UIT DE OMSTREKEN. RADIOPROGRAMMA NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 15 OCT. 1927 BLOEMENDAAL. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONT WIKKELING. De afdeeling Bloemendaal-Santpoort heeft voor den komenden winter een 10-tal ontwikkelingsavonden georgani seerd. Woensdag is deze serie ingeleid met een lezing van den heer A. H. Gerhard over Socialisme en Religie. Op 29 October spreekt Ds. W. Ban ning over: „Om de grondslagen van het Socialisme", op 15 Nov. Kees Meyer over Simon de Menschenhater (met viool en piano); 29 November J. Drijver over het vogelleven in de Natuur (met licht beelden) 13 Dec. Dr. W. P. van Veldhui zen over: Maatschappelijke zorg ten be hoeve van venerische ziekten; 10 Jan. Carry van Bruggen over Joodsch leven in de letterkunde; 24 Jan., 14 en 28 Fe bruari Piet Voogd over Ferdinand Lasalle; 13 en 27 Maart Mr. Hein Willemse over opvoeding in en door de jeugdbeweging, terwijl mevr. Roland Holst-v. d. Schalk in April zal spreken en in het voorjaar de Potemkinfilm zal worden vertoond. PROEFTUIN OPGEHEVEN? De bekende proeftuin van de afdee ling Bloemendaal van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw voor hotel Duin en Daal zal hoogstwaarschijnlijk opgeheven wor den. Daar honderden van dezen tuin hebben genoten bij hun zitje in Duin en Daal is deze zuinigheidsmaatregel wel te betreuren. KENNEMER LYCEUM. Na een gehouden onderzoek, hoe de ouders der leerlingen van het Kenne- mer Lyceum denken over het houden van een herfstvacantie aan dit lyceum, is besloten, geen herfstvacantie te ge ven, maar wel een huiswerklooze week te houden. WINTERLEZINGEN. In de Christelijke school aan de Zo~ merzorgerlaan zullen dezen winter 4 le zingen worden gehouden. Op Vrijdag 21 Oct. spreekt Ds. A. K. Straatsma over „Den Keizer van Por tugal" van Selma Lagerlof. Op 11 Nov. Prof. Dr. P. J. v. Rhün. Hoogleeraar te Groningen over den bouw van het Heelal (met lichtbeelden). 2 Dec. spreekt Ds. J. C. v. Dijk te Bloemendaal over Rembrandt (met licht beelden) en 20 Jan. Ds. J. A. v. Leeuwen uit Heemstede over: Is er een leven na den dood? GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: T. d. Klashorst, Vondellaan 26 Aerden- hout, een kleine herdershond; W. Roozen Hyacinthenlaan 3 Haarlem, een huis sleutel; J. v. d. Moolen, Brederodeweg 70 Bloemendaal, een sleutel; W. Vleg- hert. v. Stolberglaan 17 Aerdenhout, een combinatietang; Reinders. Vijverweg 4 b, Bloemendaal. een bruin taschje waar in beursje; Dijkman, Krullelaan 1, Bloemendaal, een bronzen broche; J. van den Bronk, Bloemendaalschenweg 72 A, Jan Gijsenvaart Santpoort, een paar heeren handschoenen; A. Schoon- dorp, Spionkopstraat 18 Haarlem, een rüwielbeiastingmerk 1927; Kuurstra, Zuidertuindorplaan 30 Haarlem, een jnoersleutel; Linnekamp, Verbindingsweg 3 Bloemendaal, een rüwielbeiastingmerk 1927; Togtema, Zomerzorgerlaan 14 Bloemendaal, een klut; W. Flooren, Oosterduinweg 4 Aerdenhout, een zwart damestaschje; J. van Bakel, Binnenpad 18 Overveen, een koperen gewicht; Stam Bloemenöaalsoheweg 157 Bloemendaal, een poesje; aan het bureau van politie te Overveen, een haarspeldje, een over jas. een sleutel, een portierkruk; aan den politiepost te Aerdenhout, een rij— wielbelastingmerk 1927. BEVERWIJK. RIJWIELDIEF AANGEHOUDEN*. Door den Burgemeester van Castri- cum. is Maandagavond door