DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD R.-K. FEDERATIE. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND. Buiten de Competitie. VOETBALNIEUWS. I.V. 0.12'/2 JAAR. Voetbal in Engeland. V. V. H.Hillegom (4—1) Als scheidsrechter Koeleman laat aanvallen stellen beide elftallen zich op. V.V.H. met 2 en Hillegom met 1 in valler. Reeds spoedig ontwikkelt zich een vlug en enthousiast spel. Doch de Hillegom-achterhoede weet scoren te voorkomen. Ook aan den V.V.H.-kant blijkt de achterhoede de voorhoede van Hillegom de baas te zijn. Voor rust gaat het spel gelijk op en neer; ongeveer 3 minuten vóór de rust krijgen de Hille- gommers een penalty te nemen, doch het schot faalt geheel. Uit den aanval van V.V.H. die hieruit volgt, brengt Erdsieck den bal op en de linksbinnen scoort onhoudbaar 10. Na de rust is V.V.H. voortdurend in de meerderheid, zoodat bijna uitsluitend op de Hillegom-helft gespeeld wordt. Reeds spoedig komt de tweede goal voor V.V.H. en wel als Akkerman on houdbaar langs öen Hillegom-keeper kopt (20). Eenige oogenblikken later kopt de linksbinnen den derden goal in het net. Na eenig heen en weer ge- trap voor den Hillegom-goal gaat de vierde er in. Dit wordt Hillegom te bar en een doelpunt is het resultaat. De scheidsrechter fluit dan het einde. H.B.C. I—GRAAF WILLEM I (2—3) Al direct valt H. B. O', aan en binnen vijf minuten kopt L. v. d. Vlucht het leder langs v. Rooy (10). Graaf Wil lem verdedigt goed; dan ontwikkelt zich een vlug mooi spel. Kemperman maakt gelijk, maar vóór rust weet L. v. d. Vlucht met een fraai schot de leiding te hernemen. Rust 21. Na rust gaat het spel vlug geiyk op. tot in het laatste kwartier H.B.C. ver zwakt, waarvan Graaf Willem profi teert door vier maal te scoren. Einde 2-3. 1 B RK.V.Z. I—BEVERWIJK II (1—3) Een gelijk opgaand spel. Beverwijk neemt de leiding, maar door goed com binatiespel maakt R.K.V.Z. gelijk. Even voor rust scoort Beverwijk. Rust 12. Het eerste half uur na rust gaat het spel gelijk op. Dan maakt Beverwijk aan de onzekerheid een einde, door de leiding te vergrooten. Einde 31 voor Beverwijk. GEEL-WIT I—CONCORDIA I (0—1) Hier is goed zichtbaar dat Con cordia uit eene hoogere afdeeling komt. Toch maken de Haarlemmers het den Hillegommers knap lastig. Uit een pe nalty scoort Concordia. Rust 01. Na rust is Geel-Wit eenigen tijd ster ker maar weten het niet tot scoren te brengen. Einde 10 voor Concordia. T. Y. B. B. n—SANTPOORT (2—1) Voor rust een zeer snel spel, met de Haarlemsche Boys iets in de meerder heid. Boot opent voor T.Y.B.B. de score en Masschaut vergroot den voorsprong. 20. Voor rust weet Santpoort den ach terstand te verkleinen. Rust 21. Na rust een gelijk opgaand spel In 'een kalmer tempo. Doelpunten blijven nit, zoodat de Boysreserves de puntjes piedenemen naar Haarlem. DE UITSLAGEN 2 O. Santpoort II—H.B.C. II 2—2 3 D. B.S.M. I—Lisse Hl 5—0 3ELB.C. HI—Geel-Wit II 1—4 4 E. 'Alliance H—T.Y.B.B. Hl 2—9 TZ.B. n—R.K.V.Z. n 2-4 Juniores le kl. Geel-Wit mT.Y.BJB. IV 0—3 V.V.T. I—H.B.C. IV uitgesteld. 2e kl. R.K.V.Z. mT.Y33. V 3—0 Alliance m—Onze Gezellen 05 Men hoort tegenwoordig weinig van het ItaJiaansche voetbal. Vroeger hadden verschillende bladen in Italië correspon denten, die uitvoerig over voetbal be richt gaven, doch de Italiaansche regee ring schijnt zich hiertegen te hebben verzet, daar teveel ongunstige berichten over Italië in het buitenland werden ver spreid. Verleden week kreeg ik echter weer eenige bijzonderheden over het spel in Italië, waarvan ik het een en ander hieronder laat volgen. