BUITENLANDSCH OVERZICHT DE ALBANEESCHE GEZANT TE PRAAG VERMOORD. EEN ACTIE OM CAROL WEER OP DEN TROON TE KRIJGEN? INGEZONDEN SCHEEPSBERICHTEN NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE. RADIO-PROGRAMMA GEMENGD NIEUWS HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 17 OCT. 1927 Werk van de Albaneesche Ochrana? Werken de Nationale BoerenpartijKo ningin Maria en Carol samen? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. In Roemenië schijnen de invloedrijkste kringen bezig te zijn een soort van com plot voor te bereiden om de gebroeders Bratianu het bewind (dictatuur) te ont nemen. De naam van koningin Maria wordt genoemd, die zou wenschen te conspireeren met Carol, om dezen weer op den troon te krijgen. De actie schijnt tenslotte in oorsprong uit te gaan van de Nationale boerenpartij. Uitvoerige inlich tingen staan hieronder waarnaar wij ver wijzen. Men moet echter zeer voorzichtig zijn met het aanvaarden van dergelijke berichten, die in den Balkan schering en inslag zyn. Toch stemmen zij onruistig vooral als men ze beziet naast andere onheilspel lende telegrammen uit hetzelfde gevaar lijke complex van naties. De Albaneesche gezant te Praag werd ▼ermoord.' Nadere bijzonderheden hier over staan ook in het Overzicht. Wij weten nog niet welke drijfveeren geleid hebben tot dezen daad. Men ver moedt dat de Albaneesche Ochrana er echter zitten, al beweert de moordenaar van Tsena Eey, Algiwith Bebi dat hij geen opdrachtgevers had. Wat zullen de politieke gevolgen zijn dezen politieken wandaad. Voegen wij deze sombere opsomming de actie der Bulgaarse be komitadsjis, die riet ophouden met onrust stoken, en thans na de terreur op Yoego-Slavisch grondgebied, weer huishouden en moor den op Grleksch grondgebied, dan mag men er van overtuigd zijn, dat er dit maal weer veel onheil gebrouwen wordt in dien Zuid-Europceschen heksenketel. P. A. Een complot legen de gebroeders Bratianu? Volgens uit Roemenië ontvangen be richten blijkt, aldus de Tel., dat in vloedrijke kringen aldaar zich gereed maken voor een besiissenden slag tegen het bewind der gebroeders Bratianu, die feitelijk een dictatuur in Roemenië uitoefenen. De beweging gaat uit van de nationale boerenpartij, die binnen kort in Alba Julia (het vroegere Karls- burg) een groote vergadering houdt, waarin zijn tegen het regime-Bratianu zal protestceren en de terugroeping van ex-kroonprins Carol zal eischen. De Roemeensche regeering heeft sterke troepenafdeelingen naar Alba Julia zonden, ten einde een eventueele revo- lutionnaire beweging der nationale boe renpartij te verijdelen. Ook koningin Maria zou tot de vijanden van Bratia nu zijn overgeloopen en van haar kant eveneens den terugkeer van haar zoon wenschen. Zij zou het plan hebben bin nenkort een reis naar het buitenland te maken, om met Carol een ontmoeting te hebben en hem tot terugkeer naar zijn vaderland te bewegen. Aan het hof zouden berichten binnengekomen zijn, volgens welke de tx-kreonprins zich in derdaad van mevrouw Lupescu zou heb ben laten scheiden, hetgeen zijn terug keer aanzienlijk zou vergemakkelijken. De positie der regeering zou bijzonder moeilijk zijn; niet slechts Alba Julia, doch geheel Zevenburgen zou door mi litairen bezet zijn. Voorts zou in het bijzonder te Arad, Temesvar, Klausen- burg en Grosz-Wardein de Roemeensche politieke geheime politie een groote acti