middel van de Radio bekend gemaakt, dat aldaar in den nacht van Zondag op Maandag, een nieuw heerenrijwiel was gestolen. Door de rijksveldwacht is Woensdag avond aangehouden P. de H. alhier, die door verschillende personen met een nieuw rijwiel was gezien. Hij is in arrest gesteld en na te hebben bekend zich aan dezen diefstal te hebben schuldig gemaakt, Donderdag naar Castricum overgebracht. Het rijwiel had hü te gelde gemaakt, naar hij zegt, aan een hem onbekend persoon. Hiernaar wordt thans nog onderzocht. WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE. Door den Burgemeester, is. als voor zitter van den gemeenteraad, bij den raad het volgende voorstel ingediend: „Het reglement van orde voor de ver gaderingen van den Ra .d geeft geen aanwijzing voor het geval, dat het rustig verloop der vergaderingen uit den Raad zelve wordt bedreigd. Den voorzitter is geen ander middel overge laten dan schorsing der vergadering. Door dezen maatregel is echter een ver der ongestoord vejloop der vergadering niet gewaarborgd. Bovendien gaat door het schorsen zelf tijd verloren. In navolging van andere gemeenten, stel ik voor, het Reglement aan te Tul len met ds volgende bepalingen: Artikel 15a. „De voorzitter kan den Raad voorstellen aan een lid, dat, na door den voorzitter tot de orde te zijn geroepen, door zijn gedragingen den ge- regelden gang van zaksn belemmert, gedurende den duur der vergadering, waarin het besluit genomen wordt, den toegang en het verblijf in het gebouw, waarin de vergadering wordt gehouden, te ontzeggen. Over dit voorstel wordt niet beraad slaagd Bij aanneming moet het lid de vergadering en het gebouw, waarin zij wordt gehouden, onmiddellijk verlaten. Wanneer een lid aan den last van den voorzitter om de vergadering en het ge bouw, waarin zij wordt gehouden, te ver laten, geen gevolg geeft, zal de voorzit ter dat lid door den sterken arm uit de raadsvergadering doen verwijderen en gedurende den duur der vergadering, waarin het besluit Is genomen, uit het gebouw, waar deze wordt gehouden, ver wijderd houden". Volgens artikel 25 van bovengenoemd reglement, moet dit voorstel worden ge steld in handen van een door den Raad te benoemen commissie van drie leden, die na onderzoek verslag uitbrengt en tot het al of niet in overweging nemen van het voorstel door de vergadering adviseert. VRAGEN. Door het lid van den gemeenteraad, den heer J. Eyking zijn aan den Bur gemeester de volgende vragen gesteld: 1. „Is het den voorzitter als hoofd der politie bekend, dat het den heer M. Tromp en ondergeteekende, beiden leden van den gemeenteraad, bij den histori- schen optocht op Dinsdag 6 September jl., dien zij per rijtuig in de juiste orde volgden, onmogelijk is gemaakt den op tocht te volgen? Zoo deze vraag bevestigend wordt be antwoord, is de vraag, welke motieven waren hiervoor aanwezig? 