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag, de twee afdeelingen van de „girone d'onore" ofdewel eere-afdeeling, in twee competities van 10 elftallen te laten verspelen, is men daarop toch te ruggekomen, men heeft n.l. het aantal tot 11 verhoogd om ook aan een club in Rome en in Napels gelegenheid te ge ven tegen de sterke Noordelijke elftallen uit te komen. Men heeft hierin weer een sterk voorbeeld van het nut, dat aan een van de vereenigingen geheel onafhanke lijke leiding verbonden is. Er zitten n.l. in het Noorden van Italië verschillende tweedeklas clubs,, die veel sterker zijn dan de twee pas gepromoveerde elftallen. In elk ander land zouden bij promotie bij keuze de sterkste elftallen worden gepro moveerd. Aldus echter niet in Italië. Daar meent de dictator dat het in het belang van het Italiaansche voetbal is, als er ook in Rome en Napels een eerste klas club wordt gevestigd en onmiddel lijk neemt hij de noodige maatregelen om daartoe te komen. In Rome worden op hoog bevel drie clubs, Roma, Alba en Fortitudo. tot een club samengesmolten en aan deze nieuwe vrij sterke combina- TRAM- EN SPOOR WEG-COMPETITIE. TramvogelsA. G. T. (Amst.) (5-3) De Amsterdammers genieten eerst het windvoordeel en brengen terstond eenige malen gevaarlijk bezoek aan de Tram vogels-veste, echter zonder resultaat. Wanneer dan de rechtbuiten der „Ge len" scherp voorzet, is het de Tram- vogelslinksbinnen, die zijn vereeniging de leiding geeft. (10). Lang plezier beleven de kanarie's niet van dezen voorsprong, want de midden voor der A. G. T. benut op goede wijze een hem geboden kans. (1I). Weinige minuten later is het dezelfde speler, die op fraaie wijze den Amster dammers de leiding geeft. (12). De A. G. T. komt dan sterk in de meerderheid en Tramvogels-achterhoede moet hard werken om erger te voorko men. Tenslotte wordt de druk te erg en op sublieme wijze maken de A. G. T.'ers hun derde doelpunt. (13). Weinige minuten later is het rusten. Na het kopje thee zetten Tram vogels terstond hun beste beentje voor en al spoedig heeft haar middenvoor succes. (2—3). Eenige minuten later is het de Tram- vogeis-linksbinnen, die de partijen op gelijken voet brengt. (33). Heftig val len thans de A. G. T.'ers aan om het verloren terrein te herwinnen. Na goed samenspel maakt dan de middenvoor der „Geeltjes" er 4—3 van. Tramvogels blijven nu in de meerderheid; haar rechtsbuiten maakt er met een mooi schot op goede wijze 5—3 van- OM DEN KENNEMERLAND-BEKER. Kennemerland 1De Tweede Jeugd 1 (50) Kennemerland is direct in den aanval en reeds spoedig doelpunt Lodder uit een hoekschop, doch de scheidsrechter geeft buitenspel. De gasten beginnen zich nu ook te roeren en doen en kele gevaarlijke uitvallen, die evenwel onschadelijk worden gemaakt. Tot de rust wegen de partijen volkomen tegen elkaar op en geen der partije n weet te scoren, zoodat de rust met blanken stand ingaat. In de tweede helft is Kennemerland voortdurend in de meerderheid en al spoedig geeft Langereis zijn club de lei ding. terwijl even later Luttik voor twee fraaie doelpunten zorgt. Als één der backs van De Tweede Jeugd den bal met de handen uit het doel werkt, geeft de scheidsrechter pe nalty, die captain van Schoonhoven in een doelpunt omzet. Kroon maakt er ten slotte 50 van met welken stand het einde komt. Jan de Natrïs breekt zijn pols. Uit Arnhem meldt het persbureau Vaz Dias van Zondag: In den wed- strijd Vitesse— Wageningen, wel- Jf ke meer op een rugby dan op'n 1 voetbalwedstrijd ik; i geleek, heeft Jan v de Natris 20 mi" 7 nuten voor het einde zijn linker- JAN DE NATRIS. pols gebroken. Van het be gin tot het einde was deze ontmoe ting, waar de punten werden gedeeld, een vertooning, zooals nog nimmer op •het Vitesse-terrein te aanschouwen is geweest. Scheidsrechter Laarmans uit Deventer moest niet minder dan 26 vrije trappen aan Vitesse toekennen. Omtrent het ongeval, dat de Natris overkwam, nog het volgende: Het zal ongeveer 20 minuten voor het einde zijn geweest, toen