viteit aan den dag hebben gelegd. De Albaneesche ge zant te Praag vermoord. Moord op den Albaneeschen gezant te Praag, Tsena bey„ op uiterst koelbloe dige wijze gepleegd. Terwijl de muziek in het café „Passage" in het centrum der stad een luiden charleston speelde, plaatste de student Algiwiath Bebi den loop van zijn revolver tegen het achter hoofd van den gezant, die bij de tr*i'de- robe stond en loste het eerste schot, waarvan niemand door het lawaai der muziek notitie nam. De gezant trachtte zich nog aan de balustrade vast te grij pen, doch een tweede schot deed hem ineenzakken. De Tel meldt verder: De moordenaar is een zoon van den directeur van het gymnasium te Elba- san. Hij verklaarde, uit eigen beweging en door niemand aangespoord, de daad te hebben gepleegd. De kosten der reis van Rome naar Praag zegt hij uit eigen middelen te hebben bestreden. Na het plegen van den moord wilden de opgewonden bezoekers van het t-afé hem te lijf, gaan, doch hij weerde hen af met de woorden: „Slaat mij niet, hier is mijn pas". Tegenover de politie ver klaarde hij: „Ik ben naar Praag geko men om hem te dooden". Algemeen neemt men aan, dat Tsena bey het slachtoffer is geworden van de Albaneesche „Ochrana", een gehei me vereeniging. die sinds 1925 reeds meer dan dertig politieke moorden op haar geweten heeft. Tsena bey was de zwagw van den Al baneeschen staatspresident Achmed bey Zogcc- cn gedurende langen tijd burge meester in een plaats in het Zuiden van Albanië. De moordenaar, Algiwith Bebi, behoort tot de familie van Achmed bey Zogoe. KORT EN BONDIG. Gemeld wordt, dat het s.s. Paris des nachts om 1.30 de Noorsche vrachtboot „Bessegen" (2958 ton) bij het vrijheids beeld geramd heeft, terwijl de beman ning van de „Bessegen" sliep. Het Noorsche schip is gezonken. Twaalf Te- den* der bemanning worden vermist. De troepen van Feng Joe-sjlang trek ken in Honan terug voor de strijdkrach ten van Tsjang Tso lin. Bij een botsing tusschen een tramwa gen en een vrachtauto aan den rand van de stad Indianopolis zijn veertien personen gedood en verscheidene ge wond. De slachtoffers waren op weg naar een landelijk feest. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopie den inzender niet teruggegeven. Geachte heer Redacteur. Toen ik de geschiedenis aanhaalde van het kind met brandwonden als een bewijs van verkeerde toepassing van een goeden maatregel, deelde ik u mede dat dit feit mij was medegedeeld door een medicus gevestigd in een gemeente waar ook een Geneeskundige Dienst bestaat. Dit laatste werd echter in uw blad van Zaterdag door u niet vermeld. Door dit niet te vermelden krijgen de lezers van uw blad den indruk dat het in Haarlem gebeurde, hetgeen echter door mij niet werd gezegd. Zoudt u deze aan vulling willen plaatsen, want anders komt de Geneeskundige Dienst te Haar lem in een verkeerd daglicht, hetgeen ik zou betreuren. Voer mijn betoog is het van geen belang waar het gebeurde, voor den goeden naam van den Geneeskun digen Dienst van onze gemeente echter wel. De quaestie waar het om gaat Is eenvoudig deze, dat in de verordening op het St. Elisabeths Gasthuis in artikel 2 regelende de spoedopname van pa tiënten is bepaald dat het gasthuis een patiënt alleen kan opnemen zonder voorafgaande toestemming van den Ge- neesk. Dienst, wanneer er onmiddelhjk levensgevaar is en ik meen dat dit ook moet kunnen wanneer er