WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN NEDERL. VOETBALBOND Eindelijk een overwinning voor H. F. C. De leiders van de vorige week door E. D. O. geklopt. De zesde nederlaag voor VO. C. De Stormvo gels stellen teleur. Haarlem op den goeden weg. Bloemendaal verliest met den oneven goal van A.F.C. De derde klas derby tusschen Schoten en T.H.B. door eerstgenoemde gewonnen. A. D O.—H. F. C. (1—4) DE EERSTE OVERWINNING VOOR H. F. C. Met een volkomen verdiende overwin ning zijn de H, F. C.'ers na hun strijd tegen A. D. O. uit Den Haag terugge keerd. Vooral in de tweede helft hebben de H. F. C.'ers uitstekend gespeeld. De voorhoede verviel ditmaal gelukkig nu eens niet in haar geregelde fout om na rust groote lakschheid te toonen. Inte gendeel, het was nu een genot, het vijf tal aan het werk te zien. De achterhoe de speelde zooals wij dit gewend zijn, dus goed. Het winnen van jden toss door aan voerder Kuypers had nagenoeg geen in vloed, daar er noch zon noch wind was. Zoo zien wij de beide navolgende elf tallen zich opstellen: A. D. O.: Quax, de Groot, v. Es, J. Kloos, v. Soldt Sr.. B. Philipse. v. d. Meer, G. Tap, W. Tap, A. Eqmber- gen, J. v. Soldt. H. F. C.z Van der Meulen, Wamsteker, v. Haeren, Jongeneel, Kuypers, de Jonge, Reydon, Reeder, v. Eek, v. d. Berg, Sig- mond. Al dadelijk na het begin ontstaat voor het A. D- O.-doel een benauwd oogen- blik wanneer een der backs gevaarlijk terugspeelt. De uitloopende Quax is echter net iets eerder bij den bal dan Reeder. Het terrein, oogenschijnlijk zeer fraai, blijkt bijzonder glad te zijn, waardoor de bal herhaaldelijk doorschiet en de spelers zich moeilijk staande houden. Sigmond zet herhaaldelijk goed voor, doch de A. D. O.-achterhoede onder schept steeds. Over het algemeen is A.*D. O. iets in de meerderheid, doch de H. F. C.-uit- vallen blijven hoogst gevaarlijk. Wanneer de spelers een weinig aan de gladheid gewend raken, worden wij ont haald op een vlug. gelijk opgaand spel. Dan weet A. D. O. met een fraai doel punt de leiding te nemen. De rechtsbui ten gaat er van door. Een harde lage voorzet volgt, waarbij v. Haeren den bal niet meer kan bereiken, en met een hard schot geeft Tap aan Van der Meu len geen kans. (10). Kort hierop een fraai schot van Ree der, dat Quax schitterend keert. Heel wat hoekschoppen moeten er ge nomen worden, allen echter steeds zon der resultaat. Rust komt met 10 voor A. D. O. Direct na de hervatting zijn in hoofd zaak de H. F. C.'ers aan het woord; de A. D. O.-achterhoede krijgt volop werk. Na ongeveer 7 minuten belandt een als voorzet bedoeld boogje van Sigmond over den opspringenden Quax in doel. (1—1). Nu zijn de H. F. C.ers niet meer te houden; elk oogenblik verwachten wij dat zij de leiding zullen nemen. Dit komt op eenigszins fortuinlijke wijze. Reeder, duidelijk in buitenspel-positie staande, krijgt den bal. De A. D. O.- backs zijn zoo dom om, hoewel de scheidsrechter niet fluit, niet aan te val len; Reeder kan gemakkelijk voor de leiding zorgen. (12). A. D. O. is eenigszins ontmoedigd. H. F. C. echter laat direct zien dat zij ook op fraaie wijze een doelpunt kan ma ken. Na een vurigen aanval krijgt op het laatste moment Van Eek den bal. Han dig passeert hij den uitloopenden Quax en doet den bal in doel belanden. (1—3) Ongekende weelde voor H. F. C. Wel doen de Hagenaars enkele uitval len, doch Wamsteker en Van Haeren zijn niet te passeeren. En wat hun nog voorbij komt, belandt in de veilige han den van Van der Meulen. Een zeker doelpunt van H. F. C. slaat een der A. D. O.