HAARLEM'S DAGBLAD OM ONS HEEN HET OLYMPISCH STADION. SPORT EN SPEL, WOENSDAG 12 OCT. 1927 DERDE BLAD No. 3700 DE TENTOONSTELLING TE ROTTERDAM. Het ls al weer een poos geleden, dat wij iets over de tentoonstelling te Rot terdam in 1928 gehoord en bericht heb ben en daar een tentoonstelling een voortdurend groeiend lichaam is en dus telkens van gedaante verandert, hebben wij er een reisje naar Rotterdam voor over gehad om te zien hoe de zaken Staan. Bekend is, dat bij de stichting een tactische fout begaan is, tengevolge Waarvan bij de organisaties van werk gevers niet op zoo enthousiaste mede werking kon worden gerekend, als de stichters wel zouden hebben gewenscht. Als iemand soms vraagt wat een tacti sche fout wel is, dan kan ik daarop een antwoord geven, dat mij ontslaat van bescheid op de vraag, waaruit de tactische fout in dit geval bestond. Een tactische fout is in het algemeen een fout in den vonn, dus niet in het we zen van een zaak; bij onze vaak inge wikkelde verhoudingen komt de fout ge woonlijk hierop neer, dat iets of iemand voorbijgegaan is. Het denkbeeld zelf dus; een overzicht van Nederlandsche nijverheid te geven aan de bezoekers der Olympische spelen, wordt er niet door verkleind, evenmin als het feit, dat die in Rotterdam zal worden gehouden. De Juistheid van dit dubbele beginsel blijft ongeschonden staan. Bovendien is een fabrikant nuchter genoeg om den vorm van de pit te on derscheiden en gelukkig niet zoo fel aan zyn organisatie verkleefd, dat hij om een tactische fout hardnekkig deelneming zou weigeren. Er wordt op dit oogenblik dan ook met tal van firma's onderhan deld en met groote (Philips en de Kromhoutmotoren zijn genoemd) werd al afgesloten. Maar het gaat niet haastig. Wij Nederlanders zijn wat traag in 't besluiten en geneigd om er lustig op los te „ja maar"en. op gevaar af dat de voorstellers zich wel genood zaakt voelen, een anderen kant uit te kijken. Zoo staat het nu al vast, dat er belangrijke inzendingen uit Duitschland te verwachten zijn en dat in Engeland pogingen gedaan worden om deelnemers te krijgen; de loop der dingen bracht dus mee, dat de nationale tentoonstel ling internationaal geworden is, in strijd met de inleidingen vol geestdrift, die burgemeester Wytema en anderen schre ven in het programma en waarvan de schering en de inslag het nationaal ka rakter van de expositie zijn geweest. Hier dreigt een groot gevaar. Welk een slechten indruk zou het maken, wanneer naar hoeveelheid en hoedanigheid de buitenlanders het beste van de tentoon stelling hadden en de eigen nijverheid daarbij in 't niet verzonk. Het oude sprookje, dat Holland toch eigenlijk al leen maar een verlengstuk van Duitsch land is, zou sterker dan ooit weer boven komen en de heele Nederlandsche nijver heid zou daaronder lijden. Nu dan de Rotterdamsche tentoonstelling zoo onge merkt toch een internationale geworden is, heeft onze eigen nijverheid nog één kans, namelijk om zóó voor den dag te komen, dat zU het buitenland totaal in de schaduw stelt. Misschien werkt deze prikkel dus iets goeds uit, al zou, wan neer niet zoo getalmd en gedraald was, deze wedstrijd niet noodig zijn geweest. Intusschen gaat het ten toons tellings - bestuur natuurlijk zijn gang en verwacht daar het zijn Pappenheimers kent, dat de zwaartillendheid en het wantrouwen in eigen kracht wel zullen verdwijnen, nu over een paar dagen de tentoonstel lingsgebouwen zullen worden aanbesteed en daaruit blijken zal, dat het bestuur niet op de gelden van de exposanten behoefde te