geen onmiddel lijk levensgevaar is, doch de toestand van den patiënt directe opneming noodig maakt. Deze verordening is zoowel voor het Gasthuis als voor den Geneesk. Dienst bindend, aangezien ze bij Raadsbesluit is vastgesteld. G. ADRIAN. Bijschrift: Gaarne bevestigen wij de juistheid van deze aanvulling. De verslaggever die dr. Adrian's uiteenzetting ontving heeft een omissie begaan die hiermede hersteld wordt. Red. Achilles 13 Oct. te Kingston J. van Amsterdam. Albireo 19 Oct. van West-Afrika te Rotterdam verwacht. And ijk p. 14 Oct. Perim, Kurrachee n. Rotterdam. Alhena p. 14 Oct. Teneriffe, Rotter dam n. Buenos Ayres. Baarn 13 Oct. van Curasao naar Cristobal. Djember 14 October van Singapore, Batavia in New York. Eemstroom 15 Oct. te Amsterdam ver wacht, Amsterdam naar West-Afrika. Eemland 14 Oct. van Las Palmas, Buenos Ayres n. Amsterdam. Grotendijk 14 Oct. te Los Angelos, Pacifickusth n. Rotterdam. Helder 15 Oct. van Lagos naar Accra. Haarlem 15 Oct. te Assinië, West- Afrika n. Amsterdam. Lochgoil 13 Oct. te Los Angeles van Rotterdam. Meerkerk 15 Oct van Suez, Rotter dam n. Br.-Indië. Maasdam p. 15 Oct. Ouessant, New- Orleans n. Rotterdam. Nicfcheroy 13 Oct. te Panama, Pacific- kust n. Rotterdam. Noorderdijk 14 Oct. van Londen, Ant werpen n. de Pacifickust. Nijkerk p. 14 Oct. Dover, Amsterdam, n. Port Natal. Orania 14 Oct. v. Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Ouderkerk 14 Oct. van Penang, Wla- öiwostock n. Rotterdam. Poeldijk 14 Oct. van Bahia, Amster dam n. Buenos Ayres. Patria 15 Oct. v.m. te Rotterdam v. Batavia. Prins der Nederlanden 14 Oct. van Genua, Batavia n. Amsterdam. Rotti 14 Oct. van Suez, Amsterdam n. Java. Sommelsdijk 15 Oct. van Suez, Rot terdam n. Bombay. Soekaboemi 15 Oct. van Makallah, Batavia n. Rotterdam. Siantar 14 Oct. 21 u. v. Port Said Bavatia n. Rotterdam. Samarinda p. 14 Oct. Peniche, Ba tavia n. Rotterdam. VOOR DE KINDEREN. Snuffelgraag en Knagelijntje komen aan den ingang van een donkere grot. Die ziet er erg geheimzinnig uit. Er konden best schatten in verborgen zijn. Jammer maar dat de vogel Rok nergens te zien is. Anders konden ze 't hem vragen. Snuffelgraag en Knagelijntje besluiten toch eens een kijkje in de» grot te gaan nemen. Hand in hand wagen ze zich in de duisternis. Zoolang zij het daglicht achter zich hebben, is er geen gevaar. En heel ver zullen ze natuurlijk niet gaan.... Tjerimai 14 Oct. 13 u. van Marseille, Rotterdam n. Batavia Toba p. 15 Oct. Dungeness, Rotterdam n. Java. Vlieland 15 Oct. v. Lagos naar Accra. Bovenkerk 15 Oct. n.m. van Port Said, Bombay n. Rotterdam. Burgersdijk 15 Oct. N.m. van Rotter dam n. Baltimore. Blommerdijk p. 15 Oct. Gibraltar, Java n. New York. Bennekom 14 Oct. 10 u. 9 m. 20 mijl Z.-West van Niton, Chili n. Duinkerken en Amsterdam. Grijpske-rk 15 Oct. te Dar es Salaam v. Mozambique. Hcogkerk 15 Oct. n.m. v. Bombay Rotterdam n. Kurrachee. Heemskerk 15 Oct. van Kaapstad n. Algoabaai. Jagersfontein p. 15 Oct. Vllssingen, Beira n. Antwerpen en Rotterdam. Krakatau 15 Oct. van Amsterdam n. Hamburg. Kennemerland 14 Oct. v. Rio Grande do Sul, Amsterdam n. Buenos Ayres. Koudekerk p. 15 Oct. Vlissingen, Bom bay n. Antwerpen en Rotterdam. Kota Radja 15 Oct. n.m. te Schiedam v. Vlissingen. Lochka trine 14 Oct. 8 u. 23 m. 310 mijl Z.