Jan de Natris, die de links-buitenplaats van Vitesse bezette, met den bal op het doel van Wageningen afging. Toen hij tot dicht op het doel was genaderd en den bal wilde vrijmaken, viel, Hovestad van Wageningen hem aan, waardoor de Na tris op den grond viel en zijn pols brak. De op het terrein aanwezige chirurg Oharbon, verleende de eerste hulp. tie, wordt een plaats in de eerste klas in geruimd. Hetzelfde deed men in Napels. Ook hier kregen een paar clubs opdracht tot samensmelting. Dat moge nu voor de betrokken clubs misschien niet prettig zijn, voor het Italiaansche voetbal in het algemeen is het zeker wel van belang. Hoe meer wedstrijden van sterke ploe gen onderling, des te meer zal het spel zich ontwikkelen, meent men in Italië. Men overdrijft hierbij echter wel wat. De sterke eerste klassera hebben daar door een wel wat al te zwaar wedstrijd- programma af te werken. In de eerste plaats hebben ze 20 wedstrijden in de afdeeling te spelen. Vervolgens komen de eerste vier elftallen van elke afdeeling in de beslissingswedstrijden voor het kampioenschap. Vroeger was dat aantal slechts twee, doch daar men zooveel mogelijk wedstrijden van sterke elf tallen onderling wenschelijlc acht, heeft men thans dat aantal op vier gebracht, Die eind-competitie bestaat dus uit 8 elftallen, zoodat elk elftal 14 wedstrijden heeft te spelen. In totaal derhalve reeds 34 competitiewedstrijden. Daarbij komt nog een groot aantal interlandwedstrij den. Op 23 October a.s. speelt Italië in Praag, op 6 November tegen Oostenrijk in Bologna, op 18 Maart tegen Hongarije in Milaan en waarschijnlijk nog aan het einde van December tegen Zwitserland. Daaruit blijkt wel duidelijk, dat er in Italië voor de voetballers van een geslo ten seizoen geen sprake kan zijn. Men heeft allerlei extra maatregelen genomen om de geregelde afwerking van het programma te bevorderen. Zoo moe ten feestdagen, welke op Woensdag of W. F. de Wijs, voorzitter van L V. O. We hebben reeds eerder medegedeeld, dat de Haarlemsche Voetbalclub „In VROUWEN ZULLEN VROUWEN ZIJN. Die Amerikaansche waaghals, Deze juffrouw Elder, is Wel het levend prototype Van de zeer moderne Miss; Met haar onverschrokken poging, Vliegend over d'Oceaan, Geeft ze slechts d'apotheose Van haar moedig jong bestaan; In Amerikaansche kranten Vinden wij het lang en breed Opgedischt, al wat zij vroeger Van haar prille jeugd af deed; •Steeds als kippetje-de-voorste, Frissehe rakker van haar klas. Zal het oordeel wel geweest zijn, Dat ze net een jongen was; In haar jongste kinderjaren Duchtte zij al geen gevaar. Altijd vol van wilde streken. Altijd voor een pretje klaar; Daarom was het ook geen wonder Dat zij al, zoo gauw zij kon. Onverschillig voor haar hachie, Met de vliegerij begon; rt Was toen nog maar een klein stapje, Naar de luchtacrobatiek, Zü volbracht de dolste toeren Voor een angstig stil publiek; Loopings, vrilles, feuilie morte, Er is niets dat zij niet kan, Niemand kan het haar verbeetren. Vast geen vrouw en haast geen man; En toen Lindbergh had gevlogen, Dwars over den Oceaan, Was zij reeds besloten, dat zy Als de eerste vrouw zou gaan. (Sstt! nu even zachtjes) By de talryke bagage, Waarmee 't vliegtuig was belast, Was Miss Elder's taschje, met een Lippenstift en poederkwast. P. GASUS. Davis Cup op harde banen. In verband met de Franschë overwin ning in den Davis Cup is het wel van belang er eens op te wyzen, dat dit be- teekent, dat het volgend jaar voor de eerste maal in zyn geschiedenis, de be slissing om den Davis Cup zal uitgevoch ten worden op een harde baan. Totnutoe is dit onveranderlijk op grasbanen ge beurd. Men zou zich vergissen, wanneer men dit als een voordeel voor de Franschë houders beschouwde, want het is een eigenaardigheid, dat de Franschen, die Donderdag