-backs dan uit doel. Den toegestoken strafschop benut Van Hae ren op fraaie wijze. (11). Zoo heeft H. F. C. een veiligen voor- spreng. Wel probeert A. D. O. nog even den achterstand op te halen, doch H. F. C. weet van geen wijken, en de tijd blijkt tj kort. Einde komt met een volop verdiende overwinning voor H. F. C. De eerste puntjes zijn nu eindelijk bin nen. Spelend als Zondag moeten er voor H. F. C. nog vele volgen. V. O. C.—R. C. H. (0—2) SLECHTS HONDERD TOE SCHOUWERS Het terrein van V.O.C. was zeer slecht het was met vele groote waterplassen be dekt hetgeen er niet beter op werd toen o mtwee uur het regenwater nog steeds niet was opgehouden neer te vallen. Dit.was vooral voor het spel der R. C. H.'ers een groote handicap; het was aan leiding, dat het vertoonde in dezen wedstrijd werkelijk slecht was. Nemen we daarbij nog dat V. O. C. momenteel werkelijk een vorm vertoont die het erg ste voor deze Rotterdammers doet vree zen, dan is daarmede voldoende aange toond, dat de ruim honderd toeschou wers die dezen wedstrijd bijwoonden, wel zeer onvoldaan huiswaarts gekeerd zul len zijn. Bij R. C. H. heeft het spel geen enkele maal kunnen boeien, zooals het dat bijv. tegen E. D. O. en Ajax deed. Het steeds doorschieten van den bal en daardoor moeilijk plaatsen en juist afgeven was daarvan natuurlijk de oorzaak. Het min ste last daarvan hadden Geutskens en Krom. Prévost daarentegen zeer veel. Van de gewijzigde opstelling der R. C. H.-voorhoede valt dan ook weinig te zeggen, omdat de omstandigheden, waar onder gespeeld werd, wel zeer verschil lend waren bij die in vorige wedstrijden. Bij V. O. C. vielen al weinig lichtpun ten te noteeren Het geheele elftal speel de met een flinke dosis enthousiasme van het begin tot het einde, doch dat is dan ook wel het beste wat we van deze ploeg kunnen zeggen. De elftallen waren als volgt: V. O. C.: Bikkers Blom, Swartouw De Haas, Bakker, v. Herwaarden, Van Everdingen, Dunk, Weydema, de Bru, Kortman. R. C. H.: Brugman, de Koning, Verkerk, v. Dam, Hanse, Prevost, Nieuwenhuis, Geutskens, Krom, Kuyt, Radsma. V. O. C. is het eerst in den aanval; heftig wordt het R. C. H.-doel bestookt. Het schieten geeft Radsma echter weinig zorg, doordat het van te grooten afstand gebeurde. Toch ontstond nog een zeer gevaarlijk moment, toen Van Everdingen een hoogen voorzet gaf, waaruit de Bru vlak langs het doel kopte. R. C. H. is inmiddels ook al eens bij Bikkers op be zoek geweest, tot dusver eveneens zonder resultaat, totdat Van Dam met Hanse samen, den bal opbrachten en v. Dam, het leer goed voor doel plaatste waarna Verkerk het ineens in het V. O. C.