2. Welke redenen waren er voor en op wiens last werd mijn zoon, nadat de Internationale harddraverij op Woens dag 7 September was afgeloopen, door den agenc van politie Hendriks gelast, zich van den Rijksweg, Breestraat, te verwijderen en b. g. n. agent ge tracht heeft, ook dit op mij toe te pas sen, niettegenstaande er meer publiek aanwezig was, kan ik niet anders op vatten, als dat het er alleen om ging, mijn zoon en mij te treffen. Als lid van den gemeenteraad, lid van het Algemeen Comité, lid van het sub-comité voor il luminatie, vuurwerk en versiering, als lid van het sub-comité voor uitdeeling aan behoeftigen, zal het uwen raad dui delijk zijn, dat deze ontmoeting ook om dat mijn zoon er bij betrokken was, ge lijk een steek in mijn hart was. 3. Ondergeteekende, lid van -uwen raad, stelt den raad voor, een commissie te benoemen, welke zich belast met een onderzoek naar de werken en hande lingen van den gemeente-architect. Toe lichting ter vergadering. VELSEN. DE CORRUPTIE IN DE GAS- INDUSTRIE. Bij het gemeentebestuur van Velsen is ook ingekomén het adres van den Ne- üerlandschen Federatieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst te Am sterdam, om over te gaan tot het be noemen van een commissie van onder zoek, in verband met de onrustbarende berichten in verschillende bladen inzake corruptie in de gasindustrie, en om on middellijke stopzetting der subsidie van de Vereeniging van Gasfabrikanten, voor het geval zü daarvan in het genot mocht zijn gesteld, alsmede een brief van het bestuur der IJmuider Federatie, waarbij adhaesie wordt betuigd aan dit adres. Naar aanleiding van dit adres deelen B. en W. mede. dat het. hun voorkomt, dat de instelling van een commissie eerst kan worden overwogen, wanneer, op grond van bepaalde feiten of aanwijzin gen, de wenschelijkheid daartoe is ge bleken. Daar zulks hier niet het geval is. stelt het college den raad voor, op het adres afwijzend te beschikken. De Vereeniging van Gasfabrikanten ontvangt van de gemeente Velsen geen subsidie. GYMNASTIEK-LOKAAL. Uit zeer betrouwbare bron wordt ons medegedeeld dat aan de gemeente school geen dispensatie meer verleend wordt inzake het geven van vrije en orde-oefeningen. Het gemeentebestuur zal daarom verplicht zijn een modern ingericht gymnastiek-lokaal te bouwen, waar dan tevens gelegenheid moet ge geven worden voor het onderwijs in lichamelijke oefeningen. Nu kunnen ook de bijzondere scholen om een gy mnastiek lokaal vragen. HALFWEG. BAZAR In den loop der maand November zal alhier een bazar worden gehouden, uit gaande van de Ned. Hervormde Kerk, ten bate van het verkrijgen van een uur werk in den toren van het kerkgebouw. HEEMSTEDE DAMMEN Het 10-jarig bestaan der damclub ,St. Bova" te Heemstede zal a.s. Zon dag feestelijk herdacht worden. >es middags 12 uur zullen de afval- wedstrijden aanvangen. Des avonds is er een feestavond voor leden donateurs en genoodigden. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij de Herder, Haemstedeplein 12, een kruik: Van der Valk, Drieheerenlaan 28, een huissleu tel; Pronk, Haemstedeplein 4, een rü wielbeiastingmerk; W. Engels, Borneo- straat 31, een sleutel; W. Groenland, J. van den Bergstraat, een blauwe kiel; Kuijg, Binnenweg 2. een doublé kinder armbandje; W. de Zwart. Iepenlaan 21. een duimstok; H. A. Hcgervorst, Iepen laan 5, een portemonnaie met tienritten- kaart; J. Splunter, Leidsclievaartweg 28, een damestaschje met inhoud; J. B. Jonkman, Eikenlaan 26, een glassnü- der; C. van Norden, Molenwerfslaan 130, een rüwielbeiastingmerk; J. Visser, Meerweg, een rüwielbeiastingmerk; J. de Graaff, Bleekersvaartweg 43, een wagenzeil; Bureau van politie, Raad huistraat, een sleutel. IJMUIDEN NIEUWE SPOORVERBINDINGEN MET HET ACHTERLAND. Naar wü vernemen heeft de directie der Nederlandse he Spoorwegen in het belang van 't vervoer