wachten, om alvast de ge bouwen te stichten. Het waarborgkapi taal is belangrijk vergroot en er zijn menschen in Rotterdam, die verzekerd hebben: „de tentoonstelling komt er!" Zooals van Rotterdamsche onderne mingslust en doorzettingskracht te ver wachten was. Ook het groote publiek wordt er bij gehaald, want op 't oogenblik dat ik dit schrijf gaat waarschijnlijk het gor dijn op over een houten miniatuur mo del van een der tentoonstellingszalen, geëxposeerd in een venster van een kan toor aan den drukken Coolsingel. Die tentoonstellingshal is 121 bij 60 meter groot, voorloopig komen er zoo vier, met een vijfde in reserve. Want Ln het bouwbureau op het ten toonstellingsterrein is al sinds geruimen tijd gewerkt. Men is er druk aan 't ophoogen, er is al voor zestigduizend gulden aan heiwerk in den bodem gedre ven en de lijst van teekeningen kwam al tot het cijfer 116. Er is heelwat te doen om een woestenij of een moeras (naar keuze) in den Blijdorpschen polder groot ongeveer 38 hectare, in een aan genaam en practisch tentoonstellings terrein t# veranderen, maar er wordt hard gewerkt. De aannemer moet er op rekenen, dat hij de gebouwen op 1 April oplevert, zoodat de exposanten volle twee maanden zullen hebben om er in te trekken. De ligging aan spoor en water maakt den aanvoer gemakkelijk en straks na het einde der expositie, den aftocht evenzoo. Natuurlijk zal er een kloeke hoofdin gang worden gebouwd, die de vier groo te gebouwen wel niet verbergt-, maar toch ook niet onmiddellijk toont, als een scherm dus dat de bezoeker passeeren moet. vóórdat hy het gezicht krijgt op de hallen en op het restaurant, onmis baar onderdeel van elke expositie, met sierlijk aangelegde terrassen. Want een woestijn mag het niet zijn, een tuin moet het geheel veel meer worden doen de zorg van de afd. Rotterdam der Ne derlandsche vereeniging voor Tuinbouw en Plantkunde. Natuurlijk zal er ook een muziektent zijn en een Lunapark, die het aangename brengt naast het nuttige. Dat Philips er zijn zal, waar borgt een centraal lichtpunt. Over de verlichting trouwens hebben de ontwer pers aardige denkbeelden. Als het kan zullen de lichtmasten, op zoo menige tentoonstelling ajleen maar leelijke pa len die den indruk van het geheel ver etoren. worden opgetrokken in den vorm yan kiosken, en zoo mogelijk opgenomen in de architectuur van die gebouwtjes. Men stelt er zich veel van voor, dat de bezoekers op het terras van het restau rant, een interessant kijkje zullen heb ben op de allee (zal ik maar zeggen) die ontstaan zal van en naar den hoofdin gang en waarin, als 't in 1928 een mooie zomer wordt, een vroolijk gewemel van menschen en vlaggen zal ontstaan. Een fontein en een vijver staan ook al op het programma, maar zijn details waar- van pas later met zekerheid gezegd kan worden of zij kunnen worden gesticht. De gemeente Rotterdam (hoe zou zij het kunnen laten!) komt met een eigen paviljoen, de gemeente den Haag heeft ook een inzending en met ver scheidene andere gemeenten wordt nog onderhandeld. Maar de kern van de tentoonstelling zullen natuurlijk de vier of vijf hoofdgebouwen zijn en geen nietige lage gebouwtjes, daar him nok 15 meter uit den grond komt. een hoogte die een paar étagewoningen m de on middellijke nabijheid nog -overtreft. Is het wonder, dat het bestuur tracht ook nog andere aantrekkelijkheden in den vorm van tijdelijke tentoonstellingen in den zomer van 1928 op het terrein te organiseeren? Congressen van phar- macie en bedrijfshygiëne enz. zullen in een speciaal