WEENSCHE BRIEF. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 5 OCT. 1927 Levinë te Weenen. De onverschillige blijft in stijl. Een sensationeel tooneelstuk. inderdaad naar het leven (Van onzen correspondent.! De oceaanvlieger Levine is èèïi merk waardig lieer. Hy doét voortdurend an dere dingen dan die. welke men van hem verwacht. VliegtiSiy naar Ir.dië. dan daalt hy opeens op hét vliegveld •Astsem bij Weenen neer en dan veran dert hy opeens zyn plannen en in plaats van naar Indië veheter ie vliegen, neemt hij koers naar Venenë. Hy is een vreemde snuiter, die zich verschillende vrijheden veroorlooft, die eer, ander nooit in zyn hoofd zal krijgen. Welke Europeaan of Amerikaan zal het wagen zonder een paspoort buiien- lanösche reizen te gaan maken? Lev ine snort kris en kras door het luchtruim heen en weer, is nu eens in Duitsch- land, dan weer in Frankrijk, daalt in Oostenryk, landt in Engeland en dat sT.es zonder ook maar éénig legitima tiepapier bij zich te hebben. Zyn pas ligt rsog in de lade van zijn schrijfbureau in New-York. Hij had indertijd zulk een haast weg te komen, dat hy het ding vergat. Bovend:en mocht zijn vrouw jiets van zijn snoepreisje naar Europa vernemen. Zelfs wanneer Cool Loge naar Europa zou komen, zou hü toch papieren, bij zich steken. Levine echter niet. ..Ik ben Levine" zegt hy en daar mee basta! Tot dusverre is het ook zon der papieren en zonder visa gegaan. Maar wachten we eens tot hy in de een of andere Balkanstaat neerkomt, waar men veel strenger te werk gaat en men de vreemde.lingen veel meer chicaneert dan in beschaafde landen. Daar zal hij "Wél wat anders beleven! Met zijn nieuwen piloot .captain Einchciiffs. was hij des morgens om acht uur te Lenden opgestegen. De „Miss Columbia" vloog over Rotterdam, Keulen. Frankfort en Linz en volgde dus precies de route der grocte express- treinen. Omstreeks half zes des namid dags landde het vliegtuig na 850 mijlen afgelegd te hebben, te Aspern. Er was een klein defect aan den motor, daar de benzinetoevoer niet goed function- neerde en ook hadden de beide vliegers angst verder te reizen zonder een kleine verandering aan den propeller aan te laten brengen. Op het vliegveld wer den zij allerhartelijkst dcor de Oosten rijkers begreei, die Levine al van vroeger benden. Per auto ging het dan naar het deftige hotel ..Impérial", waar de beide vliegers hun intrek in de zoogenaamde „Fusrstenappartcments" namen. Levine had hier in Juli reeds enkele dagen met Chamberlin gewoond. Des avonds sleepte de correspondent van een Amerikaansch persagentschap de beide vliegers naar een theater, waar juist de première van een nieuw sen satiestuk ging, waarin de echtgenoote van den bedoelden journalist eeii hoofd rol spéélde. Men Verzocht dsn directeur van den schouwburg zoo goed te wil len zijn het publiek in de zaal mee te deelen, dat Levme aanwezig' was, maar de directeur weigerde dit. En zoo is het nietsvermoedende publiek niet te weten gekomen, wie die kleine meneer met dat gryze pak in de tweede loge aan den linkerkant was. Het stuk, dat opgevoerd weid, is een heel byzonder stuk, waarover in de laatste dagen heel wat in de kranten is geschreven. Het is namelijk een drama, waarvan het thema precies overeenkomt met het verloop der Grosavescu-trage die. Mijn lezers zullen zich herinneren, dat de bekende tenor Trajan Grosa- vescu, die sedert Jaren en jaren aan de "Weensche opera was verbonden, in het begin van dit jaar daar zijn vrouw wend doodgeschoten. Het proces, dat hierop volgde, was een der grootste sensaties van dezen zomer. De moordenares werd door de jury vrijgesproken en is daar op begonnen haar mémoires in een Maandagmorgenblad te