van versche haring eenige nieuwe spoorverbindingen met het achterland, o.a. met Tsjecho Slowa- kü'e ingelegd, waardoor de reisduur be- langrük wordt verkort. IJMUIDEN ALS HARINGHAVEN. WAAROM DE ENGELSCHEN MET VEEL BUIT GAAN STRIJKEN. Onze correspondent te LJmuiden schrüft: In deze dagen, nu er dagelüks vele duizenden manden versche haring wor den aangevoerd, biedt de Visschersha- ven te IJmuiden een eigenaardigen aan blik. We zien er het typische verschün sel, dat talrüke Engelsche visschers- vaartulgen aan den kant liggen te los sen. Met de regelmaat van een uurwerk komen de, met het veelbezongen zee banket gevulde ananden uit de vischrui- men te voorschün. Aan den zilveren gloed, die er over de vischjes ligt is het te zien, dat ze slechts weinige uren van te voren nog rondzwommen in hun element, dat de schatten levert, waar aan tienduizenden bewoners van velerlei nationaliteit hun toestaan te danken hebben. Deze visschersvaartuigen, de zoogenaamde „drifters", te IJmuiden veelal betiteld met den naam „koppels", zün kleine houten scheepjes, veel kleiner dan onze stoomtrawlers. Behalve hun merken, meestal YJ3. (Yarmouth) of L.T. (Lowestoft) dragen ze typische na men, als „Abiding Star" „Searcher" enz. Alhoewel slechts een zeer klein per centage van de vele honderden drifters, die de Noordzee bevaren, en dan nog slechts gedurende hoogstens twee maan den, IJmuiden als losplaats kiest, is hun komst voor IJmuiden van groote be tee kenis. hetgeen duidelijk blijkt uit de aanvoer statistieken. In 1920, het record jaar werd voor niet minder dan ƒ3000000 versche haring aangevoerd. In 1924 ook een goed jaar, bedroeg de opbrengst 1.100.000. In dit .jaar werd tot den 12en October voor 330.000 aangevoerd. Daar de meeste haring in de tweede helft van October komt. kan ook in 1927 een op brengst van meer dan 1 millioen ver wacht worden. Zooals men ziet, verhuizen telken jare groote kapitalen naar de safes van de Johnsons, de Michelsons, de Williams, of hoe de reeders aan Albions oostkust meer mogen heeten. Niet altijd zijn de uitkomsten gunstig, maar over het al gemeen schiet er wel wat van over, want men haalt er uit wat er uit te ha- Ten is. Het woord „rust" komt in het woordenboek van de bemanning dezer scheepjes dan ook niet voor. Het heeft bij velen verwondering ge wekt, dat deze visscherij geheel in han den van de Engelschen is. Dit is echter een verschünsel, dat samenhangt met de wonderbaarlü'ke leefwijze van de ha ring, die voor talrijke biologen, een bron van interessante studie is geweest. Van het zevental haringrassen, dat men op de Noordzee aantreft zün er voor ons feitelyk slechts twee van be lang. In de eerste plaats de „zandha- ring", het „goud" van onze „kielen". Deze haring, de toekomstige pekelha ring. een dankbare buit voor onze log gers, verzamelt zich, althans wat de vol wassen exemplaren betreft, in het voor jaar in een gebied op 60 gr. ND. in de omgeving van de Shetland-Eilanden, om uit dit gebied langs de Schotsche en Engelsche kust geleidelük zuidwaarts af te zakken. Geschiedt de trek naar be doeld gebied in verspreide gelederen, de trek naar het Zuiden met het einddeel de Doggersbank, heeft plaats in scholen van millioenen. Dan is de tüd aangebroken voor do visschers. De Engelsche drifters begin nen reeds in de eerste maanden van het jaar een verwoede jacht op de