vallen ,als speeldagen worden beschouwd. Verder moet een wedstryd, welke wegens onbespeelbaarheid van ter rein niet is doorgegaan, op een werkdag worden overgespeeld. Het komt overigens nog al eens voor, dat de politie om de een of andere reden een wedstryd ver biedt. Daarvan is wel eens misbruik ge maakt. Wanneer de thuisclub eens een Zondag niet wenschte te spelen, dan slaagde men er dikwyls in de politie te overtuigen, dat om de een of andere re den het doorgaan niet gewenscht was, waarop dan een verbod van de politie volgde. Die motieven waren dikwijls zeer merkwaardig. Het is voorgekomen, dat een club op eigen terrein zeer onvolle dig moest uitkomen, waardoor vry zeker een nederlaag geleden zou worden. Daar de politie nu z.g. bevreesd was, dat bij het verliezen van den wedstryd, de toe schouwers zich tegen de overwinnaars zouden keeren, wat ongeregeldheden ten gevolge zou kunnen hebben, werd de wedstryd eenvoudig verboden! Om iets dergelijks onmogelyk te maken, heeft men eenvoudig bepaald dat by het ver bieden van een wedstryd door de politie, de thuisspelende club den wedstryd re glementair verliest. Men kan wel aanne men, dat er thans heel weinig wedstrij den verboden zullen worden. Ondanks al deze byzondere maatrege len staat vast, dat het seizoen niet voor eind Augustus zal zyn afgeloopen te meer daar men in Italië er stellig op re kent in Mei naar Amsterdam te komen, waarmede toch ook wel een maand zal zyn gemoeid. Men is In Italië zelfs zeer geestdriftig voor de Amsterdamsche Spe len, vooral daar men met zekerheid me dedeelt, dat noch Uruguay, noch Spanje van de party zullen zyn. Uit welke bron men dat bericht heeft, is my intusschen niet bekend, doch in Italië meent men, dat men een goede kans heeft, indien die twee landen niet vertegenwoordigd zul len zyn. De Italiaansche voetbaldictator heeft overigens nog een maatregel genomen, Vriendenkring Opgericht" op 22 Septem ber a.s. 12 1/2 jaar bestaat. Thans ontvangen wy een jubileum boekje van deze vereeniging, dat er ty pografisch uitstekend verzorgd uitziet. „Sam" schryft over den heer W. F. de wys, den voorzitter der jubileerende vereeniging, waaraan wy het volgende ontleenen: „Wanneer er iemand is, die wegens zijn verdiensten tegenover onze club aan spraak mag maken op een bijzondere vermelding, dan is het wel de heer W. F. de Wijs. Het is in de meeste gevallen niet ge- makkelyk by gelegenheid van het een of ander jubileum een persoonsbeschrijving te geven zonder te vervallen in over drijving, doch wanneer wordt verklaard, dat onze voorzitter in de afgeloopen 121/2 jaar heeft blijk gegeven de juiste man op de juiste plaats te zyn, dan zul len degenen, die iets meer dan gewone belangstelling koesteren voor onze club, moeiiyk kunnen of willlen beweren, dat dit teveel gezegd is, Vele feiten zouden ten bewyze kunnen worden gereleveerd, doch de voorzitter is er de man niet naar om „bejubeld" te worden en 't is volgens zyn wensch, dat hier niet in byzonder- heden wordt getreden. Slechts een enkel voorbeeld zy hier vermeld. Eenigen tyd terug heeft de H. F. C. „I. V. O." een verjongingskuur ondergaan, hetgeen helaas ten gevolge had, dat en- In eigen land nooit op gras spelen, in het buitenland juist hun grootste suc cessen op grasbanen plegen te behalen. Hun spelsysteem is daar by uitstek ge schikt voor. Daartegenover staat natuurlijk, dat ook de Amerikanen liever op gras zou den spelen, zoodat, al is er ook geen Fransch voordeel, er toch ook bezwaar- ïyk van nadeel kan worden gesproken. Wij gelooven, dat de- Franschen den Davis Cup, eenmaal veroverd, niet spoe dig meer zullen laten gaan. Duitsche Gründlichkeit. wy hebben het er al eens eerder over gehad, dat de Duitschers reeds sinds vele maanden hun geheele amateur sport hebben ingesteld