-West van Dands End, Vancouver n. Liverpool en Rotterdam. Lochmonar 13 Oct. te Tacoma, Paci fickust n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 17 Oct. v.m. te Plymouth verwacht, New York naar Rotterdam. Oranje Nassau 15 Oct. n.m. van Rot terdam n. Hamburg. Phrontis 14 Oct. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Prinses Juliana 14 Oct. van Singapore Amsterdam n. Batavia. Rijnland 15 Oct. te Amsterdam van W.-Afrika. Rotterdam 15 Oct. v.m. v. New York n. Rotterdam. Rondo p. 13 Oct. Sagres, Batavia n. Amsterdam. Salawati 15 Oct. van Amsterdam n. Java. Salland 15 Oct. -van Amsterdam naar Hamburg. Simon Bolivar 17 Oct. te Plymouth verwacht, Port Limon n. Amsterdam. Springfontein 14 Oct. van Killindini n. Tanga. Slamat 14 Oct. van Singapore, Batavia n. Rotterdam. Tjisaroea 15 Oct. v. Makassar naar Hongkong. Van Rensselaer 15 Oct. van Hamburg n. Amsterdam. Volenaam 13 Oct. 16 u. 22 m. 160 mijl Z.-West van Valentia, Rotterdam naar New York. DINSDAG 18 OCTOBER HILVERSUM, 1060 ÏVL 12. Politieber. 12.352.— Lunchmuziek door het trio K. v. d. Hoek, viool, J. Frank, cello, P. de Gruyfer, piano, 3.004.00 Radiosknipcursus door mevr. de Leeuw van Rees. 4.306.15 Concert door het A.N. R.O-sorkest. Willem Knikker, viool. Egb. Veen a. d. vleugel. In Engeland is een campagne begonnen tegen het rooken van sigaretten door vrouwen. Ais men succes wil hebben, zal men als strijdleus moeten kiezen: rooken is onmanlijk Een dappere moeder. Een treffend staaltje van den moed eener moeder terwille van haar kind, wordt uit Muttra bij Allahabad (Br. Indië) gemeld. Mrs. Larwill, de vrouw van den dorps predikant, wandelde met de „ayah" kindermeisje), die een kinderwagen met haar 4-jarig dochtertje voortduwde, toen plotseling een blijkbaar dolle stier op het groepje toestoof. De ayah vluchtte terstond achter een boom. maar mrs. Larwill pakte de baby uit den wagen en toen de stier kwam aanrennen, stapte ze kalmweg opzij. Het razende dier ren de op den kinderwagen in en verbrij zelde dezen. Opnieuw keerde het schrikwekkende dier zich tegen de vrouwen; opnieuw viel het aan. Mrs. Larwill wierp nu het kind terzij, pakte daarop den stier bij de horens en drukte met alle macht den kop omlaag. Zij werd heen en weer ge slingerd en ten slotte over aanzienlijken afstand weggesmakt. Haar geschreeuw om hulp was echter inmiddels gehoord en koelies uit een naburg veld dreven den stier eindelijk weg. Mrs. Larwill heeft ernstige kneuzingen opgeloopen, maar het kind en de ayah waren ongedeerd gebleven. De lastige vrijer. In het begin van deze maand waren binnen enkele dagen tijcis in het dorpje Bugue in Dordogne achtereenvolgens acht branden uitgebroken. De zeven eer ste hadden loodsen en andere eigendom men van de familie Emery in vlammen laten opgaan, de laatste had een loods van de familie Granet verwoest. Dc fa milie Emery had anonieme brieven ont vangen, waarin een bepaald Jongmensch als de brandstichter werd aangewezen. Marin, een boerenjongen, werd als ver dachte aangehouden. Na enkele dagen kwam de groote veiTassing, de aangehoudene werd op vrije voeten gesteld en Elina, het 17- jarig dochtertje van de familie Emery met haar even oude vrijertje André Los te werden gevangen genomen. Elina had met een verdraaide hand de brieven ge schreven en André had de branden ge sticht. „Men zal Marin aanhouden", hadden aü tot elkaar gezegd, „en dan kunnen wij trouwen". Marin dong namelijk naar Elina's hand en vond genade in