mijn verdiensten tijdens mijn arbeid in -'2 lange jaren van vrede en in de moeilijke tijden van den oorlog. Ik heb echter steeds slechts mijn plicht gedaan. De arbeid van mijn gan- sche leven gold steeds mijn vaderland en ik zal ook den tijd, die mij nog zal gegeven zijn, in dezen dienst staan. Niet ter wille van de eer of van persoonlijk voordeel, niet ten gunste van een partij of groep, maar alleen om het ge- heele Duitschland te dienen en, indien God het behaagt, nuttig te zijn. Mijn innigste wensch op dezen dag is, dat het Duitsche volk eensgezind moge worden. Door steeds hecrschende diepe verdeeldheid kunnen vele Duitschers de zDeze opmerkingen van Herbette heb ben blijkbaar niet den minsten indruk gemaakt op de Sovjetregeering, zoodat die nu in een scherper vorm herhaald zijn en wel ln een officieele nota. Deze moet het duidelijk maken, dat Ra kofski te Parijs niet langer persona grata ls. Poincaré heeft een onderhoud gehad met de Monzie, den voorzitter der Fran sche delegatie voor de schuldbesprekin gen met de Sovjetregeering, over de nieuwe Russische voorstellen. De Mon zie deelde later mede, dat tussohen den premier en hem volkomen overeenstem ming bestond met betrekking tot het Fransche antwoord op deze voorstellen. Het blijkt, dat dit antwoord direct naar Moskou zal worden gezonden en door bemiddeling van Herbette aan de Sov jet-regeering zal worden overhandigd, teneinde te vermijden, dat Rakofski in dezen als tussch-npersoon moet fun- geeren. KORT EN BONDIG De bladen melden, dat de Grieksche ministerraad heeft besloten strenge maatregelen te nemen tegen de com munistische propaganda. Er zou een speciale anti-communistische com missie gevormd zijn. De Moskousche vertegenwoordiger van het volkscommissariaat van buiten landsche ken Karachan heeft bespre kingen gevoerd met de vertegenwoordi gers alhier van Turkije, Japan. Perzië en Afghanistan. Op het Fransche stoomschip „Beau Soleii" dat op weg was naar Centraal Afrika, heeft de tweede officier, in een vlaag van waanzin, den kapitein, den eersten officier en den radio-telegrafist doodgeschoten. Daarna sprong hij over boord en verdronk. Het schip heeft zijn reis onderbroken. Te New-York heeft weer een hittegolf geheerscht. De temperatuur was 85 gra den dit is warmer dan in 46 jaar op dezen tijd van het jaar het geval is ge weest. Do dochter van den mysterieu.en Raspoetin, die in het Rusland der laatste oorlogsjaren zulk een noodlottigen invloed gehad schijnt te hebben is thans op een danstournee door Amerika. DAUDET IN ONS LAND. Zijn persoonlijkheid en zijn lezingen. ,IK WIL HIER GEEN POLI TIEKE LEZINGEN HOUDEN." Léon Daudet de leider der Fransche Royalisten, die deze week eenige letter kundige lezingen in ons land zal hou den, en Maandag in de Residentie is aangekomen, heeft dien middag in een der salons van Hotel des Inaes de Nederlandsche en buitenlandsche pers vertegenwoordigers ontvangen. Daudet is aldus de Iïaagsche redac teur van de Telegraaf een betrekke lijk, kleine, gezette figuur, vol leven en vitaliteit. In zijn forsche, clean-shaven kop met de tintelende bruine oogen, het Lcon Daudet. haar eenigszins grijzend, do mineeren de gebogen neus en de ver vooruitspringen de onderlip. Na een korte begroeting be gint hij dadelijk op levendigen toon te spreken, zijn beweringen en uitspraken als het ware met de gesticuleerende handen onderstrepend en onrustig in het vertrek hften en weer loopend. „Ja, mijne heeren, wat zal ik u zeg gen", zoo vangt hij aan. ,ik wil hier geen politieke lezingen houden slechts litteraire, omdat ik noch Nederland, noch België in moeilijkheden brengen wil. Tal van keeren ben ik in Nederland geweest en thans ga ik hier. zooals u weet. eenige letterkurdige voordrachten houden". Hij spreekt dan verder van de wen- schelijkheid om de verschillende naties op het gebied van kunst, wetenschap en filosofie nader tot elkaar te brengen, maar politiek, ja, dat is op de wereld wel het moeilijkst, zoo merkt hij op. Daudet g2at dan voort met het pro gram der Fransche Royalisten uiteen te zetten. Wij zijn anti-democratisch, zegt hij met nadruk, omdat- democratie noch voor de menschheid, noch voor de cul tuur. heilzaam is. Wij