daarvoor ontworpen zaal tje in het restaurant bijeenkomen. Of het lukken zal, de tramlijn die nu op een afstand van een paar minuten van den hoofdingang ophoudt, tot vlak vóór het tentoonstellingsterrein door te trekken is nog onzeker, maar pogingen daartoe worden gedaan- Natuurlijk ligt het terrein niet vlak bij de stad (bij welke tentoonstelling was dat ooit mo gelijk?) maar een half uurtje gaans is voldoende en er zullen vervoermid delen genoeg zijn, al kwam er geen halte van den spoorweg, waartegen het terrein om zoo te zeggen is aangeleund. Hier zullen de autobussen kostelijke diensten bewijzen en er financieel ook nog wel bü varen. Hiermee is een en ander verteld van de voor- en nadeelen van deze ten toonstelling. hare moeilijkheden en op- timismen. Dit land der pessimisten zal. vóórdat de poorten opengaan, nog wel een massa bezwaren tegen de onderne ming opwerpen en ik, die toch ook een zoon van mijn land ben. zou gemak kelijk zwartgalligheden kunnen ont boezemen, als ik daar nu eens extra voor ging zitten en als het daarom te doen was. Maar daar is het niet om te doen. Nadat wij tegen een domme en kortzichtige Kamermeerderheid in, geza menlijk de gelden voor de Olympiade hebben bijeengebracht, moeten wij er ook voor zorgen, dat de tentoonstelling slaagt, althans het nationale gedeelte in het internationaal geheel. Voor ons in Haarlem zou het gemakkelijker wezen als zij in Amsterdam gehouden wend, maar nu de mannen van de Rotte het dien van den Amstel hebben afgesnoept, moeten wtf niet minder hartelijk hopen dat zü slaagt. Wat zijn met den elec- trisAen trein afstanden nog! Er is maar één ding, waarover wij Nederlanders moeten kreunen van schaamte, namelijk over de twee vuile hokken, die de spoorwegmaatschappijen de stations van Rotterdam noemen. Maar daar is in die weinige maanden helaas niets meer aan te doen. J. C. P. „JACOB VAN LENNEP" De Kon. erk. Tooneelvereeniging „Jacob van Lennep" zal a.s. Maandag 17 October in den Stadsschouwburg haar 4de lustrum openen met een feest» voorstelling. Door den Werkenden Kring zal dan voor het voetlicht wor» den gebracht het nieuwe stuk van Jan Fabricius „De Koekoek", tooneelspel in 3 bedrijven. Het oeheel staat onder leiding van den heer Willem Hunschc (leeranr aan de Tooneelschool). Ver» schillende autoriteiten en leden van het ccre»'comité benevens de besturen van verschillende vooraanstaande be» kende tooneel en letterlievende ver» eenigingen uit het land. die daarvoor zijn uitgenoodigd, zullen deze voor» stolling bijwonen. Met hetzelfde stuk zal „Jacob van Lennep" in de afdeeling tooneel deel» nemen aan den wedstrijd der vereeni» ging „Varia" te IJmuiden. Hoe het uierk vordert. Aan de uitnoodiging om weer eens te komen zien, hoe het Olympisch Stadion opschiet, hebben wU gisteren voldaan. In maanden waren wij er niet meer ge weest en daar men in dien tijd niet heeft stilgezeten was er nog al zoo wat te bezien. Bij het binnenkomen reeds, trof de massale achterzijde van de machtige Marathon-tribune, naar echt vaderlandschen trant uit roode bak steen opgetrokken, als een symbool van de groote plaats, die tegenwoordig de sport in het maatschappelijk leven in neemt. Met kapitein Scharroo wandel den wij door de Marathonpoort, waar hij reeds dadelijk wees op twee groote steenen gedenkplaten aan weerzijden van den ingang aangebracht. Een daar van is nog blanco^ij zal gebeiteld worden met de namen der winnaars van 1928. De andere draagt reeds de namen der Nederlanders, die bU vorige Olympia den eerste prijzen