de oogen harer ouders. Het dorp is geheel van de zaak ver vuld. De toekomst van Duitschland onthuld? Nu in onze dagen de occulte weten schappen meer dan ooit in zwang zijn behoeft het geen verwondering te wek ken, dat een boek ..Deutschlands Schick- salswende", waarin de Dresdensche astroloog M. C. H. Huter, de politieke toekomst van zijn land onthult, grooten opgang maakt. De uitspraken en voor spellingen van dezen profeet zijn daar om vooral zeer interessant cmdat, mag men den schrijver gelooven, de ster ren het in het bijzonder zoo goed voor hebben met het Duitsche Volk. Om te beginnen moet men dan weten dat van 19291932 „de groote dictator zal komen, die Duitschland van 1933 tot 1940 op het toppunt van glorie en macht zal brengen". Maar misschien interesseeren de bij zonderheden u meer. Welnu, verneemt wat het lot zal zijn der groote Duitsche leiders. Rijkspresident Hindenburg zal in 1928 en 1929 ten prooi zijn aan zware ziekten, en in 1930 zal zijn ge zondheidstoestand slechter zijn dan ooit Ook Stresemann's horoscoop is verre van opgewekt. Na een schitterende carrière zal hij sterven op het oogenblik, waarop niemand het verwacht had, dat wil zeggen behalve misschien de heeren astrologen. We kunnen echter mede- deelen dat Stresemann's levenseinde nog minstens drie jaren verwijderd is, want de sterren voorspellen, dat hy in 1930 een belangryk aandeel zal nemen in de glorie van zyn land. Huter waagt zich ook verder dan het jaar 1940. Ziehier de nauwkeurige omschrijving van de gebeurtenissen in Duitschland van 1917 tot en met 2068. 1917—1926 twisten; 1927—1932 opleving; 19331960 voorspoed; 19611988 expan sie-oorlogen; 19892068 het groote tyd- perk der Duitsche civilisatie. Eenige details over deze gewichtige gebeurtenissen zyn wel gewenscht. We doen slechts enkele grepen uit den voorraad. In 1931 zullen, naar de sterren ver zekeren, Duitschland en Rusland hand in hand gaan op den weg naar heer- schappy en roem. In datzelfde veel be wogen jaar zullen Frankrijk en Italië gebied moeten afstaan en zal Polen ten prooi zijn aan een ernstige politieke crisis. Het volgend jaar zullen, onder leiding van Duitschland conferenties plaats vinden in den trant van Genève, maar op grooter schaal en „over de geheele wereld zal men niet ophouden de Duitsche vlag te groeten..,." Het jaar 1935 brengt, nadat de voor gaande jaren ernstige conflicten ge zien hebben, met Frankryk, Roemenië, Polen en Tsjecho-Slowakije, een ver rassing: Elzas-Lotharingen wordt een autonome staat.om in 1937 opname te verzoeken in het Duitsche Ryk. In 1938 een conflict met Engeland, in 1939 echter verzoening, en plannen tot ver deeling der koloniën.... Afwachten maar. De keukenmeid van Zola Gedachtig aan het spreekwoord, dat er geen groot man is voor zyn kamer dienaar. heeft Ulysse Rouchon zijn licht eens opgestoken bij de oude keukenmeid van Emile Zola, die nu rustig te Puy woont met haar man, die „maitre d' hótel" van den meester is geweest. Jcséphine is nog een krasse vrouw en helder van geest. Van 1894 tot 1897, aldus lezen we in hét Journal des Débats, is zy bij Zola in dienst geweest. In die dagen kwamen er vele bekende personen over den vloer: Alfred Bruneau en Francois Cop- pée „met z'n mooie Amerikaansche ge zicht" (vermoedelyk, omdat hy glad was en blauwe oogen had)Alphonse Daudet, die kwam aanstappen in een groote overjas en leunend