op het streven om op de Olympische Spelen een goed fi guur te maken. Sport is tegenwoordig veel meer dan een tijdverdryf voor jonge menschen, zij is van invloed op de re putatie van een volk en de Duitschers weten het. Het is niet overdreven om te zeggen, dat de wereld als geheel ge nomen zich bijzonder weinig zou ge ïnteresseerd hebben voor het nieuwe Finland, dat bevrijd uit den wereldoor log te voorschyn trad, als de athleten van dit land den naam van het Rijk der Duizend Meren niet over de aarde hadden laten weerklinken. Voor Duitsch- land ligt de zaak wel anders, maar ook hier kan de sport van reusaehtigen in vloed zyn. In tal van landen heeft Duitschland's reputatie een knauw ge kregen, wanneer de Duitsche sportlie den op de Olympiade eenige overwinnin gen in de wacht sleepen, sportief en be scheiden optreden, dan zal dit him land byna onberekenbaar voordeel geven. En daarom wordt er gewerkt buiten onze Oostgrenzen. Kosten noch moeite wor den gespaard om de athleten In goeden vorm naar Amsterdam te sturen, de ge heele sportorganisatie is, zooals wij reeds zeiden, ingesteld op de Olympische Spelen, met echt Duitsche Gründlich keit. Een enkel voorbeeld moge dit nog verduideiyken. Een van Duitschlands grootste verwachtingen is belichaamd in Dr. Peltzer, den snelloopenden onder wijzer uit Stettin. Maar er is één vrees. Peltzer heeft aanleg voor rheumatiek, een lastige zaak voor een hardlooper. Hy heeft daardoor telkens weer langen tijd noodig om zijn besten vorm te be reiken en aangezien de Olympiade vroeg in het athletiekseizoen valt, is dit een risico. Wat nood! De Olympiade voor alles, zelfs vóór de Stettinsche onder- wysbelangen. Binnenkort vertrekt Peltzer op een wereldreis naar de Ver- eenigde Staten en Amerika, naar milder klimaat, den zomer achterna. In Ame rika zal hy niet in wêdstryden uitkomen, in Australië wel. En na zijn terugkomst, aan den start in het nieuwe Amsterdam sche Stadion voor de 400, 800 of 1500 Meter, voor de 400 Meter hordenloop, dan zal Peltzer zijn Duitsche huid duur verkoopen. Die Amsterdamsche Olym- welke zeker algemeene navolging ver dient. Teneinde de clubs op kleine plaat sen wat te helpen, is n.l. bepaald, dat bij alle wedstrijden de bezoekende club 8 pet. van de ontvangsten zal krijgen. Hierdoor zal een deel van de ontvang sten bij wedstrijden in de groote steden komen ten bate van de minder kapitaal krachtige clubs in de provincie. Het be drag van 8 pet. is nog wel zeer beschei den, doch het is reeds een stap in de goede richting. Naar men misschiien weet, heeft ook de Engelsche Football League een dergelyke regeling getroffen. Er zyn voorts in Italië nieuwe bepalin gen in voorbereiding, waardoor de clubs in de. toekomst genoodzaakt zullen zyn, zelf voor het aankweeken van jonge spe lers te zorgen. Tegenwoordig achten de clubs het gemakkelyker op de een of an dere manier spelers van andere clubs over te nemen, waaraan echter een einde gemaakt zal worden. Dergelyke maatre gelen kan men slechts toejuichen. Nog dezer dagen hoorde ik een leider van een Nederlandsche club de opmerking ma ken, dat het in dienst nemen van een oefenmeester om jonge spelers op te lei den, weggegooid geld was, daar de jonge spelers indien ze niet heel spoedig een plaats in het eerste elftal krijgen, t-och naar een andere club overgaan en de concurrent dan profiteert van het werk van den oefenmeester. In België heeft men reeds een stap in de goede richting gedaan, door het overgaan naar een an dere club vrijwel onmogelijk te maken De Italiaansche voetbaldictator heeft nog meer goede dingen gedaan. Hij heeft ook een flinke opruiming gehouden on der de scheidsrechters. Tot dusver tier- te het geslacht der „home-referees" in Italië byzonder welig. Het was dan ook slechts een groote zeldzaamheid indien een thuisclub werd geslagen. De clubs wisten dit wel, doch daar ieder op haar beurt werd begunstigd, trok men er zich niet zoo heel veel van aan. Men heeft nu een groot aantal van ae meest bekende Italiaansche scheidsrechters van de lyst kele leden, die jarenlang dë I. V. O.