-doel schoot. De V. O. C.'ers protesteeren heftig te gen'dit doelpunt als zou het in buiten spel positie gemaakt zijn, doch de scheidsrechter kent het o.i. geheel ten rechte toe. Het spel wordt misschien iets fana tieker, doch in geen geval mooier. De verdedigingen behouden vrijwel steeds de overhand; er valt weinig fraai" te noteeren. Zoowel Radsma als Bik kers moeten nog eenige malen handelend optreden, Bikkers doet dat eenmaal op zeer merkwaardige wijze door den bal vlak voor doel recht omhoog te trappen, doch in de eerste helft wordt niet meer gedoelpunt. Na de rust speelt V. O. C. nog een tikje'slechter dan daarvóór.; R. C. H. is daardoor wat meer in den aanval. Er zit echter te weinig in; de gladheid van het terrein speelt dermate parten, dat toch weinig gevaar voor V. O. C. ontstaat. De Koning lost een paar goede schoten; één daarvan kan Bikkers ternauwernood stoppen. Een paar corners blijven ook zonder resultaat; eindelijk maakt dan De Koning uit een voorzet van Van Dam een goal, doch de heer Weber had reeds gefloten, omdat hij meende, dat de bal achter was geweest. Kort daarop doel punt Van Dam eveneens, doch om de zelfde reden wordt ook deze goal, naar onze meening ten onrechte, geannuleerd Zoo blijft dus de stand nog steeds 0—1 en verstrijkt de tijd langzamerhand, tot dat vijf minuten vóór het einde Hanse een pass van Verkerk benut om met een houdbaar schot no. 2 langs Bikkers te schieten. (02). V. O. C. is daarmede een geslagen elf tal. Gescoord wordt er echter niet meer. R. C. H. heeft dus gewonnen en mede doordat V. U. C. en H B. S. verloren hebben, is de stand op de ranglijst iets gunstiger geworden. De Uitslagen. AFDEELING I. Ie klasse Excelsior—H. B. S. 4—3 D. F. C.—V. C. 10—3 E. D. O.Hilversum 32 Ajax—U. V. V. 7—0 V. O. C.—R. C. H. 0—2 2e klasse A Alcmaria Victrix—D. E. C. 18 Holland:aW. F. C. (afgekeurd). K. F. C.—West Frisia 01 Z. V. V.Helder l4 H. R. C.—V. S. C. 1—3 2e klasse B V. Y. A.Zeeburgia 2—5 Zandvoort—Haarlem 01 B. F. C.—H. V. C. 1—2 Bloemendaal—A. F. C. 1—2 VeloxD.O.N.A.R. 7—3 3e klasse B HortusWilhelmink Vooruit 31 Schoten—T. H. B. 3—1 T.O.G.De Kennemers 72 Reserve le klasse. De Spartaan 2—R. C. H. 2 2—2 Hilversum 2Ajax 2 23 H. F. C. 2—E. D. O. 2 3—1 D. F, C. 2—BI. Wit 2 1—5 A. F. C. 2—Z. F. C. 2 3—2 Reserve 2e klasse A Ajax 3—A. F. C. 3 (afgekeurd). Haarlem 2Hollandia 2 23 AFDEELING II. Ie klasse: StormvogelsZ. F. C. 14 A. D. O.—H. F. C. 1—4 Hei Gooi—de Spartaan 11 H. V. V.Feijencord 00" Blauw WitSparta 2—1 Tweede klasse A: Hermes-D.V.S.D. H. C. 5—2 QuickVoorwaarts 4—1 HerculesV.I.OS. 10—0 2e klasse B: O. D. S.—S.-V. W. 5—1 Unitas—L. S. V. 41 AFDEELING III. Ie klasse. VitesseD. O. T. O. 2—1 WageningenA. G. O. W. 31 EnschedéEnsch. Boys 34 Robur et Vekwitas—Z. A. C. 15 Go Ahead—Heracles 2—0 AFDEELING IV. Ie klasse. N. O A. D.—N. A. C. 2—1 M.V.V.—P.S.V. 2—0 Eindhoven—Willem II 101 L. O. N. G. A—B. V. V. 3—1 Wilhelminji—Roermond 3—1 Dat het elftal zooveel mogelijk zoo gelaten zou worden als de ploeg, die het vorig seizoen zoo succesvol speelde, was te verwachten. Het is ook verstandig, met het oog op de komende Olympische Spelen. Alleen van Heel is vervangen. Deze halfback, twee jaar geleden met Denis de beste speler van onze nationale ploeg is niet meer in dien vorm, die zijn op neming vanzelfsprekend maakte. Men heeft hem vervangen door van Boxtel, een zuidelijk speler van meer dan ge wone capaciteiten. Maar, vragen wy ons. zonder Haarlemsen chauvinisme af: Waarom nu weer een nieuweling, waar om niet de R. C. H.'er Krom. die tegen- AFDEELING V. Ie klasse. G. V. A. V.