hebben wefeen te be halen. De lijst is niet lang, maar zij is voor uitbreiding vatbaarin 1928. Wy drentelen voort, terwijl de heer Scharroo vertelt, dat de stand van het werk bevredigend is. Wat het Stadion betreft, zien wy dat onmiddellijk daar na. De tribunes zyn grootendeels klaar, de wielerbaan was dit al geruimen tijd. Op de Marathontribune is reeds het geraamte van de ijzeren overkap ping aangebracht, het voetbalveld, ligt glad als een biljartlaken en ook zoo gekleurd met het fijne gezaaide gras, dat er frisch uitziet in de najaarszon. Daaromheen cirkelt de loopbaan, die nog slechts op de bovenste laag wacht. Deze zal echter, met het oog op den invloed van het winterweer, niet voor April worden gelegd. Binnen en buiten- landsche deskundigen hebben de baan reeds geroemd, tot groote voldoening van de ontwerpers, die hiermede een hunner moeilijkste problemen geslaagd vinden. Wij maken een rondgang door de lange gangen van beton onder de tribu nes, maken kennis met de vele kleedka- mers-in-wording, de badgelegenheden, het restaurant, de tunnels, waardoor de deelnemers het middenterrein zullen kunnen bereiken. En al voortwande- lende door deze grïjsbetonnen catacom ben bereiken wij de overzijde, de eere tribune. Hier staan wij een oogenblik op de plek waar de Koninginneloge zal ko men, de loge, waar het I. O. C. zal ze telen, men toont ons de plaatsen voor de pers (voor de koningin der aarde is ook een belangrijk deel der eere-tribune gereserveerd) en daarnaast het ge deelte voor de deelnemers. Tja, zegt de heer Scharroo dat hebben w(j van Parijs geleerd. Daar waren geen plaatsen voor de deelne mers gereserveerd en het gebeurde, dat eenigen hunner kwamen vragen, of ze nu ook niet eens ergens mochten zit ten om te kijken. Daar was wat voor te zeggen, niet waar. Tenslotte zyn het toch de deelnemers, die de Spelen ma ken. Inderdaad. Dwars over het jonge gras, uitwijken de voor dreigende borden met Streng verboden over het gras te loopen! gaan wij weer naar de overzijde en hooren onderwijl een en ander over de moei lijkheden met het zwembassin. De gemeente Amsterdam voelt er niet voor, dit bassin na afloop van de Spe len ter verdere exploitatie over te ne men. En dus wordt de betonnen bak niet onderheid. Ze wordt tooh weer spoedig afgebroken niet waar. Maar dat is nog niet het ergste, het is eigenlijk alleen erg voor de Amsterdammers, die er zeker nog wel een mooie zwemin richting by kunnen gebruiken. Maar het water. Dat is nog niet op gelost. Leidingwater is te koud, dat gaat niet. in aanmerking nemende dat er dagelijks ongeveer 600 kubieke Meter ververscht zal moeten worden. Vcor den aanvoer van vechtwater zou de ge meente Amsterdam een tijdelyke lei ding moeten leggen van het station Willemsparkweg af en dat is ook een heele onderneming. Intusschen zal men dezer dagen een eenvoudige boring doen op de plaats zelf, om na te gaan, of men het water zelf zal kunnen op pompen. Het is van groot belang dat deze kwestie goed wordt opgelost, want de belangstelling voor de zwemsport is enorm, met name in Duitschland. Er zullen tribunes moeten worden gemaakt voor minstens 5 tot 6000 toeschouwers en dat mag niet te kostbaar worden, want ook deze zullen niet lang blijven staan. Ook dit is een probleem. De tennisbanen dertien in het ge heel zullen in ieder geval worden aangelegd, ook al schijnt er weer kans te bestaan dat deze sport niet op de spelen beoefend zal worden. Met de gebouwen voor Krachtsport en Schermsport is dezer dagen een aan vang gemaakt, vooralsnog