-be- langen hadden behartigd, als lid bedank ten. In den moeilijken tyd, die daarop aanbrak, hebben vooral de jongere leden mogen ondervinden, wat zij in den heer De Wijs als voorzitter hadden. Onder de oudere leden, die getracht hebben het streven en de wen^chen der Jonge ren te begrijpen, neemt de voorzitter de eerste plaats in. Hy is het geweest, die ons door zijn voorbeeld de juiste rich ting heeft aangegeven en wanneer alle leden die richting volgen en steed» elkan der trachten te begrijpen, dan kan het goede resultaat onmogelijk uitblijven; dit zal onzen Voorzitter gewis de meeste voldoening geven. Zy 't onzen Voorzitter gegeven, nog langen tyd als zoodanig voor onze Ver eeniging werkzaam te zyn, dan kan, mede door de toewyding der overige le den, de toekomst met volle gerustheid tegemoet worden gezien." Tot zoover dit stukje over den voor zitter. Over de geschiedenis der vereeniging nog het volgende: „Het was op 22 Maart 1915, dat de H. F. C. „I. V. O." (toen nog niet als zoo danig bekend) doch onder den naam „W. F. C.", door een 14-tal jongelui werd opgericht; geen der toen aanwezige le den zal vermoed hebben,- dat deze ver eeniging nog eens haar 12 1/2 jarig jubi leum zou vieren. piade wordt een groote gebeurtenis in de geschiedenis der athletiek. De rivali teit van de vroegere oorlogvoerende staten is daar borg voor. Laivntennis. Wy zijn er wel aan gewend, dat vreemdelingen, zelfs zij, die vrij dicht bij ons land wonen, van de Nederlandsche geografie een zeer gebrekkige kennis hebben. Vooral Belgische en Nederland sche plaatsen worden, naar hun ligging nogal eens fantastisch verward. Op dit punt kan dus ook aan „Ame rican Lawn Tennis" het grootste speciaal aan tennis gewyde blad ter wereld, veel vergeven worden. Maar het wordt toch wel wat bar als het blad schryft: Het lijkt waarschijnlijk, dat de deelneming van de verschillende Lawntennisbonden aan de Olympische Spelen, die in 1928 te Antwerpen zullen worden gehouden, verzekerd is. Voorgesteld is dat de Ne derlandsche Lawn ten nis Bond de wed strijden, die waarschijnlijk te den Haag zullen plaats vinden, zal leiden". Ten eerste vinden de Olympische Spe len in 1928 niet plaats in Antwerpen, maar in Amsterdam. Ten tweede is er nooit sprake van ge weest dat het tennisprogramma te den Haag zou worden afgewerkt. Ten derde is het nooit minder zeker geweest, dat er op de Olympiade zou getennist worden dan thans. Overigens is het bericht dat de N. L-. T. B. het tournament eventueel zal lei den van een even treffende als verras sende juistheid. Kanaalzwemsters. Miss Gleitze. Miss MacLellan. Mrs. Gillallemaal Engelschen, allemaal over het Kanaal, enkele dagen na el- baar, by een temperatuur van een dikke 50 gradenneen, ik moet u eerlijk bekennen, ik geloof er niet meer aan. Ik kan me vergissen en dan mogen mijn achterdocht en twyfel mij verge ven worden, maar ik vertrouw, wat ik naar de voorgangster zou kunnen noe men: de Gleitze-school van Kanaal zwemsters, niet heelemaal. In de maand Mei van dit jaar, of was het April, toen het zeewater ook erg koud was, werden wy plotseling opge schrikt en verrast door de sensationeele mededeeling. dat de Tsjech Spacek over het Kanaal gezwommen was. Spoedig bleek dat hy niet meer gedaan had, dan een eindje het water inloopen. om er dan haastig en rillend weer uit te komen, zich in vermoeide houding te laten fotografeeren, bebloemen en ge- lukwenschen. Spacek's roem was kort, hy is reeds lang weer in het niet ver zonken. Maar