wenschen in Frankrijk het monar chistische stelsel weder te doen terug- keeren, omdat dit or.s uit een sociaal en fiscaal oogpunt, en voor de nationale verdediging, het meest wenschelijk voor komt. Wij willen de Fransche natie als monarchie doen herleven, en het staats bestel op de modernste wij'ze inrichten. De cadre le plus moderne, zoo zegt Dau det letterlijk. Maar dit is n!et een oorlogszuchtig iets. integendeel, een vredelievend staats bestel, een cadre pacifique. wat evenwel niet wil zeggen, een cadre paeifiste. Met klem wijst Daudet hierbij on de tegen stelling „pacifique" en „paeifiste". Onze beweeing is anti-democrat'sch. maar dit beteekent niet arisfocratisch. omdat wij erkennen, dat in alle klassen der bevol king een élite aanwezig is. Een revolutie wenschen wy in Frank rijk niet. wel een coup d'état. om den due de Guise uit het Huis Orleans op de troon te brengen en een erfelijk ko ningschap tot stand te brengen, dat het beste middel en een waarborg 5s voor de handhaving van de nationale een heid. IJS#! liliiiiiiianiii Die patente Berlinerin. De Berlijners noemen de Parijsche vrouw chic, dc Woensche fesch, de Amerikaansche smart, maar weten niet wat zij van hun eigen vrouw moeten zeggen. In verband hiermede had een Berlijnsdh blad een prijsvraag uitge schreven om ook voor de Berlijnsche vrouw een passend woord te vinden. Het publiek heeft thans met een paar duizend stemmen meerderheid be slist, dat men on de toekomst van ,de patente Berlijnsche" zal spreken. Het woord is niet slecht gekozen, maar heeft met chic, fesch en smart niets te ma ken. Werken is belangrijk niet het maken van geld, zegt een moralist. Een arbeider van 's Rijks Munt, die dit las, weet nu niet meer, waar hij aan toe is. De beruchte komitadsji's Volgens de bladen te Belgrado is bij het onderzoek naar de jongste aanslagen op de Servisch—Bulgaarsclie grens ge bleken, dat een der bandieten, die in den omtrek van het Nation Amatovo op de lijn Gergeli—Saloniki aangehou den is, opdracht van het Macedonische comité had om een bom op den spoor weg te leggen tegen de komst van den SimplonOrientexpress. Voorts zouden volgens de bladen op de lijken van de komitadsji's, die in het gevecht met de gendarmen gesneuveld zijn, stukken zijn gevonden die be zwarend zijn voor de Lulgaarsche re geering. Een Fransch blad vestigde er «•'ezer c'agen de aandacht op. dat de aan slagen van komitadsji's in Servië r'ets nieuws zijn, maar dat het wel iets nieuws is, dat beide landen op hoffelij- ken tcon het gebeurde behandelen zon der elkaar verdacht te maken. Sofia, zei het blad, spreekt niet meer van provo caties van het imperialistische Servië en Belgrado erkent, dat het mogelijk is. dat zekere roerige Macedonisoh elemen ten on eisen gc^g handelen, zonder dat de Bülgiars"he regeering daarvan af weet. Het is jammer dat de Belgra der bladen thans weer beginnen met de regeering te Sofia verdacht te maken. Dik of mager? De Parijsche pers. die zich in sommi ge jaargetijden specialiseert in allerlei enquettes, die den lezer amuseeren, zonder zijn geest te zeer te vermoeien, heeft een levendige discussie ontketend over de vraag: „Geeft u de voorkeur aan een magere of aan een dikke vrouw?" Er doet zich blijkbaar een reactie voor tegen de voor de gezond heid schadelijke geforceerde slankheids- bevordering van het schoone geslacht, die gelijktijdig met de korte rokken en de korte haren opkwam. De bijkom stige gedachte van deze enquete schijnt een rehablitatie van de „vormen" te zijn. Uit dc menigte antwoorden, die ..Pa ris-Midi" publiceerde kunnen geëlimi neerd worden die, welke afkomstig zijn van schrijvers en andere kunstenaars, wier wederhelften zelf deel uitmaken van de een of andere categorie en die bijgevolg de beslissing sterk beïnvloe den. Anderen verbood de galanterie, een voorkeur te kennen te geven. Het aantal oprechten ent eerlijken en moe digen was dus nog geringer, dan het ge woonlijk bij deze openbare enquêtes pleegt te zijn. „Ik vraag er niet naar, of een vrouw dik of mager is, maar of zij mooi is en mij bevalt!" merkt een opera zanger op, die avond aan avond door de schoone sexe wordt gefrequenteerd. De danseur en de jeugdige vriend