publiceeren. Heel haar levensgeschiedenis, het huwe lijk met haar eersten man, een Roe- meenschen majoor, van wien zij zich la ter liet scheiden en het huwelijk met den tweeden echtgenoot. den opera zanger, dien zij dan later om het "leven bracht. De familie van den vermoorden man vond dit natuurlijk hoogst onaan genaam en laat een serie artikelen in een ander Maandagmorgentokid ver schijnen, In welke zy den vermoorden zanger tegen öe beleedigenöe woorden en de verwijten van zyn vrouw verde digt. Zoo heeft zich een ware polemiek ontsponnen die weken lang duurt. Het tooneelstuk dat thans in de ,R-enaissance-buehne" wordt opgevoerd, is een waarheidsgetrouwe weergave van heel het Grosaveseu-drama. De geschie denis van den moord en van het op zienbarende proces. Frau Grossavescu zelf heeft er tegen geprotesteerd, dat men haar jammer thans op de planken voor het voetlicht brengt, maar de auteur, Felix Fischer, beweert, dat hy het stuk reeds een paar jaren te voren had geschreven.a Er zou dus alleen sprake zijn van een toevallige parallel tusschen tooneelstuk en werkelijkheid! Iedereen in Weenen. ook de Couranten, gelcoven echter, dat de auteur de wer kelijkheid tot voorbeeld heeft genomen. BEKAAR. LETTEREN EN KUNST. HET TOONEEL. DE WEDSTRIJD VAN JACOB VAN LENNÉP. De Ncderlandsche tooneelschrijvers hebben waarlijk niet te klagen over achteruitzetting door het dilettanten» tooneel. De tijd der Duitsche kluch» ten is voor het liefhebberij» tooneel althans te Haarlem vrij wel voorbij. Het Nederlandsch repertoire is troef. Tieneke, Allerzielen, Silvia Silombra, De Koekoek, Het Voorbeeld, De Vrij» buiter. Fatsoen. Pomarius, Lentewol» ken op Roop van Zegen. De Kleine Apostel, De Motor, De Rechte Lijn, Dr. Bavino.ik noem hier slechts enkele van de stukken, die in dit sei» zoen reeds gespeeld of aangekondigd zijn. om te bewijzen, dat onze dilet» tan een hun heil meer van het binnen» land dan van het buitenland verwach» ten. En ook de vereeniging Jacob van Lennep heeft bij de viering van haar vierde lustrum een goed voorbeeld ge» geven door een wedstrijd uit te schrij» ven van „oorspronkelijke blijspelen". En zie. Van Lennep is gelukkiger g'e» weest dan verleden jaar Cremer. dat het bij het mooie plan moest laten, doordat er niet voldoende inschrij» vingen binnenkwamen. Van Lennep" heeft niet alleen vijf vereenigingen bereid gevonden om met oorspronkelijke blijspelen op de» zen internationalen wedstrijd uit te komen, het kan zijn leden ook een programma aanbieden, dat er alles» zins aanlokkelijk uitziet. De Hane» balk van Brocdelet, Z. B. B. H. H. van Zoetmulder, Hanengevecht van Scheffer. Dat wat je niet hebt van mevr. RanucciBeekman en Poma» rius van Van Rossum, het zijn alle beproefde blijspelen, die bij goede op» voering succes waarborgen- De Hane» balk is indertijd door de Rotterdam» mers met veel bijval gespeeld en Haarlem's Tooneel heeft het o.a. ver» leden jaar nog voor het voetlicht ge» bracht, Z. B B. H. H. is bekend door zijn meer dan 75 opvoeringen door Het Schouwtooneel, Hanengevecht is een blijspel, dat verwonderlijk genoeg tot heden toe nog niet door het bcroepslooneel op het repertoire werd gezer. maar dat in de opvoerin» gen, die ik er van bijwoonde -- zoo» wel door Cremer als door Varia te IJmuiden bij het publiek zeer in den smaak viel. Pomarius is een van de beste en geestigste Holiandsche blijspelen, waarin Jan C de Vos in» dertijd zijn jubileum heeft gevierd en dat daarna herhaaldelijk zoowel door beroepsgezelschappen als door dilet» tanten o.a. verleden jaar met zeer veel succes door Haarlem s Tooneel werd gegeven, en -Dat wat je niet hebt" is een juweeltje, waarin Annie en Jan van Ees en Cor van der Lugt