haring. Zij lossen hun vangst in de dichtstbij- zünde haven. Het kaken geschiedt aan den wal, omdat er geen tijd is, dit aan boord te doen. De schepen volgen de scholen, hun basis wordt geleidelük zuidwaarts verlegd, totdat omstreeks September Doggersbank, waar de inmid dels rüp geworden haring, paart, is be reikt Onze loggers doen hetzelfde. Ze zijn echter ver van hun basis. De langere vaartüd wordt weliswaar benut om de horing op zee te kaken, maar begrüpe- lykerwüs is het aandeel in de buit veel geringer. De haring, die thans te IJmuiden wordt aangevoerd als versche Noordzeeharing is van een ander ras, dat anatomisch afwijkt van de zar.dliaring. Deze tweede soort trekt door het Engelsriie Kanaal noordwaarts, eveneens verspreid, naar de Doggersbank. om daar eenige maan den later dan de zandharing te paren. Hiermede is het verschünsel verklaard, dat in dezen tijd van het jaar de door onze loggers aangevoerde haring veelal „yl" is en de nu van de Doggersbank terugkeerende zuidharing nog „vol". Ook de zuidharing is een dankbare prooi voor de-drifters, de bewijzen daar. van zijn thans te IJmuiden dagelijks te aanschouwen. Uit het bovenstaande blijkt duidelijk, dat er voor de Engelsche drifters bijna gedurende het geheele jaar emplooi te vinden is. In de laatste jaren voor den oorlog heeft men ook te IJmuiden gï- probeerd '«gedeeltelijk met Engelsch ka pitaal» de drifter-visscherij toe te pas sen. Er werden eenige drifters gebouwd en men voorspelde reeds den ondergang der loggervloot. Maar deze poging is op niets uitgeloopen. De aard der visschery liet zich nic-t dwingen; de Engelschen. van geslacht op geslacht met deze vis scherij vertrouwd, lieten geen plaats over voor de Hollanders, die dienten gevolge hun arbeidsveld beperkt zagen tot de dichterbü liggende gronden en daardoor, gedurende langen tijd tot stil liggen gedoemd waren. Waarbij nog komt. dat in de hoogtij der harïngvis- schei'ü ook het gunstige seizoen voor de trawlvisscherïj is aangebroken en de ree ders in dien tüd derhalve geen behoefte hebben om aan de haringvisscherij hun aandacht te schenken. Ook in Engeland kan men dit waarnemen. De groote ha vens der stcomtarwlers Hull en Grimsby rusten betrekkelük weinig drifters uit. Dat zooveel van deze schepen te IJmui den komen markten ligt voor de hand. Het vasteland van Europa ie een groote afnemer van haring. Door de uitste kende spoorverbindingen kunnen in be trekkelijk weinige uren de plaatsen van bestemming, die tot in Tsjeeho-Slowa- küe te vinden zün. worden bereikt. Een verzending van uit Engeland, vandaar per boot via Hamburg of Rotterdam, duurt een dag langer, wat voor dit ar tikel een heele tüd is. De visscherij zal echter wel in En gelsche handen blüven. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Dv Raad van deze gemeente kwam Donderdagmiddag in openbare vergade ring bijeen. Tot hoofd van de openbare school voor lager- en uitgebreid lager onderwüs te Hoofddorp (vacature W. J. Klaver) werd benoemd no. 1 van de voordracht, de heer W. Vis, voorheen hoofd der ulo school te Zaandijk. Tot hoofd van de openbare lagere school no. 4 te Hoofddorp (vacature G. Tit) werd 'benoemd de heer A. Merken- steün te Dordrecht (no. 1 der voor dracht) Benoemd werden tot ambtenaren van den burgerlijken stand in de vacaturen P. Borst en L. van Andel, respectievelijk de heeren