op een stok; Bour- get, Charpentier en Fasquelle. Zola ontving hen in den namiddag, want de morgenuren waren trouw voor den arbeid bestemd. Na haastig te heb ben ontbeten, vaak een paar droge bo terhammen, riep Zola zyn hond Pimpin en ging naar zyn werkkamer. Pimpin, een zware Duitsch hondje, had z'n vaste plaats in den linker arm van den mees ter en bleef daar zoolang Zola zat te schryven. Gewoonlijk van negen uur tot na twaalf. Tegen éénen verscheen Zola in de eetkamer. Aan tafel waren de gangen voor de anderen bestemd en hy tipte niet aan z'n zilveren beker. De schaaltjes met zoetigheid, dat was anders. Hij was er verzot op cn 's avonds besproeide Zola het gebak met eenige koppen thee. Zola was erg eenvoudig, welwillend jegens iedereen en hield veel van kin deren. Vaak liep hij met het zoontje van Josephine in den tuin te Médan, plukte bloemen voor hem en zat met hem in het gras, om met Pimpin te spelen. En weldadig! Op de dagen, dat de bonnetjes voor de goedkoope keuken in de rue de Milan werden verstrekt, stond er alty'd een heele schare menschen voor de deur. Josephine leest in deze dagen alles wat naar aanleiding van de gedenking van Zola's sterfdag over den meester wordt geschreven. Ze is er trotsch op, als gold de hulde één der haren. (N.R.C.) Knock-out en de eer is gered. Te Yuma, in den Amerikaanschen staat Arizona, moesten drie mannen wegens landlooperij terechtstaan. In den loop van zyn pleidooi zei hun advocaat, dat Yuma „volkomen open lag voor spel en drank". „Dat trok de aanwezige politiecommis saris zich aan, en hy verzocht om een gelegenheid om den lasteraar af te straf fen. De rechter verklaarde daarop de zitting voor een kwartier verdaagd, ver oorloofde den commissaris, met behulp van zyn bokskunst, de eer van Yuma té wreken, en benoemde den eveneens aan wezigen burgemeester tot referee. Nu werd in de rechtszaal behoorlijk ruim baan gemaakt, en de procesvoering met de vuist begon. Zij eindigde daar mee, dat de jury den commissaris tot overwinnaar uitriep en de rechter de cliënten van den knock-out geslagen ad vocaat van de hun ten laste gelegde land loopery vrysprak. Een geleerde heeft als zijn meening te kennen gegeven dat de hemel niet meer zoo blauw is als vroeger. Tijdens onze verregende vacantie is reeds bij onszelf een soortgelijk vermoe den vaag gerezen. Zijn vrouw vermoord. Voor de rechtbank te Nancy is het pro ces begonnen tegen een zekeren Jean Vermandé, een soort tweede Landru, die zijn vrouw op 13 Maart van dit jaar gewurgd en daarna in een oven verbrand heeft. Vermandé was chauffeur by de „ïm- primeries Réunies" te Nancy, Op 29 Maart maakte een collega van hem een oven in dp drukkery schoon en vond daarin verkoolde beenderen, knoopen en balein. Hy maakte hier de politie op merkzaam op, die uitmaakte, dat het menschelyke beenderen waren en Ver mandé, wiens vrouw sedert eenige weken niet meer gezien werd, aan een verhoor onderwierp. Al spoedig bekende hy, dat hij zijn vrouw op een Zondag in het gebouw der drukkery na een twist ge dood had en in zijn ontsteltenis over zyn daad haar in den oven had ver brand. Vermandé verdedigde zijn daad door te beweren, dat zyn vrouw hem on trouw was en dit hem tot wanhoop had gebracht. Deze bewering schijnt echter geheel bezijden de waarheid te zijn. Op zijn vrouw zou niets aan te merken zijn geweest. Vermandé zelf daarentegen stond als een Don Juan en doordraaier bekend. Verschillende vrouwen zyn als getuige a charge opgeroepen. 