Melsert triomfen hebben gevierd. Een zeer gelukkige keuze dus van oorspronkelijke stukken- Ik voor mij zou vooral nu er een „tooneelmaat» schappij" uit Antwerpen mededingt oök gaarne een Vlaamsch blijspel aangekondigd hebben gezien- Want de Vlamingen mogen wij toch werkelijk ■wel tot onze schrijvers rekenen. Een, „Mijnheer Pirroen" door Vlamingen opgevoerd zou de belangrijkheid -van den wedstrijd bijvoorbeeld hebben verhoogd. Maar misschien komt dal nog eens bij een volgend concours. Ook de namen der vereenigingen ga» randeeren een belangrijken wedstrijd- Zoo heeft de naam der Haagsche too> neelvereeniging Ado te Haarlem een uitstekenden klank. Op de wedstrij» den van Cremer heeft Ado meerma» len eerste en tweede prijzen behaald. Mevrouw Kuipers en de heeren Seger Klunk en Sorbi zijn hier als zeer goede spelers bekend. En ook Varia uit IJmuiden, dat op den vorigen wed» strijd van Van Lennep met Sonna den tweeden prijs verwierf en waarvan o.a. de heeren Holtslag en Boeree en de dames RozaPeek en Boerec Karremans bij Van Lennep een heel goeden naam hebben, zullen de Haar» lemmers zeker met genoegen zien op» treden. En vergeten wij ook niet de Antwerpenaars, die eveneens in den laatsten wedstrijd van Van Lennep met de opvoering van Blank en Bruin zoo'n stevigen indruk maakten en waarvan velen zich zeker nog 't spel van den heer Reinaat Poulissen als Ka, rel Molen en mevrouw .T. de Deicen in de rol van Ida Vettcrs zullen herin» neren. De twee Amsterdamsche vcreeni» gingen zijn voor zoover mij bekend in Haarlem nog nooit opgetreden- De Vrije Club, die 9 November met De Hanebalk den wedstrijd opent, zag ik vijf jaar geleden te IJmuiden in Het Onvermijdelijke. Het spel van mcj. Marie Ploegman van deze club viel bij het publick te IJmuiden zoo zeer in den smaak, dat haar in dc rol van Nelly, met groote meerderheid van stemmen de publieksprijs werd toegekend. En ook mevr. dc Jonge Ploegman, die tevens de regie voert van deze club toonde zich in dien wedstrijd een actrice van lang niet ge» wonc gaven cn routine. De Amsterdamsche tooneclvcrceni» ging Pic'icr Nicuwlund die met Z. J. B. 11- II. komt is mij persoon» lijk niet bekend, zoodat het spel van deze vereen oing ook voor mij een verrassing blijft- Alles te zamen een wedstrijd*pro» gramma dus, dat veel belooft. J. B. SCHUIL ZOLA'S GEZAMENLIJKE WERKEN. De uitgave van de gezamenlijke wer ken van Zola welke te Parijs bij Fran cois Bernouard gepubliceerd wordt, zal een reeks onuitgegeven prozawerken en opstellen van den romancier bevatten. VOORUITGANG. „ALLERZIELEN", Het was te verwachten, dat na het vrij komen der werken van Her man Heyermans de liefhebberij ge zelschappen op Allerzielen zouden aanvallen. Vooruitgang is in dit jaar reeds de derde dilettanten-vereeniging die het bekende en veel besproken stuk van Heyermans op haar repertoire heeft genomen en er succes mee heeft be haald. Evenals bij V.Z.O D. is bij Voor uitgang Allerzielen met ernst en toe wijding ingestudeerd en de stampvolle zaal werd ook in dit milieu door de opvoering blijkbaar geboeid en getrof fen. En laat ik dadelijk mogen zeggen, dat de voorstelling een der beste is ge weest, welke ik tot nu toe van deze arbeiders-tooneelvereeniging heb bijge woond. De nieuwe regisseur, de heer Kees Bakker uit Zaandam kon dan ook met voldoening op deze eerste door hem geleide voorstelling terugzien. Natuurlijk mogen wij een opvoering van Allerzielen door Vooruitgang niet vergelijken met die, welke wij vroeger van het beroepstooneel hebben meege maakt. Zoo'n opvoering door een tooneel vereeniging als Vooruitgang heeft een geheel eigen sfeer en wij moeten bij de bespreking rekening houden met de krachten der