J. H. de Hoog en C. A. Spruijt, beiden wonende te Hoofddorp. De gemeenterekenlng wijst aan ont vangsten aan een bedrag van f 800131.70, uitgaven f 903446.06 1/2; nadeelig saldo 103314.36 1/2. Kapitaaldienst: ont vangsten 334726.34 1/2; uitgaven 353178.03 1/2; nadeelig saldo f 18451.69. Hierna kwam aan de orde het voor stel tot wijziging van de verordening tot heffing van retributiegeld voor het genot van door het gemeentebestuur van Haarlemmermeer verstrekte dien sten voor de toelating van leerlingen op inrichtingen voor middelbaar- en voor bereidend hooger onderwijs in de ge meente Haarlem. B. en W. deelden in hun praeadvies mede. dat het niet onredelük wordt ge acht om van iemand met een belastbaar inkomen van 1000, die meent ook een of meer van zijn kinderen van middel baar- of voorbereidend hooger onderwüs te moeten laten profiteeren, een gerin ge bijdrage te vragen, zij het slechts van 0.50 per week; de gemeente moet dan voor dezulken nog ongeveer 375 per jaar büpassen. Verder dat het groote voordeel van deze regeling evenwel is, dat nu reeds bij een belastbaar inkomen van boven 3600, het volle schoolgeld ad 400 aan de gemeente zal moeten worden ge restitueerd,' terwijl dit bü de bestaande regeling eerst na 8000 het geval is. Na eenige discussie werd het voorstel goedgekeurd en besloten een verzoek in te dienen om de bestaande verordening te verlengen tot 1 September 1928 en de nieuwe regeling op dien datum bij het begin van den nieuwen cursus te doen ingaan. GRAANBEURS Op de Donderdag te Hoofddorp ge houden graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe (oude) f15 a f 15.50; Tar we (nieuwe) f 10.50 a fl4; Rogge f 10.50 f 11.50; Gerst (chevalier) f12 h f 12.75; Wintergerst f 11 k f 12; Haver f 10.50 k f 11.50; Witte Duiveboonen f14 k f 16; Paardeboonen f12 a f13; Bruine boonen f 18 a f26; Groene erw ten f 19 a f 2S; Schokkers f32 a f37; Vale erwten f25 k f30; Karwij f39 a f40: Geel mosterd f23 a f27; Blauw- maanzaad f43 a f47; Koolzaad f19 a f21.50; Kanariezaad f 11.50 a f12. VEEMARKT Op de Donderdag te Hoofddorp ge hóuden veemarkt waren aangevoerd: 2 paarden, prüs f250; 8 koeien, waarvan de prijzen varieerden van f170 tot f 270 en een kalf, prijs f 70. ZANDVOORT. DE ZIEKENHUISCOMMISSIE IN 1926 De commissie tot uitzending van daarvoor in aanmerking komende inwo ners van Zandvoort naar Ziekenhuizen, heeft m het jaar 1926, niettegenstaande Onderling Hulpbetoon, dat de helft der bevolking omvat, voor 6 weken zieken- huisverpleging zorgt, toch nog f 7322.15 aan verpleegkosten betaald. Op de reke ning der commissie komen verder aan uitgaven voor: Kosten van vervoer naar ziekeninrichtingen f 486. Versterkende middelen f 9.45, verplegingsartikelen f 40.77, kosten van bestuur f 162.75, an dere uitgaven f 1.10. Tezamen aan uit gaven f 8022,22. De inkomsten bedroegen: Batig saldo 1925 f 344.38. Bijdragen in verpleegkos- slen en vervoer naar ziekenhuizen f 958.55. subsidie gemeente f 7000. andere ontvangsten f 8,23, te zamen f 8311,18, zoodat het batig saldo bedraagt f 283.94. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 63 Cts. per regel. 6 ACCUMULATOREN Laad- en reparatie-inrichting voor elk fabrikaat. H. N. FISCHER. BAKENESSERGRACHT 9 HAARLEM TELEF. 14097 ZONDAG 16 OCTOBER HILVERSUM 1050 M. 8.30 V.PR.O.