6-457.00 Pianoconcert door den heer J. R. Gravelotte (N.O.V.) 7.007.45 Voordracht door Mr. F. Coenen: Nieuwe Romantiek (le der serie lezingen over letterkunde ge» organiseerd onder de auspiciën van .,de Bijenkorf door Herman dc Man. 7.45 Politiebericht. 10.30 Persberichten. 8.10: GrootsNederlandsch Volks» zangavond in de voorm. Dominica» nerkerk te Maastricht. Een jongens» koor o-l-v. F. Tuinstra. Een dames» koor o.l.v. J. E. Shepherd. De Maas* trichter Fanfaar »,St. Jozeph", o.l.v. C. Schouten. Henri Heydendael, pia* no. 1. Wilhelmus. 2. Inleiding door den voorz. der Ver- tot veredeling van den Volkszang. 3a. Ons lied. Bus. b. Wij willen Holland houen, Hamers. (Jongens;, dames* en hee» renkoor met koperbegel.). 4a. Sol» daotsje speule, Bosman, b. Et stump* ke, Bosman, c. Kermis, Janssen, d. man (Jongenskoor met pianobegel). 5a. De Wiedsters. Andriessen. b. Klein. Moederke. Opsomer (Dames* koor met orkestbegel.). 6a. Het Boor* lingsken, Hullebroek. b. Het Hutteke op de Hei, Ghesquire (Heerenkoor met pianobegel.) 7a. Marschlied, Brandts Buys, b. Een liedje van de Zee, Valerius, c. Merck toch hoe sterek, Valerius. De Fanfaar „St. Jo» zeph", 8a. De Vlaamsche leeuw, Miry. b. De Zilvervloot, Viotta. c. Vlaggenlied, Smits (St. Jozeph). 9a. Die Sterretjie, Hullebroek. b. Zonne» lied, C. v. Rennes (Dameskoor). 10a. klompen, Wierts. c. Het zijn geen jongens. Hullebroeck (Heerenkoor met pianobegel.). 11. Hullebroeck potpourri (Orkest). 12a. Tineke van Volkslied, Tyssen (Dames en hce* renkoor met pianobegel.). 13. Maneu* ver Marsch, Stens (St. Jozeph). De nieuwste gramo» 10-30—12.00 foonmuziek. DAVENTRY 1600 M. 11.20 Daventryskwartet. Ivimey's sextet en solisten (alt, sopraan, bari* ton, viool). 2.50 Muziekles. 3.35 Fransohe les. 4.05 Concert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing A cashar tea garden. 5.35 Banderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerber., nieuws. 7-05 Daventrykwartet. 7.20 Lezing: Vilna. 7.35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Lezing: An Evolutionist among the Rocks and Fossils. 8.05 Voorlezing, O. Sitweel. 8.20 Lezing: Round Cape Hora. 8.50 Vioolconcert, A. Sammons. 9.20 Weerber., nieuws. 9.35 Lezing Music and the ordinary listener. 9.55 Berichten. 10.00 2e acte van -,The beloved Vagabond", van Ross. 10.35 Easthope Martin, concert K. Winter, sopraan. H. Heyner, bariton. A. Godfrey, viool. 10.45 Oude dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1750 M. 10.5011.00 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcerl. 5.055.55 Trioooncert (piano, viool, cello). S.5010.50 Concert Opcrafrag* menten- LANGENBERG 469 M„ .DORTMUND 283 M. en MUNSTER 242 M. 12.201.50 Orkestconcert. 3.204.20 Werken van Kleist. 4.205-20 Orkestconcert. 7.40 „Robert Guiskard", tooneelspel van H. v. Kleist. Daarna tot 9.35 Con* cert door het Wcrag*orkest. 3e Sym» phonie. KöNIGS WUSTERH AUSEN,1250. M. 10-207.05 Lezingen en lessen. 7.05 „Katchen von Hcilbronn". too* neelspel van H. v. Kleist. HAMBURG, 395 M. 3-35 Licht concert. 5.20 Concert. 7.35 „Die Hermannschlacht". drama in 5 acten van H. v. Kleist. 9.50 Actueele causerie en dansmu» ziek. BRUSSEL, i M. 5.206.20 Dansmuziek. 5-351G.20 Orkest en Mme. BadaL zangeres

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 7