spelers en met wat wij vroeger van dezelfde vereeniging heb ben gezien. Wat mij in de voorstelling zeer aan- gSriaam trof en waarvoor ik de regie gaarne een pluim geef was de een voud en de rust in de vertooning. Hier door was er dikwijls werkelijk stemming In deze pastorie. Het pathos, waaraan dit stuk van Heyermans zoo over-rjjk is, werd wyselijk nieè aangezet. Noch pastoor Nansen. noch Rita declameerden Zij zeiden hun -tekst zoo eenvoudig mogelijk, maar met overtuiging. Dit wees op goed begrip van de regie. Want bij een overdreven gezwol len pathos wordt Allerzielen ongeniet baar. Nu klonk alles zuiver en gevoeld, de voorstelling schonk daardoor vol doening, althans in de tooneelen, wan neer er niet te veel spel werd ver langd. De gesprekken tusschen de pastoors Bronk en Nansen kwamen dank zy ook het over hert algemeen goede tempo tot hun recht, en ook in de tooneelen tusschen Nansen en Rita overtroffen de spelers mijn ver wachting. Vooral pastoor Nansen trof mij door zijn rustige wijze van spelen, zijn waar digheid en zijn sympathieken toon. Nu en dan had de directie meer gevarieerd en de toon warmer kunnen zijn, maar pastoor tTanseii was een mensch en geen tooneel pop en dat is reeds groote lof. Pastoor Bronk had als de stréngs vertegenwoordiger vari het kerkelijk gezag, forsoher en breeder, decoratie- ver kunnen zyn. Ook was een spraakge brek van den speler van deze rol nu en dan nog al hinderlijk. Maar er was ook in deze figuur iets dat aangenaam aan deed en wel uiterlijke beschaving en waardighëiddat is voor de uit beelding van een rol van een geeste lijke een der eerste vereischteii, ,Rita gaf allerminst de illusie van één vrouw van negentien jaar en ook haar kleeding was in dit zinnebeeldig spel niet erg gélukkig. Doch als geheel heeft de dilettante, die Rita speelde, niet slecht voldaan. Haar dictie en dat is voor deze rol van overgroot belang was over het algemeen goed en toonde begrip. By Rita schuilt steeds het meeste gevaar voor overdreven pathos en hier voor wist zij zich te hoeden. Zij be- heerschte zich en verdronk niet in haar gezwollen zinnen Maar zij zei Rita be ter dan zij haar spéélde. In de sterk dramatische momenten kon zij niet te gen haar rol op. Dat kwam het meest uit tegen het slot van II, wanneer zij hoort, dat haar kind ziek is. Daar moet Rita van spreekmachine vrouw worden en daarvan merkten wjj al heel weinig. Trouwens tegen het slot van n faalde ook de regie. In de scène bij het raam was ook Nansen te slap en van medele ven zoowel voor als achter de scher men was geen sprake. Wanneer men het stuk nog eens mocht willen geven, za! op dit tooneel nog duchtig gewerkt moeten worden. Men vergete niet, dat dit het meest effectvolle deel van Heyer mans' stuk is. De kleinere rollen waren over het al gemeen lang niet slecht bezet. Van Dalen vond in den voorzitter van Voor uitgang een goed vertolker. En ook de koster Langebier al denken wij deze lugubere figuur dan ook markanter had in zyn opvatting succes. Juffrouw Co was wel volkomen de huishoudster in een dorpspastorie en de pleegzuster was van een onbewogenheid, welke zelfs die van Heyermans' schepping nog over trof. Jannetje was in I beter dan in n en de ..Man" met zijn rol al even min raad als alle „Mannen", die ik tot nu toe in Heyermans' stuk heb gezien. Wat niet aan de spelers kan worden geweten. De regie mag bij eventueele reprises er wel om denken, dat zij meer op den voorgrond laat spelen. Nu moest her haaldelijk met den rug naar het publiek worden gespeeld, door dat de persoon in het midden geheel op den achtergrond stond. En ook moet Nansen in da slot scène van II het raam opengooien en niet door de kapotte ruit zijn toespraak