*morgenwijding in het Geb. v. d. N.P.B. te Hilversum. Spr.: J. B- Schouwink, over: Kom af. L. Somcr, viool. F. Kloek, orgel. V. P. R. ü.*koor o-l.v. F. Kloek. 10.0012.00 Dienst in de St. Marti* nuskerk Sneek. Zangkoor St. Cacci* lia, o-l.v. Kapelaan B. Th. Stovcrink. P. v. Bergen, orgel Kapelaan Jos. M. Verhoef, predikatie: Doet aan den nieuwen mensch, die naar God ge* schapen is in ware gerechtigheid Eph. IV 23. ITet koor zingt de „Missa Papac Marcelli" 6 st. gem. van Palcstrina, uitgenomen het „Credo", dat geno: men wordt uit de „Missa Brevis", van Pallestrina. Na de H. Mis: „Laudatc Dominum", 5st. gem. koor van Alp. Vrancken. De Gregoriaansche wissel* zangen zijn als volgt: Voor het „Ky* rie" (Introitus) Ps. 36 28. 39 40. Ps. 77:1. Na het „Gloria" (Graduale) Ps. 402. Na het „Credo" (offerto* rium). Na het „Domine non sum dig* nus" (Communio). 12.302.00 N. O. V- Kamermuziek door het „Residentie strijkkwartet". B. de Roo, le viool. S. Rodrigues, 2e viool. M. L. Spier alt. N. Wegerif, cello (allen leden v. h. Residentie* orekst) en G. v. Renesse, piano. 2.00 Aansluiting van de Stads» schouwburg te Utreoht. „Die Dollar* prinzessin", operette in 3 acten van A. M. WiUner en F. Grünbaum. Muziek van Leo Fall. 4.50 Dienst ia de Geref. Kerk te Laren. Voorganger: Ds. L. Oranje. 1. Orgelspel. 2. Votum en zegen. 3. Zingen Ps. 111:5. 4. Lezen: 12 Art. des geloofs. 5. Zingen Ps. 48 6- 6. Le zen Rom. 8 3139. 7. Tekst Filip* penzen 4:6. 7. 8. Inleiding preek. 9. Gebed. 10. Zingen Ps. 56:5, 6. 11. le gcd. preek. 12. Zingen Ps. 846. 13. 2e gcd. preek. 14. Gebed. 15. Zin* gen Ps. 121 4. 16. Zegenbede. 17. Orgelspel. 8.00 Nieuwsber. en sportuitslagen. 8.10 „De Tooverfluit", opera in 2 bedr. van W. A. Mozart. Pamina, Lotti Muskens Sleurs. Koningin der naoht, Helene Cals. Papagena. Bet* ty v. d. Bosch Schmidt. Tamino. Louis v. Tul der. Sarastro, Gerard Lccnders- Papageno, Ed. v. d. Ploeg. Spreker. Rich. v. Helvoirt Pel. lc dame, Wies van Haselen, 2e 3e dame, Dina Diependaal. le knaap, Lea Zweers. Monostates. Iw. Mo* nasch le geharnaste en Priester, P. Keizer. Koor der Amersfoortsche Operaver. Het zeer verst. A.N-R.O.» orekst o.l.v. J. J. v. Amerom. Algem. Voorber.: Chris de Vos. Regie: L. Roberts. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 3.50 Het Casano Octet en O. Gro* ves, sopraan. S. Robertson, bariton. 5.10 Pianoconcert door A. Rubin* stein. 5-40 Vertellingen uit het Oude Tes» tamen-t 5.50—d.20 Kinder*kcrkdienst. Het radio*kwartet. 9-05 Licfdadigheidsoproep. 9.10 Berichten, 9.25 Concert. Orkest en M. Ben- nctt, sopraan. A. Grande, viool. 10-50 Epiloog. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 12.20 Gewijde muziek. Koorzang. 1.052.10 Orkestconcert. 5.055.55 De Homonyme Jazz. Dansmuziek. 8.50 Kindcrhalfuurtje. 9-2011.20 Dansmuziek en orkest* werken. LANGENBERG, 469 M„ MüNSTER 242 M. en DORTMUND, 283 M. 8.208.20 Morgenwijding. Vocaal kwartet. 12.301.50 Trompettercorps Fensch. 3 504.50 Vocaal concert. M. G. V. „Frohsinn". 6.357.20 Voorlezing door H. Mann. 7.35 Symphonie*concert. \Verag=or* kest, koor K. Hansen, sopraan- L. Aramesco. tenor. Daarna tot 10.50 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. 8.20 Morgenwijding. 10.50 Het Havemann*kwartct. 2503.45 Over Telepathie. 3.505.20 Orkestconcert. 7.50 De Wiener Sangerknaben. Vocaal concert. 8.20 Populair orkestconcert. 9.5011.50 Dansmuziek. HAMBURG 395 M. 8.35 Morgenwijding. 