—Velocitas 0—2 AchillesG. V. V. 1—2 AlcidesFriesland (afgekeurd). LeeuwardenBe Quick 6—2 VeendamFrisia 41 Overzicht. In ónze bespreking van het program ma in ons nummer van Zaterdag schre ven we, dat de eerste overwinning voor H. F. C. verwacht werd. Dit- was een vrij stoute voorspelling, maar het resultaat heeft den optimisten toch gelijk gegeven, want het vrij sterke A. D. O. werd nog wel op eigen veld met 41 geklopt. R. C. H. deed ook wat van haar ver wacht werd. Zjj plantte V. O. C. nog wat vaster op de laatste plaats. E. D. O. boekte op eenigszins geluk kige wijze een overwinning op 't kantje af tegen Hilversum. De Stormvogels stelden zeer teleur, door in IJmuiden met 41 van het tceh waarlijk niet sterke Z. F. C. te verliezen. Moet „Witte Jan" soms weer te hulp ko men? D. F. C. behaalde evenals de vorige week H. B. S., de dubbele cijfers: V U. C. werd met een 103 nederlaag naar huis teruggestuurd. En ook Ajax maakte met U. V. V. korte metten. In de duinen heeft de met spanning verbeide wedstrijd tusschen Zandvoort en Haarlem plaats gehad. De rcodbroe- ken verschenen met drie invallers, na melijk voor De Vries, Van Daalen en Fiévez. De twee eerstgenoemden werden heel goed vervangen resp. door Jan Hoeben en Van Balen Blanken. De elf talcommissie wilde het binnentrio in de voorhoede handhaven; daarom haalde zij Kammeijer van de rechtsbuitenplaats en lier hem op de linksbuitenplaats svelen. Dit werd door zeker 99 van de 100 supporters betreurd. Van rechts dreigde nu niet het minste gevaar, ook al omdat De Geus veel te licht was om tegen ae stoere Zandvoorbers te spe len. Tot rust handhaafde men deze op stelling. In de tweede helft werd Kam meijer weer op zijn vaste plaats gezet. De linkervleugel werd gevormd door Smits en Bieshaar. Het ging nu veel beter. Het resultaat werd een verdien de 10 overwinning voor Haarlem. Bloemendaal heeft zich tegen het on geslagen A. F. C. uitstekend geweerd Slechts met 21 konden de Amster dammers winnen. De derby in de derde klasse, tusschen Schoten en T. H. B. werd normaal door eerstgenoemde met 3—1 gewonnen. woordig weer in buitengewonen vorm speelt, die internationale routine heeft, en van wien het Nederlandsch elftal nog nooit teleurstellingen heeft onder vonden. Is het langzamerhand een on wrikbare gewoonte geworden, om Krom als reserve te kiezen? Deze gedachten stonden reeds op pa pier toen wij hedenochtend in de Cou rant lazen dat van Boxtel in Februari 1928 naar Indië vertrekt, zoodat hij voor de'Olympische Spelen in geen geval dis ponibel zal zijn. Hierna lijkt ons verder commentaar overbodig. Maar intusschen gelooven wij wel dat de Zweden op 17 November van een koude kermis thuis zullen komen. E. D. O.Hilversum (32) EJ3.0. KLOPT DE LEIDERS. E.D.O. heeft het Zondag klaar ge speeld om de leiders met den oneven goal ie kloppen. Dit was verdiend, want het plaatsen bij E.D.O. geschiedde steeds zuiver wat van Hilversum niet gezegd kon worden. De goals van ED.O. a-aren eenigs zins gelukkig; de eerste kwam door een fout van den Hilversurn-doelman; de tweede schoot de Hilversum-linkshalf Oudenaller onhoudbaar langs den doel man. Niettemin was in deze periode EJD.O. toch in de meerderheid, doch wist vóór rust verder niet meer te sco ren. Voor een talrijk publiek geeft de heer 'Boekman, die met applaus be groet wordt, het sein voor den aanvang. De volgende elftallen komen tegen over elkaar: E. D. o.: Meenhorst. Kuil, Boeree, Perukel Sr., Dinkla, C. v. d. Laan, Swart, Tanis, S. v. d. Laan, Perukel Jr., v. d. Hurk. Hilversum: Helderman, Kramps, v. Hekeren, Willard, Fokking, Oudenaller, F. Huizinga, Bitter, v. Rennes, Th. Huizinga, Meinders. EJD.O. heeft den aftrap, doch F. Huizinga neemt den aanval over; hy plaatste te hard naar voren, zoodat Boeree kan ingrijpen. Uit een vrijen trap dien de lan ge Hilversum-spil goed neemt, schiet Van Hekeren rakelings over. Intusschen valt het slechte plaatsen van de Hilversummers op, waardoor menige goed opgezette aanval op niets uitloopt. Een mooi schot van Dinkla bezorgt Meinders veel moeite. De ET).O.-links-buiten is weer keurig op dreef; hij weet meermalen aan zijn bewaking te ontsnappen. F. Huizinga moet het steeds afleggen tegen het be hendige spel van Perukel Jr. Uit een voorzet van v.d. Hurk schiet Tanis rakelings naast. E.D.O. behoudt steeds het beste van het spel; de Hil versum-achterhoede krijgt het waar te verantwoorden. Weer dribbelt Perukel Jr. handig om eenige spelers heen en schiet. Meinders kan den bal niet klemvast krijgen en door snel inloopen weet S. v. d. Laan te scoren (10). Het spel golft snel op en neer; beide doelen zijn om beurten in gevaar. Als Fokking snel opbrengt schiet Willard uit diens voorzet op de lat. Di rect daarop weer een snelle E.D.O.- aanival. Perukel sohiet in; de bal zal naast gaan, doch Oudenaller helpt met een hard schot ED.O. aan een 20- voorsprong. Hilversum werkt ondanks dezen te genslag enthousiast verder, doch de E.D.O.-achterhoede is in goeden vorm en laat zich niet zoo gemakkelijk pas seeren. Toch weet Willard by een snellen aanval den achterstand te verkleinen (21). Hierdoor geprikkeld valt E.D.O. verwoed aanMeinders moet zich op gevaarlijke wyze op den bal werpen, om een doelpunt te voorkomen. Rust komt met ongewyzigden stand. Na de hervatting komt E.D.O. weer het eerst in den aanval. Perukel krijgt een goede kans, doch hij schiet over. De E.D.o.-middenlinie plaatst steeds uit stekend, zoodat de voorhoede gevaarlij ke aanvallen kan ondernemen. Echter is de Hilversum-achterhoede odk in uitstekende, conditie.Als Tanis zich door de Hilversum-achterhoede een weg baant, weet Th. Huizinga hem op het laatste moment van den bal te werken Toch heeft deze speler succes, als van links weer een snelle aanval wordt on dernomen en Tanis den stand op 31 brengt. Hilversum houdt moedig vol. Als eerst Oudenaller tegen de lat heeft ge schoten. weet F. Huizinga uit een cor ner den achterstand te verkleinen (3—2) Nu stijgt de spanning tgn top. Een gevaarlijk schot van Fokking werkt Meenhorst corner. Gescoord wordt er echter niet meer. Als de heer Boekman, die weer uitstekend leidde, het einde blaast, heeft ED.O. twee kostbare pun ten veroverd. StormvogelsZ. F. C. (14) Z. F. C. WINT VERDIEND. De Stormvogels hebben op eigen ter rein een zware nederlaag geleden, die volkomen verdiend was. Zoo goed Ol denburg tegen Spartaan en H. F. C. was zoo slecht was hij thans. Gevolg was. dat, mede door het onvoldoende spel van Koster, de verdediging veel gaten vertoonde en de toch al zwakke voorhoe de der Vogels geen voldoenden steun kreeg. De elftallen waren: Z. F. C.: Rep, Rep, v. *t Kaar, De Boer, Klopper, Bakker, Lust, Hoogmoed, Breeuwer, Tel, van Melick. Stormvogels: De Jonge, v. d. Velde Jr., Boekelaar, Houtkamp, v. Pel, v. d. Velde Sr., Oldenburg. Veuger, Koster. Haak, Thyssen. Beide elftallen zyn dus compleet. Het spel is pas begonnen, of de Storm- vogels-rechterwing brengt keurig op. Na eenig heen en weer getrap voor 't Z. F. C.