houden. Ten slotte een woord van lof voor de aankleeding van het tooneel, die stemming gaf en volkomen bij het milieu hoordp J. B SCHUIL, MUZIEK. KERKCONCERT IN DE REMON- STRANTSCHE KERK In de samenstelling van het program ma voor dit concert was een tamelijk rijke afwisseling te pryzen, terwijl de uitvoering van ernstig streven en goeden wil blijk gaf. Doch voor de bereiking van hooggestelde doelen schoten de krachten over 't algemeen nog te kort. Er was een klein, vermoedelijk nog jong zangkoor, dat de ry der voordrachten opende met een motet van Schulz en daarin van C naar Des steeg, wat ten gevolge had dat by den regel „Tot Uwen troon omhoog" de g tot gis werd en in onbereikbare hoogte week, zoodat de klankschoonheid er ernstig onder leed. In de overige koornummers werd de toon beter be waard, alleen in 't laatste zakte men even. Maar aan de scholing der stem men moet nog veel gewerkt worden. En ook werd het ons niet duidelijk, waarom de directrice, Mevr. Kruyff-Hilarius by haar leiding van de algemeen gebruike- lyke wijze van maatslaan afwykt. De vioolvoordrachten van Mevr. Lorentz van Vollenhoven deden correctheid en zuiverheid waardeeren, maar gaan nog niet boven schoolsche voorzichtigheid uit. In het Adagio van Pugnani viel reeds een flinke technische ontwikkeling waar te nemen. De sopraan mej. Cor Igesz" leek me niet bijzonder op dreef; lk heb althans van haar zang wel eens mooier indrukken gekregen dan gisteravond en zou mij verheugen, indien ik in haar ont wikkeling een stygende lijn-kon waarne men, En de alt mevr, TuylSchuytema- ker scheen door nervositeit beïnvloed en vibreerde wat te veel. De tenor, de heer G'. Drogtrop heeft een mooie stem, doch staat muzikaal en artistiek nog niet ge heel boven zyn taak. De aria uit de Schöpfung kan met meer „Wiirde und Hoheitf' gezongen worden, En de bege leidingen van Mej. Teves waren zonder eenige kleur of pianistisch talent. Zoo kwamen we nergens boven het middel matige uit en werd slechts het 10de nummer van het programma eenigszins een verrassing. Een „sluitingswoord" door Dr. A, H, Haentjes was aangekon digd; de predikant maakte er een niet ongeestige peroratie van, toen hy zeide „ais solist" op te moeten treden en in die kwaliteit improviseerde hy een mu zikale anticipario door een lofrede op hetgeen voorafgegaan was en eindigde met een variatie op het .JDona nobis", tot profüt van de schalen die by den uitgang der kerk ons werden voorgehou den. Met deze „Vorhalt" eindigde de avond, en lk hoop dat de oplossing van dien „Vorhalt" een bevredigende con sonant moge doer, hooren, die aan het pianofonds van het zangkoor fllnken steun geeft. KAREL DE JONG. HERMAN GORTER HERDACHT. VERSCHEURING MAAR OOK GELUK. In de October-Gids wordt Herman Gorter herdacht door A. Roland Holst. Na een warme bewondering voor zUn werk en een beschouwing over de wyze waarop Gorter's dichterlijk genie in la tere jaren afnam, volgen deze regels over den mensch Gorter: „Het is waar, dat veel In hem in dat laatste tijdperk van zyn leven ver scheurd was. Gedurende jaren en Jaren, dat hij tot uitputtens toe al zyn krach ten. geheel zijn geestdrift, weggaf, on voorwaardelijk. in den dagelijkschen so cialen strijd wilde hy. met een staal- harden wil, de moderne arbeidersklasse zien als, nu al, het Leger van het Licht. De tegenspraak der werkelijkheid deed hem een pijn die tot ondragelijk wordens toe verhevigde: hy kon het letterlyk niet meer aanzien. Ook zijn onleschbare dorst naar persoonlyk geluk, dat, wat ik zou willen noemen zyn warm en heer lijk egoïsme, moet .wel verscheurdheid veroorzaken, want wie, onder menschen levend, die dorst zooveel en zoo voort durend mogelyk wil