10.50 Operaconcert. 12-25 Orkestconcert. 2.20 Vroolijk concert. 7.20 „Arnold Böcklin", Prof. Paul!. H. Platen, muzik. leiding. Daarna orkestconcert. BRUSSEL, 509 M. 3.20 Populair concert. 8.35—10.35 Galaconcert Orkest, M'lle. Mergan, zang. Steeds /iet Nieuwste inRaaiO. VaNi/nct/ye //ersteft/eeesrgewaerróo/yd (Adv. Ing. Mcd.) MAANDAG 17 OCTOBER. HILVERSUM 1060 M. 12.00 Politieber. 12.352.00 Lunchmuziek door het trio v. d. Hoek. viool, J. Frank, cello. P. de Gruyter, piano. 3.153.45 Lezing door mej. Tonie Nieuwenhuis: Ket ontstaan en voorko men van spraakgebreken. 4.405.55 Kinderuurtje door mevr, Antoinette van Dük. 6.6.45 Graimafoonmuziek. 6.45—7.15 Lezing door den heer G. de Clercq, over: Rookvrij stoken. 7.15—7.45 Engelsche proefles voor be ginners. 7.45 Politiebericht. 7.10 Concert dcor het A .N.R.O.-orkest o-l.v. Nico Treep, Sophia Haase-Piene- man, sopraan. Mevr. Ida Fortuin v. Dantzig, piano. 8,45 Pianoconcert door mevr. Fortuin v. Dantzig. Egbert Veen a.d. vleugeL 10.30 Persber. DAVENTRY 1600 M. en LONDEN 361 M. 11,20 Daventrykwartet en solisten (sopraan, tenor, piano). I,20—2.20 Orgelconcert. 2,50 Lezing: Aravelling scholar. 3.20 Lezing: :The story of Cyrus the Persian. 3. 35 Dansmuziek, duetten. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concertorgelbespeling. 6.40 Berichten. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Concertorgelbespeling. 7.20 Causerie 7.35 Pianosonates van Haydn. 745. Duitsóhe les. 8.05 Militair orkest concert. E. Black, alt. W. Watcyns, bariton. 9.20 Weerber. nieuws. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsber., 9.5511,20 „Faust", van Goethe. Or kest, koor en solisten. II,2012,20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M 10.5011.Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Concert. 8.5010.50 Concert. Opvoering van een operette. Orkest koor en soli. LANGENBERG, 469 M., MüNSTER, 243 M. cn DORTMUND, 283 M. 12.301.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Orkestconcert. Cithermu- ziek. 7.358.20 Declamaties. 8.20 Vroolijke avond met Maria en Jo sef Plaut (sopraan-zangeres en decla matie). Daarna tot 10.50 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. BERLIJN 484 en 566 M. 11,207.05. Lezingen en lessen. 7.50 Tooneelavond „Otto Brahm" 9.5011.50 Kermbach-orkest en P. Lordmann, bariton. HAMBURG, 395 M. 3.35 Orkestconcert. 4.20 Concert. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Concert. 7.20 Concert door het Gleiwitsche» Kamerorkest o.l. van A. Seeker. BRUSSEL, 509 BL 5.206.20 Trioconcert (piano, viool, cello), 8.2010.35 „Le neveu de Bataglia", operette van Kiinneke. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. RADIO-MOORS. KONINGSTRAAT 27 TELEFOON 14S09, HAARLEM 3 VAKKUNDIG ADRES VOOR DE KINDEREN. Den volgenden middag sluipen Snuffelgraag en Knagelijntjc de stadspoort van Beiroet uit. Het is snikheet en alle iïienschen doen hun middagdutje. Maar de twee muisjes trekken de woestijn in 0111 ook een wonderpilt te zoeken, zooals in liet verhaal van Ali ben Gcsjochte. Wat is het eenzaam in de woestijn.... Ner» gens is eenig leven te ontdekken. De hitte slaat omhoog uit het geblakerde zand en doet dc lucht trillen met een glasachtige glans. Heel in de verte staan hoogc rotsgroepen. Daar kan de wonderput dus wel zijn.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 17