-doel krygt De Jonge een mooie kans, doch hy schiet naast. Dan valt Z. F. C. aan. maar Haak onderbreekt den aanval Mnug brengt hy op. een cen ter naar De Jonge, een rush. een center en twee Stormvogels werken den bal net naast den paal. Nu komt ook Z. F. C. opzetten. De. voorhoede vertoont een vlug. aantrekke lijk samenspel. By een aanval van Van Melick raakt Haak geblesseerd, waar van Breeuwer gebruik maakt om te sco ren. (01). Juist als dat doelpunt gescoord wordt, komt Haak terug. Het spel gaat nu meer gehjk op en r.eer In de Z. F. C.-voorhoede valt het goede spelverdeelen van Breeuwer op. wat mogelijk is, doordat Oldenburg niet zoo op dreef is als anders. Bij een aanval van Stormvogels komt Boekelaar sohuin voor Rep te staan. Hij lost een hard schot, doch de Zaansche keeper stopt. Dit is vrywel het eenige goede, dat wy voorloopig van Boekelaar zien. De Z. F. C.-aanvallen zyn dan ook gevaariyker. By een voorzet van Lust, denken we aan het tweede Zaansche punt, doch door een „duiksprong" redt Thijssen. Haak krygt het zwaar te verantwoor den, daar Oldenburg en Koster vreemde dingen doen. Van Melick en Lust worden veel te veel vry gelaten. Hoe meer de rust nadert, hoe slechter Stormvogels gaat spelen. Gelukkig laat Vrouwe Fortuna de IJmui- denaren niet in den steek. Zoo ketst een schot van Van Melick van den binnen kant van den paal het veld weer in. Rust 01. Na de rust is de Stormvogelsvoorhoe de van links naar rechts als volgt op gesteld: Boekelaar, v. d. Velde Jr., Houtkamp, v. Pel, de Jonge. Dit schynt even te helpen. Al spoedig geeft Boeke laar een mooien voorzet, welke Hout- kamt) naast het doel werkt. Het enthousiaste Z. F. C. zit natuur- lyk niet stil. Vooral Breeuwer is zeer actief, terwyi ook Lust opvalt. Na een aanval van Lust krygt Rep een schot van Houtkamp te stoppen. Hij doet dit slechts ten deele, de bal ligt byna op de doeliyn, maar de Storm vogels kunnen hem er niet over heen werken. Luide aangemoedigd door het publiek wordt aan beide zijden hard gewerkt Wanneer Van Melick een byna onbe- reikbaren bal nog weet voor te zetten, scoort Breeuwer. (02). De "Stormvogels denken aan geen op geven, maar de capaciteiten ontbreken momenteel. Vr 3ral Oldenburg blijft ver beneden zyn gewonen vorm, wat èn de verdediging èn de voorhoede ondervin den. Voorts mist de voorhoede een schut ter en spelverdeeler als Breeuwer. Na 25 minuten maakt Hoogmoed zich mooi vry en doelpunt met een verren schuiver. (0—3). De Stormvogels zijn nu een geslagen team.- Men tracht het thans individueel te probeeren, maar dat baat natuurlyk niets. Het heeft alleen ten gevolge, dat Breeuwer er 04 van kan maken. Eindeiyk de kans om de eer te red den, als een der Z. F. C.'ers voor de zooveelste maal hands maakt, thans in 't beruchte gebied. Houtkamp maakt er 14 van. Amsterdamsche helft gespeeld dan op die der thuisclub, wat b.v. duidelijk uit kwam in het aantal corners op beide doelen. Toch moesten de witten de beide puntjes aan him tegenstanders laten, doch het vertoonde spel, zal de witte supportersschare zeker hebben bevredigd. Na deze vrij lange uiteenzetting nog het volgende. De eerste 10 minuten zijn voor de be zoekers doeh telkens