lesschen, zal de on zuiverheid niet kunnen ontwijken, en voor hem beteekende dat verscheurd heid. Maar er zyn er, die meenen dat hy geheel gebroken was. Ik weet zeker, dat dit niet waar is. Dat, wat ik daareven het midden van zijn wezen noemde, was gespaard gebleven, was waarschijn lijk onbereikbaar geweest. Daar was hij nog steeds vrij, alleen, onmiddellijk, zóó als niemand anders. Vandaar uit bleef dat innerlijk vergezicht op een wereld van vrije wezens ook behouden, en als hy in zyn eenvoudig vertrek, dat uitkeek op boomen en duinen, za,t, aan de tafel, waarop men niets zag dan een vel papier, een fleschje inkt, een boek met stukjes papier tusschen de blad zijden gestoken, dan gingen Homerus, Dante en Chaucer by hem in en uit, en hy vertelde hun hoe het nu ging wor- cjen, de groote poëzie want al het andere kon hem niet schelen. Men heeft het wel eens aan hoogmoed geweten, dat hy, die als dichter aan roem, vereering, wereldiyke erkenning, naar zich toe had kunnen halen wat hy maar wilde, zich zoo afzydig hield en alles wat daarnaar zweemde onmid dellijk uit den weg ging. Maar het was geen hoogmoed. Zelfs zyn vast geloof, dat in hem „hoe gebrekkig en stum perig dan ook" hoor ik hem nog zeggen de poëzie van een nieuwe wereld haar eerste prille begin nam, was te simpel en gelukkig dan dat het iets met hoog moed te maken had. Hy hield zich zoo afzijdig van het literaire leven, omdat hy dit geloofde, en ook omdat hij van dat literaire leven van nature een af keer voelde, zooals een mensch, die nu eenmaal geboren is om buiten te zijn, het stadsleven mydt, omdat hy het naar, en nogal vies en rommelig vindt. Waarschijnlijk omdat hy zich die laat H»t vMlbéiprofcwi whip „Discovery", dat twee Jaar lang In het Zuid- pootgaMed heeft rondgezworven, Is thans t» Wonden teruggekeerd. Ban snapshot West Indjsehe Dok, Op Indrukwekkende wijze is de Duirsche rfjkspresident op zijn tachtigste», verjaardag In het Berlijnsche Stadion door de schooljeugd gehuldigd". Boven: een deel van de sportarena. Onder: de kinderen juichen Hinden- burg toe. ste jaren ook meer en meer uiiéden poli- tickfcn strijd had tsruggetrokkevn, werd dat midden van zijn wezen ook weer vet- ker waameembakr. Ik ben een van hen, die het voorrecht hebben dit te kannen getuigen, dank zii onvergeteiyke herin neringen aan wandelingen, maaltijden, gesprekken, waarin hij dan weer ern stig, dan weer gevoelig was, of vroolijk: en speelsch, maar altijd van een won-- derlyk eenvoudige betoovering. omdat hij dan in het geluk van zijn helder al- Ieenzyn zóó vlakby kwam, dat ik zcif van dat geluk meedronk al3 van zuiver water. Kort voor zUn dood had ik met een van zyn goede vrienden een lang gesprek over hem, waarin wy het er over eens werden, dat hy, die zooveel ouder was dan wy, iets behouden had, waa* wy nog slechts het heimwee naar voo- den. Dat iets werd aan hem soms waar neembaar „in levenden lijve": een hel derheid van ziel en bloed, een primaire helderheid, voorafgaande aan elk on derscheid van goed en kwaad, de helder heid van het klinkklare water, dat hij zoo liefhad. Gelukkig zy. die daarvan mochten drinken". ZONDAGMIDDAG CONCERTEN. GEEN PAUZE MEER. Het Hbld. schrijft: Gedurende de laatste Jaren zijn er herhaaldehjk bezwaren gerezen tegen dec* langen duur der Zondagmiddag- concerten, hoofdzakelyk veroorzaakt door de nauze. Daarom is bU het bestuur van 't Con-ertgebouw te Amsterdam het denkbeeld hl overweging om in dit sei zoen, by wijze van proef, des Zondags middags geen pkuze te houden, tenein de aldus de concerten zooveel mogelyk niet later dan uiterDjk vier uur te doen eindigen. Na afloop van het concert zal in de koffiekamer een thee-buffet ge opend zyn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN" a 60 Cents per regel. schrijfmachinehandel - O. TH. DANTUMA speciale aanbieding: REMINGTON 10 REB. F135.