nu alle bona fide Kanaalaspi- afgevoerd en hen door jonge, strikt neu trale scheidsrechters vervangen. Plotse ling verloopen nu de wedstrijden veel re gelmatiger. De onpartijdige scheidsrech ters hebben al heel spoedig het volle vertrouwen der spelers veroverd, waar van het gevolg is, dat ze ook niet meer door de spelers worden lastig gevallen. Het publiek heeft voorts vertrouwen in de leiders gekregen, zoodat hec veel rus tiger is dan vroeger. Elk elftal heeft nu geiyke kans. waardoor de wedstryden veel sportiever worden. Verleden week deed zich zelfs het merkwaardige geval voor, dat slechts een enkele thuisspelende vereeniging de overwinning wist te be halen. Tot dat rustiger worden van spe lers en publiek werkten ook mee de schier draconische straffen, welke men oplegt by oneerlijk spel of bij ongeregeld heden van het publiek. Die straffen heb ben er den schrik ingebracht, wat een gunstig gevolg heeft gehad. Wanneer men dat alles leest, moet men erkennen, dat het zeker aanbeveling ver dient, de geheele voetballeiding uit de handen der clubs te nemen en een dic tator dien men in sommige landen in verband met het hopeloos in den war zyn van de geheele organisatie, eigenlyk wel curator zou kunnen noemen aan te stellen, om de zaak in het rechte spoor te brengen. Vooral de maatregelen tegen het over gaan van spelers die binnenkort be kend gemaakt zullen worden lokben aan. Terecht is men van meening dat men het kwaad onderdrukt, door de ge legenheid om kwaad te doen, weg te ne men. De nederlaag van Duitschland tegen Denemarken is een groot gedeelte der Duitsche pers niet bijster vriendelyk be sproken. Men zond mij dezer dagen een uitknipsel van de „Kölner Zeitung". waarin reeds vóór den wedstryd werd gezegd, dat het op een nederlaag moest uitloopen. Het artikel is wel wat al te onvriendelijk tegenover de Dufteche Van dat 14-tal zyn ër slechts twee nu nog aan de vereeniging verbonden. Zeer kort na de oprichting, n.l. in het seizoen 1916/T7. trad I. V. O. toe tot den Haarlemschen Voetbalbond en wel in de 3de klasse, zy speelde de wedstrijden op het Gemeentelyk Sportterrein aan de Leidsche vaart. Het volgende seizoen verhuisde zij naar het nieuwe terrein, aan de Vergierde- weg te Schoten. En op 1 Maart 1921 werd naar Heem stede verhuisd. Tenslotte dienen hier nog eenige namen te worden genoemd, aan wie de vereeniging zeer veel verplicht Is. bijv.: A. Rijnhout, Th. Rusche, K. Kroese J. Seharpff, J. Mulder, Ch. Boeree, Lou Luit, H. Broekmeyer, C. Oldenburg, D. van Leeuwen, L. J. Anderson, H. van Luyken, Fr. Heysman, J. W. ter Avest, Fr. Berbemeier, P. Takken en K. Mor- lang. Arsenal—Leicester City 22 Tottenham H.Blackburn R. 11 Bury—W. Ham U. 31 BirminghamMiddlesbrough 32 Huddersfield T.—Bolton W. 1—0 Burnley—Portsmouth 20 LiverpoolEverton 11 Sheffield U.—Derby County 1—0 Newcastle U.Wednesday 43 Aston VillaSunderland 4>2 Manchester U.Cardiff C. 22 ranten verdwenen zyn, komen daar plot seling drie Engelsche vrouwen, die vroe ger, in gunstiger omstandigheden nooit ook maar bij benadering in hun vermetel pogen zijn geslaagd en zwemmen vlot, de een na de ander, zonder blikken of blozen, over het KanaaL Drie in een week tyds en het lijkt niet onmogelijk dat er alweer een telegram naar ons onderweg is over een vierde. Het is een epidemie. Maar is het niet een epidemie van fantasitis? Wij hebben reeds lang afgeleerd een Kanaaltocht boven de physlëke krach ten van een vrouw te achten, maar dit wordt ons toch te machtig. Toen wy onzen twyfel dezer dagen uitten "tegen een vriend, die even goed thuis is in de geneeskunde als de zwemsport, viel hij ons dadelijk bij. Een laag vet als be scherming is heel mooi, maar die moet op de plaatsen waar wrijving is, onher roepelijk spoedig wègslijten en om dan 14 of 15 uur