van Mistinguett, Earl Leslie constateert, dat een omvangrijke partnerin voor de Charleston onbruikbaar is. „Ik ben Cor- sicaan", verkondigt de schrijver Bo- nardi, en r.iijn smaak komt overeen met dien van den Arabier: ik vereer de vrouw met weel-"' ~rige vormen en schoon gelaat!" Van dezelfde meening is de cabaretzanger Mauricet, die zich ook niet aan de kanten wenscht te stoo- ten. Maar ziet, de bokser Carpentier, die variété-artist is geworden, ontpopt zich als een ernstig psycholoog: „Men kan van een vrouw slechts houden, wanneer men den indruk heeft, haar geestelijk 1 en physiek te domineeren!" In de auto wil een sportman zekerheid hebben, dat de proporties goed blijven: een majes teitelijke verschijning in den grooten toerwagen, een sierlijke gargonne voor de behendige torpedo! Voor de elegante teekenaars van de „Hlustrés" is de „lijn" de hoogste deugd van de vrouw. Sem oordeelt: „Ik teeken de carrica- turen van dunne naalden en van ronde tonnetjes, wanneer hc'. model maar ka- raktor heeft." Tusschen de aetherische Ida Rubinstein en de stramme Margue rite Carré kan een abonné van de opera zijn keuze moeilijk bepalen, en Tristan Bernard geeft den mageren den Salomo- acht.' .on raad, zich te zijner tijd een kunstmatig embonpoint te laten aan meten! Aldus blijft deze netelige quaestie onbeslist en de Francaises, die den zomer in de ligstoelen op het strand hebben doorgebracht, om de verloren kilogrammen terug te winnen, zoowel als degenen, die zich door bergtochten en zonnebaden van hun te veel hebben trachten te ontdoen, behoeven van hun kuur geen spijt te hebben! Een onthulling van de Morgen" Het Weensche Maandagochtendblad Morgen is vandaag naar men ons uit Weenen meldt, begonnen, met de pu blicatie van geheime rapporten van hooggeplaatste Oostenrijksche officie ren o.w. den oud-minister van landsver dediging Czapp, aan keizer Franz Jo sef.. Uit deze geheime stukken blijkt, dat al in het begin van den grooten oorlog de geest in het Oostenrijksche leger te wenschen liet. tengevolge van antï-Oostenrijksche propaganda, vooral onder de Tsjechr-. Spionnage-organisatie over den geheelen Balkan. Naar het Roemeensohe telegraaf- agentschap Rador meldt, heeft de krijgsraad te Boekarest een onderzoek ingesteld naar een uitgebreide spion nage-organisatie, welke vertakkingen had te Praag en zich ook over den hee- len Balkan uitspreidde. Drie menschen, een advocaat, een geneesheer en een in- 1 genieur zijn aar -ehouden. Bij huiszoe kingen bij de aangehoudenen zijn zeer belangrijke militaire bescheiden gevon den. Verscheidene buitenlandsche commu nistische propagandisten zijn aange- I houden als verdacht van medeplichtig- heid. i Tegen de doodstraf. Het Fransche comité Sacco en Van- zetti zal. alvorens het ontbonden wordt, een oproep richten tot de bevol king van Parijs, om een groote open bare betooging te houden. Deze betoo- glng zou in het bijzonder het karakter moeten dragen van een protest tegen da d-cdstraf. Een held. De Londen Gazette meldde, dat de Koning de Albertmedaille heeft toege kend aan luitenant George Stewart Bain Smith wegens zijn heldhaftig gedrag bij het pogen tot redding van een men- schenleven op den berg Mora in de Hi malaya op den 3en Juni. Majoor Minchinton, aldus de N.R.Crt., had dien dag met twee Goerka's den berg beklommen. Bij de afdaling was het gezelschap op een hoogte van 4200 M. op een glctscher uitgegleden en in een 300 M. lager gelegen dal terecht geko men, dat met sneeuw gevuld was. De majoor en één van zijn metgezellen wa ren zoo ernstig gewond, dat zij zich niet bewegen konden, doch de derde man wist het 1000 M. lager gelegen Lakka te bereiken en waarschuwde daar luitenant Bain Smith. Deze begaf zich dadelijk met een koeli op weg om den majoor te redden. Het was toen half drie des middags en om half vijf had Smith den majoor bereikt, hoewel hij geen berg schoenen droeg. De koelie had onder weg achter moeten blijven. Luitenant Bain Smith maakte een slee van zijn jas en wist den majoor tot een 150 M. lager gelegen punt te transporteeren. De Goerka, die juist in staat was te loopen, vergezelde hem. Het was toen echter onmogelijk verder te gaan en luit. Bain Smith daalde daarom alleen verder af, tot hij twee schaapherders ontmoette, die met hem mee teruggin gen. Men droeg majoor Minchinton nog 150 M. lager, maar toen belette de on gelijke sneeuw 't verder gaan. Weer ging de luitenant alleen verder tot hij vier schaapherders ontmoette, die hij naar boven zond. Zelf was hij zoo uitgeput, dat hij de menschen slechts op handen en voeten volgen kon. Toen hij den majoor bereikte, bleek het onmogelijk verder te gaan. Hij zond den Goerka met twee van de herders naar beneden I en bleef zelf by den majoor achter. 