- F 10.— PER MAAND ZIJLSTRAAT 90 TEL. Ï1161 INGEZONDEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt ie Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst af niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. „HET BROKKEN HUIS" De laatste veertien dagen werd we» dcrom in vriendelijken dank ontvan» gen van mevr. K. 1 pak goed; van mevr. L. speelgoed en diversen; van mevr. v. d. V- 2 koffers met kilccren cn een kachel; van mevr. W. 1 doos goed; van mevr. \V. 2 doozen met goed en diversen; van mevr. K. 1 pakje goed; van mevr. v. d. P. 2 stoelen en 1 kachel; van mevr. N. 1 pak goed en 4 paar schoenen; van nwr- L. te Heem» stede, diverse goederen; vxrn mevr. T. 1 pak goed; van mevr. K. 1 pak goed; van mevr. L. te BloemendartL 1 pak goed, 3 paar schoenen cn da.*no,shoe> den; van mevr. 1 kinderstoel; van mevr. v. D. B. 1 pak goed en diverse»71.: van mevr. D. te Heemstede, 1 paV goed, van mevr. M. 1 ledikant, 2 ma* trassen, 1 peluw, 1 kussen en 2 dekens;; van mevr. T. te Bloemendaal, 3 kof* fers met goed, 1 doos met goed en diverse goederen; van mevr, van R. L kachel; van mevr. B. te Overveen, 1 pak goed en eenige hoeden; van mevr. Ds. v. P. 1 jas. cn 1 mantel; van mevr. J. 1 kachel en 1 jas; van mevr- S. 2 dekens, 1 stel overgordijnen, 1 paar schoenen en diversen; van mevr. V. 3 pakken goed; 2 hoeden en 1 mantel; van mevr V. 1 petroleumkachel; van mevr. P. 4 matrassen, 6 kussen*, 1 le= dikant en diversen: van mevr. v. O- 1 petroleumkachel, 1 stoel en diversen en van mevr. S. 3 doozen met goei er» diversen. Voorts gaven zich voor het lidmaatschap op fmevr. C. J. de V. te Heemstede voor f 2-00 per jaar. mevr. te NV. alhierc voor f 1 per jaar en mevr. Dr. M. alhier, voor f2.50 per jaar. Het ledenaantal gaat hoewel langzaam, successievelijk vooruit, en het bestuur hoopt en verwacht, dat nog velen het goede voorbeeld zullen volgen om toe .tc tredeir tot het lid» maatschap dat minimum slechts f 1. per jaar bedraagt. Hoe meer leden, hoe krachtiger de vereeniging wordt in het verleenen van hulp aan noodlijdende gezinnen- Dat de nood groot is, bewijst wel 't feit dat vrijwel dagelijks aanvragen om steun binnenkomen waarbij vele gc» zinnen zijn die tot heden nog nim» mer bij een instelling van weldadig» heid behoefden aan te kloppen. Dat dit dus een gevolg is van de slechte tijdsomstandigheden, mal i-se in vele bedrijven eet. behoeft geen nader bc» toog. Groote behoefte bestaat aan beddegoed, dekens, kindergoed, en (het gaat tegen den winter) aan kachels. Onze hulp werd voorts ingc» roepen voor bovenklceding voor eeni» ge schoolgaande kinderen resp. jongens en meisjes van den leeftijd van 912 jaar. Daar deze klccdingstukken niet meer in het magazijn zijn, doen wc wederom een beroep op dc ingezc» tenen, ons hieraan, terwille van be» trokkenen, te willen helpen. Gezinnen, die voor hulp van het Brokkcnhuis in aanmerking wenschen te komen, kun» nen dit schriftelijk opgeven aan het adres D. Spaarne 34. Voorts wordt aan belanghebbenden nogmaals mede» gedeeld, dat in 't vervolg desVrijdags» middags van 2 4 uitreiking van goc» deren zal worden gehouden. De adres» sen, voor het afhalen der goederen, kunnen schriftelijk opgegeven worden aan (het adres D. Spaarne 34 en Tel. voor Haarlem onder No. 12700 cn 12998 en voor Bloemendaal onder No. 22115. Verder is Zuster Schouten. St. Elisabeth's Gasbuis, gaarne bereid goc» deren cn giften voor het goede doel in .ontvangst te nemen. HET* BESTUUR VAN HET BROKKEN HUIS,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 12