te blyven doorzwemmen in water van 56 graden of daaromtrent, neen, dat wil er bij ons nog niet in. En aan, waarom moesten die tochten zoo geheimzinnig gebeuren en in den nacht? Laten wij voorzichtig zyn, misschien heeft een van de drie het inderdaad volbracht. Het schijnbaar onmogeiyke is meer mogelijk gebleken. Maar alle drie wij weigeren om het te gelooven. En de Kanaalzwemmenj is door de gebeurtenissen van de laatste tien dagen ieelijk in miscrediet gebracht, want er zijn vele sceptici, ook buiten onze gren zen. Noot. Toen het bovenstaande reeds lang geschreven was, vonden wy hedenochtend in de Courant bet be richt dat Miss Mc Lellan (Miss Logan) bekend heeft, den tocht te hebben ge maakt ineen motorboot, zy ver klaart hiermee te hebben willen aantoo- nen, hoe gemakkelijk het, door gebrek aan contróle, is, het te laten voorkomen, alsof de prestatie werkehjk is geleverd. Mundus vult decipi Kleingoed. In Engeland wordt een reusachtige wandelwedstrijd georganiseerd, nameiyk over een afstand van niet minder dan 1000 myl of 1609 K.M. Het spreekt wel vanzelf, dat deze afstand niet zonder rusten kan of behoeft te worden afge legd. De eerste prijs zal duizend pond sterling (12000 gulden) bedragen. De vermaarde Finsche athleet Willie Ritola heeft weer eens van zich doen spreken, door het Amerikaansche kam pioenschap over twee myl te winnen in den schitterenden tijd van 10 min. 19.2 seconden. Uit een advertentie van Stoop's Bad: .Prachtige kuipbaden vcor Dames en Heeren met douche-inrichting". Wij kennen ook wel van die menschen die wat vochtig praten. voetballeiders, doch er zit zeker een kern van waarheid in. Men verwijt den Duit- sehen Voetbal Bond, dat alleen wedstrij den worden gespeeld tegen landen, waar slechts wasch-echte amateurs wonen, niettegenstaande de Duitsche spelers van Oostenrijk-Hongarye en Tsjecho-Slowa kije nog heel wat zouden kunnen leeren. Door zich vrywillig terug te trekken in een kringetje van minder sterke landen minder sterk op voetbalgebied na- tuurlyk verspeelt men de kans op verbetering van het spel. Naar myne meening kan ditzelfde ook van Neder land worden gezegd. Ook hier zal men op dit punt de bakens moeten verzet ten, voordat het gety verloopen is. daar men anders in moeilijkheden zal komen De Hongaren hebben hun wedstryd voor den Europa-beker tegen Tsjecho Slowakije op eigen terrein verloven met 21. Na het goede spel van het elftal tegen Oostenrijk, was dat een groote te leurstelling. Het blykt echter, dat dit maal de ploeg ver beneden den gewonen vorm heeft gespeeld, waardoor de gasten juist in de gelegenheid werden gesteld, hun volle kracht te ontwikkelen. Ze ver overden aanvankelijk een 2—0 leiding, waarna de Hongaren echter een tegen- punt wisten te maken. Tegen het eind van den wedstrijd kreeg men nog eenige onaangenaamheden. De scheidsrechter kondigde n.l. twee minuten te vroeg het einde aan, doordat hy vergat een ty'de- lijke staking in mindering te brenger. Hij bemerkte zelf zyn fout. doch had daarna de grootste moeite om de Tsje chen, die juist in de kleedkamer waren gekomen, te bewegen verder te spelen. Het heeft een vol kwartier geduurd, voor dat de heeren weer in het veld kwamen. Dat het publiek daardoor vry oproerig werd, ligt voor de hand. C. J. GROOTHOFF. Bflthoven, 15 October 3927, Italiaansche voetbalorganisatie. Hoe men in bet land van Mussolini clubs promoveert. De leidende Italiaansche clubs spelen 34 competitie-wedstrijden. Prijzenswaardige maatregelen van den Italiaanschen voetbaldictator. Italië en de Olympische Spelen. Een opruiming onder de „liome-referee's". De goede zijde van de dictatoriale leiding. Waarom Duitschland van Denemarken verloor. De Hongaarsche nederlaag tegen de Tsjechen.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 11