echter al leen met het graafwerk. Wij willen niet overdreven pessimistisch zijn, maar het komt ons voor, dat het op tijd gereed komen van deze gebouwen op zyn minst dubieus geacht mag worden. Erg veel tijd is er niet meer en hier hier moet eigenlijk alles nog gebeuren. Alles bij elkaar genomen blijft de in druk. dat er reeds heel veel gedaan is door de voormannen en hun assisten ten, die zioh in het directiegebouwtje, bedolven onder stapels blauwdrukken aan dit geweldige bouwwerk wijden. Maar ook, dat er nog zeer veel gedaan moet worden, wil men niet genoodzaakl zyn op het laatste oogenblik nog takken van sport naar bestaande zalen in Am sterdam te verwijzen. Laten wy hopen, dat met vereende krachten het project nog in zijn geheel tijdig zal gereed komen. Olt bekoorlijke stadsbeeld Is van New York. Op den voor. grond de vijver van Central Park. Daarachter enkele wolken krabbers-hotels rond de „Plaza". GOLF. GROEIENDE POPULARITEIT. De sedert de laatste jaxen ook hier te lande sterk groeiende populariteit der golfsport komt o.m. tot uiting in de toe name van het aantal inschrijvingen voor de verschillende clubwedstrtjden. Ver meldden de verslagen dezer matches tot voor betrekkelijk korten tfjd steeds meerendeels dezelfde namen .speciaal in den loop van 1927 is daarin een wijzi ging te constateeren. Immers niet alleen vele ouderen, die in hunne vacanties op buitenlandsche links door het spel wer den bekoord, zijn getrouwe golf-adepten geworden, ook onder de jongeren ver meerdert het aantal enthousiasten bij kans dagelijks. Voor de op 8 en 9 dezer gehouden on derlinge wedstrijden op de links der Kennemer Golfclub bestond wederom een dergelijke belangstelling, dat het bestuur met verlangen uitziet naar het tijdstip, dat het de nieuwe banen te Zand voort in gebruik kan nemen. Im mers 'n 25-tal deelnemers. ondeT welke zeven dames, voor de maandelijksche op Zaterdag, waartusschen door dan nog verscheidene nieuwelingen buiten match om hun/haar krachten bepro#» ven, veroorzaakt bijwylen vrij hinderlijke opstoppingen op deze oude negen holes course. Winnaars dezer achttien holes handi cap medalplay werden mevrouw de Veer (hand. 28) met 79 strokes fop den voet gevolgd door mej. Dekker (24) met en de heer P. Dyserinck (27), die met een nett score van 60 alle heeren spe lers verre achter zich liet. De runners- up toch, de heeren E Bodel Bienfait (25) en H. van Eeghen (28) eindigden beiden met 75. Dyserinck bekocht deze overwinning met een verlaging zijner handicap tot 19. Van Eeghen revancheerde zich schit terend door den op Zondagmorgen in eene 18 holes handicap tegen bogey ver speelden Koolhoven Cup uitsluitend open voor de leden met 19 voorgift en hooger met 1 up te winnen, zich daarmede voor de tweede maal in het bezit dezer trofée stellen. In 1925 kwam hij n.l. met 2 up in dezen wedstrijd als eerste binnen. De houder sedert 1926 van dezen wis- selprijs de heer E. A. Veltman (handi cap 22), die den beker tegen "n veld van 8 dames en 11 heeren verdedigde, werd met 4 down tweede, welk resultaat ook de heer P. Blankevoort (30) be haalde. ROEIEN. HULDIGING W. DYSERINCK. De heer Willem Dyserinck, die zooals wij reeds meldden dezer dagen 25 jaar eerevoorzitter van de Roei- en Zeilver- eeniging Het Spaarne was, ontving Maandagavond een deputatie uit het be stuur der vereeniging, die hem deswege kwam huldigen. De voorzitter van Het Spaarne, Dr. E. A. Kreiken, hield een korte rede waar in hij den heer Dyserinck den warmen dank der vereeniging overbracht voor het zeer vele dat hü voor haar heeft gedaan. Spr. verzocht den eerevoorzitter om als blijk van die dankbaarheid een blijvend aandenken te willen aanvaar den. Dit bestond uit een groote zilveren plaquette met voorstellingen op roei- en zeilgebied in twee medaillons, en de inscriptie; „Hulde aan Willem Dyse rinck bij zijn 25-jarig jubileum als onze eere voorzitter. R. en Z. V. Het Spaarne. 