brengt de achter hoede der thuisclub opluchting. Dan gaat de strijd meer gelijk op. A. F. C. doelpunt door Lungen, die van een zwak moment van den witten rechtsback profiteert en zyn club de lei ding bezorgt, 01. Vry kort hierop maakt Immer met een kopbal gelijk 11. Met dezen stand wordt gedraaid. In de 2e helft valt Bloemendaal krach tig aan en het A. F. C. doel ontsnapt soms ternauwernood aan een doorbo ring. De aanvallen der bezoekers biyven ge vaarlijk en wanneer Lungen even vry komt geeft hy den witten doeiverdediger met een geweldig schot geen schyn van kans. 12. Bloemendaal wordt dan sterker. Di verse hoekschoppen leveren geen resul taat op. Lungen lost nog verschillende harde schoten, doch ze zyn van te groo ten afstand en worden gestopt. De laatste minuten zyn zeer spannend doch het gelukt Bloemendaal niet den gelijkmaker te scoren. Het elftal der witten was J. Beyk, IJfs, Bakker, J. Cassee, H Beyk, de Jong, Kopjes Nieman, A. Cassee, Sunter, Immer, Parson. RESERVE le KLASSE. H. F. C. 2—E. D. O. 2 (2—1) Na een spannende match heeft H. F. C. n dank zy goed verdedigen een overwinning ui* het vuur kunnen sleepen. Het sterke elftal begon met een voor sprong met rust te behalen van 2—0. Beide goals werden door Kruyt ge scoord uit goede aanvallen van de voor hoede in combinatie met de halflinle, waarin Van Houten en Lamp uitblon ken. Na de hervatting kwam E.D.O. ver woed opzetten, 'doch zy slaagden er slechts eens in, het doel der blauwwit- ten te vinden. Dit was^twintig minuten vóór het einde, toen een corner op het H.F.C.-cloel slecht werd weggewerkt en een E.D.O.-voet voor de rest zorgde (2-1). In dezen stand kwam geen verande ring meer. De H.F.C -verdediging een pluim voor haar speL ZandvoortHaarlem (01) Een record aantal toeschouwers is aanwezig als scheidsrechter Elzinga Zandvoort Iaat aftrappen Het begin kenmerkt zich door zenuwachtig spel. Haarlem is er net spoedigst in en valt flink aan, zóó zelfs, dat Van der Meije al spoedig handelend moet optreden. Haarlem oefent een flinken druk op 't Zandvoortdoel. Er wordt een corner op het Zandvoort-doel genomen, welke wordt weggewerkt. De bal wordt naar Schut geplaatst, die. vlug langs de lijn opbrengt; hij passeert Van Balen Blan ken. maar zijn schot faalt. Bij een aanval van Haarlem veroor zaakt de rechtshalf van Zandvoort een hachelijk moment, door den bal bijna in eigen doel te werken. Haarlem is steeds in den aanval; mooi wordt er gecombineerd. Huijsmans krijgt een kans maar hy laat den bal loopen vcor Smits. Keur is er een moment vlugger bij: hy trapt den bal voor zijn voeten weg. E. Keur is voor de Haarlemmers het grco.i'.e struikelblokhij speelt een uit stekende partij. De midvoor van Zand voort daarentegen verknoeit alle ballen; niets speelt hij op de vleugels En van steunen door de twee kanthalfs is in het geheel geen sprake. Rust 00. Na de hervatting eerst een ople ving in de Zandvoort-voorhoede, G. Paap krijgt een mcoie kans, maar hij mist. Direct daarop herhaalt zich liet zelfde. Haarlem komt er dan weer in. Na een goeden voorzet van Kammeijer schiet Bieshaar- hoog over het doel. Vlugger worden de aanvallen van Haar lem; een doelpunt zit in de lucht. Fa natiek staat de Zsndvoort-achter- hcede te werken, maar doordat de mid den-linie geen opluchting brengt, kar. zij het tempo niet