1 iToen de duisternis viel, namer de vier overige herders de vlucht. Luit. Bain Smith bleef nog een half uur bij den majoor, die toen bewusteloos was. Er woei een ijskoude wind en af en toe vielen er hagelbuien. De luitenant dek te den majoor toe met zijn jas en begaf zich naar een vuur, dat hij in de diepte zag branden. Daar trof hij mevrouw Minchinton aan met een gezelschap dat echter niet in staat was den berg in het donker te beklimmen. Den vol genden ochtend om 3 uur kwam een reddingsploeg opdagen en luitenant Bain Smith wees deze den weg tot men het lichaam van den majoor kon zien liggen. Toen stond hij op het punt te bezwijken; zijn beide voeten waren be vroren. Majoor Minchinton stierf spoe dig nadat de reddingsploeg hem be reikt had. Hij had bij den val zijn rug- gegraat gebroken. Majoor Minchinton was een ervaren bergbeklimmer. Granaat ontploft in een villa. Te Vichy is een :ranaat van 15.5 c.M. ontploft ln de vestibule van de villa van generaal Boichute den gouverneur van Straatsburg. De chauffeur van den generaal is gedood en een jongmensch, dat zich toevallig in de vestibule be vond aan den voet gewond. Er stonden twee granaten in de vestibule als sie raad, doch die zijn heel gebleven. Ver moedelijk lag de ontplofte granaat ln den kelder. Hoe het projectiel tot ont ploffing is gekomen is neg een raadsel. De generaal, die te Straatsburg ver toefde, heeft zich dadelijk naar Vichy begeven. Een minister uit de partij gestooten. De gewezen Poolsche minister-presi dent Moraczewski, thans minister van openbare werken, is uit de Poolsche sociaal-democratische partij gestooten omdat hij, ondanks herhaalde verzoe ken als minister af te treden, aangeble ven is en daardoor rijn partijgenooten in een politiek ongewenschte positie ge bracht heeft. Hij had al vroeger bedankt als lid van den Segi- Mevrouw Pangalos geeft zich gevangen. Mevrouw Pangalos wier arrestatie reeds was aangekondigd, heeft zich bij de politie aangemeld en is in hechtenis genomen. Voorts zyn er nog vier men schen opge;:akt. Niet alleen tegen de militaristen, ook tegen de communisten richt zich de actie van de Grieksche regeering. De bladen melden dat de Grieksche minis* terraad he:It besloten strenge maatre gelen te r len tegen de communisti sche propaganda. Er zou een speciale an ti - com muni t is che commissie ~2- vormd zyn. De romantiek van de luchtvaart wordt op deze wijze geïllustreerd door een zetter, in dienst van een onzer dagbladen werkend en door het veelbesproken duiveltje bezocht: „Als om over half elf de vliegers nog steeds niet m zicht zijn, stijgt capt. Hope wederom op. Terwijl hij de hemelstreken in de eene richting gaat afzoeken, wordt uit de tegen' over ges tetae een gezoen gehoord, dat steeds aanzwelt Légionaires in Brussel. Zondag bracht een 250 man sterke afvaardiging van het Amerikaansche legioen een bezoek aan Brussel. Burge meester Max, andere autoriteiten en twee compagnieën infanterie met het vaandel en de regimentskapel waren bij de aankomst van de delegatie aan wezig. Na een optocht door de stad werd een bezoek en bloemhulde ge bracht aan het graf van den onbeken den soldaat en na een receptie door de Fédération Nationale des Oombattants en de Invalidenvereeniging, reeds men naar Waterloo. Maandag, even voor het middaguur, werd de delegatie op het paleis te Brus sel door koning Albert ontvangen. Maandag zullen Mechelen en Leuven worden bezocht en 's avonds zyn er nog twee recepties by minister-president Jaspar en op het Brusselsche raadhuis. Woensdag vertrekt de delegatie via Antwerpen naar Harwich en Londec, i

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 9