1902 —18 Sept. 1927". Aan mevrouw Dyserinck bood het be stuur bloemen aan. De heer W. Dyserinck dankte ln en kele kernachtige woorden. verzekerde dat voor Het Spaarne altijd een spe ciaal hoekje in zijn hart was gereser veerd geweest, zoowel tijdens zijn voor zitterschap als in de jaren daarna, toen hij eerevoorzitter werd, en zeide dat hij voor zichzelf voelde veel te danken te hebben aan de gezonde watersport en aan den sportieven onderlingen geest in de vereeniging. SKI-VEREENTGING. „De Kampioen" van deze week bevat een mededeeling over de oprichting van een Nederlandsche Ski-Vereeniging als onderafd.eellng van den A. N. W. B„ Toeristenbond voor Nederland. Het bestuur is als volgt samengesteld: mr. H. A. H. Canter Cremers, lid van het Dagelijksch Bestuur van den A. N. W. B., voorzitter, Herm. van der Kloot Meyburg, ondervoorzitter, freule M. L. van Panhuys, L. de Colignypleln 9 Den Haag. secretaresse; H. A. Troe. pen ningmeester, Ir. W. Sturm, commissaris. Men weet in Frankrijk kleur en inwyding van bet „Maison de Retraite Cecile Sord, die charme aan officieele plechtigheden te geven. Zoo werd de de la Legion d'Honneur" te Saint Germa in opgefleurd door de actrice venen zegde. Links president Doumergue. Vóór het Grand Palais te Parijs heeft het dagblad Le Journal een zinnebeeldig beeldhouwwerk geplaatst „A la gloire de rAutomobOe et de I'Aviation"*, BILJARTEN. AFVALWEDSTRIJDEN KENAU- BEKER. Deze wedstrijden werden voortgezet met de ontmoeting tusschen de biljart- vereenigingen „Haarlem-Noord" en „D. E. S.". beide uit Haarlem. Er werden drie partyen gespeeld, waarvan de eer ste ging tusschen K. Mur f Haarlem- Noord) en J. v. Amstel (D.E.S.). Mur speelde een behoorlijke partij en won dan ook met den stand 100 tegen 69 in 39 beurten. Toen bonden J. v. Vliet (H.-N.) en A. Tabbers (D.E.S.) den strijd aan. In het begin liep eerstgenoemde een heel eivd uit, doch Tabbers verkleinde steeds zijn achterstand; wij meenden hem nog te zullen zien winnen. Dit mocht hent echter niet gelukken. Van Vliet bereik te de 150, toen zijn tegenstander 136 had. Vervolgens kwamen Wesseling (H.- N.) en P. Huyboom (D.E.S.) aan de beurt. Deze partij liep vlug van stapel, wat we van Huyboom gewoon zijn. Spoedig had deze een grooten voor sprong. Toch gaf Wesseling zich nog niet gewonnen. Van een inzinking van zijn tegenstander maakte hij goed ge bruik, maar by kon zijn nederlaag niet meer verhinderen. Toen Huyboom de 100 bij elkaar had) in 25 beurten, had hij er 64. Na 6 partijen heeft de 3 V. „D. E. S." een voorsprong van slechts 7 caram boles. Woensdagavond de twee laatste par tijen tusschen deze vereenigingen. „H. B. C."