volhouden. Even komt er een weifeling en Bieshaar schiet on houdbaar in (01). De rechtervleugel van Zandvoort krygt haast niets te doen. Niets wordt op rechts gespeeld en toen het gebeurde verrekte Schut een spier. Hy werd ver vangen door W. Paap. Zandvoort wijzigt haar opstelling, maar nu wordt het heelemaaJ mis, Haarlem profiteert daar van. De Geus schiet zuiver in den hoek. De bal kaatst van de ijzeren stang in het veld terug. Het heele Haarlem elftal en de talryke supporters springen van vreugde. Bieshaar schiet uit louter pret den bal nog eens tegen de lat. De scheidsrechter kent dit doelpunt ech ter niet toe. Hy beweert het niet ge zien 'te hebben. Er ontstond een heele discussie. De scheidsrechter won het ad vies der grensrechters in. Die van Haar lem beweerde, dat de bal goed inge schoten was. De Zandvoortsche grens rechter ontkende dit. De scheidsrechter bleef dus bij zijn beslissing. Haarlem krijgt nog een vryen trap even buiten het beruchte gebied, maar die levert niets op Zandvoort probeert alle mogelijke op stellingen, wat totaal nutteloos is. Zelf de back Keur trekt nu naar voren, maar in den stand komt geen verandering meer. Haarlem speelde een goeden wedstryd. Zandvoort was slecht. De keeper en E. Keur maakten hier op een goede uit zondering. De elftallen waren als volgt: Zandvoort: Van der Mije, E. Keur, W. v. d. Mije, Zwemmer, Beekhuis, De Groot, Schut, Rinkel, A. Molenaar, Kraaijenoord G. Paap. J. Kammeijer, Smits, Huysmans, De Geus, Bieshaar, Moolenaars, Goedhart, Dik, Van Balen Blanken, Torringa, Hoeben. BloemendaalA. F. C. (12) Deze ontmoeting, die door een groot aantal toeschouwers werd bijgewoond, heeft volkomen aan de hoog gespannen verwachtingen beantwoord. De strijd was uiterst spannend en zeer snel. Bo vendien werd er over 't algemeen fair gespeeld. A. F. C. heeft een goede ploeg, doch wy kunnen toch moeilyk aannemen, dat haar weg naar den kampioenstitel slechts over rozen zal gaan. Charles Lungen is inderdaad een voorspeler van bijzondere klasse, die met twee snelle vleugelspelers een aanvalstrio van be- teekenis vormt. Tegenover een hechte verdediging als die der witten bleek het maken van goals voor hen toch echter cok een lastig probleem, alhoewel het zeker van Lungen een bijzondere ver dienste was dat hy van het minimum aantal schietkansen dat hem werd ge boden, er twee op sublieme wijze wist te benutten. Vooral het laatste doelpunt was een beauty. Bloemendaal heeft tegen dit elftal op een wyze party gegeven, die maar wei nig te wenschen overliet. Ja als de Bloe- mendaalvoorhoede een Lungen in haar gelederen had gehad waren er van de zijde der thuisclub zeker drie of vier goals gemaakt, doch dit was dan ook de eenige schaduwzyde. A. F. C. mocht ten- sjotte met de overwinning tevreden zijn. Over 't algemeen werd er üieer op de NEDERLAND - ZWEDEN. Hi x Wandsch Elftal is als volgt sam-neesteld: Van der Meulen, Denis, Van Kol, Verlegh, Massy, Van Boxtel, Elfring, Smeets, Tap} Gebring, Weber. Van Heel is dus door Van Boxtel vervangen. Reserves zijnVan der Aa, Krom en Ruisch. Uit Stockholm wordt aan „De Crt." de samenstelling van het 7.-.., - elfta gemeld S. Lindberg, Alfredsson, Zacfearoff, Helgesson, G. Holmberg, V. Andersson, Rydell, Brommesson, Kaufeldt, E. Holmberg, Kroon.

Haarlem's Dagblad | 1927 | | pagina 10