—„VRIENDENKRING" Bovengenoemde biljartclubs spelen een vriendschappelyken wedstrijd. Iede re club komt met een achttal van haar beste krachten uit. Dit is volgens ge bruik een uit- en thuis-wedstrijd. De eerste ontmoeting had plaats in het clublokaal van de B. V. „Vrienden kring" in de Doelstraat. Er werden dien avond 6 partijen gespeeld. Het eerst streden Bottelier (Vrien denkring) en Houtkooper (H.B.C.). De laatste speelde een mooie partij, hoewel zyn tegenstander in het begin een heel stuk voor was. In 23 beurten had de H. E B,-speler de 125 caramboles libre by elkaar. Zijn partner had er toen 93. De volgende partij was: H. J. MTeta (H.B.C.)P. van Nesse (Vrienden kring). Laatstgenoemde liep hard van stapel: doch Metz toonde weer eens zyn oude kracht en scoorde een prachtserie van 79 cadre, waarvoor hij een wel verdiend applaus oogstte. Hij eindigde de partij van 150 punten in slechts 14 beurten, zijn tegenstander op 112 la tende. Javeaux (H.B.C.) moest het onder spit, dglven tegen v. d. Berg (Vrienden kring) met den stand 125 tegfcn 77 in 28 beurten. Daarna versloeg Abbink (Vrienden- krng) Zwart C.B(H..) in een mooie par tij op 125 in 18 beurten tegen slechts 46. Ook P. Kobus (Vriendenkring) be haalde voor zijn club de overwinning met 150 in 21 beurten op van Ree (H. B.C.), die 114 maakte. Tenslotte speelden W. Verheyde (Vriendenkring) en J. de Jager (H.B. C.) een spannende partij. Beiden lieten mooi spel zien. Eerstgenoemde bereikte 150 in 19 beurten. Zyn tegenstander no teerde 143. De uitslag van dezen avond was: „Vriendenkring" 755 en „H.B.C." 654 caramboles. DAMMEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN „GEZELLIG SAMENZIJN" Zondag hadden te Amsterdam de 2de klsas seriewedstrijden plaats ter gelegenheid van het 20*jarig bestaan der damvereeniging „Gezellig Samen* zijn". In de eerste ronde speelde de „Haarlemsche Damclub" II tegen ..Ons HuisI en „Gezellig Samenzijn" II tegen „JosepK Blankenaar" II. De Haarlemmers waren zeer onvolle* dig (slechts 3 spelers uit het 2de tien» tal speelden mede) en verloren met 12-8. De score der Haarlemmers was: J. Poppen 0, P. H. Meure 0, K. Leib» brandt 2. J. Bijster Jr. 0, C- Gaste» laars 2, W. J. A. Matla 0, J. O iter 0. J. Merts 1. G. A. Ottolini 1, J. Balk 2. „Gezellig Samenzijn" II won van „Joseph Blankenaar" IL met 12--8. In de finale won „Gezellig Samen» zijn" II van „Ons Huis" I terwijl ,.Jo» seph Blankenaar" II tegen -ie Haar» lemsche Damclub" II gelijk speelde (1010). In dezen wedstrijd scoorden: J. Pop» pea 2, P. H Meure 2, K. L^ibbrandt 2, J. Bijster Jr. 0, C. Gastelaars 2. W. J. A. Matla 0, R. Hartgerink 0. J. Merts 2, G. A. Ottolini 0, J. Balk 0. De 1ste prijs werd behaald door „Gezellig Samenzijn" II, de 2de prijs door „Ons Huis" I, de 3de prijs door „Joseph Blankenaar" II en de 4de prijs door de „Haarlemsche Dam» club" II, HOOFDKLASSE»COMPETITIE NED. DAMBOND. Maandagavond speelden voor de hoofdklasse»competitie van den Ne» derlandschen Dambond (afdeeling Noord) in „De Korenbeurs" te Haar» lem de „Haarlemsche Damclub" I te» gen de Christelijke Damvereeniging Amsterdam"!. De Haarlemmers hadden een inval» Ier voor H. G. Teunisse, de Amster* dammers waren geheel compleet. De gedetailleerde uitslag volgt hier» onder: „Haarlemsche Damclub" I Bord no. 1. P. G. van Engelen 2, 2. P. J. van Dartelen 2. 3. A. de Jong 0,4. F. A. Bcr» kemeier 1, 5- J.W. van Dartelen 2. 6. J, B. Sluiter Jr., x, 7. H. J. J. van San» ten 2, 8. J. van Looy 1, 9. S. M. Mons x, 10. J. Poppen 0. Totaal 10. Christelijke Damvereeniging ,.Am» sterdam" I. Bord no. 1. J. Pelganta 0, 2, J. F. Koehler 0, 3, J. D. Langhcnkel 2. 4. M. Wassenaar 1, 5. C. G. H. Stc» vens 0, 6. J. Zuiver x, 7. J. Hoeve Sr. 0, 8, J. C. Langhenkel 1, 9. W. A. Bui» tendijk x, 10. H. Keuning 2. Totaal 6. Voorl. uitslag 10voor Haarlem. De partijen aan de borden 6 en 9 werden afgebroken en worden arbitrair beslist Vemoedelijke uitslag 128 of 13—7 voor Haarlem,

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 9